Herrar Division 2 Skåne (2010/11)

Gruppspel
Herrar Division 2 Skåne
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2010-09-23 20:00 1013120005 Förslövs IF - Höllvikens IBF 6 - 7 e.förl. William Storey, Lars Jönsson Förslövs Idrottshall
2010-09-24 20:00 1013120001 Willands IBK - KFUM Malmö 7 - 8 Mattias Alm-Nielsen, Johan Andersson Fjälkinge Sporthall
2010-09-24 20:00 1013120004 Frosta IBF - IK Stanstad 8 - 4 Robert Nilsson, Martin Matti Höörs Idrottshall
2010-09-24 20:00 1013120006 Gårdarike IBK - Lugi IBK 7 - 1 Daniel Jakobsen, Simon Broman Vellinge Sporthall
2010-09-25 16:00 1013120002 FBC Engelholm Ungdom - Malmö FBC Ungdom 4 - 6 Fredrik Roos, Johan Södergren Ängelholms Idrottshall
2010-10-16 14:00 1013120003 Lönsboda IBK - FC Ramlösa 5 - 3 Daniel Jakobsen, Simon Broman Lönsboda Sporthall
2010-10-01 20:00 1013120009 Höllvikens IBF - Lönsboda IBK 8 - 5 Robert Nilsson, Martin Matti Gyahallen
2010-10-02 14:00 1013120012 Lugi IBK - Bjärreds IBK 3 - 6 William Storey, Lars Jönsson Lunds Idrottshall
2010-10-03 14:00 1013120010 FC Ramlösa - Frosta IBF 3 - 7 Håkan Bondesson, Roger Jönsson Norrehedshallen
2010-10-03 14:30 1013120011 Malmö FBC Ungdom - Gårdarike IBK 10 - 5 Johan Bolinder, Henrik Lundgren Kirsebergs Sporthall
2010-10-03 15:30 1013120007 IK Stanstad - Willands IBK 9 - 6 Peter Dahlberg, Petter Niklasson Bråhögshallen
2010-10-03 15:30 1013120008 KFUM Malmö - FBC Engelholm Ungdom 7 - 8 e.förl. Mikael Bohman, Per-Ivar Kullman Kulladals Sporthall
2010-10-08 19:30 1013120018 Lönsboda IBK - Förslövs IF 6 - 9 Håkan Bondesson, Roger Jönsson Lönsboda Sporthall
2010-10-08 20:00 1013120015 Willands IBK - FC Ramlösa 13 - 9 Daniel Jakobsen, Simon Broman Fjälkinge Sporthall
2010-10-08 20:00 1013120016 FBC Engelholm Ungdom - IK Stanstad 6 - 5 Petter Niklasson, Rickard Nilsson Ängelholms Idrottshall
2010-10-08 20:00 1013120017 Frosta IBF - Höllvikens IBF 8 - 11 Robert Nilsson, Martin Matti Höörs Idrottshall
2010-10-09 14:00 1013120014 Bjärreds IBK - Malmö FBC Ungdom 4 - 3 e.förl. Daniel Jakobsen, Simon Broman Bjärehovhallen
2010-10-09 16:00 1013120013 Gårdarike IBK - KFUM Malmö 10 - 11 Robert Nilsson, Martin Matti Vellinge Sporthall
2010-10-12 18:30 1013120023 Malmö FBC Ungdom - Lugi IBK 7 - 1 William Storey, Lars Jönsson Kirsebergs Sporthall
2010-10-13 19:00 1013120022 IK Stanstad - Gårdarike IBK 9 - 10 e.förl. Johan Bolinder, Henrik Lundgren Bråhögshallen
2010-10-13 20:00 1013120021 Förslövs IF - Frosta IBF 8 - 6 Daniel Jakobsen, Simon Broman Förslövs Idrottshall
2010-10-14 20:00 1013120020 FC Ramlösa - FBC Engelholm Ungdom 6 - 8 Roger Persson, Ola Nilsson Idrottens Hus A
2010-10-15 20:00 1013120019 Höllvikens IBF - Willands IBK 6 - 3 Anders Jaensson, Rickard Nilsson Gyahallen
2010-10-17 15:30 1013120024 KFUM Malmö - Bjärreds IBK 6 - 5 Rikard Ohlin, Fredrik Pramberg Kulladals Sporthall
2010-10-22 20:00 1013120025 Frosta IBF - Lönsboda IBK 6 - 5 Daniel Jakobsen, Simon Broman Höörs Idrottshall
2010-10-22 20:00 1013120026 Willands IBK - Förslövs IF 10 - 7 Robert Nilsson, Martin Matti Fjälkinge Sporthall
2010-10-22 20:00 1013120028 Gårdarike IBK - FC Ramlösa 8 - 10 Peter Dahlberg, Petter Niklasson Vellinge Sporthall
2010-10-22 20:00 1013120030 FBC Engelholm Ungdom - Höllvikens IBF 7 - 8 Per-Ivar Kullman, Mikael Bohman Ängelholms Idrottshall
2010-10-23 14:00 1013120027 Lugi IBK - KFUM Malmö 1 - 14 Peter Dahlberg, Petter Niklasson Lunds Idrottshall
2010-10-23 14:00 1013120029 Bjärreds IBK - IK Stanstad 7 - 6 Robert Nilsson, Martin Matti Pilängshallen
2010-10-27 19:00 1013120035 IK Stanstad - Lugi IBK 4 - 4 Ola Nilsson, Daniel Böcker Bråhögshallen
2010-10-27 20:00 1013120031 Lönsboda IBK - Willands IBK 11 - 6 Håkan Bondesson, Roger Jönsson Lönsboda Sporthall
2010-10-27 20:30 1013120033 Höllvikens IBF - Gårdarike IBK 11 - 4 William Storey, Lars Jönsson Gyahallen
2010-10-28 20:00 1013120032 Förslövs IF - FBC Engelholm Ungdom 7 - 8 Roger Persson, Ola Nilsson Förslövs Idrottshall
2010-10-28 20:00 1013120034 KFUM Malmö - Malmö FBC Ungdom 2 - 6 Fredrik Roos, Johan Södergren Kulladals Sporthall
2010-10-28 20:00 1013120036 FC Ramlösa - Bjärreds IBK 2 - 4 William Storey, Lars Jönsson Idrottens Hus A
2010-10-30 14:00 1013120040 Lugi IBK - FC Ramlösa 2 - 8 Rikard Ohlin, Fredrik Pramberg Lunds Idrottshall
2010-10-30 17:30 1013120037 FBC Engelholm Ungdom - Lönsboda IBK 5 - 8 William Storey, Lars Jönsson Ängelholms Idrottshall
2010-10-31 14:00 1013120042 Bjärreds IBK - Höllvikens IBF 6 - 4 Rikard Ohlin, Fredrik Pramberg Bjärehovhallen
2010-10-31 15:00 1013120039 Gårdarike IBK - Förslövs IF 10 - 6 William Storey, Lars Jönsson Vellinge Sporthall
2010-10-31 18:00 1013120038 Willands IBK - Frosta IBF 5 - 6 e.förl. Per-Ivar Kullman, Mikael Bohman Fjälkinge Sporthall
2010-10-31 19:00 1013120041 Malmö FBC Ungdom - IK Stanstad 5 - 6 Peter Dahlberg, Petter Niklasson Kirsebergs Sporthall
2010-11-03 19:00 1013120045 IK Stanstad - KFUM Malmö 5 - 7 Peter Dahlberg, Petter Niklasson Bråhögshallen
2010-11-04 20:00 1013120043 Frosta IBF - FBC Engelholm Ungdom 10 - 9 Per-Ivar Kullman, Mikael Bohman Höörs Idrottshall
2010-11-04 20:00 1013120046 FC Ramlösa - Malmö FBC Ungdom 3 - 4 Björn Grahn, Jürgen Neuenhofen Idrottens Hus A
2010-11-04 20:00 1013120048 Förslövs IF - Bjärreds IBK 8 - 8 Fredrik Roos, Johan Södergren Förslövs Idrottshall
2010-11-05 19:30 1013120044 Lönsboda IBK - Gårdarike IBK 5 - 11 Håkan Bondesson, Roger Jönsson Lönsboda Sporthall
2010-11-05 20:00 1013120047 Höllvikens IBF - Lugi IBK 6 - 3 Fredrik Roos, Johan Södergren Gyahallen
2010-11-12 20:00 1013120049 FBC Engelholm Ungdom - Willands IBK 11 - 9 Robert Nilsson, Martin Matti Ängelholms Idrottshall
2010-11-12 20:00 1013120051 Gårdarike IBK - Frosta IBF 13 - 5 Håkan Bondesson, Roger Jönsson Vellinge Sporthall
2010-11-13 17:00 1013120054 Malmö FBC Ungdom - Höllvikens IBF 3 - 6 William Storey, Lars Jönsson Kirsebergs Sporthall
2010-11-14 14:00 1013120052 Lugi IBK - Förslövs IF 2 - 5 William Storey, Lars Jönsson Bollhuset
2010-11-14 15:30 1013120053 KFUM Malmö - FC Ramlösa 6 - 11 Ricky Kronow, Jesper Juul Kulladals Sporthall
2010-12-17 19:30 1013120050 Bjärreds IBK - Lönsboda IBK 1 - 6 Robert Nilsson, Martin Matti Bjärehovhallen
2010-11-18 20:00 1013120057 Förslövs IF - Malmö FBC Ungdom 9 - 3 Roger Persson, Ola Nilsson Förslövs Idrottshall
2010-11-19 19:30 1013120059 Lönsboda IBK - Lugi IBK 6 - 2 Peter Dahlberg, Petter Niklasson Lönsboda Sporthall
2010-11-19 20:00 1013120055 Willands IBK - Gårdarike IBK 7 - 6 William Storey, Lars Jönsson Fjälkinge Sporthall
2010-11-19 20:00 1013120060 Frosta IBF - Bjärreds IBK 5 - 2 Höörs Idrottshall
2010-11-21 14:30 1013120058 FC Ramlösa - IK Stanstad 14 - 2 Peter Dahlberg, Petter Niklasson Norrehedshallen
2010-11-21 17:00 1013120056 Höllvikens IBF - KFUM Malmö 3 - 6 William Storey, Lars Jönsson Gyahallen
2010-11-25 20:00 1013120062 Gårdarike IBK - FBC Engelholm Ungdom 10 - 8 Fredrik Roos, Johan Södergren Vellinge Sporthall
2010-11-27 14:00 1013120061 Bjärreds IBK - Willands IBK 0 - 6 Peter Dahlberg, Petter Niklasson Bjärehovhallen
2010-11-27 16:00 1013120064 Lugi IBK - Frosta IBF 3 - 7 Rikard Ohlin, Fredrik Pramberg Lunds Idrottshall
2010-11-27 16:30 1013120063 Malmö FBC Ungdom - Lönsboda IBK 5 - 10 Daniel Jakobsen, Simon Broman Kirsebergs Sporthall
2010-11-28 15:30 1013120065 KFUM Malmö - Förslövs IF 6 - 6 Adam Kristoffersen, David Tönnesen Kulladals Sporthall
2010-11-28 15:30 1013120066 IK Stanstad - Höllvikens IBF 4 - 13 Håkan Bondesson, Roger Jönsson Bråhögshallen
2010-12-03 19:30 1013120070 Förslövs IF - IK Stanstad 11 - 4 Jan Lord, Rickard Nilsson Förslövs Idrottshall
2010-12-03 20:00 1013120068 Frosta IBF - Malmö FBC Ungdom 8 - 4 Robert Nilsson, Martin Matti Höörs Idrottshall
2010-12-03 20:00 1013120069 Höllvikens IBF - FC Ramlösa 13 - 5 Daniel Jakobsen, Simon Broman Gyahallen
2010-12-03 20:00 1013120072 FBC Engelholm Ungdom - Bjärreds IBK 3 - 6 Håkan Bondesson, Roger Jönsson Ängelholms Idrottshall
2010-12-04 15:30 1013120071 Willands IBK - Lugi IBK 6 - 3 Johan Bolinder, Henrik Lundgren Fjälkinge Sporthall
2010-12-04 17:00 1013120067 Lönsboda IBK - KFUM Malmö 8 - 4 Jan Lord, Rickard Nilsson Lönsboda Sporthall
2010-12-11 14:00 1013120074 Lugi IBK - FBC Engelholm Ungdom 1 - 10 Johan Bolinder, Henrik Lundgren Lunds Idrottshall
2010-12-11 14:00 1013120078 Bjärreds IBK - Gårdarike IBK 11 - 7 Håkan Bondesson, Roger Jönsson Bjärehovhallen
2010-12-11 16:00 1013120073 Malmö FBC Ungdom - Willands IBK 9 - 8 Robert Nilsson, Martin Matti Kirsebergs Sporthall
2010-12-12 13:00 1013120077 FC Ramlösa - Förslövs IF 11 - 7 Per-Ivar Kullman, Mikael Bohman Norrehedshallen
2010-12-12 15:30 1013120075 IK Stanstad - Lönsboda IBK 2 - 4 Johan Bolinder, Henrik Lundgren Bråhögshallen
2010-12-12 15:30 1013120076 KFUM Malmö - Frosta IBF 8 - 2 Håkan Bondesson, Roger Jönsson Kulladals Sporthall
2010-12-15 20:30 1013120083 Höllvikens IBF - Förslövs IF 11 - 8 Daniel Böcker, Rickard Nilsson Gyahallen
2010-12-18 14:00 1013120084 Lugi IBK - Gårdarike IBK 1 - 7 Fredrik Roos, Johan Södergren Lunds Idrottshall
2010-12-18 16:00 1013120080 Malmö FBC Ungdom - FBC Engelholm Ungdom 9 - 4 Peter Dahlberg, Petter Niklasson Kirsebergs Sporthall
2010-12-19 11:30 1013120081 FC Ramlösa - Lönsboda IBK 3 - 4 Robert Nilsson, Martin Matti Idrottens Hus A
2010-12-19 15:30 1013120079 KFUM Malmö - Willands IBK 8 - 4 Robert Nilsson, Martin Matti Kulladals Sporthall
2010-12-19 15:30 1013120082 IK Stanstad - Frosta IBF 3 - 5 Per-Ivar Kullman, Mikael Bohman Bråhögshallen
2011-01-07 20:00 1013120085 Willands IBK - IK Stanstad 12 - 4 Tojje Sildén-Glemark, Mattias Sjöstedt Fjälkinge Sporthall
2011-01-07 20:00 1013120086 FBC Engelholm Ungdom - KFUM Malmö 9 - 5 Robert Nilsson, Martin Matti Ängelholms Idrottshall
2011-01-07 20:00 1013120088 Frosta IBF - FC Ramlösa 5 - 10 Jan Lord, Rickard Nilsson Höörs Idrottshall
2011-01-09 16:00 1013120089 Gårdarike IBK - Malmö FBC Ungdom 9 - 8 Rikard Ohlin, Fredrik Pramberg Vellinge Sporthall
2011-01-18 20:00 1013120090 Bjärreds IBK - Lugi IBK 9 - 5 Fredrik Roos, Johan Södergren Bjärehovhallen
2011-02-13 13:00 1013120087 Lönsboda IBK - Höllvikens IBF 2 - 0 Tojje Sildén-Glemark, Mattias Sjöstedt Lönsboda Sporthall
2011-01-14 19:30 1013120091 Förslövs IF - Lönsboda IBK 3 - 6 Peter Dahlberg, Petter Niklasson Förslövs Idrottshall
2011-01-14 20:00 1013120096 Höllvikens IBF - Frosta IBF 7 - 2 Robert Nilsson, Martin Matti Gyahallen
2011-01-15 17:15 1013120093 Malmö FBC Ungdom - Bjärreds IBK 9 - 5 Peter Dahlberg, Petter Niklasson Kirsebergs Sporthall
2011-01-16 11:30 1013120094 FC Ramlösa - Willands IBK 7 - 6 William Storey, Lars Jönsson Idrottens Hus A
2011-01-16 15:30 1013120092 KFUM Malmö - Gårdarike IBK 6 - 7 Håkan Bondesson, Roger Jönsson Kulladals Sporthall
2011-01-16 15:30 1013120095 IK Stanstad - FBC Engelholm Ungdom 10 - 8 Johan Bolinder, Henrik Lundgren Bråhögshallen
2011-01-21 20:00 1013120097 Willands IBK - Höllvikens IBF 5 - 4 Daniel Jakobsen, Simon Broman Fjälkinge Sporthall
2011-01-21 20:00 1013120099 Frosta IBF - Förslövs IF 4 - 10 Robert Nilsson, Martin Matti Höörs Idrottshall
2011-01-21 20:00 1013120100 Gårdarike IBK - IK Stanstad 8 - 6 Peter Dahlberg, Petter Niklasson Vellinge Sporthall
2011-01-22 14:00 1013120101 Lugi IBK - Malmö FBC Ungdom 3 - 6 Peter Kellgren, Dennie Lind Lunds Idrottshall
2011-01-22 15:00 1013120098 FBC Engelholm Ungdom - FC Ramlösa 5 - 7 Per-Ivar Kullman, Mikael Bohman Strövelstorpshallen
2011-01-23 16:30 1013120102 Bjärreds IBK - KFUM Malmö 5 - 7 Håkan Bondesson, Roger Jönsson Bjärehovhallen
2011-01-27 20:00 1013120104 Förslövs IF - Willands IBK 8 - 11 Håkan Bondesson, Roger Jönsson Förslövs Idrottshall
2011-01-28 19:30 1013120103 Lönsboda IBK - Frosta IBF 4 - 3 e.förl. Håkan Bondesson, Roger Jönsson Lönsboda Sporthall
2011-01-28 20:00 1013120108 Höllvikens IBF - FBC Engelholm Ungdom 17 - 2 Daniel Jakobsen, Simon Broman Gyahallen
2011-01-30 12:00 1013120106 FC Ramlösa - Gårdarike IBK 15 - 5 Per-Ivar Kullman, Roger Jönsson Idrottens Hus A
2011-01-30 15:30 1013120105 KFUM Malmö - Lugi IBK 12 - 5 Per-Ivar Kullman, Roger Jönsson Kulladals Sporthall
2011-01-30 15:30 1013120107 IK Stanstad - Bjärreds IBK 3 - 4 Rikard Ohlin, Fredrik Pramberg Bråhögshallen
2011-02-01 19:30 1013120114 Bjärreds IBK - FC Ramlösa 3 - 15 Peter Dahlberg, Petter Niklasson Bjärehovhallen
2011-02-01 20:00 1013120110 FBC Engelholm Ungdom - Förslövs IF 3 - 9 Sigge Svensson Martell, Thomas Eriksson Ängelholms Idrottshall
2011-02-01 20:00 1013120112 Malmö FBC Ungdom - KFUM Malmö 4 - 6 Simon Broman, Daniel Jakobsen Kirsebergs Sporthall
2011-02-02 20:00 1013120109 Willands IBK - Lönsboda IBK 5 - 6 Tojje Sildén-Glemark, Mattias Sjöstedt Fjälkinge Sporthall
2011-02-02 20:00 1013120111 Gårdarike IBK - Höllvikens IBF 8 - 9 Daniel Jakobsen, Simon Broman Vellinge Sporthall
2011-02-02 20:00 1013120113 Lugi IBK - IK Stanstad 4 - 5 Andreas Bergman, Anders Lindberg Lunds Idrottshall
2011-02-04 19:30 1013120115 Lönsboda IBK - FBC Engelholm Ungdom 6 - 2 Peter Dahlberg, Petter Niklasson Lönsboda Sporthall
2011-02-04 19:30 1013120117 Förslövs IF - Gårdarike IBK 7 - 3 Peter Kellgren, Dennie Lind Förslövs Idrottshall
2011-02-04 20:00 1013120120 Höllvikens IBF - Bjärreds IBK 7 - 2 Robert Nilsson, Martin Matti Gyahallen
2011-02-06 14:30 1013120118 FC Ramlösa - Lugi IBK 8 - 1 Per-Ivar Kullman, Mikael Bohman Högastenshallen
2011-02-06 15:30 1013120119 IK Stanstad - Malmö FBC Ungdom 6 - 7 e.förl. Rikard Ohlin, Fredrik Pramberg Bråhögshallen
2011-02-06 18:00 1013120116 Frosta IBF - Willands IBK 6 - 11 Fredrik Roos, Johan Södergren Höörs Idrottshall
2011-02-11 20:00 1013120121 FBC Engelholm Ungdom - Frosta IBF 2 - 4 Fredrik Roos, Johan Södergren Ängelholms Idrottshall
2011-02-11 20:00 1013120122 Gårdarike IBK - Lönsboda IBK 4 - 12 Roger Jönsson, Peter Kellgren Vellinge Sporthall
2011-02-12 14:00 1013120125 Lugi IBK - Höllvikens IBF 3 - 8 William Storey, Lars Jönsson Lunds Idrottshall
2011-02-13 15:30 1013120123 KFUM Malmö - IK Stanstad 8 - 7 Håkan Bondesson, Roger Jönsson Sundsbrohallen
2011-02-13 16:00 1013120124 Malmö FBC Ungdom - FC Ramlösa 3 - 9 Peter Dahlberg, Petter Niklasson Kirsebergs Sporthall
2011-02-13 17:00 1013120126 Bjärreds IBK - Förslövs IF 4 - 5 Rikard Ohlin, Fredrik Pramberg Bjärehovhallen
2011-02-16 20:30 1013120132 Höllvikens IBF - Malmö FBC Ungdom 13 - 2 Daniel Böcker, Rickard Nilsson Gyahallen
2011-02-17 20:00 1013120130 Förslövs IF - Lugi IBK 12 - 4 Peter Dahlberg, Petter Niklasson Förslövs Idrottshall
2011-02-18 19:30 1013120128 Lönsboda IBK - Bjärreds IBK 6 - 4 Rikard Ohlin, Fredrik Pramberg Lönsboda Sporthall
2011-02-18 20:00 1013120127 Willands IBK - FBC Engelholm Ungdom 8 - 9 e.förl. Robert Nilsson, Martin Matti Fjälkinge Sporthall
2011-02-18 20:00 1013120129 Frosta IBF - Gårdarike IBK 13 - 6 Håkan Bondesson, Roger Jönsson Höörs Idrottshall
2011-02-20 11:30 1013120131 FC Ramlösa - KFUM Malmö 10 - 7 Håkan Bondesson, Roger Jönsson Idrottens Hus A
2011-02-22 20:00 1013120135 Malmö FBC Ungdom - Förslövs IF 6 - 6 Jan Lord, Rickard Nilsson Kirsebergs Sporthall
2011-02-23 20:00 1013120133 Gårdarike IBK - Willands IBK 3 - 9 William Storey, Lars Jönsson Vellinge Sporthall
2011-02-23 20:00 1013120136 IK Stanstad - FC Ramlösa 8 - 14 Peter Dahlberg, Petter Niklasson Bråhögshallen
2011-02-23 20:00 1013120137 Lugi IBK - Lönsboda IBK 2 - 10 Johan Bolinder, Henrik Lundgren Lunds Idrottshall
2011-02-24 19:30 1013120138 Bjärreds IBK - Frosta IBF 5 - 3 Daniel Jakobsen, Simon Broman Bjärehovhallen
2011-02-27 15:30 1013120134 KFUM Malmö - Höllvikens IBF 9 - 5 Fredrik Roos, Johan Södergren Kulladals Sporthall
2011-03-02 20:30 1013120144 Höllvikens IBF - IK Stanstad 8 - 7 Johan Bolinder, Henrik Lundgren Gyahallen
2011-03-03 20:00 1013120143 Förslövs IF - KFUM Malmö 5 - 4 e.förl. Mikael Bohman, Per-Ivar Kullman Förslövs Idrottshall
2011-03-04 20:00 1013120139 Willands IBK - Bjärreds IBK 8 - 5 Håkan Bondesson, Roger Jönsson Fjälkinge Sporthall
2011-03-04 20:00 1013120140 FBC Engelholm Ungdom - Gårdarike IBK 7 - 8 Martin Matti, Robert Nilsson Ängelholms Idrottshall
2011-03-04 20:00 1013120142 Frosta IBF - Lugi IBK 13 - 4 Daniel Jakobsen, Simon Broman Höörs Idrottshall
2011-03-05 18:30 1013120141 Lönsboda IBK - Malmö FBC Ungdom 5 - 3 Tojje Sildén-Glemark, Mattias Sjöstedt Lönsboda Sporthall
2011-03-12 13:00 1013120147 FC Ramlösa - Höllvikens IBF 10 - 4 Simon Broman, Daniel Jakobsen Idrottens Hus A
2011-03-12 14:00 1013120149 Lugi IBK - Willands IBK 2 - 17 Peter Dahlberg, Petter Niklasson Lunds Idrottshall
2011-03-13 15:30 1013120145 KFUM Malmö - Lönsboda IBK 5 - 9 Martin Matti, Robert Nilsson Kulladals Sporthall
2011-03-13 15:30 1013120148 IK Stanstad - Förslövs IF 6 - 8 Håkan Bondesson, Roger Jönsson Bråhögshallen
2011-03-13 16:00 1013120146 Malmö FBC Ungdom - Frosta IBF 6 - 7 Peter Dahlberg, Petter Niklasson Kirsebergs Sporthall
2011-03-13 16:00 1013120150 Bjärreds IBK - FBC Engelholm Ungdom 14 - 5 Lars Jönsson, William Storey Bjärehovhallen
2011-03-20 18:00 1013120151 Willands IBK - Malmö FBC Ungdom 10 - 8 Håkan Bondesson, Roger Jönsson Fjälkinge Sporthall
2011-03-20 18:00 1013120152 FBC Engelholm Ungdom - Lugi IBK 7 - 3 Rikard Ohlin, Fredrik Pramberg Ängelholms Idrottshall
2011-03-20 18:00 1013120153 Lönsboda IBK - IK Stanstad 9 - 4 Per-Ivar Kullman, Mikael Bohman Lönsboda Sporthall
2011-03-20 18:00 1013120154 Frosta IBF - KFUM Malmö 11 - 10 e.förl. Tony Hellborg, Martin Persson Höörs Idrottshall
2011-03-20 18:00 1013120155 Förslövs IF - FC Ramlösa 10 - 8 Johan Bolinder, Henrik Lundgren Förslövs Idrottshall
2011-03-20 18:00 1013120156 Gårdarike IBK - Bjärreds IBK 8 - 9 Lars Jönsson, William Storey Vellinge Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O (SDV) F GM-IM D P
1. Lönsboda IBK 24 19 1 (1) 4 158-100 58 59
2. Höllvikens IBF 24 17 1 (1) 6 189-120 69 53
3. FC Ramlösa 24 15 0 (0) 9 201-140 61 45
4. KFUM Malmö 24 13 4 (0) 7 172-153 19 43
5. Förslövs IF 24 12 5 (1) 7 180-151 29 42
6. Willands IBK 24 13 2 (0) 9 192-155 37 41
7. Frosta IBF 24 12 3 (2) 9 154-153 1 41
8. Bjärreds IBK 24 11 2 (1) 11 129-140 -11 36
9. Gårdarike IBK 24 10 1 (1) 13 177-196 -19 32
10. Malmö FBC Ungdom 24 9 3 (1) 12 136-149 -13 31
11. FBC Engelholm Ungdom 24 7 2 (2) 15 150-183 -33 25
12. IK Stanstad 24 4 3 (0) 17 129-190 -61 15
13. Lugi IBK 24 0 1 (0) 23 63-200 -137 1
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis