Pojkar Klass 1 (2010/11)

Gruppspel
Pojkar Klass 1
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2010-10-15 18:30 1018310005 Nilsby IK - Nykroppa IBK Lesjö/Filipst. 16 - 2 Christoffer Risberg, Christian Fröding Fageråshallen
2010-10-15 19:30 1018310002 BK Vålberg - Skattkärrs IK 2 - 17 Pierre Malmgren, Simon Olsson Stavdal Hyrcity Arena
2010-10-17 14:45 1018310001 Hagfors IBS - Grums IBK 5 - 6 Jan Sandström, Tim Sandström Älvstrandshallen
2010-10-17 18:00 1018310004 Arvika IBF - Karlstad IBF 9 - 5 Peter Berntsson, Lars Room Strandhallen
2011-02-20 10:30 1018310003 GS 86 AIF - BKI Sunnanå 4 - 9 Madeleine Nilsson, Therese Grundin Forshaga Sporthall
2010-10-17 16:15 1018310009 BKI Sunnanå - BK Vålberg 2 - 6 Sannerudshallen
2010-10-23 16:15 1018310008 Karlstad IBF - GS 86 AIF 11 - 4 David Linder, Oskar Särnehed Colorama Arena
2010-10-23 16:15 1018310010 Skattkärrs IK - Hagfors IBS 5 - 9 Micael Fasth, Björn Engqvist Klubbhuset Arena
2010-10-24 12:00 1018310006 Grums IBK - Nilsby IK 8 - 7 Daniel Monander, Carl Engh Grums Sporthall
2011-01-06 14:00 1018310007 Nykroppa IBK Lesjö/Filipst. - Arvika IBF 2 - 12 Mark Morén, David Granström Nykroppahallen
2010-11-05 18:30 1018310015 Nilsby IK - Arvika IBF 2 - 5 Conny Jonsson, Gustav Jonsson Fageråshallen
2010-11-06 12:15 1018310014 GS 86 AIF - Nykroppa IBK Lesjö/Filipst. 11 - 2 Gustaf Jönsson, Alexander Svensson Forshaga Sporthall
2010-11-06 15:15 1018310012 Hagfors IBS - BKI Sunnanå 3 - 1 Jörgen Grändefors, Timmy Samuelsson Älvstrandshallen
2010-11-07 11:00 1018310011 Grums IBK - Skattkärrs IK 4 - 5 Simon Olsson, Carl Engh Grums Sporthall
2010-11-07 16:00 1018310013 BK Vålberg - Karlstad IBF 10 - 4 Anders Berg, Jari Marjetta Colorama Arena
2010-11-12 18:30 1018310019 Nilsby IK - BKI Sunnanå 5 - 0 Markus Efraimsson, Gabriel Hammarsten Fageråshallen
2010-11-12 18:30 1018310020 Nykroppa IBK Lesjö/Filipst. - Karlstad IBF 4 - 14 Peter Strömbäck, Mark Morén Nykroppahallen
2010-11-12 19:30 1018310016 BK Vålberg - Grums IBK 7 - 8 Daniel Monander Stavdal Hyrcity Arena
2010-11-12 19:30 1018310017 GS 86 AIF - Hagfors IBS 4 - 10 Sören Axelsson, Pontus Huatorpet Forshaga Sporthall
2010-11-13 15:30 1018310018 Arvika IBF - Skattkärrs IK 6 - 5 Kristoffer Andersson, Majed Hammami Strandhallen
2010-11-20 15:00 1018310023 BKI Sunnanå - Arvika IBF 5 - 15 Sannerudshallen
2010-11-20 15:30 1018310022 Karlstad IBF - Nilsby IK 6 - 4 Minal Landin, Simon Olsson Stavdal Hyrcity Arena
2010-11-20 16:00 1018310025 Grums IBK - Nykroppa IBK Lesjö/Filipst. 5 - 6 Ola Carlsson, Micael Fasth Grums Sporthall
2010-11-27 14:00 1018310021 Hagfors IBS - BK Vålberg 14 - 4 Andreas Jansson, Henrik Jansson Älvstrandshallen
2010-12-18 12:00 1018310024 Skattkärrs IK - GS 86 AIF 5 - 5 Jari Marjetta, Ole Kindström Stavdal Hyrcity Arena
2010-12-03 18:30 1018310028 Nilsby IK - Hagfors IBS 3 - 8 Carl Engh, Simon Olsson Fageråshallen
2010-12-03 20:00 1018310029 Nykroppa IBK Lesjö/Filipst. - Skattkärrs IK 7 - 8 Jan Sandström, Tim Sandström Spångbergshallen
2010-12-05 11:00 1018310030 Karlstad IBF - BKI Sunnanå 13 - 8 Ole Kindström, Kevin Kindström Colorama Arena
2010-12-05 18:30 1018310027 Arvika IBF - BK Vålberg 5 - 4 JanÅke Granqvist, Fredric Westberg Strandhallen
2011-03-15 19:30 1018310026 GS 86 AIF - Grums IBK 16 - 4 Christoffer Risberg, Christian Fröding Forshaga Sporthall
2010-12-10 19:30 1018310034 Skattkärrs IK - Nilsby IK 4 - 6 Kevin Kindström, Ole Kindström Klubbhuset Arena
2010-12-11 16:30 1018310035 Grums IBK - Karlstad IBF 3 - 9 Minal Landin, Gabriel Persson Grums Sporthall
2010-12-12 10:00 1018310033 BKI Sunnanå - Nykroppa IBK Lesjö/Filipst. 5 - 8 Markus Efraimsson, Sören Axelsson Sannerudshallen
2010-12-12 17:15 1018310031 Hagfors IBS - Arvika IBF 7 - 13 Jan Sandström, Tim Sandström Älvstrandshallen
2010-12-12 18:15 1018310032 BK Vålberg - GS 86 AIF 9 - 6 Christian Fröding, Christoffer Risberg Colorama Arena
2010-11-28 13:30 1018310036 Arvika IBF - Grums IBK 11 - 8 Nicklas Mattsson, Peter Berntsson Strandhallen
2010-12-13 19:00 1018310037 Nilsby IK - GS 86 AIF 10 - 6 Conny Jonsson, Gustav Jonsson Fageråshallen
2010-12-17 20:45 1018310038 Nykroppa IBK Lesjö/Filipst. - BK Vålberg 7 - 9 Linus Larsson, Jörgen Grändefors Nykroppahallen
2010-12-18 16:15 1018310039 Karlstad IBF - Hagfors IBS 10 - 2 David Linder, Simon Olsson Klubbhuset Arena
2011-01-26 20:50 1018310040 BKI Sunnanå - Skattkärrs IK 7 - 6 Sören Axelsson, Jacob Leijon Sannerudshallen
2011-01-15 13:15 1018310041 Hagfors IBS - Nykroppa IBK Lesjö/Filipst. 19 - 3 Robin Johansson, Jörgen Grändefors Älvstrandshallen
2011-01-16 10:00 1018310042 BK Vålberg - Nilsby IK 15 - 2 Gustaf Jönsson, Alexander Svensson Colorama Arena
2011-01-16 11:30 1018310043 GS 86 AIF - Arvika IBF 6 - 5 Jörgen Jönsson, Alexander Forsdal Forshaga Sporthall
2011-01-16 12:00 1018310044 Skattkärrs IK - Karlstad IBF 10 - 8 Minal Landin, Percy Lundkvist Stavdal Hyrcity Arena
2011-02-17 19:00 1018310045 Grums IBK - BKI Sunnanå 3 - 7 Jari Marjetta, Ole Kindström Grums Sporthall
2011-01-22 12:30 1018310047 Karlstad IBF - Arvika IBF 3 - 4 Rick Hedell, Jacob Leijon Klubbhuset Arena
2011-01-22 13:00 1018310048 BKI Sunnanå - GS 86 AIF 2 - 3 Christian Fröding, Markus Efraimsson Sannerudshallen
2011-01-22 14:30 1018310050 Grums IBK - Hagfors IBS 7 - 9 Jari Marjetta, Ole Kindström Grums Sporthall
2011-01-22 15:30 1018310046 Nykroppa IBK Lesjö/Filipst. - Nilsby IK 15 - 6 Patrik Hedberg, Mark Morén Spångbergshallen
2011-01-22 16:15 1018310049 Skattkärrs IK - BK Vålberg 5 - 6 Ludvig Allenmark, Ludvig Andersson Colorama Arena
2011-01-28 18:30 1018310055 Nilsby IK - Grums IBK 8 - 3 Gustav Jonsson, Marcus Kjellström Fageråshallen
2011-01-29 14:15 1018310051 Hagfors IBS - Skattkärrs IK 5 - 6 Jan Sandström, Tim Sandström Älvstrandshallen
2011-01-30 13:30 1018310053 GS 86 AIF - Karlstad IBF 7 - 6 Christoffer Risberg, Christian Fröding Forshaga Sporthall
2011-01-30 14:30 1018310054 Arvika IBF - Nykroppa IBK Lesjö/Filipst. 24 - 5 Peter Berntsson, Lars Room Strandhallen
2011-01-30 17:15 1018310052 BK Vålberg - BKI Sunnanå 2 - 5 Ole Kindström, Kevin Kindström Colorama Arena
2011-02-04 18:30 1018310057 Nykroppa IBK Lesjö/Filipst. - GS 86 AIF 9 - 4 Johnny Mizser, Mark Morén Nykroppahallen
2011-02-05 11:30 1018310060 Skattkärrs IK - Grums IBK 4 - 7 Simon Olsson, Carl Engh Stavdal Hyrcity Arena
2011-02-05 16:30 1018310059 BKI Sunnanå - Hagfors IBS 7 - 9 Gabriel Hammarsten, Sören Axelsson Sannerudshallen
2011-02-06 12:00 1018310056 Arvika IBF - Nilsby IK 7 - 9 Peter Berntsson, Anton Johansson Strandhallen
2011-03-15 18:30 1018310058 Karlstad IBF - BK Vålberg 6 - 6 David Linder, Oskar Särnehed Colorama Arena
2011-02-11 20:30 1018310063 BKI Sunnanå - Nilsby IK 6 - 8 Martin Bäcklund, Jesper Nyqvist Sannerudshallen
2011-02-15 19:30 1018310061 Hagfors IBS - GS 86 AIF 8 - 4 Alexander Forsdal, Robin Johansson Älvstrandshallen
2011-02-19 14:00 1018310064 Skattkärrs IK - Arvika IBF 6 - 6 David Linder, Micael Fasth Stavdal Hyrcity Arena
2011-02-20 10:45 1018310065 Grums IBK - BK Vålberg 3 - 4 Sören Axelsson, Jari Marjetta Grums Sporthall
2011-02-20 12:00 1018310062 Karlstad IBF - Nykroppa IBK Lesjö/Filipst. 7 - 0 Ole Kindström, David Linder Stavdal Hyrcity Arena
2011-02-25 18:30 1018310069 Nilsby IK - Karlstad IBF 9 - 1 Markus Efraimsson, Gabriel Hammarsten Fageråshallen
2011-02-25 19:30 1018310070 Nykroppa IBK Lesjö/Filipst. - Grums IBK 9 - 8 Johnny Mizser, Mark Morén Nykroppahallen
2011-02-26 11:30 1018310068 Arvika IBF - BKI Sunnanå 13 - 8 Peter Berntsson, Lars Room Strandhallen
2011-02-27 10:30 1018310067 GS 86 AIF - Skattkärrs IK 9 - 9 Björn Engqvist, Conny Jonsson Forshaga Sporthall
2011-03-22 18:30 1018310066 BK Vålberg - Hagfors IBS 12 - 8 Rick Hedell, Jacob Leijon Stavdal Hyrcity Arena
2011-03-06 10:00 1018310075 Grums IBK - GS 86 AIF 4 - 10 Gustav Jonsson, Marcus Kjellström Grums Sporthall
2011-03-06 11:30 1018310071 Hagfors IBS - Nilsby IK 12 - 1 Alexander Forsdal, Robin Johansson Älvstrandshallen
2011-03-06 12:45 1018310072 BK Vålberg - Arvika IBF 8 - 7 Sven-Olov Berggren, Christoffer Risberg Stavdal Hyrcity Arena
2011-03-06 15:00 1018310074 Skattkärrs IK - Nykroppa IBK Lesjö/Filipst. 14 - 4 Andreas Ivarsson, Niklas Ivarsson Stavdal Hyrcity Arena
2011-03-25 19:45 1018310073 BKI Sunnanå - Karlstad IBF 6 - 5 Sören Axelsson, Conny Jonsson Sannerudshallen
2011-03-11 18:30 1018310078 Nilsby IK - Skattkärrs IK 7 - 5 Conny Jonsson, Gustav Jonsson Fageråshallen
2011-03-13 13:30 1018310079 Nykroppa IBK Lesjö/Filipst. - BKI Sunnanå 9 - 4 Johnny Mizser, Patrik Hedberg Spångbergshallen
2011-03-13 14:30 1018310076 GS 86 AIF - BK Vålberg 6 - 4 Christoffer Risberg, Christian Fröding Forshaga Sporthall
2011-03-13 15:30 1018310077 Arvika IBF - Hagfors IBS 12 - 7 Peter Berntsson, Lars Room Strandhallen
2011-03-22 21:00 1018310080 Karlstad IBF - Grums IBK OW (0 - 5) Rick Hedell, Simon Olsson Colorama Arena
2011-03-18 19:30 1018310083 GS 86 AIF - Nilsby IK 2 - 7 Markus Efraimsson, Gabriel Hammarsten Forshaga Sporthall
2011-03-19 16:00 1018310085 Grums IBK - Arvika IBF 4 - 17 Gustav Jonsson, Marcus Kjellström Grums Sporthall
2011-03-20 14:00 1018310081 Hagfors IBS - Karlstad IBF 2 - 17 Erik Bergström, Jörgen Grändefors Älvstrandshallen
2011-03-20 16:00 1018310082 BK Vålberg - Nykroppa IBK Lesjö/Filipst. 12 - 8 Oscar Lang, Ludvig Allenmark Colorama Arena
2011-03-20 16:00 1018310084 Skattkärrs IK - BKI Sunnanå 6 - 4 Emil Elfstrand, Ludvig Andersson Stavdal Hyrcity Arena
2011-03-24 19:00 1018310087 Nilsby IK - BK Vålberg 6 - 5 Pontus Huatorpet, Gabriel Hammarsten Fageråshallen
2011-03-24 20:00 1018310090 BKI Sunnanå - Grums IBK 22 - 3 Sören Axelsson, Jacob Leijon Sannerudshallen
2011-03-25 19:30 1018310088 Nykroppa IBK Lesjö/Filipst. - Hagfors IBS 5 - 9 Johnny Mizser, David Granström Nykroppahallen
2011-03-26 18:00 1018310086 Arvika IBF - GS 86 AIF 5 - 7 Sven-Olov Berggren, Lars Room Strandhallen
2011-03-27 12:00 1018310089 Karlstad IBF - Skattkärrs IK 6 - 5 Sven-Olov Berggren, Christoffer Risberg Colorama Arena
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Arvika IBF 18 13 1 4 176-101 75 40
2. Hagfors IBS 18 11 0 7 146-120 26 33
3. Nilsby IK 18 11 0 7 116-110 6 33
4. BK Vålberg 18 10 1 7 125-119 6 31
5. Karlstad IBF 17 9 1 7 131-93 38 28
6. GS 86 AIF 18 8 2 8 114-119 -5 26
7. Skattkärrs IK 18 7 3 8 125-108 17 24
8. BKI Sunnanå 18 6 0 12 108-121 -13 18
9. Nykroppa IBK Lesjö/ Filipst. 18 6 0 12 105-187 -82 18
10. Grums IBK 17 4 0 13 88-156 -68 12
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis