Herrar Division 4 (2009/10)

Gruppspel
Herrar Division 4 Norra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2010-01-31 18:00 0919141091 Skellefteå IBS /2 - Malå IF Lejonströmshallen
2009-10-03 12:00 0919141004 BK Solbacken - Sjungande Dalens IBK 9 - 3 Lejonströmshallen
2009-10-03 13:00 0919141002 Malå IF - Skellefteå IBS /2 22 - 3 Malå Sporthall
2009-10-03 13:00 0919141007 Clemensnäs IF - IK Rutin 6 - 6 Örjanshallen
2009-10-03 14:00 0919141006 Citykamraterna BK - Kågedalens AIF 9 - 2 Lejonströmshallen
2009-10-03 16:00 0919141001 Fromhedens IF - IBF Skellefteå 13 - 6 Norsjö Sporthall
2009-10-04 11:00 0919141003 Alhem FF - Skellefteå IBK /2 5 - 4 Lejonströmshallen
2009-10-04 13:00 0919141005 Boliden FFI - Rönnskär Railcare IF 5 - 11 Lejonströmshallen
2009-10-10 09:00 0919141014 IBF Skellefteå - Clemensnäs IF 1 - 13 Lejonströmshallen
2009-10-10 11:00 0919141009 Kågedalens AIF - Boliden FFI 3 - 0 Lejonströmshallen
2009-10-11 10:00 0919141008 IK Rutin - Citykamraterna BK 2 - 7 Lejonströmshallen
2009-10-11 12:00 0919141011 Sjungande Dalens IBK - Alhem FF 3 - 20 Lejonströmshallen
2009-10-11 14:00 0919141010 Rönnskär Railcare IF - BK Solbacken 5 - 12 Örjanshallen
2009-10-11 14:00 0919141012 Skellefteå IBK /2 - Malå IF 6 - 4 Lejonströmshallen
2009-10-11 16:00 0919141013 Skellefteå IBS /2 - Fromhedens IF 4 - 21 Lejonströmshallen
2009-10-17 09:30 0919141021 Skellefteå IBS /2 - Kågedalens AIF 4 - 6 Lejonströmshallen
2009-10-17 14:00 0919141016 Malå IF - Clemensnäs IF 8 - 6 Malå Sporthall
2009-10-17 14:30 0919141017 Alhem FF - Citykamraterna BK 3 - 11 Lejonströmshallen
2009-10-17 17:00 0919141015 Fromhedens IF - IK Rutin 3 - 9 Norsjö Sporthall
2009-10-18 11:00 0919141018 BK Solbacken - Boliden FFI 12 - 5 Lejonströmshallen
2009-10-18 13:00 0919141019 Sjungande Dalens IBK - IBF Skellefteå 11 - 6 Lejonströmshallen
2009-10-18 17:00 0919141020 Skellefteå IBK /2 - Rönnskär Railcare IF 14 - 2 Lejonströmshallen
2009-10-24 11:00 0919141027 Rönnskär Railcare IF - Sjungande Dalens IBK 6 - 6 Örjanshallen
2009-10-24 12:00 0919141025 IK Rutin - Skellefteå IBS /2 12 - 4 Lejonströmshallen
2009-10-24 13:00 0919141024 Clemensnäs IF - Fromhedens IF 5 - 7 Örjanshallen
2009-10-24 14:00 0919141023 Citykamraterna BK - Malå IF 9 - 4 Lejonströmshallen
2009-10-25 10:00 0919141026 Kågedalens AIF - Skellefteå IBK /2 3 - 5 Lejonströmshallen
2009-10-25 12:00 0919141022 Boliden FFI - Alhem FF 4 - 15 Lejonströmshallen
2009-10-29 21:00 0919141028 IBF Skellefteå - BK Solbacken 4 - 21 Lejonströmshallen
2009-11-07 11:00 0919141034 Skellefteå IBK /2 - IBF Skellefteå 11 - 0 Lejonströmshallen
2009-11-07 13:00 0919141033 Boliden FFI - Citykamraterna BK 1 - 11 Lejonströmshallen
2009-11-08 11:00 0919141035 Skellefteå IBS /2 - Sjungande Dalens IBK 7 - 15 Campushallen
2009-11-08 12:30 0919141031 Alhem FF - IK Rutin 10 - 3 Lejonströmshallen
2009-11-08 13:00 0919141029 Fromhedens IF - Rönnskär Railcare IF 5 - 3 Norsjö Sporthall
2009-11-08 13:00 0919141032 BK Solbacken - Clemensnäs IF 3 - 4 Campushallen
2009-11-08 16:00 0919141030 Malå IF - Kågedalens AIF 5 - 6 Malå Sporthall
2009-11-14 12:00 0919141036 Citykamraterna BK - BK Solbacken 6 - 4 Lejonströmshallen
2009-11-14 12:00 0919141040 Rönnskär Railcare IF - Skellefteå IBS /2 7 - 6 Örjanshallen
2009-11-14 13:30 0919141039 Kågedalens AIF - Fromhedens IF 5 - 5 Campushallen
2009-11-14 14:00 0919141038 IK Rutin - Malå IF 5 - 4 Lejonströmshallen
2009-11-15 10:00 0919141041 Sjungande Dalens IBK - Skellefteå IBK /2 8 - 18 Lejonströmshallen
2009-11-15 12:00 0919141042 IBF Skellefteå - Boliden FFI 6 - 7 Lejonströmshallen
2009-11-15 13:00 0919141037 Clemensnäs IF - Alhem FF 6 - 4 Örjanshallen
2009-11-21 11:00 0919141048 Citykamraterna BK - Clemensnäs IF 8 - 3 Lejonströmshallen
2009-11-21 13:00 0919141043 Fromhedens IF - Skellefteå IBK /2 2 - 8 Norsjö Sporthall
2009-11-21 13:00 0919141049 Skellefteå IBS /2 - IBF Skellefteå 11 - 7 Lejonströmshallen
2009-11-21 16:00 0919141044 Malå IF - Sjungande Dalens IBK 13 - 3 Malå Sporthall
2009-11-22 10:00 0919141046 BK Solbacken - Kågedalens AIF 8 - 4 Lejonströmshallen
2009-11-22 12:00 0919141045 Alhem FF - Rönnskär Railcare IF 7 - 9 Lejonströmshallen
2009-11-22 18:00 0919141047 Boliden FFI - IK Rutin 3 - 13 Lejonströmshallen
2009-11-28 12:00 0919141056 IBF Skellefteå - Citykamraterna BK 1 - 23 Lejonströmshallen
2009-11-28 14:00 0919141054 Sjungande Dalens IBK - Fromhedens IF 6 - 5 Lejonströmshallen
2009-11-29 13:00 0919141050 Clemensnäs IF - Boliden FFI 8 - 4 Örjanshallen
2009-11-29 13:00 0919141055 Skellefteå IBK /2 - Skellefteå IBS /2 15 - 2 Lejonströmshallen
2009-11-29 15:00 0919141051 IK Rutin - BK Solbacken 2 - 2 Lejonströmshallen
2009-11-29 15:00 0919141053 Rönnskär Railcare IF - Malå IF 8 - 2 Örjanshallen
2009-11-29 17:00 0919141052 Kågedalens AIF - Alhem FF 4 - 8 Lejonströmshallen
2009-12-12 12:00 0919141059 Alhem FF - BK Solbacken 5 - 6 Lejonströmshallen
2009-12-12 12:00 0919141060 Rönnskär Railcare IF - IBF Skellefteå 15 - 8 Örjanshallen
2009-12-12 14:00 0919141058 Malå IF - Boliden FFI 16 - 1 Malå Sporthall
2009-12-12 16:00 0919141061 Sjungande Dalens IBK - Kågedalens AIF 5 - 5 Lejonströmshallen
2009-12-12 17:00 0919141057 Fromhedens IF - Citykamraterna BK 5 - 6 Norsjö Sporthall
2009-12-13 13:00 0919141062 Skellefteå IBK /2 - IK Rutin 6 - 8 Lejonströmshallen
2009-12-13 15:00 0919141063 Skellefteå IBS /2 - Clemensnäs IF 9 - 7 Lejonströmshallen
2010-01-09 10:00 0919141066 Citykamraterna BK - Skellefteå IBS /2 11 - 7 Lejonströmshallen
2010-01-09 12:00 0919141065 Boliden FFI - Fromhedens IF 6 - 11 Lejonströmshallen
2010-01-09 12:30 0919141070 IBF Skellefteå - Alhem FF 6 - 18 Campushallen
2010-01-09 14:00 0919141064 BK Solbacken - Malå IF 7 - 6 Lejonströmshallen
2010-01-10 10:00 0919141069 Kågedalens AIF - Rönnskär Railcare IF 6 - 3 Lejonströmshallen
2010-01-10 12:00 0919141068 IK Rutin - Sjungande Dalens IBK 9 - 5 Lejonströmshallen
2010-01-10 13:30 0919141067 Clemensnäs IF - Skellefteå IBK /2 7 - 10 Örjanshallen
2010-01-16 10:00 0919141072 Skellefteå IBK /2 - Citykamraterna BK 7 - 10 Lejonströmshallen
2010-01-16 12:00 0919141073 Skellefteå IBS /2 - Boliden FFI 9 - 4 Lejonströmshallen
2010-01-17 13:00 0919141076 Kågedalens AIF - IBF Skellefteå 7 - 6 Lejonströmshallen
2010-01-17 13:30 0919141077 Rönnskär Railcare IF - IK Rutin 3 - 6 Örjanshallen
2010-01-17 14:00 0919141075 Malå IF - Alhem FF 6 - 3 Malå Sporthall
2010-01-17 15:00 0919141071 Sjungande Dalens IBK - Clemensnäs IF 6 - 9 Lejonströmshallen
2010-01-17 17:00 0919141074 Fromhedens IF - BK Solbacken 5 - 8 Norsjö Sporthall
2010-01-23 11:00 0919141081 Citykamraterna BK - Sjungande Dalens IBK 20 - 6 Lejonströmshallen
2010-01-23 13:00 0919141079 BK Solbacken - Skellefteå IBS /2 2 - 3 Lejonströmshallen
2010-01-23 13:00 0919141082 Clemensnäs IF - Rönnskär Railcare IF 8 - 7 Örjanshallen
2010-01-24 10:00 0919141080 Boliden FFI - Skellefteå IBK /2 5 - 6 Lejonströmshallen
2010-01-24 12:00 0919141083 IK Rutin - Kågedalens AIF 5 - 4 Lejonströmshallen
2010-01-24 14:00 0919141078 Alhem FF - Fromhedens IF 13 - 4 Lejonströmshallen
2010-01-24 16:00 0919141084 IBF Skellefteå - Malå IF 5 - 17 Lejonströmshallen
2010-01-29 19:30 0919141086 IK Rutin - IBF Skellefteå 29 - 8 Lejonströmshallen
2010-01-30 14:00 0919141089 Sjungande Dalens IBK - Boliden FFI 12 - 4 Lejonströmshallen
2010-01-31 12:00 0919141088 Citykamraterna BK - Rönnskär Railcare IF 12 - 3 Lejonströmshallen
2010-01-31 14:00 0919141090 BK Solbacken - Skellefteå IBK /2 9 - 5 Lejonströmshallen
2010-01-31 15:00 0919141085 Fromhedens IF - Malå IF 7 - 5 Norsjö Sporthall
2010-01-31 16:00 0919141087 Kågedalens AIF - Clemensnäs IF 5 - 2 Lejonströmshallen
2010-01-31 18:00 0919141092 Skellefteå IBS /2 - Alhem FF 5 - 14 Lejonströmshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Citykamraterna BK 13 13 0 0 143-48 95 39
2. IK Rutin 13 9 2 2 109-65 44 29
3. BK Solbacken 13 9 1 3 103-57 46 28
4. Skellefteå IBK / 2 13 9 0 4 115-65 50 27
5. Alhem FF 13 8 0 5 125-71 54 24
6. Kågedalens AIF 13 6 2 5 60-65 -5 20
7. Fromhedens IF 13 6 1 6 93-84 9 19
8. Clemensnäs IF 13 6 1 6 84-78 6 19
9. Malå IF 13 6 0 7 112-69 43 18
10. Rönnskär Railcare IF 13 5 1 7 82-97 -15 16
11. Sjungande Dalens IBK 13 4 2 7 89-131 -42 14
12. Skellefteå IBS / 2 13 4 0 9 74-143 -69 12
13. Boliden FFI 13 1 0 12 49-133 -84 3
14. IBF Skellefteå 13 0 0 13 64-196 -132 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Herrar Division 4 Södra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2009-09-22 21:20 0919142003 TGC IBK - TBS Umeå SK 3 - 2 Elofssonhallen
2009-09-26 10:00 0919142005 IBK Umeå Norr - Röbäcks IF 4 - 7 Sjöfruhallen
2009-09-26 14:00 0919142001 Sävar IBF - Holmsund City IBC 5 - 4 Sävaråhallen
2009-09-26 14:30 0919142002 Vindelns IF - Örnsköldsvik IBK /2 6 - 6 FC Vindeln
2009-09-26 14:30 0919142004 Strands IK /2 - Sandåkerns SK /2 3 - 7 Hammarhallen Vännäs
2009-10-03 11:00 0919142009 Röbäcks IF - TGC IBK 3 - 4 Elofssonhallen
2009-10-03 13:00 0919142007 TBS Umeå SK - Sävar IBF 5 - 1 Elofssonhallen
2009-10-03 13:00 0919142011 Holmsund City IBC - IBK Umeå Norr 9 - 4 Storsjöhallen
2009-10-03 13:30 0919142008 Sandåkerns SK /2 - Vindelns IF 5 - 5 Vildmannahallen
2009-10-03 13:30 0919142010 IBF Dalen - Strands IK /2 18 - 1 Musköten 1
2009-10-11 13:00 0919142014 Vindelns IF - Holmsund City IBC 10 - 7 FC Vindeln
2009-10-11 13:00 0919142015 TGC IBK - Sandåkerns SK /2 6 - 0 Elofssonhallen
2009-10-11 13:00 0919142016 Strands IK /2 - TBS Umeå SK 2 - 7 Hammarhallen Vännäs
2009-10-11 14:00 0919142013 Sävar IBF - Örnsköldsvik IBK /2 8 - 5 Sävaråhallen
2009-10-11 15:30 0919142017 IBK Umeå Norr - IBF Dalen 6 - 11 Sjöfruhallen
2009-10-15 19:30 0919142023 TBS Umeå SK - IBK Umeå Norr 7 - 3 Elofssonhallen
2009-10-17 11:00 0919142019 Röbäcks IF - Sävar IBF 4 - 5 Elofssonhallen
2009-10-17 12:00 0919142021 Holmsund City IBC - TGC IBK 7 - 6 Storsjöhallen
2009-10-17 13:30 0919142022 Örnsköldsvik IBK /2 - Strands IK /2 9 - 0 Jonas Ulander, Jon Forsberg Skyttis Arena
2009-10-17 14:00 0919142020 IBF Dalen - Vindelns IF 8 - 8 Musköten 1
2009-10-24 11:00 0919142025 Sävar IBF - IBF Dalen 6 - 5 Sävaråhallen
2009-10-24 13:30 0919142029 IBK Umeå Norr - Sandåkerns SK /2 7 - 6 Sjöfruhallen
2009-10-24 15:30 0919142026 Vindelns IF - Röbäcks IF 7 - 1 FC Vindeln
2009-10-24 15:30 0919142027 TGC IBK - Örnsköldsvik IBK /2 7 - 5 Elofssonhallen
2009-10-24 16:00 0919142028 Strands IK /2 - Holmsund City IBC 3 - 12 Liljahallen
2009-11-07 17:00 0919142035 IBK Umeå Norr - Örnsköldsvik IBK /2 2 - 9 Vildmannahallen
2009-11-08 11:00 0919142031 TBS Umeå SK - Vindelns IF 3 - 2 Elofssonhallen
2009-11-08 13:00 0919142034 Röbäcks IF - Strands IK /2 12 - 1 Elofssonhallen
2009-11-08 13:30 0919142033 Sandåkerns SK /2 - Sävar IBF 2 - 5 Vildmannahallen
2009-11-08 14:15 0919142032 IBF Dalen - TGC IBK 7 - 1 Musköten 1
2009-11-14 13:30 0919142042 Sandåkerns SK /2 - IBF Dalen 5 - 7 Vildmannahallen
2009-11-14 14:00 0919142037 Sävar IBF - TGC IBK 4 - 6 Sävaråhallen
2009-11-14 14:30 0919142041 Örnsköldsvik IBK /2 - Röbäcks IF 6 - 3 Jon Forsberg, Göran Norberg Jubileumshallen Teg
2009-11-14 16:30 0919142040 Holmsund City IBC - TBS Umeå SK 2 - 4 Storsjöhallen
2009-11-15 15:30 0919142038 Vindelns IF - IBK Umeå Norr 8 - 0 FC Vindeln
2009-11-21 12:00 0919142048 TBS Umeå SK - IBF Dalen 10 - 4 Elofssonhallen
2009-11-21 13:30 0919142047 Örnsköldsvik IBK /2 - Sandåkerns SK /2 13 - 6 Lars-Åke Norman, Göran Edlund Jubileumshallen Teg
2009-11-21 14:00 0919142046 Röbäcks IF - Holmsund City IBC 3 - 4 Elofssonhallen
2009-11-21 14:30 0919142043 Strands IK /2 - Vindelns IF 2 - 10 Hammarhallen Vännäs
2009-11-21 15:30 0919142044 IBK Umeå Norr - Sävar IBF 5 - 5 Sjöfruhallen
2009-11-25 21:20 0919142053 TBS Umeå SK - Röbäcks IF 6 - 1 Elofssonhallen
2009-11-29 13:30 0919142052 Holmsund City IBC - Sandåkerns SK /2 6 - 5 Storsjöhallen
2009-11-29 14:00 0919142050 Sävar IBF - Strands IK /2 5 - 0 Sävaråhallen
2009-11-29 14:00 0919142054 IBF Dalen - Örnsköldsvik IBK /2 13 - 10 Musköten 1
2009-11-29 15:00 0919142049 TGC IBK - IBK Umeå Norr 8 - 2 Elofssonhallen
2009-12-03 20:00 0919142055 Vindelns IF - Sävar IBF 6 - 2 FC Vindeln
2009-12-05 11:00 0919142059 Sandåkerns SK /2 - TBS Umeå SK 7 - 3 Vildmannahallen
2009-12-05 11:00 0919142060 IBF Dalen - Röbäcks IF 8 - 4 Musköten 1
2009-12-05 16:30 0919142056 Strands IK /2 - TGC IBK 4 - 12 Hammarhallen Vännäs
2009-12-21 19:45 0919142058 Örnsköldsvik IBK /2 - Holmsund City IBC 3 - 4 Göran Edlund, Mikael Körning Jubileumshallen Teg
2009-12-12 11:00 0919142066 Röbäcks IF - Sandåkerns SK /2 5 - 12 Elofssonhallen
2009-12-12 12:00 0919142063 IBK Umeå Norr - Strands IK /2 15 - 5 Sjöfruhallen
2009-12-12 13:00 0919142065 TBS Umeå SK - Örnsköldsvik IBK /2 4 - 2 Elofssonhallen
2009-12-12 16:00 0919142064 Holmsund City IBC - IBF Dalen 6 - 7 Storsjöhallen
2009-12-12 17:00 0919142062 TGC IBK - Vindelns IF 7 - 3 Elofssonhallen
2009-12-20 11:00 0919142069 TBS Umeå SK - TGC IBK 4 - 2 Elofssonhallen
2009-12-20 13:00 0919142071 Röbäcks IF - IBK Umeå Norr 6 - 4 Elofssonhallen
2009-12-20 14:30 0919142067 Holmsund City IBC - Sävar IBF 5 - 4 Storsjöhallen
2009-12-20 15:30 0919142068 Örnsköldsvik IBK /2 - Vindelns IF 0 - 8 Johnnie Lundmark, Joel Göransson Örnsköldsviks Sporthall
2009-12-21 20:15 0919142070 Sandåkerns SK /2 - Strands IK /2 4 - 3 Vildmannahallen
2010-01-09 12:00 0919142074 Vindelns IF - Sandåkerns SK /2 7 - 6 FC Vindeln
2010-01-09 13:30 0919142073 Sävar IBF - TBS Umeå SK 3 - 3 Sävaråhallen
2010-01-09 13:30 0919142075 TGC IBK - Röbäcks IF 9 - 4 Elofssonhallen
2010-01-09 13:30 0919142077 IBK Umeå Norr - Holmsund City IBC 5 - 7 Sjöfruhallen
2010-01-09 18:00 0919142076 Strands IK /2 - IBF Dalen 3 - 6 Hammarhallen Vännäs
2010-01-15 19:30 0919142082 TBS Umeå SK - Strands IK /2 9 - 0 Vildmannahallen
2010-01-16 14:00 0919142083 IBF Dalen - IBK Umeå Norr 9 - 7 Musköten 1
2010-01-16 14:45 0919142080 Holmsund City IBC - Vindelns IF 3 - 9 Storsjöhallen
2010-01-16 15:30 0919142079 Örnsköldsvik IBK /2 - Sävar IBF 8 - 3 Alexander Hellström, Lars-Åke Norman Jubileumshallen Teg
2010-01-16 15:30 0919142081 Sandåkerns SK /2 - TGC IBK 7 - 7 Vildmannahallen
2010-01-24 11:00 0919142085 Sävar IBF - Röbäcks IF 10 - 3 Sävaråhallen
2010-01-24 11:00 0919142089 IBK Umeå Norr - TBS Umeå SK 6 - 8 Sjöfruhallen
2010-01-24 13:30 0919142086 Vindelns IF - IBF Dalen 6 - 3 FC Vindeln
2010-01-24 13:30 0919142088 Strands IK /2 - Örnsköldsvik IBK /2 4 - 7 Hammarhallen Vännäs
2010-01-24 20:10 0919142087 TGC IBK - Holmsund City IBC 7 - 1 Vildmannahallen
2010-01-30 13:30 0919142092 Röbäcks IF - Vindelns IF 1 - 11 Elofssonhallen
2010-01-30 13:30 0919142095 Sandåkerns SK /2 - IBK Umeå Norr 8 - 5 Vildmannahallen
2010-01-30 14:00 0919142091 IBF Dalen - Sävar IBF 8 - 9 Musköten 1
2010-01-30 14:30 0919142093 Örnsköldsvik IBK /2 - TGC IBK 2 - 4 Kent Eriksson, Jon Forsberg Jubileumshallen Teg
2010-01-30 15:00 0919142094 Holmsund City IBC - Strands IK /2 3 - 4 Storsjöhallen
2010-02-03 19:30 0919142100 Strands IK /2 - Röbäcks IF 4 - 2 Hammarhallen Vännäs
2010-02-03 20:15 0919142098 TGC IBK - IBF Dalen 3 - 9 Elofssonhallen
2010-02-06 13:30 0919142097 Vindelns IF - TBS Umeå SK 7 - 10 FC Vindeln
2010-02-06 14:30 0919142099 Sävar IBF - Sandåkerns SK /2 10 - 1 Sävaråhallen
2010-02-06 16:00 0919142101 Örnsköldsvik IBK /2 - IBK Umeå Norr 9 - 5 Kent Eriksson, Alexander Hellström Jubileumshallen Teg
2010-02-13 17:00 0919142104 IBK Umeå Norr - Vindelns IF 4 - 8 Sjöfruhallen
2010-02-14 11:00 0919142106 TBS Umeå SK - Holmsund City IBC 9 - 3 Elofssonhallen
2010-02-14 13:00 0919142107 Röbäcks IF - Örnsköldsvik IBK /2 3 - 6 Elofssonhallen
2010-02-14 13:30 0919142108 IBF Dalen - Sandåkerns SK /2 6 - 5 Musköten 1
2010-02-14 15:00 0919142103 TGC IBK - Sävar IBF 7 - 2 Elofssonhallen
2010-02-16 21:15 0919142114 IBF Dalen - TBS Umeå SK 7 - 8 Musköten 1
2010-02-19 18:30 0919142109 Vindelns IF - Strands IK /2 8 - 5 FC Vindeln
2010-02-20 13:30 0919142110 Sävar IBF - IBK Umeå Norr 11 - 1 Sävaråhallen
2010-02-20 15:00 0919142112 Holmsund City IBC - Röbäcks IF 12 - 5 Storsjöhallen
2010-02-20 18:00 0919142113 Sandåkerns SK /2 - Örnsköldsvik IBK /2 0 - 11 Vildmannahallen
2010-02-24 20:30 0919142119 Röbäcks IF - TBS Umeå SK 3 - 7 Elofssonhallen
2010-02-26 18:30 0919142116 Strands IK /2 - Sävar IBF 1 - 4 Hammarhallen Vännäs
2010-02-27 09:00 0919142118 Sandåkerns SK /2 - Holmsund City IBC 6 - 7 Vildmannahallen
2010-02-27 10:00 0919142115 IBK Umeå Norr - TGC IBK 8 - 14 Sjöfruhallen
2010-02-28 13:30 0919142120 Örnsköldsvik IBK /2 - IBF Dalen 10 - 8 Per Östman, Per-Erik Flodin Örnsköldsviks Sporthall
2010-03-07 11:00 0919142125 TBS Umeå SK - Sandåkerns SK /2 10 - 4 Elofssonhallen
2010-03-07 13:00 0919142126 Röbäcks IF - IBF Dalen 5 - 11 Elofssonhallen
2010-03-07 13:30 0919142121 Sävar IBF - Vindelns IF 5 - 9 Sävaråhallen
2010-03-07 13:30 0919142124 Holmsund City IBC - Örnsköldsvik IBK /2 4 - 7 Storsjöhallen
2010-03-07 15:00 0919142122 TGC IBK - Strands IK /2 12 - 2 Elofssonhallen
2010-03-13 14:00 0919142128 Vindelns IF - TGC IBK 6 - 7 FC Vindeln
2010-03-13 14:00 0919142129 Strands IK /2 - IBK Umeå Norr 3 - 6 Liljahallen
2010-03-13 14:00 0919142130 IBF Dalen - Holmsund City IBC 13 - 1 Vildmannahallen
2010-03-13 14:00 0919142131 Örnsköldsvik IBK /2 - TBS Umeå SK 12 - 9 Alexander Hellström, Lars-Åke Norman Jubileumshallen Teg
2010-03-13 16:30 0919142132 Sandåkerns SK /2 - Röbäcks IF 8 - 7 Vildmannahallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. TBS Umeå SK 20 16 1 3 128-74 54 49
2. TGC IBK 20 15 1 4 132-82 50 46
3. Vindelns IF 20 13 3 4 144-85 59 42
4. IBF Dalen 20 13 1 6 168-114 54 40
5. Örnsköldsvik IBK / 2 20 12 1 7 140-101 39 37
6. Sävar IBF 20 11 2 7 107-88 19 35
7. Holmsund City IBC 20 10 0 10 107-119 -12 30
8. Sandåkerns SK / 2 20 6 2 12 104-133 -29 20
9. IBK Umeå Norr 20 3 1 16 99-158 -59 10
10. Röbäcks IF 20 3 0 17 82-139 -57 9
11. Strands IK / 2 20 2 0 18 50-168 -118 6
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis