D3 (2009/10)

Gruppspel
D3
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2009-09-25 19:00 0917230003 Västerlöfsta IBF - Lamadjurets AIBC 9 - 6 Jan-Olov Cederholm, Erik Rosvall Heby Sporthall
2009-09-26 16:00 0917230004 IBK Roslagen - Storvreta IBK U:1 6 - 10 Kjell Andersson, Tommy Carlsson Sportcentrum
2009-09-26 18:30 0917230001 FBC Uppsala Ungdom - Alunda IBF U 4 - 3 Simon Johansson, Georgios Papadakis Allianshallen B
2009-09-27 12:00 0917230002 Stenhagens KK - IS Saga 5 - 2 Arvid Englund, Ian Engblom Stenhagen BoKC
2009-09-27 15:00 0917230006 IBK Östhammar U - IFK Dannemora/Ö U 4 - 2 Henrik Isberg Törnros, Mikael Waldenvik Frösåkersskolan
2009-10-13 19:40 0917230005 Enköpings IBK - Arlanda IBF 4 - 4 Erik Rosvall, Jan-Olov Cederholm S:t Ilianshallen
2009-10-03 12:00 0917230010 IFK Dannemora/Ö U - IBK Roslagen 2 - 5 Bo Fallenius, Ken Johansson Österby Sim o Sporthall
2009-10-03 12:30 0917230008 Storvreta IBK U:1 - Stenhagens KK 0 - 3 Peter Blombergsson, Per Ericsson Vattholma Sporthall
2009-10-03 14:30 0917230007 Lamadjurets AIBC - FBC Uppsala Ungdom 4 - 9 Fabian Fahimi, William Lindgren Fahimi Örsundsbro Sporthall
2009-10-03 18:10 0917230009 Arlanda IBF - Västerlöfsta IBF 6 - 2 Johannes Walleboom, Victor Flemström Ekilla Sporthall
2009-10-04 16:00 0917230011 Alunda IBF U - Enköpings IBK 3 - 5 Johnny Söderqvist, Thomas Tanskanen Olandshallen
2010-02-07 20:10 0917230012 IS Saga - IBK Östhammar U 4 - 2 Morgan Pettersson, Christer Andersson Allianshallen B
2009-10-10 14:30 0917230015 Västerlöfsta IBF - Storvreta IBK U:1 8 - 7 Arvid Englund, Ian Engblom Heby Sporthall
2009-10-10 14:30 0917230017 Enköpings IBK - IFK Dannemora/Ö U 3 - 3 Erik Rosvall, Henrik Isberg Törnros S:t Ilianshallen
2009-10-10 14:30 0917230018 IBK Östhammar U - Arlanda IBF 6 - 5 Leif Ericsson, Ronnie Eriksson Frösåkersskolan
2009-10-10 16:00 0917230016 IBK Roslagen - Lamadjurets AIBC 3 - 3 Tommy Carlsson, Kjell Andersson Sportcentrum
2009-10-11 12:00 0917230014 Stenhagens KK - Alunda IBF U 2 - 7 Mona Franzon, Bo Pettersson Loklint Stenhagen BoKC
2009-10-15 19:50 0917230013 FBC Uppsala Ungdom - IS Saga 7 - 3 Fabian Fahimi, Martin Holm Allianshallen C
2009-10-17 12:00 0917230020 IFK Dannemora/Ö U - Stenhagens KK 0 - 9 Bo Pettersson Loklint, Peter Blombergsson Österby Sim o Sporthall
2009-10-17 12:30 0917230024 Storvreta IBK U:1 - IBK Östhammar U 4 - 7 Simon Johansson, Martin Holm Vattholma Sporthall
2009-10-17 15:30 0917230023 Lamadjurets AIBC - Enköpings IBK 0 - 3 Simon Söderström, Rohnny Åhman Örsundsbro Sporthall
2009-10-17 16:00 0917230019 Arlanda IBF - FBC Uppsala Ungdom 6 - 9 Jonas Nordqvist, Morgan Pettersson Ekilla Sporthall
2009-10-18 16:00 0917230021 Alunda IBF U - Västerlöfsta IBF 5 - 7 Johnny Söderqvist, Thomas Tanskanen Olandshallen
2009-10-18 19:40 0917230022 IS Saga - IBK Roslagen 4 - 5 Georgios Papadakis, Ted Wikström Allianshallen C
2009-10-24 14:15 0917230028 IBK Roslagen - Alunda IBF U 5 - 0 Tommy Carlsson, Kjell Andersson Sportcentrum
2009-10-24 14:20 0917230029 Enköpings IBK - Storvreta IBK U:1 5 - 1 Peter Blombergsson, Simon Söderström S:t Ilianshallen
2009-10-24 14:30 0917230030 IBK Östhammar U - Lamadjurets AIBC 11 - 3 Bo Fallenius, Johnny Söderqvist Frösåkersskolan
2009-10-24 15:00 0917230027 Västerlöfsta IBF - IS Saga 4 - 2 Peter Ottehall, Ulf Larsson Heby Sporthall
2009-10-25 15:00 0917230026 Stenhagens KK - Arlanda IBF 9 - 3 Johannes Walleboom, Victor Flemström Stenhagen BoKC
2009-10-25 16:50 0917230025 FBC Uppsala Ungdom - IFK Dannemora/Ö U 8 - 2 Mattias Holmgren, Carolina Svensson Allianshallen B
2009-11-07 13:00 0917230035 Enköpings IBK - IS Saga 3 - 4 Matti Eronen, Georgios Papadakis S:t Ilianshallen
2009-11-07 14:00 0917230032 IFK Dannemora/Ö U - Västerlöfsta IBF 3 - 7 Per-Olof Svensson, Bo Fallenius Österby Sim o Sporthall
2009-11-07 16:00 0917230034 Arlanda IBF - IBK Roslagen 9 - 3 Jan Erik Kristofersson, Fabian Fahimi Ekilla Sporthall
2009-11-07 16:30 0917230033 Storvreta IBK U:1 - FBC Uppsala Ungdom 2 - 5 Victor Flemström, Johannes Walleboom Vattholma Sporthall
2009-11-07 17:40 0917230031 Lamadjurets AIBC - Stenhagens KK 2 - 14 Mikael Waldenvik, Lars Johnsson Örsundsbro Sporthall
2009-11-08 14:10 0917230036 Alunda IBF U - IBK Östhammar U 5 - 5 Peter Ottehall, Matti Eronen Olandshallen
2009-11-14 13:30 0917230042 Storvreta IBK U:1 - IFK Dannemora/Ö U 11 - 5 Christer Andersson, Leif Ericsson Vattholma Sporthall
2009-11-14 14:45 0917230039 IBK Östhammar U - IBK Roslagen 6 - 1 Johnny Söderqvist, Olle Isacsson Frösåkersskolan
2009-11-14 16:50 0917230041 IS Saga - Arlanda IBF 4 - 3 Simon Johansson, Mattias Holmgren Allianshallen B
2009-11-15 10:10 0917230037 FBC Uppsala Ungdom - Västerlöfsta IBF 7 - 7 Jan Erik Kristofersson, Fabian Fahimi Allianshallen B
2009-11-15 12:00 0917230038 Stenhagens KK - Enköpings IBK 4 - 2 Henrik Isberg Törnros, Erik Rosvall Stenhagen BoKC
2009-11-15 16:00 0917230040 Alunda IBF U - Lamadjurets AIBC 6 - 3 Victor Flemström, Marcus Högberg-Eriksson Olandshallen
2009-11-21 13:30 0917230048 Lamadjurets AIBC - IFK Dannemora/Ö U 2 - 5 Morgan Pettersson, Jonas Nordqvist Örsundsbro Sporthall
2009-11-21 14:20 0917230044 Enköpings IBK - FBC Uppsala Ungdom 3 - 1 Peter Ottehall, Henrik Isberg Törnros S:t Ilianshallen
2009-11-21 15:00 0917230045 Västerlöfsta IBF - IBK Östhammar U 7 - 0 Arvid Englund, Carolina Svensson Heby Sporthall
2009-11-21 16:00 0917230043 IBK Roslagen - Stenhagens KK 2 - 7 Kjell Andersson, Johnny Söderqvist Sportcentrum
2009-11-21 19:00 0917230046 Arlanda IBF - Alunda IBF U 4 - 5 Erik Rosvall, Ian Engblom Ekilla Sporthall
2009-11-22 15:10 0917230047 IS Saga - Storvreta IBK U:1 5 - 4 Peter Ottehall, Ulf Larsson Allianshallen B
2009-10-31 14:00 0917230052 Alunda IBF U - Storvreta IBK U:1 3 - 3 Arvid Englund, Ian Engblom Olandshallen
2009-11-28 14:00 0917230054 IFK Dannemora/Ö U - IS Saga 2 - 6 Lars-Olov Englund, Ronnie Eriksson Österby Sim o Sporthall
2009-11-28 14:30 0917230049 Västerlöfsta IBF - Enköpings IBK 5 - 3 Johan Hällström, Matti Eronen Heby Sporthall
2009-11-28 18:00 0917230053 Lamadjurets AIBC - Arlanda IBF 3 - 8 Erik Rosvall, Henrik Isberg Törnros Örsundsbro Sporthall
2009-11-28 18:30 0917230050 FBC Uppsala Ungdom - IBK Roslagen 7 - 4 Christer Andersson, Arvid Englund Allianshallen B
2009-11-29 12:00 0917230051 Stenhagens KK - IBK Östhammar U 10 - 4 Christer Andersson, Arvid Englund Stenhagen BoKC
2009-12-05 12:00 0917230060 IFK Dannemora/Ö U - Arlanda IBF 0 - 7 Michaela Pålsson, Matti Eronen Österby Sim o Sporthall
2009-12-05 13:15 0917230057 IBK Östhammar U - Enköpings IBK 6 - 11 Simon Söderström, Anders Ståhlberg Frösåkersskolan
2009-12-05 14:15 0917230056 IBK Roslagen - Västerlöfsta IBF 3 - 4 Per-Olof Svensson, Bo Fallenius Sportcentrum
2009-12-05 15:00 0917230059 Storvreta IBK U:1 - Lamadjurets AIBC 9 - 2 Jonas Nordqvist, Morgan Pettersson Vattholma Sporthall
2009-12-06 12:00 0917230055 Stenhagens KK - FBC Uppsala Ungdom 6 - 7 Daniel Wahlström, Per Ericsson Stenhagen BoKC
2009-12-06 16:50 0917230058 IS Saga - Alunda IBF U 3 - 5 Matti Eronen, Peter Ottehall Allianshallen B
2009-12-12 13:00 0917230065 Lamadjurets AIBC - IS Saga 1 - 7 Ken Johansson, Daniel Wahlström Örsundsbro Sporthall
2009-12-12 14:10 0917230063 Enköpings IBK - IBK Roslagen 7 - 5 Erik Äng, Henrik Lundin S:t Ilianshallen
2009-12-12 14:30 0917230062 Västerlöfsta IBF - Stenhagens KK 5 - 4 Leif Ericsson, Morgan Pettersson Heby Sporthall
2009-12-12 16:00 0917230066 Arlanda IBF - Storvreta IBK U:1 6 - 4 Lars Johnsson, Mikael Waldenvik Ekilla Sporthall
2009-12-12 18:30 0917230061 FBC Uppsala Ungdom - IBK Östhammar U 10 - 3 Arvid Englund, Christer Andersson Allianshallen B
2009-12-13 16:00 0917230064 Alunda IBF U - IFK Dannemora/Ö U 2 - 3 Thomas Tanskanen Olandshallen
2009-12-19 12:30 0917230069 Lamadjurets AIBC - Västerlöfsta IBF 2 - 9 Lars Gustafsson, Peter Blombergsson Örsundsbro Sporthall
2009-12-19 14:00 0917230072 IFK Dannemora/Ö U - IBK Östhammar U 2 - 1 Fabian Fahimi, Jan Erik Kristofersson Österby Sim o Sporthall
2009-12-19 14:10 0917230071 Arlanda IBF - Enköpings IBK 4 - 2 Robin Krånglin, Dennis Eriksson Ekilla Sporthall
2009-12-19 16:30 0917230070 Storvreta IBK U:1 - IBK Roslagen 6 - 3 Morgan Pettersson, Jonas Nordqvist Vattholma Sporthall
2009-12-20 13:30 0917230068 IS Saga - Stenhagens KK 1 - 4 Morgan Pettersson, Jonas Nordqvist Allianshallen B
2009-12-20 16:00 0917230067 Alunda IBF U - FBC Uppsala Ungdom 2 - 5 Henrik Ramborg, Oskar Wallin Olandshallen
2010-01-09 13:30 0917230073 FBC Uppsala Ungdom - Lamadjurets AIBC 7 - 2 Mattias Holmgren, Martin Holm Allianshallen B
2010-01-09 14:00 0917230077 Enköpings IBK - Alunda IBF U 0 - 3 Jan-Olov Cederholm, Rohnny Åhman S:t Ilianshallen
2010-01-09 14:30 0917230075 Västerlöfsta IBF - Arlanda IBF 9 - 3 Victor Flemström, Johannes Walleboom Heby Sporthall
2010-01-09 14:45 0917230078 IBK Östhammar U - IS Saga 3 - 7 Oskar Wallin, Henrik Ramborg Frösåkersskolan
2010-01-09 16:00 0917230076 IBK Roslagen - IFK Dannemora/Ö U 7 - 4 Tommy Carlsson, Kjell Andersson Sportcentrum
2010-01-10 12:00 0917230074 Stenhagens KK - Storvreta IBK U:1 11 - 2 Jonas Nordqvist, Morgan Pettersson Stenhagen BoKC
2010-01-16 13:30 0917230079 IS Saga - FBC Uppsala Ungdom 5 - 6 Mikael Waldenvik, Jonas Nordqvist Allianshallen B
2010-01-16 14:00 0917230083 IFK Dannemora/Ö U - Enköpings IBK 5 - 9 Lars Gustafsson, Peter Blombergsson Österby Sim o Sporthall
2010-01-16 14:40 0917230081 Storvreta IBK U:1 - Västerlöfsta IBF 8 - 7 Mattias Holmgren, Simon Johansson Vattholma Sporthall
2010-01-16 16:00 0917230084 Arlanda IBF - IBK Östhammar U 7 - 4 Ingemar Bodin, Miodrag Djuric Ekilla Sporthall
2010-01-16 17:30 0917230082 Lamadjurets AIBC - IBK Roslagen 6 - 6 Henrik Isberg Törnros, Anders Ståhlberg Örsundsbro Sporthall
2010-01-17 16:00 0917230080 Alunda IBF U - Stenhagens KK 5 - 7 Oskar Wallin, Thomas Tanskanen Olandshallen
2010-01-23 13:15 0917230090 IBK Östhammar U - Storvreta IBK U:1 5 - 2 Johnny Söderqvist, Oskar Wallin Frösåkersskolan
2010-01-23 14:30 0917230087 Västerlöfsta IBF - Alunda IBF U 5 - 4 Miodrag Djuric, Ingemar Bodin Heby Sporthall
2010-01-23 14:30 0917230089 Enköpings IBK - Lamadjurets AIBC 6 - 0 Fabian Fahimi, Anders Ståhlberg S:t Ilianshallen
2010-01-23 16:00 0917230088 IBK Roslagen - IS Saga 3 - 5 Tommy Carlsson, Kjell Andersson Sportcentrum
2010-01-24 12:00 0917230086 Stenhagens KK - IFK Dannemora/Ö U 8 - 0 Ian Engblom, Arvid Englund Stenhagen BoKC
2010-01-24 16:10 0917230085 FBC Uppsala Ungdom - Arlanda IBF 5 - 1 Peter Blombergsson, Lars Gustafsson Allianshallen B
2010-01-30 12:00 0917230091 IFK Dannemora/Ö U - FBC Uppsala Ungdom 0 - 10 Peter Blombergsson Österby Sim o Sporthall
2010-01-30 12:30 0917230096 Lamadjurets AIBC - IBK Östhammar U 1 - 0 Pierre Engström, Henrik Isberg Törnros Örsundsbro Sporthall
2010-01-30 14:10 0917230092 Arlanda IBF - Stenhagens KK 6 - 8 Ulf Larsson, Peter Ottehall Ekilla Sporthall
2010-01-30 14:40 0917230095 Storvreta IBK U:1 - Enköpings IBK 6 - 6 Mikael Eriksson, Oskar Wallin Vattholma Sporthall
2010-01-31 10:10 0917230093 IS Saga - Västerlöfsta IBF 3 - 3 Victor Flemström, Simon Söderström Allianshallen B
2010-03-18 20:40 0917230094 Alunda IBF U - IBK Roslagen 7 - 2 Thomas Tanskanen, Oskar Wallin Olandshallen
2010-02-06 13:15 0917230102 IBK Östhammar U - Alunda IBF U 5 - 8 Johnny Söderqvist, Ronnie Eriksson Frösåkersskolan
2010-02-06 14:20 0917230099 FBC Uppsala Ungdom - Storvreta IBK U:1 2 - 6 Martin Holm, Simon Johansson Allianshallen B
2010-02-06 14:45 0917230098 Västerlöfsta IBF - IFK Dannemora/Ö U 7 - 1 Morgan Pettersson, Matti Eronen Heby Sporthall
2010-02-06 16:00 0917230100 IBK Roslagen - Arlanda IBF 5 - 8 Håkan Sjöblom, Göran Dahlström Sportcentrum
2010-02-06 17:40 0917230101 IS Saga - Enköpings IBK 8 - 6 Miodrag Djuric, Ingemar Bodin Allianshallen B
2010-02-07 12:00 0917230097 Stenhagens KK - Lamadjurets AIBC 7 - 5 Per-Olof Svensson, Bo Fallenius Stenhagen BoKC
2010-02-13 14:10 0917230104 Enköpings IBK - Stenhagens KK 3 - 5 Georgios Papadakis, Anders Leander S:t Ilianshallen
2010-02-13 14:15 0917230105 IBK Roslagen - IBK Östhammar U 9 - 2 Richard Forsberg, Tony Tsioulis Sportcentrum
2010-02-13 14:45 0917230103 Västerlöfsta IBF - FBC Uppsala Ungdom 6 - 5 Matti Eronen, Peter Ottehall Heby Sporthall
2010-02-13 15:00 0917230106 Lamadjurets AIBC - Alunda IBF U 2 - 5 Madeleine Pohl, Jennica Andersson Örsundsbro Sporthall
2010-02-13 16:00 0917230107 Arlanda IBF - IS Saga 2 - 3 Pierre Engström, Henrik Isberg Törnros Ekilla Sporthall
2010-02-13 16:00 0917230108 IFK Dannemora/Ö U - Storvreta IBK U:1 2 - 7 Jonas Nordqvist, Morgan Pettersson Österby Sim o Sporthall
2010-02-16 18:30 0917230113 Storvreta IBK U:1 - IS Saga 4 - 6 Arvid Englund, Simon Andrén Stenhagenskolans Sporthall
2010-02-20 12:00 0917230114 IFK Dannemora/Ö U - Lamadjurets AIBC 1 - 5 Miodrag Djuric, Ingemar Bodin Österby Sim o Sporthall
2010-02-21 12:00 0917230109 Stenhagens KK - IBK Roslagen 7 - 3 Arvid Englund, Fabian Fahimi Stenhagen BoKC
2010-02-21 13:15 0917230111 IBK Östhammar U - Västerlöfsta IBF 3 - 4 Per-Olof Svensson, Bo Fallenius Frösåkersskolan
2010-02-21 14:50 0917230110 FBC Uppsala Ungdom - Enköpings IBK 9 - 3 Morgan Pettersson, Simon Johansson Allianshallen B
2010-02-28 16:00 0917230112 Alunda IBF U - Arlanda IBF 9 - 12 Henrik Isberg Törnros, Pierre Engström Olandshallen
2010-03-06 11:15 0917230117 IBK Östhammar U - Stenhagens KK 2 - 4 Jonas Nordqvist, Morgan Pettersson Frösåkersskolan
2010-03-06 13:00 0917230115 Enköpings IBK - Västerlöfsta IBF 3 - 8 Johan Öberg, Andreas A Karlsson S:t Ilianshallen
2010-03-06 16:00 0917230116 IBK Roslagen - FBC Uppsala Ungdom 2 - 9 Anders Leander, Johnny Söderqvist Sportcentrum
2010-03-06 17:00 0917230118 Storvreta IBK U:1 - Alunda IBF U 3 - 4 Christer Andersson, Ronnie Eriksson Ärentunaskolan
2010-03-07 10:10 0917230120 IS Saga - IFK Dannemora/Ö U 6 - 5 Ingemar Bodin, Miodrag Djuric Allianshallen B
2010-03-07 14:10 0917230119 Arlanda IBF - Lamadjurets AIBC 5 - 5 Pierre Engström, Johan Hällström Ekilla Sporthall
2010-03-13 14:00 0917230122 Västerlöfsta IBF - IBK Roslagen 10 - 3 Olle Isacsson, Peter Blombergsson Heby Sporthall
2010-03-13 14:00 0917230123 Enköpings IBK - IBK Östhammar U 6 - 7 Peter Ottehall, Georgios Papadakis S:t Ilianshallen
2010-03-13 14:00 0917230125 Lamadjurets AIBC - Storvreta IBK U:1 6 - 8 Johan Hällström, Simon Johansson Örsundsbro Sporthall
2010-03-13 16:00 0917230126 Arlanda IBF - IFK Dannemora/Ö U 14 - 2 Jan-Olov Cederholm, Rohnny Åhman Ekilla Sporthall
2010-03-13 17:45 0917230124 Alunda IBF U - IS Saga 8 - 5 Oskar Wallin, Ronnie Eriksson Olandshallen
2010-03-14 08:30 0917230121 FBC Uppsala Ungdom - Stenhagens KK 2 - 4 Simon Andrén, Simon Johansson Allianshallen B
2010-03-20 13:00 0917230127 IBK Östhammar U - FBC Uppsala Ungdom 3 - 4 Johnny Söderqvist, Ken Johansson Gimo Sporthall
2010-03-20 15:00 0917230132 Storvreta IBK U:1 - Arlanda IBF 7 - 7 Miodrag Djuric, Martin Holm Vattholma Sporthall
2010-03-20 16:00 0917230129 IBK Roslagen - Enköpings IBK 4 - 3 Kjell Andersson, Anders Leander Sportcentrum
2010-03-20 16:00 0917230130 IFK Dannemora/Ö U - Alunda IBF U 5 - 7 Morgan Pettersson, Jonas Nordqvist Österby Sim o Sporthall
2010-03-21 12:00 0917230128 Stenhagens KK - Västerlöfsta IBF 6 - 10 Miodrag Djuric, Ken Johansson Stenhagen BoKC
2010-03-21 15:10 0917230131 IS Saga - Lamadjurets AIBC 3 - 4 Carolina Svensson, Mona Franzon Allianshallen B
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Västerlöfsta IBF 22 18 2 2 143-87 56 56
2. Stenhagens KK 22 18 0 4 144-73 71 54
3. FBC Uppsala Ungdom 22 17 1 4 138-77 61 52
4. IS Saga 22 12 1 9 96-89 7 37
5. Alunda IBF U 22 11 2 9 106-95 11 35
6. Arlanda IBF 22 10 3 9 130-108 22 33
7. Enköpings IBK 22 8 3 11 96-95 1 27
8. Storvreta IBK U:1 22 8 3 11 114-114 0 27
9. IBK Östhammar U 22 7 1 14 89-116 -27 22
10. IBK Roslagen 22 6 2 14 89-126 -37 20
11. Lamadjurets AIBC 22 3 3 16 67-141 -74 12
12. IFK Dannemora/ Ö U 22 3 1 18 54-145 -91 10
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis