Spelprogram - Pantamera Pojkar Blå Medellätt B

Kontaktpersoner
Lag Namn E-post Mobil Färger
Bele Barkarby IF IBF Dennis Hannerz hannerz@hotmail.com 079-078 75 07 Svart, Svart, Svart
Bro IK Soung-Ho Kang songan.kang@gmail.com VIT, BLÅ, VIT
Enebybergs IF/Danderyds SK IBF Bengt Öhman bengt.a.ohman@gmail.com Lila, Vit, Lila
Hässelby SK IBK (A) David Rhodiner david.rhodiner@gmail.com 0731-800929 Röd/Svart/Svart
Silverdals IF Karin Tjärnlund Karin.tjarnlund@hotmail.com 070-5836084 Vit/vit/vit
Sundbybergs IK (B) Hossein Mousavi hossein75@hotmail.com Grön
Täby FC (D) Jonny Svärling jonny.svarling@gmail.com 070 526 75 03 Vit/Vit/Vit
Töjnan IBK Joacim Engström joacim.m.engstrom@gmail.com 0723-524398 Gul/Svart/Svart
Vallentuna IBK (B) Rebecka Bäcklin Backlin@live.com Svart/svart/svart
Ängby IF (C) Christoffer Bjäreborn christoffer.bjareborn@schibsted.com 0709802122 Grön/Vit/Grön
Spelprogram
Tid Omgång Match Domare Plats Publik
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Omgång 1
2022-10-01 11:00 1 Silverdals IF - Vallentuna IBK (B) Thorri Thorisson, Alfred Lampa Halling Silverdalshallen
2022-10-01 13:00 1 Sundbybergs IK (B) - Ängby IF (C) Mattias Thomasson, Agaton Östlund Hallonbergshallen 75
2022-10-02 09:00 1 Bele Barkarby IF IBF - Bro IK Sezgin Youmer, Alexander Löfgren Björkebyhallen
2022-10-02 11:00 1 Täby FC (D) - Töjnan IBK India Rauman, Nora Wagner Nottberg Grindtorpshallen
2022-10-02 12:00 1 Hässelby SK IBK (A) - Enebybergs IF/Danderyds SK IBF Alexander Friberg, Anton Fritshammar Hässelbyhallen
Omgång 2
2022-10-08 14:15 2 Bro IK - Sundbybergs IK (B) , Theodore Idevall Hallonbergshallen
2022-10-09 10:15 2 Töjnan IBK - Hässelby SK IBK (A) Edvin Thunqvist, William Edgren Töjnahallen
2022-10-09 12:00 2 Ängby IF (C) - Silverdals IF Mats Andersson, Steffanie Bramer Grimstahallen
2022-10-09 13:00 2 Vallentuna IBK (B) - Täby FC (D) Hugo Zetterberg, Isak Eriksson Rosendalsskolan Södra Sporthall
2022-10-09 17:00 2 Enebybergs IF/Danderyds SK IBF - Bele Barkarby IF IBF Astrid Isaksson, Emmie Helleday Mörbyhallen
Omgång 3
2022-10-15 10:00 3 Sundbybergs IK (B) - Enebybergs IF/Danderyds SK IBF Emilio Wigren, Jonathan Stertzell Brotorpshallen
2022-10-15 12:00 3 Silverdals IF - Bro IK Matilda Lönnqvist, Alexander Rosén Silverdalshallen
2022-10-16 11:00 3 Töjnan IBK - Vallentuna IBK (B) Anton Greberg, Carl Råberg Töjnahallen
2022-10-16 13:15 3 Ängby IF (C) - Täby FC (D) Edvin Svensson, Isak Wallenius Grimstahallen
2022-10-16 15:00 3 Bele Barkarby IF IBF - Hässelby SK IBK (A) Emil Glenngård, Martin Mårtensson Jakobsbergs Sporthall
Omgång 4
2022-10-22 12:00 4 Hässelby SK IBK (A) - Vallentuna IBK (B) Hugo Zetterberg, Leo Haochen Li Hässelbyhallen
2022-10-23 10:00 4 Bele Barkarby IF IBF - Sundbybergs IK (B) Sadjad Nima, Alexander Löfgren Björkebyhallen
2022-10-23 12:30 4 Bro IK - Täby FC (D) Gustav Levin Bro Sporthall
2022-10-23 14:00 4 Enebybergs IF/Danderyds SK IBF - Silverdals IF William Edgren, Edvin Thunqvist Mörbyhallen
2022-12-11 14:15 4 Ängby IF (C) - Töjnan IBK Grimstahallen
Omgång 5
2022-10-30 10:45 5 Töjnan IBK - Bro IK Melker Vallen Töjnahallen
2022-10-30 13:00 5 Hässelby SK IBK (A) - Sundbybergs IK (B) Alexander Friberg, Olle Forsberg Hässelbyhallen
2022-11-12 12:00 5 Täby FC (D) - Enebybergs IF/Danderyds SK IBF Astrid Isaksson, Emmie Helleday Grindtorpshallen
2022-11-16 18:30 5 Silverdals IF - Bele Barkarby IF IBF Niklas Forsman, Bjarne Hekkelstrand Helenelundshallen
2022-12-03 09:45 5 Vallentuna IBK (B) - Ängby IF (C) Gustav Olsen, Albin Bergström Rosendalsskolan Norra Sporthall
Omgång 6
2022-11-12 12:00 6 Sundbybergs IK (B) - Silverdals IF Anton Ponnert, Carl Theorén Hallonbergshallen
2022-11-13 11:30 6 Bro IK - Vallentuna IBK (B) Isak Eriksson, Shabbir Ahmed Bro Sporthall
2022-11-13 12:00 6 Bele Barkarby IF IBF - Täby FC (D) Oliver Hallgren, Alexander Löfgren Björkebyhallen
2022-11-13 12:00 6 Hässelby SK IBK (A) - Ängby IF (C) Kasper Feiler, Petrus Gebäck Hässelbyhallen
2022-11-13 13:00 6 Enebybergs IF/Danderyds SK IBF - Töjnan IBK Leo Haochen Li, Oscar Björkman Mörbyhallen
Omgång 7
2022-11-19 13:15 7 Silverdals IF - Hässelby SK IBK (A) Joula Wahlström, Magnus Berg Silverdalshallen
2022-11-19 15:00 7 Täby FC (D) - Sundbybergs IK (B) Frida Lundberg, Gabriella Kallner Grindtorpshallen
2022-11-20 11:00 7 Vallentuna IBK (B) - Enebybergs IF/Danderyds SK IBF Camilla Karlsson, Sezgin Youmer Rosendalsskolan Södra Sporthall
2022-11-20 11:30 7 Töjnan IBK - Bele Barkarby IF IBF Iselle Halldn, Vilmer Björkman Töjnahallen
2022-11-20 14:00 7 Ängby IF (C) - Bro IK Jan Lingemark, Agaton Östlund Grimstahallen
Omgång 8
8 Hässelby SK IBK (A) - Bro IK Hässelbyhallen
2022-11-26 10:00 8 Silverdals IF - Täby FC (D) Jonas Vedin, Carl Theorén Silverdalshallen
2022-11-26 11:00 8 Sundbybergs IK (B) - Töjnan IBK Thorri Thorisson, Vilmer Björkman Brotorpshallen
2022-11-27 12:15 8 Bele Barkarby IF IBF - Vallentuna IBK (B) Anton Ponnert, Oliver Hallgren Björkebyhallen
2022-11-27 13:00 8 Enebybergs IF/Danderyds SK IBF - Ängby IF (C) Leo Ahlberg, Albin Bergström Mörbyhallen
Omgång 9
2022-12-04 10:00 9 Töjnan IBK - Silverdals IF Vilmer Björkman, Agnes Lövgren Töjnahallen
2022-12-04 12:00 9 Täby FC (D) - Hässelby SK IBK (A) Fredrik Åhlund, Charlie Idevall Grindtorpshallen
2022-12-04 12:00 9 Bro IK - Enebybergs IF/Danderyds SK IBF Sadjad Nima, Sezgin Youmer Bro Sporthall
2022-12-04 13:00 9 Vallentuna IBK (B) - Sundbybergs IK (B) Nora Wagner Nottberg, Brianna Forsstedt Rosendalsskolan Södra Sporthall
2022-12-04 14:00 9 Ängby IF (C) - Bele Barkarby IF IBF Jonas Vedin, William Edgren Grimstahallen

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis