Spelprogram - Pantamera Pojkar Ljusröd 10 Svårlätt A

Kontaktpersoner
Lag Namn E-post Mobil Färger
Bele Barkarby IF IBF (B) Dennis Hannerz hannerz@hotmail.com 079-078 75 07 Svart/Svart/Svart
Bromma KFUK-KFUM (A) Jennie Stengård jennie.stengard@innebandy.se 072-2254059 Blå/Blå/Vit
Duvbo IK (A) Jörgen Åström duvboinnebandyp10@duvboik.se 0705836840 Röd/Svart/Svart
Enebybergs IF (B) Christer Törnqvist christertornqvist@hotmail.com 072-2201681 Lila, Vit, Lila
Hässelby SK IBK (C) Mikael Lundfors mikael.lundfors@valmet.com 070 216 25 88 Röd/Svart/Svart
Råsunda IS Anders Sjölander andersjolander@hotmail.com 0704820522 Blå
Sigtuna IF IBK (A) Kim Kumpula kimkum1979@gmail.com 0708990163 Blå/blå/blå
Täby FC (E) Malin Classon malin.classon@gmail.com 0703941134 Vit/Vit/Vit
Töjnan IBK (B) Marcus Ekehov Maekehov@gmail.com 0700803312 Gul/Svart/Svart
Åkersberga IBF (B) Björn Lettström Bjorn.lettstrom@gmail.com 0730357099 Orange/Svart/Orange
Spelprogram
Tid Omgång Match Domare Plats Publik
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Omgång 1
2022-10-01 09:00 1 Hässelby SK IBK (C) - Duvbo IK (A) Anders Peterson, Per Sundvall Hässelbyhallen
2022-10-02 09:15 1 Åkersberga IBF (B) - Töjnan IBK (B) Jonathan Ström, Hugo Joråd Österåkers Multiarena 1
2022-10-02 12:45 1 Sigtuna IF IBK (A) - Bele Barkarby IF IBF (B) Fredrik Nensén, Fredrik Åhlund Prästängshallen
2022-10-06 19:00 1 Bromma KFUK-KFUM (A) - Enebybergs IF (B) Agaton Östlund, Robert Milerud Stora Mossen 1
Omgång 2
2022-10-08 13:15 2 Töjnan IBK (B) - Hässelby SK IBK (C) Roger Nyström, Mattias Thomasson Töjnahallen
2022-10-09 16:15 2 Enebybergs IF (B) - Täby FC (E) Iselle Halldn, Per Sundvall Danderyds Gymnasium
2022-10-09 16:30 2 Råsunda IS - Sigtuna IF IBK (A) Hugo Nilsson, Marcus Rückert Ulriksdalshallen
2022-10-25 18:30 2 Bele Barkarby IF IBF (B) - Bromma KFUK-KFUM (A) Oliver Hallgren, Anders Peterson Björkebyhallen
Omgång 3
2022-10-15 11:00 3 Bromma KFUK-KFUM (A) - Sigtuna IF IBK (A) Mattias Thomasson, Oliver Hallgren Stora Mossen 1
2022-10-16 10:00 3 Åkersberga IBF (B) - Enebybergs IF (B) Hugo Joråd, Jonathan Ström Österåkers Multiarena 1
2022-10-16 10:15 3 Duvbo IK (A) - Råsunda IS Hugo Zetterberg, Mats Andersson Hallonbergshallen
2022-10-16 11:30 3 Täby FC (E) - Bele Barkarby IF IBF (B) Joel Holm, Roger Nyström Grindtorpshallen
Omgång 4
2022-10-22 18:00 4 Enebybergs IF (B) - Hässelby SK IBK (C) Jonas Vedin, Joel Holm Danderyds Gymnasium
2022-10-23 11:15 4 Bele Barkarby IF IBF (B) - Åkersberga IBF (B) Sadjad Nima, Alexander Löfgren Björkebyhallen
2022-10-23 12:15 4 Råsunda IS - Bromma KFUK-KFUM (A) Sebastian Ericson, Sam Robertsson Ulriksdalshallen
2022-10-23 12:45 4 Sigtuna IF IBK (A) - Täby FC (E) Maryan Hrabovuk, Andrii Semeniuk Prästängshallen 52
2022-10-23 13:30 4 Töjnan IBK (B) - Duvbo IK (A) Kajsa Remaeus, Shabbir Ahmed Töjnahallen
Omgång 5
2022-10-29 09:00 5 Hässelby SK IBK (C) - Bele Barkarby IF IBF (B) Sam Robertsson, Vilmer Björkman Hässelbyhallen
2022-10-29 15:00 5 Åkersberga IBF (B) - Sigtuna IF IBK (A) Edvin Svensson, Lars Reuterhagen Österåkers Multiarena 1
2022-10-30 13:00 5 Täby FC (E) - Bromma KFUK-KFUM (A) Fredrik Åhlund, Jonas Vedin Grindtorpshallen
2022-10-30   Uppskj. 5 Töjnan IBK (B) - Råsunda IS Töjnahallen
Omgång 6
2022-11-12 13:15 6 Bromma KFUK-KFUM (A) - Åkersberga IBF (B) Karl-Johan Leijon, Mattias Patrik Robert Thorsén Stora Mossen 1
2022-11-13 11:45 6 Sigtuna IF IBK (A) - Hässelby SK IBK (C) Niklas Forsman, Elias Forsman Prästängshallen 60
2022-11-13 14:15 6 Råsunda IS - Täby FC (E) Sofia Brehme, Amanda Brehme Tallbackaskolan
2022-11-13 16:15 6 Enebybergs IF (B) - Duvbo IK (A) Emmie Helleday, Hanna Löfgren Danderyds Gymnasium
Omgång 7
2022-10-22 10:00 7 Duvbo IK (A) - Bele Barkarby IF IBF (B) Magnus Westerberg, Imtiaz Karim Hallonbergshallen
2022-11-12 15:30 7 Töjnan IBK (B) - Enebybergs IF (B) Anton Dalerå, Oliver Andersson-Lind Töjnahallen
2022-11-20 09:00 7 Åkersberga IBF (B) - Täby FC (E) Theo Briston, Maurits Jolsen Österåkers Multiarena 1
2022-11-20 11:00 7 Hässelby SK IBK (C) - Bromma KFUK-KFUM (A) Agaton Östlund, Emilio Wigren Grimstahallen
Omgång 8
2022-11-26 16:15 8 Täby FC (E) - Hässelby SK IBK (C) Gabriella Kallner, Emmie Helleday Grindtorpshallen
2022-11-27 10:30 8 Sigtuna IF IBK (A) - Duvbo IK (A) Mattias Patrik Robert Thorsén, Mohamed Abdirisak Prästängshallen
2022-11-27 12:15 8 Råsunda IS - Åkersberga IBF (B) Theodore Idevall, Jonas Vedin Ulriksdalshallen
2022-11-27 14:30 8 Bele Barkarby IF IBF (B) - Töjnan IBK (B) Anton Ponnert, Oliver Hallgren Björkebyhallen
Omgång 9
2022-12-04 11:15 9 Duvbo IK (A) - Bromma KFUK-KFUM (A) Dante Grähs Eriksson, Julian Jacoel Löthallen
2022-12-04 14:15 9 Hässelby SK IBK (C) - Åkersberga IBF (B) Linnea Turegård, Tobias Jansson Hässelbyhallen
2022-12-04 14:15 9 Töjnan IBK (B) - Sigtuna IF IBK (A) , Anton Dalerå Töjnahallen
2022-12-04 16:15 9 Enebybergs IF (B) - Råsunda IS Lars Samuelsson, Oscar Ekman Mörbyhallen
Omgång 10
2022-12-06 18:30 10 Bele Barkarby IF IBF (B) - Enebybergs IF (B) Fredrik Hallenberg, Anders Peterson Björkebyhallen
2022-12-10 12:15 10 Bromma KFUK-KFUM (A) - Töjnan IBK (B) Stora Mossen 1
2022-12-10 15:15 10 Täby FC (E) - Duvbo IK (A) Grindtorpshallen
2022-12-11 13:15 10 Råsunda IS - Hässelby SK IBK (C) Ulriksdalshallen
Omgång 11
2022-12-18 11:00 11 Duvbo IK (A) - Åkersberga IBF (B) Löthallen
2022-12-18 12:15 11 Bele Barkarby IF IBF (B) - Råsunda IS Björkebyhallen
2022-12-18 13:00 11 Enebybergs IF (B) - Sigtuna IF IBK (A) Mörbyhallen
2022-12-18 14:15 11 Töjnan IBK (B) - Täby FC (E) Töjnahallen
Omgång 12
2023-01-07 14:15 12 Töjnan IBK (B) - Åkersberga IBF (B) Töjnahallen
2023-01-07 17:00 12 Enebybergs IF (B) - Bromma KFUK-KFUM (A) Danderyds Gymnasium
2023-01-08 11:30 12 Duvbo IK (A) - Hässelby SK IBK (C) Löthallen
2023-01-08 15:15 12 Bele Barkarby IF IBF (B) - Sigtuna IF IBK (A) Björkebyhallen
Omgång 13
2023-01-14 18:00 13 Hässelby SK IBK (C) - Töjnan IBK (B) Hässelbyhallen
2023-01-15 11:15 13 Bromma KFUK-KFUM (A) - Bele Barkarby IF IBF (B) Grimstahallen
2023-01-15 12:30 13 Sigtuna IF IBK (A) - Råsunda IS Prästängshallen
2023-01-15 13:30 13 Täby FC (E) - Enebybergs IF (B) Grindtorpshallen
Omgång 14
2023-01-21 17:00 14 Enebybergs IF (B) - Åkersberga IBF (B) Danderyds Gymnasium
2023-01-22 13:15 14 Bele Barkarby IF IBF (B) - Täby FC (E) Björkebyhallen
2023-01-22 15:00 14 Sigtuna IF IBK (A) - Bromma KFUK-KFUM (A) Prästängshallen
2023-01-22 15:45 14 Råsunda IS - Duvbo IK (A) Tallbackaskolan
Omgång 15
2023-01-28 11:15 15 Bromma KFUK-KFUM (A) - Råsunda IS Stora Mossen 1
2023-01-28 11:30 15 Duvbo IK (A) - Töjnan IBK (B) Brotorpshallen
2023-01-28 13:15 15 Åkersberga IBF (B) - Bele Barkarby IF IBF (B) Österåkers Multiarena 1
2023-01-29 13:00 15 Täby FC (E) - Sigtuna IF IBK (A) Grindtorpshallen
2023-01-29 14:30 15 Hässelby SK IBK (C) - Enebybergs IF (B) Hässelbyhallen
Omgång 16
2023-02-04 13:15 16 Bromma KFUK-KFUM (A) - Täby FC (E) Stora Mossen 1
2023-02-05 11:45 16 Sigtuna IF IBK (A) - Åkersberga IBF (B) Prästängshallen
2023-02-05 12:15 16 Råsunda IS - Töjnan IBK (B) Tallbackaskolan
2023-02-05 13:15 16 Bele Barkarby IF IBF (B) - Hässelby SK IBK (C) Björkebyhallen
Omgång 17
2023-02-11 12:45 17 Täby FC (E) - Råsunda IS Grindtorpshallen
2023-02-12 10:00 17 Duvbo IK (A) - Enebybergs IF (B) Löthallen
2023-02-12 11:00 17 Åkersberga IBF (B) - Bromma KFUK-KFUM (A) Österåkers Multiarena 1
2023-02-12 14:30 17 Hässelby SK IBK (C) - Sigtuna IF IBK (A) Hässelbyhallen
Omgång 18
2023-02-18 12:00 18 Bromma KFUK-KFUM (A) - Hässelby SK IBK (C) Stora Mossen 1
2023-02-18 17:00 18 Enebybergs IF (B) - Töjnan IBK (B) Danderyds Gymnasium
2023-02-19 13:15 18 Bele Barkarby IF IBF (B) - Duvbo IK (A) Björkebyhallen
2023-02-19 18:15 18 Täby FC (E) - Åkersberga IBF (B) Grindtorpshallen
Omgång 19
2023-03-11 12:00 19 Åkersberga IBF (B) - Råsunda IS Österåkers Multiarena 1
2023-03-11 13:15 19 Töjnan IBK (B) - Bele Barkarby IF IBF (B) Töjnahallen
2023-03-12 11:00 19 Duvbo IK (A) - Sigtuna IF IBK (A) Löthallen
2023-03-12 12:15 19 Hässelby SK IBK (C) - Täby FC (E) Hässelbyhallen
Omgång 20
2023-03-19 10:30 20 Åkersberga IBF (B) - Hässelby SK IBK (C) Österåkers Multiarena 1
2023-03-19 13:00 20 Råsunda IS - Enebybergs IF (B) Tallbackaskolan
2023-03-19 14:15 20 Sigtuna IF IBK (A) - Töjnan IBK (B) Prästängshallen
2023-03-19 14:45 20 Bromma KFUK-KFUM (A) - Duvbo IK (A) Grimstahallen
Omgång 21
2023-03-25 09:00 21 Hässelby SK IBK (C) - Råsunda IS Hässelbyhallen
2023-03-25 18:00 21 Enebybergs IF (B) - Bele Barkarby IF IBF (B) Danderyds Gymnasium
2023-03-26 10:00 21 Duvbo IK (A) - Täby FC (E) Löthallen
2023-03-26 11:30 21 Töjnan IBK (B) - Bromma KFUK-KFUM (A) Töjnahallen
Omgång 22
2023-03-18 12:30 22 Åkersberga IBF (B) - Duvbo IK (A) Österåkers Multiarena 2
2023-04-01 16:15 22 Täby FC (E) - Töjnan IBK (B) Grindtorpshallen
2023-04-02 13:00 22 Råsunda IS - Bele Barkarby IF IBF (B) Ulriksdalshallen
2023-04-02 14:00 22 Sigtuna IF IBK (A) - Enebybergs IF (B) Prästängshallen

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis