Spelprogram - Pojkar klass 7 (05-06)

Kontaktpersoner
Lag Namn E-post Mobil Färger
Gävle GIK Blå, Blå, Blå
Hofors IBK Krister Abramsson krister.abramsson@telia.com 070-2445825 Svart, Svart, Svart
IBK Runsten Emil Åkermark strom.emil@gmail.com 073-0213751 Röd, Svart, Svart
IK Sätra P04-05 Grön, Svart, Grön
Sandvikens AIK svart (-05) Svart, Svart, Svart
Sandvikens AIK Vit (-05) Svart, Svart, Svart
Skutskärs IBK Blå, Blå, Svart
Storviks IF Grön, Svart, Svart
Strömsbro IF Patrik Eriksson patrik.eriksson1@icloud.com 070-3368446 Orange/Blå/Orange
Valbo AIF Grön, Svart/Vit, Grön
Älvkarleby IK Vit, Vit, Vit
Spelprogram
Tid Omgång Match Domare Plats Publik
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Omgång 1
2015-10-17 09:00 1 IK Sätra P04-05 - Strömsbro IF Ali Gohrbani Pour, Thomas Sterner Testebo Arena
2015-10-17 10:00 1 Sandvikens AIK svart (-05) - Storviks IF Jan Byqvist, Joakim Karlsson Bessemerhallen
2015-10-17 11:45 1 Sandvikens AIK Vit (-05) - Skutskärs IBK Joakim Karlsson, Jan Byqvist Bessemerhallen
2015-10-17 16:45 1 IBK Runsten - Valbo AIF Roger Morin, Johan Leijding Ludvigbergsskolan
2015-10-18 10:30 1 Hofors IBK - Älvkarleby IK Erik Lindberg, Martin Brolin Hoforshallen
Omgång 2
2015-10-24 10:00 2 Sandvikens AIK Vit (-05) - Sandvikens AIK svart (-05) Henrik Hultin-Öberg, Almedina Sörell Bessemerhallen
2015-10-24 11:00 2 Älvkarleby IK - Gävle GIK Joakim Karlsson, Johan Leijding Sörgärdets Sporthall
2015-10-24 13:00 2 Storviks IF - IBK Runsten Reine Schröder, Thomas Sterner Parkhallen
2015-10-24 14:30 2 Strömsbro IF - Hofors IBK Petter Lundgren, Oskar Simryd Ludvigbergsskolan
2015-10-25 13:30 2 Skutskärs IBK - IK Sätra P04-05 Reine Schröder, Roger Morin Rotskärsskolans Sporthall
Omgång 3
2015-11-07 09:30 3 IBK Runsten - Sandvikens AIK Vit (-05) Gustav Hellstrand, Oliver Parment Nynäshallen
2015-11-07 11:30 3 Gävle GIK - Valbo AIF Jacob Larsson, Almedina Sörell Kunskapsskolans Sporthall
2015-11-07 12:00 3 Älvkarleby IK - Strömsbro IF Gustav Hellstrand, Tommy Hellstrand Sörgärdets Sporthall
2015-11-07 13:30 3 Hofors IBK - Skutskärs IBK , Reine Schröder Hoforshallen 64
2015-11-07 14:00 3 IK Sätra P04-05 - Sandvikens AIK svart (-05) Jonathan Blank, Magnus Undén Träffen Arena
Omgång 4
2015-11-14 10:30 4 Strömsbro IF - Gävle GIK Louise Mälby, Thomas Sterner Testebo Arena
2015-11-14 12:00 4 Skutskärs IBK - Älvkarleby IK Petter Lundgren, Oskar Simryd Rotskärsskolans Sporthall
2015-11-14 12:00 4 Sandvikens AIK svart (-05) - Hofors IBK Almedina Sörell, Andreas Sjöberg Bessemerhallen
2015-11-14 15:15 4 IK Sätra P04-05 - IBK Runsten Göran Karlsson, Joakim Karlsson Nynäshallen
2015-11-15 12:30 4 Storviks IF - Valbo AIF Mats Stefansson, Jakob Stefansson Parkhallen
Omgång 5
2015-11-21 09:30 5 Strömsbro IF - Skutskärs IBK Johan Leijding, Roger Morin Ludvigbergsskolan
2015-11-21 10:00 5 Hofors IBK - IBK Runsten Rikard Karlsson, Henrik Hultin-Öberg Hoforshallen
2015-11-21 11:30 5 Gävle GIK - Storviks IF Jacob Larsson, Gustav Hellstrand Kunskapsskolans Sporthall
2015-11-21 13:00 5 Älvkarleby IK - Sandvikens AIK svart (-05) Marcus Svedinger Sörgärdets Sporthall
2015-11-21 16:00 5 Valbo AIF - Sandvikens AIK Vit (-05) , Roger Collin Ludvigbergsskolan
Omgång 6
2015-11-28 09:00 6 IK Sätra P04-05 - Valbo AIF Martin Stenberg, Reine Schröder Ludvigbergsskolan
2015-11-28 10:00 6 Sandvikens AIK Vit (-05) - Storviks IF Martin Brolin Bessemerhallen
2015-11-28 10:40 6 IBK Runsten - Älvkarleby IK Martin Stenberg, Reine Schröder Ludvigbergsskolan
2015-11-28 11:45 6 Sandvikens AIK svart (-05) - Strömsbro IF , Martin Brolin Bessemerhallen
2015-11-28 14:00 6 Skutskärs IBK - Gävle GIK Gustav Hellstrand, Tommy Hellstrand Rotskärsskolans Sporthall
Omgång 7
2015-12-05 10:30 7 Gävle GIK - Sandvikens AIK Vit (-05) Richard Öhneskog, Alexander Westberg Kunskapsskolans Sporthall
2015-12-05 10:30 7 Skutskärs IBK - Sandvikens AIK svart (-05) Oskar Simryd, Marcus Svedinger Rotskärsskolans Sporthall
2015-12-05 12:10 7 Valbo AIF - Hofors IBK , Magnus Undén Arena Jernvallen
2015-12-05 12:30 7 Storviks IF - IK Sätra P04-05 Erik Lindberg Parkhallen
2015-12-05 14:30 7 Strömsbro IF - IBK Runsten Hampus Andersson, Jan Byqvist Ludvigbergsskolan
Omgång 8
2015-12-12 10:00 8 Sandvikens AIK svart (-05) - Gävle GIK Martin Brolin Bessemerhallen
2015-12-12 11:00 8 Hofors IBK - Storviks IF Hoforshallen
2015-12-12 12:00 8 Älvkarleby IK - Valbo AIF Oskar Simryd, Petter Lundgren Sörgärdets Sporthall
2015-12-12 12:45 8 IBK Runsten - Skutskärs IBK Roger Morin, Karim Boudiaf Forsbackahallen
2015-12-12 13:00 8 IK Sätra P04-05 - Sandvikens AIK Vit (-05) Jan Byqvist, Thomas Sterner Träffen Arena
Omgång 9
9 Storviks IF - Älvkarleby IK Parkhallen
2016-01-09 09:00 9 Valbo AIF - Strömsbro IF Jan Byqvist, Johan Leijding Valbo Sportcenter
2016-01-09 11:30 9 Gävle GIK - IK Sätra P04-05 Roger Morin, Karim Boudiaf Kunskapsskolans Sporthall
2016-01-09 13:30 9 Sandvikens AIK svart (-05) - IBK Runsten Reine Schröder, Martin Stenberg Bessemerhallen
2016-01-09 15:15 9 Sandvikens AIK Vit (-05) - Hofors IBK Reine Schröder, Martin Stenberg Bessemerhallen
Omgång 10
2016-01-16 08:45 10 IBK Runsten - Gävle GIK Gustav Hellstrand, Oliver Parment Nynäshallen
2016-01-16 12:00 10 Älvkarleby IK - Sandvikens AIK Vit (-05) Johan Leijding, Jan Byqvist Sörgärdets Sporthall
2016-01-16 13:00 10 Strömsbro IF - Storviks IF Oskar Simryd, Rikard Karlsson Testebo Arena
2016-01-16 17:00 10 Valbo AIF - Skutskärs IBK Johan Leijding, Jan Byqvist Ludvigbergsskolan
2016-01-17 11:00 10 Hofors IBK - IK Sätra P04-05 Oskar Simryd, Ehsan Ghorbani Pour Hoforshallen
Omgång 11
2016-01-23 08:30 11 Sandvikens AIK svart (-05) - Valbo AIF Petter Lundgren, Oskar Simryd Bessemerhallen
2016-01-23 10:15 11 Sandvikens AIK Vit (-05) - Strömsbro IF Petter Lundgren, Oskar Simryd Bessemerhallen
2016-01-23 11:30 11 Gävle GIK - Hofors IBK Louise Mälby, Oscar Larsson Kunskapsskolans Sporthall
2016-01-23 14:00 11 Skutskärs IBK - Storviks IF Karim Boudiaf, Roger Morin Rotskärsskolans Sporthall
2016-01-23 15:15 11 IK Sätra P04-05 - Älvkarleby IK Ehsan Ghorbani Pour, Hampus Andersson Träffen Arena
Omgång 12
12 Valbo AIF - Storviks IF
2016-02-06 09:15 12 IK Sätra P04-05 - Gävle GIK Louise Mälby, Vincent Beronius Testebo Arena
2016-02-06 11:00 12 Älvkarleby IK - Skutskärs IBK Hampus Andersson, Jan Byqvist Sörgärdets Sporthall
2016-02-06 13:00 12 Strömsbro IF - Sandvikens AIK Vit (-05) Gustav Hellstrand, Jacob Larsson Testebo Arena
2016-02-06 14:45 12 IBK Runsten - Sandvikens AIK svart (-05) , Rikard Karlsson Ludvigbergsskolan
Omgång 13
2016-02-13 09:45 13 Sandvikens AIK Vit (-05) - IK Sätra P04-05 Almedina Sörell, Reine Schröder Bessemerhallen
2016-02-13 10:30 13 Gävle GIK - Sandvikens AIK svart (-05) Karim Boudiaf, Roger Morin Kunskapsskolans Sporthall
2016-02-13 13:15 13 Storviks IF - Skutskärs IBK Göran Karlsson, Joakim Karlsson Parkhallen
2016-02-13 16:45 13 IBK Runsten - Strömsbro IF Mats Stefansson, Oscar Larsson Ludvigbergsskolan
2016-02-14 10:30 13 Hofors IBK - Valbo AIF Johan Leijding, Jan Byqvist Hoforshallen
Omgång 14
2016-02-20 09:30 14 IBK Runsten - IK Sätra P04-05 Louise Mälby, Martin Stenberg Ludvigbergsskolan
2016-02-20 10:15 14 Skutskärs IBK - Valbo AIF Thomas Sterner, Marcus Svedinger Rotskärsskolans Sporthall
2016-02-20 12:00 14 Älvkarleby IK - Hofors IBK Emil Löfgren, Jakob Westerlund Sörgärdets Sporthall
2016-02-20 14:30 14 Strömsbro IF - Sandvikens AIK svart (-05) Reine Schröder, Martin Stenberg Ludvigbergsskolan
2016-02-20 17:00 14 Sandvikens AIK Vit (-05) - Gävle GIK Andreas Sjöberg, Petter Lundgren Bessemerhallen
Omgång 15
2016-02-27 11:30 15 Gävle GIK - Strömsbro IF Alexander Westberg, Oskar Simryd Kunskapsskolans Sporthall
2016-02-27 13:15 15 Sandvikens AIK svart (-05) - IK Sätra P04-05 Almedina Sörell, Jan Byqvist Bessemerhallen
2016-02-27 15:00 15 Sandvikens AIK Vit (-05) - IBK Runsten Jan Byqvist, Almedina Sörell Bessemerhallen
2016-03-07 18:45 15 Skutskärs IBK - Hofors IBK Nicole Hådal, Jacob Larsson Rotskärsskolans Sporthall
Omgång 16
16 Valbo AIF - Älvkarleby IK
2016-03-12 10:00 16 Gävle GIK - IBK Runsten Martin Stenberg, Reine Schröder Kunskapsskolans Sporthall
2016-03-12 13:00 16 Storviks IF - Hofors IBK Roger Collin Parkhallen
2016-03-12 15:00 16 Sandvikens AIK svart (-05) - Sandvikens AIK Vit (-05) Almedina Sörell, Hampus Andersson Bessemerhallen
2016-04-03 09:00 16 Strömsbro IF - IK Sätra P04-05 Nicole Hådal, Louise Mälby Testebo Arena

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis