Spelprogram - Träningsmatcher Herr

Kontaktpersoner
Lag Namn E-post Mobil Färger
AIK IBF Norra Allsvenskan Marita Lieback marita.lieback@aikinnebandy.se 070-749 94 43 Svart, Svart, Svartgul
Bergs IK Div 2 Patrick Liedberg packe@bergsik.se 0709-233837 Gul, Svart, Svart
Brickebackens IF H3 Jonas Tenselius 070-496 19 95 Vit, Vit, Vit
Ekbackskyrkans IBK A-lag Patrik Forssén eibk.patrik.forssen@hotmail.com 070-0709391 Svart, Svart, Svart
Eskilstuna Nyfors IK A-lag Alexander Fredriksson ShiftF1@live.com 070-3804023 Röd/Svart/Svart
Fagerhult Habo IBK A-lag Jan-Erik Cederquist jec@interal.se 0708-124894 Röd, Svart, Röd
FBC Nyköping H2 Lucas Öijvall lucasoijvall@hotmail.com 0731813311 Grön/svart/svart
FBI Tullinge Herr A Urban Sandgren lagledareherr@fbitullinge.nu 073-5582662 Orange, Svart, Svart
Finspång IBK Håkan Rydin hakan.rydin@risingegarden.se 070-2700210 Röd, Svart, Svart
Flens IBF H2 Röd, Svart, Svart
Hässelby SK IBK Herr Div 2 Björn Andersson bjornoandersson@hotmail.com 070-7600901 Röd, Svart, Svart
IBF Offensiv Lidingö Herrar div2 Stefan Gantelius stefan.gantelius@gmail.com 0729875482 blå, blå, blå
IBF Västerås Anna Nordström anna.nordstrom@vib.se 0708198854 Vit, Vit, Vit
IBF Örebro Allsv Janne Ekengren janne@btrs.se 070-6030703 röd, svart, svart
IFK Arboga H2 Magnus Andersson magnus.andersson1972@gmail.com Blå, Blå, Blå
IFK Gnesta A-lag Ulrica Blomkvist ulricablomkvist86@gmail.com Blå/vit, blå, blå
IFK Gnesta U-lag Blå/vit, blå, blå
IFK Gnesta U-lag Alexander Johansson lelle_94@hotmail.se 0704931844 Blå/vit, blå, blå
IK Råby Västerås H3 David Sjödahl davidsjodahl@hotmail.com 072-561 69 69 Svart, Svart, Svart
IK Standard H2 Mikael Eriksson 070-2230007 Svart, Svart, Svart
Järna SK Rolf Berg rolf.berg@jarnask.se 070-2652600 Röd, Röd, Röd
Katrineholms IBF Herrar Emma Callhammar callitzz@hotmail.com 0709520757 Vit, Svart, Svart
KFUM Norrköping IBF Fredrik Danebrand Dane@KFUM.me 0733-50 88 28 Vit, Blå, vit
Kungsörs IBK H2 Lucas Andersson lucasandersson@hotmail.com 076-2333876 Svart, Svart , Svart
Ledberg IBF H1 Fredrik Hemmingberg fredrik.hemmingberg@gmail.com 0733-142059 Grön/Vit OBS JAS-laget med Solfjäderstaden :Vinröd/Vit/vit, Vit, Vit
Ledberg IBF JAS/HJ Anders Carlenius anpetter@hotmail.com 0734185708 Grön/Vit OBS JAS-laget med Solfjäderstaden :Vinröd/Vit/vit, Vit, Vit
Lillån IBK Allsvenskan Joakim Björnstad joakim.bjornstad@gmail.com Grön, Vit , Vit
Mullsjö AIS Joakim Davidsson joakim.davidsson@mullsjoais.se 073-381 47 83 Blå, Blå, Blå
Nykvarns IBF Ungdom A-lag Sebastian Wahlgren sebastian.wahlgren@wurth.se 070-6124829 Svart, Svart, Svart
Nykvarns IF Svart, Svart, Svart
Nykvarns IF H3 Utv. Daniel Andersson dalaandersson@gmail.com 0704243127 Svart, Svart, Svart
Onyx IBK Tobias Palm tobbe@onyxinnebandy.se 073-6229901 Orange, Svart, Svart
Onyx IBS HJ Richard Gårdman richard.gardman@solna.se 0739-958546 Orange, Svart, Svart
Stora Mellösa-Åsbyvikens IF Johan Nilsson j.nilsson73@yahoo.se 0704240287 röd, svart, Röd
Storvreta IBK SSL Herr Kent Bäckström kenta.backstrom@gmail.com 0708-385394 Röd, Svart, Röd
Strängnäs IBK AS Johan Blomdahl blomdahl.johan74@gmail.com 070-511 25 09 Röd, Röd, Röd
Strängnäs IBK P03 Lelle Andersson lelleandersson79@gmail.com 0707562662 Röd, Röd, Röd
Telge SIBK H2 Mikael Wikner mikael.wikner@telgesibk.se 070-727 03 70 röd/röd/vit
Torshälla IBK P03 Röd, Svart, Svart
Torshälla IBK Representationslag Peter Zackrisson peterzackrizon@yahoo.se 0705141615 Röd, Svart, Svart
Torshälla IBK U-lag Peter Zackrisson peterzackrizon@yahoo.se 0705141615 Röd, Svart, Svart
Trosa Edanö IBK HRL Helena Persson helena.x.persson@outlook.com 070-6808718 SVART, SVART, SVART
Vakant plats
WSK Lindesberg H2 Magnus Lissmats magnus@forsberg-maleri.se 070-7885060 Marinblå, Marinblå, Marinblå
Västerås IBS H3 Svart, Svart, Svart
Åby IBK Tommy Karlsson tommykarlsson1985@hotmail.com 0737086967 svart, svart, svart
Spelprogram
Tid Omgång Match Resultat Domare Plats Publik
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Omgång 1
2019-08-13 19:00 1 Strängnäs IBK AS - Nykvarns IBF Ungdom A-lag 9 - 5 Thomas Arena
2019-08-15 20:15 1 Telge SIBK H2 - IBF Offensiv Lidingö Herrar div2 6 - 3 Västergård Arena A
2019-08-17 13:00 1 IFK Gnesta A-lag - Trosa Edanö IBK HRL Frejahallen
2019-08-18 14:00 1 Trosa Edanö IBK HRL - Nykvarns IF Lånestahallen
2019-08-18 16:00 1 Mullsjö AIS - Storvreta IBK SSL Herr 3 - 3 Rosvalla Arena 545
2019-08-24 12:30 1 Torshälla IBK Representationslag - Nykvarns IF 2 - 0 Skjulstahallen A
2019-08-24 15:00 1 FBC Nyköping H2 - KFUM Norrköping IBF Nyköpings Sporthall
2019-08-24 15:00 1 Torshälla IBK U-lag - IK Råby Västerås H3 Skjulstahallen A
2019-08-25 15:00 1 Torshälla IBK U-lag - Kungsörs IBK H2 Skjulstahallen A
2019-08-25 15:00 1 Nykvarns IBF Ungdom A-lag - IFK Gnesta A-lag Björkestahallen
2019-08-25 16:00 1 Strängnäs IBK AS - Lillån IBK Allsvenskan 4 - 3 Thomas Arena
2019-08-31 13:00 1 Onyx IBK - Fagerhult Habo IBK A-lag 3 - 7 Ramdalens Sportcenter 102
2019-08-31 15:00 1 FBC Nyköping H2 - Ledberg IBF H1 Nyköpings Sporthall
2019-08-31 15:00 1 Nykvarns IBF Ungdom A-lag - Åby IBK Björkestahallen
2019-09-01 16:00 1 Strängnäs IBK AS - Fagerhult Habo IBK A-lag 8 - 1 Thomas Arena
2019-09-05 19:00 1 Strängnäs IBK AS - IBF Västerås 4 - 3 Thomas Arena
2019-09-05 20:30 1 Eskilstuna Nyfors IK A-lag - Brickebackens IF H3 3 - 9 Stiga Sports Arena C
2019-09-07 15:00 1 Nykvarns IBF Ungdom A-lag - AIK IBF Norra Allsvenskan Björkestahallen
2019-09-08 14:00 1 Torshälla IBK Representationslag - IFK Gnesta A-lag Stiga Sports Arena A2
2019-09-11 19:30 1 FBC Nyköping H2 - Bergs IK Div 2 Rosvalla C-hall
2019-09-12 18:30 1 Torshälla IBK Representationslag - IFK Arboga H2 8 - 5 Stiga Sports Arena A2 89
2019-09-12 20:30 1 Eskilstuna Nyfors IK A-lag - Västerås IBS H3 3 - 9 Stiga Sports Arena C
2019-09-14 14:00 1 Onyx IBK - FBI Tullinge Herr A 6 - 2 Ramdalens Sportcenter 157
2019-09-14 14:00 1 Katrineholms IBF Herrar - IFK Arboga H2 2 - 7 Duveholmshallen A 150
2019-09-14 15:00 1 Trosa Edanö IBK HRL - Hässelby SK IBK Herr Div 2 0 - 0 Hedebyhallen
2019-09-14 16:00 1 IFK Gnesta A-lag - Ledberg IBF H1 Frejahallen
2019-09-15 13:00 1 Katrineholms IBF Herrar - Finspång IBK 8 - 5 Duveholmshallen A 220
2019-09-15 14:00 1 IK Standard H2 - IFK Gnesta U-lag 12 - 4 Skjulstahallen A
2019-09-15 15:00 1 Strängnäs IBK AS - IBF Örebro Allsv 5 - 4 Thomas Arena
2019-09-18 19:00 1 Telge SIBK H2 - Torshälla IBK Representationslag 7 - 3 Västergård Arena A
2019-09-21 11:00 1 IK Standard H2 - Flens IBF H2 Stiga Sports Arena A1
2019-09-21 15:00 1 FBC Nyköping H2 - IFK Gnesta A-lag 6 - 6 Nyköpings Sporthall
2019-09-21 16:00 1 Strängnäs IBK AS - Onyx IBK 7 - 2 Thomas Arena 258
2019-09-25 19:45 1 Ekbackskyrkans IBK A-lag - Stora Mellösa-Åsbyvikens IF 11 - 3 Vingåkers Sporthall
2019-09-30 20:15 1 Järna SK - Nykvarns IF H3 Utv. 7 - 1 Hölö Allaktivitetshall
2020-01-04 16:00 1 IFK Gnesta A-lag - Telge SIBK H2 7 - 6 Frejahallen 75
2020-01-05 13:00 1 Torshälla IBK U-lag - Kungsörs IBK H2 Skjulstahallen A
2020-01-06 16:00 1 IFK Gnesta A-lag - FBC Nyköping H2 3 - 4 Frejahallen 100
2020-04-30 03:00 TESTMATCH! RADERAS! TEST! 1 Onyx IBS HJ - Onyx IBK 0 - 0 Rosvalla C-hall

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis