Spelprogram - Juniorallsvenskan C HJ18

Kontaktpersoner
Lag Namn E-post Mobil Färger
Hagfors IBS/Edebäck IBF Jan Westerlund jan@nestas.se 0705387394 Röd, Vit, Röd
IBK Lidköping Mikael Hasselström Mikael@deltatecsystem.se Röd, Röd, Vita
IBK Lockerud Mariestad/Ungdom Felix Magnusson felix@lockerud.nu 072-2254738 Röd, Röd, Röd
Karlskoga IBF Tommy Gustavsson tg.1974@hotmail.com 070-2089789 Blå, Blå, Vit
Karlstad IBF Ungdom Niclas Olsson niclas.olsson@tele2.com 0730775555 Blå, svart, svart
Lillån IBK Simon Lundin lundinsimon@hotmail.com 0735-118287 Grön, Vit , Vit
Skoghalls IBK Utveckling Magnus Gruvholm magnuslgruvholm@telia.com Blå, Blå, Blå
Skälby IBK Anders Mohlin anders.cm@icloud.com 070-389 97 44 Svart, Svart, Svart
Örebro SK Ungdomsklubb/IBF Örebro Claes Utter claes.utter@innebandy.se 070-950 68 78 Vit, svart, vit
Spelprogram
Tid Omgång Match Resultat Domare Plats Publik
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Omgång 1
2023-10-01 10:30 1 Skoghalls IBK Utveckling - IBK Lockerud Mariestad/Ungdom 8 - 3 Hammarö Arena
2023-10-01 14:00 1 Hagfors IBS/Edebäck IBF - IBK Lidköping 8 - 4 Uddeholm Arena 112
2023-10-01 15:00 1 Skälby IBK - Karlskoga IBF 7 - 5 Mälarenergi Arena B
2023-10-01 17:00 1 Karlstad IBF Ungdom - Örebro SK Ungdomsklubb/IBF Örebro 2 - 8 Ramirent Arena
Omgång 2
2023-10-05 19:30 2 IBK Lockerud Mariestad/Ungdom - Karlstad IBF Ungdom 8 - 8 ICA-kvantum hallen, Mariestad
2023-10-06 19:00 2 Karlskoga IBF - Hagfors IBS/Edebäck IBF 2 - 6 Karlbergshallen A Karlskoga
2023-10-08 10:30 2 Örebro SK Ungdomsklubb/IBF Örebro - Lillån IBK 3 - 4 Tybblelundsskolan
2023-10-08 13:30 2 IBK Lidköping - Skoghalls IBK Utveckling 3 - 5 Idrottens hus T2, Lidköping
Omgång 3
2023-10-13 19:30 3 Skoghalls IBK Utveckling - Karlstad IBF Ungdom 3 - 7 Hammarö Arena
2023-10-15 12:30 3 Lillån IBK - IBK Lockerud Mariestad/Ungdom 6 - 4 Norrbyhallen
2023-10-15 15:00 3 IBK Lidköping - Karlskoga IBF 14 - 3 Idrottens hus i Lidköping 92
2023-10-15 19:00 3 Skälby IBK - Örebro SK Ungdomsklubb/IBF Örebro 5 - 4 Mälarenergi Arena A
Omgång 4
2023-10-25 19:30 4 IBK Lockerud Mariestad/Ungdom - Örebro SK Ungdomsklubb/IBF Örebro 5 - 9 ICA-kvantum hallen, Mariestad
2023-10-29 14:00 4 Lillån IBK - Hagfors IBS/Edebäck IBF 5 - 1 Idrottshuset, Örebro Plan 2
2023-10-29 16:00 4 Karlstad IBF Ungdom - Karlskoga IBF 7 - 4 Colorama Arena
2023-10-29 19:00 4 Skälby IBK - IBK Lidköping 5 - 8 Mälarenergi Arena A
Omgång 5
2023-11-01 19:30 5 Karlskoga IBF - Lillån IBK 1 - 10 Karlbergshallen A Karlskoga
2023-11-04 10:00 5 IBK Lidköping - IBK Lockerud Mariestad/Ungdom 5 - 4 Idrottens hus i Lidköping
2023-11-04 13:30 5 Örebro SK Ungdomsklubb/IBF Örebro - Skoghalls IBK Utveckling 8 - 6 Tybblelundsskolan
2023-11-05 15:45 5 Hagfors IBS/Edebäck IBF - Skälby IBK 7 - 3 Uddeholm Arena 102
Omgång 6
2023-11-12 16:00 6 Lillån IBK - IBK Lidköping 9 - 3 Idrottshuset, Örebro Plan 2
2023-11-17 19:30 6 Skoghalls IBK Utveckling - Hagfors IBS/Edebäck IBF 1 - 4 Hammarö Arena
2023-11-18 13:00 6 IBK Lockerud Mariestad/Ungdom - Karlskoga IBF 6 - 5 Svenska Motor-hallen, Mariestad
2023-11-19 14:00 6 Karlstad IBF Ungdom - Skälby IBK 8 - 5 Colorama Arena
Omgång 7
2023-11-22 19:30 7 Karlskoga IBF - Skoghalls IBK Utveckling 4 - 6 Karlbergshallen A Karlskoga 82
2023-11-22 20:00 7 Hagfors IBS/Edebäck IBF - Karlstad IBF Ungdom 7 - 9 Uddeholm Arena 133
2023-11-25 13:00 7 Skälby IBK - Lillån IBK 6 - 4 Mälarenergi Arena B
2023-11-27 20:00 7 IBK Lidköping - Örebro SK Ungdomsklubb/IBF Örebro 3 - 10 Idrottens hus i Lidköping
Omgång 8
2023-12-09 14:00 8 Skoghalls IBK Utveckling - Lillån IBK 4 - 4 Hammarö Arena
2023-12-09 14:15 8 Karlstad IBF Ungdom - IBK Lidköping 3 - 7 Klubbhuset Arena
2023-12-10 13:30 8 Örebro SK Ungdomsklubb/IBF Örebro - Hagfors IBS/Edebäck IBF 0 - 11 Tybblelundsskolan
2023-12-10 16:00 8 IBK Lockerud Mariestad/Ungdom - Skälby IBK 4 - 6 ICA-kvantum hallen, Mariestad
Omgång 9
2023-12-13 19:30 9 Karlskoga IBF - Örebro SK Ungdomsklubb/IBF Örebro 2 - 12 Karlbergshallen A Karlskoga 69
2023-12-17 15:30 9 Lillån IBK - Karlstad IBF Ungdom 4 - 0 Idrottshuset, Örebro Plan 2
2023-12-17 16:45 9 Hagfors IBS/Edebäck IBF - IBK Lockerud Mariestad/Ungdom 8 - 4 Uddeholm Arena 142
2023-12-17 18:30 9 Skälby IBK - Skoghalls IBK Utveckling 11 - 4 Mälarenergi Arena A
Omgång 10
2023-12-21 19:00 10 IBK Lidköping - Hagfors IBS/Edebäck IBF 9 - 10 Idrottens hus i Lidköping 107
2024-01-12 19:30 10 Karlskoga IBF - Skälby IBK 2 - 11 Karlbergshallen A Karlskoga
2024-01-13 12:30 10 IBK Lockerud Mariestad/Ungdom - Skoghalls IBK Utveckling 7 - 11 ICA-kvantum hallen, Mariestad
2024-01-13 13:30 10 Örebro SK Ungdomsklubb/IBF Örebro - Karlstad IBF Ungdom 4 - 4 Tybblelundsskolan
Omgång 11
2024-01-16 19:45 11 Hagfors IBS/Edebäck IBF - Karlskoga IBF 8 - 0 Uddeholm Arena 105
2024-01-20 14:15 11 Karlstad IBF Ungdom - IBK Lockerud Mariestad/Ungdom 6 - 2 Colorama Arena 56
2024-01-21 10:00 11 Lillån IBK - Örebro SK Ungdomsklubb/IBF Örebro 3 - 3 Idrottshuset Örebro, Arenahallen
2024-02-03 14:30 11 Skoghalls IBK Utveckling - IBK Lidköping 3 - 7 Hammarö Arena B
Omgång 12
2024-01-26 20:00 12 Karlskoga IBF - IBK Lidköping 3 - 11 Karlbergshallen A Karlskoga
2024-01-27 16:00 12 IBK Lockerud Mariestad/Ungdom - Lillån IBK 5 - 11 ICA-kvantum hallen, Mariestad
2024-01-28 13:30 12 Örebro SK Ungdomsklubb/IBF Örebro - Skälby IBK 8 - 1 Tybblelundsskolan
2024-01-28 18:45 12 Karlstad IBF Ungdom - Skoghalls IBK Utveckling 3 - 2 Colorama Arena
Omgång 13
2024-02-07 19:30 13 Karlskoga IBF - Karlstad IBF Ungdom 2 - 13 Karlbergshallen A Karlskoga
2024-02-09 20:00 13 Örebro SK Ungdomsklubb/IBF Örebro - IBK Lockerud Mariestad/Ungdom 5 - 2 Tybblelundsskolan
2024-02-10 15:00 13 IBK Lidköping - Skälby IBK 4 - 5 Idrottens hus T2, Lidköping
2024-02-11 15:00 13 Hagfors IBS/Edebäck IBF - Lillån IBK 4 - 7 Uddeholm Arena 132
Omgång 14
2024-02-14 19:30 14 Skälby IBK - Hagfors IBS/Edebäck IBF 8 - 7 Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan) 52
2024-02-18 11:30 14 Skoghalls IBK Utveckling - Örebro SK Ungdomsklubb/IBF Örebro 3 - 8 Hammarö Arena
2024-02-18 12:30 14 IBK Lockerud Mariestad/Ungdom - IBK Lidköping 9 - 4 ICA-kvantum hallen, Mariestad
2024-02-28 20:00 14 Lillån IBK - Karlskoga IBF 9 - 4 Norrbyhallen
Omgång 15
2024-01-31 20:00 15 Hagfors IBS/Edebäck IBF - Skoghalls IBK Utveckling 7 - 4 Uddeholm Arena 142
2024-02-23 20:00 15 Skälby IBK - Karlstad IBF Ungdom 5 - 10 Mälarenergi Arena B
2024-02-24 14:00 15 Karlskoga IBF - IBK Lockerud Mariestad/Ungdom 10 - 4 Karlbergshallen A Karlskoga
2024-03-15 20:00 15 IBK Lidköping - Lillån IBK 3 - 8 Idrottens hus i Lidköping
Omgång 16
2024-03-03 11:00 16 Karlstad IBF Ungdom - Hagfors IBS/Edebäck IBF 4 - 7 Colorama Arena 112
2024-03-03 13:30 16 Örebro SK Ungdomsklubb/IBF Örebro - IBK Lidköping 12 - 5 Tybblelundsskolan
2024-03-06 20:00 16 Lillån IBK - Skälby IBK 4 - 4 Norrbyhallen
2024-03-13 20:00 16 Skoghalls IBK Utveckling - Karlskoga IBF 6 - 5 Hammarö Arena B
Omgång 17
2024-03-08 20:00 17 Hagfors IBS/Edebäck IBF - Örebro SK Ungdomsklubb/IBF Örebro 3 - 1 Uddeholm Arena 161
2024-03-10 11:00 17 IBK Lidköping - Karlstad IBF Ungdom 6 - 6 Idrottens hus i Lidköping
2024-03-10 14:00 17 Lillån IBK - Skoghalls IBK Utveckling 5 - 4 Idrottshuset, Örebro Plan 2
2024-03-10 15:00 17 Skälby IBK - IBK Lockerud Mariestad/Ungdom 11 - 2 Mälarenergi Arena B
Omgång 18
2024-03-16 10:30 18 Örebro SK Ungdomsklubb/IBF Örebro - Karlskoga IBF 7 - 6 Tybblelundsskolan
2024-03-16 11:30 18 Skoghalls IBK Utveckling - Skälby IBK 5 - 9 Hammarö Arena
2024-03-17 11:00 18 Karlstad IBF Ungdom - Lillån IBK 7 - 10 Colorama Arena
2024-03-17 12:30 18 IBK Lockerud Mariestad/Ungdom - Hagfors IBS/Edebäck IBF 4 - 4 ICA-kvantum hallen, Mariestad 83

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis