Damer Division 1 (2023/24)

Gruppspel
Damer division 1
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2023-09-17 15:00 204348002 Mullsjö AIS D1 - IBK Alingsås Dam Div1 6 - 3 David Karlsson, Pedram Koublani Nyhemshallen - Mullsjö
2023-09-22 19:30 204348003 Fristads GoIF D1 - Skövde IBF DAM 2 - 2 e.förl. Christian Ragnevi, Martin Almsberg Nya Fristadshallen
2023-09-22 19:30 204348005 Wårgårda IBK - IBK Tygriket 99 Damer 4 - 5 e.förl. Patrik Augustsson, Daniel Larm Sporthallen, Vårgårda
2023-09-24 12:00 204348001 IBK Lidköping Dam - IBK Vänersborg 7 - 3 Martin Söderström, Daniel Envall Idrottens hus i Lidköping
2023-09-24 16:00 204348004 IBK Lockerud Mariestad D1 - Fröjereds IBF Dam 6 - 8 Henrik Sjöberg, David Karlsson ICA-kvantum hallen, Mariestad
2023-09-27 19:00 204348009 IBK Alingsås Dam Div1 - Fristads GoIF D1 2 - 3 Daniel Dimitrovski, Harri Tjäder Stadsskogshallen, Alingsås
2023-09-30 15:00 204348006 BK Halna Dam A - IBK Lidköping Dam 6 - 5 Daniel Larm, Alma Ernstsson Idrottshallen, Töreboda
2023-09-30 16:00 204348007 Fröjereds IBF Dam - Wårgårda IBK 19 - 0 Kevin Karlsson, Kalle Svensson Sparbankshallen, T-holm
2023-09-30 16:00 204348008 Skövde IBF DAM - IBK Lockerud Mariestad D1 1 - 7 Erik Haglund, Kronoslav Kis Kavelbro Arena, Skövde
2023-10-01 14:00 204348010 IBK Vänersborg - Mullsjö AIS D1 1 - 11 Henrik Sjöberg, David Karlsson Idrottshuset, Vänersborg
2023-10-04 19:30 204348013 IBK Lockerud Mariestad D1 - IBK Alingsås Dam Div1 5 - 3 Kronoslav Kis, Daniel Envall ICA-kvantum hallen, Mariestad
2023-10-06 19:30 204348014 Wårgårda IBK - Skövde IBF DAM 3 - 1 Patrik Augustsson, Daniel Larm Sporthallen, Vårgårda
2023-10-07 15:00 204348015 IBK Tygriket 99 Damer - Fröjereds IBF Dam 0 - 8 Daniel Dimitrovski, Nebojsa Stefanovski Lyckehallen, Kinna
2023-10-08 12:00 204348012 Fristads GoIF D1 - IBK Vänersborg 6 - 3 Ola Forsberg, David Persson Nya Fristadshallen
2023-10-08 14:30 204348011 Mullsjö AIS D1 - BK Halna Dam A 8 - 5 Sebastian Åberg, Kronoslav Kis Nyhemshallen - Mullsjö
2023-10-14 16:00 204348019 IBK Alingsås Dam Div1 - Wårgårda IBK 5 - 2 Henrik Carlsson, Richard Claesson Stadsskogshallen, Alingsås
2023-10-15 12:00 204348017 IBK Lidköping Dam - Mullsjö AIS D1 5 - 3 Martin Söderström, Daniel Envall Idrottens hus i Lidköping
2023-10-15 13:00 204348018 Skövde IBF DAM - IBK Tygriket 99 Damer 4 - 5 Kronoslav Kis, Alma Ernstsson Kavelbro Arena, Skövde
2023-10-15 14:00 204348020 IBK Vänersborg - IBK Lockerud Mariestad D1 2 - 3 Patrik Augustsson, Daniel Larm Idrottshuset, Vänersborg
2023-12-13 19:30 204348016 BK Halna Dam A - Fristads GoIF D1 4 - 2 Eino Vuoluterä, Per Johansson Idrottshallen, Töreboda
2023-10-20 19:30 204348023 Wårgårda IBK - IBK Vänersborg 4 - 7 Martin Almsberg, Christian Ragnevi Sporthallen, Vårgårda
2023-10-21 12:00 204348024 IBK Tygriket 99 Damer - IBK Alingsås Dam Div1 1 - 4 Magnus Jansson, Pedram Koublani Öxabäckshallen
2023-10-21 12:30 204348022 IBK Lockerud Mariestad D1 - BK Halna Dam A 4 - 2 Kevin Karlsson, Per Johansson ICA-kvantum hallen, Mariestad
2023-10-21 15:00 204348025 Fröjereds IBF Dam - Skövde IBF DAM 18 - 2 Daniel Envall, Martin Söderström Sparbankshallen, T-holm
2023-10-22 12:00 204348021 Fristads GoIF D1 - IBK Lidköping Dam 7 - 6 Henrik Sjöberg, David Karlsson Nya Fristadshallen
2023-10-25 19:30 204348029 IBK Alingsås Dam Div1 - Fröjereds IBF Dam 2 - 12 Patrik Augustsson, Daniel Larm Stadsskogshallen, Alingsås
2023-10-27 19:30 204348030 IBK Vänersborg - IBK Tygriket 99 Damer 5 - 3 Sven Persson, Isak Brogren Idrottshuset, Vänersborg
2023-10-27 20:00 204348026 BK Halna Dam A - Wårgårda IBK 6 - 7 Martin Söderström, Daniel Envall Idrottshallen, Töreboda
2023-10-29 12:00 204348027 IBK Lidköping Dam - IBK Lockerud Mariestad D1 2 - 7 Erik Haglund, Patrik Augustsson Idrottens hus i Lidköping
2024-02-29 19:15 204348028 Mullsjö AIS D1 - Fristads GoIF D1 5 - 1 Nebojsa Stefanovski, Daniel Dimitrovski Nyhemshallen - Mullsjö
2023-11-01 19:30 204348035 Skövde IBF DAM - IBK Alingsås Dam Div1 5 - 9 Daniel Envall, Martin Söderström Kavelbro Arena, Skövde
2023-11-03 19:30 204348032 Wårgårda IBK - IBK Lidköping Dam 3 - 5 Patrik Augustsson, Daniel Larm Sporthallen, Vårgårda
2023-11-04 12:00 204348033 IBK Tygriket 99 Damer - BK Halna Dam A 1 - 10 Sven Persson, David Karlsson Lyckehallen, Kinna
2023-11-05 14:00 204348031 IBK Lockerud Mariestad D1 - Mullsjö AIS D1 3 - 4 Kronoslav Kis, Daniel Envall ICA-kvantum hallen, Mariestad
2023-11-28 20:00 204348034 Fröjereds IBF Dam - IBK Vänersborg 13 - 1 Daniel Dimitrovski, Nebojsa Stefanovski Sparbankshallen, T-holm
2023-11-10 19:15 204348038 Mullsjö AIS D1 - Wårgårda IBK 13 - 0 Robban Lundahl, Martin Söderström Nyhemshallen - Mullsjö
2023-11-11 15:00 204348036 BK Halna Dam A - Fröjereds IBF Dam 1 - 5 Erik Haglund, Alma Ernstsson Idrottshallen, Töreboda
2023-11-12 12:00 204348037 IBK Lidköping Dam - IBK Tygriket 99 Damer 5 - 2 Sebastian Åberg, Kronoslav Kis Idrottens hus i Lidköping
2023-11-12 14:00 204348040 IBK Vänersborg - Skövde IBF DAM 4 - 1 Patrik Augustsson, Daniel Larm Idrottshuset, Vänersborg
2023-11-12 17:00 204348039 Fristads GoIF D1 - IBK Lockerud Mariestad D1 4 - 3 Johan Gripestam, David Karlsson Nya Fristadshallen
2023-11-17 19:30 204348042 IBK Tygriket 99 Damer - Mullsjö AIS D1 2 - 14 Harri Tjäder, David Persson Lyckehallen, Kinna
2023-11-18 12:30 204348044 Skövde IBF DAM - BK Halna Dam A 3 - 8 Kevin Karlsson, Kalle Svensson Kavelbro Arena, Skövde
2023-11-18 14:00 204348045 IBK Alingsås Dam Div1 - IBK Vänersborg 5 - 2 Sven Persson, Henrik Sjöberg Stadsskogshallen, Alingsås
2023-11-18 19:30 204348041 Wårgårda IBK - Fristads GoIF D1 3 - 7 Henrik Sjöberg, David Karlsson Sporthallen, Vårgårda
2023-11-19 13:00 204348043 Fröjereds IBF Dam - IBK Lidköping Dam 12 - 0 Kevin Karlsson, Kalle Svensson Sparbankshallen, T-holm
2023-11-24 19:30 204348048 Mullsjö AIS D1 - Fröjereds IBF Dam 3 - 5 Nebojsa Stefanovski, Daniel Dimitrovski Nyhemshallen - Mullsjö
2023-11-24 19:45 204348049 Fristads GoIF D1 - IBK Tygriket 99 Damer 6 - 4 Ola Forsberg, Carl Larsson Nya Fristadshallen
2023-11-26 16:00 204348050 IBK Lockerud Mariestad D1 - Wårgårda IBK 8 - 4 Robban Lundahl, Daniel Envall ICA-kvantum hallen, Mariestad
2023-12-20 19:30 204348046 BK Halna Dam A - IBK Alingsås Dam Div1 1 - 2 Kronoslav Kis, Per Johansson Idrottshallen, Töreboda
2024-01-15 18:45 204348047 IBK Lidköping Dam - Skövde IBF DAM 7 - 5 Eino Vuoluterä, Per Johansson Idrottens hus i Lidköping
2023-12-02 12:30 204348053 Skövde IBF DAM - Mullsjö AIS D1 3 - 4 e.förl. Kronoslav Kis, Alma Ernstsson Kavelbro Arena, Skövde
2023-12-02 13:00 204348051 IBK Tygriket 99 Damer - IBK Lockerud Mariestad D1 2 - 6 Carl Larsson, Ola Forsberg Öxabäckshallen
2023-12-02 16:00 204348055 IBK Vänersborg - BK Halna Dam A 8 - 5 Nebojsa Stefanovski, Daniel Dimitrovski Idrottshuset, Vänersborg
2023-12-03 16:30 204348054 IBK Alingsås Dam Div1 - IBK Lidköping Dam 5 - 6 David Karlsson, Henrik Sjöberg Stadsskogshallen, Alingsås
2024-02-06 20:00 204348052 Fröjereds IBF Dam - Fristads GoIF D1 9 - 0 Martin Söderström, Alma Ernstsson Sparbankshallen, T-holm
2023-12-08 19:30 204348057 Wårgårda IBK - Fröjereds IBF Dam 2 - 14 Henrik Carlsson, Martin Johansson Sporthallen, Vårgårda
2023-12-08 19:45 204348059 Fristads GoIF D1 - IBK Alingsås Dam Div1 6 - 4 Sebastian Åberg, Alexander Blom Nya Fristadshallen
2023-12-10 12:00 204348056 IBK Lidköping Dam - BK Halna Dam A 5 - 7 Kronoslav Kis, Martin Söderström Idrottens hus i Lidköping
2023-12-10 12:30 204348058 IBK Lockerud Mariestad D1 - Skövde IBF DAM 8 - 3 Sven Persson, Daniel Larm ICA-kvantum hallen, Mariestad
2024-03-03 14:30 204348060 Mullsjö AIS D1 - IBK Vänersborg 5 - 4 Sebastian Åberg, Kronoslav Kis Nyhemshallen - Mullsjö
2023-12-15 19:00 204348065 IBK Tygriket 99 Damer - Wårgårda IBK 1 - 3 David Persson, Harri Tjäder Lyckehallen, Kinna
2023-12-16 12:00 204348063 Skövde IBF DAM - Fristads GoIF D1 5 - 2 Sebastian Åberg, Robban Lundahl Kavelbro Arena, Skövde
2023-12-16 15:00 204348064 Fröjereds IBF Dam - IBK Lockerud Mariestad D1 7 - 4 David Karlsson, Pedram Koublani Sparbankshallen, T-holm
2023-12-17 14:00 204348061 IBK Vänersborg - IBK Lidköping Dam 2 - 3 Sven Persson, Christian Ragnevi Idrottshuset, Vänersborg
2023-12-17 16:00 204348062 IBK Alingsås Dam Div1 - Mullsjö AIS D1 5 - 4 e.förl. Carl Larsson, Pedram Koublani Stadsskogshallen, Alingsås
2024-01-12 19:00 204348068 IBK Alingsås Dam Div1 - IBK Lockerud Mariestad D1 7 - 3 Patrik Augustsson, Daniel Larm Stadsskogshallen, Alingsås
2024-01-13 12:00 204348069 Skövde IBF DAM - Wårgårda IBK 3 - 1 Sven Persson, Daniel Larm Kavelbro Arena, Skövde
2024-01-13 15:30 204348070 Fröjereds IBF Dam - IBK Tygriket 99 Damer 15 - 2 David Karlsson, Henrik Sjöberg Sparbankshallen, T-holm
2024-01-14 14:00 204348067 IBK Vänersborg - Fristads GoIF D1 2 - 4 Sven Persson, Daniel Larm Idrottshuset, Vänersborg
2024-03-15 20:00 204348066 BK Halna Dam A - Mullsjö AIS D1 6 - 10 Eino Vuoluterä, Per Johansson Idrottshallen, Töreboda
2024-01-19 19:15 204348072 Mullsjö AIS D1 - IBK Lidköping Dam 7 - 3 Kronoslav Kis, Kevin Karlsson Nyhemshallen - Mullsjö
2024-01-19 20:00 204348071 Fristads GoIF D1 - BK Halna Dam A 1 - 7 Johan Söderman, Alexander Blom Nya Fristadshallen
2024-01-20 12:30 204348073 IBK Tygriket 99 Damer - Skövde IBF DAM 3 - 5 Henrik Sjöberg, David Karlsson Lyckehallen, Kinna
2024-01-20 16:30 204348074 Wårgårda IBK - IBK Alingsås Dam Div1 6 - 5 e.förl. David Karlsson, Henrik Sjöberg Sporthallen, Vårgårda
2024-01-20 17:00 204348075 IBK Lockerud Mariestad D1 - IBK Vänersborg 4 - 3 Sebastian Åberg, Alma Ernstsson ICA-kvantum hallen, Mariestad
2024-01-27 15:00 204348077 BK Halna Dam A - IBK Lockerud Mariestad D1 4 - 3 Magnus Jansson, Pedram Koublani Idrottshallen, Töreboda
2024-01-27 16:00 204348080 Skövde IBF DAM - Fröjereds IBF Dam 0 - 14 Kevin Karlsson, Kalle Svensson Kavelbro Arena, Skövde
2024-01-28 12:00 204348076 IBK Lidköping Dam - Fristads GoIF D1 7 - 2 Kronoslav Kis, Sebastian Åberg Idrottens hus i Lidköping
2024-01-28 14:00 204348078 IBK Vänersborg - Wårgårda IBK 8 - 3 Sven Persson, Sören Johansson Idrottshuset, Vänersborg
2024-01-28 16:00 204348079 IBK Alingsås Dam Div1 - IBK Tygriket 99 Damer 5 - 1 Harri Tjäder, David Persson Stadsskogshallen, Alingsås
2024-02-02 19:30 204348083 Fristads GoIF D1 - Mullsjö AIS D1 5 - 6 Richard Claesson, Pedram Koublani Nya Fristadshallen
2024-02-03 12:00 204348085 IBK Tygriket 99 Damer - IBK Vänersborg 2 - 3 e.förl. Pedram Koublani, Magnus Jansson Lyckehallen, Kinna
2024-02-03 15:30 204348081 Wårgårda IBK - BK Halna Dam A 4 - 6 Carl Larsson, Sven Persson Sporthallen, Vårgårda
2024-02-04 16:00 204348082 IBK Lockerud Mariestad D1 - IBK Lidköping Dam 6 - 2 Kronoslav Kis, Alma Ernstsson ICA-kvantum hallen, Mariestad
2024-03-05 20:00 204348084 Fröjereds IBF Dam - IBK Alingsås Dam Div1 7 - 0 Sven Persson, Alma Ernstsson Sparbankshallen, T-holm
204348090 IBK Alingsås Dam Div1 - Skövde IBF DAM WW (-5 - -5) Stadsskogshallen, Alingsås
2024-02-09 19:15 204348086 Mullsjö AIS D1 - IBK Lockerud Mariestad D1 4 - 3 e.förl. Per Johansson, Kalle Svensson Nyhemshallen - Mullsjö
2024-02-10 13:00 204348088 BK Halna Dam A - IBK Tygriket 99 Damer 7 - 4 Sebastian Åberg, Kronoslav Kis Idrottshallen, Töreboda
2024-02-11 12:00 204348087 IBK Lidköping Dam - Wårgårda IBK 9 - 6 Alma Ernstsson, Daniel Envall Idrottens hus i Lidköping
2024-02-11 14:00 204348089 IBK Vänersborg - Fröjereds IBF Dam 0 - 13 Peter Jaeger, Pedram Koublani Idrottshuset, Vänersborg
2024-02-16 19:30 204348092 IBK Tygriket 99 Damer - IBK Lidköping Dam 2 - 4 Nebojsa Stefanovski, David Persson Lyckehallen, Kinna
2024-02-16 19:30 204348093 Wårgårda IBK - Mullsjö AIS D1 2 - 9 Carl Larsson, Daniel Larm Sporthallen, Vårgårda
2024-02-17 12:00 204348095 Skövde IBF DAM - IBK Vänersborg 1 - 4 Magnus Jansson, Pedram Koublani Kavelbro Arena, Skövde
2024-02-17 16:00 204348091 Fröjereds IBF Dam - BK Halna Dam A 14 - 1 Patrik Augustsson, Daniel Larm Sparbankshallen, T-holm
2024-03-01 20:00 204348094 IBK Lockerud Mariestad D1 - Fristads GoIF D1 7 - 1 Sebastian Åberg, Martin Johansson ICA-kvantum hallen, Mariestad
2024-02-23 19:15 204348097 Mullsjö AIS D1 - IBK Tygriket 99 Damer 17 - 5 Robban Lundahl, Per Johansson Nyhemshallen - Mullsjö
2024-02-23 20:00 204348099 BK Halna Dam A - Skövde IBF DAM 4 - 0 Sebastian Åberg, Kronoslav Kis Idrottshallen, Töreboda
2024-02-24 14:00 204348100 IBK Vänersborg - IBK Alingsås Dam Div1 1 - 4 Carl Larsson, Patrik Augustsson Idrottshuset, Vänersborg
2024-02-24 17:00 204348096 Fristads GoIF D1 - Wårgårda IBK 10 - 6 Harri Tjäder, David Persson Nya Fristadshallen
2024-02-25 12:00 204348098 IBK Lidköping Dam - Fröjereds IBF Dam 1 - 12 Martin Söderström, Daniel Envall Idrottens hus i Lidköping
2024-03-02 12:00 204348102 Skövde IBF DAM - IBK Lidköping Dam 3 - 1 Alma Ernstsson, Per Johansson Kavelbro Arena, Skövde
2024-03-02 12:00 204348104 IBK Tygriket 99 Damer - Fristads GoIF D1 5 - 4 e.förl. Harri Tjäder, David Persson Lyckehallen, Kinna
2024-03-02 16:00 204348103 Fröjereds IBF Dam - Mullsjö AIS D1 11 - 3 Sebastian Åberg, Kronoslav Kis Sparbankshallen, T-holm
2024-03-03 16:00 204348105 Wårgårda IBK - IBK Lockerud Mariestad D1 5 - 4 e.förl. Patrik Augustsson, Daniel Larm Sporthallen, Vårgårda
2024-03-13 20:00 204348101 IBK Alingsås Dam Div1 - BK Halna Dam A 3 - 4 e.förl. Magnus Jansson, Pedram Koublani Stadsskogshallen, Alingsås
2024-03-10 14:00 204348106 IBK Lockerud Mariestad D1 - IBK Tygriket 99 Damer 10 - 3 Henrik Sjöberg, David Karlsson ICA-kvantum hallen, Mariestad
2024-03-10 14:00 204348108 Mullsjö AIS D1 - Skövde IBF DAM 5 - 1 Magnus Jansson, Pedram Koublani Nyhemshallen - Mullsjö
2024-03-10 14:00 204348109 IBK Lidköping Dam - IBK Alingsås Dam Div1 6 - 4 Martin Söderström, Daniel Envall Idrottens hus i Lidköping
2024-03-10 14:00 204348110 BK Halna Dam A - IBK Vänersborg 3 - 5 Kronoslav Kis, Alma Ernstsson Idrottshallen, Töreboda
2024-03-10 16:45 204348107 Fristads GoIF D1 - Fröjereds IBF Dam 1 - 11 Nebojsa Stefanovski, Daniel Dimitrovski Nya Fristadshallen
Tabell
Plac. Lag S V O (SDV) F GM-IM D P
1. Fröjereds IBF Dam 20 20 0 (0) 0 227-29 198 60
2. Mullsjö AIS D1 20 14 3 (2) 3 141-73 68 47
3. IBK Lockerud Mariestad D1 20 12 2 (0) 6 104-71 33 38
4. IBK Lidköping Dam 20 11 0 (0) 9 89-104 -15 33
5. BK Halna Dam A 20 10 1 (1) 9 97-94 3 32
6. Fristads GoIF D1 20 9 2 (0) 9 74-101 -27 29
7. IBK Alingsås Dam Div1 20 8 3 (1) 9 77-86 -9 28
8. IBK Vänersborg 20 7 1 (1) 12 68-100 -32 23
9. Skövde IBF DAM 20 4 2 (0) 14 48-114 -66 14
10. Wårgårda IBK 20 3 3 (2) 14 68-145 -77 14
11. IBK Tygriket 99 Damer 20 1 3 (2) 16 53-139 -86 8
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis