Flickor Röd Serie 5 (2023/24)

Gruppspel
Pantamera Flickor Röd Serie 5 Västra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2023-10-07 11:00 184600001 Karlstad IBF Bredd 2 - Fagerås BK 7 - 5 ASP Byggmaskiner Arena
2023-10-08 14:30 184600002 Dotteviks IF - Åmotfors IF/Eda IF 1 - 1 Jenny Bäckman, Ayla Östberg Strandhallen Arvika
2023-10-11 18:30 184600004 Fagerås BK - BKI Sunnanå 1 - 2 Klara Ekberg, Amanda Lindblom Fageråshallen
2023-10-14 11:45 184600006 Åmåls IBK - Dotteviks IF 1 - 4 , Mio Thorin Karlbergshallen Åmål
2023-10-21 13:00 184600009 Karlstad IBF Bredd 2 - Dotteviks IF 1 - 3 Klubbhuset Arena
2023-10-22 14:00 184600007 BKI Sunnanå - Åmotfors IF/Eda IF 2 - 4 Johan Noremalm, Noah Delvert Sannerudshallen
2023-10-28 11:00 184600011 Åmotfors IF/Eda IF - Åmåls IBK 3 - 1 , Morgan Wallberg Gärdeshallen
2023-10-28 16:30 184600012 Dotteviks IF - Fagerås BK 5 - 0 Ayla Östberg, Elias Sagvik Strandhallen Arvika
2023-11-04 11:00 184600013 BKI Sunnanå - Åmåls IBK 2 - 4 Amanda Lindblom, Stina Carlsson ECG Arena
2023-11-05 12:45 184600015 Åmotfors IF/Eda IF - Karlstad IBF Bredd 2 2 - 2 Morgan Wallberg, Daniel Boya Gärdeshallen
2023-11-11 13:30 184600017 Karlstad IBF Bredd 2 - Åmåls IBK 3 - 4 ASP Byggmaskiner Arena
2023-11-12 11:00 184600016 Dotteviks IF - BKI Sunnanå 2 - 0 Ayla Östberg, Jenny Bäckman Strandhallen Arvika
2023-11-12 11:00 184600018 Fagerås BK - Åmotfors IF/Eda IF 0 - 4 Linnea Thenman, Klara Ekberg Fageråshallen
2023-11-18 10:00 184600020 Åmåls IBK - Fagerås BK 5 - 4 , Mio Thorin Karlbergshallen Åmål
2024-01-07 17:00 184600019 BKI Sunnanå - Karlstad IBF Bredd 2 1 - 3 Linus Gräsberg, Herman Niljung ECG Arena
2023-11-25 11:00 184600023 Åmotfors IF/Eda IF - Dotteviks IF 1 - 2 Jenny Bäckman, Ayla Östberg Gärdeshallen
2023-11-26 13:30 184600022 Fagerås BK - Karlstad IBF Bredd 2 4 - 4 Stina Carlsson, Amanda Lindblom Fageråshallen
2023-12-01 18:30 184600025 BKI Sunnanå - Fagerås BK 0 - 4 Amanda Lindblom, Morgan Wallberg ECG Arena
2024-01-07 11:00 184600027 Dotteviks IF - Åmåls IBK 3 - 1 Morgan Wallberg, Ayla Östberg Strandhallen Arvika
2023-12-09 11:00 184600028 Åmotfors IF/Eda IF - BKI Sunnanå 5 - 0 Ayla Östberg, Jenny Bäckman Gärdeshallen
2023-12-09 13:30 184600030 Dotteviks IF - Karlstad IBF Bredd 2 2 - 1 Jenny Bäckman, Ayla Östberg Strandhallen Arvika
2023-12-15 19:00 184600033 Fagerås BK - Dotteviks IF 1 - 6 Fageråshallen
2023-12-16 11:45 184600032 Åmåls IBK - Åmotfors IF/Eda IF 2 - 9 Mio Thorin, Edvin Storm Karlbergshallen Åmål
2024-01-13 11:45 184600034 Åmåls IBK - BKI Sunnanå 2 - 1 Mio Thorin Karlbergshallen Åmål
2024-01-13 17:15 184600036 Karlstad IBF Bredd 2 - Åmotfors IF/Eda IF 5 - 6 Klubbhuset Arena
2024-01-19 19:00 184600039 Åmotfors IF/Eda IF - Fagerås BK 4 - 1 Gustav Falkevik, Albin Olsson Gärdeshallen
2024-01-20 11:00 184600037 BKI Sunnanå - Dotteviks IF 4 - 3 Johan Noremalm, Noah Delvert ECG Arena
2024-01-21 15:30 184600038 Åmåls IBK - Karlstad IBF Bredd 2 8 - 4 Mio Thorin Karlbergshallen Åmål
2024-01-28 11:00 184600041 Fagerås BK - Åmåls IBK 1 - 6 Noah Delvert, Stina Carlsson Fageråshallen
2024-01-28 17:45 184600040 Karlstad IBF Bredd 2 - BKI Sunnanå 5 - 2 Klubbhuset Arena
2024-02-03 16:00 184600044 Dotteviks IF - Åmotfors IF/Eda IF 1 - 2 Ayla Östberg, Klara Andersson Strandhallen Arvika
2024-02-04 11:00 184600043 Karlstad IBF Bredd 2 - Fagerås BK 5 - 2 AllOffice Arena
2024-02-10 13:00 184600048 Åmåls IBK - Dotteviks IF 1 - 2 Sanne Nilsson Guerra, Ted Nilsson Karlbergshallen Åmål
2024-02-11 11:00 184600046 Fagerås BK - BKI Sunnanå 1 - 2 Klara Ekberg, Stina Carlsson Fageråshallen
2024-02-17 10:30 184600051 Karlstad IBF Bredd 2 - Dotteviks IF 3 - 1 Klubbhuset Arena
2024-02-17 11:00 184600049 BKI Sunnanå - Åmotfors IF/Eda IF 5 - 3 Albin Borg, Klara Ekberg Vikstahallen
2024-02-24 11:00 184600053 Åmotfors IF/Eda IF - Åmåls IBK 3 - 0 Albin Olsson, Daniel Boya Gärdeshallen
2024-02-24 11:00 184600054 Dotteviks IF - Fagerås BK 4 - 1 Morgan Wallberg, Meja Skoglund Strandhallen Arvika
2024-03-09 11:00 184600057 Åmotfors IF/Eda IF - Karlstad IBF Bredd 2 5 - 1 Albin Olsson, Daniel Boya Gärdeshallen
2024-03-09 12:30 184600055 BKI Sunnanå - Åmåls IBK 3 - 3 Hanna Frykäng, Stina Carlsson ECG Arena
2024-03-16 13:30 184600058 Dotteviks IF - BKI Sunnanå 1 - 0 Morgan Wallberg, Klara Andersson Strandhallen Arvika
2024-03-16 13:30 184600060 Fagerås BK - Åmotfors IF/Eda IF 2 - 4 Linnea Thenman, Klara Ekberg Fageråshallen
2024-03-17 14:15 184600059 Karlstad IBF Bredd 2 - Åmåls IBK 6 - 6 ASP Byggmaskiner Arena
2024-03-23 11:00 184600061 BKI Sunnanå - Karlstad IBF Bredd 2 2 - 1 Klara Ekberg, Johan Noremalm Sannerudshallen
2024-03-23 13:00 184600062 Åmåls IBK - Fagerås BK 4 - 0 Sanne Nilsson Guerra, Edvin Storm Karlbergshallen Åmål
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Åmotfors IF/ Eda IF 15 11 2 2 56-25 31 35
2. Dotteviks IF 15 11 1 3 40-18 22 34
3. Åmåls IBK 15 7 2 6 48-48 0 23
4. Karlstad IBF Bredd 2 15 5 3 7 51-53 -2 18
5. BKI Sunnanå 15 5 1 9 26-42 -16 16
6. Fagerås BK 15 1 1 13 27-62 -35 4
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Flickor Röd Serie 5 Östra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2023-10-14 09:00 184601001 Kristinehamns IBF - Degerfors IBK 4 - 5 Albin Engström, Oskar Rudsvik Brogårdshallen
2023-10-14 11:00 184601002 Munkfors IBK - GS 86 AIF 1 - 6 Linnea Jansson, William Nilsson Munkfors Arena
2023-10-15 10:00 184601004 Skattkärrs IK - SK Örnen 8 - 0 Edwin Thelning, Willliam Grehn Väse Sporthall
2023-10-15 11:30 184601003 Skoghalls IBK Utveckling - Karlstad IBF Bredd 1 4 - 1 Hammarö Arena
2023-10-21 11:00 184601005 SK Örnen - Kristinehamns IBF 0 - 10 , Johan Kronberg Molkoms Sporthall
2023-10-21 11:00 184601008 Degerfors IBK - Skattkärrs IK 3 - 5 Ella Stendahl, Astrid Fridholm Stora Vallahallen
2023-10-21 12:15 184601007 GS 86 AIF - Skoghalls IBK Utveckling 1 - 4 Felicia Kästel-Sjöman, Stina Falck Forshaga Sporthall
2023-10-21 14:30 184601006 Karlstad IBF Bredd 1 - Munkfors IBK 8 - 4 Klubbhuset Arena
2023-10-28 11:00 184601010 SK Örnen - Karlstad IBF Bredd 1 3 - 7 Elis Kronberg, Johan Kronberg Molkoms Sporthall
2023-10-28 12:45 184601009 GS 86 AIF - Degerfors IBK 3 - 3 Arvid Johansson Ring, Felicia Kästel-Sjöman Forshaga Sporthall
2023-10-28 14:00 184601011 Munkfors IBK - Kristinehamns IBF 4 - 4 Linnea Jansson, Lisa Persson Lunde Munkfors Arena
2023-10-29 10:00 184601012 Skattkärrs IK - Skoghalls IBK Utveckling 3 - 5 Karl Haglund, Carl-Johan Bergsten Väse Sporthall
2023-11-11 14:00 184601013 Munkfors IBK - Degerfors IBK 1 - 6 , Linnea Jansson Munkfors Arena
2023-11-11 15:30 184601016 Skoghalls IBK Utveckling - SK Örnen 18 - 1 Hammarö Arena
2023-11-11 17:00 184601014 Kristinehamns IBF - GS 86 AIF 2 - 4 Melwin Österberg, Oskar Rudsvik Brogårdshallen
2023-11-12 14:00 184601015 Skattkärrs IK - Karlstad IBF Bredd 1 3 - 5 Moa Malmgren, Joline Stark Väse Sporthall
2023-11-25 10:00 184601019 Degerfors IBK - Skoghalls IBK Utveckling 4 - 4 Albin Herco, Jesper Svensson Stora Vallahallen
2023-11-26 10:15 184601020 GS 86 AIF - Skattkärrs IK 2 - 1 Felicia Kästel-Sjöman, Olivia Kästel-Sjöman Forshaga Sporthall
2024-02-09 184601018 SK Örnen - Munkfors IBK 3 - 3 Elis Kronberg, Johan Kronberg Molkoms Sporthall
2024-02-24 17:00 184601017 Karlstad IBF Bredd 1 - Kristinehamns IBF 2 - 2 ASP Byggmaskiner Arena
2023-12-02 13:00 184601022 SK Örnen - GS 86 AIF 2 - 12 Jan Gudmunds Molkoms Sporthall
2023-12-03 13:00 184601023 Skoghalls IBK Utveckling - Kristinehamns IBF 5 - 3 Hammarö Arena B
2023-12-03 14:00 184601024 Skattkärrs IK - Munkfors IBK 9 - 1 Willliam Grehn, Edwin Thelning AllOffice Arena
2023-12-03 14:30 184601021 Karlstad IBF Bredd 1 - Degerfors IBK 5 - 3 Klubbhuset Arena
2023-12-09 10:00 184601025 Degerfors IBK - SK Örnen 15 - 0 Albin Herco, Jesper Svensson Stora Vallahallen
2023-12-09 13:30 184601028 Munkfors IBK - Skoghalls IBK Utveckling 1 - 9 Linnea Jansson, William Nilsson Munkfors Arena
2023-12-10 10:00 184601026 GS 86 AIF - Karlstad IBF Bredd 1 3 - 2 Albin Sjöblom, Arvid Johansson Ring Forshaga Sporthall
2023-12-10 10:00 184601027 Kristinehamns IBF - Skattkärrs IK 0 - 1 Samuel Karlsson, Oskar Rudsvik Brogårdshallen
2023-12-15 18:30 184601032 SK Örnen - Skattkärrs IK 1 - 10 Eric Karlsson, Jan Gudmunds Molkoms Sporthall
2023-12-16 09:30 184601031 Karlstad IBF Bredd 1 - Skoghalls IBK Utveckling 3 - 1 AllOffice Arena
2023-12-16 12:30 184601029 Degerfors IBK - Kristinehamns IBF 6 - 2 Ella Stendahl, Astrid Fridholm Stora Vallahallen
2023-12-16 13:45 184601030 GS 86 AIF - Munkfors IBK 2 - 3 Arvid Johansson Ring, Albin Sjöblom Forshaga Sporthall
2024-01-13 14:00 184601036 Skattkärrs IK - Degerfors IBK 5 - 5 Oliver Lindmark, Linnéa Johnsson Väse Sporthall
2024-01-13 17:00 184601035 Skoghalls IBK Utveckling - GS 86 AIF 2 - 2 Hammarö Arena
2024-01-14 09:00 184601033 Kristinehamns IBF - SK Örnen 5 - 1 Noah Porter, Oskar Rudsvik Brogårdshallen
2024-01-14 12:00 184601034 Munkfors IBK - Karlstad IBF Bredd 1 6 - 1 Linnea Jansson, Arvid Andersson Falk Munkfors Arena
2024-01-20 10:30 184601037 Degerfors IBK - GS 86 AIF 3 - 5 Albin Herco, Jesper Svensson Stora Vallahallen
2024-01-20 16:00 184601038 Karlstad IBF Bredd 1 - SK Örnen 10 - 5 Klubbhuset Arena
2024-01-20 17:00 184601040 Skoghalls IBK Utveckling - Skattkärrs IK 4 - 1 Hammarö Arena B
2024-01-21 12:00 184601039 Kristinehamns IBF - Munkfors IBK 4 - 1 Albin Engström, Jesper Svensson Brogårdshallen
2024-01-26 18:00 184601044 SK Örnen - Skoghalls IBK Utveckling 0 - 9 Elis Kronberg, Johan Kronberg Molkoms Sporthall
2024-01-27 12:30 184601041 Degerfors IBK - Munkfors IBK 5 - 2 Albin Herco, Jesper Svensson Stora Vallahallen
2024-01-28 10:00 184601042 GS 86 AIF - Kristinehamns IBF 2 - 2 Felicia Kästel-Sjöman, Stina Falck Forshaga Sporthall
2024-01-28 19:15 184601043 Karlstad IBF Bredd 1 - Skattkärrs IK 3 - 0 Klubbhuset Arena
2024-02-03 11:30 184601047 Skoghalls IBK Utveckling - Degerfors IBK 4 - 0 Hammarö Arena B
2024-02-03 12:00 184601045 Kristinehamns IBF - Karlstad IBF Bredd 1 1 - 2 Folke Englund Brogårdshallen
2024-02-03 12:00 184601048 Skattkärrs IK - GS 86 AIF 2 - 6 Edwin Thelning, Mats Andersson Väse Sporthall
2024-02-03 13:30 184601046 Munkfors IBK - SK Örnen 2 - 2 Eric Karlsson, Arvid Andersson Falk Munkfors Arena
2024-02-10 12:30 184601049 Degerfors IBK - Karlstad IBF Bredd 1 3 - 8 Albin Herco, Jesper Svensson Stora Vallahallen
2024-02-10 15:00 184601052 Munkfors IBK - Skattkärrs IK 2 - 2 Linnea Jansson, Leif Andersson Munkfors Arena
2024-02-11 10:30 184601050 GS 86 AIF - SK Örnen 4 - 0 Felicia Kästel-Sjöman, Albin Sjöblom Forshaga Sporthall
2024-02-11 13:30 184601051 Kristinehamns IBF - Skoghalls IBK Utveckling 1 - 5 Albin Engström, Oskar Rudsvik Brogårdshallen
2024-02-17 12:00 184601054 Karlstad IBF Bredd 1 - GS 86 AIF 3 - 3 Klubbhuset Arena
2024-02-17 12:00 184601055 Skattkärrs IK - Kristinehamns IBF 1 - 2 Carl-Johan Bergsten, Olle Barse Väse Sporthall
2024-02-17 13:30 184601053 SK Örnen - Degerfors IBK 2 - 6 Elis Kronberg, Johan Kronberg Molkoms Sporthall
2024-02-17 15:30 184601056 Skoghalls IBK Utveckling - Munkfors IBK 6 - 2 Hammarö Arena
2024-03-09 14:00 184601058 Munkfors IBK - GS 86 AIF 5 - 3 Leif Andersson, Linnea Jansson Munkfors Arena
2024-03-10 12:00 184601060 Skattkärrs IK - SK Örnen 9 - 4 Olle Barse, Oliver Lindmark Väse Sporthall
2024-03-10 15:30 184601057 Kristinehamns IBF - Degerfors IBK 2 - 3 Noah Porter, Oskar Rudsvik Brogårdshallen
2024-03-10 17:00 184601059 Skoghalls IBK Utveckling - Karlstad IBF Bredd 1 3 - 1 Hammarö Arena B
2024-03-16 12:10 184601063 GS 86 AIF - Skoghalls IBK Utveckling 4 - 2 Felicia Kästel-Sjöman, Albin Sjöblom Forshaga Sporthall
2024-03-16 13:00 184601061 SK Örnen - Kristinehamns IBF 3 - 2 Johan Kronberg, Elis Kronberg Molkoms Sporthall
2024-03-17 12:30 184601064 Degerfors IBK - Skattkärrs IK 1 - 5 Albin Herco, Jesper Svensson Stora Vallahallen
2024-03-17 12:45 184601062 Karlstad IBF Bredd 1 - Munkfors IBK 5 - 2 ASP Byggmaskiner Arena
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Skoghalls IBK Utveckling 16 12 2 2 85-28 57 38
2. Karlstad IBF Bredd 1 16 10 2 4 66-46 20 32
3. GS 86 AIF 16 9 4 3 62-37 25 31
4. Degerfors IBK 16 7 3 6 71-57 14 24
5. Skattkärrs IK 16 7 2 7 65-44 21 23
6. Kristinehamns IBF 16 4 3 9 46-45 1 15
7. Munkfors IBK 16 3 4 9 40-75 -35 13
8. SK Örnen 16 1 2 13 27-130 -103 5
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis