Herr 3 ÖLIBF/VIBF (2023/24)

Gruppspel
Herr 3 ÖLIBF/VIBF 2023/2024
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2023-09-22 19:30 121050002 WSK Lindesberg H3 - Skiljebo SK H3 11 - 6 David Persson, David Hildingstam Lindbacka Sporthall
2023-09-23 14:00 121050006 Kungsörs IBK H3 - Lillån IBS H3 0 - 9 Jonas Langgren, Michael Rosén Sporthallen Kungsör A
2023-09-24 12:30 121050003 Örebro SK Ung H3 - IBK Köping Ung H3 6 - 4 Fredrik Knutsson, Mats Eriksson Tybblelundsskolan
2024-03-01 19:30 121050005 Askersunds IBK H3 - Knäppmora AIK H3 5 - 7 Micael Svensson, Lars Fridell Närlundahallen
2023-09-29 19:15 121050007 Skiljebo SK H3 - Gropens IF H3 8 - 6 David Hildingstam, Camilla Eriksson Mälarenergi Arena A
2023-10-01 12:30 121050011 Lillån IBS H3 - Askersunds IBK H3 12 - 8 Fredrik Knutsson, Mats Eriksson Norrbyhallen
2023-10-01 16:00 121050010 Knäppmora AIK H3 - IBF Örebro Ung H3 8 - 1 Francisco Contreras, Yan Stephy Kouandio Skinnskattebergs Sporthall
2023-10-01 17:00 121050008 IBK Köping Ung H3 - WSK Lindesberg H3 7 - 7 e.förl. David Hildingstam, Camilla Eriksson Köpings bad & sport (Nya Arenan)
2023-10-06 19:00 121050013 Gropens IF H3 - IBF Örebro Ung H3 6 - 3 Oscar Harryson, Johan Hägglund Lekebergs Sporthall (Fjugesta Bollhall)
2023-10-07 10:30 121050014 Örebro SK Ung H3 - Kungsörs IBK H3 7 - 4 Fredrik Knutsson, Mats Eriksson Tybblelundsskolan
2023-10-07 11:30 121050016 Lillån IBS H3 - IBK Köping Ung H3 4 - 9 Oscar Harryson, Lars Fridell Norrbyhallen
2023-10-08 16:00 121050017 Knäppmora AIK H3 - Skiljebo SK H3 11 - 9 Camilla Eriksson, Francisco Contreras Skinnskattebergs Sporthall
2023-10-10 19:30 121050019 Askersunds IBK H3 - Gropens IF H3 4 - 8 Fredrik Knutsson, Mats Eriksson Närlundahallen
2023-10-10 20:00 121050020 IBF Örebro Ung H3 - Örebro SK Ung H3 3 - 5 Oscar Harryson, Wilhelm Hansson Tönning Idrottshuset, Örebro Plan 2
2023-10-11 19:00 121050023 IBK Köping Ung H3 - Knäppmora AIK H3 5 - 8 Jonas Langgren, Michael Rosén Köpings bad & sport (Nya Arenan)
2023-10-11 19:30 121050021 Kungsörs IBK H3 - WSK Lindesberg H3 6 - 9 Dan Barthlen, Mikael Rodin Sporthallen Kungsör A
2023-10-13 19:00 121050028 Askersunds IBK H3 - WSK Lindesberg H3 5 - 10 Wilhelm Hansson Tönning, Oscar Tjärnström Närlundahallen
2023-10-13 19:15 121050030 Skiljebo SK H3 - Örebro SK Ung H3 7 - 6 Francisco Contreras, Moltas Gunnarsson Mälarenergi Arena B
2023-10-13 19:30 121050025 Gropens IF H3 - Kungsörs IBK H3 11 - 5 Berndt Swärd, Micael Svensson Lekebergs Sporthall (Fjugesta Bollhall)
2023-10-13 20:00 121050029 IBF Örebro Ung H3 - Lillån IBS H3 6 - 4 Oscar Harryson, Johan Hägglund Tybblelundsskolan
2023-10-20 19:00 121050033 IBK Köping Ung H3 - Gropens IF H3 5 - 6 Jonas Langgren, Michael Rosén Köpings bad & sport (Nya Arenan)
2023-10-20 19:30 121050034 WSK Lindesberg H3 - IBF Örebro Ung H3 6 - 5 Fredrik Knutsson, Oscar Harryson Lindbacka Sporthall
2023-10-21 11:30 121050035 Lillån IBS H3 - Skiljebo SK H3 8 - 3 David Persson, Kristofer Ek Norrbyhallen
2023-10-21 14:00 121050036 Örebro SK Ung H3 - Askersunds IBK H3 10 - 3 Fredrik Knutsson, Mats Eriksson Tybblelundsskolan
2023-10-21 17:00 121050031 Kungsörs IBK H3 - Knäppmora AIK H3 6 - 5 Francisco Contreras, Dan Barthlen Sporthallen Kungsör A
2023-10-27 19:30 121050037 Gropens IF H3 - Lillån IBS H3 10 - 5 Micael Svensson, Kristofer Ek Lekebergs Sporthall (Fjugesta Bollhall)
2023-10-27 20:00 121050040 IBF Örebro Ung H3 - IBK Köping Ung H3 7 - 5 Berndt Swärd, Fernando Rocabado Tybblelundsskolan
2023-10-28 14:15 121050042 Skiljebo SK H3 - Kungsörs IBK H3 11 - 6 Mikael Rodin, Fernando Rocabado Mälarenergi Arena B
2023-10-29 15:00 121050038 Knäppmora AIK H3 - WSK Lindesberg H3 9 - 6 Thomas Kallin, Francisco Contreras Skinnskattebergs Sporthall
2023-11-03 19:00 121050046 IBK Köping Ung H3 - Skiljebo SK H3 7 - 9 David Hildingstam, Mattias Strid Köpings bad & sport (Nya Arenan)
2023-11-04 14:30 121050044 Lillån IBS H3 - Örebro SK Ung H3 8 - 1 David Persson, Kristofer Ek Norrbyhallen
2023-11-05 15:00 121050045 Knäppmora AIK H3 - Gropens IF H3 5 - 7 Filip Larsson, Philip Groop Skinnskattebergs Sporthall
2023-11-05 17:30 121050048 Askersunds IBK H3 - Kungsörs IBK H3 10 - 7 Oscar Harryson, Johan Hägglund Närlundahallen
2023-11-17 19:30 121050049 Gropens IF H3 - WSK Lindesberg H3 7 - 5 Fredrik Alm, Lars Fridell Lekebergs Sporthall (Fjugesta Bollhall)
2023-11-17 20:00 121050052 IBF Örebro Ung H3 - Askersunds IBK H3 5 - 6 Oscar Harryson, Berndt Swärd Tybblelundsskolan
2023-11-18 14:00 121050054 Kungsörs IBK H3 - IBK Köping Ung H3 4 - 6 Dan Barthlen, Filip Larsson Sporthallen Kungsör A
2023-11-19 10:30 121050051 Örebro SK Ung H3 - Knäppmora AIK H3 3 - 7 Mats Eriksson, Oscar Tjärnström Tybblelundsskolan
2023-11-24 19:00 121050059 IBK Köping Ung H3 - Askersunds IBK H3 8 - 3 David Hildingstam, Mattias Strid Köpings bad & sport (Nya Arenan)
2023-11-25 15:15 121050058 Skiljebo SK H3 - IBF Örebro Ung H3 3 - 15 David Hildingstam, Lars Flink Mälarenergi Arena B
2023-11-25 17:00 121050056 Lillån IBS H3 - Knäppmora AIK H3 9 - 5 Oscar Harryson, Johan Hägglund Norrbyhallen
2023-11-26 12:30 121050057 Örebro SK Ung H3 - WSK Lindesberg H3 10 - 7 Fredrik Knutsson, Mats Eriksson Tybblelundsskolan
2023-12-08 19:30 121050061 Gropens IF H3 - Örebro SK Ung H3 7 - 6 David Persson, Kristofer Ek Lekebergs Sporthall (Fjugesta Bollhall)
2023-12-08 20:00 121050066 IBF Örebro Ung H3 - Kungsörs IBK H3 12 - 2 Fredrik Knutsson, Mats Eriksson Tybblelundsskolan
2023-12-09 17:00 121050062 WSK Lindesberg H3 - Lillån IBS H3 6 - 8 Berndt Swärd, Oscar Harryson Lindbacka Sporthall
2023-12-10 18:00 121050064 Askersunds IBK H3 - Skiljebo SK H3 13 - 5 Oscar Harryson, Kristofer Ek Närlundahallen
2023-12-15 19:15 121050068 Skiljebo SK H3 - WSK Lindesberg H3 8 - 7 e.förl. Lars Flink, Francisco Contreras Mälarenergi Arena A
2023-12-17 17:30 121050069 IBK Köping Ung H3 - Örebro SK Ung H3 11 - 3 Fernando Rocabado, Andreas Julin Köpings bad & sport (Nya Arenan)
2024-02-02 20:00 121050072 Lillån IBS H3 - Kungsörs IBK H3 7 - 8 Mats Eriksson, Fredrik Knutsson Norrbyhallen
2024-02-03 14:00 121050071 Knäppmora AIK H3 - Askersunds IBK H3 9 - 1 Tobias Söderberg, Thomas Kallin Skinnskattebergs Sporthall
2024-01-05 19:30 121050074 WSK Lindesberg H3 - IBK Köping Ung H3 10 - 11 e.förl. Lars Fridell, Mats Eriksson Lindbacka Sporthall
2024-01-07 18:00 121050077 Askersunds IBK H3 - Lillån IBS H3 5 - 8 Johan Hägglund, Oscar Harryson Närlundahallen
2024-01-14 15:00 121050073 Gropens IF H3 - Skiljebo SK H3 3 - 1 Oscar Tjärnström, Mats Eriksson Lekebergs Sporthall (Fjugesta Bollhall)
2024-03-08 20:00 121050076 IBF Örebro Ung H3 - Knäppmora AIK H3 7 - 9 Fredrik Knutsson, Mats Eriksson Tybblelundsskolan
2024-01-12 19:00 121050082 IBK Köping Ung H3 - Lillån IBS H3 7 - 8 Filip Larsson, Fernando Rocabado Köpings bad & sport (Nya Arenan)
2024-01-12 19:15 121050083 Skiljebo SK H3 - Knäppmora AIK H3 11 - 3 Mårten Hanold, Andreas Jäderholm Mälarenergi Arena B
2024-01-13 17:00 121050080 Kungsörs IBK H3 - Örebro SK Ung H3 11 - 10 Camilla Eriksson, David Hildingstam Sporthallen Kungsör A
2024-02-20 20:00 121050079 IBF Örebro Ung H3 - Gropens IF H3 4 - 13 Ej offentliggjord, Ej offentliggjord, Oscar Tjärnström, Wilhelm Hansson Tönning Lekebergs Sporthall (Fjugesta Bollhall)
2024-01-16 19:30 121050085 Gropens IF H3 - Askersunds IBK H3 9 - 5 Lars Fridell, Micael Svensson Lekebergs Sporthall (Fjugesta Bollhall)
2024-01-16 19:30 121050087 WSK Lindesberg H3 - Kungsörs IBK H3 22 - 6 Fredrik Knutsson, Mats Eriksson Lindbacka Sporthall
2024-01-17 19:00 121050089 Knäppmora AIK H3 - IBK Köping Ung H3 6 - 5 Fernando Rocabado, Mikael Rodin Skinnskattebergs Sporthall
2024-01-17 20:00 121050086 Örebro SK Ung H3 - IBF Örebro Ung H3 2 - 5 David Persson, Kristofer Ek Tybblelundsskolan
2024-01-19 19:00 121050095 Lillån IBS H3 - IBF Örebro Ung H3 7 - 5 Johan Hägglund, Oscar Harryson Tybblelundsskolan
2024-01-19 19:30 121050094 WSK Lindesberg H3 - Askersunds IBK H3 11 - 3 Berndt Swärd, David Hildingstam Lindbacka Sporthall
2024-01-21 13:00 121050096 Örebro SK Ung H3 - Skiljebo SK H3 8 - 4 David Persson, Wilhelm Hansson Tönning Tybblelundsskolan
2024-03-02 14:00 121050091 Kungsörs IBK H3 - Gropens IF H3 4 - 8 Francisco Contreras, Yan Stephy Kouandio Sporthallen Kungsör A
2024-01-26 19:15 121050101 Skiljebo SK H3 - Lillån IBS H3 7 - 3 Francisco Contreras, Yan Stephy Kouandio Mälarenergi Arena B
2024-01-26 19:30 121050099 Gropens IF H3 - IBK Köping Ung H3 7 - 6 e.förl. Mats Eriksson, Fredrik Knutsson Lekebergs Sporthall (Fjugesta Bollhall)
2024-01-26 20:00 121050100 IBF Örebro Ung H3 - WSK Lindesberg H3 4 - 5 Johan Hägglund, Oscar Harryson Tybblelundsskolan
2024-01-28 16:00 121050097 Knäppmora AIK H3 - Kungsörs IBK H3 9 - 4 Filip Larsson, Edvin Vare Skinnskattebergs Sporthall
2024-01-28 18:00 121050102 Askersunds IBK H3 - Örebro SK Ung H3 13 - 7 Oscar Tjärnström, Oscar Harryson Närlundahallen
2024-02-09 19:30 121050104 WSK Lindesberg H3 - Knäppmora AIK H3 15 - 3 Oscar Tjärnström, Wilhelm Hansson Tönning Lindbacka Sporthall
2024-02-10 14:00 121050108 Kungsörs IBK H3 - Skiljebo SK H3 5 - 9 Lars Flink, Filip Larsson Sporthallen Kungsör A
2024-02-10 18:30 121050103 Lillån IBS H3 - Gropens IF H3 6 - 5 David Persson, Berndt Swärd Norrbyhallen
2024-02-11 18:00 121050106 IBK Köping Ung H3 - IBF Örebro Ung H3 5 - 6 Filip Larsson, Edvin Vare Köpings bad & sport (Nya Arenan)
2024-02-16 19:30 121050111 Gropens IF H3 - Knäppmora AIK H3 WO (5 - 0) Oscar Tjärnström, Lars Fridell Lekebergs Sporthall (Fjugesta Bollhall)
2024-02-17 14:00 121050114 Kungsörs IBK H3 - Askersunds IBK H3 6 - 14 Tobias Söderberg, Lars Flink Sporthallen Kungsör A
2024-02-17 18:15 121050112 Skiljebo SK H3 - IBK Köping Ung H3 WO (5 - 0) Francisco Contreras, Edvin Vare Mälarenergi Arena B
2024-02-18 12:30 121050110 Örebro SK Ung H3 - Lillån IBS H3 8 - 9 Johan Hägglund, Oscar Harryson Tybblelundsskolan
2024-02-23 19:00 121050120 IBK Köping Ung H3 - Kungsörs IBK H3 14 - 3 Tobias Söderberg, Lars Flink Köpings bad & sport (Nya Arenan)
2024-02-23 19:30 121050115 WSK Lindesberg H3 - Gropens IF H3 2 - 9 Oscar Tjärnström, Wilhelm Hansson Tönning Lindbacka Sporthall
2024-02-25 16:00 121050117 Knäppmora AIK H3 - Örebro SK Ung H3 8 - 7 Henrik Brehmer, Jonathan Morén Skinnskattebergs Sporthall
2024-02-25 18:00 121050118 Askersunds IBK H3 - IBF Örebro Ung H3 9 - 13 David Persson, Kristofer Ek Närlundahallen
2024-02-27 19:30 121050123 WSK Lindesberg H3 - Örebro SK Ung H3 11 - 8 Johan Hägglund, Oscar Harryson Lindbacka Sporthall
2024-03-01 20:00 121050124 IBF Örebro Ung H3 - Skiljebo SK H3 7 - 5 Fredrik Knutsson, Mats Eriksson Tybblelundsskolan
2024-03-03 16:00 121050122 Knäppmora AIK H3 - Lillån IBS H3 7 - 4 Fernando Rocabado, Mikael Rodin Skinnskattebergs Sporthall
2024-03-03 18:00 121050125 Askersunds IBK H3 - IBK Köping Ung H3 6 - 9 Oscar Harryson, Kristofer Ek Närlundahallen
2024-03-08 19:15 121050130 Skiljebo SK H3 - Askersunds IBK H3 15 - 12 Francisco Contreras, Yan Stephy Kouandio Mälarenergi Arena B
2024-03-09 17:00 121050128 Lillån IBS H3 - WSK Lindesberg H3 11 - 3 Oscar Harryson, Johan Hägglund Norrbyhallen
2024-03-09 17:00 121050132 Kungsörs IBK H3 - IBF Örebro Ung H3 13 - 10 Francisco Contreras, Yan Stephy Kouandio Sporthallen Kungsör A
2024-03-10 12:30 121050127 Örebro SK Ung H3 - Gropens IF H3 3 - 10 Johan Hägglund, Oscar Harryson Tybblelundsskolan
Tabell
Plac. Lag S V O (SDV) F GM-IM D P
1. Gropens IF H3 18 15 1 (1) 2 137-77 60 47
2. Lillån IBS H3 18 12 0 (0) 6 130-103 27 36
3. Knäppmora AIK H3 18 12 0 (0) 6 119-110 9 36
4. WSK Lindesberg H3 18 9 3 (0) 6 153-126 27 30
5. Skiljebo SK H3 18 9 1 (1) 8 126-131 -5 29
6. IBF Örebro Ung H3 18 8 0 (0) 10 118-113 5 24
7. IBK Köping Ung H3 18 6 3 (1) 9 124-108 16 22
8. Örebro SK Ung H3 18 6 0 (0) 12 110-132 -22 18
9. Askersunds IBK H3 18 5 0 (0) 13 125-159 -34 15
10. Kungsörs IBK H3 18 4 0 (0) 14 100-183 -83 12
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis