Damer Division 2 (2023/24)

Gruppspel
Damer Division 2
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2023-09-30 17:00 182200002 Hertzöga BK - Filipstad IBK 12 - 6 William Grefve, Vilmer Jonsson Ilandahallen
2023-09-30 18:45 182200003 Lysvik IBF - Kristinehamns IBF 3 - 5 Ragnar Clarström, Christoffer Risberg Sparbankshallen
2023-10-01 14:15 182200005 Hultsberg IBF - Åmåls IBK/Billingsfors IBK 4 - 9 Björn Svensson, Emil Ahlström Klubbhuset Arena
2023-10-07 15:30 182200006 Dotteviks IF U - Hultsberg IBF 1 - 4 Peter Berntsson, Lars Room Strandhallen Arvika
2023-10-08 17:30 182200009 Kristinehamns IBF - Hertzöga BK 2 - 3 Edwin Sundström, Hannes Bergenfur Brogårdshallen
2023-12-22 19:30 182200007 Åmåls IBK/Billingsfors IBK - Nordmarkens IBF 13 - 1 Edwin Sundström, Nicklas Mattsson Billingsfors Bollhall
2023-10-14 14:15 182200015 Hultsberg IBF - Nordmarkens IBF 7 - 3 Albin Lämmel, Hannes Bergenfur Colorama Arena
2023-10-14 16:30 182200011 Dotteviks IF U - Filipstad IBK 3 - 6 Sören Johansson, Kristoffer Andersson Strandhallen Arvika
2023-10-15 18:30 182200014 Lysvik IBF - Åmåls IBK/Billingsfors IBK 2 - 8 Isac Lindell-Green, Emil Ahlström Sparbankshallen
2023-10-21 12:30 182200018 Nordmarkens IBF - Filipstad IBK 1 - 6 Adina Jansson, Sören Johansson Årjängs Sporthall A
2023-10-21 14:00 182200016 Hertzöga BK - Dotteviks IF U 12 - 1 Emil Åkervik, Markus Åberg Ilandahallen
2023-10-21 16:30 182200019 Hultsberg IBF - Kristinehamns IBF 0 - 4 Jörgen Grändefors, Christoffer Risberg Colorama Arena
2023-11-04 14:00 182200023 Kristinehamns IBF - Nordmarkens IBF 6 - 2 Hannes Bergenfur, Andrea Mizser Brogårdshallen
2023-11-05 13:00 182200025 Dotteviks IF U - Åmåls IBK/Billingsfors IBK 1 - 2 Mikael Johansson, Sören Johansson Strandhallen Arvika
2023-11-05 14:00 182200024 Filipstad IBK - Lysvik IBF 17 - 1 Mats Andersson, Anders Leander Filipstads Sporthall
2023-11-10 19:30 182200027 Nordmarkens IBF - Hertzöga BK 4 - 4 e.förl. Adina Jansson, Klara Eldh Årjängs Sporthall A
2023-11-10 19:30 182200029 Åmåls IBK/Billingsfors IBK - Filipstad IBK 4 - 7 Nicklas Mattsson, Robert Andersson Karlbergshallen Åmål
2023-11-11 15:30 182200026 Lysvik IBF - Dotteviks IF U 5 - 9 Christian Fröding, Christoffer Risberg Sparbankshallen
2023-11-17 19:30 182200034 Filipstad IBK - Hultsberg IBF 5 - 4 Robin Särén, Jörgen Grändefors Filipstads Sporthall
2023-11-17 20:00 182200033 Kristinehamns IBF - Åmåls IBK/Billingsfors IBK 6 - 1 Erik Ejerfeldt, Alfred Särnehed Brogårdshallen
2023-11-18 17:00 182200032 Hertzöga BK - Lysvik IBF 14 - 3 William Grefve, Vilmer Jonsson Ilandahallen
2023-12-01 19:30 182200036 Nordmarkens IBF - Dotteviks IF U 3 - 5 Mikael Johansson, Sören Johansson Årjängs Sporthall A
2023-12-01 19:45 182200037 Hultsberg IBF - Lysvik IBF 11 - 5 Christian Fröding, Christoffer Risberg Colorama Arena
2023-12-01 20:00 182200040 Kristinehamns IBF - Filipstad IBK 7 - 4 Johan Kronberg, Eric Karlsson Brogårdshallen
2023-12-02 13:00 182200038 Åmåls IBK/Billingsfors IBK - Hertzöga BK 8 - 7 Mikael Johansson, Sören Johansson Billingsfors Bollhall
2023-12-09 17:00 182200042 Hertzöga BK - Hultsberg IBF 12 - 0 Björn Svensson, Anders Leander Ilandahallen
2023-12-10 18:00 182200045 Dotteviks IF U - Kristinehamns IBF 2 - 5 Anders Leander, Alfred Särnehed Strandhallen Arvika
2024-02-09 19:45 182200043 Lysvik IBF - Nordmarkens IBF 3 - 6 Jörgen Grändefors, Raimon Strömberg Sparbankshallen
2023-12-15 19:30 182200046 Åmåls IBK/Billingsfors IBK - Hultsberg IBF 8 - 5 Edwin Sundström, Raimon Strömberg Karlbergshallen Åmål
2023-12-15 19:30 182200049 Filipstad IBK - Hertzöga BK 4 - 1 Jörgen Grändefors, Filip Eriksson Filipstads Sporthall
2023-12-16 14:00 182200048 Kristinehamns IBF - Lysvik IBF 14 - 1 Nicklas Mattsson, Kim Persson Brogårdshallen
2024-01-13 16:15 182200055 Hultsberg IBF - Dotteviks IF U 9 - 1 Nicklas Mattsson, Robert Andersson Colorama Arena
2024-01-13 17:00 182200052 Hertzöga BK - Kristinehamns IBF 3 - 6 Christoffer Frykestam, Edwin Sundström Ilandahallen
2024-01-14 15:00 182200054 Nordmarkens IBF - Åmåls IBK/Billingsfors IBK 2 - 7 Mikael Johansson, Sören Johansson Årjängs Sporthall A
2024-01-19 19:30 182200056 Nordmarkens IBF - Hultsberg IBF 1 - 11 Mikael Johansson, Sören Johansson Årjängs Sporthall A
2024-01-19 20:00 182200057 Åmåls IBK/Billingsfors IBK - Lysvik IBF 6 - 4 Christoffer Frykestam, Björn Svensson Billingsfors Bollhall
2024-01-20 17:00 182200060 Filipstad IBK - Dotteviks IF U 19 - 1 Christian Fröding, Christoffer Risberg Filipstads Sporthall
2024-01-26 20:00 182200063 Kristinehamns IBF - Hultsberg IBF 4 - 6 Adrian Blomquist, Ahmad Alzain Brogårdshallen
2024-01-27 16:30 182200065 Dotteviks IF U - Hertzöga BK 2 - 7 Morgan Wallberg, Peter Berntsson Strandhallen Arvika
2024-02-21 19:30 182200064 Filipstad IBK - Nordmarkens IBF 6 - 2 Jörgen Grändefors, Robin Särén Filipstads Sporthall
2024-02-02 19:30 182200070 Åmåls IBK/Billingsfors IBK - Dotteviks IF U 5 - 0 Mikael Johansson, Sören Johansson Karlbergshallen Åmål
2024-02-03 13:00 182200068 Nordmarkens IBF - Kristinehamns IBF 1 - 5 Ragnar Clarström, Anders Leander Årjängs Sporthall A
2024-03-06 20:00 182200067 Lysvik IBF - Filipstad IBK 6 - 5 Robin Särén, Jörgen Grändefors Sparbankshallen
2024-02-16 19:30 182200074 Filipstad IBK - Åmåls IBK/Billingsfors IBK 6 - 5 Vilmer Jonsson, William Grefve Filipstads Sporthall
2024-02-17 14:00 182200072 Hertzöga BK - Nordmarkens IBF 14 - 2 Elicia Vehkajärvi, Elin Säily-Jonsson Ilandahallen
2024-02-18 18:00 182200075 Dotteviks IF U - Lysvik IBF 3 - 2 Elin Säily-Jonsson, Elicia Vehkajärvi Strandhallen Arvika
2024-02-24 11:30 182200078 Hultsberg IBF - Filipstad IBK 5 - 7 Josefine Holmqvist-Göthberg, Christoffer Frykestam Colorama Arena
2024-02-24 13:00 182200079 Åmåls IBK/Billingsfors IBK - Kristinehamns IBF 2 - 5 Nicklas Mattsson, Björn Svensson Billingsfors Bollhall
2024-02-25 18:30 182200076 Lysvik IBF - Hertzöga BK 4 - 9 Robert Andersson, Nicklas Mattsson Sparbankshallen
2024-03-01 19:30 182200084 Filipstad IBK - Kristinehamns IBF 2 - 3 Jörgen Grändefors, Robin Särén Filipstads Sporthall
2024-03-02 13:00 182200082 Hertzöga BK - Åmåls IBK/Billingsfors IBK 6 - 3 Ragnar Clarström, Nicklas Mattsson Ilandahallen
2024-03-02 15:15 182200083 Lysvik IBF - Hultsberg IBF 3 - 7 Ahmad Alzain, Robin Särén Sparbankshallen
2024-03-02 16:30 182200085 Dotteviks IF U - Nordmarkens IBF 6 - 3 Björn Svensson, Sören Johansson Strandhallen Arvika
2024-03-09 16:00 182200086 Nordmarkens IBF - Lysvik IBF 5 - 6 e.förl. Mikael Johansson, Sören Johansson Årjängs Sporthall A
2024-03-09 16:00 182200087 Hultsberg IBF - Hertzöga BK 4 - 7 Ragnar Clarström, Alfred Särnehed Klubbhuset Arena
2024-03-09 16:00 182200090 Kristinehamns IBF - Dotteviks IF U 8 - 2 Lars Larsson, Andrea Mizser Brogårdshallen
Tabell
Plac. Lag S V O (SDV) F GM-IM D P
1. Kristinehamns IBF 14 12 0 (0) 2 80-32 48 36
2. Hertzöga BK 14 10 1 (0) 3 111-49 62 31
3. Filipstad IBK 14 10 0 (0) 4 100-55 45 30
4. Åmåls IBK/ Billingsfors IBK 14 9 0 (0) 5 81-56 25 27
5. Hultsberg IBF 14 7 0 (0) 7 77-70 7 21
6. Dotteviks IF U 14 4 0 (0) 10 37-90 -53 12
7. Nordmarkens IBF 14 1 2 (0) 11 36-99 -63 5
8. Lysvik IBF 14 1 1 (1) 12 48-119 -71 5
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis