Damer Division 2 (2023/24)

Gruppspel
Damer Division 2 Norra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2023-10-07 13:00 141203001 Skillingaryds IK - Vimmerby IBK 1 - 8 Andreas Karlsson, Jan Blohm Skillingaryds Arena
2023-10-07 14:30 141203002 Westerviks IBK - Westbo IBK 7 - 3 Dawan Mofak, Linus Häggblom Bökensved Sporthall
2023-10-07 15:00 141203006 Bankeryds Skid o MK - Jönköpings IK B / Hovslätts IK B 2 - 5 Emil Lindén, Pontus Knutsson Torpshallen
2023-10-08 13:30 141203004 Husqvarna IK B - Gnosjö IBK 2 - 5 Andreas Rundqvist, Lars Öst Huskvarna Sporthall A
2023-10-13 20:00 141203010 Jönköpings IK B / Hovslätts IK B - Husqvarna IK B 3 - 3 Viktoria Wallström, Kim Westlund Jönköpings Idrottshus B-hall
2023-10-14 14:00 141203012 Westbo IBK - Bankeryds Skid o MK 6 - 0 Andreas Rundqvist, Jan Blohm Gislaveds Sporthall A/B-hall
2023-10-18 19:00 141203009 Nässjö IBF - IBF Tranås 5 - 7 Hampus Igefors, Emrik Dahlman Nässjö Sporthall
2023-10-22 14:30 141203008 Gnosjö IBK - Westerviks IBK 7 - 5 Kim Bjurek, Gustav Jarnegren Töllstorpshallen
2023-10-20 20:00 141203015 IBF Tranås - Gnosjö IBK 2 - 3 Patrick Eberhardsson, Jonas Säleby Tranås Idrottshall
2023-10-21 12:00 141203013 Skillingaryds IK - Westbo IBK 2 - 8 Gustav Perman, Anders Perman Skillingaryds Arena
2023-10-21 14:30 141203018 Bankeryds Skid o MK - Nässjö IBF 5 - 3 Daniel Pettersson, Gustav Jarnegren Torpshallen
2023-10-21 15:00 141203014 Westerviks IBK - Vimmerby IBK 3 - 1 Oskar Kedmalm, Johan Magnusson Bökensved Sporthall
2023-10-27 20:00 141203020 Jönköpings IK B / Hovslätts IK B - Westerviks IBK 2 - 3 Anders A Nilsson, Sakib Batic Jönköpings Idrottshus B-hall
2023-10-28 16:00 141203024 Gnosjö IBK - Bankeryds Skid o MK 3 - 2 Örjan Stenberg, Kim Westlund Töllstorpshallen
2023-10-29 16:30 141203019 Nässjö IBF - Skillingaryds IK 13 - 2 Christian Österström, Mattias Tokic Nässjö Sporthall
2023-12-06 19:30 141203021 Vimmerby IBK - IBF Tranås 3 - 4 Dawan Mofak, Mikael Fransson Vimmerby Idrottshall
2023-12-20 19:45 141203022 Westbo IBK - Husqvarna IK B 7 - 4 Andreas Karlsson, Jan Blohm Gislaveds Sporthall A/B-hall
2023-11-04 14:00 141203028 Husqvarna IK B - Vimmerby IBK 2 - 5 Kim Westlund, Örjan Stenberg Huskvarna Sporthall A
2023-11-04 15:00 141203026 Westerviks IBK - Nässjö IBF 7 - 1 Mikael Fransson, Roger Dahlberg Bökensved Sporthall
2023-11-05 16:00 141203027 IBF Tranås - Westbo IBK 6 - 6 Nicklas Bard, Jonny Nilsson Tranås Idrottshall
2023-11-21 19:30 141203025 Skillingaryds IK - Jönköpings IK B / Hovslätts IK B 2 - 4 Viktoria Wallström, Andreas Rundqvist Skillingaryds Arena
2023-11-08 19:30 141203034 Nässjö IBF - Husqvarna IK B 6 - 7 Adam Nikolausson, Andreas Rundqvist Nässjö Sporthall
2023-11-10 20:00 141203032 Jönköpings IK B / Hovslätts IK B - IBF Tranås 1 - 7 Jan Blohm, Kim Westlund Jönköpings Idrottshus B-hall
2023-11-11 14:00 141203036 Vimmerby IBK - Bankeryds Skid o MK 7 - 4 Dawan Mofak, Muhidin Bahtanovic Vimmerby Idrottshall
2023-11-12 16:00 141203033 Gnosjö IBK - Skillingaryds IK 14 - 1 Daniel Pettersson, Gustav Jarnegren Töllstorpshallen
2023-11-13 19:45 141203041 Westbo IBK - Nässjö IBF 11 - 2 Andreas Karlsson, Jan Blohm Smålandsstenars Sporthall
2023-11-14 19:00 141203037 Skillingaryds IK - IBF Tranås 3 - 9 Jonny Nilsson, Nicklas Bard Skillingaryds Arena
2023-11-14 19:30 141203042 Gnosjö IBK - Jönköpings IK B / Hovslätts IK B 4 - 3 Kim Bjurek, Andreas Rundqvist Töllstorpshallen
2023-11-14 20:00 141203039 Bankeryds Skid o MK - Husqvarna IK B 5 - 6 Magnus Davidsson, Daniel Persson Torpshallen
2023-11-18 13:30 141203045 IBF Tranås - Bankeryds Skid o MK 7 - 5 Andreas Rundqvist, Gustav Jarnegren Tranås Idrottshall
2023-11-18 14:00 141203047 Westbo IBK - Gnosjö IBK 1 - 1 Magnus Widlund, Johan Ferm Smålandsstenars Sporthall
2023-11-18 17:00 141203043 Husqvarna IK B - Westerviks IBK 2 - 7 Jonas Kvant, Christian Österström Huskvarna Sporthall A
2023-11-19 13:30 141203046 Nässjö IBF - Vimmerby IBK 4 - 5 Hannes Berggren, Linus Häggblom Nässjö Sporthall
2023-11-24 20:00 141203051 Westerviks IBK - Bankeryds Skid o MK 10 - 4 Frans Bladh, Muhidin Bahtanovic Bökensved Sporthall
2023-11-24 20:00 141203054 Jönköpings IK B / Hovslätts IK B - Westbo IBK 1 - 1 Jonny Nilsson, Peter Nykvist Jönköpings Idrottshus B-hall
2023-11-25 15:00 141203052 Vimmerby IBK - Gnosjö IBK 7 - 3 Michael Johansson, Dawan Mofak Vimmerby Idrottshall
2023-11-26 14:00 141203050 Skillingaryds IK - Husqvarna IK B 3 - 8 Nicklas Bard, Christian Österström Skillingaryds Arena
2023-12-01 20:00 141203060 Jönköpings IK B / Hovslätts IK B - Nässjö IBF 10 - 3 Viktoria Wallström, Peter Nykvist Jönköpings Idrottshus B-hall
2023-12-02 16:30 141203056 Husqvarna IK B - IBF Tranås 3 - 4 Magnus Widlund, Kim Bjurek Huskvarna Sporthall A
2023-12-03 14:00 141203058 Westbo IBK - Vimmerby IBK 1 - 0 Johan Ferm, Andreas Karlsson Gislaveds Sporthall A/B-hall
2024-01-05 20:00 141203055 Westerviks IBK - Skillingaryds IK 17 - 1 Mikael Fransson, Roger Dahlberg Bökensved Sporthall
2023-12-09 14:00 141203062 IBF Tranås - Westerviks IBK 4 - 5 Isak Mörnstål, Dawan Mofak Tranås Idrottshall
2023-12-09 18:00 141203066 Nässjö IBF - Gnosjö IBK 8 - 9 Gustav Perman, Anders Perman Nässjö Sporthall
2023-12-19 20:00 141203061 Skillingaryds IK - Bankeryds Skid o MK 3 - 5 Daniel Pettersson, Sakib Batic Skillingaryds Arena
2024-03-13 19:30 141203064 Vimmerby IBK - Jönköpings IK B / Hovslätts IK B 10 - 0 Dawan Mofak, Gustav Jarnegren Vimmerby Idrottshall
2023-12-16 13:00 141203068 Westbo IBK - Westerviks IBK 4 - 3 Nicklas Bard, Jonny Nilsson Smålandsstenars Sporthall
2023-12-16 14:00 141203067 Vimmerby IBK - Skillingaryds IK 17 - 3 Kevin Andersson, Kristian Constantinescu Vimmerby Idrottshall
2023-12-17 16:00 141203070 Gnosjö IBK - Husqvarna IK B 5 - 4 Magnus Davidsson, Daniel Persson Töllstorpshallen
2024-03-07 20:00 141203072 Jönköpings IK B / Hovslätts IK B - Bankeryds Skid o MK 4 - 5 Nicklas Bard, Jonny Nilsson Arenan - Jönköpings Idrottshus
2024-01-10 20:00 141203076 Husqvarna IK B - Jönköpings IK B / Hovslätts IK B 8 - 4 Örjan Stenberg, Kim Westlund Huskvarna Sporthall A
2024-01-12 19:30 141203075 IBF Tranås - Nässjö IBF 7 - 2 Christian Österström, Pontus Knutsson Tranås Idrottshall
2024-01-13 13:30 141203074 Westerviks IBK - Gnosjö IBK 3 - 2 Oskar Kedmalm, Mikael Fransson Bökensved Sporthall
2024-01-14 16:30 141203078 Bankeryds Skid o MK - Westbo IBK 3 - 10 Sebastian Kullander, Pontus Knutsson Torpshallen
2024-01-19 19:30 141203080 Vimmerby IBK - Westerviks IBK 1 - 6 Muhidin Bahtanovic, Stefan Karlsson Vimmerby Idrottshall
2024-01-21 16:00 141203079 Westbo IBK - Skillingaryds IK 11 - 1 Anders Perman, Gustav Perman Gislaveds Sporthall A/B-hall
2024-01-21 16:00 141203081 Gnosjö IBK - IBF Tranås 1 - 4 Viktoria Wallström, Nicklas Bard Töllstorpshallen
2024-01-21 16:30 141203084 Nässjö IBF - Bankeryds Skid o MK 5 - 0 Sebastian Kullander, Christian Österström Nässjö Sporthall
2024-01-26 19:30 141203087 IBF Tranås - Vimmerby IBK 3 - 6 Viktoria Wallström, Emil Lindén Tranås Idrottshall
2024-01-27 12:00 141203085 Skillingaryds IK - Nässjö IBF 4 - 17 Jonathan Johansson, Mujo Hadzimesic Skillingaryds Arena
2024-01-27 12:00 141203090 Bankeryds Skid o MK - Gnosjö IBK 2 - 7 Pontus Knutsson, Sebastian Kullander Torpshallen
2024-01-27 14:30 141203086 Westerviks IBK - Jönköpings IK B / Hovslätts IK B 6 - 0 Mikael Pettersson, Johan Palm Bökensved Sporthall
2024-01-28 11:45 141203088 Husqvarna IK B - Westbo IBK 9 - 3 Patrick Eberhardsson, Jonas Säleby Huskvarna Sporthall A
2024-02-02 19:45 141203093 Westbo IBK - IBF Tranås 4 - 5 Sakib Batic, Jan Blohm Gislaveds Sporthall A/B-hall
2024-02-02 20:00 141203091 Jönköpings IK B / Hovslätts IK B - Skillingaryds IK 6 - 2 Suvad Kaltak, Mattias Tokic Jönköpings Idrottshus B-hall
2024-02-03 14:00 141203094 Vimmerby IBK - Husqvarna IK B 6 - 7 Linus Häggblom, Hannes Berggren Vimmerby Idrottshall
2024-02-04 16:30 141203092 Nässjö IBF - Westerviks IBK 3 - 9 Jonas Kvant, Peter Nykvist Nässjö Sporthall
2024-02-09 19:00 141203102 Bankeryds Skid o MK - Vimmerby IBK 1 - 7 Mujo Hadzimesic, Elmar Delimehic Torpshallen
2024-02-09 19:30 141203098 IBF Tranås - Jönköpings IK B / Hovslätts IK B 6 - 3 Jonas Kvant, Peter Nykvist Tranås Idrottshall
2024-02-21 19:45 141203100 Husqvarna IK B - Nässjö IBF 4 - 2 Sebastian Kullander, Hampus Igefors Huskvarna Sporthall A
2024-02-22 19:30 141203099 Skillingaryds IK - Gnosjö IBK 4 - 2 Viktoria Wallström, Kim Bjurek Skillingaryds Arena
2024-02-17 14:00 141203103 IBF Tranås - Skillingaryds IK 7 - 1 Bujar Kuroshi, Elmar Delimehic Tranås Idrottshall
2024-02-17 15:00 141203107 Nässjö IBF - Westbo IBK 5 - 6 Nicklas Bard, Jonny Nilsson Nässjö Sporthall
2024-02-17 16:30 141203105 Husqvarna IK B - Bankeryds Skid o MK 4 - 3 Emil Lindén, Adam Rydholm Huskvarna Sporthall A
2024-02-29 20:00 141203108 Jönköpings IK B / Hovslätts IK B - Gnosjö IBK 5 - 8 Andreas Rundqvist, Viktoria Wallström Arenan - Jönköpings Idrottshus
2024-02-24 12:00 141203111 Bankeryds Skid o MK - IBF Tranås 2 - 10 Viktoria Wallström, Anders Perman Torpshallen
2024-02-24 14:00 141203112 Vimmerby IBK - Nässjö IBF 12 - 4 Mikael Fransson, Roger Dahlberg Vimmerby Idrottshall
2024-02-24 14:30 141203109 Westerviks IBK - Husqvarna IK B 5 - 6 Muhidin Bahtanovic, Stefan Karlsson Bökensved Sporthall
2024-02-25 16:00 141203113 Gnosjö IBK - Westbo IBK 2 - 4 Viktoria Wallström, Andreas Rundqvist Töllstorpshallen
2024-03-02 11:00 141203120 Westbo IBK - Jönköpings IK B / Hovslätts IK B 7 - 1 Johan Ferm, Kim Westlund Smålandsstenars Sporthall
2024-03-02 13:30 141203117 Bankeryds Skid o MK - Westerviks IBK 6 - 8 Bujar Kuroshi, Elmar Delimehic Torpshallen
2024-03-03 10:45 141203116 Husqvarna IK B - Skillingaryds IK 7 - 2 Pontus Hildinge Mickelsson, Kim Westlund Huskvarna Sporthall A
2024-03-03 13:00 141203118 Gnosjö IBK - Vimmerby IBK 5 - 3 Andreas Karlsson, Jan Blohm Töllstorpshallen
2024-03-08 19:30 141203122 IBF Tranås - Husqvarna IK B 9 - 6 Daniel Persson, Magnus Davidsson Tranås Idrottshall
2024-03-09 13:00 141203121 Skillingaryds IK - Westerviks IBK 2 - 10 Casper Karlsson, Simon Bolmvik Skillingaryds Arena
2024-03-09 13:00 141203124 Vimmerby IBK - Westbo IBK 3 - 4 Dawan Mofak, Frans Bladh Vimmerby Idrottshall
2024-03-10 16:30 141203126 Nässjö IBF - Jönköpings IK B / Hovslätts IK B 2 - 6 Daniel Persson, Josef Albertsson Nässjö Sporthall
2024-03-15 20:00 141203130 Jönköpings IK B / Hovslätts IK B - Vimmerby IBK 2 - 8 Jonathan Johansson, Mujo Hadzimesic Jönköpings Idrottshus B-hall
2024-03-16 13:00 141203127 Bankeryds Skid o MK - Skillingaryds IK 2 - 2 Magnus Davidsson, Robert Dahlslätt Torpshallen
2024-03-16 13:00 141203128 Westerviks IBK - IBF Tranås 6 - 2 Alexia Rasmussen, Ulrika Harrysson Bökensved Sporthall
2024-03-16 13:00 141203132 Gnosjö IBK - Nässjö IBF 3 - 3 Filip Karlsson, Anders Lindqvist Töllstorpshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Westerviks IBK 18 15 0 3 120-51 69 45
2. IBF Tranås 18 13 1 4 103-65 38 40
3. Westbo IBK 18 12 3 3 97-55 42 39
4. Gnosjö IBK 18 11 2 5 84-63 21 35
5. Vimmerby IBK 18 11 0 7 109-57 52 33
6. Husqvarna IK B 18 10 1 7 92-84 8 31
7. Jönköpings IK B / Hovslätts IK B 18 5 2 11 60-87 -27 17
8. Nässjö IBF 18 3 1 14 88-114 -26 10
9. Bankeryds Skid o MK 18 3 1 14 56-107 -51 10
10. Skillingaryds IK 18 1 1 16 39-165 -126 4
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Damer Division 2 Södra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2023-10-07 16:00 141202004 Färjestadens IBS - Olofströms IBK B 6 - 4 Ulf Åberg, Per Elofsson Ölands Bank Center A
2023-10-08 14:00 141202005 Craftstadens IBK Oskarshamn B - Nybro IBK 4 - 2 Ulrika Harrysson, Oscar Johansson Oskarshamns Sporthall A-hall
2023-10-08 15:00 141202006 IBK Svala - Hovshaga AIF 6 - 7 Malou Hallström, Pelle Hallström Mörlunda Sporthall
2023-10-13 19:45 141202008 Olofströms IBK B - Sandbäckshults IBK 14 - 1 Anton Norrby, Nellie Skarpsvärd Olofströms Sporthall
2023-10-14 16:30 141202010 Hovshaga AIF - Färjestadens IBS 8 - 4 Anders Stenberg, Bengt Andersson Hovshaga Sporthall
2023-10-15 16:00 141202007 FBC Ljungby - Mörbylånga GOIF 11 - 1 Alva Perman, Tina Sandberg Innebandyhallen
2023-10-20 19:30 141202018 IBK Svala - Nybro IBK 2 - 6 Camilla Carlsson, Philip Tigerstrand Mörlunda Sporthall
2023-10-21 13:00 141202016 Färjestadens IBS - FBC Ljungby 4 - 7 Alexia Rasmussen, Oscar Johansson Ölands Bank Center A
2023-10-22 14:00 141202017 Craftstadens IBK Oskarshamn B - Hovshaga AIF 3 - 8 Muhidin Bahtanovic, Mikael Pettersson Oskarshamns Sporthall A-hall
2023-10-27 19:30 141202019 Nybro IBK - Mörbylånga GOIF 3 - 2 Bengt Andersson, Pelle Hallström OG-Hallen
2023-10-28 16:00 141202020 Hovshaga AIF - Sandbäckshults IBK 12 - 2 Ulrika Harrysson, Alexia Rasmussen Hovshaga Sporthall
2023-10-29 13:30 141202023 FBC Ljungby - Craftstadens IBK Oskarshamn B 6 - 1 Sakib Batic, Suvad Kaltak Innebandyhallen
2023-10-29 14:30 141202024 Olofströms IBK B - IBK Svala 9 - 3 Michael Claesson, Viktor De Gregori Johnson Olofströms Sporthall
2023-11-04 13:00 141202026 Sandbäckshults IBK - Nybro IBK 3 - 2 Bengt Andersson, Robert Risberg Krungårdshallen
2023-11-04 16:00 141202030 IBK Svala - FBC Ljungby 2 - 14 Jan Karlsson, Leo Karlsson Bergroth Mörlunda Sporthall
2023-11-05 13:00 141202029 Craftstadens IBK Oskarshamn B - Olofströms IBK B 3 - 12 Muhidin Bahtanovic, Stefan Karlsson Oskarshamns Sporthall B-hall
2023-11-05 16:00 141202025 Mörbylånga GOIF - Hovshaga AIF 5 - 11 Christopher Skäär, Oskar Kedmalm Skansenhallen
2023-11-11 16:00 141202034 Nybro IBK - Färjestadens IBS 3 - 5 Christer Jonsson, Nicklas Hult OG-Hallen
2023-11-12 16:00 141202031 FBC Ljungby - Sandbäckshults IBK 5 - 1 Suvad Kaltak, Sakib Batic Innebandyhallen
2023-11-12 16:00 141202033 Olofströms IBK B - Mörbylånga GOIF 5 - 3 Mikael Lundin, Linus Sjöberg Olofströms Sporthall
2023-11-14 19:30 141202039 IBK Svala - Färjestadens IBS 6 - 6 Alexia Rasmussen, Oscar Johansson Mörlunda Sporthall
2023-11-15 19:00 141202038 Sandbäckshults IBK - Craftstadens IBK Oskarshamn B 2 - 2 Niklas Harrisen, Linus Sjöö Krungårdshallen
2023-11-24 19:30 141202042 Olofströms IBK B - Hovshaga AIF 3 - 9 Viktor De Gregori Johnson, Michael Claesson Olofströms Sporthall
2023-11-19 14:00 141202043 Färjestadens IBS - Sandbäckshults IBK 7 - 1 Dawan Mofak, Frans Bladh Ölands Bank Center A
2023-11-19 14:00 141202044 Craftstadens IBK Oskarshamn B - Mörbylånga GOIF 11 - 3 Roger Dahlberg, Stefan Karlsson Oskarshamns Sporthall A-hall
2023-11-19 16:30 141202048 FBC Ljungby - Hovshaga AIF 10 - 5 Filip Karlsson, Suvad Kaltak Innebandyhallen
2023-11-24 19:30 141202051 Sandbäckshults IBK - IBK Svala 4 - 3 Alexander Lagerström, Stefan Hultgren Krungårdshallen
2023-11-26 16:00 141202050 Mörbylånga GOIF - Färjestadens IBS 4 - 6 Andreas Nilsson, Oskar Kedmalm Skansenhallen
2023-11-26 16:00 141202053 FBC Ljungby - Nybro IBK 5 - 5 Filip Karlsson, Hani Mousaviyan-Utter Innebandyhallen
2023-12-01 19:00 141202055 Sandbäckshults IBK - Mörbylånga GOIF 4 - 6 Jan Karlsson, Mikael Fransson Krungårdshallen
2023-12-01 19:45 141202059 Olofströms IBK B - FBC Ljungby 6 - 6 Jonas Nilsson, Dragan Zaharijev Olofströms Sporthall
2023-12-03 13:00 141202057 IBK Svala - Craftstadens IBK Oskarshamn B 4 - 7 Muhidin Bahtanovic, Stefan Karlsson Mörlunda Sporthall
2023-12-03 16:00 141202060 Hovshaga AIF - Nybro IBK 8 - 2 Mikael Fransson, Roger Dahlberg Hovshaga Sporthall
2023-12-08 19:30 141202066 Nybro IBK - Olofströms IBK B 6 - 7 Alexia Rasmussen, Oscar Johansson OG-Hallen
2023-12-10 14:00 141202063 Craftstadens IBK Oskarshamn B - Färjestadens IBS 5 - 5 Bengt Andersson, Daniel Gyllander Oskarshamns Sporthall A-hall
2023-12-10 16:00 141202061 Mörbylånga GOIF - IBK Svala 5 - 4 Michael Claesson, Viktor De Gregori Johnson Skansenhallen
2023-12-16 16:00 141202071 Nybro IBK - Craftstadens IBK Oskarshamn B 4 - 1 Anders Stenberg, Rolf Vatvedt OG-Hallen
2023-12-17 16:00 141202070 Olofströms IBK B - Färjestadens IBS 4 - 1 Anton Norrby, Nellie Skarpsvärd Olofströms Sporthall
2024-02-10 16:00 141202072 Hovshaga AIF - IBK Svala 16 - 0 Dragan Zaharijev, Kristian Constantinescu Hovshaga Sporthall
2024-01-13 16:00 141202074 Sandbäckshults IBK - Olofströms IBK B 1 - 7 Muhidin Bahtanovic, Stefan Karlsson Mönsterås Sporthall A-hall
2024-01-14 16:00 141202073 Mörbylånga GOIF - FBC Ljungby 4 - 8 Robin Töth, Alexia Rasmussen Skansenhallen
2024-03-02 17:00 141202076 Färjestadens IBS - Hovshaga AIF 2 - 5 Stefan Hultgren, Daniel Gyllander Ölands Bank Center A
2024-01-19 19:30 141202084 Nybro IBK - IBK Svala 10 - 1 Frans Bladh, Linus Häggblom OG-Hallen
2024-01-21 16:00 141202082 FBC Ljungby - Färjestadens IBS 6 - 5 Andreas Karlsson, Jan Blohm Innebandyhallen
2024-01-21 16:00 141202083 Hovshaga AIF - Craftstadens IBK Oskarshamn B 9 - 3 Henrik Gilliusson, Marcus Ingolf Hovshaga Sporthall
2024-01-23 19:00 141202085 Mörbylånga GOIF - Nybro IBK 2 - 2 Andreas Nilsson, Robert Risberg Skansenhallen
2024-01-26 19:30 141202090 IBK Svala - Olofströms IBK B 0 - 10 Mikael Pettersson, Frans Bladh Mörlunda Sporthall
2024-01-27 13:00 141202086 Sandbäckshults IBK - Hovshaga AIF 2 - 16 Andreas Karlsson, Bengt Andersson Krungårdshallen
2024-01-27 14:00 141202089 Craftstadens IBK Oskarshamn B - FBC Ljungby 0 - 10 Frans Bladh, Stefan Karlsson Oskarshamns Sporthall A-hall
2024-02-02 19:30 141202092 Nybro IBK - Sandbäckshults IBK 5 - 7 Per Elofsson, Oskar Kedmalm OG-Hallen
2024-02-03 16:00 141202095 Olofströms IBK B - Craftstadens IBK Oskarshamn B 7 - 4 Nellie Skarpsvärd, Anton Norrby Olofströms Sporthall
2024-02-03 16:30 141202091 Hovshaga AIF - Mörbylånga GOIF 12 - 2 Johan Andersson, Mikael Björkman Hovshaga Sporthall
2024-02-04 16:00 141202096 FBC Ljungby - IBK Svala 13 - 0 Alva Perman, Tina Sandberg Innebandyhallen
2024-02-09 19:00 141202097 Sandbäckshults IBK - FBC Ljungby 2 - 10 Linus Sjöö, Stefan Hultgren Krungårdshallen
2024-02-10 13:00 141202100 Färjestadens IBS - Nybro IBK 4 - 3 Malou Hallström, Pelle Hallström Ölands Bank Center A
2024-02-11 16:00 141202099 Mörbylånga GOIF - Olofströms IBK B 2 - 5 Camilla Carlsson, Philip Tigerstrand Skansenhallen
2024-02-14 19:45 141202108 Hovshaga AIF - Olofströms IBK B 1 - 4 Johan Andersson, Hani Mousaviyan-Utter Hovshaga Sporthall
2024-02-18 14:00 141202104 Craftstadens IBK Oskarshamn B - Sandbäckshults IBK 3 - 6 Leo Karlsson Bergroth, Jan Karlsson Oskarshamns Sporthall B-hall
2024-02-18 14:30 141202105 Färjestadens IBS - IBK Svala 12 - 2 Linus Sjöö, Stefan Hultgren Ölands Bank Center A
2024-02-23 19:00 141202109 Sandbäckshults IBK - Färjestadens IBS 5 - 6 Frans Bladh, Mikael Pettersson Krungårdshallen
2024-02-25 16:00 141202110 Mörbylånga GOIF - Craftstadens IBK Oskarshamn B 9 - 2 Niklas Harrisen, Linus Sjöö Skansenhallen
2024-02-28 19:45 141202114 Hovshaga AIF - FBC Ljungby 6 - 11 Andreas Karlsson, Oliver Andersson Hovshaga Sporthall
2024-03-01 20:00 141202119 Nybro IBK - FBC Ljungby 5 - 5 Robin Töth, Oscar Johansson OG-Hallen
2024-03-02 16:00 141202117 IBK Svala - Sandbäckshults IBK 4 - 10 Camilla Carlsson, Stefan Karlsson Mörlunda Sporthall
2024-03-05 19:30 141202116 Färjestadens IBS - Mörbylånga GOIF 1 - 2 Erik Hultgren, Stefan Hultgren Ölands Bank Center B
2024-03-08 19:30 141202125 FBC Ljungby - Olofströms IBK B 5 - 5 Kim Westlund, Örjan Stenberg Innebandyhallen
2024-03-09 11:00 141202123 Craftstadens IBK Oskarshamn B - IBK Svala 4 - 1 Philip Tigerstrand, Camilla Carlsson Oskarshamns Sporthall A-hall
2024-03-09 16:00 141202126 Nybro IBK - Hovshaga AIF 2 - 5 Adam Rydholm, Pelle Hallström OG-Hallen
2024-03-10 16:00 141202121 Mörbylånga GOIF - Sandbäckshults IBK 7 - 3 Erik Hultgren, Stefan Hultgren Skansenhallen
2024-03-15 19:30 141202127 IBK Svala - Mörbylånga GOIF 3 - 9 Leo Karlsson Bergroth, Jan Karlsson Mörlunda Sporthall
2024-03-15 20:00 141202132 Olofströms IBK B - Nybro IBK 7 - 5 Dragan Zaharijev, Jonas Nilsson Olofströms Sporthall
2024-03-16 13:00 141202129 Färjestadens IBS - Craftstadens IBK Oskarshamn B 3 - 4 Camilla Carlsson, Oskar Kedmalm Ölands Bank Center A
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. FBC Ljungby 16 12 4 0 132-52 80 40
2. Hovshaga AIF 16 13 0 3 138-61 77 39
3. Olofströms IBK B 16 12 2 2 109-56 53 38
4. Färjestadens IBS 16 7 2 7 77-69 8 23
5. Mörbylånga GOIF 16 6 1 9 66-91 -25 19
6. Craftstadens IBK Oskarshamn B 16 5 2 9 57-91 -34 17
7. Sandbäckshults IBK 16 5 1 10 54-109 -55 16
8. Nybro IBK 16 4 3 9 65-68 -3 15
9. IBK Svala 16 0 1 15 41-142 -101 1
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis