Damer Div 2 VIBF/ÖLIBF (2022/23)

Gruppspel
Damer Div 2 - 2022/2023 VIBF/ÖLIBF
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2022-09-23 20:00 211122006 Lillån IBK Ung D2 - IFK Arboga IBK D2 2 - 4 Gustav Salmela, Fredrik Knutsson Idrottshuset, Örebro Plan 2
2022-09-24 13:45 211122003 IK Råby Västerås D2 - Nora IBK D2 WO (5 - 0) Råbyhallen
2022-09-26 19:10 211122012 IBF Örebro Ung D2 - Lillån IBK Ung D2 8 - 9 e.förl. Viggo Liljeberg, Elmer Log Mellringehallen - Örebro
2022-09-27 19:45 211122009 Skälby IBK D2 - IK Råby Västerås D2 6 - 1 Mårten Hanold, Andreas Jäderholm Mälarenergi Arena A
2022-09-27 20:00 211122010 IFK Arboga IBK D2 - Kungsörs IBK D2 1 - 2 Tobias Söderberg, Lars Flink Vasahallen
2022-10-01 10:00 211122018 Lillån IBK Ung D2 - Skälby IBK D2 2 - 10 Christofer Broberg, Fredrik Alm Idrottshuset Örebro, Arenahallen
2022-11-18 19:30 211122016 Kungsörs IBK D2 - Nora IBK D2 6 - 4 Lars Flink, Juha Vanninen Sporthallen Kungsör A
2022-10-08 17:30 211122022 IBF Örebro Ung D2 - Kungsörs IBK D2 5 - 5 e.förl. Lucas Claesson, Samuel Nissinen-Eriksson Mellringehallen - Örebro
2022-10-09 12:30 211122021 Örebro SK IBK D2 - IK Råby Västerås D2 4 - 2 Anna Palmqvist, Fredrik Alm Mellringehallen - Örebro
2022-10-15 13:45 211122027 IK Råby Västerås D2 - IBF Örebro Ung D2 2 - 3 Marcus Karppinen, William Ringkvist Råbyhallen
2022-10-15 14:00 211122028 Kungsörs IBK D2 - Örebro SK IBK D2 6 - 0 Jonathan Morén, Henrik Brehmer Sporthallen Kungsör A
2022-10-15 14:00 211122030 Lillån IBK Ung D2 - Nora IBK D2 6 - 1 Viggo Liljeberg, Fredrik Knutsson Norrbyhallen
2022-10-22 14:00 211122036 Örebro SK IBK D2 - Lillån IBK Ung D2 4 - 5 Gustav Salmela, Fredrik Alm Mellringehallen - Örebro
2022-10-22 17:30 211122032 IFK Arboga IBK D2 - IK Råby Västerås D2 15 - 3 Jonathan Mc Iver, Andreas Julin Vasahallen
2022-10-23 13:00 211122034 Skälby IBK D2 - Kungsörs IBK D2 8 - 3 Daniel Östling, Mohamed Abdirisak Mälarenergi Arena A
2022-10-28 20:00 211122039 Lillån IBK Ung D2 - Kungsörs IBK D2 7 - 5 Fredrik Alm, Oscar Harryson Norrbyhallen
2022-10-29 14:00 211122041 IBF Örebro Ung D2 - Skälby IBK D2 0 - 5 Isac Åhman, Gustav Salmela Mellringehallen - Örebro
2022-10-30 15:00 211122040 Örebro SK IBK D2 - Nora IBK D2 4 - 4 e.förl. Isac Åhman, Gustav Salmela Mellringehallen - Örebro
2022-11-04 19:45 211122048 Nora IBK D2 - IFK Arboga IBK D2 3 - 13 Anna Palmqvist, Fredrik Alm Idrottshuset, Nora
2022-11-06 16:00 211122046 Skälby IBK D2 - Örebro SK IBK D2 15 - 4 Edvin Vare, Francisco Contreras Mälarenergi Arena A
2023-02-07 19:30 211122045 IK Råby Västerås D2 - Lillån IBK Ung D2 4 - 10 August Ericsson, Viktor Ericsson Råbyhallen
2022-11-19 17:30 211122053 Nora IBK D2 - Skälby IBK D2 4 - 3 Anna Palmqvist, Fredrik Alm Idrottshuset, Nora
2022-11-20 16:00 211122054 IFK Arboga IBK D2 - IBF Örebro Ung D2 8 - 1 Edvin Vare, Francisco Contreras Vasahallen
2022-11-26 17:00 211122056 Kungsörs IBK D2 - IK Råby Västerås D2 4 - 1 David Hildingstam, Camilla Eriksson Sporthallen Kungsör A
2022-11-26 17:00 211122058 IBF Örebro Ung D2 - Örebro SK IBK D2 10 - 3 Viggo Liljeberg, Fredrik Knutsson Mellringehallen - Örebro
2022-11-26 17:00 211122060 IFK Arboga IBK D2 - Skälby IBK D2 5 - 4 David Persson, Philip Groop Vasahallen
2022-12-03 15:00 211122064 Örebro SK IBK D2 - IFK Arboga IBK D2 0 - 21 Elmer Log, Viggo Liljeberg Mellringehallen - Örebro
2022-12-03 18:00 211122065 Nora IBK D2 - IBF Örebro Ung D2 6 - 5 Oscar Harryson, Fredrik Knutsson Idrottshuset, Nora
2022-12-10 17:15 211122072 IFK Arboga IBK D2 - Lillån IBK Ung D2 8 - 5 William Ringkvist, Marcus Karppinen Vasahallen
2022-12-10 18:00 211122069 Nora IBK D2 - IK Råby Västerås D2 WO (5 - 0) Samuel Nissinen-Eriksson, Gustav Salmela Idrottshuset, Nora
2022-12-16 20:00 211122078 Lillån IBK Ung D2 - IBF Örebro Ung D2 2 - 5 Anna Palmqvist, Berndt Swärd Idrottshuset, Örebro Plan 2
2022-12-17 14:00 211122076 Kungsörs IBK D2 - IFK Arboga IBK D2 1 - 4 David Hildingstam, Henrik Brehmer Sporthallen Kungsör A
2022-12-17 15:30 211122075 IK Råby Västerås D2 - Skälby IBK D2 1 - 21 Burak Unsal, Francisco Contreras Råbyhallen
2023-01-22 18:15 211122084 Skälby IBK D2 - Lillån IBK Ung D2 7 - 8 Gerry Törnqvist, Moltas Gunnarsson Mälarenergi Arena A
2023-03-18 18:00 211122082 Nora IBK D2 - Kungsörs IBK D2 10 - 4 Johan Hägglund, Oscar Harryson Idrottshuset, Nora
2023-01-10 18:30 211122087 IK Råby Västerås D2 - Örebro SK IBK D2 5 - 8 August Ericsson, Yotsaphong Chaiphring Råbyhallen
2023-01-10 19:30 211122088 Kungsörs IBK D2 - IBF Örebro Ung D2 6 - 5 Viktor Ericsson, Francisco Contreras Sporthallen Kungsör A
2023-01-21 18:15 211122096 Nora IBK D2 - Lillån IBK Ung D2 7 - 9 Oscar Harryson, Fredrik Alm Idrottshuset, Nora
2023-01-22 15:00 211122094 Örebro SK IBK D2 - Kungsörs IBK D2 2 - 9 Johan Hägglund, Oscar Harryson Mellringehallen - Örebro
2023-02-21 19:15 211122093 IBF Örebro Ung D2 - IK Råby Västerås D2 10 - 4 Christofer Broberg, Michael Nilsson Mellringehallen - Örebro
2023-01-27 20:00 211122102 Lillån IBK Ung D2 - Örebro SK IBK D2 5 - 3 Oscar Harryson, Fredrik Alm Idrottshuset, Örebro Plan 2
2023-01-28 13:45 211122098 IK Råby Västerås D2 - IFK Arboga IBK D2 1 - 10 Dan Barthlen, Daniel Östling Råbyhallen
2023-01-28 14:00 211122100 Kungsörs IBK D2 - Skälby IBK D2 2 - 3 Edvin Vare, Francisco Contreras Sporthallen Kungsör A
2023-02-11 14:00 211122105 Kungsörs IBK D2 - Lillån IBK Ung D2 3 - 5 Jonathan Morén, Henrik Brehmer Sporthallen Kungsör A
2023-02-11 17:30 211122106 Nora IBK D2 - Örebro SK IBK D2 11 - 2 Viggo Liljeberg, Fredrik Alm Idrottshuset, Nora
2023-02-12 16:00 211122107 Skälby IBK D2 - IBF Örebro Ung D2 5 - 4 Yotsaphong Chaiphring, Conrad Hjelm Mälarenergi Arena B
2023-02-18 12:30 211122112 Örebro SK IBK D2 - Skälby IBK D2 2 - 5 Lars Fridell, Micael Svensson Mellringehallen - Örebro
2023-02-18 17:00 211122114 IFK Arboga IBK D2 - Nora IBK D2 8 - 2 Amanda Sigurbjörnsson, Mauricio Diaz Vasahallen
2023-03-02 20:00 211122111 Lillån IBK Ung D2 - IK Råby Västerås D2 20 - 2 David Persson, Kristofer Ek Norrbyhallen
2023-02-26 12:30 211122120 IBF Örebro Ung D2 - IFK Arboga IBK D2 4 - 8 Viggo Liljeberg, Fredrik Knutsson Mellringehallen - Örebro
2023-02-26 16:00 211122119 Skälby IBK D2 - Nora IBK D2 8 - 3 William Ringkvist, Henrik Brehmer Mälarenergi Arena B
2023-03-04 15:00 211122124 Örebro SK IBK D2 - IBF Örebro Ung D2 2 - 5 Oscar Harryson, Gustav Salmela Mellringehallen - Örebro
2023-03-04 16:15 211122122 IK Råby Västerås D2 - Kungsörs IBK D2 4 - 10 Conrad Hjelm, Mattias Strid Råbyhallen
2023-03-05 16:00 211122126 Skälby IBK D2 - IFK Arboga IBK D2 6 - 4 Marcus Karppinen, William Ringkvist Mälarenergi Arena B
2023-03-12 12:00 211122131 IBF Örebro Ung D2 - Nora IBK D2 7 - 7 e.förl. Oscar Harryson, Fredrik Alm Mellringehallen - Örebro
2023-03-14 19:45 211122130 IFK Arboga IBK D2 - Örebro SK IBK D2 7 - 3 Jonathan Morén, Henrik Brehmer Vasahallen
Tabell
Plac. Lag S V O (SDV) F GM-IM D P
1. IFK Arboga IBK D2 14 12 0 (0) 2 116-37 79 36
2. Skälby IBK D2 14 11 0 (0) 3 106-43 63 33
3. Lillån IBK Ung D2 14 9 1 (1) 4 95-71 24 29
4. Kungsörs IBK D2 14 7 1 (0) 6 66-59 7 22
5. IBF Örebro Ung D2 14 5 3 (0) 6 72-72 0 18
6. Nora IBK D2 14 5 2 (0) 7 67-80 -13 17
7. Örebro SK IBK D2 14 2 1 (0) 11 41-110 -69 7
8. IK Råby Västerås D2 14 1 0 (0) 13 35-126 -91 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis