SDF-SM F16 (2022/23)

Gruppspel
SDF-SM F16 Nyk Grupp 1
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2023-01-05 13:30 581600001 Västernorrland - Uppland 1 - 1 Oscar Sundbaum, Victor Hansson Rosvalla B-hall
2023-01-05 13:30 581600002 Dalarna - Stockholm 0 - 9 Bemir Brkic, Rasmus Widén Rosvalla Arena A
2023-01-06 09:00 581600003 Stockholm - Västernorrland 6 - 3 August Ericsson, Moltas Gunnarsson Rosvalla Multihall
2023-01-06 09:00 581600004 Uppland - Dalarna 6 - 0 Johannes Ekenberg, Andreas Bengtsson Degen Ramdalens Sportcenter
2023-01-06 15:00 581600005 Uppland - Stockholm 2 - 2 Ville Hedsberg, Simon Blom Rosvalla Multihall
2023-01-06 15:00 581600006 Västernorrland - Dalarna 7 - 3 Jacob Johansson, Tobias Anderberg Rosvalla Arena A
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Stockholm 3 2 1 0 17-5 12 7
2. Uppland 3 1 2 0 9-3 6 5
3. Västernorrland 3 1 1 1 11-10 1 4
4. Dalarna 3 0 0 3 3-22 -19 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
SDF-SM F16 Nyk Grupp 2
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2023-01-05 16:30 581601001 Örebro - Västmanland 3 - 4 Jacob Johansson, Tobias Anderberg Rosvalla Arena A
2023-01-05 16:30 581601002 Norrbotten - Västergötland 2 - 4 Moltas Gunnarsson, August Ericsson Rosvalla Multihall
2023-01-06 09:00 581601003 Västergötland - Örebro 2 - 2 Oscar Skogsberg, Marcus Larsson Rosvalla Arena A
2023-01-06 09:00 581601004 Västmanland - Norrbotten 3 - 4 Can Asal, Lucas Werelius Rosvalla B-hall
2023-01-06 15:00 581601005 Västmanland - Västergötland 2 - 6 Victor Hansson, Oscar Sundbaum Ramdalens Sportcenter
2023-01-06 15:00 581601006 Örebro - Norrbotten 5 - 1 Bemir Brkic, Rasmus Widén Rosvalla B-hall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Västergötland 3 2 1 0 12-6 6 7
2. Örebro 3 1 1 1 10-7 3 4
3. Norrbotten 3 1 0 2 7-12 -5 3
4. Västmanland 3 1 0 2 9-13 -4 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
SDF-SM F16 Nyk Grupp 3
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2023-01-05 12:00 581602001 Östergötland - Skåne 2 - 4 Erik Ejerfeldt, Sebastian Asplund-Larsson Rosvalla Multihall
2023-01-05 12:00 581602002 Södermanland - Västerbotten 4 - 5 Oscar Skogsberg, Marcus Larsson Ramdalens Sportcenter
2023-01-05 18:00 581602003 Skåne - Halland 6 - 2 Ville Hedsberg, Simon Blom Ramdalens Sportcenter
2023-01-05 18:00 581602004 Västerbotten - Östergötland 5 - 1 Isak Mörnstål, Oskar Lööke Rosvalla Arena A
2023-01-06 12:00 581602005 Halland - Östergötland 9 - 0 Oscar Skogsberg, Marcus Larsson Ramdalens Sportcenter
2023-01-06 12:00 581602006 Skåne - Södermanland 2 - 1 August Ericsson, Moltas Gunnarsson Rosvalla Arena A
2023-01-06 18:00 581602007 Halland - Västerbotten 1 - 1 Erik Ejerfeldt, Sebastian Asplund-Larsson Rosvalla B-hall
2023-01-06 18:00 581602008 Östergötland - Södermanland 2 - 6 Lars Larsson, Albin Jakobsson Rosvalla Arena A
2023-01-07 09:30 581602009 Västerbotten - Skåne 3 - 1 Tobias Anderberg, Jacob Johansson Rosvalla B-hall
2023-01-07 09:30 581602010 Södermanland - Halland 3 - 2 Lucas Werelius, Can Asal Rosvalla Arena A
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Västerbotten 4 3 1 0 14-7 7 10
2. Skåne 4 3 0 1 13-8 5 9
3. Södermanland 4 2 0 2 14-11 3 6
4. Halland 4 1 1 2 14-10 4 4
5. Östergötland 4 0 0 4 5-24 -19 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
SDF-SM F16 Nyk Grupp 4
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2023-01-05 16:30 581603001 Värmland - Småland/Blekinge 1 - 1 Hampus Viking, Simon Holm Schlemowitz Ramdalens Sportcenter
2023-01-05 16:30 581603002 Gävleborg - Västsvenska 0 - 4 Lucas Werelius, Can Asal Rosvalla B-hall
2023-01-06 12:00 581603003 Västsvenska - Värmland 3 - 3 Oscar Sundbaum, Victor Hansson Rosvalla Multihall
2023-01-06 12:00 581603004 Småland/Blekinge - Gävleborg 1 - 2 Ville Hedsberg, Simon Blom Rosvalla B-hall
2023-01-06 18:00 581603005 Småland/Blekinge - Västsvenska 0 - 5 Bemir Brkic, Rasmus Widén Ramdalens Sportcenter
2023-01-06 18:00 581603006 Värmland - Gävleborg 5 - 3 Isak Mörnstål, Oskar Lööke Rosvalla Multihall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Västsvenska 3 2 1 0 12-3 9 7
2. Värmland 3 1 2 0 9-7 2 5
3. Gävleborg 3 1 0 2 5-10 -5 3
4. Småland/ Blekinge 3 0 1 2 2-8 -6 1
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Övriga matcher
SDF-SM F16 Nyk Pl.13-17
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2023-01-07 12:30 581607001 Dalarna - Västmanland 5 - 6 e.str. Jacob Johansson, Tobias Anderberg Rosvalla B-hall
2023-01-07 14:00 581607002 Östergötland - Småland/Blekinge 1 - 3 Andreas Eriksson, Martin Morén Ramdalens Sportcenter
2023-01-07 18:30 581607003 Halland - Västmanland 4 - 3 e.förl. August Ericsson, Moltas Gunnarsson Rosvalla Multihall
2023-01-08 08:00 581607004 Dalarna - Östergötland 4 - 1 Mats-Ola Svensson, Magnus Appelkvist Ramdalens Sportcenter
2023-01-08 11:00 581607005 Småland/Blekinge - Halland 4 - 2 Sebastian Asplund-Larsson, Erik Ejerfeldt Rosvalla Multihall
SDF-SM F16 Nyk Pl.5-8
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2023-01-08 09:30 581605002 Uppland - Västsvenska 0 - 6 Andreas Eriksson, Martin Morén Ramdalens Sportcenter
2023-01-08 09:30 581605001 Skåne - Värmland 3 - 0 August Ericsson, Moltas Gunnarsson Rosvalla Multihall
SDF-SM F16 Nyk Pl.9-12
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2023-01-07 12:30 581606001 Västernorrland - Norrbotten 3 - 4 e.str. Hampus Viking, Simon Holm Schlemowitz Rosvalla Arena A
2023-01-07 14:00 581606002 Södermanland - Gävleborg 1 - 4 Erik Ejerfeldt, Sebastian Asplund-Larsson Rosvalla Multihall
2023-01-08 08:00 581606004 Västernorrland - Södermanland 1 - 3 Oscar Sundbaum, Victor Hansson Rosvalla B-hall
2023-01-08 08:00 581606003 Norrbotten - Gävleborg 7 - 3 Lars Larsson, Albin Jakobsson Rosvalla Arena A
Slutspel
SDF-SM F16 Nyk A-slutspel
Tid Omgång Matchnr Match Resultat Domare Plats
2023-01-07 14:00 Kvartsfinal 1 581604001 Stockholm - Skåne 10 - 1 Oscar Sundbaum, Victor Hansson Rosvalla Arena A
2023-01-07 14:00 Kvartsfinal 2 581604002 Västergötland - Värmland 3 - 2 Isak Mörnstål, Oskar Lööke Rosvalla B-hall
2023-01-07 15:30 Kvartsfinal 3 581604003 Västerbotten - Uppland 2 - 1 Oscar Skogsberg, Marcus Larsson Rosvalla B-hall
2023-01-07 15:30 Kvartsfinal 4 581604004 Västsvenska - Örebro 1 - 2 Ville Hedsberg, Simon Blom Rosvalla Arena A
2023-01-08 09:30 Semifinal 1 581604005 Stockholm - Västergötland 2 - 0 Simon Blom, Ville Hedsberg Rosvalla Arena A
2023-01-08 09:30 Semifinal 2 581604006 Västerbotten - Örebro 4 - 1 Simon Holm Schlemowitz, Hampus Viking Rosvalla B-hall
2023-01-08 14:30 Final 581604007 Stockholm - Västerbotten 4 - 1 Isak Mörnstål, Oskar Lööke Rosvalla Arena A

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis