Bäst i Stan Herrar (2022/23)

Gruppspel
B.I.S. Herr Grupp 1
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2022-09-03 10:30 150064001 Bergfoten IBK (Div 4) - Nacka IBK (B) (Div 3) 4 - 3 Johannes Ekenberg, Andreas Bengtsson Farstahallen 1
2022-09-03 13:30 150064003 Nacka IBK (B) (Div 3) - Atletic Blåsut FC (Div 5) 7 - 2 Kenny Ly, Niklas Lundberg Farstahallen 1
2022-09-03 14:30 150064004 Farsta IBK (B) (Div 4) - Bergfoten IBK (Div 4) 1 - 3 Kenny Ly, Niklas Lundberg Farstahallen 1
2022-09-04 10:30 150064006 Nacka IBK (B) (Div 3) - Farsta IBK (B) (Div 4) 8 - 2 Mauricio Castillo, Niklas Lundberg Farstahallen 1
2022-09-04 12:30 150064007 Farsta IBK (B) (Div 4) - Atletic Blåsut FC (Div 5) 6 - 7 Manne Jahnsson, William Albrecht Farstahallen 1
2022-09-04 15:30 150064009 Atletic Blåsut FC (Div 5) - Bergfoten IBK (Div 4) 2 - 5 Mathias Stegrud, Niklas Lundberg Farstahallen 1
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Bergfoten IBK (Div 4) 3 3 0 0 12-6 6 9
2. Nacka IBK (B) (Div 3) 3 2 0 1 18-8 10 6
3. Atletic Blåsut FC (Div 5) 3 1 0 2 11-18 -7 3
4. Farsta IBK (B) (Div 4) 3 0 0 3 9-18 -9 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
B.I.S. Herr Grupp 10
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2022-09-10 15:00 150073001 Tungelsta IF (Div 2) - Töjnan IBK (Div 5) 5 - 0 Alexander Rosén, Anthon Rosén Värmdö sporthall
2022-09-10 16:00 150073002 Järfälla IBK (A) (Div 2) - Vallentuna IBK (Div 1) 1 - 3 Alexander Rosén, Anthon Rosén Värmdö sporthall
2022-09-10 20:00 150073003 Tungelsta IF (Div 2) - Järfälla IBK (A) (Div 2) 3 - 2 Daniel Bäckner, Jonatan Svahn Värmdö sporthall
2022-09-11 09:00 150073004 Vallentuna IBK (Div 1) - Töjnan IBK (Div 5) 11 - 2 Mathias Stegrud, Daniel Söderberg Värmdö sporthall
2022-09-11 13:00 150073005 Vallentuna IBK (Div 1) - Tungelsta IF (Div 2) 2 - 3 Fredrik Landin, Arash Sohrevardi Värmdö sporthall
2022-09-11 14:00 150073006 Töjnan IBK (Div 5) - Järfälla IBK (A) (Div 2) 2 - 6 Fredrik Landin, Arash Sohrevardi Värmdö sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Tungelsta IF (Div 2) 3 3 0 0 11-4 7 9
2. Vallentuna IBK (Div 1) 3 2 0 1 16-6 10 6
3. Järfälla IBK (A) (Div 2) 3 1 0 2 9-8 1 3
4. Töjnan IBK (Div 5) 3 0 0 3 4-22 -18 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
B.I.S. Herr Grupp 11
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2022-09-10 11:00 150074001 Skogås/Trångsunds IBK (A) (Div 3) - Nacka IBK (B) (Div 3) 9 - 4 Osama Abaied, Kenny Ly Värmdö sporthall
2022-09-10 12:00 150074002 Jakobsbergs IBF (Div 2) - Åkersberga IBF (Div 2) 5 - 5 Kenny Ly, Sabina Åström Värmdö sporthall
2022-09-10 18:00 150074003 Skogås/Trångsunds IBK (A) (Div 3) - Jakobsbergs IBF (Div 2) 4 - 1 Daniel Bäckner, Jonatan Svahn Värmdö sporthall
2022-09-11 11:00 150074004 Åkersberga IBF (Div 2) - Nacka IBK (B) (Div 3) 10 - 4 Mathias Stegrud, Daniel Söderberg Värmdö sporthall
2022-09-11 17:00 150074005 Åkersberga IBF (Div 2) - Skogås/Trångsunds IBK (A) (Div 3) 2 - 3 William Albrecht, Fredrik Hallenberg Värmdö sporthall
2022-09-11 18:00 150074006 Nacka IBK (B) (Div 3) - Jakobsbergs IBF (Div 2) 3 - 11 Fredrik Landin, Johannes Ekenberg Värmdö sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Skogås/ Trångsunds IBK (A) (Div 3) 3 3 0 0 16-7 9 9
2. Jakobsbergs IBF (Div 2) 3 1 1 1 17-12 5 4
3. Åkersberga IBF (Div 2) 3 1 1 1 17-12 5 4
4. Nacka IBK (B) (Div 3) 3 0 0 3 11-30 -19 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
B.I.S. Herr Grupp 12
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2022-09-10 09:00 150075001 Duvbo IK (Div 3) - Väsby AIK (Div 2) 4 - 2 Emilia Tuomela, Elin Holm Rotebrohallen (Nya)
2022-09-10 10:00 150075002 Nacka IBK (A) (Div 1) - Rotebro IS IBK (Div 2) 6 - 1 Emilia Tuomela, Elin Holm Rotebrohallen (Nya)
2022-09-10 15:00 150075003 Duvbo IK (Div 3) - Nacka IBK (A) (Div 1) 3 - 7 Patrik Cullander, Niklas Tollefors Rotebrohallen (Nya)
2022-09-11 11:00 150075004 Rotebro IS IBK (Div 2) - Väsby AIK (Div 2) 7 - 2 Alexander Rosén, Anthon Rosén Rotebrohallen (Nya)
2022-09-11 16:00 150075005 Rotebro IS IBK (Div 2) - Duvbo IK (Div 3) 1 - 2 Johan Larsson, Jonas Edström Rotebrohallen (Nya)
2022-09-11 17:00 150075006 Väsby AIK (Div 2) - Nacka IBK (A) (Div 1) 1 - 5 Johan Larsson, Jonas Edström Rotebrohallen (Nya)
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Nacka IBK (A) (Div 1) 3 3 0 0 18-5 13 9
2. Duvbo IK (Div 3) 3 2 0 1 9-10 -1 6
3. Rotebro IS IBK (Div 2) 3 1 0 2 9-10 -1 3
4. Väsby AIK (Div 2) 3 0 0 3 5-16 -11 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
B.I.S. Herr Grupp 13
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2022-09-10 13:00 150086001 Huddinge IBS (Div 2) - Sköndals IK (A) (Div 3) 3 - 2 Håkan Taxén, Mauricio Castillo Sjöstadshallen
2022-09-10 14:00 150086002 Hammarby IF IBF (A) (Div 1) - Danderyds SK IBF (Div 2) 4 - 1 Håkan Taxén, Mauricio Castillo Sjöstadshallen
2022-09-10 17:00 150086003 Huddinge IBS (Div 2) - Hammarby IF IBF (A) (Div 1) 3 - 3 Mathias Stegrud, Daniel Söderberg Sjöstadshallen
2022-09-11 10:00 150086004 Danderyds SK IBF (Div 2) - Sköndals IK (A) (Div 3) 3 - 2 David Berger, Didrik Axen Sjöstadshallen
2022-09-11 13:00 150086005 Danderyds SK IBF (Div 2) - Huddinge IBS (Div 2) 4 - 11 Mikael Ferneback, Tobias Jansson Sjöstadshallen
2022-09-11 14:00 150086006 Sköndals IK (A) (Div 3) - Hammarby IF IBF (A) (Div 1) 3 - 5 Mikael Ferneback, Tobias Jansson Sjöstadshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Huddinge IBS (Div 2) 3 2 1 0 17-9 8 7
2. Hammarby IF IBF (A) (Div 1) 3 2 1 0 12-7 5 7
3. Danderyds SK IBF (Div 2) 3 1 0 2 8-17 -9 3
4. Sköndals IK (A) (Div 3) 3 0 0 3 7-11 -4 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
B.I.S. Herr Grupp 14
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2022-09-10 11:00 150087001 IS Bar Central Nytorget (Div 2) - Älvsjö AIK IBF (B) (Div 3) 1 - 1 Didrik Axen, Tobias Jansson Hässelbyhallen
2022-09-10 12:00 150087002 Farsta IBK (A) (Div 1) - Täby FC (A) (Div 1) 1 - 8 David Berger, Tobias Jansson Hässelbyhallen
2022-09-10 16:00 150087003 IS Bar Central Nytorget (Div 2) - Farsta IBK (A) (Div 1) 2 - 2 Johan Larsson, Jonas Edström Hässelbyhallen
2022-09-11 11:00 150087004 Täby FC (A) (Div 1) - Älvsjö AIK IBF (B) (Div 3) 2 - 1 Andreas Bengtsson, Jonas Edström Hässelbyhallen
2022-09-11 15:00 150087005 Täby FC (A) (Div 1) - IS Bar Central Nytorget (Div 2) 3 - 2 Zana Guzel, Andreas Bengtsson Hässelbyhallen
2022-09-11 16:00 150087006 Älvsjö AIK IBF (B) (Div 3) - Farsta IBK (A) (Div 1) 1 - 4 Zana Guzel, Andreas Bengtsson Hässelbyhallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Täby FC (A) (Div 1) 3 3 0 0 13-4 9 9
2. Farsta IBK (A) (Div 1) 3 1 1 1 7-11 -4 4
3. IS Bar Central Nytorget (Div 2) 3 0 2 1 5-6 -1 2
4. Älvsjö AIK IBF (B) (Div 3) 3 0 1 2 3-7 -4 1
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
B.I.S. Herr Grupp 15
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2022-09-10 09:00 150088002 Hässelby SK IBK (A) (Div 1) - IBK Bandhagen (Div 3) 7 - 5 Didrik Axen, Jonas Edström Hässelbyhallen
2022-09-10 10:00 150088001 IBF Offensiv Lidingö (Div 2) - Tumba GOIF (Div 4) 2 - 3 Jonas Edström, Didrik Axen Hässelbyhallen
2022-09-10 15:00 150088003 IBF Offensiv Lidingö (Div 2) - Hässelby SK IBK (A) (Div 1) 2 - 7 Johan Larsson, Jonas Edström Hässelbyhallen
2022-09-11 12:00 150088004 IBK Bandhagen (Div 3) - Tumba GOIF (Div 4) 2 - 2 Andreas Bengtsson, Jonas Edström Hässelbyhallen
2022-09-11 17:00 150088005 IBK Bandhagen (Div 3) - IBF Offensiv Lidingö (Div 2) 1 - 4 Patrik Cullander, Niklas Tollefors Hässelbyhallen
2022-09-11 18:00 150088006 Tumba GOIF (Div 4) - Hässelby SK IBK (A) (Div 1) 4 - 7 Patrik Cullander, Niklas Tollefors Hässelbyhallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Hässelby SK IBK (A) (Div 1) 3 3 0 0 21-11 10 9
2. Tumba GOIF (Div 4) 3 1 1 1 9-11 -2 4
3. IBF Offensiv Lidingö (Div 2) 3 1 0 2 8-11 -3 3
4. IBK Bandhagen (Div 3) 3 0 1 2 8-13 -5 1
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
B.I.S. Herr Grupp 2
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Högdalens AIS (Div 3) 0 0 0 0 0-0 0 0
1. Salems IF (B) (Div 3) 0 0 0 0 0-0 0 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
B.I.S. Herr Grupp 3
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2022-09-03 09:30 150066001 Hässelby SK IBK (C) (Div 4) - Salems IF (B) (Div 3) 0 - 11 Patrik Cullander, Niklas Tollefors Hässelbyhallen
2022-09-03 10:30 150066002 Ingarö IF (Div 3) - Skogås/Trångsunds IBK (A) (Div 3) 2 - 7 Patrik Cullander, Niklas Tollefors Hässelbyhallen
2022-09-03 15:30 150066003 Hässelby SK IBK (C) (Div 4) - Ingarö IF (Div 3) 2 - 13 Mikael Ferneback, Tobias Jansson Hässelbyhallen
2022-09-04 09:30 150066004 Skogås/Trångsunds IBK (A) (Div 3) - Salems IF (B) (Div 3) 3 - 3 Osama Abaied, Zana Guzel Hässelbyhallen
2022-09-04 12:30 150066005 Skogås/Trångsunds IBK (A) (Div 3) - Hässelby SK IBK (C) (Div 4) 3 - 1 Hampus Viking, Ricky Bagge Hässelbyhallen
2022-09-04 13:30 150066006 Salems IF (B) (Div 3) - Ingarö IF (Div 3) 4 - 6 Hampus Viking, Ricky Bagge Hässelbyhallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Skogås/ Trångsunds IBK (A) (Div 3) 3 2 1 0 13-6 7 7
2. Ingarö IF (Div 3) 3 2 0 1 21-13 8 6
3. Salems IF (B) (Div 3) 3 1 1 1 18-9 9 4
4. Hässelby SK IBK (C) (Div 4) 3 0 0 3 3-27 -24 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
B.I.S. Herr Grupp 4
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2022-09-03 11:00 150067001 Duvbo IK (Div 3) - Skogås/Trångsunds IBK (B) (Div 4) 13 - 3 Fredrik Hallenberg, Johnny Mikael Claesson Hjorthagshallen
2022-09-03 12:00 150067002 Segeltorps IF (Div 5) - Hammarbyhöjden IBK (Div 3) 2 - 2 Fredrik Hallenberg, Johnny Mikael Claesson Hjorthagshallen
2022-09-03 16:00 150067003 Duvbo IK (Div 3) - Segeltorps IF (Div 5) 14 - 1 Magnus Berg, Shabbir Ahmed Hjorthagshallen
2022-09-04 11:00 150067004 Hammarbyhöjden IBK (Div 3) - Skogås/Trångsunds IBK (B) (Div 4) 2 - 4 Patrik Andersén, Martin Mårtensson Hjorthagshallen
2022-09-04 14:00 150067005 Hammarbyhöjden IBK (Div 3) - Duvbo IK (Div 3) OW (0 - 5) Tobias Jansson, Niklas Forsman Hjorthagshallen
2022-09-04 15:00 150067006 Skogås/Trångsunds IBK (B) (Div 4) - Segeltorps IF (Div 5) 9 - 4 Mauricio Castillo, Tobias Jansson Hjorthagshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Duvbo IK (Div 3) 3 3 0 0 32-4 28 9
2. Skogås/ Trångsunds IBK (B) (Div 4) 3 2 0 1 16-19 -3 6
3. Hammarbyhöjden IBK (Div 3) 3 0 1 2 4-11 -7 1
4. Segeltorps IF (Div 5) 3 0 1 2 7-25 -18 1
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
B.I.S. Herr Grupp 5
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2022-09-03 13:00 150068001 Fullersta IBK (Div 3) - Nynäshamns IBK (Div 4) 1 - 3 Shabbir Ahmed, Magnus Berg Riddersvik
2022-09-03 14:00 150068002 IBF Täby (Div 5) - Sköndals IK (A) (Div 3) 7 - 8 Shabbir Ahmed, Magnus Berg Riddersvik
2022-09-03 17:00 150068003 Fullersta IBK (Div 3) - IBF Täby (Div 5) 4 - 2 Johnny Mikael Claesson, Fredrik Hallenberg Riddersvik
2022-09-04 09:00 150068004 Sköndals IK (A) (Div 3) - Nynäshamns IBK (Div 4) 6 - 1 Jan Lingemark, Arne Brovig Riddersvik
2022-09-04 12:00 150068005 Sköndals IK (A) (Div 3) - Fullersta IBK (Div 3) 13 - 4 Erik Palmertz, Anton Fritshammar Riddersvik
2022-09-04 13:00 150068006 Nynäshamns IBK (Div 4) - IBF Täby (Div 5) 4 - 3 Erik Palmertz, Anton Fritshammar Riddersvik
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Sköndals IK (A) (Div 3) 3 3 0 0 27-12 15 9
2. Nynäshamns IBK (Div 4) 3 2 0 1 8-10 -2 6
3. Fullersta IBK (Div 3) 3 1 0 2 9-18 -9 3
4. IBF Täby (Div 5) 3 0 0 3 12-16 -4 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
B.I.S. Herr Grupp 6
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2022-09-03 10:30 150069002 Älvsjö AIK IBF (B) (Div 3) - Töjnan IBK (Div 5) 2 - 4 Manne Jahnsson, William Albrecht Jakobsbergs Sporthall
2022-09-03 18:30 150069004 Töjnan IBK (Div 5) - FBI Tullinge (B) (Div 3) 2 - 4 Martin Åkesson, Kent Budell Jakobsbergs Sporthall
2022-09-04 12:30 150069006 FBI Tullinge (B) (Div 3) - Älvsjö AIK IBF (B) (Div 3) 0 - 6 Jonas Edström, Magnus Berg Jakobsbergs Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Älvsjö AIK IBF (B) (Div 3) 2 1 0 1 8-4 4 3
2. Töjnan IBK (Div 5) 2 1 0 1 6-6 0 3
3. FBI Tullinge (B) (Div 3) 2 1 0 1 4-8 -4 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
B.I.S. Herr Grupp 7
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2022-09-03 11:30 150070001 Tumba GOIF (Div 4) - Järfälla IBK (B) (Div 5) 5 - 2 Patrik Cullander, Niklas Tollefors Hässelbyhallen
2022-09-03 12:30 150070002 Hässelby SK IBK (B) (Div 3) - Hammarby IF IBF (B) (Div 4) 5 - 2 Erik Palmertz, Anton Fritshammar Hässelbyhallen
2022-09-03 16:30 150070003 Tumba GOIF (Div 4) - Hässelby SK IBK (B) (Div 3) 6 - 2 Mikael Ferneback, Tobias Jansson Hässelbyhallen
2022-09-04 10:30 150070004 Hammarby IF IBF (B) (Div 4) - Järfälla IBK (B) (Div 5) 5 - 1 Osama Abaied, Zana Guzel Hässelbyhallen
2022-09-04 14:30 150070005 Hammarby IF IBF (B) (Div 4) - Tumba GOIF (Div 4) 3 - 3 Hampus Viking, Ricky Bagge Hässelbyhallen
2022-09-04 15:30 150070006 Järfälla IBK (B) (Div 5) - Hässelby SK IBK (B) (Div 3) 1 - 10 Osama Abaied, Zana Guzel Hässelbyhallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Tumba GOIF (Div 4) 3 2 1 0 14-7 7 7
2. Hässelby SK IBK (B) (Div 3) 3 2 0 1 17-9 8 6
3. Hammarby IF IBF (B) (Div 4) 3 1 1 1 10-9 1 4
4. Järfälla IBK (B) (Div 5) 3 0 0 3 4-20 -16 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
B.I.S. Herr Grupp 8
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2022-09-03 11:30 150071001 IBK Bandhagen (Div 3) - Högdalens AIS (Div 3) 2 - 0 Manne Jahnsson, William Albrecht Jakobsbergs Sporthall
2022-09-03 12:30 150071002 Kungsängens IF (Div 4) - FBC Kungsholmen (Div 5) 4 - 10 Jan Lingemark, Arne Brovig Jakobsbergs Sporthall
2022-09-04 09:30 150071003 IBK Bandhagen (Div 3) - Kungsängens IF (Div 4) 2 - 2 Fabian Fahimi, Jan Erik Kristofersson Jakobsbergs Sporthall
2022-09-04 10:30 150071004 FBC Kungsholmen (Div 5) - Högdalens AIS (Div 3) 6 - 7 Fabian Fahimi, Jan Erik Kristofersson Jakobsbergs Sporthall
2022-09-04 15:30 150071005 FBC Kungsholmen (Div 5) - IBK Bandhagen (Div 3) 4 - 10 Jonas Edström, Theodore Idevall Jakobsbergs Sporthall
2022-09-04 16:30 150071006 Högdalens AIS (Div 3) - Kungsängens IF (Div 4) 4 - 5 Johnny Mikael Claesson, Magnus Berg Jakobsbergs Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IBK Bandhagen (Div 3) 3 2 1 0 14-6 8 7
2. Kungsängens IF (Div 4) 3 1 1 1 11-16 -5 4
3. FBC Kungsholmen (Div 5) 3 1 0 2 20-21 -1 3
4. Högdalens AIS (Div 3) 3 1 0 2 11-13 -2 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
B.I.S. Herr Grupp 9
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2022-09-10 09:00 150072001 Ekerö IK (Div 2) - Värmdö IF (Div 1) 3 - 4 Osama Abaied, Zana Guzel Värmdö sporthall
2022-09-10 10:00 150072002 Bergfoten IBK (Div 4) - Vaxholms IBF (A) (Div 2) 5 - 6 Osama Abaied, Zana Guzel Värmdö sporthall
2022-09-10 17:00 150072003 Ekerö IK (Div 2) - Bergfoten IBK (Div 4) 12 - 0 Alexander Rosén, Anthon Rosén Värmdö sporthall
2022-09-11 12:00 150072004 Vaxholms IBF (A) (Div 2) - Värmdö IF (Div 1) 0 - 4 Fredrik Landin, Arash Sohrevardi Värmdö sporthall
2022-09-11 19:00 150072005 Vaxholms IBF (A) (Div 2) - Ekerö IK (Div 2) 2 - 4 Fredrik Landin, Johannes Ekenberg Värmdö sporthall
2022-09-11 20:00 150072006 Värmdö IF (Div 1) - Bergfoten IBK (Div 4) 7 - 4 Fredrik Landin, Johannes Ekenberg Värmdö sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Värmdö IF (Div 1) 3 3 0 0 15-7 8 9
2. Ekerö IK (Div 2) 3 2 0 1 19-6 13 6
3. Vaxholms IBF (A) (Div 2) 3 1 0 2 8-13 -5 3
4. Bergfoten IBK (Div 4) 3 0 0 3 9-25 -16 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis