Fair Play Cup Flickor 12 (2021/22)

Gruppspel
FPC F12 grupp A
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2022-04-08 18:00 143600001 Barnarps IF - FBC Kalmarsund Ungdom 1 1 - 6 Oskar Kedmalm, Malte Blomqvist Fagerslätt Idrottshall
2022-04-08 19:00 143600002 Hjulsbro IK - Landvetter IBK 3 - 1 Fredrik Fältskog, Johan Nero Wikstrand Fagerslätt Idrottshall
2022-04-09 08:00 143600003 FBC Kalmarsund Ungdom 1 - Hjulsbro IK 0 - 5 Alva Perman, Tina Sandberg Jönköpings Idrottshus B-hall
2022-04-09 08:00 143600004 Mullsjö AIS - Barnarps IF 4 - 0 Suvad Kaltak, Mattias Tokic Norrahammars Sporthall
2022-04-09 12:00 143600005 Landvetter IBK - Barnarps IF 2 - 0 Oskar Kedmalm, Malte Blomqvist Jönköpings Idrottshus B-hall
2022-04-09 12:00 143600006 Mullsjö AIS - FBC Kalmarsund Ungdom 1 6 - 6 Senad Hamula, Linus Sandberg Jönköpings Idrottshus C-hall
2022-04-09 16:00 143600007 Barnarps IF - Hjulsbro IK 0 - 7 Camilla Carlsson, Philip Tigerstrand Jönköpings Idrottshus D-hall
2022-04-09 16:00 143600008 Landvetter IBK - Mullsjö AIS 4 - 1 Malou Hallström, Therese Spjut Campus Arena
2022-04-09 20:00 143600009 FBC Kalmarsund Ungdom 1 - Landvetter IBK 2 - 2 Adam Nikolausson, Anders A Nilsson Fagerslätt Idrottshall
2022-04-09 20:00 143600010 Hjulsbro IK - Mullsjö AIS 2 - 1 Adam Rydholm, Emil Lindén Huskvarna Sporthall B
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Hjulsbro IK 4 4 0 0 17-2 15 12
2. Landvetter IBK 4 2 1 1 9-6 3 7
3. FBC Kalmarsund Ungdom 1 4 1 2 1 14-14 0 5
4. Mullsjö AIS 4 1 1 2 12-12 0 4
5. Barnarps IF 4 0 0 4 1-19 -18 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
FPC F12 grupp B
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2022-04-08 18:00 143601001 FBC Kalmarsund Ungdom 2 - Åstorp/Kvidinge IBS 2 - 1 Alexia Rasmussen, Ulrika Harrysson Huskvarna Sporthall A
2022-04-08 18:00 143601002 Täby FC - IBK Lockerud Mariestad 0 - 0 Kim Bjurek, Ricky Karlquist Huskvarna Sporthall B
2022-04-08 18:00 143601003 Jönköpings IK - Slätafly/SK IBK 6 - 2 Suvad Kaltak, Mattias Tokic Kålgårdshallen
2022-04-09 09:00 143601004 IBK Lockerud Mariestad - FBC Kalmarsund Ungdom 2 4 - 4 Ella Febéll, Amanda Orest Huskvarna Sporthall A
2022-04-09 09:00 143601005 Åstorp/Kvidinge IBS - Jönköpings IK 1 - 9 Nicklas Bard, Josef Bard Huskvarna Sporthall B
2022-04-09 09:00 143601006 Slätafly/SK IBK - Täby FC 1 - 1 Peter Nykvist, Filip Karlsson Fagerslätt Idrottshall
2022-04-09 12:00 143601007 Jönköpings IK - IBK Lockerud Mariestad 1 - 0 Jesper Björklund Greter, Felix Bark Peterson Huskvarna Sporthall A
2022-04-09 12:00 143601008 Åstorp/Kvidinge IBS - Slätafly/SK IBK 2 - 4 Anders A Nilsson, Adam Nikolausson Huskvarna Sporthall B
2022-04-09 12:00 143601009 FBC Kalmarsund Ungdom 2 - Täby FC 1 - 1 Filip Karlsson, Peter Nykvist Fagerslätt Idrottshall
2022-04-09 15:00 143601010 Slätafly/SK IBK - FBC Kalmarsund Ungdom 2 8 - 1 Kevin Andersson, Kristian Constantinescu Arenan - Jönköpings Idrottshus
2022-04-09 15:00 143601011 Täby FC - Jönköpings IK 0 - 5 Emil Lindén, Adam Rydholm Jönköpings Idrottshus B-hall
2022-04-09 15:00 143601012 IBK Lockerud Mariestad - Åstorp/Kvidinge IBS 5 - 2 Philip Tigerstrand, Camilla Carlsson Jönköpings Idrottshus D-hall
2022-04-09 19:00 143601013 FBC Kalmarsund Ungdom 2 - Jönköpings IK 2 - 9 Senad Hamula, Linus Sandberg Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2022-04-09 19:00 143601014 IBK Lockerud Mariestad - Slätafly/SK IBK 1 - 4 Ulrika Harrysson, Alexia Rasmussen Jönköpings Idrottshus C-hall
2022-04-09 19:00 143601015 Åstorp/Kvidinge IBS - Täby FC 3 - 3 Malou Hallström, Therese Spjut Jönköpings Idrottshus B-hall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Jönköpings IK 5 5 0 0 30-5 25 15
2. Slätafly/ SK IBK 5 3 1 1 19-11 8 10
3. IBK Lockerud Mariestad 5 1 2 2 10-11 -1 5
4. FBC Kalmarsund Ungdom 2 5 1 2 2 10-23 -13 5
5. Täby FC 5 0 4 1 5-10 -5 4
6. Åstorp/ Kvidinge IBS 5 0 1 4 9-23 -14 1
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Övriga matcher
FPC F12 Bonusmatcher
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2022-04-10 10:00 143604001 Barnarps IF - Åstorp/Kvidinge IBS 4 - 1 Malou Hallström, Therese Spjut Attarpsskolans Sporthall B-hall
Slutspel
FPC F12 A-slutspel
Tid Omgång Matchnr Match Resultat Domare Plats
2022-04-10 10:00 Semifinal 1 143602001 Jönköpings IK - Landvetter IBK 1 - 2 Ella Febéll, Amanda Orest Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2022-04-10 10:00 Semifinal 2 143602002 Hjulsbro IK - Slätafly/SK IBK 4 - 1 Suvad Kaltak, Mattias Tokic KFUM Sporthall, Jönköping
2022-04-10 14:00 Final 143602003 Hjulsbro IK - Landvetter IBK 5 - 0 Felix Bark Peterson, Jesper Björklund Greter Arenan - Jönköpings Idrottshus
FPC F12 B-slutspel
Tid Omgång Matchnr Match Resultat Domare Plats
2022-04-10 09:00 Kvartsfinal 1 143603001 FBC Kalmarsund Ungdom 2 - Täby FC 2 - 3 Alva Perman, Tina Sandberg KFUM Sporthall, Jönköping
2022-04-10 13:00 Semifinal 1 143603005 FBC Kalmarsund Ungdom 1 - Täby FC 0 - 6 Anders A Nilsson, Adam Nikolausson Arenan - Jönköpings Idrottshus
2022-04-10 13:00 Semifinal 2 143603006 IBK Lockerud Mariestad - Mullsjö AIS 0 - 1 Philip Tigerstrand, Camilla Carlsson Jönköpings Idrottshus D-hall
2022-04-10 15:00 Final 143603007 Mullsjö AIS - Täby FC 3 - 1 Filip Karlsson, Peter Nykvist Jönköpings Idrottshus C-hall

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis