Damer DM (2021/22)

Gruppspel
Damer DM Grupp A
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2021-09-04 12:30 162500001 IFK Gnesta - Onyx IBS 2 - 6 Sigge Maurer, Göran Engfors Gnesta Sporthall
2021-09-04 16:15 162500002 Onyx IBS - Telge SIBK 3 - 3 Emil Moberg, Rasmus Widén Frejahallen
2021-09-05 10:45 162500003 Telge SIBK - IFK Gnesta 9 - 2 Fredrik Wernqvist, Christian Johnsson Frejahallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Telge SIBK 2 1 1 0 12-5 7 4
2. Onyx IBS 2 1 1 0 9-5 4 4
3. IFK Gnesta 2 0 0 2 4-15 -11 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Damer DM Grupp B
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2021-09-04 12:30 162501001 FBC Katrineholm - Nykvarns IBF Ungdom 1 - 5 Christian Engfors, Anton Carlsson Frejahallen
2021-09-04 13:30 162501002 Trosa Edanö IBK - Kolpenäs IBF 5 - 1 Anton Carlsson, Christian Engfors Frejahallen
2021-09-04 18:00 162501004 Trosa Edanö IBK - Nykvarns IBF Ungdom 2 - 3 Emil Moberg, Rasmus Widén Frejahallen
2021-09-04 19:30 162501003 Kolpenäs IBF - FBC Katrineholm 1 - 2 Jesper Asplund, Stefan Öberg Gnesta Sporthall
2021-09-05 12:30 162501005 FBC Katrineholm - Trosa Edanö IBK 1 - 5 Mattias Lönnborg, Rågher Godin Gnesta Sporthall
2021-09-05 12:30 162501006 Kolpenäs IBF - Nykvarns IBF Ungdom 1 - 6 Emil Moberg, Viktor Taavitsainen Frejahallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Nykvarns IBF Ungdom 3 3 0 0 14-4 10 9
2. Trosa Edanö IBK 3 2 0 1 12-5 7 6
3. FBC Katrineholm 3 1 0 2 4-11 -7 3
4. Kolpenäs IBF 3 0 0 3 3-13 -10 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Slutspel
Damer DM Slutspel
Tid Omgång Matchnr Match Resultat Domare Plats
2021-09-05 15:15 Semifinal 1 162502001 Telge SIBK - Trosa Edanö IBK 4 - 2 Fredrik Wernqvist, Christian Johnsson Gnesta Sporthall
2021-09-05 15:15 Semifinal 2 162502002 Nykvarns IBF Ungdom - Onyx IBS 8 - 2 Emil Moberg, Viktor Taavitsainen Frejahallen
2021-09-05 19:00 Final 162502003 Nykvarns IBF Ungdom - Telge SIBK 1 - 3 Stefan Öberg, Mattias Lönnborg Gnesta Sporthall

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis