Pantamera Pojkar 16 (2019/20)

Gruppspel
Pantamera Pojkar 16
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-09-24 19:30 201600004 Vara IBK - IBK Alingsås 2 - 4 Henrik Sjöberg, David Karlsson Levene Arena, Stora Levene
2019-09-28 12:00 201600001 Borås GIF/IBF Horsby - Tibro IBK 1 - 10 Alexander Blom, Arto Keckman Sjöbohallen, Borås
2019-09-28 13:00 201600005 Rydboholms SK - IBK Vänersborg 3 - 5 Erling Josefsson, Richard Claesson Idrottshallen, Viskafors
2019-10-12 10:00 201600008 IBK Vänersborg - Vara IBK 7 - 8 Harri Tjäder, David Persson Idrottshuset, Vänersborg
2019-10-12 10:30 201600007 Fristads GoIF - Rydboholms SK 7 - 3 Erling Josefsson, Joakim Mattsson Fristadhallen, Fristad
2019-10-12 14:30 201600011 Skövde IBF - Borås GIF/IBF Horsby 4 - 2 Sebastian Åberg, Alma Ernstsson Kavelbro Arena, Skövde
2019-10-18 19:30 201600016 Vara IBK - Fristads GoIF 3 - 5 Jim Nilsson, Johan Gripestam Alléhallen, Vara
2019-10-19 12:00 201600013 Borås GIF/IBF Horsby - Fröjereds IF 3 - 8 Richard Claesson, Robin Töth Sjöbohallen, Borås
2019-10-19 13:30 201600018 Skövde IBF - Tibro IBK 2 - 1 Linus Svensson, Erik Haglund Kavelbro Arena, Skövde
2019-10-04 18:30 201600022 IBK Alingsås - Borås GIF/IBF Horsby 6 - 1 Henrik Sjöberg, David Karlsson Stadsskogshallen, Alingsås
2019-10-26 11:00 201600024 Tibro IBK - Rydboholms SK 9 - 6 Carl Larsson, Ola Forsberg Sporthallen, Tibro
2019-10-26 12:00 201600023 Fröjereds IF - Skövde IBF 4 - 4 Sven Persson, Alma Ernstsson Sparbankshallen, T-holm
2019-11-02 12:00 201600025 Borås GIF/IBF Horsby - IBK Vänersborg 2 - 6 Niclas Hultgren, David Persson Sjöbohallen, Borås
2019-11-03 15:00 201600029 Fröjereds IF - Tibro IBK 8 - 4 Kalle Svensson, Erik Haglund Sparbankshallen, T-holm
2019-11-16 15:00 201600028 Vara IBK - Rydboholms SK 5 - 2 Henrik Sjöberg, Henrik Carlsson Levene Arena, Stora Levene
2019-12-14 11:30 201600030 Skövde IBF - IBK Alingsås 4 - 8 Linus Svensson, Alexander Rydqvist Kavelbro Arena, Skövde
2019-11-07 18:00 201600033 Fristads GoIF - Borås GIF/IBF Horsby 16 - 1 Robin Töth, Pavle Velcov Fristadhallen, Fristad
2019-11-24 10:00 201600036 Tibro IBK - Vara IBK 7 - 4 Sebastian Åberg, Kalle Svensson Sporthallen, Tibro
2019-11-27 19:45 201600034 IBK Vänersborg - Skövde IBF 6 - 5 Patrik Augustsson, Daniel Larm Idrottshuset, Vänersborg
2020-01-11 11:15 201600035 IBK Alingsås - Fröjereds IF 6 - 4 Alexander Rydqvist, Pedram Koublani Östlyckehallen, Alingsås
2019-11-15 19:30 201600041 Fröjereds IF - IBK Vänersborg 10 - 11 Johan Thaning, Kalle Svensson Sparbankshallen, T-holm
2019-11-16 11:30 201600040 IBK Alingsås - Tibro IBK 6 - 4 Johan Gripestam, Daniel Larm Stadsskogshallen, Alingsås
2019-11-16 14:00 201600042 Skövde IBF - Fristads GoIF 3 - 12 Daniel Envall, Martin Söderström Kavelbro Arena, Skövde
2019-11-23 10:00 201600047 IBK Vänersborg - IBK Alingsås 1 - 6 Fredric Nilsson, Kenth Lindquist Idrottshuset, Vänersborg
2019-11-24 13:00 201600046 Fristads GoIF - Fröjereds IF 3 - 2 Niclas Hultgren, David Persson Fristadhallen, Fristad
2019-11-24 18:00 201600044 Rydboholms SK - Borås GIF/IBF Horsby 11 - 4 Mikael Blom, Alexander Blom Idrottshallen, Viskafors
2019-10-23 19:00 201600052 IBK Alingsås - Fristads GoIF 3 - 7 David Karlsson, Henrik Sjöberg Stadsskogshallen, Alingsås
2019-11-30 12:00 201600049 Borås GIF/IBF Horsby - Vara IBK 2 - 11 Arto Keckman, Robin Töth Sjöbohallen, Borås
2019-11-30 17:00 201600054 Skövde IBF - Rydboholms SK 7 - 5 Henrik Sjöberg, David Karlsson Kavelbro Arena, Skövde
2019-12-21 15:00 201600051 IBK Vänersborg - Tibro IBK 6 - 6 Patrik Augustsson, Daniel Larm Idrottshuset, Vänersborg
2019-12-06 19:00 201600059 Fristads GoIF - IBK Vänersborg 6 - 3 Niclas Hultgren, Daniel Dimitrovski Fristadhallen, Fristad
2019-12-06 19:30 201600056 Vara IBK - Skövde IBF 4 - 2 Bengt Stadig, Pavle Velcov Alléhallen, Vara
2019-12-08 15:30 201600057 Rydboholms SK - Fröjereds IF 7 - 10 Bengt Stadig, Daniel Dimitrovski Idrottshallen, Viskafors
2019-12-14 11:30 201600062 Fristads GoIF - Tibro IBK 5 - 4 Bjarne Wesenlund, Henrik Carlsson Fristadhallen, Fristad
2019-12-15 13:30 201600065 Fröjereds IF - Vara IBK 9 - 4 Linus Svensson, Iza Hederdahl Sparbankshallen, T-holm
2019-12-21 15:30 201600064 IBK Alingsås - Rydboholms SK 6 - 6 Henrik Sjöberg, Henrik Carlsson Stadsskogshallen, Alingsås
2019-12-29 13:45 201600070 IBK Alingsås - Vara IBK 6 - 3 Johan Gripestam, Pedram Koublani Stadsskogshallen, Alingsås
2020-01-11 13:00 201600067 Tibro IBK - Borås GIF/IBF Horsby WO (5 - 0) Mikael Magnusson, Kronoslav Kis Sporthallen, Tibro
2020-01-11 14:30 201600071 IBK Vänersborg - Rydboholms SK 12 - 9 Patrik Augustsson, Daniel Larm Idrottshuset, Vänersborg
2020-01-17 19:00 201600073 Rydboholms SK - Fristads GoIF 1 - 8 Robin Töth, Alexander Blom Idrottshallen, Viskafors
2020-01-18 12:00 201600077 Borås GIF/IBF Horsby - Skövde IBF 3 - 2 Alexander Blom, Robin Töth Sjöbohallen, Borås
2020-01-19 10:30 201600074 Vara IBK - IBK Vänersborg 6 - 1 Johan Gripestam, Dan Pettersson Alléhallen, Vara
2020-01-25 12:30 201600079 Fröjereds IF - Borås GIF/IBF Horsby 8 - 1 Per Johansson, Eino Vuoluterä Sparbankshallen, T-holm
2020-01-26 10:00 201600084 Tibro IBK - Skövde IBF 5 - 2 Johan Thaning, Alma Ernstsson Sporthallen, Tibro
2020-03-06 19:00 201600082 Fristads GoIF - Vara IBK 10 - 7 David Persson, Carl Larsson Fristadhallen, Fristad
2020-02-01 14:30 201600089 Skövde IBF - Fröjereds IF 1 - 6 Iza Hederdahl, Kalle Svensson Kavelbro Arena, Skövde
2020-02-01 16:30 201600090 Rydboholms SK - Tibro IBK 3 - 8 Christer Abrahamsson, Bengt Stadig Idrottshallen, Viskafors
2020-03-21 11:00 201600088 Borås GIF/IBF Horsby - IBK Alingsås Sjöbohallen, Borås
2020-02-07 19:45 201600091 IBK Vänersborg - Borås GIF/IBF Horsby 8 - 3 Daniel Larm, Alexander Rydqvist Idrottshuset, Vänersborg
2020-02-08 11:30 201600096 IBK Alingsås - Skövde IBF 5 - 3 Henrik Sjöberg, David Karlsson Stadsskogshallen, Alingsås
2020-02-08 16:00 201600094 Rydboholms SK - Vara IBK 3 - 7 Robin Töth, Alexander Blom Idrottshallen, Viskafors
2020-02-09 11:00 201600095 Tibro IBK - Fröjereds IF 4 - 6 Eino Vuoluterä, Per Johansson Sporthallen, Tibro
2020-02-22 10:30 201600102 Vara IBK - Tibro IBK 7 - 2 Patrik Augustsson, Daniel Larm Alléhallen, Vara
2020-02-22 12:00 201600099 Borås GIF/IBF Horsby - Fristads GoIF 1 - 14 Robin Töth, Carl Larsson Sjöbohallen, Borås
2020-02-22 15:00 201600101 Fröjereds IF - IBK Alingsås 8 - 4 Christoffer Danielsson, Kalle Svensson Sparbankshallen, T-holm
2020-02-23 16:00 201600100 Skövde IBF - IBK Vänersborg 4 - 4 Linus Svensson, Iza Hederdahl Kavelbro Arena, Skövde
2020-02-29 13:00 201600106 Tibro IBK - IBK Alingsås 6 - 3 Kronoslav Kis, Mikael Magnusson Sporthallen, Tibro
2020-02-29 14:00 201600107 IBK Vänersborg - Fröjereds IF 5 - 9 Daniel Larm, Patrik Augustsson Idrottshuset, Vänersborg
2020-03-01 13:30 201600108 Fristads GoIF - Skövde IBF 5 - 4 Arto Keckman, Robin Töth Fristadhallen, Fristad
2020-03-07 11:30 201600113 IBK Alingsås - IBK Vänersborg 6 - 3 Arto Keckman, Johan Gripestam Stadsskogshallen, Alingsås
2020-03-07 12:00 201600112 Fröjereds IF - Fristads GoIF 3 - 6 Erik Haglund, Daniel Envall Sparbankshallen, T-holm
2020-03-11 19:00 201600110 Borås GIF/IBF Horsby - Rydboholms SK 0 - 8 Daniel Larm, Magnus Jansson Idrottshallen, Herrljunga
2020-03-13 19:30 201600115 Vara IBK - Borås GIF/IBF Horsby Alléhallen, Vara
2020-03-14 10:30 201600118 Fristads GoIF - IBK Alingsås Fristadhallen, Fristad
2020-03-14 12:00 201600120 Rydboholms SK - Skövde IBF Idrottshallen, Viskafors
2020-03-14 12:30 201600117 Tibro IBK - IBK Vänersborg Sporthallen, Tibro
2020-03-21 14:00 201600125 IBK Vänersborg - Fristads GoIF Idrottshuset, Vänersborg
2020-03-22 13:00 201600123 Fröjereds IF - Rydboholms SK Sparbankshallen, T-holm
2020-03-22 14:30 201600122 Skövde IBF - Vara IBK Kavelbro Arena, Skövde
2020-03-28 10:30 201600131 Vara IBK - Fröjereds IF Alléhallen, Vara
2020-03-28 12:00 201600130 Rydboholms SK - IBK Alingsås Idrottshallen, Viskafors
2020-03-28 14:00 201600128 Tibro IBK - Fristads GoIF Sporthallen, Tibro
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Fristads GoIF 13 13 0 0 104-38 66 39
2. Fröjereds IF 14 9 1 4 95-63 32 28
3. IBK Alingsås 13 9 1 3 69-52 17 28
4. Tibro IBK 14 7 1 6 75-59 16 22
5. Vara IBK 13 7 0 6 71-60 11 21
6. IBK Vänersborg 14 6 2 6 78-83 -5 20
7. Skövde IBF 14 3 2 9 47-70 -23 11
8. Rydboholms SK 13 2 1 10 67-88 -21 7
9. Borås GIF/ IBF Horsby 14 1 0 13 24-117 -93 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis