Herrar Division 3 (2018/19)

Gruppspel
Herrar Division 3
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-10-05 19:30 181300001 Nordmarkens IBF - Arvika IBF U 12 - 7 Björn Svensson, Anders Leander Årjängs Sporthall A
2018-10-05 20:00 181300002 Kristinehamns IBF - Billingsfors IBK 7 - 5 Timmy Samuelsson, Robin Särén Brogårdshallen
2018-10-05 20:00 181300003 Munkfors IBK - Edebäck IBF 11 - 10 Mattias Pettersson, Sebastian Falk-Asplund Forsnäshallen
2018-10-07 14:00 181300005 BKI Sunnanå - Nilsby IK U 5 - 6 Adam Haglund, Erik Ejerfeldt Sannerudshallen
2018-10-12 19:30 181300010 Billingsfors IBK - Nordmarkens IBF 7 - 8 e.förl. Adam Haglund, Erik Ejerfeldt Billingsfors Bollhall
2018-10-13 14:00 181300009 Edebäck IBF - Kristinehamns IBF 5 - 3 Jörgen Grändefors, Gabriel Gunnarsson Ekshärads Sporthall
2018-10-13 18:30 181300008 Dotteviks IF - Munkfors IBK 8 - 6 Björn Svensson, Anders Leander Strandhallen
2018-10-14 17:45 181300006 Arvika IBF U - BKI Sunnanå 7 - 5 Oskar Sundin, Tobias Jäderqvist Strandhallen
2018-10-19 19:30 181300012 Nordmarkens IBF - Edebäck IBF 3 - 4 Adam Haglund, Erik Ejerfeldt Årjängs Sporthall A
2018-10-20 12:00 181300013 Kristinehamns IBF - Dotteviks IF 5 - 4 Gabriel Gunnarsson, David Granström Brogårdshallen
2018-10-20 15:00 181300014 Munkfors IBK - Nilsby IK U 6 - 9 Timmy Samuelsson, Robin Särén Forsnäshallen
2018-10-21 17:30 181300011 Arvika IBF U - Billingsfors IBK 7 - 11 Johan Friman, Jonas Snäll Strandhallen
2018-10-26 19:30 181300019 BKI Sunnanå - Edebäck IBF 5 - 6 Nicklas Mattsson, Tobias Jäderqvist Sannerudshallen
2018-10-26 20:00 181300017 Munkfors IBK - Nordmarkens IBF 6 - 17 Gabriel Gunnarsson, Jörgen Grändefors Forsnäshallen
2018-10-27 13:00 181300020 Nilsby IK U - Dotteviks IF 2 - 5 Jörgen Grändefors, Gabriel Gunnarsson Fageråshallen
2018-10-27 14:00 181300016 Kristinehamns IBF - Arvika IBF U 9 - 3 Adam Haglund, Erik Ejerfeldt Brogårdshallen
2018-11-02 19:30 181300021 Nordmarkens IBF - Kristinehamns IBF 6 - 5 Björn Svensson, Anders Leander Årjängs Sporthall A
2018-11-02 20:00 181300022 Dotteviks IF - BKI Sunnanå 10 - 4 Johan Friman, Jonas Snäll Strandhallen
2018-11-02 20:00 181300024 Billingsfors IBK - Munkfors IBK 4 - 3 e.förl. Gabriel Gunnarsson, David Granström Billingsfors Bollhall
2018-11-04 18:00 181300025 Arvika IBF U - Nilsby IK U 4 - 6 Nicklas Johansson, Gabriel Gunnarsson Strandhallen
2018-11-09 19:30 181300029 Nilsby IK U - Billingsfors IBK 13 - 5 Timmy Samuelsson, Johan Friman Fageråshallen
2018-11-16 19:30 181300028 BKI Sunnanå - Nordmarkens IBF 6 - 7 Gabriel Gunnarsson, Jonas Snäll Sannerudshallen
2018-11-16 20:00 181300026 Munkfors IBK - Arvika IBF U 10 - 5 Timmy Samuelsson, Robin Särén Forsnäshallen
2018-11-16 20:00 181300030 Dotteviks IF - Edebäck IBF 6 - 7 Adam Haglund, Tobias Jäderqvist Strandhallen
2018-11-23 20:00 181300033 Edebäck IBF - Nilsby IK U 8 - 1 Jörgen Grändefors, Robin Särén Ekshärads Sporthall
2018-11-23 20:00 181300034 Billingsfors IBK - BKI Sunnanå 2 - 7 Mattias Pettersson, Sebastian Falk-Asplund Billingsfors Bollhall
2018-11-24 11:30 181300032 Kristinehamns IBF - Munkfors IBK 9 - 8 e.förl. Adam Haglund, Tobias Jäderqvist Brogårdshallen
2018-11-25 19:00 181300035 Arvika IBF U - Dotteviks IF 7 - 6 Johan Friman, Jonas Snäll Strandhallen
2018-11-30 19:30 181300037 BKI Sunnanå - Munkfors IBK 11 - 1 Timmy Samuelsson, Robin Särén Sannerudshallen
2018-11-30 19:30 181300038 Nilsby IK U - Kristinehamns IBF 6 - 5 Gabriel Gunnarsson, David Granström Fageråshallen
2018-11-30 20:00 181300039 Dotteviks IF - Nordmarkens IBF 10 - 6 Christoffer Risberg, Christian Fröding Strandhallen
2018-11-30 20:00 181300040 Edebäck IBF - Billingsfors IBK 9 - 8 Nicklas Mattsson, Oskar Sundin Ekshärads Sporthall
2018-12-14 19:30 181300041 Nordmarkens IBF - Nilsby IK U 7 - 4 Björn Svensson, Anders Leander Årjängs Sporthall A
2018-12-14 19:30 181300044 Billingsfors IBK - Dotteviks IF 9 - 8 e.förl. Carl Flyning, Jesper Dammert Billingsfors Bollhall
2018-12-15 16:00 181300042 Kristinehamns IBF - BKI Sunnanå 8 - 3 Timmy Samuelsson, Robin Särén Brogårdshallen
2019-01-06 17:00 181300045 Arvika IBF U - Edebäck IBF 6 - 7 Christoffer Risberg, Christian Fröding Strandhallen
2019-01-11 19:30 181300046 Nilsby IK U - BKI Sunnanå 6 - 4 Adam Haglund, Tobias Jäderqvist Fageråshallen
2019-01-11 19:30 181300049 Billingsfors IBK - Kristinehamns IBF 5 - 6 Oskar Sundin, Christian Fröding Billingsfors Bollhall
2019-01-11 20:00 181300048 Edebäck IBF - Munkfors IBK 8 - 5 Mattias Pettersson, Sebastian Falk-Asplund Uddeholm Arena
2019-01-13 17:00 181300050 Arvika IBF U - Nordmarkens IBF 2 - 9 Ragnar Clarström, Christoffer Risberg Strandhallen
2019-01-18 19:30 181300051 Nordmarkens IBF - Billingsfors IBK 8 - 5 Adam Haglund, Tobias Jäderqvist Årjängs Sporthall A
2019-01-18 20:00 181300053 Munkfors IBK - Dotteviks IF 13 - 11 Timmy Samuelsson, Robin Särén Forsnäshallen
2019-01-19 15:30 181300052 Kristinehamns IBF - Edebäck IBF 6 - 5 Gabriel Gunnarsson, David Granström Brogårdshallen
2019-01-20 15:30 181300055 BKI Sunnanå - Arvika IBF U 9 - 6 Mattias Pettersson, Sebastian Falk-Asplund Sannerudshallen
2019-01-25 19:30 181300057 Nilsby IK U - Munkfors IBK 11 - 9 Gabriel Gunnarsson, Philip Aronsson-Elffors Fageråshallen
2019-01-25 20:00 181300058 Dotteviks IF - Kristinehamns IBF 8 - 12 Adam Haglund, Tobias Jäderqvist Strandhallen
2019-01-26 14:00 181300059 Edebäck IBF - Nordmarkens IBF 9 - 10 e.förl. Christoffer Risberg, Christian Fröding Ekshärads Sporthall
2019-03-02 14:00 181300060 Billingsfors IBK - Arvika IBF U 12 - 3 Christoffer Risberg, Christian Fröding Billingsfors Bollhall
2019-02-08 19:30 181300061 Nordmarkens IBF - Munkfors IBK 10 - 7 Björn Svensson, Anders Leander Årjängs Sporthall A
2019-02-08 20:00 181300062 Dotteviks IF - Nilsby IK U 6 - 5 Christoffer Risberg, Christian Fröding Strandhallen
2019-02-09 14:00 181300063 Edebäck IBF - BKI Sunnanå 11 - 9 Nicklas Johansson, Sven-Olov Berggren Ekshärads Sporthall
2019-02-10 17:30 181300065 Arvika IBF U - Kristinehamns IBF 2 - 6 Christoffer Risberg, Christian Fröding Strandhallen
2019-02-15 19:30 181300069 BKI Sunnanå - Dotteviks IF 4 - 10 Björn Svensson, Anders Leander Sannerudshallen
2019-02-16 18:00 181300066 Kristinehamns IBF - Nordmarkens IBF 3 - 4 Adam Haglund, Tobias Jäderqvist Brogårdshallen
2019-02-17 15:00 181300067 Munkfors IBK - Billingsfors IBK 11 - 12 Christoffer Risberg, Christian Fröding Forsnäshallen
2019-02-17 17:00 181300070 Nilsby IK U - Arvika IBF U 8 - 10 Jörgen Grändefors, Sebastian Falk-Asplund Fageråshallen
2019-02-22 19:30 181300071 Nordmarkens IBF - BKI Sunnanå 3 - 2 Mattias Pettersson, Sebastian Falk-Asplund Årjängs Sporthall A
2019-02-22 19:30 181300074 Billingsfors IBK - Nilsby IK U 4 - 2 Björn Svensson, Anders Leander Billingsfors Bollhall
2019-02-22 20:00 181300073 Edebäck IBF - Dotteviks IF 12 - 15 Adam Haglund, Erik Ejerfeldt Ekshärads Sporthall
2019-02-24 18:00 181300075 Arvika IBF U - Munkfors IBK 10 - 7 Gabriel Gunnarsson, David Granström Strandhallen
2019-02-25 19:30 181300078 BKI Sunnanå - Billingsfors IBK 6 - 10 Timmy Samuelsson, Johan Friman Sannerudshallen
2019-02-27 20:00 181300076 Munkfors IBK - Kristinehamns IBF 7 - 12 Timmy Samuelsson, Robin Särén Forsnäshallen
2019-03-01 20:00 181300080 Dotteviks IF - Arvika IBF U 8 - 10 Christian Fröding, Robert Andersson Strandhallen
2019-03-02 13:00 181300079 Nilsby IK U - Edebäck IBF 5 - 8 Robin Särén, Robert Andersson Fageråshallen
2019-03-08 19:30 181300081 Nordmarkens IBF - Dotteviks IF 5 - 7 Christoffer Risberg, Christian Fröding Årjängs Sporthall A
2019-03-08 20:00 181300084 Billingsfors IBK - Edebäck IBF 9 - 8 e.förl. Nicklas Mattsson, Sebastian Falk-Asplund Billingsfors Bollhall
2019-03-09 15:00 181300083 Munkfors IBK - BKI Sunnanå 12 - 2 Gabriel Gunnarsson, Nicklas Johansson Forsnäshallen
2019-03-10 15:00 181300082 Kristinehamns IBF - Nilsby IK U 8 - 3 Oskar Sundin, Tobias Jäderqvist Brogårdshallen
2019-03-16 13:00 181300087 BKI Sunnanå - Kristinehamns IBF 3 - 18 Sven-Olov Berggren, Robert Andersson Sannerudshallen
2019-03-16 13:00 181300088 Nilsby IK U - Nordmarkens IBF 2 - 10 Timmy Samuelsson, Robin Särén Fageråshallen
2019-03-16 13:00 181300089 Dotteviks IF - Billingsfors IBK 10 - 5 Gabriel Gunnarsson, Christoffer Frykestam Strandhallen
2019-03-16 13:00 181300090 Edebäck IBF - Arvika IBF U 8 - 6 Jonas Snäll, Erik Ejerfeldt Ekshärads Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O (SDV) F GM-IM D P
1. Nordmarkens IBF 16 11 2 (2) 3 125-86 39 37
2. Kristinehamns IBF 16 11 1 (1) 4 122-77 45 35
3. Edebäck IBF 16 11 2 (0) 3 125-108 17 35
4. Dotteviks IF 16 9 1 (0) 6 132-112 20 28
5. Billingsfors IBK 16 5 4 (3) 7 113-116 -3 22
6. Nilsby IK U 16 7 0 (0) 9 89-104 -15 21
7. Arvika IBF U 16 5 0 (0) 11 95-133 -38 15
8. Munkfors IBK 16 4 2 (0) 10 122-149 -27 14
9. BKI Sunnanå 16 3 0 (0) 13 85-123 -38 9
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis