Pantamera Pojkar 14 (2018/19)

Gruppspel
Pantamera Pojkar 14 Norra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-10-06 09:30 201800003 Skövde IBF - Nossebro IBK 5 - 2 Arena C, Skövde
2018-10-06 11:00 201800002 Vara IBK - Stöpen IBK 7 - 7 Alléhallen, Vara
2018-10-06 13:30 201800001 BK Halna - Mullsjö AIS 4 - 14 Idrottshallen, Töreboda
2018-10-07 10:00 201800005 Tibro IBK - IBK Lockerud Mariestad P04-05 2 - 11 Sporthallen, Tibro
2018-10-07 18:00 201800004 Skara IBK - IFK Hjo 13 - 5 Vilanhallen, Skara
2018-10-13 12:00 201800009 Nossebro IBK - Vara IBK 3 - 10 Idrottshallen, Nossebro
2018-10-13 14:00 201800010 Stöpen IBK - BK Halna 7 - 2 Stöpenhallen, Skövde
2018-10-14 14:00 201800008 IFK Hjo - Skövde IBF 1 - 9 Guldkrokshallen A Hjo
2018-10-14 14:15 201800006 Mullsjö AIS - Tibro IBK 10 - 3 Nyhemshallen - Mullsjö
2018-10-14 17:30 201800007 IBK Lockerud Mariestad P04-05 - Skara IBK 6 - 5 LF-hallen, Mariestad
2018-10-20 12:00 201800011 BK Halna - Nossebro IBK 8 - 1 Idrottshallen, Töreboda
2018-10-20 12:30 201800013 Skövde IBF - IBK Lockerud Mariestad P04-05 3 - 10 Kavelbrohallen, Skövde
2018-10-20 14:00 201800012 Vara IBK - IFK Hjo 8 - 0 Alléhallen, Vara
2018-10-20 16:30 201800014 Skara IBK - Tibro IBK 5 - 4 Vilanhallen, Skara
2018-10-21 14:00 201800015 Stöpen IBK - Mullsjö AIS 5 - 9 Stöpenhallen, Skövde
2018-10-26 19:15 201800017 Mullsjö AIS - Skara IBK 6 - 9 Nyhemshallen - Mullsjö
2018-10-28 10:30 201800018 Tibro IBK - Skövde IBF 2 - 9 Sporthallen, Tibro
2018-10-28 10:30 201800020 IFK Hjo - BK Halna 6 - 5 Guldkrokshallen A Hjo
2018-10-28 15:30 201800019 IBK Lockerud Mariestad P04-05 - Vara IBK 7 - 3 LF-hallen, Mariestad
2019-02-09 14:00 201800016 Nossebro IBK - Stöpen IBK 4 - 6 Idrottshallen, Nossebro
2018-11-10 10:30 201800022 Vara IBK - Tibro IBK 12 - 3 Alléhallen, Vara
2018-11-10 12:00 201800024 Nossebro IBK - Mullsjö AIS 4 - 10 Idrottshallen, Nossebro
2018-11-11 09:30 201800021 BK Halna - IBK Lockerud Mariestad P04-05 1 - 10 Idrottshallen, Töreboda
2018-11-11 09:30 201800023 Skövde IBF - Skara IBK 10 - 6 Arena A, Skövde
2019-03-17 09:00 201800025 Stöpen IBK - IFK Hjo 8 - 6 Stöpenhallen, Skövde
2018-11-17 10:00 201800026 IBK Lockerud Mariestad P04-05 - Stöpen IBK 9 - 2 UW-Elasthallen, Mariestad
2018-11-17 10:30 201800028 Mullsjö AIS - Skövde IBF 3 - 10 Nyhemshallen - Mullsjö
2018-11-18 10:00 201800030 Tibro IBK - BK Halna 5 - 7 Sporthallen, Tibro
2018-11-18 10:30 201800027 IFK Hjo - Nossebro IBK 6 - 1 Guldkrokshallen A Hjo
2018-11-18 14:00 201800029 Skara IBK - Vara IBK 5 - 5 Vilanhallen, Skara
2018-11-24 12:00 201800034 Nossebro IBK - IBK Lockerud Mariestad P04-05 3 - 7 Idrottshallen, Nossebro
2018-11-24 15:00 201800035 Stöpen IBK - Tibro IBK 3 - 4 Stöpenhallen, Skövde
2018-11-24 15:30 201800032 Vara IBK - Skövde IBF 2 - 5 Alléhallen, Vara
2018-11-24 16:00 201800031 BK Halna - Skara IBK 4 - 7 Idrottshallen, Töreboda
2018-11-25 14:00 201800033 IFK Hjo - Mullsjö AIS 2 - 12 Guldkrokshallen A Hjo
2018-12-01 10:00 201800039 Mullsjö AIS - Vara IBK 11 - 9 Nyhemshallen - Mullsjö
2018-12-01 12:00 201800040 Skövde IBF - BK Halna 7 - 2 Arena C, Skövde
2018-12-01 12:30 201800038 IBK Lockerud Mariestad P04-05 - IFK Hjo 16 - 4 UW-Elasthallen, Mariestad
2018-12-02 12:00 201800036 Skara IBK - Stöpen IBK 5 - 7 Vilanhallen, Skara
2019-01-06 13:00 201800037 Tibro IBK - Nossebro IBK 8 - 2 Sporthallen, Tibro
2018-12-08 12:00 201800041 BK Halna - Vara IBK 4 - 6 Idrottshallen, Töreboda
2018-12-08 12:00 201800044 Nossebro IBK - Skara IBK 0 - 13 Idrottshallen, Nossebro
2018-12-08 15:00 201800042 IBK Lockerud Mariestad P04-05 - Mullsjö AIS 6 - 1 UW-Elasthallen, Mariestad
2018-12-08 15:00 201800045 Stöpen IBK - Skövde IBF 7 - 9 Stöpenhallen, Skövde
2018-12-09 14:00 201800043 IFK Hjo - Tibro IBK 4 - 3 Guldkrokshallen A Hjo
2018-12-15 09:30 201800050 BK Halna - Stöpen IBK 5 - 6 Idrottshallen, Töreboda
2018-12-15 15:30 201800048 Skövde IBF - IFK Hjo 7 - 1 Fjärilshallen, Skövde
2018-12-15 15:30 201800049 Vara IBK - Nossebro IBK 6 - 3 Alléhallen, Vara
2018-12-16 11:00 201800046 Tibro IBK - Mullsjö AIS 6 - 8 Sporthallen, Tibro
2018-12-16 13:30 201800047 Skara IBK - IBK Lockerud Mariestad P04-05 6 - 4 Vilanhallen, Skara
2019-01-12 10:00 201800055 IBK Lockerud Mariestad P04-05 - Tibro IBK 14 - 2 LF-hallen, Mariestad
2019-01-12 12:00 201800052 Stöpen IBK - Vara IBK 3 - 5 Stöpenhallen, Skövde
2019-01-12 12:00 201800053 Nossebro IBK - Skövde IBF 5 - 8 Idrottshallen, Nossebro
2019-01-13 11:45 201800051 Mullsjö AIS - BK Halna 7 - 5 Nyhemshallen - Mullsjö
2019-01-13 14:00 201800054 IFK Hjo - Skara IBK 1 - 5 Guldkrokshallen A Hjo
2019-01-19 12:00 201800056 Nossebro IBK - BK Halna 1 - 6 Idrottshallen, Nossebro
2019-01-19 18:00 201800059 Tibro IBK - Skara IBK 3 - 5 Sporthallen, Tibro
2019-01-20 10:00 201800058 IBK Lockerud Mariestad P04-05 - Skövde IBF 10 - 6 LF-hallen, Mariestad
2019-01-20 14:00 201800057 IFK Hjo - Vara IBK 0 - 9 Guldkrokshallen A Hjo
2019-02-01 19:15 201800060 Mullsjö AIS - Stöpen IBK 5 - 6 Nyhemshallen - Mullsjö
2019-01-26 09:30 201800063 Skövde IBF - Tibro IBK 5 - 3 Arena C, Skövde
2019-01-26 17:00 201800061 Stöpen IBK - Nossebro IBK 7 - 2 Stöpenhallen, Skövde
2019-01-27 11:00 201800064 Vara IBK - IBK Lockerud Mariestad P04-05 1 - 8 Alléhallen, Vara
2019-01-27 12:00 201800062 Skara IBK - Mullsjö AIS 12 - 3 Vilanhallen, Skara
2019-01-27 12:00 201800065 BK Halna - IFK Hjo 5 - 2 Idrottshallen, Töreboda
2019-02-01 19:30 201800066 IBK Lockerud Mariestad P04-05 - BK Halna 11 - 3 LF-hallen, Mariestad
2019-02-02 16:30 201800067 Tibro IBK - Vara IBK 6 - 10 Sporthallen, Tibro
2019-02-02 17:00 201800069 Mullsjö AIS - Nossebro IBK 10 - 4 Nyhemshallen - Mullsjö
2019-02-03 14:00 201800070 IFK Hjo - Stöpen IBK 6 - 8 Guldkrokshallen A Hjo
2019-02-09 13:00 201800068 Skara IBK - Skövde IBF 5 - 1 Vilanhallen, Skara
2019-02-16 13:00 201800071 Stöpen IBK - IBK Lockerud Mariestad P04-05 4 - 3 Stöpenhallen, Skövde
2019-02-16 15:30 201800073 Skövde IBF - Mullsjö AIS 6 - 7 Arena C, Skövde
2019-02-17 09:30 201800075 BK Halna - Tibro IBK 5 - 5 Idrottshallen, Töreboda
2019-02-26 18:30 201800074 Vara IBK - Skara IBK 5 - 8 Levene Arena, Stora Levene
2019-03-16 14:00 201800072 Nossebro IBK - IFK Hjo 9 - 8 Idrottshallen, Nossebro
2019-02-22 19:30 201800076 Skara IBK - BK Halna 9 - 4 Vilanhallen, Skara
2019-02-23 12:15 201800078 Mullsjö AIS - IFK Hjo 6 - 1 Nyhemshallen - Mullsjö
2019-02-24 11:00 201800080 Tibro IBK - Stöpen IBK 3 - 6 Sporthallen, Tibro
2019-02-24 12:00 201800077 Skövde IBF - Vara IBK 3 - 6 Kavelbrohallen, Skövde
2019-03-23 12:30 201800079 IBK Lockerud Mariestad P04-05 - Nossebro IBK 11 - 2 UW-Elasthallen, Mariestad
2019-03-02 12:00 201800082 Nossebro IBK - Tibro IBK 4 - 5 Idrottshallen, Nossebro
2019-03-02 13:30 201800084 Vara IBK - Mullsjö AIS 2 - 7 Alléhallen, Vara
2019-03-02 13:30 201800085 BK Halna - Skövde IBF 3 - 10 Idrottshallen, Töreboda
2019-03-02 18:00 201800081 Stöpen IBK - Skara IBK 3 - 9 Stöpenhallen, Skövde
2019-03-03 14:00 201800083 IFK Hjo - IBK Lockerud Mariestad P04-05 0 - 10 Guldkrokshallen A Hjo
2019-03-09 11:00 201800090 Skövde IBF - Stöpen IBK 7 - 5 Kavelbrohallen, Skövde
2019-03-09 13:00 201800086 Vara IBK - BK Halna 14 - 2 Alléhallen, Vara
2019-03-10 12:00 201800089 Skara IBK - Nossebro IBK 22 - 3 Vilanhallen, Skara
2019-03-10 14:15 201800087 Mullsjö AIS - IBK Lockerud Mariestad P04-05 6 - 7 Nyhemshallen - Mullsjö
2019-03-24 11:00 201800088 Tibro IBK - IFK Hjo 3 - 6 Sporthallen, Tibro
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IBK Lockerud Mariestad P04-05 18 16 0 2 160-54 106 48
2. Skara IBK 18 14 1 3 149-74 75 43
3. Skövde IBF 18 13 0 5 120-80 40 39
4. Mullsjö AIS 18 12 0 6 135-101 34 36
5. Vara IBK 18 10 2 6 120-85 35 32
6. Stöpen IBK 18 10 1 7 100-100 0 31
7. BK Halna 18 4 1 13 75-128 -53 13
8. IFK Hjo 18 4 0 14 59-137 -78 12
9. Tibro IBK 18 3 1 14 70-126 -56 10
10. Nossebro IBK 18 1 0 17 53-156 -103 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Pojkar 14 Södra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-10-02 19:00 201801001 Fritsla IF - Kinna/Tygriket 9 - 3 Kungabergshallen, Fritsla
2018-10-06 13:30 201801004 Tranemo IBK - Svenljunga IBK 3 - 9 Idrottshall, Tranemo
2018-10-07 12:00 201801003 Rydboholms SK - IBK Vänersborg 10 - 5 Idrottshallen, Viskafors
2018-10-07 14:10 201801002 Trollhättans FF - Fristads GoIF 8 - 1 Syltehallen, Trollhättan
2018-10-17 19:00 201801005 IBK Alingsås P05 - Wårgårda IBK 4 - 1 Stadsskogshallen, Alingsås
2018-10-12 19:00 201801006 Sandareds IBS - Fritsla IF 3 - 5 Sandaredshallen
2018-10-13 12:30 201801010 Kinna/Tygriket - Trollhättans FF 5 - 9 Ängshallen, Skene
2018-10-14 13:30 201801008 IBK Vänersborg - Tranemo IBK 6 - 10 Fyrkanten, Vargön
2018-10-14 17:15 201801007 Svenljunga IBK - IBK Alingsås P05 4 - 4 Mogahallen, Svenljunga
2018-11-04 16:30 201801009 Fristads GoIF - Rydboholms SK 1 - 10 Fristadhallen, Fristad
2018-10-20 10:30 201801015 Wårgårda IBK - Svenljunga IBK 4 - 5 Sporthallen, Vårgårda
2018-10-20 10:40 201801011 Trollhättans FF - Sandareds IBS 4 - 2 Torsbohallen, Trollhättan
2018-10-20 13:30 201801013 Tranemo IBK - Fristads GoIF 7 - 2 Idrottshallen, Tranemo
2018-10-20 17:00 201801012 Rydboholms SK - Kinna/Tygriket 8 - 4 Idrottshallen, Viskafors
2018-10-20 17:00 201801014 IBK Alingsås P05 - IBK Vänersborg 8 - 4 Stadsskogshallen, Alingsås
2018-10-26 19:00 201801016 Sandareds IBS - Rydboholms SK 4 - 6 Sandaredshallen
2018-10-27 16:00 201801020 Kinna/Tygriket - Tranemo IBK 3 - 15 Arenahallen i Skene
2018-10-27 16:30 201801019 Fristads GoIF - IBK Alingsås P05 2 - 11 Fristadhallen, Fristad
2018-10-28 11:30 201801018 IBK Vänersborg - Wårgårda IBK 10 - 4 Gymnasiehallen, Vänersborg
2018-10-28 16:30 201801017 Fritsla IF - Trollhättans FF 3 - 5 Kungabergshallen, Fritsla
2018-11-10 13:30 201801022 Tranemo IBK - Sandareds IBS 9 - 1 Idrottshallen, Tranemo
2018-11-10 13:45 201801025 Svenljunga IBK - IBK Vänersborg 1 - 6 Mogahallen, Svenljunga
2018-11-10 14:00 201801024 Wårgårda IBK - Fristads GoIF 3 - 9 Sporthallen, Vårgårda
2018-11-10 15:30 201801023 IBK Alingsås P05 - Kinna/Tygriket 12 - 0 Stadsskogshallen, Alingsås
2018-11-11 16:15 201801021 Rydboholms SK - Fritsla IF 6 - 3 Idrottshallen, Viskafors
2018-11-16 19:30 201801026 Sandareds IBS - IBK Alingsås P05 5 - 17 Sandaredshallen
2018-11-17 12:00 201801027 Fritsla IF - Tranemo IBK 4 - 6 Kungabergshallen, Fritsla
2018-11-17 13:00 201801030 Kinna/Tygriket - Wårgårda IBK 2 - 14 Öxabäckshallen
2018-11-17 17:30 201801029 Fristads GoIF - Svenljunga IBK 8 - 7 Fristadhallen, Fristad
2018-11-18 14:40 201801028 Trollhättans FF - Rydboholms SK 12 - 2 Torsbohallen, Trollhättan
2018-11-24 11:30 201801032 IBK Alingsås P05 - Fritsla IF 8 - 4 Stadsskogshallen, Alingsås
2018-11-24 13:45 201801034 Svenljunga IBK - Kinna/Tygriket 3 - 4 Mogahallen, Svenljunga
2018-11-24 15:30 201801035 IBK Vänersborg - Fristads GoIF 11 - 1 Gymnasiehallen, Vänersborg
2018-11-25 13:00 201801033 Wårgårda IBK - Sandareds IBS 1 - 0 Sporthallen, Vårgårda
2018-12-08 11:00 201801031 Tranemo IBK - Trollhättans FF 2 - 8 Idrottshallen, Tranemo
2018-12-01 12:00 201801037 Fritsla IF - Wårgårda IBK 3 - 2 Kungabergshallen, Fritsla
2018-12-01 12:00 201801039 Rydboholms SK - Tranemo IBK 5 - 5 Idrottshallen, Viskafors
2018-12-01 14:00 201801040 Kinna/Tygriket - IBK Vänersborg 3 - 10 Öxabäckshallen
2018-12-02 09:40 201801038 Trollhättans FF - IBK Alingsås P05 2 - 10 Torsbohallen, Trollhättan
2018-12-19 18:00 201801036 Sandareds IBS - Svenljunga IBK 10 - 3 Sandaredshallen
2018-12-07 19:00 201801043 Svenljunga IBK - Fritsla IF 4 - 1 Mogahallen, Svenljunga
2018-12-09 12:00 201801042 Wårgårda IBK - Trollhättans FF 1 - 8 Sporthallen, Vårgårda
2018-12-09 12:00 201801045 Fristads GoIF - Kinna/Tygriket 3 - 3 Fristadhallen, Fristad
2018-12-09 12:15 201801041 IBK Alingsås P05 - Rydboholms SK 12 - 4 Stadsskogshallen, Alingsås
2018-12-09 14:30 201801044 IBK Vänersborg - Sandareds IBS 6 - 2 Fyrkanten, Vargön
2018-12-15 12:00 201801047 Fritsla IF - IBK Vänersborg 4 - 7 Kungabergshallen, Fritsla
2018-12-15 12:00 201801049 Rydboholms SK - Wårgårda IBK 8 - 5 Idrottshallen, Viskafors
2018-12-15 12:30 201801046 Sandareds IBS - Fristads GoIF 1 - 8 Sandaredshallen
2018-12-15 13:30 201801050 Tranemo IBK - IBK Alingsås P05 7 - 5 Idrottshallen, Tranemo
2018-12-16 15:40 201801048 Trollhättans FF - Svenljunga IBK 11 - 2 Torsbohallen, Trollhättan
2019-01-11 18:45 201801052 Svenljunga IBK - Rydboholms SK 0 - 8 Mogahallen, Svenljunga
2019-01-12 11:30 201801053 IBK Vänersborg - Trollhättans FF 2 - 4 Idrottshuset, Vänersborg
2019-01-12 13:00 201801055 Kinna/Tygriket - Sandareds IBS 5 - 2 Ängshallen, Skene
2019-01-13 11:00 201801051 Wårgårda IBK - Tranemo IBK 5 - 5 Sporthallen, Vårgårda
2019-01-13 13:30 201801054 Fristads GoIF - Fritsla IF 3 - 5 Fristadhallen, Fristad
2019-01-13 11:00 201801057 IBK Alingsås P05 - Svenljunga IBK 22 - 4 Stadsskogshallen, Alingsås
2019-01-17 19:00 201801056 Fritsla IF - Sandareds IBS 8 - 0 Kungabergshallen, Fritsla
2019-01-19 13:30 201801058 Tranemo IBK - IBK Vänersborg 4 - 4 Idrottshallen, Tranemo
2019-01-19 14:40 201801060 Trollhättans FF - Kinna/Tygriket 12 - 2 Torsbohallen, Trollhättan
2019-01-19 17:00 201801059 Rydboholms SK - Fristads GoIF 5 - 5 Idrottshallen, Viskafors
2019-01-22 18:00 201801064 Svenljunga IBK - Tranemo IBK 4 - 7 Mogahallen, Svenljunga
2019-01-26 13:00 201801061 Kinna/Tygriket - Fritsla IF 5 - 7 Ängshallen, Skene
2019-01-26 16:00 201801065 Wårgårda IBK - IBK Alingsås P05 2 - 6 Sporthallen, Vårgårda
2019-01-27 15:00 201801062 Fristads GoIF - Trollhättans FF 0 - 4 Fristadhallen, Fristad
2019-02-24 15:30 201801063 IBK Vänersborg - Rydboholms SK 7 - 4 Fyrkanten, Vargön
2019-02-01 19:00 201801070 Svenljunga IBK - Wårgårda IBK 4 - 7 Mogahallen, Svenljunga
2019-02-02 11:00 201801069 IBK Vänersborg - IBK Alingsås P05 8 - 15 Gymnasiehallen, Vänersborg
2019-02-02 12:30 201801067 Kinna/Tygriket - Rydboholms SK 1 - 7 Öxabäckshallen
2019-02-02 15:00 201801068 Fristads GoIF - Tranemo IBK 3 - 9 Fristadhallen, Fristad
2019-02-02 18:30 201801066 Sandareds IBS - Trollhättans FF 1 - 11 Sandaredshallen
2019-01-30 19:00 201801074 IBK Alingsås P05 - Fristads GoIF 11 - 5 Östlyckehallen, Alingsås
2019-02-08 19:00 201801075 Tranemo IBK - Kinna/Tygriket 5 - 1 Idrottshallen, Tranemo
2019-02-09 10:00 201801071 Rydboholms SK - Sandareds IBS 8 - 5 Idrottshallen, Viskafors
2019-02-09 15:00 201801073 Wårgårda IBK - IBK Vänersborg 8 - 9 Sporthallen, Vårgårda
2019-03-17 16:00 201801072 Trollhättans FF - Fritsla IF 9 - 5 Syltehallen, Trollhättan
2019-01-26 17:00 201801077 Sandareds IBS - Tranemo IBK 0 - 6 Sandaredshallen
2019-02-05 19:00 201801076 Fritsla IF - Rydboholms SK 10 - 6 Kungabergshallen, Fritsla
2019-02-17 12:30 201801080 IBK Vänersborg - Svenljunga IBK 17 - 4 Idrottshuset, Vänersborg
2019-02-17 15:00 201801078 Kinna/Tygriket - IBK Alingsås P05 4 - 6 Öxabäckshallen
2019-02-17 18:45 201801079 Fristads GoIF - Wårgårda IBK 9 - 1 Fristadhallen, Fristad
2019-02-23 13:30 201801082 Tranemo IBK - Fritsla IF 3 - 6 Idrottshallen, Tranemo
2019-02-23 16:30 201801081 IBK Alingsås P05 - Sandareds IBS 6 - 1 Stadsskogshallen, Alingsås
2019-02-23 17:00 201801084 Svenljunga IBK - Fristads GoIF 4 - 9 Mogahallen, Svenljunga
2019-03-02 12:00 201801083 Rydboholms SK - Trollhättans FF 10 - 3 Idrottshallen, Viskafors
2019-03-03 14:00 201801085 Wårgårda IBK - Kinna/Tygriket 3 - 0 Sporthallen, Vårgårda
2019-03-01 19:30 201801088 Sandareds IBS - Wårgårda IBK 10 - 5 Sandaredshallen
2019-03-02 12:00 201801087 Fritsla IF - IBK Alingsås P05 3 - 9 Kungabergshallen, Fritsla
2019-03-02 16:30 201801090 Fristads GoIF - IBK Vänersborg 1 - 5 Fristadhallen, Fristad
2019-03-03 16:30 201801086 Trollhättans FF - Tranemo IBK 6 - 5 Syltehallen, Trollhättan
2019-03-17 13:00 201801089 Kinna/Tygriket - Svenljunga IBK 1 - 5 Öxabäckshallen
2019-03-09 11:30 201801093 IBK Alingsås P05 - Trollhättans FF 8 - 5 Stadsskogshallen, Alingsås
2019-03-09 13:30 201801094 Tranemo IBK - Rydboholms SK 7 - 6 Idrottshallen, Tranemo
2019-03-09 13:30 201801095 IBK Vänersborg - Kinna/Tygriket 7 - 3 Idrottshuset, Vänersborg
2019-03-09 13:45 201801091 Svenljunga IBK - Sandareds IBS 7 - 2 Mogahallen, Svenljunga
2019-03-10 15:00 201801092 Wårgårda IBK - Fritsla IF 1 - 4 Sporthallen, Vårgårda
2019-03-14 19:00 201801098 Fritsla IF - Svenljunga IBK 9 - 4 Kungabergshallen, Fritsla
2019-03-16 10:00 201801096 Rydboholms SK - IBK Alingsås P05 6 - 6 Idrottshallen, Viskafors
2019-03-16 13:00 201801100 Kinna/Tygriket - Fristads GoIF 5 - 5 Öxabäckshallen
2019-03-16 14:30 201801099 Sandareds IBS - IBK Vänersborg 5 - 10 Sandaredshallen
2019-03-16 14:40 201801097 Trollhättans FF - Wårgårda IBK 9 - 4 Torsbohallen, Trollhättan
2019-03-23 13:00 201801104 Wårgårda IBK - Rydboholms SK 7 - 8 Sporthallen, Vårgårda
2019-03-23 13:45 201801103 Svenljunga IBK - Trollhättans FF 4 - 4 Mogahallen, Svenljunga
2019-03-24 11:00 201801102 IBK Vänersborg - Fritsla IF 2 - 2 Idrottshuset, Vänersborg
2019-03-24 12:30 201801101 Fristads GoIF - Sandareds IBS 1 - 2 Fristadhallen, Fristad
2019-03-25 19:00 201801105 IBK Alingsås P05 - Tranemo IBK 13 - 3 Stadsskogshallen, Alingsås
2019-03-29 19:00 201801107 Rydboholms SK - Svenljunga IBK 16 - 2 Idrottshallen, Viskafors
2019-03-29 19:30 201801106 Tranemo IBK - Wårgårda IBK 4 - 3 Idrottshallen, Tranemo
2019-03-30 12:30 201801110 Sandareds IBS - Kinna/Tygriket 9 - 4 Sandaredshallen
2019-03-30 12:40 201801108 Trollhättans FF - IBK Vänersborg 6 - 6 Torsbohallen, Trollhättan
2019-03-30 14:00 201801109 Fritsla IF - Fristads GoIF 5 - 2 Kungabergshallen, Fritsla
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IBK Alingsås P05 20 17 2 1 193-74 119 53
2. Trollhättans FF 20 15 2 3 140-75 65 47
3. IBK Vänersborg 20 12 3 5 142-99 43 39
4. Rydboholms SK 20 12 3 5 143-104 39 39
5. Tranemo IBK 20 12 3 5 122-94 28 39
6. Fritsla IF 20 11 1 8 100-88 12 34
7. Fristads GoIF 20 5 3 12 78-117 -39 18
8. Svenljunga IBK 20 5 2 13 80-153 -73 17
9. Wårgårda IBK 20 4 1 15 81-117 -36 13
10. Sandareds IBS 20 4 0 16 65-130 -65 12
11. Kinna/ Tygriket 20 2 2 16 58-151 -93 8
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis