PMPR Div 2 G/H (04-05) (2018/19)

Gruppspel
PM PRÖD Div 2 G/H (04-05)
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-10-06 18:30 050331001 Alfta IBK P03-04 - Åmots IF 03/04 13 - 3 Robert Mårtensson, Jimmy Löfgren Alfta Sporthall
2018-10-07 14:30 050331006 Hofors IBK P03-04 - IBK Runsten P04 6 - 7 Pär Hedlund, Martin Stenberg Hoforshallen
2018-10-07 15:00 050331004 Forsbacka IK -04 - Skutskärs IBK/Älvkarleby IK 11 - 12 Reine Schröder, Oliver Parment Forsbackahallen
2018-10-21 12:00 050331003 FBC Bollnäs P 04-05 - Storviks IF P03/04 1 - 9 Moa Thorsén, Anna Lindgren Bollnäs Sporthall A
2018-09-29 12:30 050331009 Skutskärs IBK/Älvkarleby IK - Andersbergs IBK P04 11 - 7 Torbjörn Ström, Mattias Dahlqvist Rotskärsskolans Sporthall
2018-10-13 11:30 050331011 IBK Runsten P04 - Forsbacka IK -04 7 - 9 Torbjörn Ström, Roger Morin Novahallen - Gavlehov
2018-10-13 13:00 050331012 Hofors IBK P03-04 - Gävle GIK P04 7 - 3 Robin Andersson, Pär Hedlund Hoforshallen
2018-10-13 15:00 050331008 Storviks IF P03/04 - Åmots IF 03/04 9 - 1 Pär Hedlund, Gustav Johansson Parkhallen
2018-10-20 13:30 050331016 Andersbergs IBK P04 - IBK Runsten P04 4 - 6 Albin Norring, Torbjörn Ström Andersbergs Sporthall
2018-10-20 14:00 050331018 Forsbacka IK -04 - Gävle GIK P04 6 - 7 e.str. Oliver Parment, Gustav Johansson Forsbackahallen
2018-10-20 15:00 050331017 FBC Bollnäs P 04-05 - Hofors IBK P03-04 4 - 6 Jimmy Löfgren, Robert Mårtensson Bollnäs Sporthall B
2018-10-21 16:00 050331013 Alfta IBK P03-04 - Storviks IF P03/04 6 - 0 Leif Sundberg, Johnny Sundberg Alfta Sporthall
2018-10-26 17:45 050331019 Skutskärs IBK/Älvkarleby IK - Alfta IBK P03-04 12 - 5 Erik Lindberg, Magnus Undén Rotskärsskolans Sporthall
2018-10-27 10:30 050331023 Gävle GIK P04 - Andersbergs IBK P04 5 - 3 Anders Löfgren, Thomas Sterner Nynäshallen
2018-10-27 11:00 050331022 Hofors IBK P03-04 - Åmots IF 03/04 14 - 3 Pär Hedlund, Göran Karlsson Hoforshallen
2018-10-27 15:30 050331024 Forsbacka IK -04 - FBC Bollnäs P 04-05 23 - 5 Hampus Andersson, Max Strömgren Forsbackahallen
2018-11-03 13:30 050331030 Andersbergs IBK P04 - FBC Bollnäs P 04-05 8 - 2 Almedina Sörell, Anton Hanstorp Andersbergs Sporthall
2018-11-03 14:00 050331027 Storviks IF P03/04 - Hofors IBK P03-04 3 - 10 Martin Stenberg, Gustav Johansson Parkhallen
2018-11-04 12:00 050331029 Åmots IF 03/04 - Forsbacka IK -04 5 - 8 Reine Schröder, Pär Hedlund Centrumhuset
2018-12-02 12:25 050331026 Skutskärs IBK/Älvkarleby IK - IBK Runsten P04 11 - 8 Emil Sanderfors, Andreas Sjöberg Rotskärsskolans Sporthall
2018-11-11 11:15 050331031 IBK Runsten P04 - Alfta IBK P03-04 7 - 6 e.förl. Albin Norring, Oliver Parment Nynäshallen
2018-11-11 13:00 050331033 Gävle GIK P04 - Skutskärs IBK/Älvkarleby IK 4 - 7 Oliver Parment, Gustav Johansson Nynäshallen
2018-11-11 14:00 050331034 Forsbacka IK -04 - Storviks IF P03/04 11 - 5 Thomas Sterner, Anders Löfgren Forsbackahallen
2018-11-11 14:15 050331036 Andersbergs IBK P04 - Åmots IF 03/04 7 - 6 Tuva Andersson, Almedina Sörell Andersbergs Sporthall
2018-11-17 12:30 050331037 Alfta IBK P03-04 - Hofors IBK P03-04 7 - 9 Leif Sundberg, Johnny Sundberg Alfta Sporthall
2018-11-17 13:30 050331038 IBK Runsten P04 - Gävle GIK P04 4 - 3 Mattias Dahlqvist, Ludvig Hermansson Kunskapsskolans Sporthall
2018-11-18 09:30 050331040 Skutskärs IBK/Älvkarleby IK - FBC Bollnäs P 04-05 16 - 6 Torbjörn Ström, Conny Carlsson Rotskärsskolans Sporthall
2018-11-25 10:45 050331041 Storviks IF P03/04 - Andersbergs IBK P04 5 - 3 Martin Brolin, Magnus Nordahl Parkhallen
2018-11-24 15:30 050331044 Forsbacka IK -04 - Hofors IBK P03-04 3 - 5 Benny Grönblad, Kjell Mogren Forsbackahallen
2018-11-25 11:00 050331045 FBC Bollnäs P 04-05 - IBK Runsten P04 6 - 5 Mats Sjöqvist, Per-Olov Nilsson Bollnäs Sporthall A
2018-11-25 11:30 050331043 Gävle GIK P04 - Alfta IBK P03-04 8 - 3 Alfons Eriksson, Gabriel Hermansson Nynäshallen
2018-11-25 16:30 050331047 Åmots IF 03/04 - Skutskärs IBK/Älvkarleby IK 3 - 11 Alfons Eriksson, Martin Brolin Centrumhuset
2018-11-30 17:45 050331054 Skutskärs IBK/Älvkarleby IK - Storviks IF P03/04 13 - 2 Anton Hanstorp, Emil Sanderfors Rotskärsskolans Sporthall
2018-12-01 15:00 050331049 Alfta IBK P03-04 - Forsbacka IK -04 6 - 8 Moa Thorsén, Anna Lindgren Alfta Sporthall
2018-12-01 15:00 050331050 Gävle GIK P04 - FBC Bollnäs P 04-05 12 - 2 Hampus Andersson, Gustav Johansson Novahallen - Gavlehov
2018-12-09 15:45 050331051 Hofors IBK P03-04 - Andersbergs IBK P04 6 - 3 Pär Hedlund, Louise Mälby Hoforshallen
2019-01-25 18:50 050331052 IBK Runsten P04 - Åmots IF 03/04 11 - 6 Albin Norring, Oliver Parment Novahallen - Gavlehov
2018-12-08 10:45 050331057 Åmots IF 03/04 - Gävle GIK P04 1 - 11 Max Strömgren, Reine Schröder Centrumhuset
2018-12-08 14:45 050331059 Storviks IF P03/04 - IBK Runsten P04 4 - 6 Anton Hanstorp, Pär Hedlund Parkhallen
2018-12-09 15:00 050331055 FBC Bollnäs P 04-05 - Alfta IBK P03-04 2 - 12 Robin Andersson, Elias Löfgren Bollnäs Sporthall A
2019-01-27 13:00 050331056 Andersbergs IBK P04 - Forsbacka IK -04 1 - 11 Oliver Parment, Gustav Johansson Andersbergs Sporthall
2019-01-12 11:30 050331065 Hofors IBK P03-04 - Skutskärs IBK/Älvkarleby IK 6 - 9 Pär Hedlund, Gustav Johansson Hoforshallen
2019-01-12 16:00 050331061 Alfta IBK P03-04 - Andersbergs IBK P04 11 - 4 Johnny Sundberg, Leif Sundberg Alfta Sporthall
2019-01-12 17:00 050331064 Gävle GIK P04 - Storviks IF P03/04 6 - 1 Måns Grönlund, Jakob Stefansson Nynäshallen
2019-01-13 15:00 050331062 FBC Bollnäs P 04-05 - Åmots IF 03/04 12 - 1 Jimmy Löfgren, Michael Hoek Bollnäs Sporthall A
2019-01-19 12:00 050331072 IBK Runsten P04 - Hofors IBK P03-04 2 - 4 Elias Löfgren, Albin Norring Novahallen - Gavlehov
2019-01-19 13:30 050331069 Storviks IF P03/04 - FBC Bollnäs P 04-05 7 - 6 e.str. Thomas Sterner, Anders Löfgren Parkhallen
2019-01-19 13:30 050331070 Skutskärs IBK/Älvkarleby IK - Forsbacka IK -04 11 - 10 e.förl. Hampus Andersson, Andreas Sjöberg Rotskärsskolans Sporthall
2019-01-27 12:30 050331067 Åmots IF 03/04 - Alfta IBK P03-04 7 - 9 Pär Hedlund, Benny Grönblad Centrumhuset
2019-02-02 12:30 050331078 Gävle GIK P04 - Hofors IBK P03-04 5 - 0 Albin Norring, Gustav Johansson Träffen Arena
2019-02-02 13:30 050331074 Åmots IF 03/04 - Storviks IF P03/04 5 - 12 Hampus Andersson, Anders Löfgren Centrumhuset
2019-02-02 13:30 050331075 Andersbergs IBK P04 - Skutskärs IBK/Älvkarleby IK 5 - 4 e.förl. Emil Sanderfors, Andreas Sjöberg Andersbergs Sporthall
2019-02-02 15:30 050331077 Forsbacka IK -04 - IBK Runsten P04 13 - 9 Almedina Sörell, Gustav Johansson Forsbackahallen
2019-02-03 10:00 050331084 Gävle GIK P04 - Forsbacka IK -04 8 - 0 Oliver Parment, Gustav Johansson Träffen Arena
2019-02-03 14:00 050331079 Storviks IF P03/04 - Alfta IBK P03-04 6 - 13 Pär Hedlund, Robin Andersson Parkhallen
2019-02-03 17:00 050331082 IBK Runsten P04 - Andersbergs IBK P04 6 - 7 Oliver Parment, Gustav Johansson Nynäshallen
2019-03-24 13:30 050331083 Hofors IBK P03-04 - FBC Bollnäs P 04-05 WO (5 - 0) Hampus Andersson, Sean Norouz Hoforshallen
2019-02-09 10:00 050331090 FBC Bollnäs P 04-05 - Forsbacka IK -04 4 - 11 Moa Thorsén, Kristin Jonsson Bollnäs Sporthall B
2019-02-09 10:45 050331088 Åmots IF 03/04 - Hofors IBK P03-04 2 - 13 Pär Hedlund, Almedina Sörell Centrumhuset
2019-02-09 14:30 050331089 Andersbergs IBK P04 - Gävle GIK P04 4 - 5 Reine Schröder, Martin Stenberg Andersbergs Sporthall
2019-02-09 16:00 050331085 Alfta IBK P03-04 - Skutskärs IBK/Älvkarleby IK 8 - 10 Moa Thorsén, Kristin Jonsson Alfta Sporthall
2019-02-17 14:00 050331095 Forsbacka IK -04 - Åmots IF 03/04 11 - 4 Hampus Andersson, Gustav Johansson Forsbackahallen
2019-02-17 15:00 050331093 Hofors IBK P03-04 - Storviks IF P03/04 11 - 1 Sean Norouz, Pär Hedlund Hoforshallen
2019-02-17 15:30 050331096 FBC Bollnäs P 04-05 - Andersbergs IBK P04 4 - 9 Leif Sundberg, Johnny Sundberg Bollnäs Sporthall A
2019-02-22 19:30 050331092 IBK Runsten P04 - Skutskärs IBK/Älvkarleby IK 8 - 7 Andreas Sjöberg, Emil Sanderfors Alfahallen - Gavlehov
2019-02-17 18:45 050331097 Alfta IBK P03-04 - IBK Runsten P04 8 - 7 Leif Sundberg, Johnny Sundberg Alfta Sporthall
2019-02-23 10:45 050331102 Åmots IF 03/04 - Andersbergs IBK P04 7 - 8 e.förl. Pär Hedlund, Martin Stenberg Centrumhuset
2019-03-17 12:30 050331099 Skutskärs IBK/Älvkarleby IK - Gävle GIK P04 7 - 10 Max Strömgren, Anton Hanstorp Rotskärsskolans Sporthall
2019-03-17 15:00 050331100 Storviks IF P03/04 - Forsbacka IK -04 6 - 12 Kjell Mogren, Almedina Sörell Parkhallen
2019-02-09 13:00 050331106 FBC Bollnäs P 04-05 - Skutskärs IBK/Älvkarleby IK 3 - 16 Kristin Jonsson, Moa Thorsén Bollnäs Sporthall B
2019-03-02 12:00 050331103 Hofors IBK P03-04 - Alfta IBK P03-04 7 - 5 Pär Hedlund, Anders Löfgren Hoforshallen
2019-03-02 14:00 050331107 Andersbergs IBK P04 - Storviks IF P03/04 5 - 2 Alfons Eriksson, Imre Mattsson-Åkerlund Andersbergs Sporthall
2019-03-24 16:00 050331104 Gävle GIK P04 - IBK Runsten P04 6 - 5 Anders Löfgren, Thomas Sterner Nynäshallen
2019-03-09 13:30 050331113 Skutskärs IBK/Älvkarleby IK - Åmots IF 03/04 8 - 7 Hampus Andersson, Max Strömgren Rotskärsskolans Sporthall
2019-03-09 14:30 050331110 Hofors IBK P03-04 - Forsbacka IK -04 6 - 4 Anton Hanstorp, Albin Norring Hoforshallen
2019-03-10 16:00 050331109 Alfta IBK P03-04 - Gävle GIK P04 3 - 8 Robert Mårtensson, Johnny Sundberg Alfta Sporthall
2019-03-17 14:45 050331111 IBK Runsten P04 - FBC Bollnäs P 04-05 11 - 2 Hampus Andersson, Anders Löfgren Nynäshallen
2019-03-16 10:45 050331118 Åmots IF 03/04 - IBK Runsten P04 1 - 10 Thomas Sterner, Anders Löfgren Centrumhuset
2019-03-16 11:00 050331116 FBC Bollnäs P 04-05 - Gävle GIK P04 3 - 6 Jimmy Löfgren, Michael Hoek Bollnäs Sporthall A
2019-03-16 15:30 050331115 Forsbacka IK -04 - Alfta IBK P03-04 10 - 6 Kjell Mogren, Roger Morin Forsbackahallen
2019-03-24 16:00 050331120 Storviks IF P03/04 - Skutskärs IBK/Älvkarleby IK 4 - 5 Daniel Ahlin, Gustav Johansson Parkhallen
2019-03-27 19:15 050331117 Andersbergs IBK P04 - Hofors IBK P03-04 4 - 6 Torbjörn Ström, Imre Mattsson-Åkerlund Andersbergs Sporthall
2019-03-23 12:15 050331121 Alfta IBK P03-04 - FBC Bollnäs P 04-05 13 - 1 Leif Sundberg, Johnny Sundberg Alfta Sporthall
2019-03-23 17:00 050331125 IBK Runsten P04 - Storviks IF P03/04 4 - 2 Albin Norring, Anders Löfgren Alfahallen - Gavlehov
2019-03-24 14:00 050331122 Forsbacka IK -04 - Andersbergs IBK P04 7 - 4 Thomas Sterner, Anders Löfgren Forsbackahallen
2019-03-31 15:45 050331123 Gävle GIK P04 - Åmots IF 03/04 13 - 5 Anders Löfgren, Thomas Sterner Testebo Arena
2019-03-09 14:00 050331127 Andersbergs IBK P04 - Alfta IBK P03-04 5 - 6 Torbjörn Ström, Alfons Eriksson Andersbergs Sporthall
2019-03-30 13:45 050331131 Skutskärs IBK/Älvkarleby IK - Hofors IBK P03-04 11 - 8 Conny Carlsson, Emil Sanderfors Rotskärsskolans Sporthall
2019-03-30 15:15 050331130 Storviks IF P03/04 - Gävle GIK P04 2 - 9 Torbjörn Ström, Almedina Sörell Parkhallen
2019-04-07 17:30 050331128 Åmots IF 03/04 - FBC Bollnäs P 04-05 11 - 2 Anders Löfgren, Magnus Nordahl Centrumhuset
Tabell
Plac. Lag S V O (SDV) F GM-IM D P
1. Skutskärs IBK/ Älvkarleby IK 18 14 2 (1) 2 181-115 66 45
2. Gävle GIK P04 18 14 1 (1) 3 129-63 66 44
3. Hofors IBK P03-04 18 14 0 (0) 4 129-76 53 42
4. Forsbacka IK -04 18 12 2 (0) 4 168-111 57 38
5. IBK Runsten P04 18 9 1 (1) 8 123-105 18 29
6. Alfta IBK P03-04 18 9 1 (0) 8 140-114 26 28
7. Andersbergs IBK P04 18 5 2 (2) 11 91-110 -19 19
8. Storviks IF P03/ 04 18 4 1 (1) 13 80-127 -47 14
9. FBC Bollnäs P 04-05 18 2 1 (0) 15 65-181 -116 7
10. Åmots IF 03/ 04 18 1 1 (0) 16 78-182 -104 4
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis