Pojkar Röd Serie 3 (2018/19)

Gruppspel
Pantamera Pojkar Röd Serie 3
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-10-06 09:45 183402002 Hultsberg/Björkås IBF 2 - Filipstad IBK 3 - 5 Oscar Krantz, Erik Schmidt Colorama Arena
2018-10-06 11:00 183402001 SK Sifhälla - Skoghalls IBK Utveckling 2 - 5 Ronny Malmgren, Marcus Kjellström Tegnérhallen
2018-10-06 13:30 183402005 Club 30 IBK - Hagfors IBS/Edebäck IBF 5 - 2 Erik Schmidt, Roger Schmidt Mariebergshallen Karlstad
2018-10-06 14:00 183402003 Skattkärrs IK - Billingsfors IBK 3 - 0 Anton Rudsvik, Viktor Rudsvik Väse Sporthall
2018-10-07 12:00 183402004 Nordmarkens IBF - GS 86 AIF 4 - 3 Sören Johansson, Jimmy Svensson Årjängs Sporthall A
2018-10-13 10:00 183402008 GS 86 AIF - Skattkärrs IK 5 - 2 Olivia Kästel-Sjöman, Felicia Kästel-Sjöman Forshaga Sporthall
2018-10-13 11:45 183402007 Hagfors IBS/Edebäck IBF - Nordmarkens IBF 9 - 3 Gabriel Gunnarsson, Olof Ullman Uddeholm Arena
2018-10-14 12:00 183402009 Billingsfors IBK - Hultsberg/Björkås IBF 2 2 - 1 Björn Svensson, Anders Leander Billingsfors Bollhall
2018-10-14 12:00 183402010 Filipstad IBK - SK Sifhälla 8 - 1 Ellinor Strand, Hanna Andersson Spångbergshallen
2018-10-14 16:30 183402006 Skoghalls IBK Utveckling - Club 30 IBK 2 - 1 Roger Schmidt, Weine Dahlén Hammarö Arena B
2018-10-19 19:30 183402011 Skoghalls IBK Utveckling - Filipstad IBK 1 - 2 Alva Ödéhn, Ella Tejler Hammarö Arena
2018-10-20 10:00 183402013 Hultsberg/Björkås IBF 2 - GS 86 AIF 4 - 3 Alva Ödéhn, Ella Tejler Stavdal Hyrcity Arena
2018-10-20 11:30 183402014 Skattkärrs IK - Hagfors IBS/Edebäck IBF 3 - 7 Johan Brunzell, Kim Persson Väse Sporthall
2018-10-21 13:00 183402012 SK Sifhälla - Billingsfors IBK 2 - 0 Leif Pettersson, Olof Olsson Tegnérhallen
2018-10-21 14:30 183402015 Club 30 IBK - Nordmarkens IBF 6 - 5 Alva Ödéhn, Ella Tejler Sporthallen Gjutaren
2018-10-27 14:15 183402020 Hagfors IBS/Edebäck IBF - GS 86 AIF 2 - 0 Leif Andersson, Ellinor Strand Uddeholm Arena
2018-10-27 16:00 183402019 Club 30 IBK - Billingsfors IBK 4 - 4 Olof Olsson, Mats Andersson Sporthallen Gjutaren
2018-10-28 09:30 183402016 Hultsberg/Björkås IBF 2 - Skoghalls IBK Utveckling 1 - 7 Ronny Malmgren, Oscar Krantz Stavdal Hyrcity Arena
2018-10-28 14:00 183402018 Nordmarkens IBF - Filipstad IBK 6 - 4 Mikael Johansson, Jimmy Svensson Årjängs Sporthall A
2018-12-02 15:15 183402017 Skattkärrs IK - SK Sifhälla 3 - 2 Leif Pettersson, Magnus Fransson Väse Sporthall
2018-11-10 12:00 183402023 Billingsfors IBK - Nordmarkens IBF 9 - 2 Mikael Johansson, Sören Johansson Billingsfors Bollhall
2018-11-10 13:00 183402025 Skoghalls IBK Utveckling - Hagfors IBS/Edebäck IBF 3 - 3 Nicklas Johansson, Roger Schmidt Hammarö Arena B
2018-11-11 09:30 183402022 GS 86 AIF - Club 30 IBK 5 - 3 Sebastian Krantz, Mats Andersson Forshaga Sporthall
2018-11-11 14:15 183402021 SK Sifhälla - Hultsberg/Björkås IBF 2 5 - 4 Leif Pettersson, Olof Olsson Tegnérhallen
2018-11-25 10:00 183402024 Filipstad IBK - Skattkärrs IK 7 - 0 Nicklas Johansson, Ellinor Strand Spångbergshallen
2018-11-17 11:30 183402026 Skattkärrs IK - Skoghalls IBK Utveckling 6 - 5 Anton Rudsvik, Viktor Rudsvik Väse Sporthall
2018-11-17 16:30 183402028 Club 30 IBK - SK Sifhälla 3 - 4 Raimon Strömberg, Adam Haglund Sporthallen Gjutaren
2018-11-18 11:00 183402030 GS 86 AIF - Billingsfors IBK 1 - 3 Felicia Kästel-Sjöman, Alva Ödéhn Forshaga Sporthall
2018-11-18 13:30 183402029 Hagfors IBS/Edebäck IBF - Filipstad IBK 7 - 3 Filip Eriksson, Albin Äng Uddeholm Arena
2018-11-18 14:00 183402027 Nordmarkens IBF - Hultsberg/Björkås IBF 2 2 - 4 Mikael Johansson, Jimmy Svensson Årjängs Sporthall A
2018-11-23 19:30 183402035 Skoghalls IBK Utveckling - GS 86 AIF 2 - 9 Alva Ödéhn, Kim Persson Hammarö Arena B
2018-11-24 14:30 183402031 SK Sifhälla - Nordmarkens IBF 2 - 5 Mikael Johansson, Sören Johansson Tegnérhallen
2018-11-25 15:15 183402033 Billingsfors IBK - Hagfors IBS/Edebäck IBF 1 - 10 Mikael Johansson, Sören Johansson Billingsfors Bollhall
2018-12-01 09:30 183402032 Hultsberg/Björkås IBF 2 - Skattkärrs IK 2 - 4 Nicklas Mattsson, Roger Schmidt Stavdal Hyrcity Arena
2018-12-02 10:00 183402034 Filipstad IBK - Club 30 IBK 6 - 3 Erik Wallin, Sofie Johansson Spångbergshallen
2018-12-07 19:30 183402038 Hagfors IBS/Edebäck IBF - Hultsberg/Björkås IBF 2 10 - 1 Olof Ullman, Albin Äng Uddeholm Arena
2018-12-09 10:00 183402037 Club 30 IBK - Skattkärrs IK 2 - 3 Anton Rudsvik, Viktor Rudsvik Sporthallen Gjutaren
2018-12-09 15:30 183402039 GS 86 AIF - SK Sifhälla 10 - 8 Tomas Modin, Sebastian Krantz Forshaga Sporthall
2018-12-09 16:00 183402036 Nordmarkens IBF - Skoghalls IBK Utveckling 3 - 8 Jimmy Svensson, Sören Johansson Årjängs Sporthall A
2019-03-03 14:00 183402040 Billingsfors IBK - Filipstad IBK 1 - 4 Leif Pettersson, Magnus Fransson Billingsfors Bollhall
2018-12-15 10:00 183402044 Filipstad IBK - GS 86 AIF 5 - 4 Nicklas Johansson, Pierre Strand Spångbergshallen
2018-12-15 10:15 183402042 Hultsberg/Björkås IBF 2 - Club 30 IBK 3 - 5 Johan Brunzell, Kim Persson Klubbhuset Arena
2018-12-15 13:15 183402043 Skattkärrs IK - Nordmarkens IBF 5 - 5 Johan Brunzell, Kim Persson Väse Sporthall
2018-12-16 15:30 183402041 SK Sifhälla - Hagfors IBS/Edebäck IBF 1 - 6 Mikael Johansson, Sören Johansson Tegnérhallen
2018-12-16 15:30 183402045 Skoghalls IBK Utveckling - Billingsfors IBK 4 - 2 Anton Rudsvik, Viktor Rudsvik Hammarö Arena B
2019-01-12 13:15 183402048 Billingsfors IBK - Skattkärrs IK 7 - 4 Mikael Johansson, Sören Johansson Billingsfors Bollhall
2019-01-13 11:45 183402046 Hagfors IBS/Edebäck IBF - Club 30 IBK 7 - 5 Albin Äng, Anders Ekelund-Carlsson Uddeholm Arena
2019-01-13 12:00 183402049 Filipstad IBK - Hultsberg/Björkås IBF 2 2 - 6 Nicklas Johansson, Hanna Andersson Spångbergshallen
2019-01-13 15:30 183402047 GS 86 AIF - Nordmarkens IBF 5 - 3 Alva Ödéhn, Thea Heiche Forshaga Sporthall
2019-03-03 11:30 183402050 Skoghalls IBK Utveckling - SK Sifhälla 7 - 2 , Mats Andersson Hammarö Arena
2019-01-19 10:30 183402055 Club 30 IBK - Skoghalls IBK Utveckling 4 - 3 Ella Tejler, Thea Heiche Sporthallen Gjutaren
2019-01-19 14:45 183402052 Hultsberg/Björkås IBF 2 - Billingsfors IBK 5 - 4 Ragnar Clarström, Mats Andersson Klubbhuset Arena
2019-01-20 11:30 183402051 SK Sifhälla - Filipstad IBK 1 - 7 Ronny Malmgren, Olof Olsson Tegnérhallen
2019-01-20 13:00 183402054 Nordmarkens IBF - Hagfors IBS/Edebäck IBF 6 - 6 Leif Pettersson, Magnus Fransson Årjängs Sporthall A
2019-01-30 18:30 183402053 Skattkärrs IK - GS 86 AIF 3 - 2 Erik Wallin, Kim Persson Stavdal Hyrcity Arena
2019-01-25 19:30 183402056 Nordmarkens IBF - Club 30 IBK 4 - 3 Mikael Johansson, Jimmy Svensson Årjängs Sporthall A
2019-01-27 12:45 183402057 Hagfors IBS/Edebäck IBF - Skattkärrs IK 4 - 1 Jörgen Grändefors, Albin Äng Uddeholm Arena
2019-01-27 13:30 183402058 GS 86 AIF - Hultsberg/Björkås IBF 2 8 - 4 Alva Ödéhn, Ella Tejler Forshaga Sporthall
2019-01-27 14:00 183402060 Filipstad IBK - Skoghalls IBK Utveckling 2 - 3 Ellinor Strand, Hanna Andersson Spångbergshallen
2019-01-27 15:15 183402059 Billingsfors IBK - SK Sifhälla 6 - 4 Mikael Johansson, Sören Johansson Billingsfors Bollhall
2019-02-01 19:30 183402065 Skoghalls IBK Utveckling - Hultsberg/Björkås IBF 2 3 - 1 Alva Ödéhn, Thea Heiche Hammarö Arena B
2019-02-02 13:30 183402062 GS 86 AIF - Hagfors IBS/Edebäck IBF 0 - 2 Sebastian Krantz, Morgan Vallberg Forshaga Sporthall
2019-02-02 14:15 183402063 Billingsfors IBK - Club 30 IBK 9 - 6 Mikael Johansson, Sören Johansson Billingsfors Bollhall
2019-02-02 15:00 183402064 Filipstad IBK - Nordmarkens IBF 5 - 1 , Pierre Strand Spångbergshallen
2019-02-03 15:00 183402061 SK Sifhälla - Skattkärrs IK 1 - 3 Leif Pettersson, Olof Olsson Tegnérhallen
2019-02-09 13:15 183402067 Skattkärrs IK - Filipstad IBK 3 - 2 Anton Rudsvik, Viktor Rudsvik Väse Sporthall
2019-02-09 14:15 183402066 Hultsberg/Björkås IBF 2 - SK Sifhälla 5 - 6 Roger Schmidt, Erik Schmidt Stavdal Hyrcity Arena
2019-02-10 16:00 183402069 Club 30 IBK - GS 86 AIF 3 - 8 Alva Ödéhn, Ella Tejler Sporthallen Gjutaren
2019-02-10 19:00 183402068 Nordmarkens IBF - Billingsfors IBK 3 - 6 Mikael Johansson, Sören Johansson Årjängs Sporthall A
2019-02-17 14:00 183402070 Hagfors IBS/Edebäck IBF - Skoghalls IBK Utveckling 5 - 9 Olof Ullman, Nicklas Johansson Uddeholm Arena
2019-02-16 12:30 183402075 Skoghalls IBK Utveckling - Skattkärrs IK 9 - 2 Oscar Krantz, Erik Schmidt Hammarö Arena B
2019-02-16 14:45 183402072 Hultsberg/Björkås IBF 2 - Nordmarkens IBF 2 - 5 Weine Dahlén, Sebastian Krantz Stavdal Hyrcity Arena
2019-02-17 17:15 183402073 Billingsfors IBK - GS 86 AIF 3 - 7 Mikael Johansson, Sören Johansson Billingsfors Bollhall
2019-03-13 19:15 183402074 Filipstad IBK - Hagfors IBS/Edebäck IBF 3 - 4 Pierre Strand, Hanna Andersson Spångbergshallen
2019-03-24 10:00 183402071 SK Sifhälla - Club 30 IBK 2 - 3 Erik Jansson, Ronny Malmgren Tegnérhallen
2019-02-23 10:30 183402076 Skattkärrs IK - Hultsberg/Björkås IBF 2 3 - 5 Thea Heiche, Kim Persson Väse Sporthall
2019-02-23 15:15 183402077 Nordmarkens IBF - SK Sifhälla 2 - 4 Mikael Johansson, Sören Johansson Årjängs Sporthall A
2019-02-24 10:00 183402080 GS 86 AIF - Skoghalls IBK Utveckling 4 - 8 Sebastian Krantz, Mats Andersson Forshaga Sporthall
2019-02-24 13:30 183402079 Hagfors IBS/Edebäck IBF - Billingsfors IBK 3 - 6 Pierre Strand, Hanna Andersson Uddeholm Arena
2019-03-30 11:00 183402078 Club 30 IBK - Filipstad IBK 4 - 7 Roger Schmidt, Oscar Krantz Sporthallen Gjutaren
2019-03-09 10:00 183402083 Skattkärrs IK - Club 30 IBK 3 - 2 Alva Ödéhn, Ella Tejler Väse Sporthall
2019-03-09 14:00 183402085 Skoghalls IBK Utveckling - Nordmarkens IBF 4 - 1 Oscar Krantz, Erik Schmidt Hammarö Arena B
2019-03-10 11:45 183402082 Hultsberg/Björkås IBF 2 - Hagfors IBS/Edebäck IBF 4 - 3 Oscar Krantz, Erik Schmidt Klubbhuset Arena
2019-03-10 12:00 183402084 Filipstad IBK - Billingsfors IBK 6 - 3 Pierre Strand, Ellinor Strand Spångbergshallen
2019-03-10 13:00 183402081 SK Sifhälla - GS 86 AIF 4 - 0 Olof Olsson, Magnus Fransson Tegnérhallen
2019-03-15 19:00 183402090 Billingsfors IBK - Skoghalls IBK Utveckling 6 - 9 , Sören Johansson Billingsfors Bollhall
2019-03-15 19:30 183402086 Nordmarkens IBF - Skattkärrs IK 3 - 10 Peter Berntsson, Bosse Andersson Årjängs Sporthall A
2019-03-16 15:00 183402087 Club 30 IBK - Hultsberg/Björkås IBF 2 3 - 6 Christian Fröding, Christoffer Risberg Sporthallen Gjutaren
2019-03-17 12:00 183402089 GS 86 AIF - Filipstad IBK 1 - 5 Alva Ödéhn, Ella Tejler Forshaga Sporthall
2019-03-17 14:00 183402088 Hagfors IBS/Edebäck IBF - SK Sifhälla 7 - 1 Olof Ullman, Nicklas Johansson Uddeholm Arena
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Skoghalls IBK Utveckling 18 13 1 4 92-56 36 40
2. Hagfors IBS/ Edebäck IBF 18 12 2 4 97-55 42 38
3. Filipstad IBK 18 12 0 6 83-52 31 36
4. Skattkärrs IK 18 10 1 7 61-70 -9 31
5. Billingsfors IBK 18 8 1 9 72-78 -6 25
6. GS 86 AIF 18 8 0 10 75-68 7 24
7. Hultsberg/ Björkås IBF 2 18 7 0 11 61-80 -19 21
8. SK Sifhälla 18 6 0 12 52-84 -32 18
9. Nordmarkens IBF 18 5 2 11 63-95 -32 17
10. Club 30 IBK 18 5 1 12 65-83 -18 16
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis