P03 DM (2018/19)

Gruppspel
P03 Grupp A
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-12-08 08:00 160600001 IFK Mariefred - Nykvarns IF 2 - 4 Arne Brattehag, Sigge Maurer Pershagens Sporthall
2018-12-08 08:45 160600002 Torshälla IBK - Onyx IBS 2 - 0 Arne Brattehag, Sigge Maurer Pershagens Sporthall
2018-12-08 10:15 160600003 Onyx IBS - IFK Mariefred 3 - 3 Jesper Asplund, Joacim Hansson Pershagens Sporthall
2018-12-08 11:00 160600004 Torshälla IBK - Nykvarns IF 0 - 10 Jesper Asplund, Joacim Hansson Pershagens Sporthall
2018-12-08 13:15 160600005 IFK Mariefred - Torshälla IBK 5 - 3 Jesper Asplund, Joacim Hansson Pershagens Sporthall
2018-12-08 14:00 160600006 Onyx IBS - Nykvarns IF 0 - 8 Jesper Asplund, Joacim Hansson Pershagens Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Nykvarns IF 3 3 0 0 22-2 20 9
2. IFK Mariefred 3 1 1 1 10-10 0 4
3. Torshälla IBK 3 1 0 2 5-15 -10 3
4. Onyx IBS 3 0 1 2 3-13 -10 1
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
P03 Grupp B
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-12-08 11:45 160603001 IFK Gnesta - Trosa Edanö IBK 0 - 3 Arne Brattehag, Sigge Maurer Pershagens Sporthall
2018-12-08 12:30 160603002 Strängnäs IBK - Telge SIBK 0 - 2 Arne Brattehag, Sigge Maurer Pershagens Sporthall
2018-12-08 14:45 160603003 Telge SIBK - IFK Gnesta 7 - 0 Joacim Hansson, Ivan Wahlström Pershagens Sporthall
2018-12-08 15:30 160603004 Strängnäs IBK - Trosa Edanö IBK 3 - 3 Ivan Wahlström, Dennis Wagermark Pershagens Sporthall
2018-12-08 17:00 160603005 IFK Gnesta - Strängnäs IBK 2 - 6 Ivan Wahlström, Dennis Wagermark Pershagens Sporthall
2018-12-08 17:45 160603006 Telge SIBK - Trosa Edanö IBK 4 - 2 Ivan Wahlström, Dennis Wagermark Pershagens Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Telge SIBK 3 3 0 0 13-2 11 9
2. Strängnäs IBK 3 1 1 1 9-7 2 4
3. Trosa Edanö IBK 3 1 1 1 8-7 1 4
4. IFK Gnesta 3 0 0 3 2-16 -14 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Slutspel
P03 A-slutspel
Tid Omgång Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-12-09 12:45 Semifinal 1 160601001 IFK Mariefred - Telge SIBK 1 - 5 Mikko Mäkelä, Göran Karlsson Pershagens Sporthall
2018-12-09 12:45 Semifinal 2 160601002 Strängnäs IBK - Nykvarns IF 2 - 9 Arne Brattehag, Sigge Maurer Västergård Arena A
2018-12-09 16:30 Final 160601003 Nykvarns IF - Telge SIBK 7 - 2 Arne Brattehag, Sigge Maurer Västergård Arena A
P03 B-slutspel
Tid Omgång Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-12-09 11:30 Semifinal 1 160602001 Onyx IBS - Trosa Edanö IBK 4 - 5 Mikko Mäkelä, Göran Karlsson Pershagens Sporthall
2018-12-09 11:30 Semifinal 2 160602002 IFK Gnesta - Torshälla IBK 7 - 5 Admir Brkic, Niclas Andersson Västergård Arena A
2018-12-09 15:15 Final 160602003 IFK Gnesta - Trosa Edanö IBK 2 - 3 e.förl. Mathias Lindvall, Ivan Wahlström Pershagens Sporthall

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis