Stockholmscupen Flickor (2017/18)

Gruppspel
Gruppspel Flickor Lätt 1
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-04-28 09:00 155002001 Bro IK - Åkersberga IBF 2 - 3 Emilia Tuomela, Daniel Kölborn Stora Mossen 1
2018-04-28 09:00 155002002 Huddinge IK - Nacka Wallenstam IBK 17 - 1 Eskil Simonsen, Alexander Potapeiko Stora Mossen 2
2018-04-28 12:00 155002003 Bro IK - Huddinge IK 3 - 7 Patrik Arvinder, Jonatan Svahn Stora Mossen 1
2018-04-28 12:00 155002004 Nacka Wallenstam IBK - Åkersberga IBF 1 - 15 Erik Hellgren, Gustav Levin Stora Mossen 2
2018-04-28 15:00 155002005 Nacka Wallenstam IBK - Bro IK 4 - 10 Svedje Ohlson, Gabriel Nääs Stora Mossen 2
2018-04-28 15:00 155002006 Åkersberga IBF - Huddinge IK 2 - 3 Ida Nedin, Ida Sandberg Stora Mossen 1
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Huddinge IK 3 3 0 0 27-6 21 9
2. Åkersberga IBF 3 2 0 1 20-6 14 6
3. Bro IK 3 1 0 2 15-14 1 3
4. Nacka Wallenstam IBK 3 0 0 3 6-42 -36 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Gruppspel Flickor Lätt 2
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-04-28 10:00 155012001 Bele Barkarby IF IBF - Älvsjö AIK IBF 5 - 2 Emilia Tuomela, Erik Hellgren Stora Mossen 1
2018-04-28 10:00 155012002 Sigtuna IF IBK - Vendelsö IK 2 - 0 Eskil Simonsen, Alexander Potapeiko Stora Mossen 2
2018-04-28 13:00 155012003 Bele Barkarby IF IBF - Sigtuna IF IBK 1 - 4 Erik Hellgren, Gustav Levin Stora Mossen 2
2018-04-28 13:00 155012004 Vendelsö IK - Älvsjö AIK IBF 0 - 2 Patrik Arvinder, Jonatan Svahn Stora Mossen 1
2018-04-28 16:00 155012005 Vendelsö IK - Bele Barkarby IF IBF 1 - 5 Ida Nedin, Ida Sandberg Stora Mossen 1
2018-04-28 16:00 155012006 Älvsjö AIK IBF - Sigtuna IF IBK 1 - 7 Svedje Ohlson, Gabriel Nääs Stora Mossen 2
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Sigtuna IF IBK 3 3 0 0 13-2 11 9
2. Bele Barkarby IF IBF 3 2 0 1 11-7 4 6
3. Älvsjö AIK IBF 3 1 0 2 5-12 -7 3
4. Vendelsö IK 3 0 0 3 1-9 -8 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Gruppspel Flickor Lätt 3
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-04-28 11:00 155006001 FBI Tullinge - Hammarby IF IBF 3 - 2 Emilia Tuomela, Daniel Kölborn Stora Mossen 1
2018-04-28 11:00 155006002 Hässelby SK IBK - Täby FC 0 - 9 Eskil Simonsen, Alexander Potapeiko Stora Mossen 2
2018-04-28 14:00 155006003 FBI Tullinge - Hässelby SK IBK 2 - 1 Erik Hellgren, Gustav Levin Stora Mossen 2
2018-04-28 14:00 155006004 Täby FC - Hammarby IF IBF 0 - 0 Patrik Arvinder, Jonatan Svahn Stora Mossen 1
2018-04-28 17:00 155006005 Täby FC - FBI Tullinge 0 - 1 Gabriel Nääs, Svedje Ohlson Stora Mossen 2
2018-04-28 17:00 155006006 Hammarby IF IBF - Hässelby SK IBK 6 - 3 Ida Nedin, Ida Sandberg Stora Mossen 1
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. FBI Tullinge 3 3 0 0 6-3 3 9
2. Täby FC 3 1 1 1 9-1 8 4
3. Hammarby IF IBF 3 1 1 1 8-6 2 4
4. Hässelby SK IBK 3 0 0 3 4-17 -13 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Slutspel
A-Slutspel Flickor Lätt
Tid Omgång Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-04-29 09:00 Kvartsfinal 1 155008006 FBI Tullinge - Täby FC 0 - 1 e.förl. Eskil Simonsen, Alexander Potapeiko Stora Mossen 1
2018-04-29 10:15 Kvartsfinal 2 155008007 Åkersberga IBF - Bele Barkarby IF IBF 3 - 2 Jonatan Svahn, Patrik Arvinder Stora Mossen 1
2018-04-29 14:00 Plac.match 155008005 FBI Tullinge - Bele Barkarby IF IBF 0 - 3 Alexander Potapeiko, Eskil Simonsen Stora Mossen 1
2018-04-29 16:30 Semifinal 1 155008003 Huddinge IK - Åkersberga IBF 4 - 3 Jonatan Svahn, Patrik Arvinder Stora Mossen 1
2018-04-29 17:45 Semifinal 7 155008009 Sigtuna IF IBK - Täby FC 0 - 3 Patrik Arvinder, Jonatan Svahn Stora Mossen 1
2018-05-05 11:30 Final 155008010 Huddinge IK - Täby FC 5 - 4 Patrik Arvinder, Jonatan Svahn Eriksdalshallen
B-Slutspel Flickor Lätt
Tid Omgång Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-04-29 11:30 Kvartsfinal 1 155009001 Älvsjö AIK IBF - Nacka Wallenstam IBK 9 - 5 Ida Sandberg, Ida Nedin Stora Mossen 1
2018-04-29 12:45 Kvartsfinal 2 155009002 Vendelsö IK - Hässelby SK IBK 1 - 0 Eskil Simonsen, Alexander Potapeiko Stora Mossen 1
2018-04-29 15:15 Plac.match 155009005 Nacka Wallenstam IBK - Hässelby SK IBK 0 - 6 Ida Sandberg, Ida Nedin Stora Mossen 1
2018-04-29 19:00 Semifinal 1 155009003 Hammarby IF IBF - Vendelsö IK 8 - 1 Ida Nedin, Ida Sandberg Stora Mossen 1
2018-04-29 20:15 Semifinal 2 155009004 Bro IK - Älvsjö AIK IBF 7 - 1 Roland Nester, Ida Nedin Stora Mossen 1
2018-05-06 13:00 Final 155009006 Hammarby IF IBF - Bro IK 4 - 0 Alexander Potapeiko, Eskil Simonsen Eriksdalshallen

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis