P02 DM (2017/18)

Gruppspel
P02 Grupp A
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2017-12-02 09:00 160900001 IFK Mariefred - Torshälla IBK 4 - 6 Christian Engfors, Dennis Wagermark Västergård Arena A
2017-12-02 09:45 160900002 Nykvarns IF Svart - Telge SIBK Vit 1 - 1 Christian Engfors, Marcus Åbom Västergård Arena A
2017-12-02 12:00 160900003 Telge SIBK Vit - IFK Mariefred 3 - 3 Göran Karlsson, Karl-Gustav Bergström Västergård Arena A
2017-12-02 12:45 160900004 Nykvarns IF Svart - Torshälla IBK 8 - 1 Karl-Gustav Bergström, Göran Karlsson Västergård Arena A
2017-12-02 15:00 160900005 IFK Mariefred - Nykvarns IF Svart 1 - 8 Robin Hynninen, Elin Holm Västergård Arena A
2017-12-02 15:45 160900006 Telge SIBK Vit - Torshälla IBK 6 - 0 Elin Holm, Robin Hynninen Västergård Arena A
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Nykvarns IF Svart 3 2 1 0 17-3 14 7
2. Telge SIBK Vit 3 1 2 0 10-4 6 5
3. Torshälla IBK 3 1 0 2 7-18 -11 3
4. IFK Mariefred 3 0 1 2 8-17 -9 1
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
P02 Grupp B
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2017-12-02 10:30 160901001 Nykvarns IF Vit - Telge SIBK Röd 3 - 6 Christian Engfors, Marcus Åbom Västergård Arena A
2017-12-02 11:15 160901002 Flens IBF/ Malmköping IBF - Strängnäs IBK 2 - 4 Christian Engfors, Marcus Åbom Västergård Arena A
2017-12-02 13:30 160901003 Strängnäs IBK - Nykvarns IF Vit 1 - 4 Karl-Gustav Bergström, Göran Karlsson Västergård Arena A
2017-12-02 14:15 160901004 Flens IBF/ Malmköping IBF - Telge SIBK Röd 3 - 4 Karl-Gustav Bergström, Göran Karlsson Västergård Arena A
2017-12-02 16:30 160901005 Nykvarns IF Vit - Flens IBF/ Malmköping IBF 1 - 4 Elin Holm, Robin Hynninen Västergård Arena A
2017-12-02 17:15 160901006 Strängnäs IBK - Telge SIBK Röd 4 - 5 Robin Hynninen, Elin Holm Västergård Arena A
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Telge SIBK Röd 3 3 0 0 15-10 5 9
2. Flens IBF/ Malmköping IBF 3 1 0 2 9-9 0 3
3. Nykvarns IF Vit 3 1 0 2 8-11 -3 3
4. Strängnäs IBK 3 1 0 2 9-11 -2 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Slutspel
P02 A-slutspel
Tid Omgång Matchnr Match Resultat Domare Plats
2017-12-03 14:30 Semifinal 1 160902001 Telge SIBK Vit - Telge SIBK Röd 4 - 2 Karl-Gustav Bergström, Lars Gustavsson Västergård Arena A
2017-12-03 14:30 Semifinal 2 160902002 Flens IBF/ Malmköping IBF - Nykvarns IF Svart 3 - 6 Göran Karlsson, Niclas Andersson Pershagens Sporthall
2017-12-03 19:00 Final 160902003 Nykvarns IF Svart - Telge SIBK Vit 3 - 1 Elin Holm, Tommy Nyring Västergård Arena A
P02 B-Slutspel
Tid Omgång Matchnr Match Resultat Domare Plats
2017-12-03 10:30 Semifinal 2 160903002 Strängnäs IBK - Torshälla IBK 6 - 3 Michael Amberg, Mathias Lindvall Wasa Sporthall
2017-12-03 13:15 Semifinal 1 160903001 IFK Mariefred - Nykvarns IF Vit 6 - 5 John Awabdeh, Martin Morén Wasa Sporthall
2017-12-03 16:00 Final 160903003 Strängnäs IBK - IFK Mariefred 9 - 7 John Awabdeh, Martin Morén Wasa Sporthall

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis