Gruppspel | ||||||||
F01 Grupp A | ||||||||
Tid | Matchnr | Match | Resultat | Domare | Plats | |||
2017-12-09 09:00 | 160800001 | Katrineholms IBF - Trosa Edanö IBK | 2 - 3 | Mattias Lönnborg, Mika Ristanen | Västergård Arena A | |||
2017-12-09 09:45 | 160800002 | Onyx IBS - Telge SIBK Vit | 0 - 0 | Mattias Lönnborg, Mika Ristanen | Västergård Arena A | |||
2017-12-09 12:00 | 160800003 | Telge SIBK Vit - Katrineholms IBF | 4 - 0 | Sigge Maurer, Christian Johnsson | Västergård Arena A | |||
2017-12-09 12:45 | 160800004 | Onyx IBS - Trosa Edanö IBK | 2 - 2 | Sigge Maurer, Christian Johnsson | Västergård Arena A | |||
2017-12-09 15:00 | 160800005 | Katrineholms IBF - Onyx IBS | 1 - 3 | Mattias Lönnborg, Mika Ristanen | Västergård Arena A | |||
2017-12-09 15:45 | 160800006 | Telge SIBK Vit - Trosa Edanö IBK | 4 - 2 | Mattias Lönnborg, Mika Ristanen | Västergård Arena A |
Tabell | ||||||||
Plac. | Lag | S | V | O | F | GM-IM | D | P |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Telge SIBK Vit | 3 | 2 | 1 | 0 | 8-2 | 6 | 7 |
2. | Onyx IBS | 3 | 1 | 2 | 0 | 5-3 | 2 | 5 |
3. | Trosa Edanö IBK | 3 | 1 | 1 | 1 | 7-8 | -1 | 4 |
4. | Katrineholms IBF | 3 | 0 | 0 | 3 | 3-10 | -7 | 0 |
|
F01 Grupp B | ||||||||
Tid | Matchnr | Match | Resultat | Domare | Plats | |||
2017-12-09 10:30 | 160802001 | Strängnäs IBK - Torshälla IBK | 1 - 2 | Mattias Lönnborg, Mika Ristanen | Västergård Arena A | |||
2017-12-09 11:15 | 160802004 | IFK Gnesta - Telge SIBK Röd | 1 - 3 | Mattias Lönnborg, Mika Ristanen | Västergård Arena A | |||
2017-12-09 13:30 | 160802002 | Torshälla IBK - IFK Gnesta | 2 - 2 | Sigge Maurer, Christian Johnsson | Västergård Arena A | |||
2017-12-09 14:15 | 160802005 | Telge SIBK Röd - Strängnäs IBK | 1 - 0 | Sigge Maurer, Christian Johnsson | Västergård Arena A | |||
2017-12-09 16:30 | 160802003 | IFK Gnesta - Strängnäs IBK | 5 - 0 | Henrik Ibjer, Mika Ristanen | Västergård Arena A | |||
2017-12-09 17:15 | 160802006 | Torshälla IBK - Telge SIBK Röd | 0 - 6 | Henrik Ibjer, Mika Ristanen | Västergård Arena A |
Tabell | ||||||||
Plac. | Lag | S | V | O | F | GM-IM | D | P |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Telge SIBK Röd | 3 | 3 | 0 | 0 | 10-1 | 9 | 9 |
2. | IFK Gnesta | 3 | 1 | 1 | 1 | 8-5 | 3 | 4 |
3. | Torshälla IBK | 3 | 1 | 1 | 1 | 4-9 | -5 | 4 |
4. | Strängnäs IBK | 3 | 0 | 0 | 3 | 1-8 | -7 | 0 |
|
Slutspel | ||||||
F01 A-slutspel | ||||||
Tid | Omgång | Matchnr | Match | Resultat | Domare | Plats |
2017-12-10 15:00 | Semifinal 1 | 160803001 | Onyx IBS - Telge SIBK Röd | 2 - 1 e.str. | Henrik Ibjer, Tommy Nyring | Västergård Arena A |
2017-12-10 15:00 | Semifinal 2 | 160803002 | IFK Gnesta - Telge SIBK Vit | 4 - 3 | Håkan Rask, Mikael Samuelsson | Pershagens Sporthall |
2017-12-10 18:00 | Final | 160803003 | IFK Gnesta - Onyx IBS | 2 - 3 | Henrik Ibjer, Tommy Nyring | Västergård Arena A |
F01 B-Slutspel | ||||||
Tid | Omgång | Matchnr | Match | Resultat | Domare | Plats |
2017-12-10 09:15 | Semifinal 1 | 160801001 | Katrineholms IBF - Torshälla IBK | 3 - 2 | Martin Morén, Ivan Wahlström | Västergård Arena A |
2017-12-10 09:15 | Semifinal 2 | 160801002 | Strängnäs IBK - Trosa Edanö IBK | 1 - 3 | Sigge Maurer, Robin Hynninen | Wasa Sporthall |
2017-12-10 12:00 | Final | 160801003 | Trosa Edanö IBK - Katrineholms IBF | 4 - 1 | Martin Morén, Ivan Wahlström | Västergård Arena A |
Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis