Pantamera Röd F03 (2016/17)

Gruppspel
Pantamera Röd F03
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-10-01 10:30 039016004 IBF Gagnef - KFUM Falun 2 - 12 David Asklander, Håkan Aspman Mockfjärds Sporthall
2016-10-01 15:15 039016006 IBF Säter F03/04/05 - Insjöns BK F03 2 - 1 Viktor Snöborgs, Viktor Snöborgs Skönvikshallen
2016-10-02 11:00 039016001 Digers BK - Rättviks IBF 1 - 5 August Sundquist, August Sundquist Orsa Sporthall
2016-10-02 12:00 039016003 IBF Falun Ungdom F 03 - Smedjebackens IBK 8 - 4 Michelle Unger, Villiam Wikberg Guide Arena 2
2016-10-02 12:30 039016002 IBF Borlänge - Sundborns GOIF 3 - 3 Simon Kvarnström, Viktor Snöborgs Ornäs Sporthall
2016-11-05 10:15 039016005 IBF Leksand - KAIS Mora UIF 5 - 2 Hajrudin Omerbasic, Senad Omerbasic Leksandshallen B
2016-10-08 11:30 039016010 KAIS Mora UIF - IBF Falun Ungdom F 03 1 - 3 Björn Kindström, Roger Pernling Idre Fjäll Arena
2016-10-08 13:30 039016007 Sundborns GOIF - Digers BK 3 - 3 Torbjörn Aspman, Björn Lundqvist Sundbornshallen
2016-10-09 11:30 039016009 KFUM Falun - IBF Borlänge 2 - 1 Minda Helders, Sandra Boman Lugnet D
2016-10-09 12:30 039016012 IBF Säter F03/04/05 - IBF Leksand 0 - 7 Christer Sundberg, Larssa Wattberg Skönvikshallen
2016-10-09 15:00 039016011 Insjöns BK F03 - IBF Gagnef 12 - 1 Hajrudin Omerbasic, Senad Omerbasic Insjöns Sporthall
2016-12-17 16:45 039016008 Smedjebackens IBK - Rättviks IBF 3 - 2 Joacim Svensson, Simon Jansson Bergahallen
2016-10-15 11:30 039016014 Sundborns GOIF - KFUM Falun 8 - 2 Björn Lundqvist, Oscar Hannersjö Sundbornshallen
2016-10-16 10:30 039016016 IBF Borlänge - Insjöns BK F03 5 - 1 Hans Bylund, Emil Karlsson Ornäs Sporthall
2016-10-16 10:30 039016018 IBF Gagnef - IBF Leksand 1 - 14 Jonatan Åcerclinth, Håkan Aspman Mockfjärds Sporthall
2016-10-16 11:00 039016017 IBF Falun Ungdom F 03 - IBF Säter F03/04/05 7 - 5 Nathalie Jansson, Minda Helders Guide Arena 1
2016-10-16 13:00 039016013 Digers BK - Smedjebackens IBK 2 - 6 Emma Romlin, Magnus Sjödin Orsa Sporthall
2016-10-16 13:00 039016015 Rättviks IBF - KAIS Mora UIF 3 - 4 Senad Omerbasic, Fredrik Egerhag Rättviks Sporthall
2016-10-22 11:30 039016020 KAIS Mora UIF - Smedjebackens IBK 6 - 2 Björn Kindström, Terje Severinsson Idre Fjäll Arena
2016-10-23 10:00 039016019 KFUM Falun - Digers BK 3 - 3 Arvid Hedin, Hampus Jansson Lugnet D
2016-10-23 12:45 039016022 IBF Säter F03/04/05 - Rättviks IBF 5 - 5 Emma Romlin, Christer Sundberg Skönvikshallen
2016-10-23 14:00 039016023 IBF Leksand - IBF Borlänge 5 - 5 Anton Eriksson, Lucas Modin Leksandshallen B
2016-10-23 15:00 039016021 Insjöns BK F03 - Sundborns GOIF 3 - 5 Hannes Lundberg, Johan Solarfs Insjöns Sporthall
2016-10-23 16:00 039016024 IBF Gagnef - IBF Falun Ungdom F 03 1 - 18 Jonatan Åcerclinth, Håkan Aspman Mockfjärds Sporthall
2016-10-29 11:00 039016025 Digers BK - KAIS Mora UIF 4 - 10 Magnus Sjödin, Emil Larsson Orsa Sporthall
2016-10-29 11:00 039016027 Smedjebackens IBK - IBF Säter F03/04/05 7 - 3 Martin Alander, Joacim Svensson Bergahallen
2016-10-29 11:30 039016028 Sundborns GOIF - IBF Leksand 5 - 10 Emil Lennartsson, Björn Lundqvist Sundbornshallen
2016-10-29 11:30 039016030 IBF Borlänge - IBF Falun Ungdom F 03 9 - 3 Marcus Kurkkio, Emil Karlsson Gyllehallen
2016-10-29 13:15 039016029 Rättviks IBF - IBF Gagnef 12 - 3 Johan Mases, Calle Inglander Rättviks Sporthall
2016-10-30 16:30 039016026 KFUM Falun - Insjöns BK F03 2 - 0 Daniel Pettersson, Hampus Jansson Lugnet D
2016-11-04 19:00 039016036 IBF Borlänge - Rättviks IBF 6 - 2 Haaruun Omar, Hans Bylund Ornäs Sporthall
2016-11-06 10:30 039016034 IBF Gagnef - Smedjebackens IBK 2 - 7 Jonatan Åcerclinth, Håkan Aspman Mockfjärds Sporthall
2016-11-06 11:00 039016035 IBF Falun Ungdom F 03 - Sundborns GOIF 8 - 1 Sandra Boman, Minda Helders Guide Arena 1
2016-11-06 12:45 039016032 IBF Säter F03/04/05 - KAIS Mora UIF 1 - 13 Emma Romlin, Stina Wikström Skönvikshallen
2016-11-06 15:00 039016031 Insjöns BK F03 - Digers BK 1 - 2 Håkan Aspman, Jonatan Åcerclinth Insjöns Sporthall
2016-11-06 16:00 039016033 IBF Leksand - KFUM Falun 4 - 3 Hampus Esters, Isac Oscarsson Leksandshallen B
2016-11-12 09:30 039016041 Smedjebackens IBK - IBF Borlänge 1 - 3 Simon Jansson, Torbjörn Aspman Bergahallen
2016-11-12 11:00 039016039 KAIS Mora UIF - IBF Gagnef 23 - 1 Björn Kindström, Terje Severinsson Idre Fjäll Arena
2016-11-12 13:30 039016042 Sundborns GOIF - Rättviks IBF 6 - 5 Björn Lundqvist, Emil Lennartsson Sundbornshallen
2016-11-13 09:45 039016040 IBF Falun Ungdom F 03 - KFUM Falun 4 - 3 Patrik Magnusson, Arvid Hedin Guide Arena 1
2016-11-13 13:00 039016037 Digers BK - IBF Säter F03/04/05 5 - 6 Magnus Sjödin, August Sundquist Orsa Sporthall
2016-11-13 15:00 039016038 Insjöns BK F03 - IBF Leksand 1 - 2 Lucas Modin Insjöns Sporthall
2016-11-19 12:00 039016046 IBF Borlänge - KAIS Mora UIF 4 - 2 Felix Carlsson, Hans Bylund Ornäs Sporthall
2016-11-20 10:30 039016044 IBF Gagnef - IBF Säter F03/04/05 4 - 10 Jonatan Åcerclinth, Håkan Aspman Mockfjärds Sporthall
2016-11-20 11:15 039016045 IBF Falun Ungdom F 03 - Insjöns BK F03 0 - 3 Hampus Jansson, Arvid Hedin Guide Arena 2
2016-11-20 12:30 039016043 IBF Leksand - Digers BK 1 - 1 Lucas Modin, Anton Eriksson Leksandshallen B
2016-11-20 13:00 039016047 Rättviks IBF - KFUM Falun 8 - 2 Roger Pernling, Fredrik Egerhag Rättviks Sporthall
2016-11-20 14:30 039016048 Sundborns GOIF - Smedjebackens IBK 6 - 3 Emil Lennartsson, Karin Wingqvist Sundbornshallen
2016-11-26 10:45 039016051 IBF Säter F03/04/05 - IBF Borlänge 4 - 7 Anders Sundvall, Stina Wikström Skönvikshallen
2016-11-26 13:00 039016049 Digers BK - IBF Gagnef 10 - 0 Magnus Sjödin, Emil Larsson Orsa Sporthall
2016-11-27 10:30 039016054 KFUM Falun - Smedjebackens IBK 0 - 5 Villiam Wikberg, Michelle Unger Lugnet C
2016-11-27 11:30 039016053 KAIS Mora UIF - Sundborns GOIF 12 - 3 Robin Bjelkesten, Torsten Helgemo Noretskolan
2016-11-27 14:00 039016050 IBF Leksand - IBF Falun Ungdom F 03 0 - 4 Michelle Sederström, Agnes Roos Leksandshallen B
2016-11-27 15:00 039016052 Insjöns BK F03 - Rättviks IBF 1 - 3 Lucas Modin, Anton Eriksson Insjöns Sporthall
2016-12-03 11:00 039016059 Smedjebackens IBK - Insjöns BK F03 2 - 1 Felix Carlsson, Hans Bylund Bergahallen
2016-12-03 11:45 039016057 Rättviks IBF - IBF Leksand 3 - 3 Fredrik Egerhag, Larssa Wattberg Rättviks Sporthall
2016-12-04 11:45 039016055 IBF Falun Ungdom F 03 - Digers BK 7 - 1 Arvid Hedin, Villiam Wikberg Guide Arena 2
2016-12-04 12:30 039016056 IBF Borlänge - IBF Gagnef 9 - 1 Emil Karlsson, Marcus Kurkkio Ornäs Sporthall
2016-12-04 12:30 039016058 Sundborns GOIF - IBF Säter F03/04/05 11 - 0 Oscar Hannersjö, Björn Lundqvist Sundbornshallen
2016-12-04 13:30 039016060 KFUM Falun - KAIS Mora UIF 0 - 13 Ellen Stålnäbb, Sandra Boman Lugnet A
2016-12-17 11:00 039016061 Digers BK - IBF Borlänge 2 - 5 August Sundquist, Magnus Sjödin Orsa Sporthall
2016-12-18 11:00 039016062 IBF Falun Ungdom F 03 - Rättviks IBF 3 - 3 Sandra Boman, Minda Helders Guide Arena 1
2016-12-18 12:00 039016065 IBF Säter F03/04/05 - KFUM Falun 0 - 4 Emma Romlin, Stina Wikström Skönvikshallen
2016-12-18 12:30 039016063 IBF Gagnef - Sundborns GOIF 1 - 14 Håkan Aspman, Jonatan Åcerclinth Mockfjärds Sporthall
2016-12-18 14:00 039016064 IBF Leksand - Smedjebackens IBK 0 - 3 Emma Nordqvist, Isac Oscarsson Leksandshallen B
2016-12-18 17:00 039016066 Insjöns BK F03 - KAIS Mora UIF 0 - 6 Agnes Roos, Michelle Sederström Insjöns Sporthall
2017-01-07 10:00 039016069 Smedjebackens IBK - IBF Falun Ungdom F 03 3 - 3 Martin Alander, Joacim Svensson Bergahallen
2017-01-07 13:00 039016071 KAIS Mora UIF - IBF Leksand 3 - 1 Nicklas Sjöström, Björn Kindström Idre Fjäll Arena
2017-01-08 11:30 039016067 Rättviks IBF - Digers BK 5 - 3 Calle Inglander, Fredrik Egerhag Rättviks Sporthall
2017-01-08 14:30 039016068 Sundborns GOIF - IBF Borlänge 3 - 7 Oscar Hannersjö, Mathias Renström Sundbornshallen
2017-01-08 17:15 039016072 Insjöns BK F03 - IBF Säter F03/04/05 2 - 1 Hans Bylund, Felix Carlsson Insjöns Sporthall
2017-04-01 10:00 039016070 KFUM Falun - IBF Gagnef 13 - 0 Sandra Boman, Nathalie Jansson Lugnet D
2016-11-27 15:15 039016073 Digers BK - Sundborns GOIF 1 - 2 August Sundquist, Magnus Sjödin Orsa Sporthall
2017-01-14 10:30 039016077 IBF Gagnef - Insjöns BK F03 1 - 8 Andreas Spång, Johan Forsström Mockfjärds Sporthall
2017-01-14 17:00 039016075 IBF Borlänge - KFUM Falun 8 - 1 Hans Bylund, Felix Carlsson Ornäs Sporthall
2017-01-15 12:45 039016076 IBF Falun Ungdom F 03 - KAIS Mora UIF 1 - 11 Emil Lennartsson, Amanda Karlsson Guide Arena 1
2017-01-15 15:00 039016074 Rättviks IBF - Smedjebackens IBK 7 - 1 Fredrik Egerhag, Johan Mases Rättviks Sporthall
2017-01-15 16:00 039016078 IBF Leksand - IBF Säter F03/04/05 2 - 2 Michelle Sederström, Mattias Hedberg Leksandshallen B
2017-01-21 12:00 039016079 Smedjebackens IBK - Digers BK 12 - 1 Tonni Boström, Johan Forsström Bergahallen
2017-01-21 15:00 039016084 IBF Leksand - IBF Gagnef 5 - 1 Fahrudin Omerbasic, Hajrudin Omerbasic Leksandshallen B
2017-01-22 09:00 039016083 IBF Säter F03/04/05 - IBF Falun Ungdom F 03 0 - 5 Stina Wikström, Emma Romlin Skönvikshallen
2017-01-22 10:00 039016080 KFUM Falun - Sundborns GOIF 5 - 3 Minda Helders, Nathalie Jansson Lugnet D
2017-01-22 13:00 039016081 KAIS Mora UIF - Rättviks IBF 3 - 1 Björn Kindström, Roger Pernling Idre Fjäll Arena
2017-01-22 17:00 039016082 Insjöns BK F03 - IBF Borlänge 5 - 10 Hans Bylund, Felix Carlsson Insjöns Sporthall
2017-01-28 10:30 039016089 IBF Borlänge - IBF Leksand 3 - 2 Hans Bylund, Felix Carlsson Ornäs Sporthall
2017-01-28 12:00 039016086 Smedjebackens IBK - KAIS Mora UIF 2 - 7 Simon Jansson, Simon Jansson Bergahallen
2017-01-28 13:00 039016085 Digers BK - KFUM Falun OW (0 - 5) Orsa Sporthall
2017-01-29 09:30 039016090 IBF Falun Ungdom F 03 - IBF Gagnef 6 - 0 Hampus Jansson, Arvid Hedin Guide Arena 2
2017-01-29 11:30 039016088 Rättviks IBF - IBF Säter F03/04/05 6 - 3 Fredrik Egerhag, Håkan Aspman Rättviks Sporthall
2017-01-29 14:30 039016087 Sundborns GOIF - Insjöns BK F03 9 - 2 Mathias Renström, Oscar Hannersjö Sundbornshallen
2017-02-04 10:30 039016095 IBF Gagnef - Rättviks IBF 0 - 9 Fahrudin Omerbasic, Hajrudin Omerbasic Mockfjärds Sporthall
2017-02-05 08:45 039016093 IBF Säter F03/04/05 - Smedjebackens IBK 0 - 8 Stina Wikström, Emma Romlin Skönvikshallen
2017-02-05 11:00 039016096 IBF Falun Ungdom F 03 - IBF Borlänge 5 - 2 Leo Holmström, Linus Isberg Guide Arena 1
2017-02-05 17:00 039016092 Insjöns BK F03 - KFUM Falun 0 - 0 Stefan Axelsson, Stefan Axelsson Insjöns Sporthall
2017-02-11 11:00 039016094 IBF Leksand - Sundborns GOIF 6 - 5 Fahrudin Omerbasic, Hajrudin Omerbasic Leksandshallen B
2017-02-16 19:15 039016091 KAIS Mora UIF - Digers BK 8 - 6 Robin Bjelkesten, Carl Halvarsson Noretskolan
2017-02-11 10:00 039016100 Smedjebackens IBK - IBF Gagnef 9 - 1 Simon Jansson, Simon Jansson Bergahallen
2017-02-11 11:00 039016097 Digers BK - Insjöns BK F03 3 - 4 Emil Larsson, Magnus Sjödin Orsa Sporthall
2017-02-12 12:30 039016099 KFUM Falun - IBF Leksand 2 - 3 Daniel Pettersson, Larssa Wattberg Lugnet D
2017-02-12 13:15 039016102 Rättviks IBF - IBF Borlänge 3 - 3 Fredrik Egerhag, Matilda Stors Rättviks Sporthall
2017-02-12 13:30 039016098 KAIS Mora UIF - IBF Säter F03/04/05 11 - 1 Roger Pernling, Nicklas Sjöström Idre Fjäll Arena
2017-02-12 14:30 039016101 Sundborns GOIF - IBF Falun Ungdom F 03 5 - 2 Mathias Renström, Björn Lundqvist Sundbornshallen
2017-02-18 12:30 039016105 IBF Gagnef - KAIS Mora UIF 0 - 13 Hajrudin Omerbasic, Fahrudin Omerbasic Mockfjärds Sporthall
2017-02-19 11:00 039016106 KFUM Falun - IBF Falun Ungdom F 03 1 - 6 Johan Forsström, Torbjörn Aspman Lugnet D
2017-02-19 12:30 039016103 IBF Säter F03/04/05 - Digers BK 5 - 3 Tomo Karagulov, Stina Wikström Skönvikshallen
2017-02-19 13:15 039016108 Rättviks IBF - Sundborns GOIF 11 - 4 Johan Mases, Fredrik Egerhag Rättviks Sporthall
2017-02-19 14:00 039016104 IBF Leksand - Insjöns BK F03 1 - 2 Hajrudin Omerbasic, Fahrudin Omerbasic Leksandshallen B
2017-02-19 14:30 039016107 IBF Borlänge - Smedjebackens IBK 4 - 4 Emil Karlsson, Larssa Wattberg Ornäs Sporthall
2017-02-25 12:00 039016114 Smedjebackens IBK - Sundborns GOIF 4 - 6 Hans Bylund, Felix Carlsson Bergahallen
2017-02-25 13:00 039016109 Digers BK - IBF Leksand 1 - 8 Michelle Unger, August Sundquist Orsa Sporthall
2017-02-26 12:15 039016110 IBF Säter F03/04/05 - IBF Gagnef 3 - 5 Emma Romlin, Stina Wikström Skönvikshallen
2017-02-26 13:00 039016112 KAIS Mora UIF - IBF Borlänge 10 - 1 Senad Omerbasic, Carl Halvarsson Idre Fjäll Arena
2017-02-26 15:30 039016113 KFUM Falun - Rättviks IBF 0 - 2 Minda Helders, Sandra Boman Lugnet D
2017-02-26 17:00 039016111 Insjöns BK F03 - IBF Falun Ungdom F 03 2 - 3 Felix Carlsson, Hans Bylund Insjöns Sporthall
2017-03-11 10:00 039016120 Smedjebackens IBK - KFUM Falun 3 - 3 Simon Jansson, Simon Jansson Bergahallen
2017-03-11 10:30 039016115 IBF Gagnef - Digers BK 2 - 1 Håkan Aspman, Jonatan Åcerclinth Mockfjärds Sporthall
2017-03-11 11:45 039016118 Rättviks IBF - Insjöns BK F03 2 - 0 Hans Bylund, Fredrik Egerhag Rättviks Sporthall
2017-03-12 10:00 039016116 IBF Falun Ungdom F 03 - IBF Leksand 5 - 3 Jonatan Åcerclinth, Håkan Aspman Guide Arena 1
2017-03-12 12:30 039016119 Sundborns GOIF - KAIS Mora UIF 1 - 12 Mathias Renström, Björn Lundqvist Sundbornshallen
2017-03-29 18:25 039016117 IBF Borlänge - IBF Säter F03/04/05 9 - 1 Marcus Kurkkio, Emil Karlsson Ornäs Sporthall
2017-03-18 10:30 039016126 KAIS Mora UIF - KFUM Falun 5 - 5 Carl Halvarsson, Robin Bjelkesten Idre Fjäll Arena
2017-03-18 12:30 039016122 IBF Gagnef - IBF Borlänge 0 - 12 Håkan Aspman, Jonatan Åcerclinth Mockfjärds Sporthall
2017-03-18 13:00 039016121 Digers BK - IBF Falun Ungdom F 03 0 - 11 Magnus Sjödin, August Sundquist Orsa Sporthall
2017-03-19 10:30 039016123 IBF Leksand - Rättviks IBF 1 - 5 Filippa Skarner, Emma Nordqvist Leksandshallen B
2017-03-19 12:30 039016124 IBF Säter F03/04/05 - Sundborns GOIF 3 - 9 Tomo Karagulov, Christer Sundberg Skönvikshallen
2017-03-19 15:00 039016125 Insjöns BK F03 - Smedjebackens IBK 3 - 0 Agnes Roos, Michelle Sederström Insjöns Sporthall
2017-03-25 09:30 039016132 KAIS Mora UIF - Insjöns BK F03 11 - 2 Nicklas Sjöström, Madelene Rydin Idre Fjäll Arena
2017-03-25 12:00 039016130 Smedjebackens IBK - IBF Leksand 1 - 4 Andreas Spång, Torbjörn Aspman Bergahallen
2017-03-25 13:30 039016128 Rättviks IBF - IBF Falun Ungdom F 03 5 - 4 Jonatan Åcerclinth, Jonatan Åcerclinth Rättviks Sporthall
2017-03-25 14:30 039016127 IBF Borlänge - Digers BK 8 - 4 Fahrudin Omerbasic, Hajrudin Omerbasic Ornäs Sporthall
2017-03-26 12:30 039016129 Sundborns GOIF - IBF Gagnef 9 - 2 Larssa Wattberg, Larssa Wattberg Sundbornshallen
2017-03-26 13:30 039016131 KFUM Falun - IBF Säter F03/04/05 2 - 3 Hampus Jansson, Arvid Hedin Slätta Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. KAIS Mora UIF 22 18 1 3 186-47 139 55
2. IBF Borlänge 22 15 4 3 124-64 60 49
3. IBF Falun Ungdom F 03 22 15 2 5 116-63 53 47
4. Rättviks IBF 22 13 4 5 107-59 48 43
5. Sundborns GOIF 22 12 2 8 121-105 16 38
6. IBF Leksand 22 11 4 7 87-58 29 37
7. Smedjebackens IBK 22 10 3 9 90-72 18 33
8. KFUM Falun 22 7 4 11 70-81 -11 25
9. Insjöns BK F03 22 7 1 14 54-71 -17 22
10. IBF Säter F03/ 04/ 05 22 5 2 15 58-133 -75 17
11. Digers BK 22 2 3 17 57-117 -60 9
12. IBF Gagnef 22 2 0 20 29-229 -200 6
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis