Herrar Division 3 (2015/16)

Gruppspel
Herrar Division 3
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2015-09-19 13:30 161210002 Flens IBF - Sköldinge IF 15 - 5 Håkan Rask, Mikael Samuelsson Hammarvallen
2015-09-26 13:00 161210003 Galagowear FBC Södertälje - Oxelösunds IK 3 - 6 Josef Celik, Mikael Celik Wasa Sporthall
2015-09-26 14:30 161210006 Strängnäs IBF - Ekbackskyrkans IBK 13 - 4 Mathias Lindvall, Tommy Nyring Thomas Arena
2015-09-26 15:00 161210005 Malmköpings IBF - FBC Nyköping 6 - 12 Alfred Eriksson, Fredrik Wernqvist Malmköpings Sporthall
2015-09-26 17:00 161210001 Kvarnen IF - Nykvarns IBF Ungdom 3 - 8 Richard Himberg, Christian Johnsson Björkestahallen
2015-09-29 19:00 161210007 Sköldinge IF - Kvarnen IF 6 - 12 Sigge Maurer, Arne Brattehag Valla Sporthall
2015-10-02 19:00 161210008 Oxelösunds IK - Nykvarns IBF Ungdom 2 - 5 Andreas Roos, Richard Himberg Ramdalshallen
2015-10-02 19:15 161210010 FBC Nyköping - Galagowear FBC Södertälje 14 - 7 Admir Brkic, Sigge Maurer Rosvalla A
2015-10-03 11:30 161210011 Ekbackskyrkans IBK - Järna SK 5 - 15 Sigge Maurer, Admir Brkic Vingåkers Sporthall
2015-10-03 11:30 161210012 Strängnäs IBF - Malmköpings IBF 5 - 6 Christian Johnsson, Richard Himberg Karinslundshallen
2015-10-06 19:15 161210015 Nykvarns IBF Ungdom - FBC Nyköping 8 - 7 Richard Himberg, Mathias Lindvall Björkestahallen
2015-10-10 12:30 161210018 Järna SK - Malmköpings IBF 5 - 14 Richard Himberg, Christian Johnsson Hölö Allaktivitetshall
2015-10-10 15:00 161210017 Galagowear FBC Södertälje - Strängnäs IBF 12 - 5 Daniel Edlund, Emil Lindhe Wasa Sporthall
2015-10-11 13:30 161210016 Flens IBF - Ekbackskyrkans IBK 10 - 8 Rasmus Widén, Sigge Maurer Hammarvallen
2015-10-11 19:30 161210013 Kvarnen IF - Oxelösunds IK 3 - 7 Mathias Lindvall, Tommy Nyring Björkestahallen
2015-10-17 13:30 161210022 Strängnäs IBF - Nykvarns IBF Ungdom 2 - 10 Mikael Celik, Josef Celik Thomas Arena
2015-10-17 15:00 161210023 Malmköpings IBF - Flens IBF 8 - 9 e.förl. Richard Himberg, Christian Johnsson Malmköpings Sporthall
2015-10-17 16:00 161210024 Järna SK - Galagowear FBC Södertälje 8 - 11 Arne Brattehag, Sigge Maurer Hölö Allaktivitetshall
2015-10-17 17:00 161210021 Ekbackskyrkans IBK - Sköldinge IF 14 - 7 Alfred Eriksson, Håkan Rask Vingåkers Sporthall
2015-11-08 17:00 161210020 FBC Nyköping - Oxelösunds IK 6 - 2 Christer Avasjö, Jonas Holm Nyköpings Sporthall
2015-10-19 19:15 161210029 Nykvarns IBF Ungdom - Järna SK 6 - 5 Mats Jernmo, Mathias Lindvall Björkestahallen
2015-10-24 13:30 161210030 Flens IBF - Galagowear FBC Södertälje 8 - 9 e.förl. Admir Brkic, Sigge Maurer Hammarvallen
2015-10-24 17:00 161210025 Kvarnen IF - FBC Nyköping 4 - 10 Mikael Celik, Josef Celik Björkestahallen
2015-10-25 13:30 161210028 Sköldinge IF - Malmköpings IBF 2 - 11 Rasmus Widén, Bemir Brkic Valla Sporthall
2015-11-25 19:30 161210027 Oxelösunds IK - Strängnäs IBF 13 - 5 Admir Brkic, Sigge Maurer Ramdalshallen
2015-10-31 11:30 161210032 Strängnäs IBF - FBC Nyköping 2 - 17 Peter Palmelius, Stefan Öberg Karinslundshallen
2015-10-31 14:00 161210034 Järna SK - Oxelösunds IK 5 - 9 Christer Avasjö, Jonas Holm Hölö Allaktivitetshall
2015-10-31 14:00 161210035 Galagowear FBC Södertälje - Sköldinge IF 14 - 1 Mathias Lindvall, Jonathan Varli Wasa Sporthall
2015-10-31 17:00 161210031 Ekbackskyrkans IBK - Kvarnen IF 8 - 11 Admir Brkic, Emil Lindhe Vingåkers Sporthall
2015-12-15 19:30 161210036 Flens IBF - Nykvarns IBF Ungdom 6 - 11 Sigge Maurer, Håkan Rask Hammarvallen
2015-11-04 19:30 161210039 FBC Nyköping - Järna SK 18 - 2 Josef Cakici, Sigge Maurer Rosvalla A
2015-11-06 19:00 161210041 Oxelösunds IK - Flens IBF 7 - 6 Mathias Lindvall, Tommy Nyring Ramdalshallen
2015-11-07 14:00 161210038 Ekbackskyrkans IBK - Malmköpings IBF 3 - 18 Göran Engfors, Christian Johnsson Vingåkers Sporthall
2015-11-08 13:30 161210042 Sköldinge IF - Nykvarns IBF Ungdom 5 - 7 Christer Avasjö, Jonas Holm Valla Sporthall
2015-11-08 19:15 161210037 Kvarnen IF - Strängnäs IBF 6 - 7 e.förl. Tommy Nyring, David Nilsson Björkestahallen
2015-11-13 19:00 161210048 Sköldinge IF - Oxelösunds IK 5 - 11 Admir Brkic, Sigge Maurer Valla Sporthall
2015-11-14 13:00 161210045 Galagowear FBC Södertälje - Ekbackskyrkans IBK 20 - 4 Mathias Lindvall, Jonathan Varli Wasa Sporthall
2015-11-14 15:00 161210043 Malmköpings IBF - Kvarnen IF 11 - 9 Arne Brattehag, Sigge Maurer Malmköpings Sporthall
2015-11-14 15:00 161210046 Flens IBF - FBC Nyköping 3 - 19 Göran Karlsson, Admir Brkic Hammarvallen
2015-11-15 14:00 161210044 Järna SK - Strängnäs IBF 8 - 8 e.förl. Admir Brkic, Sigge Maurer Hölö Allaktivitetshall
2015-11-20 19:00 161210053 FBC Nyköping - Sköldinge IF 31 - 1 Daniel Edlund, Emil Lindhe Nyköpings Sporthall
2015-11-21 11:30 161210051 Strängnäs IBF - Flens IBF 13 - 8 Christer Avasjö, Jonas Holm Thomas Arena
2015-11-21 15:00 161210050 Malmköpings IBF - Galagowear FBC Södertälje 7 - 3 Sigge Maurer, Fredrik Wernqvist Malmköpings Sporthall
2015-11-21 17:00 161210049 Kvarnen IF - Järna SK 8 - 6 Göran Karlsson, Mathias Lindvall Björkestahallen
2015-11-22 17:00 161210052 Ekbackskyrkans IBK - Nykvarns IBF Ungdom 4 - 10 Göran Karlsson, Alfred Eriksson Vingåkers Sporthall
2015-11-28 13:30 161210056 Flens IBF - Järna SK 6 - 5 Daniel Edlund, Emil Lindhe Hälleforsnäs Sporthall
2015-11-28 16:30 161210055 Galagowear FBC Södertälje - Kvarnen IF 9 - 4 Björn Landin, Henrik Ibjer Wasa Sporthall
2015-11-28 17:00 161210057 Nykvarns IBF Ungdom - Malmköpings IBF 11 - 7 Admir Brkic, Sigge Maurer Björkestahallen
2015-11-29 10:45 161210059 Oxelösunds IK - Ekbackskyrkans IBK 22 - 1 Admir Brkic, Sigge Maurer Ramdalshallen
2015-11-29 13:30 161210058 Sköldinge IF - Strängnäs IBF 9 - 14 Admir Brkic, Sigge Maurer Valla Sporthall
2015-12-05 15:00 161210062 Galagowear FBC Södertälje - Nykvarns IBF Ungdom 1 - 4 Ivan Wahlström, Mika Ristanen Wasa Sporthall
2015-12-05 17:00 161210066 Ekbackskyrkans IBK - FBC Nyköping 5 - 27 Daniel Edlund, Emil Lindhe Vingåkers Sporthall
2015-12-05 18:30 161210061 Kvarnen IF - Flens IBF 9 - 5 Richard Himberg, Sigge Maurer Björkestahallen
2015-12-06 15:30 161210063 Järna SK - Sköldinge IF 7 - 5 Mats Jernmo, Andreas Roos Hölö Allaktivitetshall
2016-02-17 19:00 161210064 Malmköpings IBF - Oxelösunds IK 5 - 7 Göran Karlsson, Christian Johnsson Malmköpings Sporthall
2015-12-19 15:00 161210069 Oxelösunds IK - Galagowear FBC Södertälje 13 - 4 Christer Avasjö, Jonas Holm Ramdalshallen
2015-12-19 15:00 161210071 FBC Nyköping - Malmköpings IBF 12 - 6 Göran Karlsson, Mathias Lindvall Nyköpings Sporthall
2015-12-20 13:30 161210068 Sköldinge IF - Flens IBF 7 - 11 Admir Brkic, Håkan Rask Valla Sporthall
2015-12-20 16:00 161210072 Ekbackskyrkans IBK - Strängnäs IBF 14 - 6 Alfred Eriksson, Håkan Rask Vingåkers Sporthall
2016-02-10 20:30 161210067 Nykvarns IBF Ungdom - Kvarnen IF 10 - 6 Ivan Wahlström, Jonathan Varli Björkestahallen
2016-01-08 19:30 161210074 Nykvarns IBF Ungdom - Oxelösunds IK 6 - 5 Mathias Lindvall, Tommy Nyring Björkestahallen
2016-01-09 15:00 161210076 Galagowear FBC Södertälje - FBC Nyköping 7 - 17 Mikael Celik, Tommy Nyring Wasa Sporthall
2016-01-09 16:00 161210077 Järna SK - Ekbackskyrkans IBK 7 - 4 Mats Jernmo, Andreas Roos Hölö Allaktivitetshall
2016-01-09 17:00 161210073 Kvarnen IF - Sköldinge IF 15 - 4 Mika Ristanen, Dennis Wagermark Björkestahallen
2016-01-13 19:00 161210078 Malmköpings IBF - Strängnäs IBF 7 - 4 Göran Engfors, Fredrik Wernqvist Malmköpings Sporthall
2016-01-15 19:00 161210079 Oxelösunds IK - Kvarnen IF 12 - 2 Daniel Edlund, Emil Lindhe Ramdalshallen
2016-01-16 13:00 161210083 Strängnäs IBF - Galagowear FBC Södertälje 5 - 10 Richard Himberg, Christian Johnsson Thomas Arena
2016-01-16 15:00 161210084 Malmköpings IBF - Järna SK 6 - 5 e.förl. Göran Karlsson, Dennis Wagermark Malmköpings Sporthall
2016-01-16 17:00 161210082 Ekbackskyrkans IBK - Flens IBF 9 - 12 Christer Avasjö, Jonas Holm Vingåkers Sporthall
2016-01-17 17:30 161210081 FBC Nyköping - Nykvarns IBF Ungdom 9 - 5 Christer Avasjö, Jonas Holm Nyköpings Sporthall
2016-01-19 19:15 161210088 Nykvarns IBF Ungdom - Strängnäs IBF 12 - 1 Richard Himberg, Jonathan Varli Björkestahallen
2016-01-22 19:00 161210086 Oxelösunds IK - FBC Nyköping 3 - 4 Mats Jernmo, Andreas Roos Ramdalshallen
2016-01-23 14:30 161210090 Galagowear FBC Södertälje - Järna SK 2 - 8 Kjell-olof Ingvar Rolin, Sigge Maurer Wasa Sporthall
2016-01-23 15:00 161210089 Flens IBF - Malmköpings IBF 9 - 8 Christer Avasjö, Jonas Holm Hammarvallen
2016-01-24 13:30 161210087 Sköldinge IF - Ekbackskyrkans IBK 9 - 8 e.förl. Göran Karlsson, Alfred Eriksson Valla Sporthall
2016-01-30 12:30 161210094 Malmköpings IBF - Sköldinge IF 15 - 4 Mats Jernmo, Andreas Roos Malmköpings Sporthall
2016-01-30 13:00 161210096 Galagowear FBC Södertälje - Flens IBF 9 - 5 Christer Avasjö, Jonas Holm Wasa Sporthall
2016-01-30 16:00 161210091 FBC Nyköping - Kvarnen IF 18 - 6 Karl-Gustav Bergström, Håkan Rask Nyköpings Sporthall
2016-01-30 16:30 161210093 Strängnäs IBF - Oxelösunds IK 2 - 7 Mathias Lindvall, Tommy Nyring Thomas Arena
2016-01-31 15:00 161210095 Järna SK - Nykvarns IBF Ungdom 6 - 10 Göran Karlsson, Mathias Lindvall Hölö Allaktivitetshall
2016-02-05 19:00 161210100 Oxelösunds IK - Järna SK 11 - 7 Daniel Edlund, Emil Lindhe Ramdalshallen
2016-02-05 19:30 161210097 Kvarnen IF - Ekbackskyrkans IBK 12 - 5 Mathias Lindvall, Jonathan Varli Björkestahallen
2016-02-06 16:00 161210098 FBC Nyköping - Strängnäs IBF 11 - 1 Daniel Edlund, Emil Lindhe Nyköpings Sporthall
2016-02-07 13:30 161210101 Sköldinge IF - Galagowear FBC Södertälje 7 - 24 Admir Brkic, Sigge Maurer Valla Sporthall
2016-02-07 18:45 161210102 Nykvarns IBF Ungdom - Flens IBF 15 - 7 Göran Karlsson, Mikael Celik Björkestahallen
2016-02-13 12:30 161210104 Malmköpings IBF - Ekbackskyrkans IBK 9 - 3 Josef Cakici, Dennis Wagermark Malmköpings Sporthall
2016-02-13 13:30 161210107 Flens IBF - Oxelösunds IK 7 - 15 Christer Avasjö, Jonas Holm Hammarvallen
2016-02-13 15:30 161210103 Strängnäs IBF - Kvarnen IF 5 - 9 Mattias Johansson, Håkan Rask Thomas Arena
2016-02-13 19:15 161210108 Nykvarns IBF Ungdom - Sköldinge IF 32 - 2 Richard Himberg, Christian Johnsson Björkestahallen
2016-02-14 17:00 161210105 Järna SK - FBC Nyköping 4 - 16 Göran Karlsson, Mathias Lindvall Hölö Allaktivitetshall
2016-02-19 19:00 161210114 Oxelösunds IK - Sköldinge IF 37 - 2 Admir Brkic, Sigge Maurer Ramdalshallen
2016-02-19 19:30 161210112 FBC Nyköping - Flens IBF 10 - 4 Jonas Holm, Josef Cakici Rosvalla A
2016-02-20 16:30 161210110 Strängnäs IBF - Järna SK 6 - 7 Göran Karlsson, Mathias Lindvall Thomas Arena
2016-02-20 16:45 161210109 Kvarnen IF - Malmköpings IBF 4 - 9 Fredrik Wernqvist, Kenny Salomonsson Björkestahallen
2016-02-20 17:00 161210111 Ekbackskyrkans IBK - Galagowear FBC Södertälje 5 - 24 Daniel Edlund, Emil Lindhe Vingåkers Sporthall
2016-02-27 13:00 161210116 Galagowear FBC Södertälje - Malmköpings IBF 6 - 5 Richard Himberg, Mathias Lindvall Wasa Sporthall
2016-02-27 13:30 161210117 Flens IBF - Strängnäs IBF 6 - 5 e.förl. Jonas Holm, Christian Johnsson Hammarvallen
2016-02-27 17:00 161210118 Nykvarns IBF Ungdom - Ekbackskyrkans IBK 21 - 3 Richard Himberg, Mikael Celik Björkestahallen
2016-02-28 13:30 161210119 Sköldinge IF - FBC Nyköping 3 - 27 Göran Karlsson, Josef Cakici Valla Sporthall
2016-02-28 14:00 161210115 Järna SK - Kvarnen IF 6 - 7 Christer Avasjö, Jonas Holm Hölö Allaktivitetshall
2016-03-05 12:30 161210123 Malmköpings IBF - Nykvarns IBF Ungdom 7 - 5 Mats Jernmo, Ivan Wahlström Malmköpings Sporthall
2016-03-05 13:30 161210124 Strängnäs IBF - Sköldinge IF WO (5 - 0) Göran Karlsson, Martin Morén Thomas Arena
2016-03-05 17:00 161210122 Järna SK - Flens IBF 7 - 13 Jonas Jatko, Tommy Nyring Hölö Allaktivitetshall
2016-03-05 17:30 161210125 Ekbackskyrkans IBK - Oxelösunds IK 4 - 20 Arne Brattehag, Sigge Maurer Vingåkers Sporthall
2016-03-06 18:00 161210121 Kvarnen IF - Galagowear FBC Södertälje 3 - 6 Mats Jernmo, Jonas Holm Björkestahallen
2016-03-11 18:30 161210129 Sköldinge IF - Järna SK 4 - 14 Karl-Gustav Bergström, Håkan Rask Valla Sporthall
2016-03-11 19:30 161210132 FBC Nyköping - Ekbackskyrkans IBK 35 - 6 Admir Brkic, Josef Cakici Rosvalla A
2016-03-12 11:00 161210130 Oxelösunds IK - Malmköpings IBF 12 - 1 Josef Cakici, Sigge Maurer Ramdalshallen
2016-03-12 12:15 161210127 Flens IBF - Kvarnen IF 9 - 11 Fredrik Wernqvist, Håkan Rask Hammarvallen
2016-03-12 15:45 161210128 Nykvarns IBF Ungdom - Galagowear FBC Södertälje 6 - 8 Mats Jernmo, Tommy Nyring Björkestahallen
Tabell
Plac. Lag S V O (SDV) F GM-IM D P
1. FBC Nyköping 20 19 0 (0) 1 320-85 235 57
2. Nykvarns IBF Ungdom 20 17 0 (0) 3 202-96 106 51
3. Oxelösunds IK 20 16 0 (0) 4 221-83 138 48
4. Galagowear FBC Södertälje 20 12 1 (1) 7 189-135 54 38
5. Malmköpings IBF 20 11 2 (1) 7 166-130 36 36
6. Kvarnen IF 20 9 1 (0) 10 144-161 -17 28
7. Flens IBF 20 7 3 (2) 10 159-190 -31 26
8. Järna SK 20 6 2 (0) 12 137-169 -32 20
9. Strängnäs IBF 20 4 3 (1) 13 114-176 -62 16
10. Ekbackskyrkans IBK 20 2 1 (0) 17 117-308 -191 7
11. Sköldinge IF 20 0 1 (1) 19 88-324 -236 2
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis