Träningsserie Herrar (2014/15)

Gruppspel
Träningsserie Herrar Grupp 1
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2014-08-21 19:30 142651002 Tenhults IF (A-lag) - Gnosjö IBK (A-lag) 6 - 8 Jesper Rygert, Oliver Hillerström Tenhults Sporthall
2014-08-23 12:30 142651001 Bankeryds Skid o MK - Vetlanda IBF (A-lag) 1 - 7 Oliver Hillerström, Jesper Rygert Attarpsskolans Sporthall B-hall
2014-08-23 14:30 142651003 Nässjö IBF (A-lag) - Sävsjö IBK 7 - 1 Fredrik Billemark, Fredrick Persson Nässjö Sporthall
2014-08-27 19:30 142651004 Gnosjö IBK (A-lag) - Bankeryds Skid o MK 10 - 4 Viktor Bringstam, Gerhardt Borkowski Töllstorpshallen
2014-08-30 15:00 142651005 Vetlanda IBF (A-lag) - Nässjö IBF (A-lag) 9 - 3 Stefan Lundqvist, Mikael Fransson Norrgårdshallen
2014-08-30 15:00 142651006 Sävsjö IBK - Tenhults IF (A-lag) 11 - 4 Viktor Bringstam, Gerhardt Borkowski Sävsjö Sporthall
2014-09-06 12:30 142651009 Bankeryds Skid o MK - Tenhults IF (A-lag) 3 - 8 Fredrik Billemark, Anders A Nilsson Attarpsskolans Sporthall B-hall
2014-09-07 14:30 142651007 Nässjö IBF (A-lag) - Gnosjö IBK (A-lag) WW (-5 - -5) Johan Palm, Stefan Lundqvist Nässjö Sporthall
2014-09-07 16:30 142651008 Vetlanda IBF (A-lag) - Sävsjö IBK 5 - 3 Muhidin Bahtanovic, Fredrik Billemark Norrgårdshallen
2014-09-13 14:15 142651011 Tenhults IF (A-lag) - Nässjö IBF (A-lag) 3 - 3 Ingemar Rygert, Jesper Rygert Tenhults Sporthall
2014-09-13 16:00 142651010 Sävsjö IBK - Bankeryds Skid o MK 18 - 4 Johan Ferm, Magnus Widlund Sävsjö Sporthall
2014-09-14 17:00 142651012 Gnosjö IBK (A-lag) - Vetlanda IBF (A-lag) 5 - 4 Johan Ferm Töllstorpshallen
2014-09-19 19:30 142651014 Gnosjö IBK (A-lag) - Sävsjö IBK 3 - 9 Jesper Rygert, Oliver Hillerström Töllstorpshallen
2014-09-20 12:30 142651013 Bankeryds Skid o MK - Nässjö IBF (A-lag) 3 - 19 Gustav Jarnegren, Daniel Pettersson Attarpsskolans Sporthall B-hall
2014-09-20 14:30 142651015 Vetlanda IBF (A-lag) - Tenhults IF (A-lag) 10 - 4 Mikael Fransson, Magnus Larsson Norrgårdshallen
Träningsserie Herrar Grupp 2
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2014-08-23 13:00 142652001 Gransholms IF - Örlogsstadens IBK (A-lag) 2 - 5 Leif Johansson, Dan Runberg Gemla Sporthall
2014-08-23 15:00 142652003 Märserum IBK - SS Öjaby Sport (A-lag) 4 - 4 Dragan Zaharijev, Conny Andersson Sparbanken Arena
2014-08-24 17:00 142652002 Älmhults IBK - Moheda IBK (A-lag) 4 - 6 Per Bratt, Henrik Gilliusson Haganäshallen
2014-08-30 13:00 142652006 SS Öjaby Sport (A-lag) - Älmhults IBK 3 - 2 Safet Hasanbegovic, Anders Jonasson Gemla Sporthall
2014-08-31 16:00 142652005 Örlogsstadens IBK (A-lag) - Märserum IBK 9 - 3 Mikael Lundin, Linus Sjöberg Vedeby Sporthall A
2014-09-01 19:30 142652004 Moheda IBK (A-lag) - Gransholms IF 7 - 0 Leif Johansson, Dan Runberg Alvesta Sporthall
2014-09-06 15:00 142652007 Märserum IBK - Moheda IBK (A-lag) 4 - 5 Michell Rohde, Jesper Grönblad Sparbanken Arena
2014-09-07 16:00 142652008 Örlogsstadens IBK (A-lag) - SS Öjaby Sport (A-lag) 9 - 9 Henrik Carlsson, Joacim Olofsson Vedeby Sporthall A
2014-09-28 11:30 142652009 Gransholms IF - Älmhults IBK 0 - 0 Marcus Karlström, Oskar Hoff Gemla Sporthall
2014-09-12 19:45 142652012 Moheda IBK (A-lag) - Örlogsstadens IBK (A-lag) WO (5 - 0) Alvesta Sporthall
2014-09-14 17:00 142652011 Älmhults IBK - Märserum IBK 0 - 0 Annie Ankarberg, Anders Jonasson Haganäshallen
2014-09-25 19:30 142652010 SS Öjaby Sport (A-lag) - Gransholms IF 15 - 2 Leif Johansson, Marcus Ingolf Gemla Sporthall
2014-09-17 19:00 142652015 Örlogsstadens IBK (A-lag) - Älmhults IBK WW (-5 - -5) Mikael Lundin, Linus Sjöberg Vedeby Sporthall A
2014-09-19 19:45 142652014 Moheda IBK (A-lag) - SS Öjaby Sport (A-lag) 5 - 7 Dan Runberg, Leif Johansson Alvesta Sporthall
2014-09-21 14:00 142652013 Gransholms IF - Märserum IBK 0 - 0 Oskar Hoff, Kevin Andersson Gemla Sporthall

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis