Flickor Klass 1-2 F17 (2014/15)

Gruppspel
Flickor Klass 1-2 F17
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2014-10-04 13:00 124200002 WSK Lindesberg 1 - Nora IBK 3 - 5 Tobias Jäderqvist, Rebecca Kammerland Stadsskogsskolan
2014-10-05 18:45 124200001 KFUM Örebro - IBF Örebro Ungdom 4 - 2 Anna Palmqvist, Stefan Flyktman Tegelbruket
2014-10-11 13:00 124200004 WSK Lindesberg 1 - KFUM Örebro 7 - 2 Emelie Swatko, Rebecca Kammerland Stadsskogsskolan
2014-10-12 12:30 124200003 IBF Örebro Ungdom - Lillån IBK 3 - 9 Jacob Olausson, Jacob Tillman Birgittaskolan
2014-10-18 18:30 124200005 Lillån IBK - Nora IBK 4 - 2 Mathias Olausson, Emma Olausson Lillåns skola pl 1
2014-10-19 12:00 124200006 IBF Örebro Ungdom - WSK Lindesberg 1 5 - 1 Jerry Gray, Marco Juuska Birgittaskolan
2014-11-01 13:00 124200007 WSK Lindesberg 1 - Lillån IBK 4 - 4 Emelie Swatko, Jennifer Tapper Stadsskogsskolan
2014-11-01 13:15 124200008 KFUM Örebro - Nora IBK 3 - 5 Stefan Flyktman, Håkan Mellblom Tegelbruket
2014-11-15 14:00 124200010 Nora IBK - IBF Örebro Ungdom 5 - 2 Per Andreasson, Rebecca Kammerland Idrottshuset, Nora
2014-11-15 17:30 124200009 Lillån IBK - KFUM Örebro 10 - 3 Mathias Olausson, Emma Olausson Lillåns skola pl 1
2014-11-23 13:30 124200012 Nora IBK - WSK Lindesberg 1 8 - 4 Rebecca Kammerland, Michaela Persson Idrottshuset, Nora
2015-03-15 19:00 124200011 IBF Örebro Ungdom - KFUM Örebro 7 - 4 Tobias Jäderqvist, Jacob Tillman Birgittaskolan
2014-11-29 16:15 124200014 KFUM Örebro - WSK Lindesberg 1 5 - 7 Johan Marksved, Jacob Tillman Tegelbruket
2014-11-29 17:30 124200013 Lillån IBK - IBF Örebro Ungdom 2 - 2 Mathias Olausson, Emma Olausson Lillåns skola pl 1
2014-12-06 12:00 124200015 Nora IBK - Lillån IBK 6 - 5 Daniel Kallin, Eddie Pettersson Idrottshuset, Nora
2014-12-07 19:00 124200016 WSK Lindesberg 1 - IBF Örebro Ungdom 3 - 5 Olle Stillnert, Tobias Jäderqvist Stadsskogsskolan
2014-12-08 18:30 124200017 Lillån IBK - WSK Lindesberg 1 9 - 5 Jacob Olausson, Jacob Tillman Lillåns skola pl 1
2014-12-13 12:00 124200018 Nora IBK - KFUM Örebro 9 - 9 Michaela Persson, Rebecca Kammerland Idrottshuset, Nora
2014-12-20 13:00 124200019 KFUM Örebro - Lillån IBK 2 - 10 Håkan Mellblom, Tomas Helgesson Tegelbruket
2014-12-20 16:00 124200020 IBF Örebro Ungdom - Nora IBK 4 - 5 Håkan Mellblom, Tomas Helgesson Birgittaskolan
2015-01-10 13:00 124200021 KFUM Örebro - IBF Örebro Ungdom 3 - 6 Jacob Olausson, Jacob Tillman Tegelbruket
2015-01-10 17:30 124200022 WSK Lindesberg 1 - Nora IBK 2 - 7 Jennifer Tapper, Olle Stillnert Stadsskogsskolan
2015-01-17 17:00 124200024 WSK Lindesberg 1 - KFUM Örebro 5 - 3 Jennifer Tapper, Jennifer Tapper Stadsskogsskolan
2015-01-18 12:30 124200023 IBF Örebro Ungdom - Lillån IBK 4 - 8 Felix Cannesjö, Christher Johansson Birgittaskolan
2015-01-25 17:00 124200026 IBF Örebro Ungdom - WSK Lindesberg 1 7 - 2 Felix Cannesjö, Tobias Jäderqvist Birgittaskolan
2015-03-02 18:30 124200025 Lillån IBK - Nora IBK 4 - 4 Jacob Olausson, Jacob Tillman Lillåns skola pl 1
2015-01-31 11:20 124200028 KFUM Örebro - Nora IBK 4 - 11 Jerry Gray, Marco Juuska Adolfsbergsskolan
2015-01-31 13:00 124200027 WSK Lindesberg 1 - Lillån IBK 1 - 1 Jennifer Tapper, Olle Stillnert Stadsskogsskolan
2015-02-14 12:00 124200030 Nora IBK - IBF Örebro Ungdom 2 - 0 Tobias Jäderqvist, Mathias Olausson Idrottshuset, Nora
2015-02-14 17:30 124200029 Lillån IBK - KFUM Örebro 12 - 4 Oscar Söljén, Stefan Flyktman Lillåns skola pl 1
2015-02-21 10:15 124200031 IBF Örebro Ungdom - KFUM Örebro 10 - 5 Ola Lindholm, Emil Ekelund Birgittaskolan
2015-02-21 12:00 124200032 Nora IBK - WSK Lindesberg 1 4 - 5 Ludwig Johansson, Michael Mallalieu Idrottshuset, Nora
2015-02-28 13:00 124200034 KFUM Örebro - WSK Lindesberg 1 6 - 3 Anders Nordlund, Felix Cannesjö Tegelbruket
2015-02-28 17:30 124200033 Lillån IBK - IBF Örebro Ungdom 4 - 5 Felix Cannesjö, Stefan Flyktman Lillåns skola pl 1
2015-03-05 19:30 124200036 WSK Lindesberg 1 - IBF Örebro Ungdom 4 - 4 Emelie Swatko, Jennifer Tapper Stadsskogsskolan
2015-03-07 14:00 124200035 Nora IBK - Lillån IBK 5 - 4 Tony Wennberg, Michaela Persson Idrottshuset, Nora
2015-03-14 12:00 124200038 Nora IBK - KFUM Örebro 3 - 6 Ludwig Johansson, Samuel Gustafsson Idrottshuset, Nora
2015-03-14 19:30 124200037 Lillån IBK - WSK Lindesberg 1 15 - 6 Stefan Flyktman, Oscar Söljén Lillåns skola pl 1
2015-03-18 19:00 124200039 KFUM Örebro - Lillån IBK 2 - 5 Christher Johansson, Jacob Olausson Tegelbruket
2015-03-22 12:30 124200040 IBF Örebro Ungdom - Nora IBK 4 - 2 Emil Ekelund, Jacob Tillman Birgittaskolan
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Nora IBK 16 10 2 4 83-63 20 32
2. Lillån IBK 16 9 4 3 106-58 48 31
3. IBF Örebro Ungdom 16 8 2 6 70-63 7 26
4. WSK Lindesberg 1 16 4 3 9 62-90 -28 15
5. KFUM Örebro 16 3 1 12 65-112 -47 10
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis