Herrsenior (2014/15)

Gruppspel
Herrar div 2
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2014-09-16 19:30 201200002 Sandareds IBS - IBK Dalängen 9 - 2 Roger Härngren, Tommy Gunnarsson Almåshallen - Borås
2014-09-19 19:30 201200004 Falköpings IBK - IBK Elfhög 9 - 4 Patrick Limé, Peter Holmgren Odenhallen,Falköping
2014-09-19 19:30 201200005 Vara IBK - IBK Tygriket 99 WO (5 - 0) David Persson, Harri Tjäder Alléhallen, Vara
2014-09-19 20:00 201200006 BK Halna A - Stöpen IBK 4 - 5 e.förl. Mikael Magnusson, Mikael Toverland Idrottshallen, Töreboda
2014-09-20 15:00 201200001 Skövde IBF - Skara IBK 9 - 4 Conny Hjelm, Kronoslav Kis Arena C, Skövde
2014-09-21 14:00 201200003 IBK Vänersborg - Fristads GoIF 7 - 4 Magnus Jansson, Pedram Koublani Idrottshuset, Vänersborg
2014-09-26 19:00 201200012 Skara IBK - BK Halna A 5 - 4 Kronoslav Kis, Conny Hjelm Idrottshallen, Skara
2014-09-26 19:45 201200011 IBK Dalängen - Skövde IBF 4 - 7 Magnus Jansson, Pedram Koublani Idrottens hus i Lidköping
2014-09-27 15:00 201200010 Fristads GoIF - Sandareds IBS 6 - 10 Roger Härngren, Tommy Gunnarsson Fristadhallen, Fristad
2014-09-27 16:30 201200007 Stöpen IBK - Vara IBK 9 - 5 Patrick Limé, Peter Holmgren Stöpenhallen, Skövde
2014-09-27 17:30 201200009 IBK Elfhög - IBK Vänersborg 6 - 7 e.förl. David Persson, Bjarne Wesenlund Entréhallen, Trollhättan
2014-09-28 15:00 201200008 IBK Tygriket 99 - Falköpings IBK 7 - 4 Harri Tjäder, Tommy Gunnarsson Arenahallen i Skene
2014-10-03 19:30 201200016 Falköpings IBK - Stöpen IBK 4 - 2 Magnus Jansson, Pedram Koublani Odenhallen,Falköping
2014-10-03 19:30 201200017 Vara IBK - BK Halna A 5 - 6 e.förl. Ola Forsberg, Bjarne Wesenlund Alléhallen, Vara
2014-10-03 19:45 201200018 IBK Dalängen - Skara IBK 6 - 6 e.förl. Conny Hjelm, Kronoslav Kis Idrottens hus i Lidköping
2014-10-04 12:00 201200013 Skövde IBF - Fristads GoIF 8 - 3 Kronoslav Kis, Conny Hjelm Arena C, Skövde
2014-10-05 14:00 201200014 Sandareds IBS - IBK Elfhög 14 - 1 Pedram Koublani, Magnus Jansson Almåshallen - Borås
2015-02-11 20:00 201200015 IBK Vänersborg - IBK Tygriket 99 15 - 4 Peter Holmgren, Patrick Limé Idrottshuset, Vänersborg
2014-10-10 19:00 201200024 Skara IBK - Vara IBK 4 - 7 Thomas Trygg, Harri Tjäder Idrottshallen, Skara
2014-10-10 20:00 201200019 BK Halna A - Falköpings IBK 6 - 4 Peter Holmgren, Kronoslav Kis Idrottshallen, Töreboda
2014-10-11 15:00 201200023 Fristads GoIF - IBK Dalängen 6 - 7 e.förl. Thomas Trygg, Bjarne Wesenlund Fristadhallen, Fristad
2014-10-11 16:00 201200022 IBK Elfhög - Skövde IBF 5 - 9 Tommy Gunnarsson, Roger Härngren Entréhallen, Trollhättan
2014-10-11 18:00 201200020 Stöpen IBK - IBK Vänersborg 5 - 11 Mikael Toverland, Mikael Magnusson Stöpenhallen, Skövde
2014-10-12 16:00 201200021 IBK Tygriket 99 - Sandareds IBS 1 - 10 Harri Tjäder, David Persson Arenahallen i Skene
2014-10-15 20:00 201200027 IBK Vänersborg - BK Halna A 11 - 5 Pedram Koublani, Harri Tjäder Idrottshuset, Vänersborg
2014-10-17 19:30 201200028 Falköpings IBK - Vara IBK 10 - 9 e.förl. Harri Tjäder, David Persson Odenhallen,Falköping
2014-10-17 19:45 201200030 IBK Dalängen - IBK Elfhög 8 - 7 e.förl. Mikael Magnusson, Mikael Toverland Idrottens hus i Lidköping
2014-10-18 15:00 201200025 Skövde IBF - IBK Tygriket 99 15 - 3 Harri Tjäder, David Persson Arena C, Skövde
2014-10-18 15:00 201200029 Fristads GoIF - Skara IBK 4 - 2 Tommy Gunnarsson, Roger Härngren Fristadhallen, Fristad
2014-10-19 15:00 201200026 Sandareds IBS - Stöpen IBK 3 - 4 e.förl. Bjarne Wesenlund, Pedram Koublani Almåshallen - Borås
2014-10-24 19:00 201200036 Skara IBK - Falköpings IBK 4 - 9 Pedram Koublani, Magnus Jansson Idrottshallen, Skara
2014-10-24 19:30 201200031 Vara IBK - IBK Vänersborg 7 - 15 Ola Forsberg, Thomas Trygg Alléhallen, Vara
2014-10-25 15:00 201200034 IBK Tygriket 99 - IBK Dalängen 5 - 12 Roger Härngren, Tommy Gunnarsson Öxabäckshallen
2014-10-25 15:00 201200035 IBK Elfhög - Fristads GoIF 10 - 9 e.förl. Conny Hjelm, Kronoslav Kis Entréhallen, Trollhättan
2014-10-25 16:30 201200032 BK Halna A - Sandareds IBS 9 - 10 e.förl. Mikael Toverland, Mikael Magnusson Idrottshallen, Töreboda
2014-10-25 18:30 201200033 Stöpen IBK - Skövde IBF 5 - 4 Bjarne Wesenlund, Peter Holmgren Stöpenhallen, Skövde
2014-10-30 19:00 201200037 Skövde IBF - BK Halna A 8 - 7 Mikael Magnusson, Conny Hjelm Arena C, Skövde
2014-10-30 20:00 201200041 Fristads GoIF - IBK Tygriket 99 6 - 5 Roger Härngren, Ola Forsberg Fristadhallen, Fristad
2014-10-31 19:45 201200042 IBK Dalängen - Stöpen IBK 2 - 6 Kronoslav Kis, Conny Hjelm Idrottens hus i Lidköping
2014-11-01 15:00 201200039 IBK Vänersborg - Falköpings IBK 8 - 5 Roger Härngren, Tommy Gunnarsson Idrottshuset, Vänersborg
2014-11-01 16:00 201200040 IBK Elfhög - Skara IBK 6 - 5 Daniel Dimitrovski, Harri Tjäder Entréhallen, Trollhättan
2014-11-02 15:15 201200038 Sandareds IBS - Vara IBK 7 - 8 Bjarne Wesenlund, Thomas Trygg Almåshallen - Borås
2014-11-05 20:00 201200043 Falköpings IBK - Sandareds IBS 8 - 7 Tommy Gunnarsson, Roger Härngren Odenhallen,Falköping
2014-11-07 19:00 201200048 Skara IBK - IBK Vänersborg 1 - 14 Bjarne Wesenlund, Mikael Magnusson Idrottshallen, Skara
2014-11-07 19:30 201200044 Vara IBK - Skövde IBF 3 - 6 Conny Hjelm, Kronoslav Kis Alléhallen, Vara
2014-11-07 20:00 201200045 BK Halna A - IBK Dalängen 3 - 6 Patrick Limé, Peter Holmgren Idrottshallen, Töreboda
2014-11-08 15:00 201200047 IBK Tygriket 99 - IBK Elfhög 4 - 1 Harri Tjäder, David Persson Öxabäckshallen
2014-11-08 16:45 201200046 Stöpen IBK - Fristads GoIF 7 - 5 Ola Forsberg, Thomas Trygg Stöpenhallen, Skövde
2014-11-13 19:30 201200050 Sandareds IBS - IBK Vänersborg 4 - 10 Ola Forsberg, Bjarne Wesenlund Almåshallen - Borås
2014-11-13 20:00 201200053 Fristads GoIF - BK Halna A 10 - 10 e.förl. Kronoslav Kis, Conny Hjelm Fristadhallen, Fristad
2014-11-14 19:45 201200054 IBK Dalängen - Vara IBK 6 - 5 Pedram Koublani, Magnus Jansson Idrottens hus i Lidköping
2014-11-15 15:00 201200049 Skövde IBF - Falköpings IBK 5 - 7 David Persson, Harri Tjäder Arena C, Skövde
2014-11-15 15:00 201200051 IBK Tygriket 99 - Skara IBK 6 - 3 Tommy Gunnarsson, Roger Härngren Öxabäckshallen
2014-11-16 18:30 201200052 IBK Elfhög - Stöpen IBK 1 - 8 Mikael Magnusson, Mikael Toverland Entréhallen, Trollhättan
2014-11-19 20:00 201200055 IBK Vänersborg - Skövde IBF 7 - 6 Peter Holmgren, Patrick Limé Idrottshuset, Vänersborg
2014-11-21 19:30 201200057 Vara IBK - Fristads GoIF 3 - 5 Patrick Limé, Peter Holmgren Alléhallen, Vara
2014-11-21 20:00 201200056 Falköpings IBK - IBK Dalängen 6 - 7 e.förl. Kronoslav Kis, Conny Hjelm Odenhallen,Falköping
2014-11-21 20:00 201200058 BK Halna A - IBK Elfhög 12 - 6 Mikael Toverland, Mikael Magnusson Idrottshallen, Töreboda
2014-11-22 18:30 201200059 Stöpen IBK - IBK Tygriket 99 11 - 2 Pedram Koublani, Magnus Jansson Stöpenhallen, Skövde
2014-11-23 15:00 201200060 Skara IBK - Sandareds IBS 4 - 13 Thomas Trygg, Ola Forsberg Idrottshallen, Skara
2014-11-27 20:00 201200065 Fristads GoIF - Falköpings IBK 6 - 7 Roger Härngren, Tommy Gunnarsson Fristadhallen, Fristad
2014-11-29 15:00 201200061 Skövde IBF - Sandareds IBS 5 - 4 Kronoslav Kis, Conny Hjelm Arena C, Skövde
2014-11-29 15:00 201200063 IBK Tygriket 99 - BK Halna A 7 - 10 Roger Härngren, David Persson Öxabäckshallen
2014-11-29 15:00 201200064 IBK Elfhög - Vara IBK 7 - 2 Pedram Koublani, Ola Forsberg Entréhallen, Trollhättan
2014-11-29 19:00 201200062 Stöpen IBK - Skara IBK 6 - 1 Peter Holmgren, Patrick Limé Stöpenhallen, Skövde
2014-12-05 19:45 201200066 IBK Dalängen - IBK Vänersborg 5 - 7 Peter Holmgren, Patrick Limé Idrottens hus i Lidköping
2014-12-19 19:00 201200067 Skara IBK - Skövde IBF 5 - 9 Peter Holmgren, Patrick Limé Idrottshallen, Skara
2014-12-20 15:00 201200069 Fristads GoIF - IBK Vänersborg 10 - 12 Tommy Gunnarsson, Roger Härngren Fristadhallen, Fristad
2014-12-20 15:00 201200071 IBK Tygriket 99 - Vara IBK 1 - 9 Bjarne Wesenlund, Ola Forsberg Öxabäckshallen
2014-12-20 17:30 201200072 Stöpen IBK - BK Halna A 4 - 3 Conny Hjelm, Kronoslav Kis Stöpenhallen, Skövde
2014-12-21 15:00 201200070 IBK Elfhög - Falköpings IBK 8 - 23 Magnus Jansson, Pedram Koublani Entréhallen, Trollhättan
2015-01-04 14:45 201200068 IBK Dalängen - Sandareds IBS 6 - 5 Pedram Koublani, Magnus Jansson Idrottens hus i Lidköping
2014-12-04 19:00 201200076 Sandareds IBS - Fristads GoIF 10 - 6 Bjarne Wesenlund, Pedram Koublani Almåshallen - Borås
2014-12-30 20:00 201200078 BK Halna A - Skara IBK 10 - 2 Mikael Magnusson, Mikael Toverland Idrottshallen, Töreboda
2015-01-03 14:00 201200074 Falköpings IBK - IBK Tygriket 99 22 - 4 Magnus Jansson, Pedram Koublani Odenhallen,Falköping
2015-01-03 14:00 201200075 IBK Vänersborg - IBK Elfhög 10 - 1 Harri Tjäder, David Persson Idrottshuset, Vänersborg
2015-01-05 19:00 201200073 Vara IBK - Stöpen IBK 0 - 7 Kronoslav Kis, Conny Hjelm Alléhallen, Vara
2015-02-17 19:30 201200077 Skövde IBF - IBK Dalängen 11 - 2 Kronoslav Kis, Mikael Magnusson Arena A, Skövde
2014-10-05 14:00 201200081 IBK Tygriket 99 - IBK Vänersborg 1 - 10 Tommy Gunnarsson, Mikael Magnusson Arenahallen i Skene
2015-01-09 19:00 201200084 Skara IBK - IBK Dalängen 4 - 6 Thomas Trygg, Ola Forsberg Idrottshallen, Skara
2015-01-09 20:00 201200083 BK Halna A - Vara IBK 3 - 6 Conny Hjelm, Kronoslav Kis Idrottshallen, Töreboda
2015-01-10 15:00 201200079 Fristads GoIF - Skövde IBF 6 - 5 Harri Tjäder, David Persson Fristadhallen, Fristad
2015-01-10 17:30 201200082 Stöpen IBK - Falköpings IBK 6 - 5 e.förl. Pedram Koublani, Magnus Jansson Stöpenhallen, Skövde
2015-02-18 19:30 201200080 IBK Elfhög - Sandareds IBS 3 - 10 Martin Larsson, Sven Persson Entréhallen, Trollhättan
2015-01-15 19:30 201200090 Vara IBK - Skara IBK 9 - 5 Roger Härngren, Tommy Gunnarsson Alléhallen, Vara
2015-01-16 19:45 201200089 IBK Dalängen - Fristads GoIF 8 - 6 Pedram Koublani, Magnus Jansson Idrottens hus i Lidköping
2015-01-16 20:00 201200085 Falköpings IBK - BK Halna A 10 - 11 e.förl. Peter Holmgren, Patrick Limé Odenhallen,Falköping
2015-01-17 17:00 201200086 IBK Vänersborg - Stöpen IBK 4 - 6 Ola Forsberg, Thomas Trygg Idrottshuset, Vänersborg
2015-01-18 15:00 201200088 Skövde IBF - IBK Elfhög 15 - 7 Mikael Toverland, Mikael Magnusson Arena C, Skövde
2015-01-18 15:15 201200087 Sandareds IBS - IBK Tygriket 99 15 - 3 David Persson, Bjarne Wesenlund Almåshallen - Borås
2015-01-22 19:30 201200096 IBK Elfhög - IBK Dalängen 4 - 13 Ola Forsberg, Bjarne Wesenlund Entréhallen, Trollhättan
2015-01-23 19:00 201200095 Skara IBK - Fristads GoIF 2 - 5 David Persson, Harri Tjäder Idrottshallen, Skara
2015-01-23 19:30 201200094 Vara IBK - Falköpings IBK 6 - 5 e.förl. Martin Jonsson, Mikael Magnusson Alléhallen, Vara
2015-01-23 20:00 201200093 BK Halna A - IBK Vänersborg 6 - 13 Pedram Koublani, Magnus Jansson Idrottshallen, Töreboda
2015-01-24 15:00 201200091 IBK Tygriket 99 - Skövde IBF 1 - 7 Roger Härngren, Tommy Gunnarsson Öxabäckshallen
2015-01-24 18:30 201200092 Stöpen IBK - Sandareds IBS 5 - 8 Magnus Jansson, Kronoslav Kis Stöpenhallen, Skövde
2015-01-29 20:00 201200098 Sandareds IBS - BK Halna A 10 - 7 Roger Härngren, Tommy Gunnarsson Almåshallen - Borås
2015-01-30 19:00 201200102 Falköpings IBK - Skara IBK 3 - 6 Conny Hjelm, Kronoslav Kis Odenhallen,Falköping
2015-01-31 15:00 201200099 Skövde IBF - Stöpen IBK 5 - 2 Peter Holmgren, Patrick Limé Arena C, Skövde
2015-01-31 15:00 201200101 Fristads GoIF - IBK Elfhög 5 - 4 e.förl. Thomas Trygg, Ola Forsberg Fristadhallen, Fristad
2015-02-01 14:00 201200097 IBK Vänersborg - Vara IBK 10 - 9 Harri Tjäder, David Persson Idrottshuset, Vänersborg
2015-02-01 16:45 201200100 IBK Dalängen - IBK Tygriket 99 8 - 4 Pedram Koublani, Magnus Jansson Idrottens hus i Lidköping
2015-02-06 19:00 201200106 Skara IBK - IBK Elfhög 7 - 6 e.förl. Conny Hjelm, Kronoslav Kis Idrottshallen, Skara
2015-02-06 19:30 201200104 Vara IBK - Sandareds IBS 6 - 7 e.förl. Harri Tjäder, David Persson Alléhallen, Vara
2015-02-06 20:00 201200103 BK Halna A - Skövde IBF 7 - 8 e.förl. Mikael Toverland, Mikael Magnusson Idrottshallen, Töreboda
2015-02-07 14:00 201200105 Falköpings IBK - IBK Vänersborg 5 - 7 Magnus Jansson, Pedram Koublani Odenhallen,Falköping
2015-02-07 15:00 201200107 IBK Tygriket 99 - Fristads GoIF 9 - 13 Tommy Gunnarsson, Roger Härngren Öxabäckshallen
2015-02-07 16:00 201200108 Stöpen IBK - IBK Dalängen 4 - 5 e.förl. Patrick Limé, Peter Holmgren Stöpenhallen, Skövde
2015-02-13 19:45 201200111 IBK Dalängen - BK Halna A 7 - 4 Harri Tjäder, David Persson Idrottens hus i Lidköping
2015-02-14 14:00 201200114 IBK Vänersborg - Skara IBK 10 - 5 Kim Nielsen, Bjarne Wesenlund Idrottshuset, Vänersborg
2015-02-14 16:00 201200113 IBK Elfhög - IBK Tygriket 99 6 - 3 Pedram Koublani, Magnus Jansson Entréhallen, Trollhättan
2015-02-15 16:30 201200110 Skövde IBF - Vara IBK 10 - 6 Conny Hjelm, Kronoslav Kis Arena C, Skövde
2015-02-17 20:00 201200112 Fristads GoIF - Stöpen IBK 6 - 9 Magnus Jansson, Tommy Gunnarsson Fristadhallen, Fristad
2015-02-24 19:30 201200109 Sandareds IBS - Falköpings IBK 9 - 2 David Persson, Harri Tjäder Almåshallen - Borås
2015-02-20 19:00 201200115 Falköpings IBK - Skövde IBF 2 - 10 Patrick Limé, Peter Holmgren Odenhallen,Falköping
2015-02-20 19:30 201200120 Vara IBK - IBK Dalängen 12 - 5 Thomas Trygg, Bjarne Wesenlund Alléhallen, Vara
2015-02-20 20:00 201200117 Skara IBK - IBK Tygriket 99 8 - 3 Pedram Koublani, Magnus Jansson Idrottshallen, Skara
2015-02-20 20:00 201200119 BK Halna A - Fristads GoIF 12 - 6 Kronoslav Kis, Conny Hjelm Idrottshallen, Töreboda
2015-02-21 16:00 201200118 Stöpen IBK - IBK Elfhög 8 - 4 Kronoslav Kis, Mikael Toverland Stöpenhallen, Skövde
2015-02-21 17:00 201200116 IBK Vänersborg - Sandareds IBS 9 - 4 Patrick Limé, Peter Holmgren Idrottshuset, Vänersborg
2015-02-26 19:30 201200121 Skövde IBF - IBK Vänersborg 13 - 8 Conny Hjelm, Sven Persson Arena C, Skövde
2015-02-27 19:45 201200122 IBK Dalängen - Falköpings IBK 12 - 7 Kronoslav Kis, Conny Hjelm Idrottens hus i Lidköping
2015-02-28 15:00 201200123 Fristads GoIF - Vara IBK 9 - 5 David Persson, Bjarne Wesenlund Fristadhallen, Fristad
2015-02-28 15:00 201200125 IBK Tygriket 99 - Stöpen IBK 6 - 2 Ola Forsberg, Thomas Trygg Öxabäckshallen
2015-03-01 15:00 201200124 IBK Elfhög - BK Halna A 7 - 10 Magnus Jansson, Peter Holmgren Entréhallen, Trollhättan
2015-03-01 15:15 201200126 Sandareds IBS - Skara IBK 18 - 4 David Persson, Harri Tjäder Almåshallen - Borås
2015-03-07 15:00 201200127 Sandareds IBS - Skövde IBF 4 - 13 Harri Tjäder, David Persson Idrottshallen, Viskafors
2015-03-07 15:00 201200128 Skara IBK - Stöpen IBK 9 - 8 e.förl. Mikael Toverland, Mikael Magnusson Idrottshallen, Skara
2015-03-07 15:00 201200129 BK Halna A - IBK Tygriket 99 5 - 7 Kronoslav Kis, Conny Hjelm Idrottshallen, Töreboda
2015-03-07 15:00 201200130 Vara IBK - IBK Elfhög 8 - 5 Bjarne Wesenlund, Ola Forsberg Alléhallen, Vara
2015-03-07 15:00 201200131 Falköpings IBK - Fristads GoIF 12 - 5 Pedram Koublani, Magnus Jansson Odenhallen,Falköping
2015-03-07 15:00 201200132 IBK Vänersborg - IBK Dalängen 7 - 6 Kenth Lindquist, Peter Holmgren Idrottshuset, Vänersborg
Tabell
Plac. Lag S V O (SDV) F GM-IM D P
1. IBK Vänersborg 22 19 1 (1) 2 212-118 94 59
2. Skövde IBF 22 17 1 (1) 4 188-102 86 53
3. Stöpen IBK 22 12 5 (3) 5 129-97 32 44
4. Sandareds IBS 22 12 3 (2) 7 191-122 69 41
5. IBK Dalängen 22 10 5 (4) 7 143-135 8 39
6. Falköpings IBK 22 9 5 (1) 8 169-149 20 33
7. Vara IBK 22 8 4 (1) 10 135-142 -7 29
8. BK Halna A 22 6 6 (2) 10 154-157 -3 26
9. Fristads GoIF 22 7 4 (1) 11 141-164 -23 26
10. IBK Elfhög 22 3 5 (1) 14 109-199 -90 15
11. IBK Tygriket 99 22 5 0 (0) 17 86-197 -111 15
12. Skara IBK 22 3 3 (2) 16 96-171 -75 14
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Herrar div 3 A
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2014-09-26 19:30 201201001 Varnhems IF - IBF Horsby 12 - 3 Carl Larsson, Magnus Nilsson Varnhemshallen
2014-09-26 19:30 201201002 Svenljunga IBK - Tibro IBK 8 - 2 Erling Josefsson, Daniel Rudquist Mogahallen, Svenljunga
2014-09-26 19:30 201201005 Fritsla IF - Wårgårda IBK 2 - 7 Tobias Thorell, Dan Pettersson Kungabergshallen, Fritsla
2014-09-26 19:45 201201004 IBF IK Alingsås - Nossebro IBK 14 - 3 Ola Forsberg, Bjarne Wesenlund Nolhagahallen, Alingsås
2014-09-27 13:00 201201003 Rydboholms SK - IBK Hjo 5 - 0 Daniel Rudquist, Arto Keckman Idrottshallen, Viskafors
2014-10-03 19:00 201201008 Nossebro IBK - Rydboholms SK 5 - 12 Peter Holmgren, Patrick Limé Idrottshallen, Nossebro
2014-10-03 19:30 201201006 IBF Horsby - Fritsla IF 4 - 5 Daniel Rudquist, Arto Keckman Idrottshallen, Herrljunga
2014-10-03 19:45 201201007 Wårgårda IBK - IBF IK Alingsås 4 - 4 e.förl. Erling Josefsson, Dan Pettersson Albert Hall
2014-10-04 15:00 201201009 IBK Hjo - Svenljunga IBK 5 - 7 Per Johansson, Eino Vuoluterä Guldkrokshallen A Hjo
2014-10-05 19:00 201201010 Tibro IBK - Varnhems IF 6 - 9 Eino Vuoluterä, Per Johansson Varnhemshallen
2014-10-10 19:30 201201012 Svenljunga IBK - Nossebro IBK 8 - 4 Roger Härngren, Tommy Gunnarsson Mogahallen, Svenljunga
2014-10-10 19:30 201201013 Rydboholms SK - Wårgårda IBK 9 - 4 Daniel Rudquist, David Persson Idrottshallen, Viskafors
2014-10-11 11:45 201201014 IBF IK Alingsås - Fritsla IF 5 - 4 Harri Tjäder, David Persson Nolhagahallen, Alingsås
2014-10-11 16:00 201201015 Tibro IBK - IBF Horsby 3 - 2 e.förl. Per Johansson, Eino Vuoluterä Sporthallen, Tibro
2014-10-12 16:00 201201011 Varnhems IF - IBK Hjo 13 - 8 Per Johansson, Eino Vuoluterä Varnhemshallen
2014-10-17 19:00 201201016 IBK Hjo - Tibro IBK 3 - 7 Håkan Karlsson, Kronoslav Kis Guldkrokshallen A Hjo
2014-10-17 19:00 201201020 Nossebro IBK - Varnhems IF 8 - 10 Daniel Rudquist, Pedram Koublani Idrottshallen, Nossebro
2014-10-17 19:30 201201017 IBF Horsby - IBF IK Alingsås 9 - 13 Carl Larsson, Magnus Nilsson Idrottshallen, Herrljunga
2014-10-17 19:30 201201018 Fritsla IF - Rydboholms SK 2 - 6 Tommy Gunnarsson, Roger Härngren Kungabergshallen, Fritsla
2014-10-17 19:30 201201019 Wårgårda IBK - Svenljunga IBK 6 - 2 Dan Pettersson, Bjarne Wesenlund Albert Hall
2014-10-23 19:00 201201023 Rydboholms SK - IBF IK Alingsås 7 - 8 Tobias Thorell, Erling Josefsson Idrottshallen, Viskafors
2014-10-24 19:15 201201022 Svenljunga IBK - Fritsla IF 8 - 3 Erling Josefsson, Tobias Thorell Mogahallen, Svenljunga
2014-10-24 19:30 201201021 Varnhems IF - Wårgårda IBK 5 - 6 Mikael Magnusson, Conny Hjelm Varnhemshallen
2014-10-25 15:00 201201024 IBK Hjo - IBF Horsby 3 - 8 Eino Vuoluterä, Per Johansson Guldkrokshallen A Hjo
2014-10-25 17:00 201201025 Tibro IBK - Nossebro IBK 11 - 2 Pedram Koublani, Magnus Jansson Sporthallen, Tibro
2014-11-07 19:00 201201027 Nossebro IBK - IBK Hjo 8 - 7 Dan Pettersson, Kenth Lindquist Idrottshallen, Nossebro
2014-11-07 19:30 201201026 Wårgårda IBK - Tibro IBK 1 - 4 Daniel Rudquist, Pedram Koublani Lena Sporthall, Östadkulle
2014-11-07 19:30 201201028 IBF Horsby - Rydboholms SK 5 - 9 Thomas Trygg, Ola Forsberg Idrottshallen, Herrljunga
2014-11-07 20:00 201201030 Fritsla IF - Varnhems IF 5 - 4 e.förl. Harri Tjäder, David Persson Kungabergshallen, Fritsla
2014-11-08 11:45 201201029 IBF IK Alingsås - Svenljunga IBK 10 - 9 Dan Pettersson, Bjarne Wesenlund Stadsskogshallen, Alingsås
2014-11-14 19:00 201201033 Nossebro IBK - IBF Horsby 1 - 11 David Persson, Harri Tjäder Idrottshallen, Nossebro
2014-11-14 19:15 201201032 Svenljunga IBK - Rydboholms SK 2 - 5 Thomas Trygg, Ola Forsberg Mogahallen, Svenljunga
2014-11-14 19:30 201201031 Varnhems IF - IBF IK Alingsås 5 - 6 Magnus Nilsson, Carl Larsson Varnhemshallen
2014-11-15 17:30 201201034 IBK Hjo - Wårgårda IBK 11 - 14 Alen Turcinhodzic, Mikael Magnusson Guldkrokshallen A Hjo
2014-11-16 12:00 201201035 Tibro IBK - Fritsla IF 7 - 8 Kronoslav Kis, Conny Hjelm Sporthallen, Tibro
2014-11-20 19:45 201201038 Wårgårda IBK - Nossebro IBK 15 - 2 Roger Härngren, Daniel Rudquist Albert Hall
2014-11-21 19:30 201201037 Fritsla IF - IBK Hjo 8 - 3 Erling Josefsson, Harri Tjäder Kungabergshallen, Fritsla
2014-11-21 19:30 201201039 IBF Horsby - Svenljunga IBK 2 - 3 Dan Pettersson, Pedram Koublani Idrottshallen, Herrljunga
2014-11-21 20:00 201201040 Rydboholms SK - Varnhems IF 10 - 4 David Persson, Roger Härngren Idrottshallen, Viskafors
2014-11-22 16:45 201201036 IBF IK Alingsås - Tibro IBK 6 - 12 Bjarne Wesenlund, Dan Pettersson Stadsskogshallen, Alingsås
2014-11-28 19:00 201201042 Wårgårda IBK - IBF Horsby 10 - 6 Thomas Trygg, Ola Forsberg Albert Hall
2014-11-28 19:00 201201043 Nossebro IBK - Fritsla IF 4 - 8 Dan Pettersson, Pedram Koublani Idrottshallen, Nossebro
2014-11-28 19:30 201201041 Varnhems IF - Svenljunga IBK 3 - 8 Conny Hjelm, Kronoslav Kis Varnhemshallen
2014-11-29 13:00 201201045 Tibro IBK - Rydboholms SK 8 - 4 Per Johansson, Eino Vuoluterä Sporthallen, Tibro
2014-11-29 17:30 201201044 IBK Hjo - IBF IK Alingsås 4 - 12 Linus Svensson, Mikael Toverland Guldkrokshallen A Hjo
2014-12-19 19:30 201201046 Fritsla IF - IBF Horsby 5 - 7 Daniel Rudquist, Arto Keckman Kungabergshallen, Fritsla
2014-12-19 19:30 201201048 Rydboholms SK - Nossebro IBK 16 - 1 Tobias Thorell, Erling Josefsson Idrottshallen, Viskafors
2014-12-19 19:30 201201049 Svenljunga IBK - IBK Hjo 5 - 3 Thomas Trygg, Ola Forsberg Mogahallen, Svenljunga
2014-12-20 11:45 201201047 IBF IK Alingsås - Wårgårda IBK 10 - 5 Daniel Rudquist, Arto Keckman Stadsskogshallen, Alingsås
2014-12-21 11:00 201201050 Varnhems IF - Tibro IBK 1 - 12 Conny Hjelm, Kronoslav Kis Sporthallen, Tibro
2015-01-09 19:00 201201054 Nossebro IBK - IBF IK Alingsås 15 - 18 Magnus Jansson, Dan Pettersson Idrottshallen, Nossebro
2015-01-09 19:30 201201051 IBF Horsby - Varnhems IF 8 - 7 Harri Tjäder, David Persson Idrottshallen, Herrljunga
2015-01-09 19:30 201201055 Wårgårda IBK - Fritsla IF 4 - 5 Daniel Rudquist, Joakim Mattsson Sporthallen, Vårgårda
2015-01-10 17:30 201201053 IBK Hjo - Rydboholms SK 7 - 11 Magnus Nilsson, Håkan Karlsson Guldkrokshallen A Hjo
2015-01-11 13:00 201201052 Tibro IBK - Svenljunga IBK 8 - 2 Mikael Magnusson, Conny Hjelm Sporthallen, Tibro
2015-01-16 19:00 201201057 Nossebro IBK - Svenljunga IBK 8 - 9 Arto Keckman, Daniel Rudquist Idrottshallen, Nossebro
2015-01-16 19:30 201201058 Wårgårda IBK - Rydboholms SK 8 - 8 e.förl. Thomas Trygg, Ola Forsberg Sporthallen, Vårgårda
2015-01-16 19:30 201201059 Fritsla IF - IBF IK Alingsås 5 - 6 e.förl. Joakim Mattsson, Erling Josefsson Kungabergshallen, Fritsla
2015-01-16 19:30 201201060 IBF Horsby - Tibro IBK 6 - 10 Mikael Magnusson, Mikael Toverland Idrottshallen, Herrljunga
2015-01-17 15:00 201201056 IBK Hjo - Varnhems IF 7 - 8 Conny Hjelm, Kronoslav Kis Guldkrokshallen A Hjo
2015-01-23 19:00 201201063 Rydboholms SK - Fritsla IF 5 - 4 Ola Forsberg, Thomas Trygg Idrottshallen, Viskafors
2015-01-23 19:30 201201064 Svenljunga IBK - Wårgårda IBK 3 - 6 Joakim Mattsson, Erling Josefsson Mogahallen, Svenljunga
2015-01-25 16:00 201201065 Varnhems IF - Nossebro IBK 20 - 3 Kronoslav Kis, Conny Hjelm Varnhemshallen
2015-01-25 18:00 201201061 Tibro IBK - IBK Hjo 6 - 4 Mikael Toverland, Mikael Magnusson Sporthallen, Tibro
2015-02-15 12:45 201201062 IBF IK Alingsås - IBF Horsby 13 - 2 Thomas Trygg, Bjarne Wesenlund Nolhagahallen, Alingsås
2015-01-30 19:00 201201070 Nossebro IBK - Tibro IBK 6 - 16 Pedram Koublani, Magnus Jansson Idrottshallen, Nossebro
2015-01-30 19:30 201201066 Wårgårda IBK - Varnhems IF 9 - 4 David Persson, Harri Tjäder Sporthallen, Vårgårda
2015-01-30 19:30 201201067 Fritsla IF - Svenljunga IBK 2 - 2 e.förl. Tommy Gunnarsson, Roger Härngren Kungabergshallen, Fritsla
2015-01-30 19:30 201201069 IBF Horsby - IBK Hjo 9 - 7 Arto Keckman, Daniel Rudquist Idrottshallen, Herrljunga
2015-01-31 14:45 201201068 IBF IK Alingsås - Rydboholms SK 11 - 6 Tommy Gunnarsson, Roger Härngren Nolhagahallen, Alingsås
2015-02-13 19:15 201201074 Svenljunga IBK - IBF IK Alingsås 6 - 7 Daniel Rudquist, Arto Keckman Mogahallen, Svenljunga
2015-02-13 19:30 201201073 Rydboholms SK - IBF Horsby 11 - 3 Roger Härngren, Tommy Gunnarsson Idrottshallen, Viskafors
2015-02-13 20:00 201201075 Varnhems IF - Fritsla IF 7 - 5 Conny Hjelm, Kronoslav Kis Varnhemshallen
2015-02-14 15:00 201201071 Tibro IBK - Wårgårda IBK 5 - 5 e.förl. Håkan Karlsson, Mikael Magnusson Sporthallen, Tibro
2015-02-14 17:30 201201072 IBK Hjo - Nossebro IBK 6 - 3 Håkan Karlsson, Mikael Magnusson Guldkrokshallen A Hjo
2015-02-20 19:00 201201077 Rydboholms SK - Svenljunga IBK 9 - 4 Roger Härngren, Daniel Rudquist Idrottshallen, Viskafors
2015-02-20 19:30 201201079 Wårgårda IBK - IBK Hjo 11 - 4 David Persson, Harri Tjäder Sporthallen, Vårgårda
2015-02-20 19:30 201201080 Fritsla IF - Tibro IBK 9 - 8 e.förl. Erling Josefsson, Joakim Mattsson Kungabergshallen, Fritsla
2015-02-21 11:45 201201076 IBF IK Alingsås - Varnhems IF 7 - 8 Dan Pettersson, Nebojsa Stefanovski Nolhagahallen, Alingsås
2015-02-22 15:00 201201078 IBF Horsby - Nossebro IBK 8 - 6 Dan Pettersson, Magnus Jansson Idrottshallen, Herrljunga
2015-02-27 19:00 201201083 Nossebro IBK - Wårgårda IBK 4 - 11 Kenth Lindquist, Sven Persson Idrottshallen, Nossebro
2015-02-27 19:30 201201084 Svenljunga IBK - IBF Horsby 3 - 11 Roger Härngren, Tommy Gunnarsson Mogahallen, Svenljunga
2015-02-28 17:30 201201082 IBK Hjo - Fritsla IF 6 - 7 e.förl. Conny Hjelm, Kronoslav Kis Guldkrokshallen A Hjo
2015-03-01 14:00 201201081 Tibro IBK - IBF IK Alingsås 3 - 3 e.förl. Kronoslav Kis, Conny Hjelm Sporthallen, Tibro
2015-03-01 16:00 201201085 Varnhems IF - Rydboholms SK 7 - 8 Pedram Koublani, Dan Pettersson Varnhemshallen
2015-03-08 13:00 201201086 Svenljunga IBK - Varnhems IF 10 - 6 Erling Josefsson, Joakim Mattsson Mogahallen, Svenljunga
2015-03-08 13:00 201201087 IBF Horsby - Wårgårda IBK 5 - 8 David Persson, Harri Tjäder Idrottshallen, Herrljunga
2015-03-08 13:00 201201088 Fritsla IF - Nossebro IBK 17 - 4 Daniel Rudquist, Arto Keckman Kungabergshallen, Fritsla
2015-03-08 13:00 201201089 IBF IK Alingsås - IBK Hjo 22 - 9 Tommy Gunnarsson, Roger Härngren Stadsskogshallen, Alingsås
2015-03-08 13:00 201201090 Rydboholms SK - Tibro IBK 8 - 1 Thomas Trygg, Ola Forsberg Idrottshallen, Viskafors
Tabell
Plac. Lag S V O (SDV) F GM-IM D P
1. Rydboholms SK 18 14 1 (1) 3 149-84 65 43
2. IBF IK Alingsås 18 13 3 (2) 2 175-116 59 43
3. Wårgårda IBK 18 11 3 (1) 4 134-93 41 36
4. Tibro IBK 18 10 4 (1) 4 129-87 42 35
5. Svenljunga IBK 18 9 1 (1) 8 99-100 -1 28
6. Fritsla IF 18 6 5 (3) 7 104-97 7 26
7. Varnhems IF 18 8 1 (0) 9 133-129 4 25
8. IBF Horsby 18 7 1 (0) 10 109-129 -20 22
9. IBK Hjo 18 1 1 (0) 16 97-164 -67 4
10. Nossebro IBK 18 1 0 (0) 17 87-217 -130 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Herrar div 3 U
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2014-10-04 15:00 201202003 Vara IBK U - Borås IBF U 3 - 7 Bjarne Wesenlund, Christian Ragnevi Alléhallen, Vara
2014-10-05 15:00 201202004 Skövde IBF U - IBK Lockerud Mariestad U 8 - 2 Kronoslav Kis, Conny Hjelm Arena A, Skövde
2014-10-05 18:00 201202002 Fristads GoIF U - Mullsjö AIS U 16 - 7 David Persson, Arto Keckman Fristadhallen, Fristad
2014-10-10 19:30 201202007 Mullsjö AIS U - Vara IBK U 7 - 2 Pedram Koublani, Magnus Jansson Nyhemshallen - Mullsjö
2014-10-10 19:30 201202008 Fagerhult Habo IBK U - Fristads GoIF U 7 - 4 Mikael Magnusson, Magnus Nilsson Habo Sporthall C
2014-10-11 15:45 201202006 Borås IBF U - Skövde IBF U WO (5 - 0) Christian Ragnevi, Peter Andersson Daltorphallen, Borås
2014-10-18 11:30 201202011 Skövde IBF U - Mullsjö AIS U 11 - 3 David Persson, Harri Tjäder Arena C, Skövde
2014-10-19 15:30 201202009 Fristads GoIF U - Tranemo IBK 5 - 3 Thomas Trygg, Ola Forsberg Fristadhallen, Fristad
2014-10-19 17:00 201202012 IBK Lockerud Mariestad U - Borås IBF U 2 - 5 Per Johansson, Eino Vuoluterä ICA-kvantum hallen, Mariestad
2014-11-08 16:00 201202010 Vara IBK U - Fagerhult Habo IBK U 9 - 15 Pedram Koublani, Magnus Jansson Alléhallen, Vara
2014-10-25 11:30 201202015 Mullsjö AIS U - IBK Lockerud Mariestad U 6 - 13 Per Johansson, Eino Vuoluterä Nyhemshallen - Mullsjö
2014-10-25 13:00 201202016 Fagerhult Habo IBK U - Skövde IBF U 13 - 11 Tobias Thorell, Erling Josefsson Habo Sporthall A-hall
2014-10-25 16:00 201202013 Tranemo IBK - Vara IBK U 3 - 8 Nebojsa Stefanovski, Christian Ragnevi Idrottshallen, Tranemo
2014-11-08 15:45 201202020 Borås IBF U - Mullsjö AIS U 11 - 8 Joakim Mattsson, Tommy Gunnarsson Daltorphallen, Borås
2014-11-09 13:00 201202018 Skövde IBF U - Tranemo IBK 7 - 3 Mikael Magnusson, Mikael Toverland Arena C, Skövde
2014-11-09 18:30 201202019 IBK Lockerud Mariestad U - Fagerhult Habo IBK U 3 - 5 Kronoslav Kis, Conny Hjelm UW-Elasthallen, Mariestad
2014-11-15 16:00 201202024 Fagerhult Habo IBK U - Borås IBF U 6 - 9 Peter Holmgren, Patrick Limé Habo Sporthall A-hall
2014-11-16 15:30 201202023 Fristads GoIF U - Vara IBK U 14 - 13 e.förl. Arto Keckman, Daniel Rudquist Fristadhallen, Fristad
2015-02-26 20:00 201202021 Tranemo IBK - IBK Lockerud Mariestad U 15 - 5 Tommy Gunnarsson, Roger Härngren Idrottshallen, Tranemo
2014-11-22 12:30 201202028 Mullsjö AIS U - Fagerhult Habo IBK U 7 - 5 Richard Claesson, Christian Ragnevi Nyhemshallen - Mullsjö
2014-11-22 15:45 201202027 Borås IBF U - Tranemo IBK 13 - 8 David Persson, Harri Tjäder Daltorphallen, Borås
2014-11-23 15:00 201202025 Skövde IBF U - Fristads GoIF U 9 - 0 Linus Svensson, Alen Turcinhodzic Fjärilshallen, Skövde
2014-11-28 19:30 201202029 Tranemo IBK - Mullsjö AIS U 19 - 4 Daniel Rudquist, Erling Josefsson Idrottshallen, Tranemo
2014-11-28 19:30 201202031 Fristads GoIF U - IBK Lockerud Mariestad U 8 - 10 Daniel Dimitrovski, Nebojsa Stefanovski Fristadhallen, Fristad
2014-11-29 13:00 201202032 Vara IBK U - Skövde IBF U 1 - 4 Arto Keckman, Daniel Rudquist Alléhallen, Vara
2014-12-21 12:30 201202036 Fagerhult Habo IBK U - Tranemo IBK 9 - 10 Bjarne Wesenlund, Dan Pettersson Habo Sporthall A-hall
2014-12-21 14:30 201202034 Borås IBF U - Fristads GoIF U 11 - 3 Arto Keckman, Daniel Rudquist Daltorphallen, Borås
2015-02-13 20:00 201202033 IBK Lockerud Mariestad U - Vara IBK U 10 - 2 Iza Hederdahl, Per Johansson ICA-kvantum hallen, Mariestad
2015-01-11 15:30 201202040 Fristads GoIF U - Fagerhult Habo IBK U 5 - 12 Daniel Dimitrovski, Nebojsa Stefanovski Fristadhallen, Fristad
2015-01-11 17:00 201202038 Skövde IBF U - Borås IBF U 9 - 7 Pedram Koublani, Frida Lanzaro Arena C, Skövde
2015-03-22 12:00 201202039 Vara IBK U - Mullsjö AIS U 9 - 5 Magnus Jansson, Pedram Koublani Alléhallen, Vara
2015-01-17 15:45 201202043 Borås IBF U - Vara IBK U 8 - 2 Nebojsa Stefanovski, Daniel Dimitrovski Daltorphallen, Borås
2015-01-17 16:00 201202042 Mullsjö AIS U - Fristads GoIF U 5 - 6 e.förl. Pedram Koublani, Dan Pettersson Nyhemshallen - Mullsjö
2015-01-18 16:00 201202044 IBK Lockerud Mariestad U - Skövde IBF U 4 - 3 e.förl. Magnus Nilsson, Carl Larsson ICA-kvantum hallen, Mariestad
2015-01-24 13:00 201202045 Tranemo IBK - Fristads GoIF U 4 - 6 Erling Josefsson, Joakim Mattsson Idrottshallen, Tranemo
2015-01-24 15:00 201202046 Fagerhult Habo IBK U - Vara IBK U 11 - 4 Linus Svensson, Alen Turcinhodzic Habo Sporthall A-hall
2015-01-25 11:30 201202047 Mullsjö AIS U - Skövde IBF U 5 - 12 Christian Ragnevi, Daniel Rudquist Nyhemshallen - Mullsjö
2015-01-25 14:30 201202048 Borås IBF U - IBK Lockerud Mariestad U 7 - 6 Dan Pettersson, Bjarne Wesenlund Daltorphallen, Borås
2015-01-31 15:00 201202049 Vara IBK U - Tranemo IBK 5 - 10 Dan Pettersson, Kenth Lindquist Alléhallen, Vara
2015-02-01 12:00 201202052 Skövde IBF U - Fagerhult Habo IBK U 6 - 9 Magnus Nilsson, Carl Larsson Arena C, Skövde
2015-02-01 18:00 201202051 IBK Lockerud Mariestad U - Mullsjö AIS U 6 - 5 Per Johansson, Iza Hederdahl UW-Elasthallen, Mariestad
2015-02-06 20:00 201202054 Tranemo IBK - Skövde IBF U 11 - 3 Joakim Mattsson, Erling Josefsson Idrottshallen, Tranemo
2015-02-08 11:30 201202056 Mullsjö AIS U - Borås IBF U 4 - 12 Alen Turcinhodzic, Linus Svensson Nyhemshallen - Mullsjö
2015-02-08 15:00 201202055 Fagerhult Habo IBK U - IBK Lockerud Mariestad U 12 - 7 Frida Lanzaro, Mikael Magnusson Habo Sporthall C
2015-02-14 13:00 201202059 Vara IBK U - Fristads GoIF U 4 - 2 Dan Pettersson, Kenth Lindquist Alléhallen, Vara
2015-02-14 15:45 201202060 Borås IBF U - Fagerhult Habo IBK U 9 - 5 Harri Tjäder, David Persson Daltorphallen, Borås
2015-03-13 20:00 201202057 IBK Lockerud Mariestad U - Tranemo IBK 4 - 5 Per Johansson, Kronoslav Kis ICA-kvantum hallen, Mariestad
2015-02-21 10:00 201202064 Fagerhult Habo IBK U - Mullsjö AIS U 23 - 5 Pedram Koublani, Magnus Jansson Habo Sporthall A-hall
2015-02-21 13:00 201202063 Tranemo IBK - Borås IBF U 5 - 7 Joakim Mattsson, Erling Josefsson Idrottshallen, Tranemo
2015-02-22 18:00 201202061 Fristads GoIF U - Skövde IBF U 13 - 4 Arto Keckman, Daniel Rudquist Fristadhallen, Fristad
2015-02-28 12:15 201202065 Mullsjö AIS U - Tranemo IBK Per Johansson, Eino Vuoluterä Nyhemshallen - Mullsjö
2015-02-28 15:00 201202068 Skövde IBF U - Vara IBK U 10 - 2 Conny Hjelm, Kronoslav Kis Fjärilshallen, Skövde
2015-03-01 17:00 201202067 IBK Lockerud Mariestad U - Fristads GoIF U 6 - 5 Linus Svensson, Alen Turcinhodzic ICA-kvantum hallen, Mariestad
2015-03-06 19:30 201202069 Vara IBK U - IBK Lockerud Mariestad U 3 - 6 Magnus Jansson, Pedram Koublani Alléhallen, Vara
2015-03-07 16:00 201202072 Tranemo IBK - Fagerhult Habo IBK U 9 - 14 Erling Josefsson, Daniel Rudquist Idrottshallen, Tranemo
2015-03-08 18:00 201202070 Fristads GoIF U - Borås IBF U 6 - 10 Magnus Jansson, Pedram Koublani Fristadhallen, Fristad
Tabell
Plac. Lag S V O (SDV) F GM-IM D P
1. Borås IBF U 14 13 0 (0) 1 121-67 54 39
2. Fagerhult Habo IBK U 14 10 0 (0) 4 146-98 48 30
3. Skövde IBF U 14 8 1 (0) 5 97-78 19 25
4. IBK Lockerud Mariestad U 14 6 1 (1) 7 84-89 -5 20
5. Tranemo IBK 13 6 0 (0) 7 105-90 15 18
6. Fristads GoIF U 14 4 2 (2) 8 93-105 -12 16
7. Vara IBK U 14 3 1 (0) 10 67-112 -45 10
8. Mullsjö AIS U 13 2 1 (0) 10 71-145 -74 7
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Herrar div 4 N
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2014-10-03 19:45 201203005 Tibro IBK U - Falköpings IBK U 6 - 6 e.förl. Carl Larsson, Magnus Nilsson Sporthallen, Tibro
2014-10-04 14:00 201203001 Grästorps IBK - Skara IBK U 6 - 5 Pedram Koublani, Magnus Nilsson Åse/Vistehallen Grästorp
2014-10-04 14:30 201203003 BK Halna U - Stöpen IBK U 3 - 1 Alen Turcinhodzic, Linus Svensson Idrottshallen, Töreboda
2014-10-05 11:00 201203002 Fröjereds IF - IBK Vänersborg U 8 - 2 Mikael Toverland, Magnus Nilsson Sparbankshallen, T-holm
2014-10-05 16:00 201203004 Varnhems IF U - Götene Ais 5 - 5 e.förl. Per Johansson, Eino Vuoluterä Varnhemshallen
2014-10-10 19:00 201203008 Götene Ais - BK Halna U 6 - 7 Per Johansson, Eino Vuoluterä Västerbyhallen, Götene
2014-10-11 12:00 201203007 Falköpings IBK U - Varnhems IF U 6 - 8 Conny Hjelm, Håkan Karlsson Odenhallen,Falköping
2014-10-12 11:30 201203010 IBK Vänersborg U - Grästorps IBK 11 - 1 Kenth Lindquist, Dan Pettersson Idrottshuset, Vänersborg
2014-10-12 12:00 201203006 Skara IBK U - Tibro IBK U 10 - 5 Kronoslav Kis, Håkan Karlsson Idrottshallen, Skara
2014-10-12 13:45 201203009 Stöpen IBK U - Fröjereds IF 3 - 8 Carl Larsson, Magnus Nilsson Stöpenhallen, Skövde
2014-10-17 19:00 201203012 Fröjereds IF - Götene Ais 9 - 4 Iza Hederdahl, Alen Turcinhodzic Sparbankshallen, T-holm
2014-10-18 13:30 201203013 BK Halna U - Falköpings IBK U 7 - 3 Per Johansson, Eino Vuoluterä Idrottshallen, Töreboda
2014-10-18 14:00 201203011 Grästorps IBK - Stöpen IBK U 14 - 12 Carl Larsson, Magnus Nilsson Åse/Vistehallen Grästorp
2014-10-18 16:00 201203014 Varnhems IF U - Tibro IBK U 10 - 4 Simon Bergbom, Kronoslav Kis Varnhemshallen
2014-10-19 11:00 201203015 IBK Vänersborg U - Skara IBK U 6 - 7 Magnus Jansson, Dan Pettersson Fyrkanten, Vargön
2014-10-24 19:00 201203020 Götene Ais - Grästorps IBK 6 - 3 Alen Turcinhodzic, Linus Svensson Västerbyhallen, Götene
2014-10-24 19:45 201203018 Tibro IBK U - BK Halna U 4 - 5 Eino Vuoluterä, Per Johansson Sporthallen, Tibro
2014-10-25 13:00 201203019 Falköpings IBK U - Fröjereds IF 2 - 14 Pedram Koublani, Magnus Jansson Odenhallen,Falköping
2014-10-26 12:15 201203016 Stöpen IBK U - IBK Vänersborg U 5 - 7 Mikael Toverland, Magnus Nilsson Stöpenhallen, Skövde
2014-11-02 11:30 201203017 Skara IBK U - Varnhems IF U 9 - 10 Conny Hjelm, Kronoslav Kis Idrottshallen, Skara
2014-11-07 19:00 201203022 Fröjereds IF - Tibro IBK U 12 - 1 Carl Larsson, Magnus Nilsson Sparbankshallen, T-holm
2014-11-08 13:30 201203023 BK Halna U - Varnhems IF U 13 - 4 Patrick Limé, Peter Holmgren Idrottshallen, Töreboda
2014-11-08 14:00 201203021 Grästorps IBK - Falköpings IBK U 7 - 13 Iza Hederdahl, Per Johansson Åse/Vistehallen Grästorp
2014-11-09 13:00 201203025 IBK Vänersborg U - Götene Ais 5 - 1 Esko Leppimaa, Kenth Lindquist Idrottshuset, Vänersborg
2014-11-09 13:45 201203024 Stöpen IBK U - Skara IBK U 8 - 4 Peter Holmgren, Patrick Limé Stöpenhallen, Skövde
2014-11-14 19:00 201203027 Götene Ais - Stöpen IBK U 6 - 3 Frida Lanzaro, Iza Hederdahl Västerbyhallen, Götene
2014-11-14 19:00 201203028 Skara IBK U - BK Halna U 3 - 4 Linus Svensson, Alen Turcinhodzic Idrottshallen, Skara
2014-11-15 16:00 201203029 Varnhems IF U - Fröjereds IF 4 - 20 Simon Bergbom, Conny Hjelm Varnhemshallen
2014-11-16 15:00 201203030 Tibro IBK U - Grästorps IBK 8 - 5 Conny Hjelm, Kronoslav Kis Sporthallen, Tibro
2014-11-16 17:45 201203026 Falköpings IBK U - IBK Vänersborg U 5 - 6 Magnus Nilsson, Carl Larsson Frejahallen, Falköping
2014-11-21 19:00 201203032 Fröjereds IF - BK Halna U 9 - 1 Linus Svensson, Alen Turcinhodzic Sparbankshallen, T-holm
2014-11-21 19:00 201203033 Götene Ais - Skara IBK U 3 - 10 Per Johansson, Eino Vuoluterä Västerbyhallen, Götene
2014-11-21 19:30 201203031 Grästorps IBK - Varnhems IF U 14 - 10 Carl Larsson, Magnus Nilsson Åse/Vistehallen Grästorp
2014-11-23 13:45 201203034 Stöpen IBK U - Falköpings IBK U 9 - 5 Eino Vuoluterä, Kronoslav Kis Stöpenhallen, Skövde
2014-11-23 14:30 201203035 IBK Vänersborg U - Tibro IBK U 9 - 3 Magnus Nilsson, Carl Larsson Idrottshuset, Vänersborg
2014-11-28 19:30 201203039 Skara IBK U - Fröjereds IF 3 - 8 Patrick Limé, Peter Holmgren Idrottshallen, Skara
2014-11-28 20:00 201203038 Falköpings IBK U - Götene Ais 14 - 6 Carl Larsson, Magnus Nilsson Odenhallen,Falköping
2014-11-29 16:00 201203036 Varnhems IF U - IBK Vänersborg U 10 - 8 Patrick Limé, Peter Holmgren Varnhemshallen
2014-11-29 16:00 201203037 Tibro IBK U - Stöpen IBK U 6 - 5 Per Johansson, Eino Vuoluterä Sporthallen, Tibro
2014-11-29 16:30 201203040 BK Halna U - Grästorps IBK 5 - 4 Magnus Nilsson, Carl Larsson Idrottshallen, Töreboda
2014-12-19 19:30 201203041 Grästorps IBK - Fröjereds IF 3 - 13 Kenth Lindquist, Dan Pettersson Åse/Vistehallen Grästorp
2014-12-19 19:30 201203043 Götene Ais - Tibro IBK U 5 - 4 Carl Larsson, Magnus Nilsson Västerbyhallen, Götene
2014-12-20 11:00 201203045 IBK Vänersborg U - BK Halna U 11 - 2 Patrick Limé, Peter Holmgren Idrottshuset, Vänersborg
2014-12-20 12:00 201203042 Falköpings IBK U - Skara IBK U 5 - 7 Christian Ragnevi, Peter Andersson Odenhallen,Falköping
2014-12-21 13:45 201203044 Stöpen IBK U - Varnhems IF U 6 - 0 Conny Hjelm, Kronoslav Kis Stöpenhallen, Skövde
2015-01-09 19:00 201203049 Fröjereds IF - Stöpen IBK U 13 - 4 Magnus Nilsson, Carl Larsson Sparbankshallen, T-holm
2015-01-09 19:30 201203050 Grästorps IBK - IBK Vänersborg U 3 - 6 Esko Leppimaa, Kenth Lindquist Åse/Vistehallen Grästorp
2015-01-10 14:30 201203048 BK Halna U - Götene Ais 7 - 16 Linus Svensson, Alen Turcinhodzic Idrottshallen, Töreboda
2015-01-11 16:00 201203046 Tibro IBK U - Skara IBK U 4 - 5 Mikael Magnusson, Conny Hjelm Sporthallen, Tibro
2015-01-11 16:00 201203047 Varnhems IF U - Falköpings IBK U 5 - 6 Magnus Nilsson, Carl Larsson Varnhemshallen
2015-01-16 19:30 201203051 Skara IBK U - Grästorps IBK 9 - 6 Eino Vuoluterä, Simon Bergbom Idrottshallen, Skara
2015-01-17 12:00 201203055 Falköpings IBK U - Tibro IBK U 13 - 5 Håkan Karlsson, Magnus Nilsson Odenhallen,Falköping
2015-01-17 20:00 201203053 Stöpen IBK U - BK Halna U 5 - 11 Linus Svensson, Mikael Toverland Stöpenhallen, Skövde
2015-01-18 16:00 201203052 IBK Vänersborg U - Fröjereds IF 6 - 4 Kenth Lindquist, Esko Leppimaa Idrottshuset, Vänersborg
2015-02-17 19:00 201203054 Götene Ais - Varnhems IF U 10 - 5 Alen Turcinhodzic, Linus Svensson Västerbyhallen, Götene
2015-01-23 19:30 201203057 Götene Ais - Fröjereds IF 5 - 9 Eino Vuoluterä, Håkan Karlsson Västerbyhallen, Götene
2015-01-24 12:00 201203058 Falköpings IBK U - BK Halna U 4 - 7 Magnus Nilsson, Carl Larsson Odenhallen,Falköping
2015-01-24 12:00 201203060 Skara IBK U - IBK Vänersborg U 5 - 0 Pedram Koublani, Magnus Jansson Idrottshallen, Skara
2015-01-24 18:00 201203059 Tibro IBK U - Varnhems IF U 9 - 4 Eino Vuoluterä, Simon Bergbom Sporthallen, Tibro
2015-01-25 13:45 201203056 Stöpen IBK U - Grästorps IBK 7 - 3 Linus Svensson, Alen Turcinhodzic Stöpenhallen, Skövde
2015-01-28 20:00 201203061 IBK Vänersborg U - Stöpen IBK U 4 - 2 Kenth Lindquist, Sven Persson Idrottshuset, Vänersborg
2015-01-29 20:00 201203064 Fröjereds IF - Falköpings IBK U 10 - 1 Mikael Magnusson, Conny Hjelm Sparbankshallen, T-holm
2015-01-31 14:00 201203065 Grästorps IBK - Götene Ais 13 - 8 Håkan Karlsson, Magnus Nilsson Åse/Vistehallen Grästorp
2015-02-01 14:30 201203063 BK Halna U - Tibro IBK U 5 - 4 e.förl. Per Johansson, Conny Hjelm Idrottshallen, Töreboda
2015-02-01 16:00 201203062 Varnhems IF U - Skara IBK U 5 - 9 Frida Lanzaro, Håkan Karlsson Varnhemshallen
2015-02-06 19:00 201203070 Götene Ais - IBK Vänersborg U 5 - 9 Alen Turcinhodzic, Linus Svensson Västerbyhallen, Götene
2015-02-06 19:30 201203068 Varnhems IF U - BK Halna U 9 - 8 Håkan Karlsson, Magnus Nilsson Varnhemshallen
2015-02-07 15:30 201203069 Skara IBK U - Stöpen IBK U 11 - 4 Eino Vuoluterä, Magnus Nilsson Idrottshallen, Skara
2015-02-07 16:00 201203067 Tibro IBK U - Fröjereds IF 6 - 8 Alen Turcinhodzic, Simon Bergbom Sporthallen, Tibro
2015-02-08 16:00 201203066 Falköpings IBK U - Grästorps IBK 15 - 5 Eino Vuoluterä, Per Johansson Odenhallen,Falköping
2015-02-13 19:30 201203075 Grästorps IBK - Tibro IBK U 12 - 13 Sven Persson, Kenth Lindquist Åse/Vistehallen Grästorp
2015-02-14 16:30 201203072 Stöpen IBK U - Götene Ais 9 - 8 e.förl. Alen Turcinhodzic, Linus Svensson Stöpenhallen, Skövde
2015-02-15 11:00 201203074 Fröjereds IF - Varnhems IF U 5 - 3 Magnus Nilsson, Carl Larsson Sparbankshallen, T-holm
2015-02-15 15:00 201203071 IBK Vänersborg U - Falköpings IBK U 8 - 7 Kenth Lindquist, Håkan Karlsson Idrottshuset, Vänersborg
2015-03-02 20:00 201203073 BK Halna U - Skara IBK U 9 - 5 Magnus Nilsson, Kronoslav Kis Idrottshallen, Töreboda
2015-02-20 19:45 201203080 Tibro IBK U - IBK Vänersborg U 2 - 17 Carl Larsson, Magnus Nilsson Sporthallen, Tibro
2015-02-21 12:00 201203078 Skara IBK U - Götene Ais 4 - 7 Håkan Karlsson, Eino Vuoluterä Idrottshallen, Skara
2015-02-21 12:00 201203079 Falköpings IBK U - Stöpen IBK U 7 - 4 Conny Hjelm, Kronoslav Kis Odenhallen,Falköping
2015-02-21 13:30 201203077 BK Halna U - Fröjereds IF 11 - 7 Carl Larsson, Magnus Nilsson Idrottshallen, Töreboda
2015-02-22 16:00 201203076 Varnhems IF U - Grästorps IBK 9 - 11 Linus Svensson, Carl Larsson Varnhemshallen
2015-02-27 19:30 201203085 Grästorps IBK - BK Halna U 16 - 7 Mikael Toverland, Håkan Karlsson Åse/Vistehallen Grästorp
2015-02-28 11:00 201203081 IBK Vänersborg U - Varnhems IF U 21 - 1 Kenth Lindquist, Dan Pettersson Idrottshuset, Vänersborg
2015-02-28 18:45 201203082 Stöpen IBK U - Tibro IBK U 6 - 1 Magnus Nilsson, Carl Larsson Stöpenhallen, Skövde
2015-03-04 19:00 201203083 Götene Ais - Falköpings IBK U 5 - 9 Alen Turcinhodzic, Magnus Nilsson Västerbyhallen, Götene
2015-03-12 20:15 201203084 Fröjereds IF - Skara IBK U 12 - 5 Magnus Nilsson, Håkan Karlsson Sparbankshallen, T-holm
2015-03-08 16:00 201203086 Fröjereds IF - Grästorps IBK 16 - 6 Linus Svensson, Alen Turcinhodzic Sparbankshallen, T-holm
2015-03-08 16:00 201203087 Skara IBK U - Falköpings IBK U 9 - 5 Kronoslav Kis, Conny Hjelm Idrottshallen, Skara
2015-03-08 16:00 201203088 Tibro IBK U - Götene Ais 4 - 14 Per Johansson, Eino Vuoluterä Sporthallen, Tibro
2015-03-08 16:00 201203089 Varnhems IF U - Stöpen IBK U 7 - 10 Magnus Nilsson, Carl Larsson Varnhemshallen
2015-03-08 16:00 201203090 BK Halna U - IBK Vänersborg U 6 - 5 Simon Bergbom, Mikael Magnusson Idrottshallen, Töreboda
Tabell
Plac. Lag S V O (SDV) F GM-IM D P
1. Fröjereds IF 18 16 0 (0) 2 185-70 115 48
2. IBK Vänersborg U 18 13 0 (0) 5 141-77 64 39
3. BK Halna U 18 12 1 (1) 5 118-116 2 38
4. Skara IBK U 18 10 0 (0) 8 120-107 13 30
5. Götene Ais 18 7 2 (0) 9 120-129 -9 23
6. Falköpings IBK U 18 7 1 (0) 10 126-128 -2 22
7. Stöpen IBK U 18 6 1 (1) 11 103-118 -15 20
8. Grästorps IBK 18 6 0 (0) 12 132-173 -41 18
9. Varnhems IF U 18 5 1 (0) 12 109-174 -65 16
10. Tibro IBK U 18 4 2 (0) 12 89-151 -62 14
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Herrar div 4 S
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2014-10-03 19:00 201204003 Sävens BK - Hemsjö IF 12 - 7 Peter Andersson, Christian Ragnevi Nårunga Sporthall, Vårgårda
2014-10-03 19:15 201204002 IBK Alingsås U - Sollebrunns AIK 18 - 3 Nebojsa Stefanovski, David Persson Stadsskogshallen, Alingsås
2014-10-05 16:00 201204004 Svenljunga IBK U - Smedjans IF 1 - 7 Richard Claesson, Dennis Jelse Mogahallen, Svenljunga
2014-10-05 16:45 201204001 Sandareds IBS U - Borås IBF U 12 - 8 Pedram Koublani, Magnus Jansson Almåshallen - Borås
2014-10-10 19:00 201204007 Sollebrunns AIK - Sävens BK 4 - 9 Daniel Dimitrovski, Nebojsa Stefanovski Bjärkehallen
2014-10-11 13:30 201204006 Hemsjö IF - Svenljunga IBK U 18 - 6 Nebojsa Stefanovski, Daniel Dimitrovski Hjälmared, Alingsås
2014-10-12 13:00 201204008 Borås IBF U - IBK Alingsås U 7 - 10 Daniel Dimitrovski, Nebojsa Stefanovski Daltorphallen, Borås
2014-10-17 19:30 201204010 Sävens BK - Borås IBF U 17 - 2 Nebojsa Stefanovski, Daniel Dimitrovski Nårunga Sporthall, Vårgårda
2014-10-17 19:30 201204012 Smedjans IF - Hemsjö IF 8 - 7 e.förl. Magnus Jansson, Christian Ragnevi Stadsskogshallen, Alingsås
2014-12-12 19:30 201204011 Svenljunga IBK U - Sollebrunns AIK 4 - 5 Dennis Jelse, Roger Härngren Mogahallen, Svenljunga
2014-10-24 19:00 201204015 Sollebrunns AIK - Smedjans IF 4 - 5 e.förl. Kenth Lindquist, Esko Leppimaa Bjärkehallen
2014-10-25 15:30 201204014 Sandareds IBS U - IBK Alingsås U 3 - 7 Harri Tjäder, David Persson Sandaredshallen
2014-10-26 15:00 201204016 Borås IBF U - Svenljunga IBK U 14 - 1 Roger Härngren, Tommy Gunnarsson Daltorphallen, Borås
2014-11-07 19:00 201204017 Sävens BK - Sandareds IBS U 5 - 6 Daniel Dimitrovski, Nebojsa Stefanovski Nårunga Sporthall, Vårgårda
2014-11-07 19:30 201204019 Smedjans IF - Borås IBF U 27 - 4 Richard Claesson, Dennis Jelse Stadsskogshallen, Alingsås
2014-11-08 13:30 201204020 Hemsjö IF - Sollebrunns AIK 3 - 10 Roger Härngren, Nebojsa Stefanovski Hjälmared, Alingsås
2014-11-14 19:15 201204023 IBK Alingsås U - Sävens BK 6 - 7 Nebojsa Stefanovski, Christian Ragnevi Stadsskogshallen, Alingsås
2014-11-15 17:00 201204022 Sandareds IBS U - Svenljunga IBK U 19 - 2 Joakim Mattsson, Erling Josefsson Sandaredshallen
2014-11-16 12:30 201204024 Borås IBF U - Hemsjö IF 2 - 12 Tommy Gunnarsson, Roger Härngren Daltorphallen, Borås
2014-11-21 19:30 201204026 Smedjans IF - Sandareds IBS U 4 - 9 Joakim Mattsson, Dennis Jelse Stadsskogshallen, Alingsås
2014-11-21 19:30 201204028 Sollebrunns AIK - Borås IBF U 14 - 12 Daniel Rudquist, Christian Ragnevi Bjärkehallen
2014-11-30 13:45 201204025 Svenljunga IBK U - IBK Alingsås U 4 - 4 e.förl. Dennis Jelse, Richard Claesson Mogahallen, Svenljunga
2014-11-28 19:15 201204031 IBK Alingsås U - Smedjans IF 5 - 7 Dennis Jelse, Peter Axelsson Stadsskogshallen, Alingsås
2014-11-28 19:30 201204030 Sandareds IBS U - Hemsjö IF 5 - 4 e.förl. Jimmy Härngren, Roger Härngren Sandaredshallen
2014-12-05 19:00 201204032 Sävens BK - Svenljunga IBK U 9 - 4 Daniel Rudquist, Roger Härngren Nårunga Sporthall, Vårgårda
2014-12-19 19:00 201204035 Sollebrunns AIK - Sandareds IBS U 8 - 9 Magnus Jansson, Pedram Koublani Bjärkehallen
2014-12-19 19:30 201204033 Smedjans IF - Sävens BK 8 - 6 Daniel Dimitrovski, Nebojsa Stefanovski Stadsskogshallen, Alingsås
2014-12-19 19:30 201204034 Hemsjö IF - IBK Alingsås U 7 - 4 Joakim Mattsson, Roger Härngren Hjälmared, Alingsås
2015-01-09 19:00 201204039 Sävens BK - Sollebrunns AIK 11 - 4 Erling Josefsson, Peter Axelsson Nårunga Sporthall, Vårgårda
2015-01-09 19:15 201204038 Svenljunga IBK U - Hemsjö IF 4 - 7 Richard Claesson, Roger Härngren Mogahallen, Svenljunga
2015-01-10 16:00 201204040 IBK Alingsås U - Borås IBF U 10 - 13 Thomas Trygg, Ola Forsberg Stadsskogshallen, Alingsås
2015-01-16 19:00 201204042 Sollebrunns AIK - IBK Alingsås U 10 - 8 Peter Andersson, Christian Ragnevi Bjärkehallen
2015-01-16 19:30 201204044 Smedjans IF - Svenljunga IBK U 11 - 1 Dan Pettersson, Nebojsa Stefanovski Nolhagahallen, Alingsås
2015-01-18 13:30 201204043 Hemsjö IF - Sävens BK 5 - 8 Nebojsa Stefanovski, Daniel Dimitrovski Hjälmared, Alingsås
2015-03-01 13:45 201204041 Borås IBF U - Sandareds IBS U 9 - 1 Erling Josefsson, Nebojsa Stefanovski Daltorphallen, Borås
2015-01-24 11:00 201204046 Borås IBF U - Sävens BK 3 - 15 Roger Härngren, Tommy Gunnarsson Daltorphallen, Borås
2015-01-24 13:30 201204048 Hemsjö IF - Smedjans IF 14 - 6 Daniel Dimitrovski, Nebojsa Stefanovski Hjälmared, Alingsås
2015-02-06 19:30 201204047 Sollebrunns AIK - Svenljunga IBK U 13 - 5 Dan Pettersson, Kenth Lindquist Bjärkehallen
2015-01-28 19:15 201204052 Svenljunga IBK U - Borås IBF U 5 - 8 Erling Josefsson, Richard Claesson Mogahallen, Svenljunga
2015-01-30 19:30 201204051 Smedjans IF - Sollebrunns AIK 4 - 5 e.förl. Nebojsa Stefanovski, Dan Pettersson Stadsskogshallen, Alingsås
2015-02-04 20:00 201204050 IBK Alingsås U - Sandareds IBS U 7 - 8 Nebojsa Stefanovski, Daniel Dimitrovski Stadsskogshallen, Alingsås
2015-02-07 11:00 201204055 Borås IBF U - Smedjans IF 10 - 7 Nebojsa Stefanovski, Daniel Dimitrovski Daltorphallen, Borås
2015-02-07 16:00 201204053 Sandareds IBS U - Sävens BK 0 - 5 Christian Ragnevi, Arto Keckman Sandaredshallen
2015-02-13 19:00 201204056 Sollebrunns AIK - Hemsjö IF 8 - 4 Dan Pettersson, Pedram Koublani Bjärkehallen
2015-02-13 19:00 201204059 Sävens BK - IBK Alingsås U 13 - 5 Thomas Trygg, Tobias Thorell Nårunga Sporthall, Vårgårda
2015-02-15 13:45 201204058 Svenljunga IBK U - Sandareds IBS U 4 - 11 Richard Claesson, Daniel Rudquist Mogahallen, Svenljunga
2015-02-15 19:00 201204060 Hemsjö IF - Borås IBF U 11 - 6 Daniel Dimitrovski, Nebojsa Stefanovski Hjälmared, Alingsås
2015-02-20 19:15 201204061 IBK Alingsås U - Svenljunga IBK U 12 - 2 Nebojsa Stefanovski, Dan Pettersson Stadsskogshallen, Alingsås
2015-02-20 19:30 201204062 Sandareds IBS U - Smedjans IF 10 - 7 Tommy Gunnarsson, Daniel Dimitrovski Sandaredshallen
2015-02-21 11:00 201204064 Borås IBF U - Sollebrunns AIK 8 - 12 Jimmy Härngren, Thomas Trygg Daltorphallen, Borås
2015-02-27 19:30 201204067 Smedjans IF - IBK Alingsås U 5 - 7 Daniel Dimitrovski, Nebojsa Stefanovski Stadsskogshallen, Alingsås
2015-02-28 13:30 201204066 Hemsjö IF - Sandareds IBS U 7 - 8 e.förl. Pedram Koublani, Roger Härngren Hjälmared, Alingsås
2015-03-01 13:45 201204068 Svenljunga IBK U - Sävens BK 3 - 8 Richard Claesson, Joakim Mattsson Mogahallen, Svenljunga
2015-03-06 19:30 201204069 Sävens BK - Smedjans IF 14 - 3 Peter Axelsson, Daniel Rudquist Nårunga Sporthall, Vårgårda
2015-03-06 19:30 201204070 IBK Alingsås U - Hemsjö IF 7 - 0 Dennis Jelse, Richard Claesson Stadsskogshallen, Alingsås
2015-03-06 19:30 201204071 Sandareds IBS U - Sollebrunns AIK 11 - 10 Daniel Dimitrovski, Nebojsa Stefanovski Sandaredshallen
Tabell
Plac. Lag S V O (SDV) F GM-IM D P
1. Sävens BK 14 12 0 (0) 2 139-60 79 36
2. Sandareds IBS U 14 9 2 (2) 3 112-87 25 31
3. Sollebrunns AIK 14 7 2 (1) 5 110-111 -1 24
4. Hemsjö IF 14 6 3 (0) 5 106-94 12 21
5. Smedjans IF 14 5 3 (2) 6 109-97 12 20
6. IBK Alingsås U 14 6 1 (0) 7 110-89 21 19
7. Borås IBF U 14 5 0 (0) 9 106-154 -48 15
8. Svenljunga IBK U 14 0 1 (0) 13 46-146 -100 1
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis