Herrar Div 2 Skåne (2013/14)

Gruppspel
Herrar Div 2 Skåne
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2013-09-27 20:00 1313120001 FBC Engelholm - VV-84 SK Bjuv 6 - 7 Simon Broman, Martin Matti Kungsgårdshallen
2013-09-27 20:00 1313120003 Willands IBK - Skurups IBK 4 - 3 Johan Holmåker, Jens Staaf Kristianstad Arena
2013-09-27 20:00 1313120005 Gårdarike IBK - IBK Finn 7 - 5 Leon Fuchs, Tomor Gashi, Tomor Gashi Vellinge Sporthall
2013-09-28 16:00 1313120002 IBS Svedala - Röke IBK 1 - 4 Johan Holmåker, Jens Staaf Svedala Sporthall
2013-09-28 16:00 1313120006 Malmö FBC Ungdom - Hjärnarps IBK 7 - 6 e.förl. Petter Niklasson, Magnus Dandanell Kirsebergs Sporthall
2013-09-29 16:00 1313120004 IBK Slottshöjden - IBK Höllviken 7 - 7 Jens Staaf, Johan Holmåker Helsingborg Arena B
2013-10-03 19:30 1313120012 Röke IBK - Malmö FBC Ungdom 5 - 7 Tojje Sildén-Glemark, Mattias Sjöstedt Tyrs Hovs Sportcentra
2013-10-03 20:00 1313120007 Skurups IBK - FBC Engelholm 2 - 6 Anders Lindberg, Henrik Lundgren Skurups Sparbank Arena
2013-10-05 12:15 1313120010 Hjärnarps IBK - IBK Slottshöjden 9 - 10 e.förl. Johan Holmåker, Jens Staaf Rantzowhallen
2013-10-05 14:00 1313120011 VV-84 SK Bjuv - Gårdarike IBK 11 - 10 e.förl. Mikael Bohman, Per-Ivar Kullman Brogårdaskolan
2013-10-05 15:00 1313120008 IBK Höllviken - IBS Svedala 8 - 9 Simon Broman, Martin Matti Halörhallen
2013-10-05 16:00 1313120009 IBK Finn - Willands IBK 7 - 8 Leon Fuchs, Tomor Gashi, Tomor Gashi Tunahallen
2013-10-11 20:00 1313120013 FBC Engelholm - Röke IBK 6 - 11 Peter Kellgren, Dennie Lind Kungsgårdshallen
2013-10-11 20:00 1313120015 Willands IBK - IBK Höllviken 10 - 5 Kevin Cardell, Jesper Landén Kristianstad Arena
2013-10-11 20:00 1313120017 Gårdarike IBK - Hjärnarps IBK 8 - 12 Simon Broman, Martin Matti Vellinge Sporthall
2013-10-12 16:30 1313120016 IBK Slottshöjden - Skurups IBK 8 - 5 Leon Fuchs, Tomor Gashi, Tomor Gashi Helsingborg Arena B
2013-10-12 18:00 1313120018 Malmö FBC Ungdom - IBK Finn 7 - 6 Tojje Sildén-Glemark, Mattias Sjöstedt Kirsebergs Sporthall
2013-10-13 16:00 1313120014 IBS Svedala - VV-84 SK Bjuv 2 - 10 Tojje Sildén-Glemark, Mattias Sjöstedt Svedala Sporthall
2013-10-16 20:30 1313120019 IBK Finn - FBC Engelholm 5 - 10 Simon Broman, Martin Matti Tunahallen
2013-10-18 20:00 1313120023 Skurups IBK - Gårdarike IBK 7 - 11 Anders Lindberg, Henrik Lundgren Skurups Sparbank Arena
2013-10-19 12:15 1313120020 Hjärnarps IBK - IBS Svedala 13 - 3 Per-Ivar Kullman, Mikael Bohman Rantzowhallen
2013-10-19 14:00 1313120021 VV-84 SK Bjuv - Willands IBK 14 - 9 Jens Staaf, Johan Holmåker Brogårdaskolan
2013-10-19 14:00 1313120022 Röke IBK - IBK Slottshöjden 11 - 3 Henrik Lundgren, Leon Fuchs Tyrs Hovs Sportcentra
2013-10-19 15:30 1313120024 IBK Höllviken - Malmö FBC Ungdom 8 - 9 Simon Broman, Martin Matti Halörhallen
2013-10-22 20:00 1313120025 FBC Engelholm - Hjärnarps IBK 7 - 6 e.förl. Simon Broman, Martin Matti Ängelholms Idrottshall
2013-10-22 20:00 1313120026 IBS Svedala - IBK Finn 3 - 8 Jens Staaf, Johan Holmåker Roslättshallen
2013-10-22 20:00 1313120029 Gårdarike IBK - IBK Höllviken 7 - 8 Tomor Gashi, Tomor Gashi, Leon Fuchs Vellinge Sporthall
2013-10-23 19:30 1313120028 IBK Slottshöjden - VV-84 SK Bjuv 1 - 8 Kevin Cardell, Jesper Landén Helsingborg Arena B
2013-10-24 20:00 1313120027 Willands IBK - Röke IBK 9 - 10 Roger Jönsson, Tojje Sildén-Glemark Kristianstad Arena
2013-10-24 20:00 1313120030 Malmö FBC Ungdom - Skurups IBK 6 - 4 Peter Kellgren, Dennie Lind Kirsebergs Sporthall
2013-10-26 13:30 1313120034 IBK Finn - IBK Slottshöjden 5 - 8 Per-Ivar Kullman, Mikael Bohman Tunahallen
2013-10-26 14:00 1313120036 VV-84 SK Bjuv - Malmö FBC Ungdom 6 - 11 Sigge Svensson Martell, Thomas Eriksson Brogårdaskolan
2013-10-26 15:30 1313120033 IBK Höllviken - FBC Engelholm 5 - 7 Tojje Sildén-Glemark, Mattias Linell Halörhallen
2013-10-27 15:00 1313120035 Gårdarike IBK - Röke IBK 8 - 9 Martin Matti, Johan Holmåker Vellinge Sporthall
2013-10-30 20:00 1313120032 Hjärnarps IBK - Willands IBK 6 - 2 Kevin Cardell, Jesper Landén Rantzowhallen
2013-11-01 20:00 1313120031 Skurups IBK - IBS Svedala 10 - 6 Kevin Cardell, Jesper Landén Skurups Sparbank Arena
2013-11-08 20:00 1313120037 FBC Engelholm - Willands IBK 10 - 8 Anders Lindberg, Henrik Lundgren Kungsgårdshallen
2013-11-08 20:00 1313120042 IBK Höllviken - Hjärnarps IBK 8 - 9 Simon Broman, Martin Matti Halörhallen
2013-11-09 14:00 1313120040 VV-84 SK Bjuv - Skurups IBK 7 - 5 Simon Broman, Martin Matti Brogårdaskolan
2013-11-09 14:00 1313120041 Röke IBK - IBK Finn 8 - 7 Tomor Gashi, Tomor Gashi, Leon Fuchs Tyrs Hovs Sportcentra
2013-11-09 18:00 1313120039 Malmö FBC Ungdom - IBK Slottshöjden 7 - 4 Simon Broman, Martin Matti Kirsebergs Sporthall
2013-11-10 20:00 1313120038 IBS Svedala - Gårdarike IBK 3 - 4 Kevin Cardell, Jesper Landén Svedala Sporthall
2013-11-14 20:00 1313120044 Gårdarike IBK - FBC Engelholm 4 - 6 Anders Lindberg, Henrik Lundgren Vellinge Sporthall
2013-11-16 14:00 1313120047 Röke IBK - IBK Höllviken 13 - 6 Simon Broman, Martin Matti Tyrs Hovs Sportcentra
2013-11-16 14:30 1313120048 Skurups IBK - Hjärnarps IBK 4 - 5 Henrik Lundgren, Leon Fuchs Skurups Sparbank Arena
2013-11-16 15:30 1313120043 IBK Slottshöjden - IBS Svedala 7 - 5 Tojje Sildén-Glemark, Mattias Sjöstedt Helsingborg Arena B
2013-11-16 16:00 1313120046 IBK Finn - VV-84 SK Bjuv 9 - 11 Jens Staaf, Johan Holmåker Tunahallen
2013-11-17 16:00 1313120045 Willands IBK - Malmö FBC Ungdom 4 - 7 Simon Broman, Martin Matti Kristianstad Arena
2013-11-22 20:00 1313120050 FBC Engelholm - IBK Slottshöjden 11 - 7 Tomor Gashi, Tomor Gashi, Leon Fuchs Kungsgårdshallen
2013-11-22 20:00 1313120053 Skurups IBK - IBK Finn 9 - 5 Jens Staaf, Johan Holmåker Skurups Sparbank Arena
2013-11-23 12:15 1313120054 Hjärnarps IBK - Röke IBK 5 - 4 e.förl. Simon Broman, Martin Matti Rantzowhallen
2013-11-23 14:00 1313120052 VV-84 SK Bjuv - IBK Höllviken 14 - 11 Jens Staaf, Johan Holmåker Brogårdaskolan
2013-11-24 16:00 1313120049 Willands IBK - Gårdarike IBK 11 - 12 e.förl. Simon Broman, Martin Matti Kristianstad Arena
2013-11-24 20:00 1313120051 IBS Svedala - Malmö FBC Ungdom 7 - 8 Tomor Gashi, Tomor Gashi, Leon Fuchs Svedala Sporthall
2013-11-27 20:00 1313120057 Malmö FBC Ungdom - Gårdarike IBK 7 - 4 Kevin Cardell, Jesper Landén Kirsebergs Sporthall
2013-11-28 19:30 1313120055 IBS Svedala - FBC Engelholm 6 - 7 Jens Staaf, Johan Holmåker Svedala Sporthall
2013-11-28 20:30 1313120059 IBK Höllviken - Skurups IBK 8 - 6 Simon Broman, Martin Matti Halörhallen
2013-11-30 12:15 1313120060 Hjärnarps IBK - IBK Finn 12 - 7 Jonas Widenstedt, Håkan Söderman Rantzowhallen
2013-11-30 14:00 1313120058 Röke IBK - VV-84 SK Bjuv 7 - 6 Tojje Sildén-Glemark, Mattias Sjöstedt Tyrs Hovs Sportcentra
2013-12-01 16:30 1313120056 IBK Slottshöjden - Willands IBK 9 - 6 Kevin Cardell, Jesper Landén Helsingborg Arena B
2013-12-06 20:00 1313120062 Willands IBK - IBS Svedala 9 - 7 Tojje Sildén-Glemark, Mattias Sjöstedt Kristianstad Arena
2013-12-06 20:00 1313120063 Gårdarike IBK - IBK Slottshöjden 6 - 5 e.förl. Simon Broman, Martin Matti Vellinge Sporthall
2013-12-06 20:00 1313120065 Skurups IBK - Röke IBK 5 - 11 Jens Staaf, Johan Holmåker Skurups Sparbank Arena
2013-12-07 14:00 1313120061 FBC Engelholm - Malmö FBC Ungdom 7 - 10 Tojje Sildén-Glemark, Mattias Sjöstedt Kungsgårdshallen
2013-12-07 14:00 1313120064 VV-84 SK Bjuv - Hjärnarps IBK 10 - 5 Petter Niklasson, Leon Fuchs Brogårdaskolan
2013-12-07 16:00 1313120066 IBK Finn - IBK Höllviken 11 - 4 Kevin Cardell, Jesper Landén Tunahallen
2013-12-14 12:15 1313120072 Hjärnarps IBK - Malmö FBC Ungdom 9 - 5 Kevin Cardell, Jesper Landén Rantzowhallen
2013-12-14 14:00 1313120067 VV-84 SK Bjuv - FBC Engelholm 4 - 10 Simon Broman, Martin Matti Brogårdaskolan
2013-12-14 15:00 1313120068 Röke IBK - IBS Svedala 12 - 9 Daniel Bedö, Hampe Gustavsson Tyrs Hovs Sportcentra
2013-12-14 15:15 1313120069 Skurups IBK - Willands IBK 7 - 10 Petter Niklasson, Magnus Dandanell Skurups Sparbank Arena
2013-12-14 16:00 1313120070 IBK Höllviken - IBK Slottshöjden 5 - 4 Anders Lindberg, Henrik Lundgren Halörhallen
2013-12-14 16:00 1313120071 IBK Finn - Gårdarike IBK 6 - 5 Tojje Sildén-Glemark, Mattias Sjöstedt Tunahallen
2014-01-10 20:00 1313120073 FBC Engelholm - Skurups IBK 8 - 5 Jens Staaf, Johan Holmåker Kungsgårdshallen
2014-01-10 20:00 1313120075 Willands IBK - IBK Finn 7 - 8 Anders Lindberg, Henrik Lundgren Kristianstad Arena
2014-01-11 16:00 1313120078 Malmö FBC Ungdom - Röke IBK 5 - 4 Jens Staaf, Johan Holmåker Baltiska Hallen B
2014-01-12 16:30 1313120076 IBK Slottshöjden - Hjärnarps IBK 4 - 9 Jens Staaf, Johan Holmåker Helsingborg Arena B
2014-01-12 19:00 1313120074 IBS Svedala - IBK Höllviken 1 - 9 Simon Broman, Martin Matti Svedala Sporthall
2014-01-14 20:00 1313120077 Gårdarike IBK - VV-84 SK Bjuv 10 - 11 e.förl. Simon Broman, Martin Matti Vellinge Sporthall
2014-01-18 12:15 1313120083 Hjärnarps IBK - Gårdarike IBK 10 - 9 Per-Ivar Kullman, Mikael Bohman Rantzowhallen
2014-01-18 14:00 1313120079 Röke IBK - FBC Engelholm 7 - 8 Mattias Linell, Martin Matti Tyrs Hovs Sportcentra
2014-01-18 14:00 1313120080 VV-84 SK Bjuv - IBS Svedala 15 - 5 Kevin Cardell, Jesper Landén Brogårdaskolan
2014-01-18 14:30 1313120082 Skurups IBK - IBK Slottshöjden 7 - 5 Peter Kellgren, Rickard Nilsson Skurups Sparbank Arena
2014-01-18 15:00 1313120081 IBK Höllviken - Willands IBK 4 - 5 Daniel Bedö, Hampe Gustavsson Halörhallen
2014-01-18 16:00 1313120084 IBK Finn - Malmö FBC Ungdom 2 - 6 Per-Ivar Kullman, Mikael Bohman Tunahallen
2014-01-24 20:00 1313120085 FBC Engelholm - IBK Finn 9 - 8 e.förl. Per-Ivar Kullman, Mikael Bohman Kungsgårdshallen
2014-01-24 20:00 1313120087 Willands IBK - VV-84 SK Bjuv 8 - 5 Simon Broman, Martin Matti Kristianstad Arena
2014-01-24 20:00 1313120089 Gårdarike IBK - Skurups IBK 8 - 12 Tomor Gashi, Tomor Gashi, Leon Fuchs Vellinge Sporthall
2014-01-26 16:00 1313120086 IBS Svedala - Hjärnarps IBK 5 - 10 Tomor Gashi, Tomor Gashi, Leon Fuchs Svedala Sporthall
2014-01-26 16:30 1313120088 IBK Slottshöjden - Röke IBK 2 - 10 Anders Lindberg, Henrik Lundgren Helsingborg Arena B
2014-01-26 19:00 1313120090 Malmö FBC Ungdom - IBK Höllviken 5 - 2 Simon Broman, Martin Matti Kirsebergs Sporthall
2014-01-28 19:30 1313120093 Röke IBK - Willands IBK 8 - 7 Håkan Bondesson, Roger Jönsson Tyrs Hovs Sportcentra
2014-01-28 20:15 1313120091 Hjärnarps IBK - FBC Engelholm 7 - 10 Simon Broman, Martin Matti Munkahallen
2014-01-29 19:45 1313120092 IBK Finn - IBS Svedala 5 - 4 e.förl. Tomor Gashi, Tomor Gashi, Leon Fuchs Tunahallen
2014-01-29 20:00 1313120094 VV-84 SK Bjuv - IBK Slottshöjden 7 - 7 Per-Ivar Kullman, Mikael Bohman Brogårdaskolan
2014-01-29 20:00 1313120096 Skurups IBK - Malmö FBC Ungdom 11 - 10 e.förl. Simon Broman, Martin Matti Skurups Sparbank Arena
2014-01-30 20:30 1313120095 IBK Höllviken - Gårdarike IBK 9 - 12 Daniel Bedö, Hampe Gustavsson Halörhallen
2014-02-01 13:30 1313120100 IBK Slottshöjden - IBK Finn 7 - 4 Tojje Sildén-Glemark, Mattias Sjöstedt Helsingborg Arena B
2014-02-01 15:00 1313120101 Röke IBK - Gårdarike IBK 19 - 6 Jens Staaf, Johan Holmåker Tyrs Hovs Sportcentra
2014-02-01 16:00 1313120097 IBS Svedala - Skurups IBK 6 - 8 Simon Broman, Martin Matti Svedala Sporthall
2014-02-01 16:00 1313120099 FBC Engelholm - IBK Höllviken 11 - 6 Tojje Sildén-Glemark, Mattias Sjöstedt Kungsgårdshallen
2014-02-02 18:30 1313120102 Malmö FBC Ungdom - VV-84 SK Bjuv 6 - 5 Kevin Cardell, Jesper Landén Kirsebergs Sporthall
2014-02-04 20:00 1313120098 Willands IBK - Hjärnarps IBK 9 - 4 Jens Staaf, Johan Holmåker Kristianstad Arena
2014-02-07 20:00 1313120103 Willands IBK - FBC Engelholm 9 - 13 Per-Ivar Kullman, Mikael Bohman Kristianstad Arena
2014-02-07 20:00 1313120104 Gårdarike IBK - IBS Svedala 15 - 6 Simon Broman, Martin Matti Vellinge Sporthall
2014-02-08 12:15 1313120108 Hjärnarps IBK - IBK Höllviken 5 - 2 Mattias Linell, Leon Fuchs Rantzowhallen
2014-02-08 16:00 1313120107 IBK Finn - Röke IBK 9 - 10 Simon Broman, Martin Matti Tunahallen
2014-02-09 16:30 1313120105 IBK Slottshöjden - Malmö FBC Ungdom 4 - 3 Henrik Lundgren, Leon Fuchs Helsingborg Arena B
2014-03-02 15:00 1313120106 Skurups IBK - VV-84 SK Bjuv 8 - 6 Simon Broman, Martin Matti Skurups Sparbank Arena
2014-02-13 20:00 1313120110 FBC Engelholm - Gårdarike IBK 15 - 5 Per-Ivar Kullman, Mikael Bohman Kungsgårdshallen
2014-02-14 20:00 1313120111 Malmö FBC Ungdom - Willands IBK 9 - 7 Jens Staaf, Johan Holmåker Kirsebergs Sporthall
2014-02-15 12:15 1313120114 Hjärnarps IBK - Skurups IBK 9 - 5 Tojje Sildén-Glemark, Mattias Sjöstedt Rantzowhallen
2014-02-15 14:00 1313120112 VV-84 SK Bjuv - IBK Finn 7 - 3 Per-Ivar Kullman, Mikael Bohman Brogårdaskolan
2014-02-15 15:00 1313120113 IBK Höllviken - Röke IBK 2 - 19 Tomor Gashi, Tomor Gashi, Leon Fuchs Halörhallen
2014-02-15 19:00 1313120109 IBS Svedala - IBK Slottshöjden 4 - 8 Anders Lindberg, Henrik Lundgren Svedala Sporthall
2014-02-28 20:00 1313120115 Gårdarike IBK - Willands IBK 7 - 6 Simon Broman, Martin Matti Vellinge Sporthall
2014-03-01 14:00 1313120120 Röke IBK - Hjärnarps IBK 8 - 5 Tojje Sildén-Glemark, Mattias Sjöstedt Tyrs Hovs Sportcentra
2014-03-01 15:30 1313120118 IBK Höllviken - VV-84 SK Bjuv 5 - 6 e.förl. Håkan Bondesson, Mikael Bohman Halörhallen
2014-03-01 16:00 1313120119 IBK Finn - Skurups IBK 4 - 6 Daniel Bedö, Hampe Gustavsson Tunahallen
2014-03-02 17:00 1313120116 IBK Slottshöjden - FBC Engelholm 5 - 11 Kevin Cardell, Jesper Landén Helsingborg Arena B
2014-03-02 18:30 1313120117 Malmö FBC Ungdom - IBS Svedala 10 - 2 Tojje Sildén-Glemark, Mattias Sjöstedt Kirsebergs Sporthall
2014-03-07 20:00 1313120122 Willands IBK - IBK Slottshöjden 15 - 6 Per-Ivar Kullman, Mikael Bohman Kristianstad Arena
2014-03-07 20:00 1313120123 Gårdarike IBK - Malmö FBC Ungdom 4 - 6 Kevin Cardell, Jesper Landén Vellinge Sporthall
2014-03-08 13:30 1313120126 IBK Finn - Hjärnarps IBK 11 - 9 Robin Jönsson, Niclas Eriksson Tunahallen
2014-03-08 14:00 1313120124 VV-84 SK Bjuv - Röke IBK 2 - 10 Tojje Sildén-Glemark, Mattias Sjöstedt Brogårdaskolan
2014-03-08 14:30 1313120125 Skurups IBK - IBK Höllviken 12 - 9 Simon Broman, Martin Matti Skurups Sparbank Arena
2014-03-08 16:00 1313120121 FBC Engelholm - IBS Svedala 23 - 2 Jonas Apelqvist, Axel Sagdahl Ängelholms Idrottshall
2014-03-16 18:00 1313120127 Malmö FBC Ungdom - FBC Engelholm 5 - 7 Simon Broman, Martin Matti Kirsebergs Sporthall
2014-03-16 18:00 1313120128 IBS Svedala - Willands IBK 7 - 14 Petter Niklasson, Leon Fuchs Svedala Sporthall
2014-03-16 18:00 1313120129 IBK Slottshöjden - Gårdarike IBK 5 - 6 e.förl. Per-Ivar Kullman, Mikael Bohman Helsingborg Arena B
2014-03-16 18:00 1313120130 Hjärnarps IBK - VV-84 SK Bjuv 9 - 10 e.förl. Tojje Sildén-Glemark, Mattias Sjöstedt Rantzowhallen
2014-03-16 18:00 1313120131 Röke IBK - Skurups IBK 10 - 6 Robin Jönsson, Niclas Eriksson Tyrs Hovs Sportcentra
2014-03-16 18:00 1313120132 IBK Höllviken - IBK Finn 2 - 9 Anders Lindberg, Henrik Lundgren Halörhallen
Tabell
Plac. Lag S V O (SDV) F GM-IM D P
1. Röke IBK 22 18 1 (0) 3 210-124 86 55
2. FBC Engelholm 22 17 2 (2) 3 208-134 74 55
3. Malmö FBC Ungdom 22 17 2 (1) 3 156-118 38 54
4. Hjärnarps IBK 22 12 5 (1) 5 174-148 26 42
5. VV-84 SK Bjuv 22 10 5 (4) 7 182-157 25 39
6. Willands IBK 22 10 1 (0) 11 177-168 9 31
7. IBK Slottshöjden 22 7 5 (1) 10 126-161 -35 27
8. Skurups IBK 22 8 1 (1) 13 147-162 -15 26
9. Gårdarike IBK 22 6 5 (3) 11 168-189 -21 26
10. IBK Finn 22 6 2 (1) 14 144-159 -15 21
11. IBK Höllviken 22 4 2 (0) 16 133-191 -58 14
12. IBS Svedala 22 1 1 (0) 20 103-217 -114 4
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis