H3 (2012/13)

Gruppspel
H3
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2012-09-22 11:25 1217130002 SK Vide - Hagunda IF U 1 - 4 Daniel Wahlström, Fredrik Olsson Alsike sporthall
2012-09-22 18:00 1217130004 Arlanda IBK - Loke IBK 8 - 3 Anders Holm, Roland Carlsson Ekilla Sporthall
2012-09-23 13:00 1217130005 IBK Roslagen - FBC Uppsala Ungdom 4 - 3 Olle Isacsson, Oskar Wallin Sportcentrum
2012-09-23 15:00 1217130001 Enköpings IBK - Bålsta FBC 5 - 6 Martin Holm, Christian Jensen S:t Ilianshallen
2012-09-23 16:00 1217130006 Rimbo IBK - Uppsala Teknologer 1 - 7 Anders Holm, Anders Ståhlberg Sparbankshallen
2012-09-23 20:00 1217130003 Storvreta Ungdom IBK U - Stenhagens KK 4 - 7 Lars Johnsson, Mikael Waldenvik Gamlishallen
2012-09-29 14:00 1217130011 Bålsta FBC - IBK Roslagen 5 - 3 Martin Gustafsson, Andreas Svensson Fridegårdsskolan
2012-09-29 14:40 1217130007 Stenhagens KK - Enköpings IBK 7 - 5 Pierre Engström, Mikael Waldenvik Stenhagen BoKC
2012-09-30 08:30 1217130008 Loke IBK - SK Vide 1 - 3 Bo Fallenius, Per-Olof Svensson Allianshallen A
2012-09-30 10:10 1217130009 FBC Uppsala Ungdom - Storvreta Ungdom IBK U 3 - 4 Bo Fallenius, Per-Olof Svensson Allianshallen A
2012-09-30 14:40 1217130010 Uppsala Teknologer - Arlanda IBK 1 - 4 Johan Hällström, Pierre Engström Allianshallen A
2012-09-30 16:20 1217130012 Hagunda IF U - Rimbo IBK 7 - 5 Johan Hällström, Pierre Engström Allianshallen A
2012-10-06 14:30 1217130016 Arlanda IBK - Stenhagens KK 6 - 7 Jonas Nordqvist, Martin Holm Ekilla Sporthall
2012-10-06 15:00 1217130013 Enköpings IBK - Hagunda IF U 5 - 4 Christian Jensen, Erik Rosvall S:t Ilianshallen
2012-10-06 15:30 1217130014 SK Vide - Bålsta FBC 7 - 5 Christer Andersson, Anders Ståhlberg Alsike sporthall
2012-10-07 13:40 1217130017 IBK Roslagen - Uppsala Teknologer 4 - 3 Jörgen Olsson, Anders Holm Sportcentrum
2012-10-07 16:30 1217130018 Rimbo IBK - FBC Uppsala Ungdom 5 - 6 Fabian Fahimi, Erik Rosvall Sparbankshallen
2012-10-07 17:30 1217130015 Storvreta Ungdom IBK U - Loke IBK 5 - 6 Andreas Svensson, Martin Gustafsson Vattholma Sporthall
2012-10-12 19:20 1217130022 Hagunda IF U - Arlanda IBK 3 - 7 Christer Andersson, Christian Jensen Fyrishov A
2012-10-13 10:10 1217130020 Uppsala Teknologer - SK Vide 7 - 5 Christian Jensen, Christer Andersson Allianshallen A
2012-10-13 11:50 1217130019 FBC Uppsala Ungdom - Enköpings IBK 2 - 2 Martin Gustafsson, Andreas Svensson Allianshallen A
2012-10-13 14:00 1217130021 Bålsta FBC - Storvreta Ungdom IBK U 16 - 3 Lennart Eilestam, Thomas Stenman Fridegårdsskolan
2012-10-13 14:40 1217130023 Stenhagens KK - IBK Roslagen 8 - 2 Johan Hällström, Martin Holm Stenhagen BoKC
2012-10-14 08:30 1217130024 Loke IBK - Rimbo IBK 12 - 8 Martin Gustafsson, Andreas Svensson Allianshallen A
2012-10-20 16:00 1217130025 Enköpings IBK - Uppsala Teknologer 6 - 4 Olle Isacsson, Martin Holm S:t Ilianshallen
2012-10-20 16:30 1217130028 Arlanda IBK - Bålsta FBC 3 - 5 Jörgen Olsson, Anders Holm Ekilla Sporthall
2012-10-20 17:50 1217130026 SK Vide - FBC Uppsala Ungdom 6 - 2 Andreas Bengtsson, Fabian Fahimi Alsike sporthall
2012-10-21 13:40 1217130029 IBK Roslagen - Loke IBK 9 - 4 Thomas Tanskanen, Pierre Engström Sportcentrum
2012-10-21 14:00 1217130030 Rimbo IBK - Stenhagens KK 1 - 12 Martin Gustafsson, Andreas Svensson Sparbankshallen
2012-10-21 17:30 1217130027 Storvreta Ungdom IBK U - Hagunda IF U 6 - 6 Fabian Fahimi, Christian Jensen Vattholma Sporthall
2012-10-27 08:30 1217130032 Uppsala Teknologer - Storvreta Ungdom IBK U 4 - 2 Johan Hällström, Christer Andersson Allianshallen A
2012-10-27 10:10 1217130034 FBC Uppsala Ungdom - Arlanda IBK 5 - 7 Johan Hällström, Christer Andersson Allianshallen A
2012-10-27 14:00 1217130036 Bålsta FBC - Rimbo IBK 11 - 7 Lennart Eilestam, Thomas Stenman Fridegårdsskolan
2012-10-27 14:40 1217130031 Stenhagens KK - SK Vide 6 - 5 Per Ove Åman, Christian Jensen Stenhagen BoKC
2012-10-28 13:00 1217130035 IBK Roslagen - Hagunda IF U 10 - 5 Olle Isacsson, Pierre Engström Sportcentrum
2012-10-28 13:10 1217130033 Loke IBK - Enköpings IBK 2 - 6 Lennart Eilestam, Thomas Stenman Allianshallen A
2012-11-07 19:40 1217130042 Loke IBK - Uppsala Teknologer 6 - 2 Johan Hällström, Martin Holm Allianshallen A
2012-11-10 08:30 1217130041 Hagunda IF U - FBC Uppsala Ungdom 5 - 4 Martin Gustafsson, Andreas Svensson Allianshallen A
2012-11-10 14:00 1217130040 Bålsta FBC - Stenhagens KK 6 - 4 Jörgen Olsson, Anders Holm Fridegårdsskolan
2012-11-10 15:00 1217130037 Enköpings IBK - Storvreta Ungdom IBK U 7 - 8 Johan Hällström, Pierre Engström S:t Ilianshallen
2012-11-10 18:30 1217130038 SK Vide - IBK Roslagen 4 - 10 Jonas Nordqvist, Ramin Navaee Alsike sporthall
2012-11-11 16:00 1217130039 Rimbo IBK - Arlanda IBK 4 - 5 Martin Gustafsson, Andreas Svensson Sparbankshallen
2012-11-17 09:40 1217130047 Hagunda IF U - Loke IBK 5 - 3 Johan Hällström, Martin Holm Allianshallen A
2012-11-17 13:00 1217130046 FBC Uppsala Ungdom - Bålsta FBC 7 - 9 Bo Fallenius, Per-Olof Svensson Allianshallen A
2012-11-17 14:40 1217130048 Stenhagens KK - Uppsala Teknologer 7 - 6 Martin Gustafsson, Andreas Svensson Stenhagen BoKC
2012-11-17 18:00 1217130043 Arlanda IBK - SK Vide 2 - 1 Roland Carlsson, Ramin Navaee Ekilla Sporthall
2012-11-18 13:00 1217130044 IBK Roslagen - Enköpings IBK 3 - 3 Johan Hällström, Martin Holm Sportcentrum
2012-11-18 17:30 1217130045 Storvreta Ungdom IBK U - Rimbo IBK WO (5 - 0) Martin Gustafsson, Andreas Svensson Vattholma Sporthall
2012-11-22 20:15 1217130051 SK Vide - Rimbo IBK 10 - 5 Tomas Hallenberg, Pontus Orebrand Alsike sporthall
2012-11-24 14:40 1217130053 Stenhagens KK - FBC Uppsala Ungdom 4 - 4 Tomas Hallenberg, Pontus Orebrand Stenhagen BoKC
2012-11-24 15:00 1217130050 Enköpings IBK - Arlanda IBK 4 - 7 Fabian Fahimi, Erik Rosvall S:t Ilianshallen
2012-11-24 17:30 1217130054 Uppsala Teknologer - Hagunda IF U 2 - 4 Jörgen Olsson, Anders Holm Allianshallen A
2012-11-26 19:15 1217130052 Bålsta FBC - Loke IBK 10 - 6 Lennart Eilestam, Thomas Stenman Fridegårdsskolan
2013-03-09 09:50 1217130049 Storvreta Ungdom IBK U - IBK Roslagen 5 - 2 Anders Ståhlberg, Jan-Olov Cederholm Allianshallen A
2012-12-01 08:50 1217130058 Hagunda IF U - Bålsta FBC 6 - 3 Per-Olof Svensson, Christer Andersson Allianshallen A
2012-12-01 16:30 1217130056 Arlanda IBK - Storvreta Ungdom IBK U 5 - 4 Jonas Nordqvist, Ramin Navaee Ekilla Sporthall
2012-12-01 17:50 1217130055 SK Vide - Enköpings IBK 4 - 3 Tomas Hallenberg, Pontus Orebrand Alsike sporthall
2012-12-02 15:00 1217130057 Rimbo IBK - IBK Roslagen 1 - 12 Pierre Engström, Jonas Nordqvist Sparbankshallen
2012-12-02 18:30 1217130059 Loke IBK - Stenhagens KK 2 - 5 Martin Gustafsson, Andreas Svensson Allianshallen A
2012-12-04 21:15 1217130060 FBC Uppsala Ungdom - Uppsala Teknologer 4 - 0 Anders Leander, Thomas Tanskanen Allianshallen A
2012-12-08 13:10 1217130066 FBC Uppsala Ungdom - Loke IBK 4 - 5 Bo Fallenius, Pontus Orebrand Allianshallen A
2012-12-08 14:00 1217130064 Bålsta FBC - Uppsala Teknologer 8 - 4 Niklas Forsman, Erik Rosvall Fridegårdsskolan
2012-12-08 15:00 1217130061 Enköpings IBK - Rimbo IBK 11 - 0 Jonas Nordqvist, Ramin Navaee S:t Ilianshallen
2012-12-09 12:00 1217130062 Storvreta Ungdom IBK U - SK Vide 3 - 6 Lennart Eilestam, Thomas Stenman Vattholma Sporthall
2012-12-09 15:40 1217130063 IBK Roslagen - Arlanda IBK 6 - 9 Martin Gustafsson, Andreas Svensson Sportcentrum
2012-12-09 20:50 1217130065 Hagunda IF U - Stenhagens KK 2 - 1 Jakob Kolsmyr, Albin Ruhl Allianshallen A
2012-12-15 14:00 1217130067 Bålsta FBC - Enköpings IBK 8 - 5 Johan Hällström, Pierre Engström Fridegårdsskolan
2012-12-15 14:40 1217130069 Stenhagens KK - Storvreta Ungdom IBK U 11 - 3 Bo Pettersson Loklint, Olle Isacsson Stenhagen BoKC
2012-12-16 11:50 1217130072 Uppsala Teknologer - Rimbo IBK 5 - 1 Fabian Fahimi, Erik Rosvall Allianshallen A
2012-12-18 18:00 1217130068 Hagunda IF U - SK Vide 1 - 4 Jonas Nordqvist, Christer Andersson Allianshallen A
2012-12-18 19:40 1217130071 FBC Uppsala Ungdom - IBK Roslagen 5 - 8 Martin Gustafsson, Andreas Svensson Allianshallen A
2012-12-18 21:20 1217130070 Loke IBK - Arlanda IBK 5 - 10 Martin Gustafsson, Andreas Svensson Allianshallen A
2013-01-12 16:00 1217130073 Enköpings IBK - Stenhagens KK 3 - 4 Lennart Eilestam, Thomas Stenman S:t Ilianshallen
2013-01-12 16:10 1217130074 SK Vide - Loke IBK 8 - 6 Martin Gustafsson, Andreas Svensson Alsike sporthall
2013-01-12 16:30 1217130076 Arlanda IBK - Uppsala Teknologer 7 - 4 Mikael Abrahamsson, Ramin Navaee Ekilla Sporthall
2013-01-13 13:00 1217130077 IBK Roslagen - Bålsta FBC 10 - 3 Jörgen Olsson, Anders Holm Sportcentrum
2013-01-13 14:30 1217130075 Storvreta Ungdom IBK U - FBC Uppsala Ungdom 8 - 4 Olle Isacsson, Martin Holm Vattholma Sporthall
2013-01-13 14:30 1217130078 Rimbo IBK - Hagunda IF U 2 - 8 Jakob Kolsmyr, Albin Ruhl Sparbankshallen
2013-01-17 18:00 1217130084 FBC Uppsala Ungdom - Rimbo IBK 8 - 4 Jakob Kolsmyr, Albin Ruhl Allianshallen A
2013-01-17 19:40 1217130079 Hagunda IF U - Enköpings IBK 4 - 4 Johan Hällström, Martin Holm Allianshallen A
2013-01-17 21:20 1217130081 Loke IBK - Storvreta Ungdom IBK U 3 - 6 Johan Hällström, Martin Holm Allianshallen A
2013-01-19 10:10 1217130083 Uppsala Teknologer - IBK Roslagen 1 - 6 Martin Gustafsson, Andreas Svensson Allianshallen A
2013-01-19 14:00 1217130080 Bålsta FBC - SK Vide 10 - 9 Lennart Eilestam, Thomas Stenman Fridegårdsskolan
2013-01-19 14:40 1217130082 Stenhagens KK - Arlanda IBK 7 - 3 Jonas Nordqvist, Pierre Engström Stenhagen BoKC
2013-01-26 13:20 1217130086 SK Vide - Uppsala Teknologer 5 - 8 Pierre Engström, Roland Carlsson Alsike sporthall
2013-01-26 14:30 1217130088 Arlanda IBK - Hagunda IF U 2 - 3 Jörgen Olsson, Anders Holm Ekilla Sporthall
2013-01-26 15:00 1217130085 Enköpings IBK - FBC Uppsala Ungdom 4 - 4 Lennart Eilestam, Thomas Stenman S:t Ilianshallen
2013-01-27 13:00 1217130089 IBK Roslagen - Stenhagens KK 4 - 4 Jörgen Olsson, Anders Holm Sportcentrum
2013-01-27 16:00 1217130090 Rimbo IBK - Loke IBK 3 - 6 Arvid Englund, Per-Olof Svensson Sparbankshallen
2013-01-27 16:10 1217130087 Storvreta Ungdom IBK U - Bålsta FBC 5 - 4 Johan Hällström, Martin Holm Vattholma Sporthall
2013-02-02 09:40 1217130093 Hagunda IF U - Storvreta Ungdom IBK U 10 - 1 Bo Pettersson Loklint, Olle Isacsson Allianshallen A
2013-02-02 11:20 1217130092 FBC Uppsala Ungdom - SK Vide 3 - 7 Martin Gustafsson, Andreas Svensson Allianshallen A
2013-02-02 13:00 1217130091 Uppsala Teknologer - Enköpings IBK 4 - 6 Martin Gustafsson, Andreas Svensson Allianshallen A
2013-02-02 14:00 1217130094 Bålsta FBC - Arlanda IBK 4 - 3 Lennart Eilestam, Thomas Stenman Fridegårdsskolan
2013-02-02 14:40 1217130095 Loke IBK - IBK Roslagen 5 - 4 Pierre Engström, Mikael Waldenvik Allianshallen A
2013-02-02 18:10 1217130096 Stenhagens KK - Rimbo IBK 12 - 4 Fabian Fahimi, Erik Rosvall Stenhagen BoKC
2013-02-09 10:10 1217130101 Hagunda IF U - IBK Roslagen 3 - 7 Bo Pettersson Loklint, Pierre Engström Allianshallen A
2013-02-09 14:30 1217130100 Arlanda IBK - FBC Uppsala Ungdom 11 - 0 Martin Gustafsson, Andreas Svensson Ekilla Sporthall
2013-02-09 15:00 1217130099 Enköpings IBK - Loke IBK 4 - 6 Lennart Eilestam, Thomas Stenman S:t Ilianshallen
2013-02-09 16:40 1217130097 SK Vide - Stenhagens KK 5 - 3 Anders Leander, Thomas Tanskanen Alsike sporthall
2013-02-10 13:30 1217130102 Rimbo IBK - Bålsta FBC 1 - 14 Jörgen Olsson, Anders Holm Sparbankshallen
2013-02-10 14:30 1217130098 Storvreta Ungdom IBK U - Uppsala Teknologer 6 - 9 Fabian Fahimi, Per-Olof Svensson Vattholma Sporthall
2013-02-16 10:10 1217130107 FBC Uppsala Ungdom - Hagunda IF U 6 - 5 Martin Gustafsson, Andreas Svensson Allianshallen A
2013-02-16 11:50 1217130108 Uppsala Teknologer - Loke IBK 5 - 5 Martin Gustafsson, Andreas Svensson Allianshallen A
2013-02-16 14:40 1217130106 Stenhagens KK - Bålsta FBC 6 - 6 Johan Hällström, Martin Holm Stenhagen BoKC
2013-02-16 16:30 1217130105 Arlanda IBK - Rimbo IBK 16 - 5 Jonas Nordqvist, Fabian Fahimi Ekilla Sporthall
2013-02-17 13:00 1217130104 IBK Roslagen - SK Vide 4 - 4 Thomas Tanskanen, Roland Carlsson Sportcentrum
2013-03-13 20:10 1217130103 Storvreta Ungdom IBK U - Enköpings IBK 7 - 3 Erik Rosvall, Johan Öberg S:t Ilianshallen
2013-03-02 09:40 1217130114 Uppsala Teknologer - Stenhagens KK 2 - 6 Fabian Fahimi, Erik Rosvall Allianshallen A
2013-03-02 14:00 1217130112 Bålsta FBC - FBC Uppsala Ungdom 12 - 2 Fabian Fahimi, Erik Rosvall Fridegårdsskolan
2013-03-02 15:00 1217130110 Enköpings IBK - IBK Roslagen 4 - 3 Lennart Eilestam, Thomas Stenman S:t Ilianshallen
2013-03-02 18:20 1217130109 SK Vide - Arlanda IBK 3 - 2 Jonas Nordqvist, Ramin Navaee Alsike sporthall
2013-03-03 10:10 1217130113 Loke IBK - Hagunda IF U 8 - 6 Lennart Eilestam, Thomas Stenman Allianshallen A
2013-03-03 12:30 1217130111 Rimbo IBK - Storvreta Ungdom IBK U 4 - 6 Martin Gustafsson, Per-Olof Svensson Sparbankshallen
2013-03-09 11:30 1217130118 Loke IBK - Bålsta FBC 2 - 5 Tomas Hallenberg, Pontus Orebrand Allianshallen A
2013-03-09 13:10 1217130119 FBC Uppsala Ungdom - Stenhagens KK 2 - 8 Tomas Hallenberg, Fabian Fahimi Allianshallen A
2013-03-09 14:30 1217130116 Arlanda IBK - Enköpings IBK 5 - 2 Jörgen Olsson, Anders Holm Ekilla Sporthall
2013-03-09 17:40 1217130120 Hagunda IF U - Uppsala Teknologer 8 - 2 Johan Hällström, Martin Gustafsson Allianshallen A
2013-03-10 15:00 1217130117 Rimbo IBK - SK Vide 3 - 3 Anders Leander, Thomas Tanskanen Sparbankshallen
2013-03-10 15:40 1217130115 IBK Roslagen - Storvreta Ungdom IBK U 4 - 1 Jörgen Olsson, Anders Holm Sportcentrum
2013-03-16 11:50 1217130126 Uppsala Teknologer - FBC Uppsala Ungdom 11 - 6 Bo Pettersson Loklint, Martin Holm Allianshallen A
2013-03-16 14:00 1217130124 Bålsta FBC - Hagunda IF U 3 - 5 Fabian Fahimi, Rohnny Åhman Fridegårdsskolan
2013-03-16 14:40 1217130125 Stenhagens KK - Loke IBK 6 - 4 Anders Ståhlberg, Christer Andersson Stenhagen BoKC
2013-03-16 15:00 1217130121 Enköpings IBK - SK Vide 5 - 5 Lennart Eilestam, Thomas Stenman S:t Ilianshallen
2013-03-17 13:00 1217130123 IBK Roslagen - Rimbo IBK 7 - 2 Anders Leander, Thomas Tanskanen Sportcentrum
2013-03-17 15:40 1217130122 Storvreta Ungdom IBK U - Arlanda IBK 7 - 4 Anders Ståhlberg, Christer Andersson Vattholma Sporthall
2013-03-23 09:00 1217130132 Loke IBK - FBC Uppsala Ungdom 18 - 4 Martin Gustafsson, Andreas Svensson Allianshallen A
2013-03-23 14:30 1217130129 Arlanda IBK - IBK Roslagen 7 - 6 Tomas Hallenberg, Pontus Orebrand Ekilla Sporthall
2013-03-23 14:40 1217130131 Stenhagens KK - Hagunda IF U 7 - 3 Andreas Bengtsson, Fabian Fahimi Stenhagen BoKC
2013-03-23 15:00 1217130127 Rimbo IBK - Enköpings IBK 3 - 1 Joakim Lönnberg, Per-Olof Svensson Långsjöhallen
2013-03-23 17:20 1217130128 SK Vide - Storvreta Ungdom IBK U 7 - 8 Thomas Tanskanen, Rohnny Åhman Alsike sporthall
2013-03-24 09:20 1217130130 Uppsala Teknologer - Bålsta FBC 2 - 7 Bo Pettersson Loklint, Pontus Orebrand Allianshallen A
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Stenhagens KK 22 16 3 3 142-82 60 51
2. Bålsta FBC 22 16 1 5 160-105 55 49
3. Arlanda IBK 22 15 0 7 133-89 44 45
4. IBK Roslagen 22 12 3 7 128-89 39 39
5. Hagunda IF U 22 12 2 8 107-93 14 38
6. SK Vide 22 11 3 8 112-101 11 36
7. Storvreta Ungdom IBK U 21 10 1 10 102-125 -23 31
8. Loke IBK 22 9 1 12 118-126 -8 28
9. Enköpings IBK 22 6 5 11 98-100 -2 23
10. Uppsala Teknologer 22 7 1 14 93-114 -21 22
11. FBC Uppsala Ungdom 22 4 3 15 88-147 -59 15
12. Rimbo IBK 21 1 1 19 69-179 -110 4
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis