D3 (2011/12)

Gruppspel
D3
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2011-09-24 12:50 1117230006 Björklinge BK U - Fyrislunds BK 10 - 1 Andreas Morelius, Leif Ericsson Björklinge Sporthall
2011-09-24 15:00 1117230001 Västerlöfsta IBF - Storvreta IBK U 3 - 3 Andreas Bengtsson, Fabian Fahimi Heby Sporthall
2011-09-24 17:00 1117230004 Gävle GIK U - Gottsunda IBF U 4 - 1 Jakob Westerlund, Anders Löfgren Träffen Arena
2011-09-24 18:30 1117230003 Arlanda IBF - Alunda IBF U 4 - 3 Christoffer Flemström, Victor Flemström Ekilla Sporthall
2011-09-25 11:50 1117230002 Hagunda IF U - Valhall IBK 4 - 2 Matti Eronen, Leif Ericsson Allianshallen B
2011-09-25 12:00 1117230005 Stenhagens KK U - Rimbo IBK 5 - 3 Ian Engblom, Miodrag Djuric Stenhagen BoKC
2011-10-01 13:00 1117230010 Valhall IBK - Arlanda IBF 3 - 3 Jakob Kolsmyr, Miodrag Djuric Fridegårdsskolan
2011-10-02 12:30 1117230014 Gottsunda IBF U - Västerlöfsta IBF 0 - 3 Daniel Tano, Gustav Widegren Allianshallen B
2011-10-02 14:10 1117230012 Fyrislunds BK - Gävle GIK U 1 - 14 Gustav Widegren, Daniel Tano Allianshallen B
2011-10-02 17:30 1117230011 Rimbo IBK - Björklinge BK U 4 - 3 Ken Johansson, Anders Ståhlberg Sparbankshallen
2011-11-18 19:15 1117230008 Alunda IBF U - Stenhagens KK U 4 - 4 Anders Leander, Ken Johansson Olandshallen
2011-10-08 08:30 1117230021 Gottsunda IBF U - Storvreta IBK U 5 - 3 Per-Olof Svensson, Bo Fallenius Allianshallen B
2011-10-08 13:10 1117230018 Björklinge BK U - Alunda IBF U 3 - 5 Albin Ruhl, Christer Andersson Björklinge Sporthall
2011-10-08 14:00 1117230016 Västerlöfsta IBF - Fyrislunds BK 11 - 2 Matti Eronen, Simon Johansson Heby Sporthall
2011-10-09 14:00 1117230017 Stenhagens KK U - Valhall IBK 6 - 3 Joakim Lönnberg, Ingemar Bodin Stenhagen BoKC
2011-10-09 15:30 1117230015 Gävle GIK U - Rimbo IBK 12 - 1 Johan Stefansson, Torbjörn Ström
2011-10-15 10:10 1117230028 Fyrislunds BK - Gottsunda IBF U 5 - 10 Martin Gustafsson, Andreas Morelius Allianshallen B
2011-10-15 14:30 1117230024 Valhall IBK - Björklinge BK U 0 - 3 Georgios Papadakis, Robin Nordström Fridegårdsskolan
2011-10-15 14:50 1117230023 Alunda IBF U - Gävle GIK U 1 - 12 Matti Eronen, Victor Flemström Olandshallen
2011-10-15 16:00 1117230022 Rimbo IBK - Västerlöfsta IBF 0 - 2 Kjell Andersson, Tommy Carlsson Långsjöhallen
2011-10-15 16:00 1117230027 Storvreta IBK U - Hagunda IF U 8 - 1 Miodrag Djuric, Simon Johansson Ärentunaskolan
2011-10-16 12:10 1117230032 Arlanda IBF - Hagunda IF U 3 - 5 Miodrag Djuric, Gustav Widegren Ekilla Sporthall
2011-10-16 13:00 1117230033 Västerlöfsta IBF - Alunda IBF U 8 - 3 Erik Rosvall, Henrik Isberg Törnros Heby Sporthall
2011-10-16 14:45 1117230034 Gävle GIK U - Valhall IBK 4 - 1 Mats Fernlund, Emil Löfgren
2011-10-18 18:00 1117230029 Fyrislunds BK - Storvreta IBK U 8 - 4 Joakim Ottosson, Mikael Waldenvik Allianshallen B
2011-10-18 19:40 1117230030 Gottsunda IBF U - Rimbo IBK 8 - 1 Joakim Ottosson, Mikael Waldenvik Allianshallen B
2011-10-22 11:50 1117230039 Hagunda IF U - Stenhagens KK U 2 - 6 Jakob Kolsmyr, Albin Ruhl Allianshallen B
2011-10-22 12:00 1117230038 Valhall IBK - Västerlöfsta IBF 2 - 8 Ramin Navaee, Jonas Nordqvist Fridegårdsskolan
2011-10-22 17:50 1117230041 Storvreta IBK U - Arlanda IBF 11 - 1 Pontus Orebrand, Ronnie Eriksson Vattholma Sporthall
2011-10-23 16:00 1117230042 Alunda IBF U - Gottsunda IBF U 4 - 1 Bo Fallenius, Simon Hultman Olandshallen
2011-10-23 16:15 1117230037 Rimbo IBK - Fyrislunds BK 1 - 6 Anders Leander, Miodrag Djuric Sparbankshallen
2011-10-29 14:00 1117230043 Björklinge BK U - Hagunda IF U 10 - 6 Ian Engblom, Joakim Lönnberg Björklinge Sporthall
2011-10-29 15:10 1117230048 Gottsunda IBF U - Valhall IBK 6 - 1 Rohnny Åhman, Leif Ericsson Allianshallen B
2011-10-29 16:50 1117230047 Fyrislunds BK - Alunda IBF U 4 - 2 Rohnny Åhman, Leif Ericsson Allianshallen B
2011-10-30 10:50 1117230046 Stenhagens KK U - Arlanda IBF 6 - 2 Martin Gustafsson, Andreas Morelius Stenhagen BoKC
2011-10-30 14:00 1117230049 Rimbo IBK - Storvreta IBK U 2 - 6 Ian Engblom, Ken Johansson Sparbankshallen
2011-11-05 12:30 1117230051 Valhall IBK - Fyrislunds BK 8 - 8 Simon Hultman, Fabian Fahimi Fridegårdsskolan
2011-11-05 14:10 1117230056 Storvreta IBK U - Stenhagens KK U 3 - 0 Kim Arnoldsson, Albin Ruhl Vattholma Sporthall
2011-11-06 13:30 1117230050 Hagunda IF U - Gävle GIK U 2 - 2 Simon Johansson, Jakob Kolsmyr Allianshallen B
2011-11-06 16:00 1117230052 Alunda IBF U - Rimbo IBK 4 - 3 Tomas Hallenberg, Miodrag Djuric Olandshallen
2011-11-21 20:15 1117230053 Arlanda IBF - Björklinge BK U 3 - 5 Per-Olof Svensson, Andreas Morelius Kolstahallen
2011-11-12 14:00 1117230061 Västerlöfsta IBF - Hagunda IF U 8 - 7 Matti Eronen, Anton Waldenvik Heby Sporthall
2011-11-12 16:30 1117230059 Björklinge BK U - Stenhagens KK U 1 - 5 Bo Fallenius, Per-Olof Svensson Björklinge Sporthall
2011-11-13 11:30 1117230063 Gävle GIK U - Arlanda IBF 9 - 1 Torbjörn Ström, Patrik Lau
2011-11-13 16:00 1117230057 Rimbo IBK - Valhall IBK 4 - 4 Bo Fallenius, Per-Olof Svensson Sparbankshallen
2011-11-13 16:00 1117230058 Alunda IBF U - Storvreta IBK U 3 - 4 Ian Engblom, Leif Ericsson Olandshallen
2011-11-19 13:10 1117230067 Arlanda IBF - Västerlöfsta IBF 1 - 6 Christoffer Flemström, Simon Hultman Ekilla Sporthall
2011-11-19 15:10 1117230069 Hagunda IF U - Gottsunda IBF U 2 - 1 Miodrag Djuric, Matti Eronen Allianshallen B
2011-11-19 15:10 1117230070 Storvreta IBK U - Björklinge BK U 6 - 1 Thomas Tanskanen, Pierre Engström Vattholma Sporthall
2011-11-20 14:10 1117230066 Stenhagens KK U - Gävle GIK U 1 - 6 Gustav Widegren, Simon Johansson Stenhagen BoKC
2012-03-10 15:30 1117230064 Valhall IBK - Alunda IBF U 7 - 3 Linus Andersson, Christophe Ruziga Fridegårdsskolan
2011-11-25 19:40 1117230074 Gottsunda IBF U - Arlanda IBF 10 - 1 Leif Ericsson, Matti Eronen Allianshallen C
2011-11-26 12:30 1117230077 Valhall IBK - Storvreta IBK U 1 - 2 Simon Johansson, Lars Gustafsson Fridegårdsskolan
2011-11-26 13:20 1117230072 Västerlöfsta IBF - Stenhagens KK U 4 - 2 Christer Andersson, Fabian Fahimi Heby Sporthall
2011-11-26 19:00 1117230071 Fyrislunds BK - Hagunda IF U 4 - 1 Christoffer Flemström, Daniel Tano Allianshallen B
2012-03-04 11:30 1117230073 Gävle GIK U - Björklinge BK U 3 - 3 Karim Boudiaf, Patrik Lau
2011-12-03 13:30 1117230079 Björklinge BK U - Västerlöfsta IBF 0 - 7 Jan-Olov Cederholm, Rohnny Åhman Björklinge Sporthall
2011-12-03 16:50 1117230084 Storvreta IBK U - Gävle GIK U 2 - 2 Simon Johansson, Thomas Tanskanen Vattholma Sporthall
2011-12-04 11:50 1117230081 Hagunda IF U - Rimbo IBK 6 - 4 Ramin Navaee, Joakim Lönnberg Allianshallen B
2011-12-04 12:00 1117230080 Arlanda IBF - Fyrislunds BK 1 - 4 Peter Ottehall, Mikael Eriksson Ekilla Sporthall
2011-12-04 14:10 1117230078 Stenhagens KK U - Gottsunda IBF U 2 - 3 Ken Johansson, Miodrag Djuric Stenhagen BoKC
2011-12-10 11:50 1117230088 Gottsunda IBF U - Björklinge BK U 7 - 1 Johnny Söderqvist, Lars Karlsson Allianshallen B
2011-12-10 13:30 1117230087 Fyrislunds BK - Stenhagens KK U 6 - 5 Johnny Söderqvist, Lars Karlsson Allianshallen B
2011-12-10 13:30 1117230089 Västerlöfsta IBF - Gävle GIK U 3 - 2 Andreas Morelius, Martin Gustafsson Heby Sporthall
2011-12-10 17:20 1117230086 Hagunda IF U - Alunda IBF U 3 - 5 Ian Engblom, Joakim Lönnberg Fyrishov A
2011-12-11 16:00 1117230085 Rimbo IBK - Arlanda IBF 2 - 1 Jakob Kolsmyr, Albin Ruhl Sparbankshallen
2011-12-17 10:10 1117230097 Fyrislunds BK - Björklinge BK U OW (0 - 5) Arvid Englund, Peter Ottehall Allianshallen B
2011-12-17 12:30 1117230092 Storvreta IBK U - Västerlöfsta IBF 1 - 5 Mikael Eriksson, Ulf Larsson Vattholma Sporthall
2011-12-17 12:30 1117230093 Valhall IBK - Hagunda IF U 0 - 3 Joakim Ottosson, Ingemar Bodin Fridegårdsskolan
2011-12-18 15:10 1117230095 Gottsunda IBF U - Gävle GIK U 5 - 2 Anders Ståhlberg, Ingemar Bodin Allianshallen B
2011-12-18 16:00 1117230094 Alunda IBF U - Arlanda IBF 4 - 2 Ronnie Eriksson, Anders Leander Olandshallen
2011-12-18 17:30 1117230096 Rimbo IBK - Stenhagens KK U 4 - 2 Tomas Hallenberg, Pontus Orebrand Sparbankshallen
2012-01-06 19:15 1117230102 Björklinge BK U - Rimbo IBK 7 - 0 Matti Eronen, Christer Andersson Björklinge Sporthall
2012-01-07 15:00 1117230105 Västerlöfsta IBF - Gottsunda IBF U 6 - 5 Andreas Morelius, Per-Olof Svensson Heby Sporthall
2012-01-08 10:40 1117230099 Stenhagens KK U - Alunda IBF U 3 - 3 Simon Andrén, Jakob Kolsmyr Stenhagen BoKC
2012-01-08 12:00 1117230101 Arlanda IBF - Valhall IBK 3 - 1 Mikael Eriksson, Simon Hultman Ekilla Sporthall
2012-02-04 13:30 1117230103 Gävle GIK U - Fyrislunds BK 10 - 5 Karim Boudiaf, Anna Lundin Valbo Sportcentrum
2012-01-14 08:30 1117230107 Fyrislunds BK - Västerlöfsta IBF 7 - 9 Martin Gustafsson, Andreas Morelius Allianshallen B
2012-01-14 13:45 1117230108 Valhall IBK - Stenhagens KK U 2 - 2 Jonathan Olsson, Erik Haglund Fridegårdsskolan
2012-01-14 14:50 1117230112 Storvreta IBK U - Gottsunda IBF U 2 - 4 Victor Flemström, Anders Leander Vattholma Sporthall
2012-01-15 15:00 1117230106 Rimbo IBK - Gävle GIK U 2 - 6 Pontus Orebrand, Tomas Hallenberg Sparbankshallen
2012-01-15 16:00 1117230109 Alunda IBF U - Björklinge BK U 4 - 3 Martin Holm, Mikael Waldenvik Olandshallen
2012-01-21 11:50 1117230118 Hagunda IF U - Storvreta IBK U 2 - 2 Lars Karlsson, Marcus Anderson Allianshallen B
2012-01-21 13:20 1117230114 Gävle GIK U - Alunda IBF U 4 - 2 Anders Löfgren, Kevin Larsson
2012-01-21 13:50 1117230113 Västerlöfsta IBF - Rimbo IBK 6 - 2 Matti Eronen, Joakim Ottosson Heby Sporthall
2012-01-21 15:50 1117230115 Björklinge BK U - Valhall IBK 4 - 2 Miodrag Djuric, Jakob Kolsmyr Björklinge Sporthall
2012-01-22 19:00 1117230119 Gottsunda IBF U - Fyrislunds BK 6 - 2 Joakim Ottosson, Mikael Eriksson Allianshallen B
2012-01-27 19:00 1117230121 Rimbo IBK - Gottsunda IBF U 1 - 2 Tommy Carlsson, Kjell Andersson Sparbankshallen
2012-01-28 11:50 1117230123 Hagunda IF U - Arlanda IBF 6 - 3 Rikard Ohlström, Axel Sigge Allianshallen B
2012-01-28 12:30 1117230125 Valhall IBK - Gävle GIK U 2 - 3 Rohnny Åhman, Simon Hultman Fridegårdsskolan
2012-01-28 15:00 1117230124 Alunda IBF U - Västerlöfsta IBF 4 - 10 Victor Flemström, Anders Leander Olandshallen
2012-01-28 17:50 1117230120 Storvreta IBK U - Fyrislunds BK 8 - 5 Johnny Söderqvist, Sarah Ejderskog Vattholma Sporthall
2012-01-29 10:10 1117230129 Stenhagens KK U - Hagunda IF U 4 - 2 Mikael Eriksson, Per-Olof Svensson Stenhagen BoKC
2012-01-29 12:10 1117230131 Arlanda IBF - Storvreta IBK U 4 - 8 Simon Hultman, Christoffer Flemström Ekilla Sporthall
2012-01-29 13:00 1117230128 Västerlöfsta IBF - Valhall IBK 5 - 1 Jonathan Olsson, Christophe Ruziga Heby Sporthall
2012-01-29 18:10 1117230133 Fyrislunds BK - Rimbo IBK 6 - 1 Joakim Ottosson, Simon Johansson Allianshallen B
2012-01-29 19:50 1117230132 Gottsunda IBF U - Alunda IBF U 3 - 6 Simon Johansson, Joakim Ottosson Allianshallen B
2012-02-04 12:00 1117230139 Valhall IBK - Gottsunda IBF U 1 - 8 Miodrag Djuric, Erik Rosvall Fridegårdsskolan
2012-02-04 14:20 1117230140 Storvreta IBK U - Rimbo IBK 7 - 3 Tomas Hallenberg, Pontus Orebrand Ärentunaskolan
2012-02-04 15:10 1117230134 Hagunda IF U - Björklinge BK U 5 - 3 Simon Hultman, Christoffer Flemström Allianshallen B
2012-02-05 12:10 1117230137 Arlanda IBF - Stenhagens KK U 3 - 6 Magnus Mortensen, Rohnny Åhman Ekilla Sporthall
2012-02-05 14:00 1117230138 Alunda IBF U - Fyrislunds BK 10 - 4 Simon Johansson, Pierre Engström Olandshallen
2012-02-11 10:10 1117230142 Fyrislunds BK - Valhall IBK 7 - 5 Lucas Mörk, Marcus Anderson Allianshallen B
2012-02-11 16:50 1117230144 Björklinge BK U - Arlanda IBF 6 - 5 Rikard Ohlström, Michaela Pålsson Björklinge Sporthall
2012-02-12 15:30 1117230143 Rimbo IBK - Alunda IBF U 2 - 2 Tommy Carlsson, Kjell Andersson Sparbankshallen
2012-02-12 17:30 1117230141 Gävle GIK U - Hagunda IF U 3 - 1 Kevin Larsson, Johan Stefansson
2012-02-13 20:15 1117230147 Stenhagens KK U - Storvreta IBK U 3 - 3 Daniel Granath, Simon Andrén Stenhagen BoKC
2012-02-18 11:50 1117230152 Hagunda IF U - Västerlöfsta IBF 6 - 6 Peter Ottehall, Matti Eronen Allianshallen B
2012-02-18 13:15 1117230148 Valhall IBK - Rimbo IBK 3 - 2 Henrik Isberg Törnros, Lars Gustafsson Fridegårdsskolan
2012-02-18 18:00 1117230149 Storvreta IBK U - Alunda IBF U 8 - 2 Jakob Kolsmyr, Ronnie Eriksson Vattholma Sporthall
2012-02-19 12:20 1117230150 Stenhagens KK U - Björklinge BK U 3 - 4 Jörgen Olsson, Anders Holm Stenhagen BoKC
2012-02-19 13:20 1117230154 Arlanda IBF - Gävle GIK U 3 - 6 Christoffer Flemström, Ken Johansson Ekilla Sporthall
2012-02-25 10:10 1117230156 Björklinge BK U - Storvreta IBK U 0 - 3 Marcus Anderson, Lucas Mörk Björklinge Sporthall
2012-02-25 13:30 1117230157 Alunda IBF U - Valhall IBK 5 - 1 Anders Leander, Victor Flemström Olandshallen
2012-02-25 14:00 1117230160 Västerlöfsta IBF - Arlanda IBF 12 - 2 Matti Eronen, Georgios Papadakis Heby Sporthall
2012-02-26 13:30 1117230159 Gävle GIK U - Stenhagens KK U 5 - 3 Rasmus Wickman, Hampus Hansson
2012-02-26 15:10 1117230155 Gottsunda IBF U - Hagunda IF U 5 - 5 Pierre Engström, Johan Hällström Allianshallen B
2012-03-03 10:10 1117230162 Hagunda IF U - Fyrislunds BK 10 - 5 Marcus Anderson, Lucas Mörk Allianshallen B
2012-03-03 15:00 1117230164 Björklinge BK U - Gävle GIK U 0 - 0 Per-Olof Svensson, Johan Öberg Björklinge Sporthall
2012-03-03 15:40 1117230165 Arlanda IBF - Gottsunda IBF U 0 - 8 Anders Holm, Jörgen Olsson Ekilla Sporthall
2012-03-04 14:10 1117230163 Stenhagens KK U - Västerlöfsta IBF 4 - 5 Jonas Nordqvist, Per-Olof Svensson Stenhagen BoKC
2012-03-04 18:30 1117230168 Storvreta IBK U - Valhall IBK 5 - 3 Miodrag Djuric, Ingemar Bodin Vattholma Sporthall
2012-03-10 13:50 1117230170 Västerlöfsta IBF - Björklinge BK U 5 - 3 Jakob Kolsmyr, Jonas Nordqvist Heby Sporthall
2012-03-10 15:30 1117230172 Rimbo IBK - Hagunda IF U 4 - 6 Kjell Andersson, Tommy Carlsson Långsjöhallen
2012-03-11 12:45 1117230175 Gävle GIK U - Storvreta IBK U 1 - 3 Per Linderdahl, Johan Stefansson
2012-03-11 14:50 1117230169 Gottsunda IBF U - Stenhagens KK U 1 - 6 Lucas Mörk, Marcus Anderson Allianshallen B
2012-03-11 16:30 1117230171 Fyrislunds BK - Arlanda IBF 6 - 3 Marcus Anderson, Lucas Mörk Allianshallen B
2012-03-17 14:50 1117230179 Björklinge BK U - Gottsunda IBF U 5 - 4 Ulf Larsson, Per-Olof Svensson Björklinge Sporthall
2012-03-17 16:50 1117230176 Arlanda IBF - Rimbo IBK 8 - 2 Pierre Engström, Martin Holm Ekilla Sporthall
2012-03-18 12:30 1117230178 Stenhagens KK U - Fyrislunds BK 10 - 3 Christoffer Flemström, Simon Hultman Stenhagen BoKC
2012-03-18 13:40 1117230180 Gävle GIK U - Västerlöfsta IBF 2 - 4 Roger Morin, Pekka Aho
2012-03-18 16:00 1117230177 Alunda IBF U - Hagunda IF U 2 - 3 Theodor Jonsson, Miodrag Djuric Olandshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Västerlöfsta IBF 22 20 2 0 136-59 77 62
2. Gävle GIK U 22 14 4 4 112-47 65 46
3. Storvreta IBK U 22 14 4 4 102-59 43 46
4. Gottsunda IBF U 22 13 1 8 103-63 40 40
5. Hagunda IF U 22 10 4 8 88-90 -2 34
6. Stenhagens KK U 22 9 4 9 88-72 16 31
7. Alunda IBF U 22 9 3 10 81-96 -15 30
8. Björklinge BK U 21 9 2 10 75-78 -3 29
9. Fyrislunds BK 21 9 1 11 99-139 -40 28
10. Rimbo IBK 22 3 2 17 48-112 -64 11
11. Valhall IBK 22 2 4 16 53-98 -45 10
12. Arlanda IBF 22 3 1 18 57-129 -72 10
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis