Damer Div 4 (2009/10)

Gruppspel
Damer Div 4
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2009-10-17 10:30 0918240001 Skattkärrs IK U - Degerfors IBK 8 - 0 Niklas Ivarsson, Hampus Larsson Stavdal Hyrcity Arena
2009-10-17 17:30 0918240003 Kristinehamns IBF U - Edebäck IBF 5 - 2 Andreas Lindström, Oskar Moberg Brogårdshallen
2009-10-17 19:00 0918240004 Deje IBF - Karlskoga IBF 1 - 20 Christoffer Risberg, Frank Eriksson Deje Sporthall A
2009-10-18 14:00 0918240005 IFK Heden - Sunne IBK 5 - 6 Therese Grundin, Madeleine Nilsson Väse Sporthall
2009-10-18 18:00 0918240002 BKI Sunnanå - GS 86 AIF U 2 - 2 Rebecca Berglund, Josefine Holm Sannerudshallen
2009-10-24 17:00 0918240008 Karlskoga IBF - Kristinehamns IBF U 10 - 1 Krister Ohlsson, Johnny Mizser Karlbergshallen B Karlskoga
2009-10-25 13:20 0918240006 Degerfors IBK - IFK Heden 1 - 11 Andreas Lindström, Oskar Moberg Stora Vallahallen
2009-10-25 15:30 0918240010 GS 86 AIF U - Skattkärrs IK U 9 - 2 Christian Fröding Forshaga Sporthall
2009-10-25 16:00 0918240007 Sunne IBK - Deje IBF 15 - 0 Jörgen Grändefors, Erik Bergström Sparbankshallen
2009-10-25 16:15 0918240009 Edebäck IBF - BKI Sunnanå 4 - 7 Leif Andersson, Patrick Schmidt Ekshärads Sporthall
2009-10-29 19:00 0918240011 Degerfors IBK - GS 86 AIF U 2 - 10 Olle Warström, Daniel Karlsson Stora Vallahallen
2009-10-31 12:00 0918240012 Skattkärrs IK U - Edebäck IBF 12 - 1 Rebecca Berglund, Josefine Holm Klubbhuset Arena
2009-10-31 13:30 0918240014 Kristinehamns IBF U - Sunne IBK 2 - 3 Christoffer Söderström, Mark Morén Brogårdshallen
2009-10-31 14:00 0918240015 IFK Heden - Deje IBF 16 - 2 Andreas Lindström, Oskar Moberg Väse Sporthall
2009-10-31 15:30 0918240013 BKI Sunnanå - Karlskoga IBF 3 - 7 Ole Kindström, Majed Hammami Sannerudshallen
2009-11-06 19:00 0918240018 Deje IBF - GS 86 AIF U 1 - 4 Rebecca Berglund, Josefine Holm Deje Sporthall A
2009-11-06 20:00 0918240016 BKI Sunnanå - Degerfors IBK 8 - 0 Jonas Barsing, Hampus Larsson Sannerudshallen
2009-11-08 15:00 0918240019 IFK Heden - Edebäck IBF 6 - 2 Andreas Lindström, Oskar Moberg Väse Sporthall
2009-11-08 15:00 0918240020 Sunne IBK - Karlskoga IBF 6 - 6 Robin Johansson, Sven-Olov Berggren Sparbankshallen
2009-11-18 19:10 0918240017 Kristinehamns IBF U - Skattkärrs IK U 2 - 4 Andreas Lindström, Oskar Moberg Brogårdshallen
2009-11-13 20:00 0918240023 Edebäck IBF - Deje IBF 13 - 0 Jan Sandström, Tim Sandström Ekshärads Sporthall
2009-11-14 13:30 0918240025 Degerfors IBK - Sunne IBK 1 - 5 Krister Ohlsson, Johnny Mizser Stora Vallahallen
2009-11-14 17:45 0918240022 Karlskoga IBF - IFK Heden 4 - 1 Patrick Schmidt, Christoffer Söderström Karlbergshallen B Karlskoga
2009-11-15 11:30 0918240024 GS 86 AIF U - Kristinehamns IBF U 7 - 6 Sören Axelsson, Minal Landin Forshaga Sporthall
2009-11-15 16:00 0918240021 Skattkärrs IK U - BKI Sunnanå 4 - 2 Sven-Olov Berggren, Robin Johansson Colorama Arena
2009-11-20 19:00 0918240026 Kristinehamns IBF U - Degerfors IBK 9 - 1 Andreas Lindström, Oskar Moberg Brogårdshallen
2009-11-20 19:00 0918240027 Deje IBF - BKI Sunnanå 0 - 13 Simon Larsson, Lars-Ove Larsson Deje Sporthall A
2009-11-21 17:00 0918240030 Karlskoga IBF - Edebäck IBF 10 - 5 Andreas Lindström, Oskar Moberg Karlbergshallen B Karlskoga
2009-11-22 15:00 0918240028 IFK Heden - Skattkärrs IK U 4 - 4 Andreas Lindström, Oskar Moberg Väse Sporthall
2009-11-22 17:00 0918240029 Sunne IBK - GS 86 AIF U 2 - 4 Rebecca Berglund, Josefine Holm Sparbankshallen
2009-11-27 20:00 0918240032 BKI Sunnanå - Kristinehamns IBF U 3 - 2 Rebecca Berglund, Josefine Holm Sannerudshallen
2009-11-28 17:30 0918240033 Edebäck IBF - Sunne IBK 5 - 8 Jan Sandström, Tim Sandström Ekshärads Sporthall
2009-11-29 12:30 0918240035 Degerfors IBK - Karlskoga IBF 0 - 6 Johnny Mizser, Krister Ohlsson Stora Vallahallen
2009-11-29 15:30 0918240034 GS 86 AIF U - IFK Heden 4 - 2 Björn Engqvist, Jesper Kästel Forshaga Sporthall
2009-11-29 16:00 0918240031 Skattkärrs IK U - Deje IBF 5 - 2 Simon Olsson, Carl Engh Klubbhuset Arena
2009-12-04 19:00 0918240037 IFK Heden - Kristinehamns IBF U 1 - 1 Anders Nilsson Väse Sporthall
2009-12-04 20:00 0918240040 Edebäck IBF - GS 86 AIF U 2 - 3 Pontus Jernberg, Pontus Åhl Ekshärads Sporthall
2009-12-05 17:00 0918240039 Karlskoga IBF - Skattkärrs IK U 4 - 9 Johnny Mizser, Krister Ohlsson Karlbergshallen B Karlskoga
2009-12-05 18:00 0918240036 Deje IBF - Degerfors IBK 6 - 9 Therese Grundin, Madeleine Nilsson Deje Sporthall A
2009-12-06 15:00 0918240038 Sunne IBK - BKI Sunnanå 6 - 2 Patrick Schmidt, Jan Sandström Sparbankshallen
2009-12-10 21:00 0918240042 BKI Sunnanå - IFK Heden 0 - 4 Therese Grundin, Carl Engh Sannerudshallen
2009-12-12 18:30 0918240044 GS 86 AIF U - Karlskoga IBF 2 - 4 Lars-Ove Larsson, Simon Larsson Forshaga Sporthall
2009-12-13 12:30 0918240041 Skattkärrs IK U - Sunne IBK 1 - 4 Hampus Larsson, Gustav Jonsson Colorama Arena
2009-12-13 17:00 0918240043 Kristinehamns IBF U - Deje IBF 17 - 1 Andreas Lindström, Oskar Moberg Brogårdshallen
2010-01-03 13:00 0918240045 Degerfors IBK - Edebäck IBF 3 - 9 Alexander Parmhed, Christoffer Parmhed Stora Vallahallen
2009-12-19 13:20 0918240050 Degerfors IBK - Skattkärrs IK U 1 - 10 Lasse Alexandersson, Daniel Monander Stora Vallahallen
2009-12-19 15:00 0918240046 Sunne IBK - IFK Heden 3 - 0 Sören Axelsson, Christoffer Frykestam Sparbankshallen
2009-12-19 17:00 0918240047 Karlskoga IBF - Deje IBF 27 - 3 Johnny Mizser, Krister Ohlsson Karlbergshallen B Karlskoga
2009-12-19 18:15 0918240049 GS 86 AIF U - BKI Sunnanå 7 - 2 Björn Engqvist, Christian Fröding Forshaga Sporthall
2009-12-19 18:30 0918240048 Edebäck IBF - Kristinehamns IBF U 0 - 4 Leif Andersson, Patrick Schmidt Ekshärads Sporthall
2010-01-08 19:00 0918240053 Kristinehamns IBF U - Karlskoga IBF 2 - 3 Johnny Mizser, Krister Ohlsson Brogårdshallen
2010-01-09 13:00 0918240051 Skattkärrs IK U - GS 86 AIF U 3 - 4 Gustav Jonsson, Marcus Kjellström Stavdal Hyrcity Arena
2010-01-09 17:00 0918240052 BKI Sunnanå - Edebäck IBF 2 - 1 Henrik Jansson, Andreas Jansson Sannerudshallen
2010-01-10 13:00 0918240055 IFK Heden - Degerfors IBK 9 - 2 David Granström, Linus Larsson Väse Sporthall
2010-01-10 16:00 0918240054 Deje IBF - Sunne IBK 1 - 9 Gabriel Hammarsten, Emil Larsson Deje Sporthall A
2010-01-16 15:00 0918240057 Sunne IBK - Kristinehamns IBF U 12 - 5 Rebecca Berglund, Josefine Holm Sparbankshallen
2010-01-16 17:45 0918240058 Karlskoga IBF - BKI Sunnanå 4 - 3 Christoffer Söderström, Sara Lindström Karlbergshallen B Karlskoga
2010-01-16 18:30 0918240059 Edebäck IBF - Skattkärrs IK U 1 - 8 Robin Johansson, Alexander Forsdal Ekshärads Sporthall
2010-01-17 15:00 0918240056 Deje IBF - IFK Heden 5 - 10 Mattias Westman, Jonas Andrén Deje Sporthall A
2010-01-17 15:30 0918240060 GS 86 AIF U - Degerfors IBK 12 - 3 Christian Fröding, Jesper Kästel Forshaga Sporthall
2010-01-23 13:00 0918240061 Skattkärrs IK U - Kristinehamns IBF U 4 - 11 Rebecca Berglund, Josefine Holm Stavdal Hyrcity Arena
2010-01-23 14:00 0918240065 Degerfors IBK - BKI Sunnanå 3 - 6 Alexander Parmhed, Jesper Parmhed Stora Vallahallen
2010-01-23 15:30 0918240063 Edebäck IBF - IFK Heden 5 - 5 Jörgen Grändefors, Erik Bergström Ekshärads Sporthall
2010-01-23 16:30 0918240064 GS 86 AIF U - Deje IBF 9 - 4 Jonas Barsing, Marcus Kjellström Forshaga Sporthall
2010-01-23 17:00 0918240062 Karlskoga IBF - Sunne IBK 4 - 4 Alexander Parmhed, Jesper Parmhed Bergslagshallen
2010-01-30 12:00 0918240066 BKI Sunnanå - Skattkärrs IK U 6 - 3 Björn Svensson, Leif Pettersson Sannerudshallen
2010-01-31 14:00 0918240070 Sunne IBK - Degerfors IBK 13 - 1 Martin Bäcklund, Christoffer Frykestam Sparbankshallen
2010-01-31 15:00 0918240068 Deje IBF - Edebäck IBF 4 - 1 Therese Grundin, Madeleine Nilsson Deje Sporthall A
2010-01-31 15:00 0918240069 IFK Heden - Karlskoga IBF 4 - 4 Ole Kindström, Kevin Kindström Väse Sporthall
2010-01-31 16:30 0918240067 Kristinehamns IBF U - GS 86 AIF U 3 - 4 Johnny Mizser, Krister Ohlsson Brogårdshallen
2010-02-11 19:30 0918240075 Degerfors IBK - Kristinehamns IBF U 1 - 6 Christoffer Parmhed, Johnny Mizser Stora Vallahallen
2010-02-11 21:00 0918240072 BKI Sunnanå - Deje IBF 11 - 1 Therese Grundin, Gabriel Hammarsten Sannerudshallen
2010-02-12 20:00 0918240073 Edebäck IBF - Karlskoga IBF 5 - 5 Alexander Forsdal, Robin Johansson Ekshärads Sporthall
2010-02-13 10:45 0918240071 Skattkärrs IK U - IFK Heden 4 - 3 Jonas Barsing, Anders Nilsson Stavdal Hyrcity Arena
2010-02-14 11:15 0918240074 GS 86 AIF U - Sunne IBK 5 - 5 Jesper Kästel, Christian Fröding Forshaga Sporthall
2010-02-20 19:00 0918240080 Karlskoga IBF - Degerfors IBK 9 - 0 Sara Lindström, Christoffer Söderström Karlbergshallen B Karlskoga
2010-02-21 12:00 0918240078 IFK Heden - GS 86 AIF U 5 - 10 Christoffer Parmhed, Jesper Parmhed Väse Sporthall
2010-02-21 13:00 0918240077 Deje IBF - Skattkärrs IK U 2 - 11 Christoffer Risberg, Björn Engqvist Deje Sporthall A
2010-02-21 16:00 0918240079 Sunne IBK - Edebäck IBF 16 - 2 Gabriel Hammarsten, Jacob Leijon Sparbankshallen
2010-03-05 18:30 0918240076 Kristinehamns IBF U - BKI Sunnanå 7 - 4 Alexander Parmhed, Jesper Parmhed Brogårdshallen
2010-02-25 21:00 0918240082 BKI Sunnanå - Sunne IBK 6 - 13 Therese Grundin, Madeleine Nilsson Sannerudshallen
2010-02-27 14:00 0918240085 Degerfors IBK - Deje IBF 7 - 3 Lasse Alexandersson, Pierre Malmgren Stora Vallahallen
2010-02-27 14:30 0918240081 Skattkärrs IK U - Karlskoga IBF 4 - 3 Therese Grundin, Madeleine Nilsson Klubbhuset Arena
2010-02-27 17:00 0918240084 GS 86 AIF U - Edebäck IBF 6 - 1 Christoffer Risberg, Björn Engqvist Forshaga Sporthall
2010-02-27 18:30 0918240083 Kristinehamns IBF U - IFK Heden 4 - 0 Andreas Lindström, Oskar Moberg Brogårdshallen
2010-03-06 13:30 0918240090 Edebäck IBF - Degerfors IBK 5 - 0 Timmy Samuelsson, Tim Sandström Ekshärads Sporthall
2010-03-06 17:00 0918240089 Karlskoga IBF - GS 86 AIF U 7 - 2 Andreas Lindström, Oskar Moberg Karlbergshallen B Karlskoga
2010-03-07 14:00 0918240088 Sunne IBK - Skattkärrs IK U 5 - 5 Jörgen Grändefors, Erik Bergström Sparbankshallen
2010-03-07 15:00 0918240087 IFK Heden - BKI Sunnanå 3 - 1 Christian Fröding, Anders Berg Väse Sporthall
2010-03-07 16:00 0918240086 Deje IBF - Kristinehamns IBF U 1 - 6 Björn Engqvist, Christoffer Risberg Deje Sporthall A
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. GS 86 AIF U 18 14 2 2 104-56 48 44
2. Sunne IBK 18 13 4 1 135-55 80 43
3. Karlskoga IBF 18 12 4 2 137-55 82 40
4. Skattkärrs IK U 18 11 2 5 101-64 37 35
5. Kristinehamns IBF U 18 9 1 8 93-61 32 28
6. IFK Heden 18 7 4 7 89-62 27 25
7. BKI Sunnanå 18 8 1 9 81-71 10 25
8. Edebäck IBF 18 3 2 13 64-104 -40 11
9. Degerfors IBK 18 2 0 16 35-145 -110 6
10. Deje IBF 18 1 0 17 37-203 -166 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis