Skånemästerskapen Herrar Slutspel (2009/10)

Slutspel
Skånemästerskapen Herrar 16-delsfinaler
Tid Omgång Matchnr Match Resultat Domare Plats
2009-10-13 20:30 Final 0913111005 Bjärreds IBK - IBK SödraDal 0 - 0 Rickard Nilsson, Jan Lord Bjärehovhallen
2009-10-20 20:00 Final 0913111001 Munka Ljungby IBK Akademi - Willands IBK 6 - 5 Mikael Bohman, Per-Ivar Kullman Munkahallen
2009-10-21 20:00 Final 0913111008 Frosta IBF - FBC Engelholm Ungdom 3 - 7 Roger Jönsson, Mattias Alm-Nielsen Höörs Idrottshall
2009-10-23 20:15 Final 0913111003 KFUM Malmö - Hörby UNF 7 - 4 Rikard Ohlin, Fredrik Pramberg Kulladals Sporthall
2009-10-26 20:00 Final 0913111006 Höllvikens IBF - Burlövs HF 8 - 2 Kent Fagerberg, Mikael Björkqvist Gyahallen
2009-10-26 21:30 Final 0913111002 FC Ramlösa - Igul IBK 3 - 5 Ola Nilsson, Roger Persson Norrehedshallen
2009-11-01 14:00 Final 0913111004 Lönsboda IBK - Malmö FBC Ungdom 11 - 4 Roger Jönsson, Mattias Alm-Nielsen Lönsboda Sporthall
2009-11-03 20:30 Final 0913111007 IK SödraDal - IK Stanstad 10 - 0 Mattias Appelgren, Andreas Bergman Nyvångsskolan
Skånemästerskapen Herrar 32-delsfinaler
Tid Omgång Matchnr Match Resultat Domare Plats
2009-09-29 20:00 Final 0913110002 Burlövs HF - Lugi IBK 7 - 6 Lars Jönsson, William Storey Lillevångshallen
2009-10-07 20:00 Final 0913110001 Gårdarike IBK - Igul IBK 4 - 6 Johan Bolinder, Henrik Lundgren Vellinge Sporthall
Skånemästerskapen Herrar 8-delsfinaler
Tid Omgång Matchnr Match Resultat Domare Plats
2009-11-02 20:00 Final 0913112005 IBK SödraDal - Röke IBK 5 - 7 Peter Dahlberg, Petter Niklasson Nyvångsskolan
2009-11-10 20:15 Final 0913112008 FBC Engelholm Ungdom - IBK Landskrona 1 - 12 Ola Nilsson, Roger Persson Ängelholms Idrottshall
2009-11-11 20:10 Final 0913112007 IK SödraDal - Malmö FBC 5 - 3 Roger Jönsson, Håkan Bondesson Lunds Idrottshall
2009-11-12 19:00 Final 0913112001 Munka Ljungby IBK Akademi - FC Helsingborg 2 - 9 Andreas Bergman, Mattias Appelgren Munkahallen
2009-11-17 20:00 Final 0913112004 Lönsboda IBK - Munka-Ljungby IBK 5 - 7 Håkan Bondesson, Roger Jönsson Lönsboda Sporthall
2009-11-23 19:30 Final 0913112002 Igul IBK - Palmstaden IK 8 - 10 William Storey, Lars Jönsson Östratornhallen
2009-11-23 20:00 Final 0913112006 Höllvikens IBF - Åstorp/Kvidinge IBS 5 - 9 Simon Broman, Daniel Jakobsen Gyahallen
2009-11-24 20:15 Final 0913112003 KFUM Malmö - FBC Engelholm 4 - 5 Lars Jönsson, William Storey Kulladals Sporthall
Skånemästerskapen Herrar Final
Tid Omgång Matchnr Match Resultat Domare Plats
2010-04-15 19:19 Final 0913115001 IBK Landskrona - FC Helsingborg 5 - 9 Magnus Dandanell, Martin Envall Landskrona Idrottshall
Skånemästerskapen Herrar Kvartsfinaler
Tid Omgång Matchnr Match Resultat Domare Plats
2009-12-15 20:00 Final 0913113002 FBC Engelholm - Munka-Ljungby IBK 6 - 7 Sigge Svensson Martell, Thomas Eriksson Ängelholms Idrottshall
2010-01-06 16:00 Final 0913113004 IK SödraDal - IBK Landskrona 2 - 12 Martin Matti, Robert Nilsson Lunds Idrottshall
2010-01-11 19:45 Final 0913113003 Åstorp/Kvidinge IBS - Röke IBK 4 - 5 Lars Jönsson, William Storey Åstorps Sporthall
2010-01-13 20:00 Final 0913113001 Palmstaden IK - FC Helsingborg 5 - 11 Magnus Dandanell, Martin Envall Söderslättshallen A
Skånemästerskapen Herrar Semifinaler
Tid Omgång Matchnr Match Resultat Domare Plats
2010-02-10 19:30 Final 0913114002 Röke IBK - IBK Landskrona 5 - 6 Daniel Böcker, Tony Holmer Tyrs Hovs Sportcentra
2010-02-23 19:30 Final 0913114001 Munka-Ljungby IBK - FC Helsingborg 3 - 5 John Gundin, Tomas Magnusson Munkahallen

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis