H5 (2009/10)

Gruppspel
H5
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2009-09-24 20:45 0917150001 Västerlöfsta IBF - Rimbo IBK 3 - 6 Erik Rosvall, Jan-Olov Cederholm Heby Sporthall
2009-09-26 13:30 0917150006 Sten Sture BK U - Alunda IBF U 3 - 6 Joakim Ottosson, Ian Engblom Allianshallen B
2009-09-27 12:00 0917150005 Mälby BK - Viksta IK 9 - 3 Olle Isacsson, Thomas Tanskanen Gimo Sporthall
2009-09-27 13:30 0917150003 Fyrislunds BK - Storvreta Ungdom IBK U 3 - 10 Matti Eronen, Pierre Engström Allianshallen C
2009-09-27 16:50 0917150004 Loke IBK U - Hagunda IF U 2 - 11 Pierre Engström, Anders Ståhlberg Allianshallen C
2009-10-01 20:30 0917150002 Valhall IBK - Arlanda IBF 4 - 2 Victor Flemström, Johannes Walleboom Fridegårdsskolan
2009-10-03 14:00 0917150012 Arlanda IBF - Sten Sture BK U 5 - 2 Victor Flemström, Johannes Walleboom Ekilla Sporthall
2009-10-03 16:10 0917150009 Viksta IK - Fyrislunds BK 9 - 7 Anders Ståhlberg, Mona Franzon Björklinge Sporthall
2009-10-03 16:15 0917150010 Alunda IBF U - Loke IBK U 9 - 2 Olle Isacsson, Thomas Tanskanen Olandshallen
2009-10-04 11:50 0917150008 Hagunda IF U - Valhall IBK 4 - 4 Carolina Svensson, Simon Andrén Allianshallen B
2009-10-04 13:30 0917150007 Storvreta Ungdom IBK U - Västerlöfsta IBF 4 - 4 Carolina Svensson, Simon Andrén Allianshallen B
2009-10-04 19:15 0917150011 Rimbo IBK - Mälby BK 9 - 5 Victor Flemström, Johannes Walleboom Långsjöhallen
2009-10-10 08:30 0917150018 Sten Sture BK U - Viksta IK 11 - 7 Martin Holm, Miodrag Djuric Allianshallen B
2009-10-10 14:00 0917150014 Valhall IBK - Rimbo IBK 4 - 6 Victor Flemström, Johannes Walleboom Fridegårdsskolan
2009-10-10 15:10 0917150016 Loke IBK U - Storvreta Ungdom IBK U 4 - 5 Miodrag Djuric, Mona Franzon Allianshallen B
2009-10-10 16:15 0917150013 Västerlöfsta IBF - Arlanda IBF 10 - 11 Arvid Englund, Ian Engblom Heby Sporthall
2009-10-11 12:00 0917150017 Mälby BK - Alunda IBF U 7 - 12 Leif Ericsson, Matti Eronen Gimo Sporthall
2009-10-15 18:10 0917150015 Fyrislunds BK - Hagunda IF U 4 - 17 Martin Holm, Fabian Fahimi Allianshallen C
2009-10-17 16:00 0917150020 Alunda IBF U - Valhall IBK 6 - 7 Arvid Englund, Ian Engblom Olandshallen
2009-10-17 17:30 0917150019 Viksta IK - Västerlöfsta IBF 11 - 11 Per Ericsson, Lars-Olov Englund Björklinge Sporthall
2009-10-17 17:50 0917150022 Arlanda IBF - Loke IBK U 7 - 8 Morgan Pettersson, Jonas Nordqvist Ekilla Sporthall
2009-10-18 10:10 0917150024 Hagunda IF U - Sten Sture BK U 15 - 2 Ken Johansson, Jonas Nordqvist Allianshallen B
2009-10-18 11:50 0917150023 Storvreta Ungdom IBK U - Mälby BK 7 - 10 Per Ove Åman, Ted Wikström Allianshallen B
2009-10-18 14:30 0917150021 Rimbo IBK - Fyrislunds BK 13 - 7 Matti Eronen, Joakim Ottosson Långsjöhallen
2009-10-24 13:15 0917150025 Västerlöfsta IBF - Alunda IBF U 6 - 4 Ulf Larsson, Peter Ottehall Heby Sporthall
2009-10-24 14:30 0917150026 Valhall IBK - Viksta IK 12 - 4 Victor Flemström, Johannes Walleboom Fridegårdsskolan
2009-10-24 19:50 0917150030 Sten Sture BK U - Storvreta Ungdom IBK U 2 - 6 Johan Hällström, Pierre Engström Allianshallen A
2009-10-25 12:00 0917150029 Mälby BK - Hagunda IF U 2 - 7 Bo Fallenius, Per-Olof Svensson Gimo Sporthall
2009-10-25 13:30 0917150027 Fyrislunds BK - Arlanda IBF 6 - 5 Matti Eronen, Simon Söderström Allianshallen B
2009-10-25 20:40 0917150028 Loke IBK U - Rimbo IBK 4 - 6 Johan Hällström, Ted Wikström Allianshallen C
2009-11-06 20:00 0917150034 Viksta IK - Loke IBK U 8 - 11 Ulf Larsson, Per Ericsson Björklinge Sporthall
2009-11-08 12:00 0917150035 Mälby BK - Arlanda IBF 7 - 9 Thomas Tanskanen, Ronnie Eriksson Gimo Sporthall
2009-11-08 14:30 0917150036 Rimbo IBK - Sten Sture BK U 10 - 6 Andreas Svensson, Per-Olof Svensson Långsjöhallen
2009-11-08 15:10 0917150033 Hagunda IF U - Västerlöfsta IBF 9 - 2 Daniel Wahlström, Fredrik Olsson Allianshallen A
2009-11-08 16:10 0917150032 Alunda IBF U - Fyrislunds BK 12 - 3 Matti Eronen, Peter Ottehall Olandshallen
2009-11-08 16:50 0917150031 Storvreta Ungdom IBK U - Valhall IBK 12 - 6 Jan Erik Kristofersson, Fabian Fahimi Allianshallen A
2009-11-01 10:10 0917150039 Sten Sture BK U - Loke IBK U 4 - 8 Jan-Olov Cederholm, Rohnny Åhman Allianshallen C
2009-11-01 18:30 0917150042 Hagunda IF U - Alunda IBF U 7 - 4 Ian Engblom, Arvid Englund Allianshallen C
2009-11-14 14:00 0917150037 Västerlöfsta IBF - Fyrislunds BK 14 - 2 Victor Flemström, Johannes Walleboom Heby Sporthall
2009-11-14 14:30 0917150038 Valhall IBK - Mälby BK 14 - 2 Morgan Pettersson, Jonas Nordqvist Fridegårdsskolan
2009-11-14 16:50 0917150041 Arlanda IBF - Viksta IK 9 - 5 Arvid Englund, Pierre Engström Ekilla Sporthall
2009-11-15 17:30 0917150040 Rimbo IBK - Storvreta Ungdom IBK U 7 - 5 Ingemar Bodin, Miodrag Djuric Långsjöhallen
2009-11-21 17:10 0917150047 Arlanda IBF - Hagunda IF U 4 - 4 Ian Engblom, Erik Rosvall Ekilla Sporthall
2009-11-21 18:10 0917150046 Viksta IK - Rimbo IBK 1 - 14 Morgan Pettersson, Jonas Nordqvist Björklinge Sporthall
2009-11-21 19:20 0917150043 Loke IBK U - Valhall IBK 11 - 6 Martin Holm, Fabian Fahimi Allianshallen B
2009-11-22 12:00 0917150044 Mälby BK - Västerlöfsta IBF 10 - 5 Ken Johansson, Thomas Tanskanen Gimo Sporthall
2009-11-22 13:30 0917150048 Storvreta Ungdom IBK U - Alunda IBF U 7 - 3 Martin Holm, Mikael Waldenvik Allianshallen B
2009-11-22 19:50 0917150045 Fyrislunds BK - Sten Sture BK U 5 - 9 Jan-Olov Cederholm, Rohnny Åhman Allianshallen A
2009-10-31 16:00 0917150054 Alunda IBF U - Arlanda IBF 6 - 9 Arvid Englund, Ian Engblom Olandshallen
2009-11-28 08:30 0917150053 Storvreta Ungdom IBK U - Viksta IK 8 - 6 Arvid Englund, Ian Engblom Allianshallen B
2009-11-28 13:30 0917150049 Fyrislunds BK - Mälby BK 6 - 11 Miodrag Djuric, Ingemar Bodin Allianshallen B
2009-11-28 14:00 0917150051 Valhall IBK - Sten Sture BK U 15 - 3 Jan-Olov Cederholm, Niklas Forsman Fridegårdsskolan
2009-11-28 16:15 0917150050 Västerlöfsta IBF - Loke IBK U 7 - 4 Matti Eronen, Johan Hällström Heby Sporthall
2009-11-29 15:00 0917150052 Rimbo IBK - Hagunda IF U 8 - 6 Peter Ottehall, Per-Olof Svensson Långsjöhallen
2009-12-05 08:30 0917150056 Loke IBK U - Fyrislunds BK 7 - 5 Bo Pettersson Loklint, Mona Franzon Allianshallen A
2009-12-05 15:00 0917150055 Valhall IBK - Västerlöfsta IBF 4 - 4 Andreas A Karlsson, Erik Rosvall Fridegårdsskolan
2009-12-05 16:00 0917150058 Arlanda IBF - Rimbo IBK 7 - 9 Ingemar Bodin, Miodrag Djuric Ekilla Sporthall
2009-12-05 20:10 0917150057 Sten Sture BK U - Mälby BK 7 - 11 Mattias Holmgren, Georgios Papadakis Allianshallen A
2009-12-06 16:10 0917150060 Alunda IBF U - Viksta IK 6 - 5 Bo Fallenius, Per-Olof Svensson Olandshallen
2009-12-06 19:50 0917150059 Hagunda IF U - Storvreta Ungdom IBK U 5 - 4 Jan Erik Kristofersson, Fabian Fahimi Allianshallen A
2009-12-12 10:10 0917150062 Fyrislunds BK - Valhall IBK 2 - 6 Jan-Olov Cederholm, Mona Franzon Allianshallen B
2009-12-12 15:10 0917150065 Storvreta Ungdom IBK U - Arlanda IBF 16 - 6 Arvid Englund, Christer Andersson Allianshallen B
2009-12-12 16:15 0917150061 Västerlöfsta IBF - Sten Sture BK U 9 - 2 Morgan Pettersson, Leif Ericsson Heby Sporthall
2009-12-12 16:45 0917150066 Viksta IK - Hagunda IF U 2 - 6 Ingemar Bodin, Miodrag Djuric Björklinge Sporthall
2009-12-13 12:00 0917150063 Mälby BK - Loke IBK U 10 - 5 Johnny Söderqvist, Thomas Tanskanen Gimo Sporthall
2009-12-13 19:30 0917150064 Rimbo IBK - Alunda IBF U 5 - 0 Matti Eronen, Christer Andersson Långsjöhallen
2009-12-19 16:00 0917150068 Arlanda IBF - Valhall IBK 1 - 5 Mikael Eriksson, Robin Krånglin Ekilla Sporthall
2009-12-19 17:00 0917150070 Hagunda IF U - Loke IBK U 5 - 4 Carolina Svensson, Ronnie Eriksson Allianshallen B
2009-12-19 18:40 0917150069 Storvreta Ungdom IBK U - Fyrislunds BK 11 - 3 Anders Leander, Ronnie Eriksson Allianshallen B
2009-12-19 18:40 0917150071 Viksta IK - Mälby BK 9 - 9 Simon Söderström, Miodrag Djuric Björklinge Sporthall
2009-12-20 12:30 0917150067 Rimbo IBK - Västerlöfsta IBF 5 - 3 Carolina Svensson, Per-Olof Svensson Långsjöhallen
2009-12-20 14:00 0917150072 Alunda IBF U - Sten Sture BK U 11 - 3 Olle Isacsson, Oskar Wallin Olandshallen
2010-01-09 10:10 0917150076 Loke IBK U - Alunda IBF U 6 - 4 Peter Blombergsson, Lars Gustafsson Allianshallen A
2010-01-09 12:45 0917150073 Västerlöfsta IBF - Storvreta Ungdom IBK U 7 - 7 Victor Flemström, Johannes Walleboom Heby Sporthall
2010-01-09 14:00 0917150074 Valhall IBK - Hagunda IF U 5 - 13 Ken Johansson, Erik Rosvall Fridegårdsskolan
2010-01-10 11:50 0917150078 Sten Sture BK U - Arlanda IBF 9 - 6 Jan-Olov Cederholm, Rohnny Åhman Allianshallen B
2010-01-10 12:00 0917150077 Mälby BK - Rimbo IBK 9 - 7 Olle Isacsson, Thomas Tanskanen Gimo Sporthall
2010-01-12 21:20 0917150075 Fyrislunds BK - Viksta IK 3 - 8 Ingemar Bodin, Miodrag Djuric Allianshallen C
2010-01-16 19:00 0917150079 Arlanda IBF - Västerlöfsta IBF 4 - 2 Ingemar Bodin, Miodrag Djuric Ekilla Sporthall
2010-01-16 20:10 0917150082 Storvreta Ungdom IBK U - Loke IBK U 7 - 3 Michaela Pålsson, Peter Ottehall Allianshallen B
2010-01-17 08:30 0917150081 Hagunda IF U - Fyrislunds BK 18 - 0 Ingemar Bodin, Miodrag Djuric Allianshallen B
2010-01-17 14:00 0917150083 Alunda IBF U - Mälby BK 6 - 7 Oskar Wallin, Thomas Tanskanen Olandshallen
2010-01-17 15:00 0917150080 Rimbo IBK - Valhall IBK 8 - 8 Ken Johansson, Peter Ottehall Långsjöhallen
2010-01-20 21:15 0917150084 Viksta IK - Sten Sture BK U 9 - 9 Oskar Wallin, Per Ericsson Björklinge Sporthall
2010-01-22 21:30 0917150087 Fyrislunds BK - Rimbo IBK 2 - 8 Ian Engblom, Simon Söderström Allianshallen B
2010-01-23 14:00 0917150086 Valhall IBK - Alunda IBF U 5 - 5 Matti Eronen, Erik Rosvall Fridegårdsskolan
2010-01-23 16:15 0917150085 Västerlöfsta IBF - Viksta IK 18 - 7 Ingemar Bodin, Miodrag Djuric Heby Sporthall
2010-01-24 12:00 0917150089 Mälby BK - Storvreta Ungdom IBK U 8 - 12 Ronnie Eriksson, Thomas Tanskanen Gimo Sporthall
2010-01-24 12:50 0917150090 Sten Sture BK U - Hagunda IF U 3 - 9 Matti Eronen, Peter Ottehall Allianshallen B
2010-01-24 17:50 0917150088 Loke IBK U - Arlanda IBF 12 - 8 Peter Blombergsson, Lars Gustafsson Allianshallen B
2010-01-30 16:00 0917150093 Arlanda IBF - Fyrislunds BK 12 - 2 Ulf Larsson, Peter Ottehall Ekilla Sporthall
2010-01-30 17:10 0917150092 Viksta IK - Valhall IBK 5 - 9 Richard Forsberg, Tony Tsioulis Björklinge Sporthall
2010-01-30 19:30 0917150096 Storvreta Ungdom IBK U - Sten Sture BK U 3 - 1 Ingemar Bodin, Miodrag Djuric Allianshallen A
2010-01-31 12:40 0917150091 Alunda IBF U - Västerlöfsta IBF 5 - 7 Oskar Wallin, Thomas Tanskanen Olandshallen
2010-01-31 18:45 0917150094 Rimbo IBK - Loke IBK U 7 - 7 Peter Ottehall, Ronnie Eriksson Långsjöhallen
2010-01-31 20:00 0917150095 Hagunda IF U - Mälby BK 18 - 6 Matti Eronen, Ian Engblom Allianshallen C
2010-02-06 12:40 0917150098 Fyrislunds BK - Alunda IBF U 3 - 11 Martin Holm, Simon Johansson Allianshallen B
2010-02-06 13:00 0917150099 Västerlöfsta IBF - Hagunda IF U 4 - 8 Morgan Pettersson, Matti Eronen Heby Sporthall
2010-02-06 14:00 0917150097 Valhall IBK - Storvreta Ungdom IBK U 5 - 0 Jan-Olov Cederholm, Rohnny Åhman Fridegårdsskolan
2010-02-06 16:00 0917150102 Sten Sture BK U - Rimbo IBK 7 - 12 Ingemar Bodin, Miodrag Djuric Allianshallen B
2010-02-06 19:20 0917150100 Loke IBK U - Viksta IK 16 - 3 Ingemar Bodin, Miodrag Djuric Allianshallen B
2010-02-07 18:10 0917150101 Arlanda IBF - Mälby BK 7 - 10 Peter Blombergsson, Lars Gustafsson Kolstahallen
2010-02-13 13:30 0917150103 Fyrislunds BK - Västerlöfsta IBF 3 - 11 Lars Gustafsson, Miodrag Djuric Allianshallen B
2010-02-13 16:50 0917150107 Viksta IK - Arlanda IBF 9 - 6 Leif Ericsson, Per Ericsson Björklinge Sporthall
2010-02-14 12:00 0917150104 Mälby BK - Valhall IBK 7 - 4 Thomas Tanskanen, Ronnie Eriksson Gimo Sporthall
2010-02-14 13:30 0917150106 Storvreta Ungdom IBK U - Rimbo IBK 9 - 8 Matti Eronen, Anders Ståhlberg Allianshallen B
2010-02-14 15:10 0917150105 Loke IBK U - Sten Sture BK U 6 - 5 Matti Eronen, Anders Ståhlberg Allianshallen B
2010-02-28 14:00 0917150108 Alunda IBF U - Hagunda IF U 5 - 4 Henrik Isberg, Pierre Engström Olandshallen
2010-02-20 11:50 0917150113 Hagunda IF U - Arlanda IBF 9 - 1 Peter Ottehall, Thomas Tanskanen Allianshallen B
2010-02-20 13:00 0917150110 Västerlöfsta IBF - Mälby BK 18 - 8 Victor Flemström, Johannes Walleboom Heby Sporthall
2010-02-20 14:00 0917150109 Valhall IBK - Loke IBK U 6 - 3 Henrik Isberg, Lars Johnsson Fridegårdsskolan
2010-02-21 16:15 0917150114 Alunda IBF U - Storvreta Ungdom IBK U 3 - 2 Johnny Söderqvist, Thomas Tanskanen Olandshallen
2010-02-21 17:30 0917150112 Rimbo IBK - Viksta IK 13 - 8 Ingemar Bodin, Miodrag Djuric Långsjöhallen
2010-02-27 13:30 0917150111 Sten Sture BK U - Fyrislunds BK 12 - 5 Thomas Tanskanen, Pierre Engström Allianshallen B
2010-03-06 14:10 0917150120 Arlanda IBF - Alunda IBF U 8 - 8 Bo Fallenius, Per-Olof Svensson Ekilla Sporthall
2010-03-06 18:30 0917150119 Viksta IK - Storvreta Ungdom IBK U 4 - 12 Leif Ericsson, Ken Johansson Björklinge Sporthall
2010-03-07 12:00 0917150115 Mälby BK - Fyrislunds BK 21 - 2 Olle Isacsson, Oskar Wallin Gimo Sporthall
2010-03-07 15:10 0917150118 Hagunda IF U - Rimbo IBK 12 - 2 Peter Blombergsson, Martin Holm Allianshallen B
2010-03-07 16:50 0917150117 Sten Sture BK U - Valhall IBK 3 - 8 Peter Blombergsson, Martin Holm Allianshallen B
2010-03-07 18:30 0917150116 Loke IBK U - Västerlöfsta IBF 7 - 10 Matti Eronen, Lars Gustafsson Allianshallen B
2010-03-13 15:45 0917150121 Västerlöfsta IBF - Valhall IBK 4 - 4 Peter Blombergsson, Olle Isacsson Heby Sporthall
2010-03-13 17:40 0917150126 Viksta IK - Alunda IBF U 7 - 7 Martin Holm, Pierre Engström Björklinge Sporthall
2010-03-14 08:30 0917150122 Fyrislunds BK - Loke IBK U 0 - 6 Matti Eronen, Johan Hällström Allianshallen A
2010-03-14 10:10 0917150125 Storvreta Ungdom IBK U - Hagunda IF U 4 - 5 Matti Eronen, Johan Hällström Allianshallen A
2010-03-14 12:00 0917150123 Mälby BK - Sten Sture BK U 16 - 8 Olle Isacsson, Thomas Tanskanen Gimo Sporthall
2010-03-14 15:00 0917150124 Rimbo IBK - Arlanda IBF 11 - 6 Carolina Svensson, Per-Olof Svensson Långsjöhallen
2010-03-20 10:10 0917150129 Loke IBK U - Mälby BK 10 - 8 Carolina Svensson, Mona Franzon Allianshallen A
2010-03-20 14:00 0917150128 Valhall IBK - Fyrislunds BK 11 - 5 Jan-Olov Cederholm, Rohnny Åhman Fridegårdsskolan
2010-03-20 14:10 0917150131 Arlanda IBF - Storvreta Ungdom IBK U 5 - 11 Victor Flemström, Robin Krånglin Ekilla Sporthall
2010-03-20 16:50 0917150127 Sten Sture BK U - Västerlöfsta IBF 9 - 13 Carolina Svensson, Peter Ottehall Allianshallen B
2010-03-20 16:50 0917150132 Hagunda IF U - Viksta IK 16 - 7 Lars Johnsson, Mikael Waldenvik Allianshallen A
2010-03-21 16:00 0917150130 Alunda IBF U - Rimbo IBK 10 - 4 Henrik Ramborg, Thomas Tanskanen Olandshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Hagunda IF U 22 18 2 2 208-79 129 56
2. Rimbo IBK 22 16 2 4 178-129 49 50
3. Storvreta Ungdom IBK U 22 14 2 6 162-108 54 44
4. Valhall IBK 22 12 5 5 152-110 42 41
5. Mälby BK 22 12 1 9 193-185 8 37
6. Västerlöfsta IBF 22 10 5 7 172-134 38 35
7. Loke IBK U 22 11 1 10 146-141 5 34
8. Alunda IBF U 22 10 3 9 143-117 26 33
9. Arlanda IBF 22 7 2 13 138-165 -27 23
10. Sten Sture BK U 22 4 1 17 120-195 -75 13
11. Viksta IK 22 3 4 15 137-222 -85 13
12. Fyrislunds BK 22 1 0 21 78-242 -164 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis