DM Pojk 11/12 (2023/24)

Gruppspel
DM P 10/11 Grupp A
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2023-11-17 18:00 078141001 Sandö IBK P10 Gul - Warberg IBF P10 3 - 2 Mats Lian, Jonathan Johansson Vallda Idrottshall
2023-11-17 18:45 078141002 Frillesås FF P 10/P 11 - Veddige IBK P10/P11 2 - 2 William Mcgillivray, Jonathan Johansson Vallda Idrottshall
2023-11-17 19:30 078141003 Warberg IBF P10 - Frillesås FF P 10/P 11 9 - 3 William Mcgillivray, Christopher McGillivray Vallda Idrottshall
2023-11-18 15:30 078141004 Halmstads IBK P10 - Sandö IBK P10 Gul 1 - 7 Kevin Hägerstrand, Oskar Hägerstrand Vallda Idrottshall
2023-11-17 20:15 078141005 Veddige IBK P10/P11 - Sandö IBK P10 Gul 1 - 6 William Mcgillivray, Christopher McGillivray Vallda Idrottshall
2023-11-18 08:45 078141006 Halmstads IBK P10 - Warberg IBF P10 2 - 3 Mats Lian, Jonathan Johansson Vallda Idrottshall
2023-11-18 08:00 078141007 Sandö IBK P10 Gul - Frillesås FF P 10/P 11 3 - 2 Mats Lian, Jonathan Johansson Vallda Idrottshall
2023-11-18 14:00 078141008 Veddige IBK P10/P11 - Halmstads IBK P10 5 - 5 Elin Idéhn, Arvid Hohense Vallda Idrottshall
2023-11-18 11:00 078141010 Frillesås FF P 10/P 11 - Halmstads IBK P10 7 - 3 Christopher McGillivray, William Mcgillivray Vallda Idrottshall
2023-11-18 11:45 078141009 Warberg IBF P10 - Veddige IBK P10/P11 3 - 0 Christopher McGillivray, William Mcgillivray Vallda Idrottshall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Sandö IBK P10 Gul 4 4 0 0 19-6 13 12
2. Warberg IBF P10 4 3 0 1 17-8 9 9
3. Frillesås FF P 10/ P 11 4 1 1 2 14-17 -3 4
4. Veddige IBK P10/ P11 4 0 2 2 8-16 -8 2
5. Halmstads IBK P10 4 0 1 3 11-22 -11 1
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
DM P 10/11 Grupp B
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2023-11-18 12:30 078140001 IBK Puma P10-12 - Varla IBK P10 Lila 3 - 11 Arvid Hohense, Elin Idéhn Vallda Idrottshall
2023-11-18 13:15 078140002 Åsa IF P 11 - Varla IBK P11 Lila 3 - 5 Arvid Hohense, Elin Idéhn Vallda Idrottshall
2023-11-18 09:30 078140003 Varla IBK P10 Lila - Åsa IF P 11 7 - 1 Christopher McGillivray, William Mcgillivray Vallda Idrottshall
2023-11-18 10:15 078140004 Sandö IBK P11 Grön - IBK Puma P10-12 5 - 2 Christopher McGillivray, William Mcgillivray Vallda Idrottshall
2023-11-18 14:45 078140005 Varla IBK P11 Lila - IBK Puma P10-12 10 - 3 Kevin Hägerstrand, Oskar Hägerstrand Vallda Idrottshall
2023-11-18 19:15 078140006 Sandö IBK P11 Grön - Varla IBK P10 Lila 4 - 4 Elin Idéhn, Melker Kron Vallda Idrottshall
2023-11-18 17:45 078140007 IBK Puma P10-12 - Åsa IF P 11 2 - 5 Elin Idéhn, Melker Kron Vallda Idrottshall
2023-11-18 18:30 078140008 Varla IBK P11 Lila - Sandö IBK P11 Grön 1 - 6 Melker Kron, Elin Idéhn Vallda Idrottshall
2023-11-18 16:15 078140010 Åsa IF P 11 - Sandö IBK P11 Grön 1 - 2 Mats Lian, Jonathan Johansson Vallda Idrottshall
2023-11-18 17:00 078140009 Varla IBK P10 Lila - Varla IBK P11 Lila 5 - 1 Mats Lian, Jonathan Johansson Vallda Idrottshall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Varla IBK P10 Lila 4 3 1 0 27-9 18 10
2. Sandö IBK P11 Grön 4 3 1 0 17-8 9 10
3. Varla IBK P11 Lila 4 2 0 2 17-17 0 6
4. Åsa IF P 11 4 1 0 3 10-16 -6 3
6. IBK Puma P10-12 4 0 0 4 10-31 -21 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
DM P 10/11 Grupp C
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2023-11-19 09:30 078142001 Träslövsläge IF P 10 - Särö IBK P10/11 2 - 4 Mats Lian, Jonathan Johansson Vallda Idrottshall
2023-11-19 10:15 078142002 Kustens IF P10/12 - Onsala IBK P10 3 - 12 Mats Lian, Jonathan Johansson Vallda Idrottshall
2023-11-19 11:15 078142003 Särö IBK P10/11 - Onsala IBK P10 3 - 1 Mats Lian, Jonathan Johansson Vallda Idrottshall
2023-11-19 12:00 078142004 Träslövsläge IF P 10 - Kustens IF P10/12 9 - 1 Christopher McGillivray, William Mcgillivray Vallda Idrottshall
2023-11-19 13:00 078142005 Kustens IF P10/12 - Särö IBK P10/11 0 - 11 Christopher McGillivray, William Mcgillivray Vallda Idrottshall
2023-11-19 14:00 078142006 Onsala IBK P10 - Träslövsläge IF P 10 2 - 4 Kevin Hägerstrand, Oskar Hägerstrand Vallda Idrottshall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Särö IBK P10/ 11 3 3 0 0 18-3 15 9
2. Träslövsläge IF P 10 3 2 0 1 15-7 8 6
3. Onsala IBK P10 3 1 0 2 15-10 5 3
4. Kustens IF P10/ 12 3 0 0 3 4-32 -28 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Övriga matcher
DM Pojk 10/11 Final
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2023-12-16 09:45 078145001 Sandö IBK P10 Gul - Varla IBK P10 Lila 2 - 3 Benjamin Olsen, Marcus Wittink Sparbanken Wictory Center, Unihocplanen
Semifinal 2 P 10/11
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
Semifinaler P 10/11
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2023-11-19 15:15 078143001 Sandö IBK P10 Gul - Sandö IBK P11 Grön 3 - 0 Kevin Hägerstrand, Oskar Hägerstrand Vallda Idrottshall
2023-11-19 16:15 078143002 Varla IBK P10 Lila - Särö IBK P10/11 6 - 0 Kevin Hägerstrand, Oskar Hägerstrand Vallda Idrottshall

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis