Gruppspel | ||||||||
FPC P2008 grupp A | ||||||||
Tid | Matchnr | Match | Resultat | Domare | Plats | |||
2024-03-22 20:30 | 144400001 | CL98IC - Hovshaga AIF | 6 - 0 | Jim Nilsson, Simon Franzén | FPC Hisingstorps Sporthall, OnePartnerGroup | |||
2024-03-22 20:30 | 144400002 | Hovslätts IK Röd - Veddige IBK | 4 - 1 | Alfons Bardh, Felix Kratz | FPC Campus Arena, Ernst&Young | |||
2024-03-23 12:10 | 144400003 | Hovshaga AIF - Hovslätts IK Röd | 4 - 5 | Kevin Rosén, Pelle Hallström | FPC Hisingstorps Sporthall, OnePartnerGroup | |||
2024-03-23 12:10 | 144400004 | Veddige IBK - CL98IC | 1 - 7 | Emil Lindén, Isak Mörnstål | FPC KFUM Sporthall, Insatt AB | |||
2024-03-23 18:50 | 144400005 | CL98IC - Hovslätts IK Röd | 1 - 3 | Mattias Tokic, Suvad Kaltak | FPC Huskvarna Sporthall A, BDO | |||
2024-03-23 18:50 | 144400006 | Hovshaga AIF - Veddige IBK | 1 - 0 | Robert Dahlslätt, Theo Dahlslätt | FPC Huskvarna Sporthall, gymnastikhall, Husqvarna AB |
Tabell | ||||||||
Plac. | Lag | S | V | O | F | GM-IM | D | P |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Hovslätts IK Röd | 3 | 3 | 0 | 0 | 12-6 | 6 | 9 |
2. | CL98IC | 3 | 2 | 0 | 1 | 14-4 | 10 | 6 |
3. | Hovshaga AIF | 3 | 1 | 0 | 2 | 5-11 | -6 | 3 |
4. | Veddige IBK | 3 | 0 | 0 | 3 | 2-12 | -10 | 0 |
|
FPC P2008 grupp B | ||||||||
Tid | Matchnr | Match | Resultat | Domare | Plats | |||
2024-03-22 18:00 | 144401001 | Bankeryds SMK - Craftstadens IBK | 6 - 2 | Adam Nikolausson, Andreas Rundqvist | FPC KFUM Sporthall, Insatt AB | |||
2024-03-22 20:30 | 144401002 | Järfälla Bele IBK - Nässjö IBF | 3 - 1 | Filip Karlsson, Johan Oxenmyr | FPC KFUM Sporthall, Insatt AB | |||
2024-03-23 08:50 | 144401003 | Craftstadens IBK - Järfälla Bele IBK | 1 - 1 | Casper Karlsson, Simon Bolmvik | FPC Jönköping Idrottshus A-hall, Euromaskin | |||
2024-03-23 08:50 | 144401004 | Nässjö IBF - Bankeryds SMK | 0 - 6 | Sebastian Åberg, Kronoslav Kis | FPC Jönköping Idrottshus Arenan, Stenbergs | |||
2024-03-23 15:30 | 144401005 | Bankeryds SMK - Järfälla Bele IBK | 4 - 0 | Adam Rydholm, Oskar Lööke | FPC Huskvarna Sporthall, gymnastikhall, Husqvarna AB | |||
2024-03-23 15:30 | 144401006 | Craftstadens IBK - Nässjö IBF | 5 - 0 | Emil Lindén, Isak Mörnstål | FPC Huskvarna Sporthall A, BDO |
Tabell | ||||||||
Plac. | Lag | S | V | O | F | GM-IM | D | P |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Bankeryds SMK | 3 | 3 | 0 | 0 | 16-2 | 14 | 9 |
2. | Craftstadens IBK | 3 | 1 | 1 | 1 | 8-7 | 1 | 4 |
3. | Järfälla Bele IBK | 3 | 1 | 1 | 1 | 4-6 | -2 | 4 |
4. | Nässjö IBF | 3 | 0 | 0 | 3 | 1-14 | -13 | 0 |
|
FPC P2008 grupp C | ||||||||
Tid | Matchnr | Match | Resultat | Domare | Plats | |||
2024-03-22 18:00 | 144402001 | Fröjereds IBF - Husqvarna IK | 4 - 1 | Jonas Einarsson, Anders A Nilsson | FPC Fagerslätt Idrottshall, Henrix | |||
2024-03-22 18:50 | 144402002 | Nykvarns IF - Växjö IBK U Blå | 1 - 3 | Sebastian Åberg, Kronoslav Kis | FPC Huskvarna Sporthall, gymnastikhall, Husqvarna AB | |||
2024-03-23 09:40 | 144402003 | Husqvarna IK - Nykvarns IF | 1 - 7 | Jonas Einarsson, Anders A Nilsson | FPC Hisingstorps Sporthall, OnePartnerGroup | |||
2024-03-23 10:30 | 144402004 | Växjö IBK U Blå - Fröjereds IBF | 3 - 1 | Mattias Tokic, Suvad Kaltak | FPC Hisingstorps Sporthall, OnePartnerGroup | |||
2024-03-23 18:50 | 144402005 | Fröjereds IBF - Nykvarns IF | 1 - 4 | Sebastian Åberg, Kronoslav Kis | FPC Jönköping Idrottshus A-hall, Euromaskin | |||
2024-03-23 18:50 | 144402006 | Husqvarna IK - Växjö IBK U Blå | 1 - 1 | Filip Karlsson, Johan Oxenmyr | FPC Jönköping Idrottshus D-hall, Saunasweden |
Tabell | ||||||||
Plac. | Lag | S | V | O | F | GM-IM | D | P |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Växjö IBK U Blå | 3 | 2 | 1 | 0 | 7-3 | 4 | 7 |
2. | Nykvarns IF | 3 | 2 | 0 | 1 | 12-5 | 7 | 6 |
3. | Fröjereds IBF | 3 | 1 | 0 | 2 | 6-8 | -2 | 3 |
4. | Husqvarna IK | 3 | 0 | 1 | 2 | 3-12 | -9 | 1 |
|
FPC P2008 grupp D | ||||||||
Tid | Matchnr | Match | Resultat | Domare | Plats | |||
2024-03-22 18:00 | 144403001 | Jönköpings IK U Röd - Skara IBK | 4 - 1 | Hugo Jacobsson, Noah Räni | FPC Norrahammar Sporthall, KAMA Fritid | |||
2024-03-22 18:00 | 144403002 | Skoghalls IBK U 1 - Vimmerby IBK | 1 - 7 | Robert Dahlslätt, Theo Dahlslätt | FPC Torpshallen, O4S Creativa | |||
2024-03-23 09:40 | 144403003 | Skara IBK - Skoghalls IBK U 1 | 4 - 0 | Adam Rydholm, Oskar Lööke | FPC Jönköping Idrottshus D-hall, Saunasweden | |||
2024-03-23 10:30 | 144403004 | Vimmerby IBK - Jönköpings IK U Röd | 2 - 4 | Adam Rydholm, Oskar Lööke | FPC Jönköping Idrottshus D-hall, Saunasweden | |||
2024-03-23 17:10 | 144403005 | Jönköpings IK U Röd - Skoghalls IBK U 1 | 4 - 2 | Johan Nero Wikstrand, Gustav Perman | FPC Hisingstorps Sporthall, OnePartnerGroup | |||
2024-03-23 17:10 | 144403006 | Skara IBK - Vimmerby IBK | 4 - 1 | Felix Nilsson, Magnus Nilsson | FPC KFUM Sporthall, Insatt AB |
Tabell | ||||||||
Plac. | Lag | S | V | O | F | GM-IM | D | P |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Jönköpings IK U Röd | 3 | 3 | 0 | 0 | 12-5 | 7 | 9 |
2. | Skara IBK | 3 | 2 | 0 | 1 | 9-5 | 4 | 6 |
3. | Vimmerby IBK | 3 | 1 | 0 | 2 | 10-9 | 1 | 3 |
4. | Skoghalls IBK U 1 | 3 | 0 | 0 | 3 | 3-15 | -12 | 0 |
|
FPC P2008 grupp E | ||||||||
Tid | Matchnr | Match | Resultat | Domare | Plats | |||
2024-03-22 19:40 | 144404001 | Fagerhult Habo IBK U - Hjulsbro IK | 7 - 0 | Tina Sandberg, Alva Perman | FPC Fagerslätt Idrottshall, Henrix | |||
2024-03-22 19:40 | 144404002 | Jönköpings IK U Vit - Kustens IF | 3 - 0 | Sebastian Åberg, Kronoslav Kis | FPC Huskvarna Sporthall, gymnastikhall, Husqvarna AB | |||
2024-03-23 11:20 | 144404003 | Hjulsbro IK - Jönköpings IK U Vit | 0 - 5 | Mattias Tokic, Suvad Kaltak | FPC Hisingstorps Sporthall, OnePartnerGroup | |||
2024-03-23 11:20 | 144404004 | Kustens IF - Fagerhult Habo IBK U | 0 - 15 | Emil Lindén, Isak Mörnstål | FPC KFUM Sporthall, Insatt AB | |||
2024-03-23 19:40 | 144404005 | Fagerhult Habo IBK U - Jönköpings IK U Vit | 5 - 3 | Sebastian Åberg, Kronoslav Kis | FPC Jönköping Idrottshus A-hall, Euromaskin | |||
2024-03-23 19:40 | 144404006 | Hjulsbro IK - Kustens IF | 0 - 2 | Filip Karlsson, Johan Oxenmyr | FPC Jönköping Idrottshus D-hall, Saunasweden |
Tabell | ||||||||
Plac. | Lag | S | V | O | F | GM-IM | D | P |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Fagerhult Habo IBK U | 3 | 3 | 0 | 0 | 27-3 | 24 | 9 |
2. | Jönköpings IK U Vit | 3 | 2 | 0 | 1 | 11-5 | 6 | 6 |
3. | Kustens IF | 3 | 1 | 0 | 2 | 2-18 | -16 | 3 |
4. | Hjulsbro IK | 3 | 0 | 0 | 3 | 0-14 | -14 | 0 |
|
FPC P2008 grupp F | ||||||||
Tid | Matchnr | Match | Resultat | Domare | Plats | |||
2024-03-22 18:50 | 144405001 | KFUM Jönköping - Träslövsläge IF | 2 - 0 | Adam Nikolausson, Andreas Rundqvist | FPC KFUM Sporthall, Insatt AB | |||
2024-03-22 21:20 | 144405002 | Gränna AIS - Växjö IBK U Vit | 0 - 5 | Robert Dahlslätt, Theo Dahlslätt | FPC Torpshallen, O4S Creativa | |||
2024-03-23 11:20 | 144405003 | Träslövsläge IF - Gränna AIS | 1 - 1 | Sixten Granlund, Lucas Hallberg | FPC Torpshallen, O4S Creativa | |||
2024-03-23 11:20 | 144405004 | Växjö IBK U Vit - KFUM Jönköping | 2 - 1 | Felix Nilsson, Magnus Nilsson | FPC Jönköping Idrottshus A-hall, Euromaskin | |||
2024-03-23 18:00 | 144405005 | KFUM Jönköping - Gränna AIS | 4 - 1 | Johan Nero Wikstrand, Gustav Perman | FPC Hisingstorps Sporthall, OnePartnerGroup | |||
2024-03-23 18:00 | 144405006 | Träslövsläge IF - Växjö IBK U Vit | 0 - 3 | Kevin Rosén, Pelle Hallström | FPC KFUM Sporthall, Insatt AB |
Tabell | ||||||||
Plac. | Lag | S | V | O | F | GM-IM | D | P |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Växjö IBK U Vit | 3 | 3 | 0 | 0 | 10-1 | 9 | 9 |
2. | KFUM Jönköping | 3 | 2 | 0 | 1 | 7-3 | 4 | 6 |
3. | Träslövsläge IF | 3 | 0 | 1 | 2 | 1-6 | -5 | 1 |
4. | Gränna AIS | 3 | 0 | 1 | 2 | 2-10 | -8 | 1 |
|
FPC P2008 grupp G | ||||||||
Tid | Matchnr | Match | Resultat | Domare | Plats | |||
2024-03-22 19:40 | 144406001 | FBC Karlskrona - Hovslätts IK Vit | 2 - 2 | Hugo Jacobsson, Noah Räni | FPC Norrahammar Sporthall, KAMA Fritid | |||
2024-03-22 19:40 | 144406002 | Skoghalls IBK U 2 - Vetlanda IBF | 3 - 4 | Robert Dahlslätt, Theo Dahlslätt | FPC Torpshallen, O4S Creativa | |||
2024-03-23 12:10 | 144406003 | Hovslätts IK Vit - Skoghalls IBK U 2 | 3 - 0 | Hannes Berggren, Linus Häggblom | FPC Huskvarna Sporthall A, BDO | |||
2024-03-23 12:10 | 144406004 | Vetlanda IBF - FBC Karlskrona | 2 - 2 | Tina Sandberg, Alva Perman | FPC Huskvarna Sporthall, gymnastikhall, Husqvarna AB | |||
2024-03-23 20:30 | 144406005 | FBC Karlskrona - Skoghalls IBK U 2 | 0 - 3 | Casper Karlsson, Simon Bolmvik | FPC Jönköping Idrottshus A-hall, Euromaskin | |||
2024-03-23 20:30 | 144406006 | Hovslätts IK Vit - Vetlanda IBF | 1 - 4 | Hannes Berggren, Linus Häggblom | FPC Jönköping Idrottshus D-hall, Saunasweden |
Tabell | ||||||||
Plac. | Lag | S | V | O | F | GM-IM | D | P |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Vetlanda IBF | 3 | 2 | 1 | 0 | 10-6 | 4 | 7 |
2. | Hovslätts IK Vit | 3 | 1 | 1 | 1 | 6-6 | 0 | 4 |
3. | Skoghalls IBK U 2 | 3 | 1 | 0 | 2 | 6-7 | -1 | 3 |
4. | FBC Karlskrona | 3 | 0 | 2 | 1 | 4-7 | -3 | 2 |
|
Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis