Fair Play Cup Flickor 12 (2023/24)

Gruppspel
FPC F2011 grupp A
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2024-04-05 18:00 143600001 Fagerhult Habo IBK U - Grästorps IBK 4 - 2 Frans Sundberg, Safaa Abdulaal FPC Jönköping Idrottshus A-hall, Euromaskin
2024-04-05 18:50 143600002 Växjö IBK U - Ölmstads IS 7 - 1 Safaa Abdulaal, Frans Sundberg FPC Jönköping Idrottshus A-hall, Euromaskin
2024-04-06 08:50 143600003 Grästorps IBK - Växjö IBK U 2 - 7 Andreas Ekstrand, Jonas Malmborg FPC Huskvarna Sporthall, gymnastikhall, Husqvarna AB
2024-04-06 08:50 143600004 Ölmstads IS - Fagerhult Habo IBK U 0 - 7 Elmar Delimehic, Bujar Kuroshi FPC Huskvarna Sporthall A, BDO
2024-04-06 13:50 143600005 Fagerhult Habo IBK U - Växjö IBK U 1 - 1 Christopher Skäär, Oskar Kedmalm FPC Hisingstorps Sporthall, OnePartnerGroup
2024-04-06 13:50 143600006 Grästorps IBK - Ölmstads IS 5 - 0 Bujar Kuroshi, Elmar Delimehic FPC Jönköping Idrottshus D-hall, Saunasweden
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Växjö IBK U 3 2 1 0 15-4 11 7
2. Fagerhult Habo IBK U 3 2 1 0 12-3 9 7
3. Grästorps IBK 3 1 0 2 9-11 -2 3
4. Ölmstads IS 3 0 0 3 1-19 -18 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
FPC F2011 grupp B
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2024-04-05 18:00 143601002 Jönköpings IK 1 - Sandö IBK 3 - 3 Sune Broms, Kajsa Danvall FPC Jönköping Idrottshus D-hall, Saunasweden
2024-04-05 18:50 143601001 Hovshaga AIF - IBK Lockerud Mariestad Röd 0 - 1 Sune Broms, Kajsa Danvall FPC Jönköping Idrottshus D-hall, Saunasweden
2024-04-06 09:40 143601003 IBK Lockerud Mariestad Röd - Jönköpings IK 1 0 - 4 Hani Mousaviyan-Utter, Mikael Björkman FPC Norrahammar Sporthall, KAMA Fritid
2024-04-06 09:40 143601004 Sandö IBK - Hovshaga AIF 0 - 1 Andreas Rundqvist, Jan Blohm FPC KFUM Sporthall, Insatt AB
2024-04-06 14:40 143601005 Hovshaga AIF - Jönköpings IK 1 1 - 3 Pontus Hildinge Mickelsson, Kim Westlund FPC Jönköping Idrottshus D-hall, Saunasweden
2024-04-06 14:40 143601006 IBK Lockerud Mariestad Röd - Sandö IBK 1 - 2 Christopher Skäär, Oskar Kedmalm FPC Hisingstorps Sporthall, OnePartnerGroup
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Jönköpings IK 1 3 2 1 0 10-4 6 7
2. Sandö IBK 3 1 1 1 5-5 0 4
3. IBK Lockerud Mariestad Röd 3 1 0 2 2-6 -4 3
4. Hovshaga AIF 3 1 0 2 2-4 -2 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
FPC F2011 grupp C
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2024-04-05 18:00 143602001 Craftstadens IBK - Hovslätts IK 0 - 4 Oskar Kedmalm, Christopher Skäär FPC Norrahammar Sporthall, KAMA Fritid
2024-04-05 18:50 143602002 Ryds SK - Varla IBK 2 - 4 Oskar Kedmalm, Christopher Skäär FPC Norrahammar Sporthall, KAMA Fritid
2024-04-06 09:40 143602003 Hovslätts IK - Ryds SK 9 - 0 Christopher Skäär, Oskar Kedmalm FPC Jönköping Idrottshus Arenan, Stenbergs
2024-04-06 09:40 143602004 Varla IBK - Craftstadens IBK 4 - 0 Therese Spjut, Engla Spjut FPC Jönköping Idrottshus A-hall, Euromaskin
2024-04-06 15:30 143602005 Craftstadens IBK - Ryds SK 1 - 4 Sebastian Kullander, Pontus Knutsson FPC Huskvarna Sporthall A, BDO
2024-04-06 15:30 143602006 Hovslätts IK - Varla IBK 5 - 1 Engla Spjut, Therese Spjut FPC Huskvarna Sporthall, gymnastikhall, Husqvarna AB
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Hovslätts IK 3 3 0 0 18-1 17 9
2. Varla IBK 3 2 0 1 9-7 2 6
3. Ryds SK 3 1 0 2 6-14 -8 3
4. Craftstadens IBK 3 0 0 3 1-12 -11 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
FPC F2011 grupp D
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2024-04-05 18:00 143603001 Gransholms IF - IBK Lockerud Mariestad Vit 2 - 6 William Idh, Oskar Ekelund FPC Huskvarna Sporthall A, BDO
2024-04-05 18:00 143603002 Jönköpings IK 2 - Landvetter IBK 2 - 0 Elmar Delimehic, Bujar Kuroshi FPC Huskvarna Sporthall, gymnastikhall, Husqvarna AB
2024-04-06 09:40 143603003 IBK Lockerud Mariestad Vit - Jönköpings IK 2 2 - 0 Andreas Karlsson, Nelly Karlsson Quaade FPC Jönköping Idrottshus D-hall, Saunasweden
2024-04-06 09:40 143603004 Landvetter IBK - Gransholms IF 1 - 3 Mikael Pettersson, Kevin Rosén FPC Hisingstorps Sporthall, OnePartnerGroup
2024-04-06 14:40 143603005 Gransholms IF - Jönköpings IK 2 0 - 4 Jonas Malmborg, Andreas Ekstrand FPC Jönköping Idrottshus Arenan, Stenbergs
2024-04-06 14:40 143603006 IBK Lockerud Mariestad Vit - Landvetter IBK 7 - 1 Hani Mousaviyan-Utter, Mikael Björkman FPC Jönköping Idrottshus A-hall, Euromaskin
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IBK Lockerud Mariestad Vit 3 3 0 0 15-3 12 9
2. Jönköpings IK 2 3 2 0 1 6-2 4 6
3. Gransholms IF 3 1 0 2 5-11 -6 3
4. Landvetter IBK 3 0 0 3 2-12 -10 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Slutspel
FPC F2011 A-slutspel
Tid Omgång Matchnr Match Resultat Domare Plats
2024-04-07 10:30 Kvartsfinal 1 143604001 Växjö IBK U - Jönköpings IK 2 2 - 3 e.str. Andreas Rundqvist, Jan Blohm FPC Norrahammar Sporthall, KAMA Fritid
2024-04-07 10:30 Kvartsfinal 3 143604003 Hovslätts IK - Sandö IBK 2 - 0 Engla Spjut, Therese Spjut FPC Hisingstorps Sporthall, OnePartnerGroup
2024-04-07 11:20 Kvartsfinal 2 143604002 Jönköpings IK 1 - Varla IBK 4 - 2 Jan Blohm, Andreas Rundqvist FPC Norrahammar Sporthall, KAMA Fritid
2024-04-07 11:20 Kvartsfinal 4 143604004 IBK Lockerud Mariestad Vit - Fagerhult Habo IBK U 2 - 1 Oskar Kedmalm, Christopher Skäär FPC KFUM Sporthall, Insatt AB
2024-04-07 15:30 Semifinal 1 143604005 Jönköpings IK 1 - Jönköpings IK 2 4 - 1 Peter Nykvist, Felix Kratz FPC Jönköping Idrottshus B-hall, ICA Klostergatan
2024-04-07 15:30 Semifinal 2 143604006 IBK Lockerud Mariestad Vit - Hovslätts IK 0 - 6 Oskar Ekelund, William Idh FPC Jönköping Idrottshus D-hall, Saunasweden
2024-04-07 17:10 Final 143604007 Hovslätts IK - Jönköpings IK 1 3 - 2 Christopher Skäär, Oskar Kedmalm FPC Jönköping Idrottshus D-hall, Saunasweden
FPC F2011 B-slutspel
Tid Omgång Matchnr Match Resultat Domare Plats
2024-04-07 10:30 Kvartsfinal 1 143605001 Grästorps IBK - Landvetter IBK 1 - 3 Safaa Abdulaal, Frans Sundberg FPC Jönköping Idrottshus Arenan, Stenbergs
2024-04-07 10:30 Kvartsfinal 2 143605002 IBK Lockerud Mariestad Röd - Craftstadens IBK 7 - 3 Olle Ahnström, Axel Wilsson Eng FPC Jönköping Idrottshus A-hall, Euromaskin
2024-04-07 10:30 Kvartsfinal 3 143605003 Ryds SK - Hovshaga AIF 0 - 3 Kevin Rosén, Mikael Pettersson FPC Jönköping Idrottshus C-hall, 1
2024-04-07 10:30 Kvartsfinal 4 143605004 Gransholms IF - Ölmstads IS 3 - 0 Anders A Nilsson, Adam Nikolausson FPC Jönköping Idrottshus D-hall, Saunasweden
2024-04-07 14:40 Semifinal 1 143605005 IBK Lockerud Mariestad Röd - Landvetter IBK 2 - 1 Pontus Hildinge Mickelsson, Kim Westlund FPC Huskvarna Sporthall A, BDO
2024-04-07 14:40 Semifinal 2 143605006 Gransholms IF - Hovshaga AIF 1 - 2 Adam Nikolausson, Anders A Nilsson FPC Huskvarna Sporthall, gymnastikhall, Husqvarna AB
2024-04-07 17:10 Final 143605007 Hovshaga AIF - IBK Lockerud Mariestad Röd 3 - 1 Bujar Kuroshi, Elmar Delimehic FPC Huskvarna Sporthall, gymnastikhall, Husqvarna AB

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis