Fair Play Cup Flickor 15-16 (2023/24)

Gruppspel
FPC F08/07 grupp A
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2024-03-22 18:00 143300002 Vimmerby IBK - Pixbo IBF 0 - 3 Sebastian Åberg, Kronoslav Kis FPC Huskvarna Sporthall, gymnastikhall, Husqvarna AB
2024-03-22 18:50 143300001 Carlshamns IBK - Hovshaga AIF 0 - 4 Jonas Einarsson, Anders A Nilsson FPC Fagerslätt Idrottshall, Henrix
2024-03-23 08:00 143300003 Hovshaga AIF - Vimmerby IBK 2 - 5 Noah Räni, Hugo Jacobsson FPC Jönköping Idrottshus D-hall, Saunasweden
2024-03-23 08:00 143300004 Pixbo IBF - Carlshamns IBK 4 - 2 Jonas Einarsson, Anders A Nilsson FPC Hisingstorps Sporthall, OnePartnerGroup
2024-03-23 13:00 143300005 Carlshamns IBK - Vimmerby IBK 3 - 3 Pelle Hallström, Kevin Rosén FPC Hisingstorps Sporthall, OnePartnerGroup
2024-03-23 13:00 143300006 Hovshaga AIF - Pixbo IBF 2 - 0 Therese Spjut, Malou Hallström FPC KFUM Sporthall, Insatt AB
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Hovshaga AIF 3 2 0 1 8-5 3 6
2. Pixbo IBF 3 2 0 1 7-4 3 6
3. Vimmerby IBK 3 1 1 1 8-8 0 4
4. Carlshamns IBK 3 0 1 2 5-11 -6 1
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
FPC F08/07 grupp B
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2024-03-22 18:50 143301001 FBC Ljungby - Karlstad IBF U 0 - 6 Noah Räni, Hugo Jacobsson FPC Norrahammar Sporthall, KAMA Fritid
2024-03-22 18:50 143301002 Lindås IBK - Månsarps IBK Vit 0 - 2 Robert Dahlslätt, Theo Dahlslätt FPC Torpshallen, O4S Creativa
2024-03-23 10:30 143301003 Karlstad IBF U - Lindås IBK 7 - 1 Jim Nilsson, Simon Franzén FPC Jönköping Idrottshus Arenan, Stenbergs
2024-03-23 10:30 143301004 Månsarps IBK Vit - FBC Ljungby 2 - 1 Magnus Nilsson, Felix Nilsson FPC Jönköping Idrottshus A-hall, Euromaskin
2024-03-23 17:10 143301005 FBC Ljungby - Lindås IBK 2 - 5 Emil Lindén, Isak Mörnstål FPC Huskvarna Sporthall A, BDO
2024-03-23 17:10 143301006 Karlstad IBF U - Månsarps IBK Vit 2 - 0 Theo Dahlslätt, Robert Dahlslätt FPC Huskvarna Sporthall, gymnastikhall, Husqvarna AB
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Karlstad IBF U 3 3 0 0 15-1 14 9
2. Månsarps IBK Vit 3 2 0 1 4-3 1 6
3. Lindås IBK 3 1 0 2 6-11 -5 3
4. FBC Ljungby 3 0 0 3 3-13 -10 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
FPC F08/07 grupp C
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2024-03-22 20:30 143302001 FBC Kalmarsund U - Frillesås FF 2 - 2 Alva Perman, Tina Sandberg FPC Fagerslätt Idrottshall, Henrix
2024-03-22 21:20 143302002 Hovslätts IK - Rottne IF 0 - 3 Adam Rydholm, Oskar Lööke FPC Huskvarna Sporthall, gymnastikhall, Husqvarna AB
2024-03-23 13:00 143302003 Frillesås FF - Hovslätts IK 1 - 4 Filip Karlsson, Johan Oxenmyr FPC Jönköping Idrottshus A-hall, Euromaskin
2024-03-23 13:00 143302004 Rottne IF - FBC Kalmarsund U 4 - 0 Jonas Einarsson, Anders A Nilsson FPC Jönköping Idrottshus D-hall, Saunasweden
2024-03-23 20:30 143302005 FBC Kalmarsund U - Hovslätts IK 1 - 1 Therese Spjut, Malou Hallström FPC Hisingstorps Sporthall, OnePartnerGroup
2024-03-23 20:30 143302006 Frillesås FF - Rottne IF 3 - 1 Lucas Hallberg, Sixten Granlund FPC KFUM Sporthall, Insatt AB
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Rottne IF 3 2 0 1 8-3 5 6
2. Hovslätts IK 3 1 1 1 5-5 0 4
3. Frillesås FF 3 1 1 1 6-7 -1 4
4. FBC Kalmarsund U 3 0 2 1 3-7 -4 2
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
FPC F08/07 grupp D
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2024-03-22 20:30 143303001 Hertzöga BK - Kärra IBK 1 - 1 Robert Dahlslätt, Theo Dahlslätt FPC Torpshallen, O4S Creativa
2024-03-22 21:20 143303002 Nässjö IBF - Sandbäckshults IBK 4 - 0 Magnus Nilsson, Felix Nilsson FPC Norrahammar Sporthall, KAMA Fritid
2024-03-23 11:20 143303003 Kärra IBK - Nässjö IBF 2 - 1 Jim Nilsson, Simon Franzén FPC Jönköping Idrottshus Arenan, Stenbergs
2024-03-23 12:10 143303004 Sandbäckshults IBK - Hertzöga BK 2 - 5 Filip Karlsson, Johan Oxenmyr FPC Jönköping Idrottshus A-hall, Euromaskin
2024-03-23 18:00 143303005 Hertzöga BK - Nässjö IBF 4 - 0 Suvad Kaltak, Mattias Tokic FPC Huskvarna Sporthall A, BDO
2024-03-23 18:00 143303006 Kärra IBK - Sandbäckshults IBK 5 - 0 Theo Dahlslätt, Robert Dahlslätt FPC Huskvarna Sporthall, gymnastikhall, Husqvarna AB
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Hertzöga BK 3 2 1 0 10-3 7 7
2. Kärra IBK 3 2 1 0 8-2 6 7
3. Nässjö IBF 3 1 0 2 5-6 -1 3
4. Sandbäckshults IBK 3 0 0 3 2-14 -12 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
FPC F08/07 grupp E
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2024-03-22 20:30 143304001 FBC Karlskrona - Fröjereds IBF 2 - 2 Oskar Lööke, Adam Rydholm FPC Huskvarna Sporthall, gymnastikhall, Husqvarna AB
2024-03-22 20:30 143304002 Månsarps IBK/Skillingaryds IK - Olofströms IBK 2 - 3 Felix Nilsson, Magnus Nilsson FPC Norrahammar Sporthall, KAMA Fritid
2024-03-23 11:20 143304003 Fröjereds IBF - Månsarps IBK/Skillingaryds IK 4 - 1 Jonas Einarsson, Anders A Nilsson FPC Jönköping Idrottshus D-hall, Saunasweden
2024-03-23 12:10 143304004 Olofströms IBK - FBC Karlskrona 1 - 1 Jonas Einarsson, Anders A Nilsson FPC Jönköping Idrottshus D-hall, Saunasweden
2024-03-23 19:40 143304005 FBC Karlskrona - Månsarps IBK/Skillingaryds IK 0 - 3 Therese Spjut, Malou Hallström FPC Hisingstorps Sporthall, OnePartnerGroup
2024-03-23 19:40 143304006 Fröjereds IBF - Olofströms IBK 3 - 1 Lucas Hallberg, Sixten Granlund FPC KFUM Sporthall, Insatt AB
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Fröjereds IBF 3 2 1 0 9-4 5 7
2. Olofströms IBK 3 1 1 1 5-6 -1 4
3. Månsarps IBK/ Skillingaryds IK 3 1 0 2 6-7 -1 3
4. FBC Karlskrona 3 0 2 1 3-6 -3 2
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Slutspel
FPC F08/07 A-slutspel
Tid Omgång Matchnr Match Resultat Domare Plats
2024-03-24 09:40 1/8-final 1 143305003 Kärra IBK - Hovslätts IK 3 - 2 Alva Perman, Tina Sandberg FPC Fagerslätt Idrottshall, Henrix
2024-03-24 09:40 1/8-final 5 143305007 Olofströms IBK - Månsarps IBK Vit 0 - 2 Andreas Rundqvist, Adam Nikolausson FPC Norrahammar Sporthall, KAMA Fritid
2024-03-24 13:00 Kvartsfinal 1 143305009 Hovshaga AIF - Fröjereds IBF 3 - 4 e.str. Hannes Berggren, Linus Häggblom FPC Jönköping Idrottshus Arenan, Stenbergs
2024-03-24 13:00 Kvartsfinal 2 143305010 Karlstad IBF U - Kärra IBK 5 - 2 Hugo Jacobsson, Noah Räni FPC Jönköping Idrottshus A-hall, Euromaskin
2024-03-24 13:00 Kvartsfinal 3 143305011 Rottne IF - Pixbo IBF 0 - 3 Simon Franzén, Jim Nilsson FPC Jönköping Idrottshus D-hall, Saunasweden
2024-03-24 13:00 Kvartsfinal 4 143305012 Hertzöga BK - Månsarps IBK Vit 2 - 4 Felix Nilsson, Magnus Nilsson FPC Hisingstorps Sporthall, OnePartnerGroup
2024-03-24 15:30 Semifinal 1 143305013 Karlstad IBF U - Fröjereds IBF 4 - 1 Malou Hallström, Therese Spjut FPC Jönköping Idrottshus B-hall, ICA Klostergatan
2024-03-24 15:30 Semifinal 2 143305014 Månsarps IBK Vit - Pixbo IBF 3 - 5 Alva Perman, Tina Sandberg FPC Jönköping Idrottshus D-hall, Saunasweden
2024-03-24 18:00 Final 143305015 Pixbo IBF - Karlstad IBF U 3 - 2 e.str. Therese Spjut, Malou Hallström FPC Jönköping Idrottshus A-hall, Euromaskin
FPC F08/07 B-slutspel
Tid Omgång Matchnr Match Resultat Domare Plats
2024-03-24 08:50 1/8-final 1 143306003 Sandbäckshults IBK - FBC Karlskrona 3 - 2 Theo Dahlslätt, Robert Dahlslätt FPC Jönköping Idrottshus Arenan, Stenbergs
2024-03-24 08:50 1/8-final 5 143306007 FBC Ljungby - FBC Kalmarsund U 1 - 3 Gustav Perman, Johan Nero Wikstrand FPC Jönköping Idrottshus A-hall, Euromaskin
2024-03-24 12:10 Kvartsfinal 1 143306009 Vimmerby IBK - Frillesås FF 2 - 0 Filip Karlsson, Johan Oxenmyr FPC KFUM Sporthall, Insatt AB
2024-03-24 12:10 Kvartsfinal 2 143306010 Lindås IBK - Sandbäckshults IBK 6 - 2 Adam Rydholm, Oskar Lööke FPC Huskvarna Sporthall A, BDO
2024-03-24 12:10 Kvartsfinal 3 143306011 Nässjö IBF - Carlshamns IBK 1 - 3 Therese Spjut, Malou Hallström FPC Huskvarna Sporthall, gymnastikhall, Husqvarna AB
2024-03-24 12:10 Kvartsfinal 4 143306012 Månsarps IBK/Skillingaryds IK - FBC Kalmarsund U 1 - 2 Gustav Perman, Johan Nero Wikstrand FPC Fagerslätt Idrottshall, Henrix
2024-03-24 14:40 Semifinal 1 143306013 Lindås IBK - Vimmerby IBK 3 - 1 Emil Lindén, Isak Mörnstål FPC Huskvarna Sporthall A, BDO
2024-03-24 14:40 Semifinal 2 143306014 FBC Kalmarsund U - Carlshamns IBK 3 - 2 Sebastian Åberg, Kronoslav Kis FPC Huskvarna Sporthall, gymnastikhall, Husqvarna AB
2024-03-24 17:10 Final 143306015 FBC Kalmarsund U - Lindås IBK 0 - 1 Isak Mörnstål, Emil Lindén FPC Huskvarna Sporthall, gymnastikhall, Husqvarna AB

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis