Pantamera Junior Division 2 (2022/23)

Gruppspel
Pantamera Herrjuniorer division 2 mellersta
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2022-09-24 13:30 150011003 Hässelby SK IBK (B) - Hammarby IF IBF 3 - 9 Andreas Persson Stenberg, Daniel Mårtensson Hässelbyhallen
2022-10-20 20:00 150011007 AIK IBF (B) - Hässelby SK IBK (B) 9 - 5 Magnus Berg, Patrik Andersén Bagartorpshallen
2022-10-15 16:00 150011013 Hässelby SK IBK (B) - Tyresö Trollbäcken IBK (B) 6 - 4 Andreas Persson Stenberg, Daniel Mårtensson Hässelbyhallen
2022-10-23 16:30 150011015 Täby FC (C) - IBF Offensiv Lidingö 6 - 2 Daniel Bäckner, Erik Palmertz Hägerneholmshallen
2022-10-22 16:00 150011019 Hammarby IF IBF - Täby FC (C) 11 - 6 Daniel Karlsson, Patrik Andersén Sjöstadshallen
2022-10-09 14:30 150011025 Täby FC (C) - AIK IBF (B) 1 - 2 Peter Lassfolk, Lars Samuelsson Grindtorpshallen
2022-12-11 17:30 150011024 Hammarby IF IBF - IBF Offensiv Lidingö 4 - 1 Artem Zolotar, Tamuz Hidir Torsviks Idrottshall
2022-11-19 13:15 150011028 Tyresö Trollbäcken IBK (B) - Täby FC (C) 4 - 5 Fredrik Hallenberg, Christian Berger Strandhallen - Tyresö
2022-11-19 14:15 150011030 IBF Offensiv Lidingö - Hässelby SK IBK (B) 6 - 3 Martin Mårtensson, Alexander Löfgren Torsviks Idrottshall
2022-11-20 15:45 150011029 AIK IBF (B) - Hammarby IF IBF 3 - 4 Sezgin Youmer, Patrik Andersén Ulriksdalshallen
2022-11-27 15:45 150011033 AIK IBF (B) - IBF Offensiv Lidingö 5 - 9 Theodore Idevall, Kari Malmros Ulriksdalshallen
2023-03-25 12:45 150011034 Hammarby IF IBF - Tyresö Trollbäcken IBK (B) 5 - 5 Johnny Mikael Claesson, Fredrik Hallenberg Sjöstadshallen
2022-12-04 16:30 150011039 Tyresö Trollbäcken IBK (B) - AIK IBF (B) 7 - 5 Petra Dynesius, Ulf Hedlund Tyresöhallen
2022-12-17 13:15 150011042 Tyresö Trollbäcken IBK (B) - IBF Offensiv Lidingö 4 - 5 Mats Nordrup, Johan Larsson Strandhallen - Tyresö
2022-12-18 19:00 150011045 Täby FC (C) - Hässelby SK IBK (B) 2 - 7 Theodore Idevall, Patrik Andersén Hägerneholmshallen
2023-01-14 11:15 150011048 Hammarby IF IBF - Hässelby SK IBK (B) 3 - 9 Osama Abaied, Ulf Hedlund Sjöstadshallen
2023-01-22 16:00 150011053 Hässelby SK IBK (B) - AIK IBF (B) 7 - 6 Osama Abaied, Zana Guzel Hässelbyhallen
2023-01-28 18:30 150011060 IBF Offensiv Lidingö - Täby FC (C) 4 - 3 Jonas Edström, Sezgin Youmer Torsviks Idrottshall
2023-02-18 18:00 150011057 Tyresö Trollbäcken IBK (B) - Hässelby SK IBK (B) 8 - 4 Christian Berger, Kari Malmros Strandhallen - Tyresö
2023-02-11 15:00 150011065 Täby FC (C) - Hammarby IF IBF 4 - 8 Theodore Idevall, Jakob Iskander Grindtorpshallen
2023-02-22 19:15 150011070 IBF Offensiv Lidingö - Hammarby IF IBF 3 - 5 Fredrik Hallenberg, Manne Jahnsson Torsviks Idrottshall
2023-03-05 16:00 150011069 AIK IBF (B) - Täby FC (C) 6 - 4 Ken Johansson, Fredrik Hallenberg Ulriksdalshallen
2023-03-11 12:15 150011074 Hammarby IF IBF - AIK IBF (B) WO (5 - 0) Skärholmshallen
2023-03-11 14:00 150011075 Täby FC (C) - Tyresö Trollbäcken IBK (B) 2 - 4 Maryan Hrabovuk, Andrii Semeniuk Hägerneholmshallen
2023-04-12 19:00 150011073 Hässelby SK IBK (B) - IBF Offensiv Lidingö 7 - 1 Anton Fritshammar, Håkan Taxén Torsviks Idrottshall
2023-03-18 15:45 150011080 IBF Offensiv Lidingö - AIK IBF (B) 6 - 5 Mattias Patrik Robert Thorsén, Martin Mårtensson Torsviks Idrottshall
2023-03-19 13:45 150011079 Tyresö Trollbäcken IBK (B) - Hammarby IF IBF 2 - 12 , Mohamed Abdirisak Strandhallen - Tyresö
2023-03-28 19:45 150011083 AIK IBF (B) - Tyresö Trollbäcken IBK (B) 7 - 10 Magnus Berg, Patrik Andersén Bagartorpshallen
2023-03-26 17:45 150011090 IBF Offensiv Lidingö - Tyresö Trollbäcken IBK (B) 8 - 6 Håkan Taxén, Manne Jahnsson Torsviks Idrottshall
2023-04-02 13:45 150011087 Hässelby SK IBK (B) - Täby FC (C) 8 - 3 Sadjad Nima, Johan Hessing Hässelbyhallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Hammarby IF IBF 10 8 1 1 66-36 30 25
2. Hässelby SK IBK (B) 10 6 0 4 59-51 8 18
3. IBF Offensiv Lidingö 10 6 0 4 45-48 -3 18
4. Tyresö Trollbäcken IBK (B) 10 4 1 5 54-59 -5 13
5. AIK IBF (B) 10 3 0 7 48-58 -10 9
6. Täby FC (C) 10 2 0 8 36-56 -20 6
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Herrjuniorer division 2 norra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2022-09-25 15:45 150026005 Täby FC (B) - Rosersberg Arlanda IBK 6 - 4 Fredrik Hallenberg, Lars Samuelsson Grindtorpshallen
2022-09-26 18:30 150026002 Rotebro IS IBK - Vallentuna IBK 3 - 5 Daniel Bäckner, Peter Saliba Gustafsson Rotebrohallen (Nya)
2022-10-02 19:55 150026004 Danderyds SK IBF (A) - Väsby AIK (B) 3 - 4 Magnus Berg, Johnn Wahlgren Mörbyhallen
2022-10-01 10:00 150026006 Rosersberg Arlanda IBK - Danderyds SK IBF (A) 6 - 4 Fredrik Hallenberg, Kenny Ly Ekilla Sporthall
2022-10-01 14:30 150026010 Åkersberga IBF - Täby FC (B) 3 - 7 William Hilmersson, Jakob Iskander Österåkers Multiarena 1
2022-10-03 19:45 150026008 Bele Barkarby IF IBF (B) - Rotebro IS IBK 7 - 2 Magnus Berg, Patrik Andersén Björkebyhallen
2022-10-16 13:30 150026012 Rotebro IS IBK - Väsby AIK (B) 3 - 6 Lars Reuterhagen, Stefano Bianque Rotebrohallen (Nya)
2022-10-16 14:15 150026014 Danderyds SK IBF (A) - Täby FC (B) 3 - 2 Theodore Idevall, Kenny Ly Mörbyhallen
2022-10-16 17:30 150026015 Vallentuna IBK - Åkersberga IBF 3 - 4 Maryan Hrabovuk, Andrii Semeniuk Rosendalsskolan Norra Sporthall
2022-10-20 18:20 150026017 Rosersberg Arlanda IBK - Rotebro IS IBK 4 - 3 Eskil Simonsen, Alexander Potapeiko Ekilla Sporthall
2022-10-23 15:45 150026019 Bele Barkarby IF IBF (B) - Vallentuna IBK 6 - 4 Malva Sölvemark, Peter Saliba Gustafsson Björkebyhallen
2022-10-23 17:00 150026020 Åkersberga IBF - Danderyds SK IBF (A) 2 - 7 Kari Malmros, Fredrik Hallenberg Österåkers Multiarena 1
2022-10-07 19:00 150026025 Vallentuna IBK - Väsby AIK (B) 3 - 6 Maryan Hrabovuk, Andrii Semeniuk Rosendalsskolan Norra Sporthall
2022-10-29 15:30 150026022 Rotebro IS IBK - Täby FC (B) 4 - 11 Alexander Löfgren, Fredrik Hallenberg Rotebrohallen (Nya)
2022-10-30 13:15 150026024 Bele Barkarby IF IBF (B) - Åkersberga IBF 6 - 3 Magnus Berg, Lukas Jellnor Björkebyhallen
2022-11-13 12:30 150026028 Rosersberg Arlanda IBK - Vallentuna IBK 12 - 0 Anton Fritshammar, Erik Palmertz Ekilla Sporthall
2022-12-03 12:30 150026029 Väsby AIK (B) - Bele Barkarby IF IBF (B) 9 - 4 Robert Lindén Säfström, Jan Erik Kristofersson Smedsgärdshallen
2022-12-10 15:15 150026026 Danderyds SK IBF (A) - Rotebro IS IBK 6 - 2 Alexander Löfgren, Magnus Berg Mörbyhallen
2022-11-26 12:30 150026033 Väsby AIK (B) - Åkersberga IBF 9 - 2 Linus Warrenstein, Jan Erik Kristofersson Smedsgärdshallen
2022-11-27 17:30 150026035 Vallentuna IBK - Täby FC (B) 7 - 6 Erik Palmertz, Anton Fritshammar Rosendalsskolan Norra Sporthall
2022-11-28 19:45 150026034 Bele Barkarby IF IBF (B) - Rosersberg Arlanda IBK 4 - 3 Bjarne Hekkelstrand, Manne Jahnsson Björkebyhallen
2022-12-03 12:45 150026040 Åkersberga IBF - Rotebro IS IBK 6 - 7 Andrii Semeniuk, Maryan Hrabovuk Österåkers Multiarena 1
2022-12-10 12:15 150026039 Rosersberg Arlanda IBK - Väsby AIK (B) 5 - 6 Anton Fritshammar, Erik Palmertz Ekilla Sporthall
2023-01-24 20:40 150026037 Danderyds SK IBF (A) - Vallentuna IBK 8 - 1 Magnus Berg, Shabbir Ahmed Mörbyhallen
2023-02-04 17:00 150026038 Täby FC (B) - Bele Barkarby IF IBF (B) 6 - 4 Shabbir Ahmed, Alexander Löfgren Grindtorpshallen
2022-12-17 13:00 150026043 Väsby AIK (B) - Täby FC (B) 7 - 8 Ken Johansson, Isak Ålenius Smedsgärdshallen
2022-12-19 19:45 150026044 Bele Barkarby IF IBF (B) - Danderyds SK IBF (A) 4 - 4 Anton Fritshammar, Manne Jahnsson Björkebyhallen
2022-12-21 19:30 150026042 Rosersberg Arlanda IBK - Åkersberga IBF 12 - 0 Daniel Karlsson, Sezgin Youmer Ekilla Sporthall
2023-01-13 19:15 150026046 Rosersberg Arlanda IBK - Täby FC (B) 8 - 6 Shabbir Ahmed, Jan Lingemark Ekilla Sporthall
2023-01-15 14:15 150026049 Vallentuna IBK - Rotebro IS IBK 5 - 1 Robert Lindén Säfström, Johan Hessing Rosendalsskolan Norra Sporthall
2023-04-04 18:45 150026047 Väsby AIK (B) - Danderyds SK IBF (A) 10 - 4 Fredrik Landin, Jan Erik Kristofersson Smedsgärdshallen
2023-01-22 17:00 150026052 Rotebro IS IBK - Bele Barkarby IF IBF (B) 3 - 6 Anton Fritshammar, Erik Palmertz Rotebrohallen (Nya)
2023-01-22 19:15 150026055 Täby FC (B) - Åkersberga IBF 9 - 4 Peter Lassfolk, Shabbir Ahmed Hägerneholmshallen
2023-02-18 15:15 150026054 Danderyds SK IBF (A) - Rosersberg Arlanda IBK 6 - 3 Manne Jahnsson, Lukas Jellnor Mörbyhallen
2023-01-28 13:45 150026058 Väsby AIK (B) - Rotebro IS IBK 8 - 1 Fredrik Nensén, Jan Lingemark Smedsgärdshallen
2023-01-28 18:00 150026060 Åkersberga IBF - Vallentuna IBK 8 - 10 Bjarne Hekkelstrand, Jakob Iskander Österåkers Multiarena 1
2023-02-24 19:00 150026056 Täby FC (B) - Danderyds SK IBF (A) 6 - 4 Sezgin Youmer, Lars Reuterhagen Hägerneholmshallen
2023-01-21 17:00 150026064 Danderyds SK IBF (A) - Åkersberga IBF 5 - 2 Martin Mårtensson, Patrik Andersén Mörbyhallen
2023-02-12 16:15 150026062 Rotebro IS IBK - Rosersberg Arlanda IBK 1 - 9 Theodore Idevall, Joel Holm Rotebrohallen (Nya)
2023-02-12 16:30 150026065 Vallentuna IBK - Bele Barkarby IF IBF (B) 6 - 2 Alexander Löfgren, Patrik Andersén Rosendalsskolan Norra Sporthall
2023-02-18 15:30 150026067 Täby FC (B) - Rotebro IS IBK 7 - 3 Peter Lassfolk, Martin Mårtensson Hägerneholmshallen
2023-02-18 17:00 150026070 Åkersberga IBF - Bele Barkarby IF IBF (B) 4 - 2 Maryan Hrabovuk, Andrii Semeniuk Österåkers Multiarena 1
2023-02-24 20:00 150026069 Väsby AIK (B) - Vallentuna IBK 7 - 2 Maryan Hrabovuk, Andrii Semeniuk Smedsgärdshallen
2023-03-11 14:00 150026074 Bele Barkarby IF IBF (B) - Väsby AIK (B) 1 - 2 Sadjad Nima, Fredrik Hallenberg Björkebyhallen
2023-03-11 17:30 150026075 Vallentuna IBK - Rosersberg Arlanda IBK 2 - 7 Theodore Idevall, Kevin Helly Rosendalsskolan Norra Sporthall
2023-03-12 16:45 150026072 Rotebro IS IBK - Danderyds SK IBF (A) 1 - 6 Sezgin Youmer, Arvid Stegrud Rotebrohallen (Nya)
2023-03-19 18:15 150026080 Åkersberga IBF - Väsby AIK (B) 1 - 9 Lars Samuelsson, Peter Lassfolk Österåkers Multiarena 1
2023-03-21 20:00 150026078 Täby FC (B) - Vallentuna IBK 9 - 2 Maryan Hrabovuk, Andrii Semeniuk Grindtorpshallen
2023-03-30 19:30 150026079 Rosersberg Arlanda IBK - Bele Barkarby IF IBF (B) 9 - 6 Erik Palmertz, Jonatan Svahn Ekilla Sporthall
2023-03-25 13:00 150026083 Väsby AIK (B) - Rosersberg Arlanda IBK 3 - 4 Arne Brovig, Patrik Andersén Smedsgärdshallen
2023-03-25 14:00 150026084 Bele Barkarby IF IBF (B) - Täby FC (B) 3 - 6 Lukas Jellnor, Martin Mårtensson Björkebyhallen
2023-03-26 15:45 150026085 Vallentuna IBK - Danderyds SK IBF (A) 5 - 7 Sadjad Nima, Magnus Westerberg Rosendalsskolan Norra Sporthall
2023-04-02 15:00 150026082 Rotebro IS IBK - Åkersberga IBF 9 - 3 Anton Fritshammar, Jan Erik Kristofersson Rotebrohallen (Nya)
2023-03-29 19:15 150026088 Danderyds SK IBF (A) - Bele Barkarby IF IBF (B) 10 - 3 Anton Fritshammar, Theodore Idevall Mörbyhallen
2023-04-01 15:45 150026089 Täby FC (B) - Väsby AIK (B) 6 - 10 Petra Dynesius, Erik Palmertz Hägerneholmshallen
2023-04-01 16:15 150026090 Åkersberga IBF - Rosersberg Arlanda IBK 4 - 9 Lars Reuterhagen, Mario Mallengren Österåkers Multiarena 1
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Väsby AIK (B) 14 12 0 2 96-47 49 36
2. Rosersberg Arlanda IBK 14 10 0 4 95-51 44 30
3. Täby FC (B) 14 10 0 4 95-66 29 30
4. Danderyds SK IBF (A) 14 9 1 4 77-51 26 28
5. Bele Barkarby IF IBF (B) 14 5 1 8 58-71 -13 16
6. Vallentuna IBK 14 5 0 9 55-86 -31 15
7. Rotebro IS IBK 14 2 0 12 43-89 -46 6
8. Åkersberga IBF 14 2 0 12 46-104 -58 6
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Herrjuniorer division 2 södra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2022-09-25 14:15 150027004 Nacka IBK (A) - Salems IF 5 - 1 Didrik Axen, Aarre Hietanen Ormingehallen
2022-09-25 16:30 150027003 FBI Tullinge (A) - Nynäshamns IBK (A) 7 - 3 Magnus Berg, Mathias Lindvall Tullingehallen
2022-09-26 20:45 150027002 Vendelsö IK (A) - Huddinge IBS (B) 4 - 3 Ulf Hedlund, Niklas Lundberg Lyckeby Sporthall
2022-10-01 16:00 150027007 Salems IF - FBI Tullinge (A) 4 - 4 Tobias Jansson, Mikael Ferneback Skogsängshallen
2022-10-02 12:45 150027008 Nynäshamns IBK (A) - Vendelsö IK (A) 4 - 8 Gustav Levin, Patrik Andersén Kvarnängshallen
2022-10-02 14:00 150027006 Värmdö IF (A) - Nacka IBK (A) 2 - 4 Johan Hessing, Sadjad Nima Värmdö sporthall
2022-10-02 14:30 150027009 Huddinge IBS (B) - Tyresö Trollbäcken IBK (C ) 11 - 2 Lars Sundlöf, Anton Zaitsev Glömstahallen
2022-10-11 19:30 150027011 Tyresö Trollbäcken IBK (C ) - Nynäshamns IBK (A) 14 - 3 Jonas Jatko, Niklas Lundberg Strandhallen - Tyresö
2022-10-15 15:00 150027012 Vendelsö IK (A) - Salems IF 14 - 4 Niklas Lundberg, Johan Nima Lyckeby Sporthall
2022-10-16 19:00 150027013 FBI Tullinge (A) - Värmdö IF (A) 6 - 4 Mathias Lindvall, Didrik Axen Tullingehallen
2022-10-23 11:45 150027019 Nynäshamns IBK (A) - Huddinge IBS (B) 2 - 7 Fredrik Bousset, Mauricio Castillo Kvarnängshallen
2022-10-23 17:45 150027017 Värmdö IF (A) - Vendelsö IK (A) 2 - 4 Mauricio Castillo, Magnus Berg Värmdö sporthall
2023-02-25 18:30 150027018 Salems IF - Tyresö Trollbäcken IBK (C ) 4 - 2 Linus Löfstedt, Magnus Berg Skogsängshallen
2022-10-26 19:30 150027025 Huddinge IBS (B) - Salems IF 3 - 4 Johnny Mikael Claesson, Johan Nima Kvarnbergshallen
2022-10-30 10:30 150027021 Tyresö Trollbäcken IBK (C ) - Värmdö IF (A) 13 - 2 Ulf Hedlund, Kari Malmros Tyresöhallen
2022-10-30 20:00 150027023 FBI Tullinge (A) - Nacka IBK (A) 0 - 9 Lars Samuelsson, Peter Lassfolk Tullingehallen
2022-11-18 19:30 150027028 Värmdö IF (A) - Huddinge IBS (B) 2 - 4 Maryan Hrabovuk, Maja Bergman Värmdö sporthall
2022-11-19 11:15 150027029 Salems IF - Nynäshamns IBK (A) 6 - 6 Alexander Löfgren, Shabbir Ahmed Skogsängshallen
2022-11-20 17:30 150027026 Nacka IBK (A) - Vendelsö IK (A) 2 - 9 Emil Glenngård, Daniel Bäckner Ormingehallen
2022-11-26 12:15 150027032 Vendelsö IK (A) - FBI Tullinge (A) 9 - 2 Ulf Hedlund, Mats Nordrup Lyckeby Sporthall
2022-11-26 12:45 150027034 Nynäshamns IBK (A) - Värmdö IF (A) 1 - 1 Mauricio Castillo, Nicholas Lindgren Kvarnängshallen
2022-11-27 11:00 150027031 Tyresö Trollbäcken IBK (C ) - Nacka IBK (A) 4 - 6 Thomas Gjutarenäfve, Karl-Johan Leijon Strandhallen - Tyresö
2022-12-08 20:15 150027037 Nacka IBK (A) - Huddinge IBS (B) 1 - 7 Kevin Helly, Bjarne Hekkelstrand Myrsjöskolan
2022-12-11 18:00 150027039 Värmdö IF (A) - Salems IF 2 - 7 Anton Zaitsev, Sezgin Youmer Värmdö sporthall
2023-01-08 16:30 150027036 FBI Tullinge (A) - Tyresö Trollbäcken IBK (C ) 2 - 5 Manne Jahnsson, Osama Abaied Tullingehallen
2022-12-17 14:45 150027041 Tyresö Trollbäcken IBK (C ) - Vendelsö IK (A) 4 - 4 Johan Larsson, Mats Nordrup Strandhallen - Tyresö
2022-12-18 11:30 150027045 Huddinge IBS (B) - FBI Tullinge (A) 6 - 2 Osama Abaied, Zana Guzel Glömstahallen
2022-12-18 14:15 150027044 Nynäshamns IBK (A) - Nacka IBK (A) 5 - 8 Tommy Egman, Tuva Egman Kvarnängshallen
2023-01-15 14:15 150027048 Nynäshamns IBK (A) - FBI Tullinge (A) 1 - 4 Mauricio Castillo, Niklas Lundberg Kvarnängshallen
2023-01-25 19:30 150027049 Huddinge IBS (B) - Vendelsö IK (A) 5 - 4 Johnny Mikael Claesson, Fredrik Hallenberg Kvarnbergshallen
2023-03-15 20:30 150027047 Salems IF - Nacka IBK (A) 4 - 7 Artem Zolotar, Tamuz Hidir Skogsängshallen
2023-01-21 13:30 150027051 Tyresö Trollbäcken IBK (C ) - Huddinge IBS (B) 2 - 7 Ulf Hedlund, Gustav Levin Strandhallen - Tyresö
2023-01-21 17:45 150027053 FBI Tullinge (A) - Salems IF 3 - 6 Osama Abaied, Zana Guzel Tullingehallen
2023-01-22 17:00 150027052 Vendelsö IK (A) - Nynäshamns IBK (A) 5 - 4 Mauricio Castillo, Alexander Löfgren Lyckeby Sporthall
2023-01-22 19:30 150027054 Nacka IBK (A) - Värmdö IF (A) 10 - 0 Niklas Lundberg, Maja Bergman Ormingehallen
2023-01-28 14:45 150027059 Nynäshamns IBK (A) - Tyresö Trollbäcken IBK (C ) 5 - 11 Aarre Hietanen, Jonas Jatko Kvarnängshallen
2023-01-29 12:00 150027058 Salems IF - Vendelsö IK (A) 0 - 6 Håkan Taxén, Martin Åkesson Skogsängshallen
2023-03-19 15:30 150027057 Värmdö IF (A) - FBI Tullinge (A) 6 - 5 Maja Bergman, Manne Jahnsson Värmdö sporthall
2023-02-08 19:15 150027065 Huddinge IBS (B) - Nynäshamns IBK (A) 8 - 1 Magnus Berg, Fredrik Hallenberg Kvarnbergshallen
2023-02-11 11:45 150027061 Tyresö Trollbäcken IBK (C ) - Salems IF 6 - 4 Zana Guzel, Osama Abaied Strandhallen - Tyresö
2023-03-22 19:30 150027062 Vendelsö IK (A) - Värmdö IF (A) 7 - 3 Ulf Hedlund, Daniel Karlsson Lyckeby Sporthall
2023-02-18 18:15 150027069 Salems IF - Huddinge IBS (B) 5 - 6 Sadjad Nima, Magnus Berg Skogsängshallen
2023-02-19 15:45 150027068 Värmdö IF (A) - Tyresö Trollbäcken IBK (C ) 6 - 3 Håkan Taxén, Maja Bergman Värmdö sporthall
2023-02-19 18:00 150027066 Nacka IBK (A) - FBI Tullinge (A) 5 - 6 Artem Zolotar, Tamuz Hidir Ormingehallen
2023-03-11 11:15 150027074 Nynäshamns IBK (A) - Salems IF 5 - 4 Magnus Berg, Patrik Andersén Kvarnängshallen
2023-03-12 15:00 150027072 Vendelsö IK (A) - Nacka IBK (A) 7 - 5 Zana Guzel, William Albrecht Lyckeby Sporthall
2023-03-15 19:15 150027075 Huddinge IBS (B) - Värmdö IF (A) 5 - 4 Zana Guzel, Osama Abaied Kvarnbergshallen
2023-03-11 19:15 150027076 FBI Tullinge (A) - Vendelsö IK (A) 5 - 6 Artem Zolotar, Tamuz Hidir Tullingehallen
2023-03-12 17:30 150027079 Värmdö IF (A) - Nynäshamns IBK (A) 2 - 3 Kim Svedberg, Maja Bergman Värmdö sporthall
2023-03-17 19:45 150027077 Nacka IBK (A) - Tyresö Trollbäcken IBK (C ) 5 - 5 Artem Zolotar, Kevin Helly Ormingehallen
2023-03-24 18:45 150027085 Huddinge IBS (B) - Nacka IBK (A) 4 - 4 Kim Svedberg, Linus Löfstedt Glömstahallen
2023-03-25 17:15 150027081 Tyresö Trollbäcken IBK (C ) - FBI Tullinge (A) 6 - 5 Fredrik Hallenberg, Ulf Hedlund Strandhallen - Tyresö
2023-03-29 20:30 150027083 Salems IF - Värmdö IF (A) 4 - 6 Kent Budell, Jonas Holm Skogsängshallen
2023-03-29 19:30 150027086 Vendelsö IK (A) - Tyresö Trollbäcken IBK (C ) 6 - 7 Osama Abaied, Aldin Imamovic Lyckeby Sporthall
2023-03-31 20:00 150027087 FBI Tullinge (A) - Huddinge IBS (B) 3 - 5 Sezgin Youmer, Erik Nyman Tullingehallen
2023-04-02 16:15 150027088 Nacka IBK (A) - Nynäshamns IBK (A) 7 - 2 Petra Dynesius, Kevin Helly Ormingehallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Vendelsö IK (A) 14 11 1 2 93-50 43 34
2. Huddinge IBS (B) 14 11 1 2 81-40 41 34
3. Nacka IBK (A) 14 8 2 4 78-56 22 26
4. Tyresö Trollbäcken IBK (C ) 14 7 2 5 84-70 14 23
5. Salems IF 14 4 2 8 57-75 -18 14
6. FBI Tullinge (A) 14 4 1 9 54-75 -21 13
7. Värmdö IF (A) 14 3 1 10 42-76 -34 10
8. Nynäshamns IBK (A) 14 2 2 10 45-92 -47 8
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis