Pantamera PK3 Lätt RÖD (08-09) ÖLIBF/VIBF (2022/23)

Gruppspel
Pantamera PK3 Lätt RÖD (08-09) ÖLIBF/VIBF
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
124011003 Västerås IBS Ung PK3 Lätt - IBK Sala P08/09 PK3 Klövernhallen Plan 1
2022-10-08 11:00 124011004 Rönnby Västerås IBK Ung P08/09 PK3 - Skiljebo SK P09 PK3 3 - 6 Viktor Ericsson, Oliver Dahmberg Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2022-10-08 15:30 124011005 Lillån IBK P2009 PK3 - IBF Örebro Utveckling P08/09 PK3 18 - 0 Lillåns skola
2022-10-09 16:30 124011002 Pålsboda IBF P07/09 PK3 - Örebro SK Ung P09 PK3 4 - 5 Felicia Zegelsson, Jonna Tångring Alléhallen, Hallsberg
124011008 IBF Örebro Utveckling P08/09 PK3 - Rönnby Västerås IBK Ung P08/09 PK3 Uppskj. Tybblelundsskolan
124011010 Örebro SK Ung P09 PK3 - Västerås IBS Ung PK3 Lätt Tybblelundsskolan
2022-10-22 09:00 124011007 Skiljebo SK P09 PK3 - IBK Köping P08/09 PK3 0 - 1 Daniella Persson, Cecilia Contreras Kristiansborgshallen
2022-10-22 12:30 124011009 IBK Sala P08/09 PK3 - Lillån IBK P2009 PK3 2 - 16 Yan Stephy Kouandio, Ivar Halt Sporthallen Lärkan
124011012 Västerås IBS Ung PK3 Lätt - Pålsboda IBF P07/09 PK3
2022-10-28 19:30 124011013 Lillån IBK P2009 PK3 - Örebro SK Ung P09 PK3 5 - 1 Emil Ekdahl, Tomas Helgesson Lillåns skola
2022-10-30 10:00 124011014 Rönnby Västerås IBK Ung P08/09 PK3 - IBK Sala P08/09 PK3 7 - 7 Francisco Contreras, Edvin Vare Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2022-10-30 12:00 124011015 IBK Köping P08/09 PK3 - IBF Örebro Utveckling P08/09 PK3 8 - 1 Köpings bad & sport (Nya Arenan)
2022-11-11 19:00 124011018 IBK Sala P08/09 PK3 - IBK Köping P08/09 PK3 3 - 1 Ivar Halt, Yan Stephy Kouandio Sporthallen Lärkan
2022-11-11 19:30 124011020 Pålsboda IBF P07/09 PK3 - Lillån IBK P2009 PK3 2 - 4 Jonna Tångring, Felicia Zegelsson Alléhallen, Hallsberg
2022-11-13 09:00 124011019 Örebro SK Ung P09 PK3 - Rönnby Västerås IBK Ung P08/09 PK3 9 - 3 Kevin Nilsson, Philip Viberg Tybblelundsskolan
2022-11-13 14:45 124011017 IBF Örebro Utveckling P08/09 PK3 - Skiljebo SK P09 PK3 Oscar Royal, William Sätre Tybblelundsskolan
124011022 Lillån IBK P2009 PK3 - Västerås IBS Ung PK3 Lätt
2022-11-19 14:00 124011023 Rönnby Västerås IBK Ung P08/09 PK3 - Pålsboda IBF P07/09 PK3 2 - 11 Cecilia Contreras, Casper Vare Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2022-11-20 09:00 124011025 Skiljebo SK P09 PK3 - IBK Sala P08/09 PK3 4 - 6 Oliver Dahmberg, Francisco Contreras Kristiansborgshallen
2022-11-20 15:30 124011024 IBK Köping P08/09 PK3 - Örebro SK Ung P09 PK3 4 - 6 Philip Rimsten, Elsa Åberg Köpings bad & sport (Nya Arenan)
2022-11-25 19:30 124011030 Pålsboda IBF P07/09 PK3 - IBK Köping P08/09 PK3 3 - 4 Felicia Zegelsson, Jonna Tångring Alléhallen, Hallsberg
2022-11-26 10:00 124011028 Västerås IBS Ung PK3 Lätt - Rönnby Västerås IBK Ung P08/09 PK3 5 - 4 Yotsaphong Chaiphring, Philip Groop Mälarenergi Arena A
2022-11-26 10:30 124011029 Örebro SK Ung P09 PK3 - Skiljebo SK P09 PK3 4 - 3 Gustav Salmela, Tindra Moraglio Tybblelundsskolan
2022-11-27 11:30 124011027 IBK Sala P08/09 PK3 - IBF Örebro Utveckling P08/09 PK3 Ivar Halt, Burak Unsal Sporthallen Lärkan
2022-12-11 12:00 124011034 Rönnby Västerås IBK Ung P08/09 PK3 - Lillån IBK P2009 PK3 0 - 10 Clara Carlsson, Oliver Dahmberg Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2022-12-13 20:00 124011032 IBF Örebro Utveckling P08/09 PK3 - Örebro SK Ung P09 PK3 5 - 12 Ej offentliggjord, Ej offentliggjord Tybblelundsskolan
2023-01-14 17:30 124011035 IBK Köping P08/09 PK3 - Västerås IBS Ung PK3 Lätt 1 - 6 Joel Andersson, Martin Dalsgard Köpings bad & sport (Nya Arenan)
2023-02-25 10:00 124011031 Skiljebo SK P09 PK3 - Pålsboda IBF P07/09 PK3 Mälarenergi Arena A
2022-12-16 19:30 124011038 Pålsboda IBF P07/09 PK3 - IBF Örebro Utveckling P08/09 PK3 Alléhallen, Hallsberg
2022-12-17 17:00 124011040 Lillån IBK P2009 PK3 - IBK Köping P08/09 PK3 4 - 8 Gustav Westman, Tomas Helgesson Lillåns skola
2022-12-18 09:00 124011037 Örebro SK Ung P09 PK3 - IBK Sala P08/09 PK3 7 - 2 Oscar Royal, Tomas Helgesson Tybblelundsskolan
2022-12-18 11:00 124011039 Västerås IBS Ung PK3 Lätt - Skiljebo SK P09 PK3 3 - 3 Daniella Persson, Oliver Dahmberg Klövernhallen Plan 1
2023-01-07 13:30 124011043 IBK Sala P08/09 PK3 - Pålsboda IBF P07/09 PK3 3 - 2 Yan Stephy Kouandio, Ivar Halt Sporthallen Lärkan
2023-01-08 09:15 124011041 Skiljebo SK P09 PK3 - Lillån IBK P2009 PK3 1 - 6 Oscar Royal, Andreas Larsson Kristiansborgshallen
2023-02-03 18:00 124011045 IBK Köping P08/09 PK3 - Rönnby Västerås IBK Ung P08/09 PK3 5 - 3 Alecz Widin, Isak Bergman Köpings bad & sport (Nya Arenan)
2023-02-19 09:45 124011042 IBF Örebro Utveckling P08/09 PK3 - Västerås IBS Ung PK3 Lätt Tybblelundsskolan
2023-01-13 20:00 124011050 Örebro SK Ung P09 PK3 - Pålsboda IBF P07/09 PK3 9 - 4 Kevin Nilsson, Philip Viberg Mellringehallen - Örebro
2023-01-14 13:00 124011049 IBK Sala P08/09 PK3 - Västerås IBS Ung PK3 Lätt 1 - 4 Elias Carlsson, Ivar Halt Sporthallen Lärkan
2023-01-15 09:45 124011046 Skiljebo SK P09 PK3 - Rönnby Västerås IBK Ung P08/09 PK3 8 - 2 Andreas Julin, Jonathan Mc Iver Kristiansborgshallen
2023-01-15 09:45 124011048 IBF Örebro Utveckling P08/09 PK3 - Lillån IBK P2009 PK3 2 - 15 Tomas Helgesson, Albin Ljunggren Tybblelundsskolan
2023-01-21 17:00 124011053 Lillån IBK P2009 PK3 - IBK Sala P08/09 PK3 7 - 8 Emil Ekdahl, Jack Boman Lillåns skola
2023-01-22 10:00 124011051 IBK Köping P08/09 PK3 - Skiljebo SK P09 PK3 1 - 2 Alecz Widin, Isak Bergman Köpings bad & sport (Nya Arenan)
2023-01-22 12:30 124011052 Rönnby Västerås IBK Ung P08/09 PK3 - IBF Örebro Utveckling P08/09 PK3 5 - 2 Jim Fylkeson, Mikael Rodin Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2023-01-22 16:00 124011054 Västerås IBS Ung PK3 Lätt - Örebro SK Ung P09 PK3 4 - 3 Andreas Julin, Conrad Hjelm Klövernhallen Plan 1
2023-01-28 17:00 124011057 Örebro SK Ung P09 PK3 - Lillån IBK P2009 PK3 6 - 8 Oscar Royal, William Sätre Svealundskolan Örebro
2023-01-29 11:00 124011058 IBK Sala P08/09 PK3 - Rönnby Västerås IBK Ung P08/09 PK3 6 - 2 Ivar Halt, Yan Stephy Kouandio Sporthallen Lärkan
2023-01-29 11:45 124011059 IBF Örebro Utveckling P08/09 PK3 - IBK Köping P08/09 PK3 3 - 10 Albin Ljunggren, Vincent Lagerlöf Tybblelundsskolan
2023-02-05   Uppskj. 124011056 Pålsboda IBF P07/09 PK3 - Västerås IBS Ung PK3 Lätt Uppskj. Tomas Helgesson, Isac Åhman Alléhallen, Hallsberg
2023-02-05 11:00 124011061 IBK Köping P08/09 PK3 - IBK Sala P08/09 PK3 7 - 0 Henrik Brehmer, Andreas Julin Köpings bad & sport (Nya Arenan)
2023-02-11 10:15 124011065 Skiljebo SK P09 PK3 - IBF Örebro Utveckling P08/09 PK3 Clara Carlsson, Oliver Dahmberg Kristiansborgshallen
2023-02-11 17:00 124011063 Lillån IBK P2009 PK3 - Pålsboda IBF P07/09 PK3 William Sätre, Oscar Royal Lillåns skola
2023-02-12 12:30 124011062 Rönnby Västerås IBK Ung P08/09 PK3 - Örebro SK Ung P09 PK3 Andreas Julin, Jonathan Mc Iver Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2023-02-12 18:00 124011066 Västerås IBS Ung PK3 Lätt - Lillån IBK P2009 PK3 Clara Carlsson, Oliver Dahmberg Mälarenergi Arena A
2023-02-18 09:00 124011068 Örebro SK Ung P09 PK3 - IBK Köping P08/09 PK3 William Sätre, Oscar Royal Tybblelundsskolan
2023-02-18 11:00 124011067 Pålsboda IBF P07/09 PK3 - Rönnby Västerås IBK Ung P08/09 PK3 Felicia Zegelsson, Jonna Tångring Alléhallen, Hallsberg
2023-02-18 11:00 124011069 IBK Sala P08/09 PK3 - Skiljebo SK P09 PK3 Hugo Cajander, Elias Carlsson Sporthallen Lärkan
2023-02-22 18:30 124011072 Rönnby Västerås IBK Ung P08/09 PK3 - Västerås IBS Ung PK3 Lätt Jim Fylkeson, Valter Lundkvist Klövernhallen Plan 1
2023-02-26 14:30 124011071 IBK Köping P08/09 PK3 - Pålsboda IBF P07/09 PK3 Philip Rimsten, Martin Dalsgard Köpings bad & sport (Nya Arenan)
2023-03-04 10:45 124011075 Skiljebo SK P09 PK3 - Örebro SK Ung P09 PK3 Kristiansborgshallen
2023-03-05 11:45 124011074 IBF Örebro Utveckling P08/09 PK3 - IBK Sala P08/09 PK3 Tybblelundsskolan
2023-03-11 11:00 124011078 Pålsboda IBF P07/09 PK3 - Skiljebo SK P09 PK3 Alléhallen, Hallsberg
2023-03-11 17:00 124011076 Lillån IBK P2009 PK3 - Rönnby Västerås IBK Ung P08/09 PK3 Lillåns skola
2023-03-12 09:15 124011079 Örebro SK Ung P09 PK3 - IBF Örebro Utveckling P08/09 PK3 Tybblelundsskolan
2023-03-12 10:00 124011077 Västerås IBS Ung PK3 Lätt - IBK Köping P08/09 PK3 Klövernhallen Plan 1
2023-03-18 10:30 124011085 Skiljebo SK P09 PK3 - Västerås IBS Ung PK3 Lätt Mälarenergi Arena A
2023-03-18 12:30 124011083 IBK Sala P08/09 PK3 - Örebro SK Ung P09 PK3 Sporthallen Lärkan
2023-03-19 10:30 124011081 IBK Köping P08/09 PK3 - Lillån IBK P2009 PK3 Köpings bad & sport (Nya Arenan)
2023-03-19 11:45 124011084 IBF Örebro Utveckling P08/09 PK3 - Pålsboda IBF P07/09 PK3 Tybblelundsskolan
2023-03-24 19:30 124011087 Lillån IBK P2009 PK3 - Skiljebo SK P09 PK3 Lillåns skola
2023-03-25 11:00 124011086 Rönnby Västerås IBK Ung P08/09 PK3 - IBK Köping P08/09 PK3 Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2023-03-25 11:00 124011089 Pålsboda IBF P07/09 PK3 - IBK Sala P08/09 PK3 Alléhallen, Hallsberg
2023-03-26 14:00 124011088 Västerås IBS Ung PK3 Lätt - IBF Örebro Utveckling P08/09 PK3 Klövernhallen Plan 1
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Lillån IBK P2009 PK3 11 9 0 2 111-30 81 27
2. Örebro SK Ung P09 PK3 11 8 0 3 74-47 27 24
3. IBK Köping P08/ 09 PK3 12 8 0 4 58-32 26 24
4. IBK Sala P08/ 09 PK3 10 5 1 4 38-57 -19 16
5. Skiljebo SK P09 PK3 9 4 1 4 40-27 13 13
6. Västerås IBS Ung PK3 Lätt 5 4 1 0 22-12 10 13
7. Rönnby Västerås IBK Ung P08/ 09 PK3 10 1 1 8 31-69 -38 4
8. Pålsboda IBF P07/ 09 PK3 6 1 0 5 26-27 -1 3
9. IBF Örebro Utveckling P08/ 09 PK3 6 0 0 6 13-68 -55 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis