Pantamera PK4 Svår RÖD (09-10) VIBF/ÖLIBF (2022/23)

Gruppspel
Pantamera PK4 Svår RÖD (09-10) VIBF/ÖLIBF
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2022-10-08 13:00 211017004 Nora IBK P08/10 PK4 - Per-Ols IBF P08/09 PK4 3 - 4 Tindra Moraglio, Tomas Helgesson Idrottshuset, Nora
2022-10-09 16:00 211017001 Västerås IBS Ung P09 PK4 - IBK Sala P09 PK4 4 - 2 Philip Rimsten, Jim Fylkeson Klövernhallen Plan 1
2022-10-16 13:00 211017002 Tillberga IK Ung P08/10 PK4 - Surahammars IBF P-07/09 2 - 6 Francisco Contreras, Edvin Vare Tillberga Sporthall
2022-10-23 13:00 211017007 Per-Ols IBF P08/09 PK4 - Tillberga IK Ung P08/10 PK4 7 - 5 David Hildingstam, Malte Lovén Fagerstahallen
2022-10-23 13:00 211017008 Nora IBK P08/10 PK4 - IBK Köping P08/09 PK4 4 - 7 Michael Nilsson, Kevin Nilsson Idrottshuset, Nora
2022-10-23 14:00 211017005 Surahammars IBF P-07/09 - Västerås IBS Ung P09 PK4 3 - 3 Philip Groop, Yotsaphong Chaiphring Mälarenergi Arena Surahammar
2022-10-29 10:00 211017010 Surahammars IBF P-07/09 - Per-Ols IBF P08/09 PK4 5 - 2 Texas Bertilsson, Lukas Phraiwan Mälarenergi Arena Surahammar
2022-10-29 12:30 211017011 IBK Sala P09 PK4 - Nora IBK P08/10 PK4 6 - 8 Yan Stephy Kouandio, Ivar Halt Sporthallen Lärkan
2022-10-29 16:30 211017012 Tillberga IK Ung P08/10 PK4 - IBK Köping P08/09 PK4 2 - 3 Casper Vare, Viktor Ericsson Tillberga Sporthall
2022-11-08 17:30 211017016 Tillberga IK Ung P08/10 PK4 - IBK Sala P09 PK4 3 - 4 Oliver Dahmberg, Daniella Persson Tillberga Sporthall
2022-11-08 18:00 211017013 Per-Ols IBF P08/09 PK4 - Västerås IBS Ung P09 PK4 2 - 3 Loke Bylund, Malte Lovén Fagerstahallen
2023-01-28 12:00 211017015 IBK Köping P08/09 PK4 - Surahammars IBF P-07/09 Lukas Phraiwan, Texas Bertilsson Köpings bad & sport (Nya Arenan)
2022-11-12 12:00 211017020 Surahammars IBF P-07/09 - IBK Sala P09 PK4 6 - 0 Daniella Persson, Edvin Vare Mälarenergi Arena Surahammar
2022-11-12 15:00 211017018 Per-Ols IBF P08/09 PK4 - IBK Köping P08/09 PK4 2 - 1 Loke Bylund, Malte Lovén Fagerstahallen
2022-11-13 16:00 211017017 Västerås IBS Ung P09 PK4 - Nora IBK P08/10 PK4 2 - 4 Jim Fylkeson, Andreas Julin Klövernhallen Plan 1
2022-11-19 12:00 211017023 IBK Sala P09 PK4 - Per-Ols IBF P08/09 PK4 7 - 3 Hugo Cajander, Elias Carlsson Sporthallen Lärkan
2022-11-19 14:00 211017022 Tillberga IK Ung P08/10 PK4 - Nora IBK P08/10 PK4 0 - 2 Nora Robertsson, Sofia Norlén Tillberga Sporthall
2022-11-20 10:00 211017021 IBK Köping P08/09 PK4 - Västerås IBS Ung P09 PK4 4 - 0 Andreas Julin, Vladimir Sukiasyan Köpings bad & sport (Nya Arenan)
2022-11-24 19:30 211017025 Västerås IBS Ung P09 PK4 - Tillberga IK Ung P08/10 PK4 7 - 0 Cecilia Contreras, Nora Robertsson Klövernhallen Plan 1
2022-11-26 14:30 211017027 Nora IBK P08/10 PK4 - Surahammars IBF P-07/09 5 - 4 Johan Hägglund, Tomas Helgesson Idrottshuset, Nora
2022-11-27 14:30 211017026 IBK Köping P08/09 PK4 - IBK Sala P09 PK4 4 - 3 Lukas Phraiwan, Texas Bertilsson Ullvihallen
2022-12-10 13:00 211017032 Per-Ols IBF P08/09 PK4 - Nora IBK P08/10 PK4 1 - 4 Loke Bylund, Malte Lovén Fagerstahallen
2022-12-10 18:00 211017030 Surahammars IBF P-07/09 - Tillberga IK Ung P08/10 PK4 7 - 3 Francisco Contreras, Viktor Ericsson Mälarenergi Arena Surahammar
2022-12-11 16:00 211017029 IBK Sala P09 PK4 - Västerås IBS Ung P09 PK4 4 - 1 Hugo Cajander, Elias Carlsson Sporthallen Lärkan
2022-12-07 18:30 211017033 Västerås IBS Ung P09 PK4 - Surahammars IBF P-07/09 4 - 5 Nora Robertsson, Sofia Norlén Klövernhallen Plan 1
2022-12-17 12:30 211017036 IBK Köping P08/09 PK4 - Nora IBK P08/10 PK4 4 - 1 Philip Rimsten, Elsa Åberg Köpings bad & sport (Nya Arenan)
2022-12-17 18:00 211017035 Tillberga IK Ung P08/10 PK4 - Per-Ols IBF P08/09 PK4 3 - 8 Cecilia Contreras, Viktor Ericsson Tillberga Sporthall
2022-12-18 10:30 211017040 IBK Köping P08/09 PK4 - Tillberga IK Ung P08/10 PK4 7 - 3 David Hildingstam, Vladimir Sukiasyan Köpings bad & sport (Nya Arenan)
2022-12-20   Uppskj. 211017039 Nora IBK P08/10 PK4 - IBK Sala P09 PK4 Uppskj. Idrottshuset, Nora
2023-01-22 13:00 211017038 Per-Ols IBF P08/09 PK4 - Surahammars IBF P-07/09 4 - 5 Loke Bylund, Camilla Eriksson Fagerstahallen
2023-01-07 11:00 211017043 Surahammars IBF P-07/09 - IBK Köping P08/09 PK4 5 - 3 Texas Bertilsson, Daniella Persson Mälarenergi Arena Surahammar
2023-01-07 12:00 211017044 IBK Sala P09 PK4 - Tillberga IK Ung P08/10 PK4 1 - 1 Hugo Cajander, Elias Carlsson Sporthallen Lärkan
2023-01-08 16:00 211017041 Västerås IBS Ung P09 PK4 - Per-Ols IBF P08/09 PK4 1 - 2 Daniella Persson, Oliver Dahmberg Klövernhallen Plan 1
2023-01-10 18:00 211017048 IBK Sala P09 PK4 - Surahammars IBF P-07/09 2 - 4 Hugo Cajander, Elias Carlsson Sporthallen Lärkan
2023-01-10 19:00 211017046 IBK Köping P08/09 PK4 - Per-Ols IBF P08/09 PK4 4 - 1 Elsa Åberg, Daniella Persson Ullvihallen
2023-03-25 15:30 211017045 Nora IBK P08/10 PK4 - Västerås IBS Ung P09 PK4 Idrottshuset, Nora
2022-12-03 15:00 211017050 Nora IBK P08/10 PK4 - Tillberga IK Ung P08/10 PK4 3 - 3 Fredrik Knutsson, Oscar Harryson Idrottshuset, Nora
2023-01-15 15:00 211017051 Per-Ols IBF P08/09 PK4 - IBK Sala P09 PK4 2 - 2 Loke Bylund, Malte Lovén Fagerstahallen
2023-01-15 16:00 211017049 Västerås IBS Ung P09 PK4 - IBK Köping P08/09 PK4 3 - 4 Oliver Dahmberg, Daniella Persson Klövernhallen Plan 1
2023-01-20 17:30 211017053 Tillberga IK Ung P08/10 PK4 - Västerås IBS Ung P09 PK4 2 - 2 Cecilia Contreras, Gerry Törnqvist Tillberga Sporthall
2023-01-21 17:00 211017055 Surahammars IBF P-07/09 - Nora IBK P08/10 PK4 4 - 7 Joel Andersson, Andre Hagelin Mälarenergi Arena Surahammar
2023-01-22 17:30 211017054 IBK Sala P09 PK4 - IBK Köping P08/09 PK4 4 - 3 Hugo Cajander, Elias Carlsson Sporthallen Lärkan
2023-01-28 13:00 211017060 Nora IBK P08/10 PK4 - Per-Ols IBF P08/09 PK4 Oscar Sundström, Gustav Westman Idrottshuset, Nora
2023-01-29 16:00 211017057 Västerås IBS Ung P09 PK4 - IBK Sala P09 PK4 Lukas Phraiwan, Daniella Persson Klövernhallen Plan 1
2023-01-29 16:30 211017058 Tillberga IK Ung P08/10 PK4 - Surahammars IBF P-07/09 Mikael Rodin, Valter Lundkvist Tillberga Sporthall
2023-02-11 13:00 211017064 Nora IBK P08/10 PK4 - IBK Köping P08/09 PK4 , Tindra Moraglio Idrottshuset, Nora
2023-02-12 13:00 211017063 Per-Ols IBF P08/09 PK4 - Tillberga IK Ung P08/10 PK4 Loke Bylund, Camilla Eriksson Fagerstahallen
2023-02-12 14:30 211017061 Surahammars IBF P-07/09 - Västerås IBS Ung P09 PK4 , Valter Lundkvist Mälarenergi Arena Surahammar
2023-02-18 10:00 211017066 Surahammars IBF P-07/09 - Per-Ols IBF P08/09 PK4 Texas Bertilsson, Lukas Phraiwan Mälarenergi Arena Surahammar
2023-02-18 12:30 211017067 IBK Sala P09 PK4 - Nora IBK P08/10 PK4 Hugo Cajander, Elias Carlsson Sporthallen Lärkan
2023-02-18 17:00 211017068 Tillberga IK Ung P08/10 PK4 - IBK Köping P08/09 PK4 , Oliver Dahmberg Tillberga Sporthall
2023-02-25 12:00 211017072 Tillberga IK Ung P08/10 PK4 - IBK Sala P09 PK4 Cecilia Contreras, Nora Robertsson Tillberga Sporthall
2023-02-25 13:00 211017069 Per-Ols IBF P08/09 PK4 - Västerås IBS Ung P09 PK4 Loke Bylund, Malte Lovén Fagerstahallen
2023-02-25 15:30 211017071 IBK Köping P08/09 PK4 - Surahammars IBF P-07/09 Isak Bergman, Alecz Widin Köpings bad & sport (Nya Arenan)
2023-03-11 09:00 211017076 Surahammars IBF P-07/09 - IBK Sala P09 PK4 Mälarenergi Arena Surahammar
2023-03-11 11:00 211017074 Per-Ols IBF P08/09 PK4 - IBK Köping P08/09 PK4 Fagerstahallen
2023-03-11 12:00 211017073 Västerås IBS Ung P09 PK4 - Nora IBK P08/10 PK4 Klövernhallen Plan 1
2023-03-18 11:00 211017079 IBK Sala P09 PK4 - Per-Ols IBF P08/09 PK4 Sporthallen Lärkan
2023-03-18 13:00 211017078 Tillberga IK Ung P08/10 PK4 - Nora IBK P08/10 PK4 Tillberga Sporthall
2023-03-19 14:30 211017077 IBK Köping P08/09 PK4 - Västerås IBS Ung P09 PK4 Köpings bad & sport (Nya Arenan)
2023-03-04 15:30 211017083 Nora IBK P08/10 PK4 - Surahammars IBF P-07/09 Idrottshuset, Nora
2023-03-25 12:30 211017082 IBK Köping P08/09 PK4 - IBK Sala P09 PK4 Köpings bad & sport (Nya Arenan)
2023-03-26 16:00 211017081 Västerås IBS Ung P09 PK4 - Tillberga IK Ung P08/10 PK4 Klövernhallen Plan 1
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Surahammars IBF P-07/ 09 11 8 1 2 54-35 19 25
2. IBK Köping P08/ 09 PK4 11 8 0 3 44-28 16 24
3. Nora IBK P08/ 10 PK4 10 6 1 3 41-35 6 19
4. Per-Ols IBF P08/ 09 PK4 12 5 1 6 38-43 -5 16
5. IBK Sala P09 PK4 11 4 2 5 35-39 -4 14
6. Västerås IBS Ung P09 PK4 11 3 2 6 30-32 -2 11
7. Tillberga IK Ung P08/ 10 PK4 12 0 3 9 27-57 -30 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis