Herrar Division 4 (2022/23)

Gruppspel
Herrar Division 4 Västra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2022-10-07 20:00 181400001 Dotteviks IF U - Nordmarkens IBF 7 - 6 e.förl. Anders Leander, Henrik Jansson Strandhallen Arvika
2022-10-07 20:00 181400002 Åmotfors IF - Tösse IF 3 - 7 Morgan Wallberg, Alexander Håberget Gärdeshallen
2022-10-07 20:00 181400003 Lysvik IBF - Lekvattnets BK 8 - 2 Lars Room, Peter Berntsson Sparbankshallen
2022-10-09 14:00 181400004 BKI Sunnanå U - BK Vålberg U 6 - 4 Raimon Strömberg, Anders Nilsson ECG Arena
2022-10-14 19:30 181400006 Nordmarkens IBF - Åmåls IBK U 7 - 8 Björn Svensson, Sören Johansson Årjängs Sporthall A
2022-10-14 19:30 181400008 BK Vålberg U - Lysvik IBF 5 - 8 Daniel Monander, Erik Elenstrand Klubbhuset Arena
2022-10-14 19:30 181400010 Tösse IF - Dotteviks IF U 7 - 4 Olof Olsson, Nicklas Mattsson Karlbergshallen Åmål
2022-10-16 18:00 181400009 Lekvattnets BK - Åmotfors IF 5 - 13 Jörgen Grändefors, Ali Husseini Stjernehallen
2022-10-21 19:30 181400011 Nordmarkens IBF - Tösse IF 9 - 8 Stefan Elmersson, Leif Lillberg Årjängs Sporthall A
2022-10-21 19:30 181400013 Åmotfors IF - BK Vålberg U 11 - 3 Peter Berntsson, Lars Room Gärdeshallen
2022-10-21 20:00 181400012 Dotteviks IF U - Lekvattnets BK 7 - 5 Morgan Wallberg, Alexander Håberget Strandhallen Arvika
2022-10-22 13:30 181400015 Åmåls IBK U - BKI Sunnanå U 12 - 2 Olof Olsson, Leif Pettersson Karlbergshallen Åmål
2022-10-28 19:30 181400016 Åmotfors IF - Nordmarkens IBF 6 - 3 Leif Lillberg, Jimmy Svensson Gärdeshallen
2022-10-28 19:30 181400018 BKI Sunnanå U - Tösse IF 2 - 10 Mats Andersson, Jörgen Grändefors ECG Arena
2022-10-28 19:30 181400019 Åmåls IBK U - Lekvattnets BK 8 - 3 Björn Svensson, Ronny Malmgren Karlbergshallen Åmål
2022-10-28 20:00 181400017 Lysvik IBF - Dotteviks IF U 5 - 6 Lars Room, Peter Berntsson Sparbankshallen
2022-11-04 20:00 181400021 Dotteviks IF U - Åmotfors IF 4 - 6 Jimmy Svensson, Kristoffer Andersson Strandhallen Arvika
2022-11-05 13:00 181400024 Tösse IF - Lysvik IBF 8 - 3 Björn Svensson, Mikael Johansson Karlbergshallen Åmål
2022-11-05 17:00 181400023 Lekvattnets BK - BKI Sunnanå U 5 - 4 Ahmad Alzain, Anders Ekelund-Carlsson Stjernehallen
2022-11-06 18:15 181400022 BK Vålberg U - Åmåls IBK U 4 - 9 Emil Åkervik, Markus Åberg Klubbhuset Arena
2022-11-11 19:30 181400028 Åmåls IBK U - Dotteviks IF U 8 - 6 Ronny Malmgren, Björn Svensson Karlbergshallen Åmål
2022-11-11 20:00 181400026 Lysvik IBF - Nordmarkens IBF 4 - 7 Stefan Elmersson, Leif Lillberg Sparbankshallen
2022-11-13 15:00 181400027 BKI Sunnanå U - Åmotfors IF 5 - 12 Raimon Strömberg, Alfred Särnehed ECG Arena
2022-11-13 15:00 181400030 BK Vålberg U - Lekvattnets BK 1 - 5 Johan Brunzell, Kim Persson AllOffice Arena
2022-11-25 19:30 181400034 Tösse IF - Åmåls IBK U 6 - 7 Olof Olsson, Magnus Fransson Karlbergshallen Åmål
2022-11-25 19:30 181400035 Nordmarkens IBF - BK Vålberg U 11 - 1 Nicklas Mattsson, Anders Leander Årjängs Sporthall A
2022-11-25 20:00 181400031 Dotteviks IF U - BKI Sunnanå U 11 - 5 Leif Lillberg, Morgan Wallberg Strandhallen Arvika
2022-11-26 15:00 181400032 Åmotfors IF - Lysvik IBF 10 - 6 Jimmy Svensson, Kristoffer Andersson Gärdeshallen
2022-12-02 19:30 181400036 BKI Sunnanå U - Nordmarkens IBF 3 - 15 Raimon Strömberg, Emil Åkervik ECG Arena
2022-12-03 13:00 181400037 Åmåls IBK U - Lysvik IBF 10 - 2 Rebecca Bräck, Leif Pettersson Karlbergshallen Åmål
2022-12-04 18:00 181400040 Lekvattnets BK - Tösse IF 3 - 11 Filip Eriksson, Fredrik Sjöberg Stjernehallen
2023-02-19 14:00 181400039 BK Vålberg U - Dotteviks IF U 1 - 28 Edwin Sundström, Ragnar Clarström AllOffice Arena
2022-12-09 19:30 181400044 Tösse IF - BK Vålberg U 12 - 4 Olof Olsson, Leif Pettersson Karlbergshallen Åmål
2022-12-09 19:30 181400045 Nordmarkens IBF - Lekvattnets BK 11 - 7 Jimmy Svensson, Björn Svensson Årjängs Sporthall A
2022-12-09 20:00 181400043 Lysvik IBF - BKI Sunnanå U 11 - 9 Oscar Nahlbom, Hugo Östberg Sparbankshallen
2022-12-10 13:00 181400042 Åmotfors IF - Åmåls IBK U 8 - 4 Peter Berntsson, Alexander Håberget Gärdeshallen
2022-12-16 19:30 181400047 BK Vålberg U - BKI Sunnanå U 2 - 5 Magnus Fransson, Leif Pettersson ASP Byggmaskiner Arena
2022-12-16 19:30 181400050 Nordmarkens IBF - Dotteviks IF U 9 - 8 e.förl. Mikael Johansson, Sören Johansson Årjängs Sporthall A
2022-12-17 16:00 181400049 Tösse IF - Åmotfors IF 3 - 5 Magnus Fransson, Roger Schmidt Karlbergshallen Åmål
2022-12-18 19:00 181400048 Lekvattnets BK - Lysvik IBF 6 - 4 Patrick Norberg, Ali Husseini Stjernehallen
2023-01-13 20:00 181400051 Dotteviks IF U - Tösse IF 6 - 12 Henrik Jansson, Morgan Wallberg Strandhallen Arvika
2023-01-13 20:00 181400052 Åmotfors IF - Lekvattnets BK 9 - 3 Peter Berntsson, Lars Room Gärdeshallen
2023-01-13 20:00 181400053 Lysvik IBF - BK Vålberg U 13 - 4 Björn Svensson, Raimon Strömberg Sparbankshallen
2023-01-14 13:45 181400055 Åmåls IBK U - Nordmarkens IBF 5 - 7 Mats Andersson, Roger Schmidt Karlbergshallen Åmål
2023-01-21 13:00 181400060 Tösse IF - Nordmarkens IBF 8 - 1 Emil Ahlström, Oscar Nahlbom Karlbergshallen Åmål
2023-01-22 13:30 181400058 BK Vålberg U - Åmotfors IF 3 - 33 Björn Svensson, Tim Weghammar AllOffice Arena
2023-01-22 15:00 181400056 BKI Sunnanå U - Åmåls IBK U 3 - 7 Hannes Bergenfur, Emil Åkervik ECG Arena
2023-01-22 18:00 181400059 Lekvattnets BK - Dotteviks IF U 3 - 4 Patrick Norberg, Ali Husseini Stjernehallen
2023-01-27 19:30 181400064 Tösse IF - BKI Sunnanå U 12 - 4 Björn Svensson, Alfred Särnehed Karlbergshallen Åmål
2023-01-27 19:30 181400065 Nordmarkens IBF - Åmotfors IF 6 - 5 e.förl. Sören Johansson, Mikael Johansson Årjängs Sporthall A
2023-01-27 20:00 181400061 Dotteviks IF U - Lysvik IBF 8 - 7 Peter Berntsson, Lars Room Strandhallen Arvika
2023-02-19 18:00 181400063 Lekvattnets BK - Åmåls IBK U 4 - 6 Patrick Norberg, Anders Ekelund-Carlsson Stjernehallen
2023-02-03 19:30 181400066 Åmotfors IF - Dotteviks IF U 8 - 4 Morgan Wallberg, Peter Berntsson Gärdeshallen
2023-02-03 19:30 181400069 Åmåls IBK U - BK Vålberg U 14 - 3 Sören Johansson, Mikael Johansson Karlbergshallen Åmål
2023-02-04 14:30 181400067 Lysvik IBF - Tösse IF 7 - 10 Peter Oredsson, Christoffer Risberg Sparbankshallen
2023-02-04 15:00 181400068 BKI Sunnanå U - Lekvattnets BK 8 - 6 Raimon Strömberg, Björn Svensson ECG Arena
2023-02-10 19:30 181400075 Nordmarkens IBF - Lysvik IBF 13 - 2 Peter Berntsson, Morgan Wallberg Årjängs Sporthall A
2023-02-10 20:00 181400071 Dotteviks IF U - Åmåls IBK U 10 - 4 Leif Lillberg, Stefan Elmersson Strandhallen Arvika
2023-02-12 18:00 181400073 Lekvattnets BK - BK Vålberg U 11 - 2 Filip Eriksson, Fredrik Sjöberg Stjernehallen
2023-03-04 15:00 181400072 Åmotfors IF - BKI Sunnanå U 9 - 1 Lars Room, Morgan Wallberg Gärdeshallen
2023-02-24 19:30 181400078 Åmåls IBK U - Tösse IF 4 - 8 Anders Leander, Leif Pettersson Karlbergshallen Åmål
2023-02-24 19:30 181400080 BK Vålberg U - Nordmarkens IBF 3 - 9 Victor Haglund, Morgan Wallberg ASP Byggmaskiner Arena
2023-02-24 20:00 181400076 Lysvik IBF - Åmotfors IF 6 - 15 Roger Schmidt, Mats Andersson Sparbankshallen
2023-02-26 12:00 181400077 BKI Sunnanå U - Dotteviks IF U 6 - 10 Björn Svensson, Ronny Malmgren ECG Arena
2023-03-03 19:30 181400085 Nordmarkens IBF - BKI Sunnanå U 23 - 3 Leif Lillberg, Stefan Elmersson Årjängs Sporthall A
2023-03-03 20:00 181400081 Dotteviks IF U - BK Vålberg U 9 - 2 Morgan Wallberg, Lars Room Strandhallen Arvika
2023-03-04 13:00 181400084 Tösse IF - Lekvattnets BK 7 - 3 Roger Schmidt, Mats Andersson Karlbergshallen Åmål
2023-03-04 14:30 181400083 Lysvik IBF - Åmåls IBK U 17 - 6 Christoffer Risberg, Peter Oredsson Sparbankshallen
2023-03-10 19:30 181400089 BK Vålberg U - Tösse IF 1 - 17 Albin Lämmel, Ragnar Clarström Klubbhuset Arena
2023-03-11 12:00 181400086 BKI Sunnanå U - Lysvik IBF 4 - 3 Mohamad Al-Hassan, Mujib Rahman ECG Arena
2023-03-11 12:00 181400087 Åmåls IBK U - Åmotfors IF 7 - 6 Björn Svensson, Jimmy Svensson Karlbergshallen Åmål
2023-03-11 12:00 181400090 Lekvattnets BK - Nordmarkens IBF 8 - 9 e.förl. Stefan Elmersson, Leif Lillberg Stjernehallen
Tabell
Plac. Lag S V O (SDV) F GM-IM D P
1. Åmotfors IF 16 13 1 (0) 2 159-70 89 40
2. Tösse IF 16 13 0 (0) 3 146-66 80 39
3. Nordmarkens IBF 16 9 4 (3) 3 146-86 60 34
4. Åmåls IBK U 16 11 0 (0) 5 119-96 23 33
5. Dotteviks IF U 16 9 2 (1) 5 132-94 38 30
6. Lysvik IBF 16 5 0 (0) 11 106-123 -17 15
7. Lekvattnets BK 16 4 1 (0) 11 79-112 -33 13
8. BKI Sunnanå U 16 4 0 (0) 12 70-152 -82 12
9. BK Vålberg U 16 0 0 (0) 16 43-201 -158 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Herrar Division 4 Östra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2022-10-07 19:00 181401003 Munkfors IBK - Edebäck IBF U 13 - 4 Christoffer Risberg, Christian Fröding Munkfors Arena
2022-10-07 19:30 181401001 Karlstads IBK - Storfors IBF 4 - 1 Erik Elenstrand, Daniel Monander Klubbhuset Arena
2022-10-07 19:30 181401005 GS 86 AIF U - Hultsberg IBF U 2 - 8 Sören Johansson, Anders Lidström Grossbolshallen
2022-10-08 13:00 181401002 IFK Heden - Åsmyra IBK 9 - 8 Ronny Malmgren, Björn Svensson Väse Sporthall
2022-10-14 19:00 181401008 Munkfors IBK - Kristinehamns IBF 3 - 5 Ahmad Alzain, Ali Husseini Munkfors Arena
2022-10-14 19:30 181401006 Storfors IBF - GS 86 AIF U WO (5 - 0) Storfors Sporthall
2022-10-14 19:30 181401010 Åsmyra IBK - Karlstads IBK 9 - 14 Mats Andersson, Roger Schmidt Grossbolshallen
2022-10-16 15:00 181401009 Edebäck IBF U - IFK Heden 7 - 19 Ali Husseini, Jörgen Grändefors Ekshärads Sporthall
2022-10-21 19:30 181401011 Storfors IBF - Åsmyra IBK 12 - 2 Ahmad Alzain, Ali Husseini Storfors Sporthall
2022-10-22 16:30 181401014 Hultsberg IBF U - Munkfors IBK 4 - 7 Hugo Östberg, Christoffer Risberg AllOffice Arena
2022-10-23 19:00 181401012 Karlstads IBK - Edebäck IBF U 16 - 6 Adrian Blomquist, Anders Nilsson AllOffice Arena
2023-03-10 19:00 181401013 IFK Heden - Kristinehamns IBF 13 - 7 Mats Andersson, Roger Schmidt Väse Sporthall
2022-10-28 19:00 181401017 Munkfors IBK - Karlstads IBK 4 - 5 Ahmad Alzain, Ali Husseini Munkfors Arena
2022-10-29 14:00 181401020 Hultsberg IBF U - Kristinehamns IBF 9 - 6 Björn Svensson, Robert Andersson AllOffice Arena
2022-10-29 15:30 181401016 IFK Heden - Storfors IBF 6 - 7 Markus Åberg, Mats Andersson Väse Sporthall
2022-10-30 17:00 181401019 GS 86 AIF U - Edebäck IBF U 9 - 10 e.förl. Daniel Monander, Erik Elenstrand Forshaga Sporthall
2022-11-04 19:30 181401022 Kristinehamns IBF - GS 86 AIF U 8 - 5 Claes Knutsson, William Grefve Brogårdshallen
2022-11-04 19:30 181401024 Åsmyra IBK - Munkfors IBK 10 - 13 Victor Haglund, Hannes Bergenfur Grossbolshallen
2022-11-04 19:30 181401025 Storfors IBF - Hultsberg IBF U 7 - 9 Lars Larsson, Andrea Mizser Storfors Sporthall
2022-11-06 11:00 181401021 Karlstads IBK - IFK Heden 13 - 11 Roger Schmidt, Andrea Mizser AllOffice Arena
2022-11-18 19:00 181401026 Munkfors IBK - Storfors IBF 8 - 1 Mats Andersson, Gabriel Nääs Munkfors Arena
2022-11-18 19:30 181401028 GS 86 AIF U - Karlstads IBK 3 - 14 Andrea Mizser, Markus Åberg Grossbolshallen
2022-11-19 19:30 181401029 Hultsberg IBF U - Åsmyra IBK 10 - 6 Christoffer Risberg, Sebastian Asplund-Larsson AllOffice Arena
2023-02-11 17:00 181401030 Kristinehamns IBF - Edebäck IBF U 11 - 6 Sebastian Asplund-Larsson, Anders Leander Brogårdshallen
2022-11-25 19:30 181401035 Storfors IBF - Kristinehamns IBF 6 - 3 Lars Larsson, Johan Kronberg Storfors Sporthall
2022-11-25 20:00 181401033 Edebäck IBF U - Hultsberg IBF U 2 - 14 Jörgen Grändefors, Patrick Norberg Ekshärads Sporthall
2022-11-26 13:00 181401032 IFK Heden - Munkfors IBK 8 - 10 Patrik Gottfridsson, Markus Åberg Väse Sporthall
2022-11-26 16:00 181401034 Åsmyra IBK - GS 86 AIF U 7 - 6 e.förl. Jörgen Grändefors, Ragnar Clarström Grossbolshallen
2022-11-30 20:00 181401039 Kristinehamns IBF - Karlstads IBK 2 - 8 Vilmer Jonsson, William Grefve Brogårdshallen
2022-12-02 19:30 181401037 GS 86 AIF U - Munkfors IBK 2 - 7 Björn Svensson, Anders Leander Forshaga Sporthall
2022-12-04 19:00 181401038 Hultsberg IBF U - IFK Heden 9 - 7 Daniel Monander, Erik Elenstrand Klubbhuset Arena
2023-02-03 19:30 181401040 Edebäck IBF U - Åsmyra IBK 16 - 8 Filip Eriksson, Patrick Norberg Ekshärads Sporthall
2022-12-09 19:30 181401041 Karlstads IBK - Hultsberg IBF U 4 - 11 Peter Berntsson, Morgan Wallberg AllOffice Arena
2022-12-09 19:30 181401044 Åsmyra IBK - Kristinehamns IBF 5 - 11 Ahmad Alzain, Ali Husseini Grossbolshallen
2022-12-09 19:30 181401045 Storfors IBF - Edebäck IBF U 12 - 3 Mats Andersson, Edwin Sundström Storfors Sporthall
2022-12-10 13:00 181401042 IFK Heden - GS 86 AIF U 10 - 14 Emil Ahlström, Isac Lindell-Green Väse Sporthall
2022-12-15 19:00 181401050 Storfors IBF - Karlstads IBK 10 - 3 Vilmer Jonsson, Lars Larsson Storfors Sporthall
2022-12-16 19:30 181401046 Hultsberg IBF U - GS 86 AIF U 8 - 5 Kim Persson, Mats Andersson Klubbhuset Arena
2022-12-16 19:30 181401049 Åsmyra IBK - IFK Heden 10 - 21 Gabriel Gunnarsson, Jonathan Elfström Grossbolshallen
2022-12-17 16:00 181401048 Edebäck IBF U - Munkfors IBK 7 - 9 Hugo Östberg, Patrick Norberg Ekshärads Sporthall
2023-01-13 20:00 181401053 Kristinehamns IBF - Munkfors IBK 8 - 9 e.förl. Alfred Särnehed, Sebastian Asplund-Larsson Brogårdshallen
2023-01-14 15:00 181401052 IFK Heden - Edebäck IBF U 8 - 7 Victor Haglund, Hannes Bergenfur Väse Sporthall
2023-01-14 17:00 181401055 GS 86 AIF U - Storfors IBF 7 - 10 Christoffer Risberg, Ali Husseini Grossbolshallen
2023-01-15 11:15 181401051 Karlstads IBK - Åsmyra IBK 13 - 4 Björn Svensson, Ronny Malmgren AllOffice Arena
2023-01-20 19:00 181401058 Kristinehamns IBF - IFK Heden 9 - 7 Vilmer Jonsson, William Grefve Brogårdshallen
2023-01-20 19:30 181401057 Munkfors IBK - Hultsberg IBF U 7 - 7 e.förl. Ahmad Alzain, Ali Husseini Munkfors Arena
2023-01-20 19:30 181401060 Åsmyra IBK - Storfors IBF 7 - 12 Mats Andersson, Markus Åberg Grossbolshallen
2023-01-22 14:00 181401059 Edebäck IBF U - Karlstads IBK 8 - 10 Ahmad Alzain, Ali Husseini Ekshärads Sporthall
2023-01-27 19:30 181401065 Storfors IBF - IFK Heden 11 - 10 e.förl. Kim Persson, Johan Brunzell Storfors Sporthall
2023-01-27 20:00 181401062 Kristinehamns IBF - Hultsberg IBF U 1 - 5 Raimon Strömberg, Sebastian Asplund-Larsson Brogårdshallen
2023-01-29 17:45 181401061 Karlstads IBK - Munkfors IBK 2 - 7 Emil Åkervik, Markus Åberg Klubbhuset Arena
2023-03-08 19:30 181401063 Edebäck IBF U - GS 86 AIF U 17 - 3 Jörgen Grändefors, Ali Husseini Ekshärads Sporthall
2023-02-03 19:30 181401069 GS 86 AIF U - Kristinehamns IBF 9 - 13 Markus Åberg, Emil Åkervik Grossbolshallen
2023-02-04 13:00 181401066 IFK Heden - Karlstads IBK 10 - 8 Roger Schmidt, Mats Andersson Väse Sporthall
2023-02-05 13:30 181401070 Hultsberg IBF U - Storfors IBF 9 - 3 Ragnar Clarström, Adrian Blomquist AllOffice Arena
2023-02-05 14:30 181401067 Munkfors IBK - Åsmyra IBK 11 - 8 Patrick Norberg, Anders Ekelund-Carlsson Munkfors Arena
2023-02-10 19:30 181401071 Karlstads IBK - GS 86 AIF U 11 - 8 Kim Persson, Philip Aronsson-Elffors Klubbhuset Arena
2023-02-10 19:30 181401074 Åsmyra IBK - Hultsberg IBF U 3 - 14 Raimon Strömberg, Elicia Vehkajärvi Grossbolshallen
2023-02-10 19:30 181401075 Storfors IBF - Munkfors IBK 5 - 10 Ahmad Alzain, Ali Husseini Storfors Sporthall
2023-02-26 15:00 181401073 Edebäck IBF U - Kristinehamns IBF 8 - 10 Alfred Särnehed, Ali Husseini Ekshärads Sporthall
2023-02-17 19:00 181401076 Munkfors IBK - IFK Heden 13 - 4 Jonathan Elfström, Victor Haglund Munkfors Arena
2023-02-17 19:30 181401080 Kristinehamns IBF - Storfors IBF 5 - 7 Lars Larsson, Albin Jakobsson Brogårdshallen
2023-02-18 17:00 181401079 Hultsberg IBF U - Edebäck IBF U 7 - 5 Björn Svensson, Olof Olsson Klubbhuset Arena
2023-02-26 17:00 181401078 GS 86 AIF U - Åsmyra IBK 2 - 5 Roger Schmidt, Mats Andersson Forshaga Sporthall
2023-02-28 19:00 181401083 Munkfors IBK - GS 86 AIF U 8 - 7 e.förl. Jörgen Grändefors, Ragnar Clarström Munkfors Arena
2023-03-03 19:30 181401084 Åsmyra IBK - Edebäck IBF U 5 - 4 Ragnar Clarström, Filip Eriksson Grossbolshallen
2023-03-04 13:00 181401082 IFK Heden - Hultsberg IBF U 7 - 8 Vilmer Jonsson, William Grefve Väse Sporthall
2023-03-04 13:30 181401081 Karlstads IBK - Kristinehamns IBF 9 - 8 Adrian Blomquist, Björn Svensson ASP Byggmaskiner Arena
2023-03-11 12:00 181401087 GS 86 AIF U - IFK Heden 7 - 21 Adina Jansson, Edwin Sundström Grossbolshallen
2023-03-11 12:00 181401088 Hultsberg IBF U - Karlstads IBK 13 - 7 Roger Schmidt, Hannes Bergenfur AllOffice Arena
2023-03-11 12:00 181401089 Kristinehamns IBF - Åsmyra IBK 5 - 5 e.förl. Vilmer Jonsson, William Grefve Brogårdshallen
2023-03-11 12:00 181401090 Edebäck IBF U - Storfors IBF 11 - 10 e.förl. Anders Ekelund-Carlsson, Ragnar Clarström Ekshärads Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O (SDV) F GM-IM D P
1. Hultsberg IBF U 16 14 1 (0) 1 145-79 66 43
2. Munkfors IBK 16 11 3 (2) 2 139-87 52 38
3. Karlstads IBK 16 11 0 (0) 5 141-115 26 33
4. Storfors IBF 16 9 2 (1) 5 119-97 22 30
5. Kristinehamns IBF 16 7 2 (0) 7 112-114 -2 23
6. IFK Heden 16 7 1 (0) 8 171-148 23 22
7. Edebäck IBF U 16 2 2 (2) 12 121-164 -43 10
8. Åsmyra IBK 16 2 2 (1) 12 102-173 -71 9
9. GS 86 AIF U 16 1 3 (0) 12 89-162 -73 6
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis