Pojkar Jämna serier Röd nivå (2022/23)

Gruppspel
Pantamera P Div. 10
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2022-10-22 12:10 193310001 Gimonäs Umeå IF/Grå - Röbäcks IF/Tegs SK IBF 2 - 3 , Erik Hörnros Vildmannahallen
2022-10-23 12:30 193310002 Holmsund City IBC - Spöland Vännäs IF 6 - 8 , Robert Segerstedt Storsjöhallen
2022-11-12 193310004 Gimonäs Umeå IF/Grå - Spöland Vännäs IF 2 - 8 Sjöfruhallen
2022-11-14 193310005 Holmsund City IBC - Holmsund City IBC/P10 6 - 1 Storsjöhallen
2022-11-27 11:00 193310006 Gimonäs Umeå IF/Grå - Holmsund City IBC/P10 8 - 2 Arvid Johansson, Patric Önander Sjöfruhallen
2022-11-27 14:00 193310008 Spöland Vännäs IF - Röbäcks IF/Tegs SK IBF 6 - 4 Olle Nilsson, Naomi Tigabu Hammarhallen Vännäs
2022-12-03 193310010 Röbäcks IF/Tegs SK IBF - Holmsund City IBC 9 - 0 Elofssonhallen
2022-12-10 11:00 193310013 Spöland Vännäs IF - Holmsund City IBC/P10 9 - 5 Mats Lodesjö, Patric Önander Hammarhallen Vännäs
2022-12-10 14:00 193310012 Gimonäs Umeå IF/Grå - Holmsund City IBC 1 - 1 , Erik Hörnros Sjöfruhallen
2022-12-17 193310015 Holmsund City IBC/P10 - Röbäcks IF/Tegs SK IBF 3 - 4 Storsjöhallen
2023-01-22 11:30 193310016 Röbäcks IF/Tegs SK IBF - Gimonäs Umeå IF/Grå 2 - 6 , Malou Nilsson Hallin Elofssonhallen
2023-01-22 12:00 193310017 Spöland Vännäs IF - Holmsund City IBC 4 - 3 Mats Lodesjö, Mikael Lodesjö Hammarhallen Vännäs
2023-01-29 193310019 Spöland Vännäs IF - Gimonäs Umeå IF/Grå 1 - 4 Hammarhallen Vännäs
2023-02-04 193310020 Holmsund City IBC/P10 - Holmsund City IBC 5 - 0 Storsjöhallen
2023-02-18 14:00 193310021 Holmsund City IBC/P10 - Gimonäs Umeå IF/Grå 0 - 6 , Thanasis Provatas Skärgårdshallen
2023-02-23 19:30 193310023 Röbäcks IF/Tegs SK IBF - Spöland Vännäs IF 12 - 8 Thomas Jonsson, Robert Segerstedt Jubileumshallen Teg
2023-02-26 193310025 Holmsund City IBC - Röbäcks IF/Tegs SK IBF 5 - 4 Storsjöhallen
2023-03-19 193310027 Röbäcks IF/Tegs SK IBF - Holmsund City IBC/P10 6 - 3 Elofssonhallen
2023-03-25 11:30 193310029 Holmsund City IBC - Gimonäs Umeå IF/Grå 2 - 4 Peter Saari Storsjöhallen
2023-03-26 13:30 193310030 Holmsund City IBC/P10 - Spöland Vännäs IF 6 - 2 Alice Hiller, Louise Ramebäck Storsjöhallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Gimonäs Umeå IF/ Grå 8 5 1 2 33-19 14 16
2. Röbäcks IF/ Tegs SK IBF 8 5 0 3 44-33 11 15
3. Spöland Vännäs IF 8 5 0 3 46-42 4 15
4. Holmsund City IBC 8 2 1 5 23-36 -13 7
5. Holmsund City IBC/ P10 8 2 0 6 25-41 -16 6
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera P Div. 12
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2022-10-22 11:30 193312002 Team Thorengruppen SK/1 - Täfteå IK 2 - 2 , Malte Lövgren Nolia Arena
2022-10-22 13:30 193312003 IBF Dalen/Vit - Sävar IK /P10 7 - 1 Viktoria Glad, Maja Edqvist Musköten 2
2022-10-23 16:00 193312001 Sävar IK - Tegs SK IBF/Röbäcks IF 3 - 1 Mats Erelund, Peter Saari Sävaråhallen
2022-11-12 193312004 Sävar IK - Täfteå IK 9 - 2 Sävaråhallen
2022-11-13 193312005 Team Thorengruppen SK/1 - Sävar IK /P10 6 - 3 Nolia Arena
2022-11-26 10:15 193312007 Team Thorengruppen SK/1 - IBF Dalen/Vit 3 - 4 Arvid Johansson, Leo Lundgren Vildmannahallen
2022-11-26 13:15 193312008 Täfteå IK - Tegs SK IBF/Röbäcks IF 4 - 18 Axel Ahlm-Larsson, Silas Nylander Täftehallen
2022-11-27 10:30 193312006 Sävar IK - Sävar IK /P10 8 - 4 Sävaråhallen
2022-12-04 193312009 IBF Dalen/Vit - Sävar IK 9 - 1 Musköten 1
2022-12-04 193312010 Tegs SK IBF/Röbäcks IF - Team Thorengruppen SK/1 3 - 4 Jubileumshallen Teg
2022-12-10 14:30 193312012 Sävar IK - Team Thorengruppen SK/1 7 - 3 Tindra Edlund, Matilda Karlsson Sävaråhallen
2022-12-11 11:00 193312013 Täfteå IK - Sävar IK /P10 8 - 6 , Thanasis Provatas Täftehallen
2022-12-11 15:00 193312011 Tegs SK IBF/Röbäcks IF - IBF Dalen/Vit 5 - 2 , Björn Glad Umeå Energi Arena Väst
2022-12-17 193312015 Sävar IK /P10 - Tegs SK IBF/Röbäcks IF 3 - 4 Sävaråhallen
2023-02-04 193312014 IBF Dalen/Vit - Täfteå IK 5 - 2 Musköten 2
2023-01-21 14:00 193312016 Tegs SK IBF/Röbäcks IF - Sävar IK 6 - 5 Vigon Berggrund Jubileumshallen Teg
2023-01-22 11:00 193312017 Täfteå IK - Team Thorengruppen SK/1 3 - 15 Viktoria Glad, Tilde Filipsson Täftehallen
2023-01-22 11:30 193312018 Sävar IK /P10 - IBF Dalen/Vit 2 - 5 Daniel Johannesson Sävaråhallen
2023-01-29 193312019 Täfteå IK - Sävar IK 6 - 10 Täftehallen
2023-02-04 193312020 Sävar IK /P10 - Team Thorengruppen SK/1 0 - 0 Sävaråhallen
2023-02-17 18:20 193312021 Sävar IK /P10 - Sävar IK 2 - 8 Lasse Ekesryd, Klas Höglund Sävaråhallen
2023-02-19 10:30 193312022 IBF Dalen/Vit - Team Thorengruppen SK/1 4 - 1 Thanasis Provatas Midgårdshallen
2023-02-19 14:30 193312023 Tegs SK IBF/Röbäcks IF - Täfteå IK 10 - 0 Tindra Edlund, Marcus Lineruth Jubileumshallen Teg
2023-02-26 193312024 Sävar IK - IBF Dalen/Vit 2 - 5 Sävaråhallen
2023-02-26 193312025 Team Thorengruppen SK/1 - Tegs SK IBF/Röbäcks IF 3 - 2 Nolia Arena
2023-03-18 193312027 Tegs SK IBF/Röbäcks IF - Sävar IK /P10 5 - 1 Jubileumshallen Teg
2023-03-19 193312026 Täfteå IK - IBF Dalen/Vit 2 - 13 Täftehallen
2023-03-25 11:15 193312028 IBF Dalen/Vit - Tegs SK IBF/Röbäcks IF 8 - 6 Thor Nordendahl, Thor Schönfeldt Musköten 2
2023-03-25 11:30 193312029 Team Thorengruppen SK/1 - Sävar IK 8 - 2 Lasse Ekesryd, Klas Höglund Nolia Arena
2023-03-26 13:30 193312030 Sävar IK /P10 - Täfteå IK 5 - 4 Mats Lodesjö Sävaråhallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IBF Dalen/ Vit 10 9 0 1 62-25 37 27
2. Tegs SK IBF/ Röbäcks IF 10 6 0 4 60-33 27 18
3. Sävar IK 10 6 0 4 55-46 9 18
4. Team Thorengruppen SK/ 1 10 5 2 3 45-30 15 17
5. Sävar IK / P10 10 1 1 8 27-55 -28 4
6. Täfteå IK 10 1 1 8 33-93 -60 4
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera P Div. 14
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2022-10-22 13:05 193314001 Gimonäs Umeå IF/Vit - Sävar IK 6 - 7 , Erik Hörnros Vildmannahallen
2022-10-23 12:20 193314002 Gimonäs Umeå IF/P10 - Hörnefors IF 3 - 5 , Sanna Åslin Midgårdshallen
2022-10-23 12:30 193314003 IBF Dalen/Svart - Team Thorengruppen SK/2 4 - 6 Mille Forsberg, Malte Lövgren Musköten 2
2022-11-12 193314005 Gimonäs Umeå IF/P10 - Team Thorengruppen SK/2 3 - 3 Sjöfruhallen
2022-11-13 193314004 Gimonäs Umeå IF/Vit - Hörnefors IF 5 - 7 Sjöfruhallen
2022-11-27 12:00 193314006 Gimonäs Umeå IF/Vit - Team Thorengruppen SK/2 4 - 7 Arvid Johansson, Patric Önander Sjöfruhallen
2022-11-27 13:00 193314007 Gimonäs Umeå IF/P10 - IBF Dalen/Svart 4 - 8 Arvid Johansson, Patric Önander Sjöfruhallen
2022-11-27 14:30 193314008 Hörnefors IF - Sävar IK 4 - 1 Rickard Strömgren, Sanna Strömgren Bråvallahallen
2022-12-03 193314009 IBF Dalen/Svart - Gimonäs Umeå IF/Vit 4 - 6 Musköten 2
2022-12-04 193314010 Sävar IK - Gimonäs Umeå IF/P10 3 - 10 Sävaråhallen
2022-12-10 15:00 193314012 Gimonäs Umeå IF/Vit - Gimonäs Umeå IF/P10 10 - 0 , Erik Hörnros Sjöfruhallen
2022-12-10 15:30 193314011 Sävar IK - IBF Dalen/Svart 5 - 6 Tindra Edlund, Matilda Karlsson Sävaråhallen
2022-12-11 14:45 193314013 Hörnefors IF - Team Thorengruppen SK/2 2 - 13 Robert Segerstedt, Rolf Svanold Bråvallahallen
2022-12-18 193314014 IBF Dalen/Svart - Hörnefors IF 6 - 5 Musköten 1
2022-12-18 193314015 Team Thorengruppen SK/2 - Sävar IK Nolia Arena
2023-01-21 12:10 193314018 Team Thorengruppen SK/2 - IBF Dalen/Svart Ludvig Bjuhr, Noah Byström Vildmannahallen
2023-01-22 12:00 193314017 Hörnefors IF - Gimonäs Umeå IF/P10 5 - 3 Rickard Strömgren Bråvallahallen
2023-01-22 12:30 193314016 Sävar IK - Gimonäs Umeå IF/Vit 4 - 9 Daniel Johannesson Sävaråhallen
2023-01-28 193314019 Hörnefors IF - Gimonäs Umeå IF/Vit 1 - 8 Bråvallahallen
2023-01-28 193314020 Team Thorengruppen SK/2 - Gimonäs Umeå IF/P10 8 - 1 Nolia Arena
2023-02-18 10:30 193314021 Team Thorengruppen SK/2 - Gimonäs Umeå IF/Vit Thor Nordendahl, Thor Schönfeldt Nolia Arena
2023-02-18 14:30 193314022 IBF Dalen/Svart - Gimonäs Umeå IF/P10 5 - 1 Arvid Johansson, Patric Önander Vildmannahallen
2023-02-19 13:30 193314023 Sävar IK - Hörnefors IF 5 - 5 Micael Ljung, Mikael Lodesjö Sävaråhallen
2023-02-25 193314024 Gimonäs Umeå IF/Vit - IBF Dalen/Svart 2 - 4 Midgårdshallen
2023-02-25 193314025 Gimonäs Umeå IF/P10 - Sävar IK 14 - 2 Midgårdshallen
2023-03-18 193314026 Hörnefors IF - IBF Dalen/Svart 3 - 7 Bråvallahallen
2023-03-19 193314027 Sävar IK - Team Thorengruppen SK/2 0 - 8 Sävaråhallen
2023-03-25 11:30 193314029 Gimonäs Umeå IF/P10 - Gimonäs Umeå IF/Vit 2 - 8 Pontus Andersson, Otto Rylander Sjöfruhallen
2023-03-26 12:30 193314028 IBF Dalen/Svart - Sävar IK 8 - 2 Adrian Vidmark, Leo Lundgren Musköten 2
2023-03-26 12:30 193314030 Team Thorengruppen SK/2 - Hörnefors IF 11 - 2 Viktoria Glad, Björn Glad Vildmannahallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IBF Dalen/ Svart 9 7 0 2 52-34 18 21
2. Team Thorengruppen SK/ 2 7 6 1 0 56-16 40 19
3. Gimonäs Umeå IF/ Vit 9 5 0 4 58-36 22 15
4. Hörnefors IF 10 4 1 5 39-62 -23 13
5. Gimonäs Umeå IF/ P10 10 2 1 7 41-57 -16 7
6. Sävar IK 9 1 1 7 29-70 -41 4
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera P Div. 2
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2022-10-23 11:30 193302001 Röbäcks IF - Sävar IK 2 - 4 , Marcus Lineruth Elofssonhallen
2022-11-13 193302004 Röbäcks IF - Sandåkerns SK 4 - 4 Elofssonhallen
2022-11-27 10:30 193302008 Sandåkerns SK - Sävar IK 2 - 3 Arvid Larsson, Viktoria Glad Vildmannahallen
2022-11-27 11:20 193302031 Röbäcks IF - IBF Dalen Jöns Redin, Herman Karlsson Elofssonhallen
2022-12-03 193302009 IBF Dalen - Röbäcks IF 3 - 2 Musköten 2
2022-12-10 13:30 193302011 Sävar IK - IBF Dalen 6 - 3 Tindra Edlund, Matilda Karlsson Sävaråhallen
2023-01-28 13:30 193302032 Sandåkerns SK - Röbäcks IF 7 - 5 Marcus Lineruth, Kevin Neemé Musköten 2
2022-12-18 193302014 IBF Dalen - Sandåkerns SK 3 - 1 Musköten 1
2023-01-21 15:30 193302033 IBF Dalen - Sandåkerns SK 1 - 4 Herman Njaita, Robert Segerstedt Musköten 2
2023-01-22 10:30 193302016 Sävar IK - Röbäcks IF 3 - 1 , Linus Berglund Sävaråhallen
2023-02-04 193302019 Sandåkerns SK - Röbäcks IF 7 - 1 Musköten 2
2023-02-17 19:20 193302023 Sävar IK - Sandåkerns SK 2 - 2 Lasse Ekesryd, Klas Höglund Sävaråhallen
2023-02-24 193302024 Röbäcks IF - IBF Dalen 0 - 5 Elofssonhallen
2023-03-18 193302026 Sandåkerns SK - IBF Dalen 5 - 3 Musköten 2
2023-03-26 11:30 193302028 IBF Dalen - Sävar IK 4 - 2 Adrian Vidmark, Mattias Karlsson Musköten 2
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Sandåkerns SK 8 4 2 2 32-22 10 14
2. Sävar IK 6 4 1 1 20-14 6 13
3. IBF Dalen 7 4 0 3 22-20 2 12
4. Röbäcks IF 7 0 1 6 15-33 -18 1
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera P Div. 2 Skeå
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2022-10-31 19:05 193352001 Skellefteå IBS P08 - FBC Moröbacke P08 6 - 10 Joakim Broman, Jonas Fahlman Morö Backe A
2022-11-02 19:05 193352003 Gamla Stan IBK/Gul P09 - Gamla Stan IBK /Svart 08 4 - 9 Jonas Fahlman, Rigmor Berglund Lejonströmshallen
2023-03-22 19:05 193352002 Gamla Stan IBK/Svart P09 - Skellefteå IBK/Svart P09 5 - 5 , Alex Holmberg Lejonströmshallen
2022-10-29 11:00 193352004 Gamla Stan IBK /Svart 08 - FBC Moröbacke P08 7 - 0 Joakim Broman, Maxim Khamrakulov Balderhallen A
2022-10-29 14:00 193352006 Skellefteå IBK/Svart P09 - Skellefteå IBS P08 0 - 6 Joakim Broman, Maxim Khamrakulov Eddahallen
2022-11-12 193352007 Skellefteå IBK/Svart P09 - Gamla Stan IBK/Gul P09 3 - 5 Eddahallen
2022-11-26 193352009 Gamla Stan IBK/Svart P09 - Gamla Stan IBK/Gul P09 Balderhallen A
2023-01-18 19:00 193352008 Skellefteå IBK/Svart P09 - Gamla Stan IBK /Svart 08 3 - 8 Elliot Tunebro, Alex Holmberg Florahallen
2022-12-03 193352012 Skellefteå IBS P08 - Gamla Stan IBK/Svart P09 5 - 4 Balderhallen A
2023-02-09 193352013 FBC Moröbacke P08 - Skellefteå IBK/Svart P09 6 - 5 Morö Backe A
2022-12-10 11:30 193352015 Skellefteå IBS P08 - Gamla Stan IBK/Gul P09 4 - 5 Simon Blom, Jonas Fahlman Balderhallen B
2023-01-13 17:00 193352014 FBC Moröbacke P08 - Gamla Stan IBK/Svart P09 4 - 4 Johan Granström, Jonas Fahlman Lejonströmshallen
2022-12-17 193352017 Gamla Stan IBK/Svart P09 - Gamla Stan IBK /Svart 08 5 - 2 Balderhallen B
2022-12-18 193352019 Gamla Stan IBK/Gul P09 - FBC Moröbacke P08 7 - 5 Balderhallen A
2023-01-14 193352020 Skellefteå IBS P08 - Gamla Stan IBK /Svart 08 3 - 6 Balderhallen B
2023-01-21 15:15 193352024 Gamla Stan IBK /Svart 08 - Gamla Stan IBK/Gul P09 6 - 3 Rigmor Berglund, Jonas Fahlman Eddahallen
2023-01-22 14:00 193352022 FBC Moröbacke P08 - Skellefteå IBS P08 0 - 8 , Johan Granström Morö Backe A
2023-01-22 15:00 193352023 Skellefteå IBK/Svart P09 - Gamla Stan IBK/Svart P09 4 - 4 , Johan Granström Morö Backe A
2023-01-28 193352026 Gamla Stan IBK/Svart P09 - Skellefteå IBS P08 6 - 5 Balderhallen B
2023-02-05 193352029 Gamla Stan IBK/Gul P09 - Skellefteå IBK/Svart P09 4 - 5 Eddahallen
2023-04-05   Uppskj. 193352027 Gamla Stan IBK /Svart 08 - Gamla Stan IBK/Svart P09 Uppskj. Balderhallen B
2023-02-11 193352030 Gamla Stan IBK /Svart 08 - Skellefteå IBS P08 4 - 4 Eddahallen
2023-02-18 15:00 193352032 FBC Moröbacke P08 - Gamla Stan IBK /Svart 08 3 - 6 Rigmor Berglund, Patrik Häggström Balderhallen B
2023-04-04 19:00 193352034 Skellefteå IBS P08 - Skellefteå IBK/Svart P09 Rigmor Berglund, Jonas Fahlman Florahallen
2023-03-30 193352035 Skellefteå IBK/Svart P09 - FBC Moröbacke P08 4 - 2 Morö Backe A
193352037 Gamla Stan IBK/Gul P09 - Gamla Stan IBK/Svart P09 Balderhallen B
2023-04-26 19:00 193352036 Gamla Stan IBK /Svart 08 - Skellefteå IBK/Svart P09 10 - 5 Rigmor Berglund, Jonas Fahlman Balderhallen B
2023-03-18 193352039 FBC Moröbacke P08 - Gamla Stan IBK/Gul P09 3 - 8 Eddahallen
2023-03-25 12:30 193352040 Gamla Stan IBK/Svart P09 - FBC Moröbacke P08 5 - 2 Alex Holmberg, Rigmor Berglund Balderhallen A
2023-03-26 14:30 193352041 Gamla Stan IBK/Gul P09 - Skellefteå IBS P08 3 - 3 Daniel Degerman, Johan Rönnberg Balderhallen B
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Gamla Stan IBK / Svart 08 9 7 1 1 58-30 28 22
2. Gamla Stan IBK/ Gul P09 8 4 1 3 39-38 1 13
3. Gamla Stan IBK/ Svart P09 7 3 3 1 33-27 6 12
4. Skellefteå IBS P08 9 3 2 4 44-38 6 11
5. Skellefteå IBK/ Svart P09 9 2 2 5 34-50 -16 8
6. FBC Moröbacke P08 10 2 1 7 35-60 -25 7
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera P Div. 4
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2022-10-22 16:00 193304003 Gimonäs Umeå IF/P08Svart - IBF Dalen 4 - 6 , Erik Hörnros Vildmannahallen
2022-10-23 11:00 193304002 Vindelns IF - Sandåkerns SK/Vit 1 - 1 , Erik Hörnros FC Vindeln
2022-10-26 20:15 193304001 Obbola IK - IBF Dalen/Södra/Svart 4 - 4 , David Lundberg Olasjöhallen
2022-11-12 193304004 Obbola IK - Sandåkerns SK/Vit 2 - 4 Olasjöhallen
2022-11-12 193304005 Vindelns IF - IBF Dalen 3 - 3 FC Vindeln
2022-11-26 13:00 193304008 Sandåkerns SK/Vit - IBF Dalen/Södra/Svart 7 - 0 Arvid Johansson, Leo Lundgren Vildmannahallen
2022-11-26 15:30 193304007 Vindelns IF - Gimonäs Umeå IF/P08Svart 1 - 2 , Niklas Wedin FC Vindeln
2022-11-27 11:30 193304006 Obbola IK - IBF Dalen 5 - 1 , Lasse Ekesryd Olasjöhallen
2022-12-03 193304010 IBF Dalen/Södra/Svart - Vindelns IF 2 - 4 Jubileumshallen Teg
2023-03-13 193304009 Gimonäs Umeå IF/P08Svart - Obbola IK 5 - 5 Sjöfruhallen
2022-12-11 10:30 193304013 Sandåkerns SK/Vit - IBF Dalen 6 - 0 , Marcus Lineruth Umeå Energi Arena Väst
2022-12-11 11:30 193304012 Obbola IK - Vindelns IF 3 - 7 Mats Lodesjö, Herman Njaita Olasjöhallen
2022-12-11 13:00 193304011 IBF Dalen/Södra/Svart - Gimonäs Umeå IF/P08Svart 5 - 2 Jimmie Nilsson, Thanasis Provatas Midgårdshallen
2022-12-17 193304014 Gimonäs Umeå IF/P08Svart - Sandåkerns SK/Vit 0 - 2 Sjöfruhallen
2022-12-18 193304015 IBF Dalen - IBF Dalen/Södra/Svart 1 - 2 Musköten 1
2023-01-22 10:30 193304016 IBF Dalen/Södra/Svart - Obbola IK 3 - 2 Lasse Ekesryd Vildmannahallen
2023-01-22 11:30 193304017 Sandåkerns SK/Vit - Vindelns IF 3 - 2 Peter Saari, Thor Schönfeldt Musköten 1
2023-01-22 12:30 193304018 IBF Dalen - Gimonäs Umeå IF/P08Svart 3 - 3 Peter Saari, Thor Schönfeldt Musköten 1
2023-02-05 193304019 Sandåkerns SK/Vit - Obbola IK 3 - 6 Musköten 1
2023-02-05 193304020 IBF Dalen - Vindelns IF 5 - 3 Musköten 1
2023-02-18 12:15 193304022 Gimonäs Umeå IF/P08Svart - Vindelns IF 1 - 7 Adam Magnusson, Rickard Strömgren Sjöfruhallen
2023-02-19 09:30 193304021 IBF Dalen - Obbola IK 8 - 2 Thanasis Provatas Midgårdshallen
2023-02-19 11:30 193304023 IBF Dalen/Södra/Svart - Sandåkerns SK/Vit 2 - 6 Tindra Edlund, Leo Lundgren Jubileumshallen Teg
2023-02-25 193304024 Obbola IK - Gimonäs Umeå IF/P08Svart 7 - 2 Olasjöhallen
2023-02-26 193304025 Vindelns IF - IBF Dalen/Södra/Svart 3 - 6 FC Vindeln
2023-03-19 193304026 Sandåkerns SK/Vit - Gimonäs Umeå IF/P08Svart 4 - 2 Musköten 1
2023-03-19 193304027 IBF Dalen/Södra/Svart - IBF Dalen 6 - 5 Jubileumshallen Teg
2023-03-21 19:30 193304029 Vindelns IF - Obbola IK 6 - 4 Niklas Wedin FC Vindeln
2023-03-24 18:30 193304030 IBF Dalen - Sandåkerns SK/Vit 2 - 5 Rickard Strömgren, Mats Lodesjö Musköten 2
2023-03-25 14:30 193304028 Gimonäs Umeå IF/P08Svart - IBF Dalen/Södra/Svart 4 - 4 Pontus Andersson, Otto Rylander Sjöfruhallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Sandåkerns SK/ Vit 10 8 1 1 41-17 24 25
2. IBF Dalen/ Södra/ Svart 10 5 2 3 34-38 -4 17
3. Vindelns IF 10 4 2 4 37-30 7 14
4. Obbola IK 10 3 2 5 40-43 -3 11
5. IBF Dalen 10 3 2 5 34-39 -5 11
6. Gimonäs Umeå IF/ P08Svart 10 1 3 6 25-44 -19 6
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera P Div. 4 Skeå
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2022-10-29 13:00 193354003 Kågedalens AIF P09-10 - Skellefteå IBK/FBCM P11 12 - 0 Joakim Broman, Maxim Khamrakulov Eddahallen
2022-10-30 11:15 193354001 Skellefteå IBS P09 - Skellefteå IBK/Röd P09 11 - 5 Jens Marklund, Patrik Häggström Balderhallen A
2022-11-13 193354004 Skellefteå IBS P09 - Skellefteå IBK P10 Balderhallen A
2022-11-23 20:00 193354006 Skellefteå IBS P09 - Skellefteå IBK/FBCM P11 Elliot Tunebro, Alex Holmberg Morö Backe A
2022-11-27 12:00 193354008 Skellefteå IBK P10 - Skellefteå IBK/Röd P09 10 - 5 , Rigmor Berglund Eddahallen
2022-12-04 193354009 Kågedalens AIF P09-10 - Skellefteå IBS P09 Morö Backe A
2022-12-11 13:00 193354013 Skellefteå IBK P10 - Skellefteå IBK/FBCM P11 15 - 2 Joakim Broman, Johan Granström Eddahallen
2022-12-11 14:00 193354011 Skellefteå IBK/Röd P09 - Kågedalens AIF P09-10 3 - 5 Joakim Broman, Johan Granström Eddahallen
2022-12-15 193354015 Skellefteå IBK/FBCM P11 - Skellefteå IBK/Röd P09 4 - 7 Morö Backe A
2023-01-09 193354014 Kågedalens AIF P09-10 - Skellefteå IBK P10 Florahallen
2023-01-21 11:00 193354016 Skellefteå IBK/Röd P09 - Skellefteå IBS P09 5 - 6 Johan Granström, Joakim Broman Eddahallen
2023-01-22 13:00 193354018 Skellefteå IBK/FBCM P11 - Kågedalens AIF P09-10 0 - 7 , Johan Granström Morö Backe A
2023-02-05 193354019 Skellefteå IBK P10 - Skellefteå IBS P09 4 - 10 Eddahallen
2023-02-19 14:00 193354021 Skellefteå IBK/FBCM P11 - Skellefteå IBS P09 1 - 10 Joakim Broman, Maxim Khamrakulov Eddahallen
2023-02-19 15:00 193354023 Skellefteå IBK/Röd P09 - Skellefteå IBK P10 2 - 5 , Joakim Broman Eddahallen
2023-02-26 193354024 Skellefteå IBS P09 - Kågedalens AIF P09-10 3 - 3 Balderhallen B
2023-03-18 193354026 Skellefteå IBK P10 - Kågedalens AIF P09-10 1 - 6 Eddahallen
2023-03-18 193354027 Skellefteå IBK/Röd P09 - Skellefteå IBK/FBCM P11 7 - 1 Eddahallen
2023-03-23 18:30 193354030 Skellefteå IBK/FBCM P11 - Skellefteå IBK P10 Joakim Broman, Johan Granström Morö Backe A
2023-03-29 19:15 193354028 Kågedalens AIF P09-10 - Skellefteå IBK/Röd P09 Joakim Broman, Johan Granström Florahallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Kågedalens AIF P09-10 5 4 1 0 33-7 26 13
2. Skellefteå IBS P09 5 4 1 0 40-18 22 13
3. Skellefteå IBK P10 5 3 0 2 35-25 10 9
4. Skellefteå IBK/ Röd P09 7 2 0 5 34-42 -8 6
5. Skellefteå IBK/ FBCM P11 6 0 0 6 8-58 -50 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera P Div. 6
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2022-10-23 11:40 193306001 Hörnefors IF - IBF Dalen/Södra/Vit 4 - 3 , Mathias Bergsdorf Bråvallahallen
2022-10-23 14:10 193306003 Gimonäs Umeå IF/P08Vit - Umeå City IBF/Blå 3 - 1 , Sanna Åslin Midgårdshallen
2022-10-23 15:05 193306002 Gimonäs Umeå IF/Svart - Sandåkerns SK/Vit 1 - 6 , Sanna Åslin Midgårdshallen
2022-11-13 193306004 Hörnefors IF - Sandåkerns SK/Vit 11 - 2 Bråvallahallen
2022-11-13 193306005 Gimonäs Umeå IF/Svart - Umeå City IBF/Blå 5 - 4 Sjöfruhallen
2022-11-25 18:30 193306007 Gimonäs Umeå IF/Svart - Gimonäs Umeå IF/P08Vit 3 - 4 Mille Forsberg, Malte Lövgren Sjöfruhallen
2022-11-27 11:30 193306008 Sandåkerns SK/Vit - IBF Dalen/Södra/Vit 2 - 2 Arvid Larsson, Viktoria Glad Vildmannahallen
2022-11-27 13:30 193306006 Hörnefors IF - Umeå City IBF/Blå 3 - 7 Rickard Strömgren, Sanna Strömgren Bråvallahallen
2022-12-03 193306009 Gimonäs Umeå IF/P08Vit - Hörnefors IF 5 - 2 Sjöfruhallen
2022-12-04 193306010 IBF Dalen/Södra/Vit - Gimonäs Umeå IF/Svart 4 - 2 Jubileumshallen Teg
2022-12-10 15:15 193306013 Sandåkerns SK/Vit - Umeå City IBF/Blå 2 - 2 Jimmie Nilsson, Thanasis Provatas Musköten 1
2022-12-11 13:45 193306012 Hörnefors IF - Gimonäs Umeå IF/Svart 6 - 0 Robert Segerstedt, Rolf Svanold Bråvallahallen
2023-02-05 14:30 193306011 IBF Dalen/Södra/Vit - Gimonäs Umeå IF/P08Vit 2 - 3 Louise Ramebäck, Sanna Åslin Musköten 1
2022-12-18 193306014 Gimonäs Umeå IF/P08Vit - Sandåkerns SK/Vit 2 - 4 Sjöfruhallen
2022-12-18 193306015 Umeå City IBF/Blå - IBF Dalen/Södra/Vit 6 - 2 Vildmannahallen
2023-01-21 11:15 193306018 Umeå City IBF/Blå - Gimonäs Umeå IF/P08Vit 2 - 1 Mikael Lodesjö, Mats Lodesjö Vildmannahallen
2023-01-21 14:30 193306017 Sandåkerns SK/Vit - Gimonäs Umeå IF/Svart 3 - 3 , Thor Schönfeldt Musköten 2
2023-01-21 15:00 193306016 IBF Dalen/Södra/Vit - Hörnefors IF 2 - 3 Vigon Berggrund, Roger Karlsson Jubileumshallen Teg
2023-01-28 193306019 Sandåkerns SK/Vit - Hörnefors IF 3 - 2 Musköten 2
2023-02-04 193306020 Umeå City IBF/Blå - Gimonäs Umeå IF/Svart 6 - 6 Vildmannahallen
2023-02-18 11:30 193306021 Umeå City IBF/Blå - Hörnefors IF 2 - 9 Thanasis Provatas Vildmannahallen
2023-02-18 13:15 193306023 IBF Dalen/Södra/Vit - Sandåkerns SK/Vit 0 - 8 Louise Ramebäck, Sanna Åslin Jubileumshallen Teg
2023-02-19 13:30 193306022 Gimonäs Umeå IF/P08Vit - Gimonäs Umeå IF/Svart 1 - 4 , Klas Höglund Sjöfruhallen
2023-02-25 193306025 Gimonäs Umeå IF/Svart - IBF Dalen/Södra/Vit 2 - 4 Midgårdshallen
2023-02-26 193306024 Hörnefors IF - Gimonäs Umeå IF/P08Vit 12 - 2 Bråvallahallen
2023-03-18 193306026 Sandåkerns SK/Vit - Gimonäs Umeå IF/P08Vit 3 - 6 Musköten 2
2023-03-18 193306027 IBF Dalen/Södra/Vit - Umeå City IBF/Blå 2 - 1 Jubileumshallen Teg
2023-03-26 10:30 193306030 Umeå City IBF/Blå - Sandåkerns SK/Vit 2 - 5 Pontus Andersson, Otto Rylander Vildmannahallen
2023-03-26 13:30 193306029 Gimonäs Umeå IF/Svart - Hörnefors IF 8 - 4 Arvid Johansson, Patric Önander Sjöfruhallen
2023-03-26 14:30 193306028 Gimonäs Umeå IF/P08Vit - IBF Dalen/Södra/Vit 2 - 5 Arvid Johansson, Patric Önander Sjöfruhallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Hörnefors IF 10 6 0 4 56-34 22 18
2. Sandåkerns SK/ Vit 10 5 3 2 38-31 7 18
3. Gimonäs Umeå IF/ P08Vit 10 5 0 5 29-38 -9 15
4. IBF Dalen/ Södra/ Vit 10 4 1 5 26-33 -7 13
5. Umeå City IBF/ Blå 10 3 2 5 33-38 -5 11
6. Gimonäs Umeå IF/ Svart 10 3 2 5 34-42 -8 11
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera P Div. 8
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2022-10-22 11:00 193308002 Bygdeå GIF - Sandåkerns SK/Röd 4 - 5 Lasse Ekesryd, Klas Höglund Martinsonhallen
2022-10-22 13:45 193308001 Röbäcks IF - IBF Dalen/Södra/Grön 3 - 3 , Marcus Lineruth Elofssonhallen
2022-10-23 10:30 193308003 Umeå City IBF/Vit - Obbola IK 5 - 0 Lasse Ekesryd, Klas Höglund Vildmannahallen
2022-11-12 193308004 Röbäcks IF - Sandåkerns SK/Röd 4 - 4 Elofssonhallen
2022-11-12 193308005 Bygdeå GIF - Obbola IK 4 - 4 Martinsonhallen
2022-11-26 12:30 193308006 Röbäcks IF - Obbola IK 6 - 5 , Malou Nilsson Hallin Elofssonhallen
2022-11-26 14:00 193308007 Bygdeå GIF - Umeå City IBF/Vit 2 - 4 , Viktoria Glad Martinsonhallen
2022-11-26 14:00 193308008 Sandåkerns SK/Röd - IBF Dalen/Södra/Grön 2 - 4 Arvid Johansson, Leo Lundgren Vildmannahallen
2022-12-03 193308010 IBF Dalen/Södra/Grön - Bygdeå GIF 6 - 0 Jubileumshallen Teg
2022-12-04 193308009 Umeå City IBF/Vit - Röbäcks IF 1 - 9 Vildmannahallen
2022-12-11 12:10 193308012 Röbäcks IF - Bygdeå GIF 3 - 2 , Micael Ljung Elofssonhallen
2022-12-11 14:00 193308011 IBF Dalen/Södra/Grön - Umeå City IBF/Vit 6 - 1 Jimmie Nilsson, Thanasis Provatas Midgårdshallen
2023-01-29 16:00 193308013 Sandåkerns SK/Röd - Obbola IK 0 - 2 Tindra Edlund, Sanna Åslin Musköten 1
2022-12-17 193308014 Umeå City IBF/Vit - Sandåkerns SK/Röd 3 - 3 Vildmannahallen
2022-12-17 193308015 Obbola IK - IBF Dalen/Södra/Grön 6 - 4 Olasjöhallen
2023-01-22 11:30 193308016 IBF Dalen/Södra/Grön - Röbäcks IF 0 - 5 Lasse Ekesryd Vildmannahallen
2023-01-22 12:30 193308017 Sandåkerns SK/Röd - Bygdeå GIF 10 - 2 Izabelle Mukkala, Maud Mukkala Vildmannahallen
2023-01-22 13:00 193308018 Obbola IK - Umeå City IBF/Vit 2 - 4 Thanasis Provatas Olasjöhallen
2023-02-05 193308019 Sandåkerns SK/Röd - Röbäcks IF 3 - 1 Musköten 1
2023-02-05 193308020 Obbola IK - Bygdeå GIF 5 - 2 Olasjöhallen
2023-02-19 11:30 193308021 Obbola IK - Röbäcks IF 1 - 4 Daniel Johannesson Olasjöhallen
2023-02-19 12:30 193308023 IBF Dalen/Södra/Grön - Sandåkerns SK/Röd 1 - 0 Tindra Edlund, Leo Lundgren Jubileumshallen Teg
2023-02-19 14:00 193308022 Umeå City IBF/Vit - Bygdeå GIF 6 - 1 Peter Saari Vildmannahallen
2023-02-24 193308024 Röbäcks IF - Umeå City IBF/Vit 1 - 7 Vildmannahallen
2023-02-25 193308025 Bygdeå GIF - IBF Dalen/Södra/Grön 2 - 3 Martinsonhallen
2023-03-19 193308026 Sandåkerns SK/Röd - Umeå City IBF/Vit 4 - 4 Musköten 1
2023-03-19 193308027 IBF Dalen/Södra/Grön - Obbola IK 8 - 1 Jubileumshallen Teg
2023-03-25 11:00 193308029 Bygdeå GIF - Röbäcks IF 2 - 15 Björn Glad, Mats Lodesjö Martinsonhallen
2023-03-25 11:20 193308030 Obbola IK - Sandåkerns SK/Röd 3 - 8 Thanasis Provatas Olasjöhallen
2023-03-25 11:30 193308028 Umeå City IBF/Vit - IBF Dalen/Södra/Grön 1 - 7 Arvid Johansson, Patric Önander Vildmannahallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IBF Dalen/ Södra/ Grön 10 7 1 2 42-21 21 22
2. Röbäcks IF 10 6 2 2 51-28 23 20
3. Umeå City IBF/ Vit 10 5 2 3 36-35 1 17
4. Sandåkerns SK/ Röd 10 4 3 3 39-28 11 15
5. Obbola IK 10 3 1 6 29-45 -16 10
6. Bygdeå GIF 10 0 1 9 21-61 -40 1
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis