Pantamera Pojkar Division 3 (2022/23)

Gruppspel
Pantamera Pojkar Division 3 A
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2022-10-23 11:00 248031012 Timrå IBC P09 Öst - Moälvens IBK P09 2 - 9 Jakob Lindqvist, Bruno Ventura Timrå Sporthall
2022-10-23 14:15 248031003 Sundsvall City IBC P07-08 Vit - Moälvens IBK P09 3 - 7 Lucas Rolandsen, Jakob Lindqvist Skönsbergshallen
2022-10-23 15:45 248031002 Vattjoms IK P08 - Sundsvall FBC U P09 Väst 6 - 7 William Bergman, Edvin Lindelöf Matfors Sporthall
2022-10-23 19:10 248031004 Timrå IBC P09 Öst - Sundsvall FBC U P09 Väst 6 - 4 Lucas Sjödin, Lucas Rolandsen Timrå Sporthall
248031008 Timrå IBC P09 - Timrå IBC P09 Öst 1
2022-10-29 10:15 248031006 Sundsvall FBC U P09 Väst - Vattjoms IK P08 8 - 4 Peterson Lugero, Ingela Hedlund Sundsvalls Sporthall-A
2022-10-29 12:15 248031005 Moälvens IBK P09 - Sundsvall GBK P08 6 - 4 Elin Lindgren, Christer Nensén Örnsköldsviks Sporthall
2022-11-12 15:15 248031010 Sundsvall GBK P08 - Timrå IBC P09 3 - 5 Bruno Ventura, Oskar Dalin Höglunda
2022-11-12 17:15 248031011 Sundsvall City IBC P07-08 Vit - Sundsvall FBC U P09 Väst 11 - 6 Bruno Ventura, Oskar Dalin Höglunda
2022-11-19 10:15 248031014 Sundsvall GBK P08 - Sundsvall FBC U P09 Väst 4 - 9 Noak Solnevik, Peterson Lugero Höglunda
2022-11-19 11:45 248031013 Vattjoms IK P08 - Moälvens IBK P09 1 - 9 Victor Ceder, William Bergman Matfors Sporthall
2022-11-19 15:15 248031024 Sundsvall FBC U P09 Väst - Moälvens IBK P09 7 - 5 Per Pålsson, Fredrik Pålsson Höglunda
2022-11-19 16:45 248031016 Sundsvall City IBC P07-08 Vit - Timrå IBC P09 2 - 5 Lucas Sjödin, Fredrik Pålsson Höglunda
2022-11-27 11:15 248031019 Sundsvall GBK P08 - Sundsvall City IBC P07-08 Vit 7 - 2 Ingela Hedlund, Magnus Näslund Höglunda
2022-11-27 12:45 248031020 Timrå IBC P09 Öst 1 - Vattjoms IK P08 2 - 8 Lucas Sjödin, Lucas Rolandsen Hagahallen
2022-11-27 15:45 248031018 Sundsvall FBC U P09 Väst - Timrå IBC P09 9 - 0 Tony Lööf, Fredrik Pålsson Timrå Sporthall
2022-12-10 12:45 248031022 Timrå IBC P09 Öst 1 - Sundsvall City IBC P07-08 Vit Kent Jansson, Ingela Hedlund Hagahallen
2022-12-10 15:45 248031023 Sundsvall GBK P08 - Vattjoms IK P08 5 - 3 Kent Jansson, Kian Keinia Höglunda
2022-12-18 11:15 248031028 Sundsvall GBK P08 - Timrå IBC P09 Öst 1 10 - 7 Morgan Karlström, Ingela Hedlund Höglunda
2022-12-18 12:15 248031027 Vattjoms IK P08 - Sundsvall City IBC P07-08 Vit 6 - 6 Teodor Lundgren, Victor Ceder Matfors Sporthall
2023-01-21 11:45 248031032 Sundsvall FBC U P09 Väst - Timrå IBC P09 Öst 1 1 - 4 Ingela Hedlund, Oskar Dalin Höglunda
2023-01-21 14:15 248031030 Timrå IBC P09 - Vattjoms IK P08 7 - 1 Victor Ceder, Ingela Hedlund Timrå Sporthall
2023-01-22 10:45 248031031 Moälvens IBK P09 - Sundsvall City IBC P07-08 Vit 6 - 2 Christer Nensén, Elin Lindgren Skyttis Arena
2023-01-29 248031036 Timrå IBC P09 Öst 1 - Timrå IBC P09 0 - 0 Hagahallen
2023-01-29 09:45 248031026 Timrå IBC P09 - Moälvens IBK P09 3 - 5 Kent Jansson, Ingela Hedlund Timrå Sporthall
2023-01-29 12:45 248031034 Vattjoms IK P08 - Sundsvall FBC U P09 Väst 4 - 5 William Bergman, Kian Keinia Matfors Sporthall
2023-01-29 14:15 248031033 Sundsvall GBK P08 - Moälvens IBK P09 9 - 3 Victor Ceder, Oskar Dalin Höglunda
2023-02-04 09:15 248031038 Timrå IBC P09 - Sundsvall GBK P08 7 - 3 Magnus Näslund, Oskar Dalin Timrå Sporthall
2023-02-04 09:15 248031039 Sundsvall FBC U P09 Väst - Sundsvall City IBC P07-08 Vit 5 - 6 Peter Palander, Robin Palander Sundsvalls Sporthall-A
2023-02-04 15:45 248031040 Moälvens IBK P09 - Timrå IBC P09 Öst 1 5 - 5 Ella Indevall, Christer Nensén Skyttis Arena
2023-02-18 10:45 248031042 Sundsvall FBC U P09 Väst - Sundsvall GBK P08 Sundsvalls Sporthall-A
2023-02-18 11:45 248031041 Moälvens IBK P09 - Vattjoms IK P08 Skyttis Arena
2023-02-18 11:45 248031044 Timrå IBC P09 - Sundsvall City IBC P07-08 Vit Timrå Sporthall
2023-02-26 11:15 248031047 Sundsvall City IBC P07-08 Vit - Sundsvall GBK P08 Höglunda
2023-02-26 11:15 248031048 Vattjoms IK P08 - Timrå IBC P09 Öst 1 Matfors Sporthall
2023-02-26 13:15 248031046 Timrå IBC P09 - Sundsvall FBC U P09 Väst Timrå Sporthall
2023-03-18 13:45 248031052 Moälvens IBK P09 - Sundsvall FBC U P09 Väst Örnsköldsviks Sporthall
2023-03-18 15:45 248031050 Sundsvall City IBC P07-08 Vit - Timrå IBC P09 Öst 1 Höglunda
2023-03-18 16:45 248031051 Vattjoms IK P08 - Sundsvall GBK P08 Matfors Sporthall
2023-03-26 248031056 Timrå IBC P09 Öst 1 - Sundsvall GBK P08 Hagahallen
2023-03-26 10:15 248031054 Moälvens IBK P09 - Timrå IBC P09 Skyttis Arena
2023-03-26 13:45 248031055 Sundsvall City IBC P07-08 Vit - Vattjoms IK P08 Höglunda
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Moälvens IBK P09 9 6 1 2 55-36 19 19
2. Sundsvall FBC U P09 Väst 10 6 0 4 61-50 11 18
3. Timrå IBC P09 8 4 2 2 27-23 4 14
4. Sundsvall GBK P08 8 4 0 4 45-42 3 12
5. Sundsvall City IBC P07-08 Vit 7 2 1 4 32-42 -10 7
6. Timrå IBC P09 Öst 1 5 1 2 2 18-24 -6 5
7. Vattjoms IK P08 8 1 1 6 33-49 -16 4
8. Timrå IBC P09 Öst 2 1 0 1 8-13 -5 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Pojkar Division 3 B
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2022-10-15 248032001 vakant 1 - Sundsvall City IBC U P09
2022-10-15 248032004 Sundsvall FBC U P10 Väst Vit - Sundsvall FBC U P09 Öst WO (5 - 0) Sundsvalls Sporthall-A
2022-10-15 10:30 248032002 Timrå IBC P09 - Vattjom P10 6 - 3 Kent Jansson, Mattias Karlsson Timrå Sporthall
2022-10-16 248032003 Jemtland Innebandy P10 - Sundsvall City IBC P07-08 Vit Urban Henrixon, Niklas Eberstein Torvallaskolans sporthall
2022-10-29 248032007 vakant 1 - Sundsvall City IBC P07-08 Vit
2022-10-30 248032005 Jemtland Innebandy P10 - Sundsvall City IBC U P09 9 - 4 Torvallaskolans sporthall
2022-10-30 248032006 Sundsvall FBC U P10 Väst Vit - Vattjom P10 8 - 5 Sundsvalls Sporthall-A
2022-11-11 248032008 Timrå IBC P09 - Timrå IBC P09 Öst 0 - 0 Timrå Sporthall
2022-11-13 248032009 vakant 1 - Vattjom P10
2022-11-13 08:15 248032010 Timrå IBC P09 - Sundsvall City IBC U P09 5 - 3 Ingela Hedlund, Kent Jansson Timrå Sporthall
2022-11-13 11:45 248032012 Sundsvall FBC U P10 Väst Vit - Sundsvall City IBC P07-08 Vit 1 - 10 Teodor Lundgren, Isak Solnevik Höglunda
2022-12-17 10:00 248032011 Jemtland Innebandy P10 - Timrå IBC P09 Öst 6 - 4 Lilly Wallin, Robert Olofsson Torvallaskolans sporthall
2022-11-19 248032015 Timrå IBC P09 Öst - vakant 1
2022-11-19 248032016 Sundsvall City IBC P07-08 Vit - Timrå IBC P09 2 - 5
2022-11-20 248032013 Vattjom P10 - Jemtland Innebandy P10 2 - 4 Matfors Sporthall
2022-11-20 248032014 Sundsvall City IBC U P09 - Sundsvall FBC U P10 Väst Vit 3 - 3
2022-12-04 248032017 Jemtland Innebandy P10 - vakant 1 Torvallaskolans sporthall
2022-12-04 11:15 248032019 Sundsvall City IBC P07-08 Vit - Sundsvall City IBC U P09 3 - 4 Kian Keinia, Morgan Karlström Höglunda
2022-12-04 11:15 248032020 Vattjom P10 - Timrå IBC P09 Öst 3 - 12 Thomas Eriksson, Jan Öberg Matfors Sporthall
2022-12-04 13:15 248032018 Timrå IBC P09 - Sundsvall FBC U P10 Väst Vit Jakob Lindqvist, Pierre Björklund Timrå Sporthall
2022-12-10 248032021 vakant 1 - Timrå IBC P09
2022-12-10 248032022 Timrå IBC P09 Öst - Sundsvall City IBC P07-08 Vit
2022-12-11 248032023 Sundsvall City IBC U P09 - Vattjom P10 7 - 2
2022-12-11 248032024 Sundsvall FBC U P10 Väst Vit - Jemtland Innebandy P10 4 - 5 Sundsvalls Sporthall-A
2022-12-17 248032028 Timrå IBC P09 Öst - Sundsvall City IBC U P09
2022-12-17 11:15 248032027 Sundsvall City IBC P07-08 Vit - Vattjom P10 9 - 4 Morgan Karlström, Roger Lundbäck Höglunda
2022-12-17 14:00 248032026 Jemtland Innebandy P10 - Timrå IBC P09 4 - 5 Lilly Wallin, Robert Olofsson Torvallaskolans sporthall
2023-02-10 248032025 Sundsvall FBC U P10 Väst Vit - vakant 1 Sundsvalls Sporthall-A
2023-01-15 248032029 Sundsvall City IBC U P09 - vakant 1
2023-01-15 248032032 Timrå IBC P09 Öst - Sundsvall FBC U P10 Väst Vit
2023-01-15 11:45 248032030 Vattjom P10 - Timrå IBC P09 3 - 10 Ingela Hedlund, Kent Jansson Matfors Sporthall
2023-01-29 248032035 Sundsvall City IBC P07-08 Vit - vakant 1
2023-01-29 248032036 Timrå IBC P09 Öst - Timrå IBC P09
2023-02-12 248032034 Vattjom P10 - Sundsvall FBC U P10 Väst Vit Matfors Sporthall
2023-02-11 248032037 Vattjom P10 - vakant 1 Matfors Sporthall
2023-02-11 12:45 248032031 Sundsvall City IBC P07-08 Vit - Jemtland Innebandy P10 Bruno Ventura, Lucas Sjödin Höglunda
2023-02-11 15:45 248032039 Timrå IBC P09 Öst - Jemtland Innebandy P10 Kian Keinia, Teodor Lundgren Timrå Sporthall
2023-02-11 15:45 248032040 Sundsvall City IBC P07-08 Vit - Sundsvall FBC U P10 Väst Vit Lucas Rolandsen, Oskar Dalin Höglunda
2023-02-12 11:45 248032038 Sundsvall City IBC U P09 - Timrå IBC P09 Oskar Dalin, Morgan Karlström Höglunda
2023-02-18 248032043 vakant 1 - Sundsvall FBC U P09 Öst
2023-02-18 248032044 Timrå IBC P09 - Sundsvall City IBC P07-08 Vit Timrå Sporthall
2023-02-18 248032052 Jemtland Innebandy P10 - Sundsvall FBC U P10 Väst Vit Torvallaskolans sporthall
2023-02-19 248032042 Sundsvall FBC U P10 Väst Vit - Sundsvall City IBC U P09 Sundsvalls Sporthall-A
2023-02-19 13:45 248032041 Jemtland Innebandy P10 - Vattjom P10 Fyrvallahallen
2023-01-15 11:15 248032047 Sundsvall City IBC U P09 - Sundsvall City IBC P07-08 Vit 2 - 8 Joel Bergqvist, Fredrik Pålsson Höglunda
2023-03-05 248032045 vakant 1 - Jemtland Innebandy P10
2023-03-05 248032048 Timrå IBC P09 Öst - Vattjom P10
2023-03-05 10:15 248032046 Sundsvall FBC U P10 Väst Vit - Timrå IBC P09 Skönsbergshallen
2023-03-18 248032049 Timrå IBC P09 - vakant 1 Timrå Sporthall
2023-03-18 248032050 Sundsvall City IBC P07-08 Vit - Sundsvall FBC U P09 Öst
2023-03-19 248032051 Vattjom P10 - Sundsvall City IBC U P09 Matfors Sporthall
2023-03-25 248032033 Sundsvall City IBC U P09 - Jemtland Innebandy P10
2023-03-25 248032053 vakant 1 - Sundsvall FBC U P10 Väst Vit
2023-03-25 248032055 Vattjom P10 - Sundsvall City IBC P07-08 Vit Matfors Sporthall
2023-03-25 248032056 Sundsvall City IBC U P09 - Sundsvall FBC U P09 Öst
2023-03-25 16:45 248032054 Timrå IBC P09 - Jemtland Innebandy P10 Timrå Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Timrå IBC P09 6 5 1 0 31-15 16 16
2. Jemtland Innebandy P10 5 4 0 1 28-19 9 12
3. Sundsvall City IBC P07-08 Vit 5 3 0 2 32-16 16 9
4. Sundsvall FBC U P10 Väst Vit 5 2 1 2 21-23 -2 7
5. Sundsvall City IBC U P09 6 2 1 3 23-30 -7 7
6. Timrå IBC P09 Öst 3 1 1 1 16-9 7 4
7. vakant 1 0 0 0 0 0-0 0 0
8. Sundsvall FBC U P09 Öst 1 0 0 1 0-5 -5 0
9. Vattjom P10 7 0 0 7 22-56 -34 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis