Herr 2 VIBF/ÖLIBF (2022/23)

Gruppspel
Herrar Div 2 VIBF/ÖLIBF 2022/2023
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2022-09-30 19:30 211000003 Surahammars IBF H2 - IBK Hallsta H2 3 - 2 Mårten Hanold, Andreas Larsson Mälarenergi Arena Surahammar
2022-10-01 19:00 211000006 Västerås IBS Ungdom H2 - Tillberga IK Roosters H2 6 - 5 Lars Flink, Tobias Söderberg Mälarenergi Arena A
2022-10-02 13:00 211000005 IBK Köping H2 - Skälby IBK Ung H2 9 - 4 Mohamed Abdirisak, August Ericsson Köpings bad & sport (Nya Arenan)
2022-10-02 13:30 211000004 Lillån IBK Ung H2 - Kumla IBK H2 3 - 3 e.förl. Fredrik Knutsson, Lars Fridell Idrottshuset Örebro, Arenahallen
2022-10-02 16:00 211000001 Sala Silverstaden IBK H2 - Per-Ols IBF H2 6 - 5 e.förl. Dan Barthlen, Lars Flink Sala Idrottshall
2022-10-08 12:30 211000008 Kumla IBK H2 - Örebro SK IBK H2 5 - 6 Micael Svensson, Lars Fridell Kumlahallen Viahallen (Stora)
2022-10-08 15:00 211000009 Skälby IBK Ung H2 - Surahammars IBF H2 4 - 10 Lars Flink, Tobias Söderberg Mälarenergi Arena A
2022-10-08 15:00 211000011 Per-Ols IBF H2 - IBK Köping H2 3 - 2 Mårten Hanold, Andreas Larsson Fagerstahallen
2022-10-08 16:00 211000007 IBK Hallsta H2 - Sala Silverstaden IBK H2 5 - 3 Henrik Brehmer, Jonathan Morén Nibblehallen
2022-10-08 17:30 211000010 Tillberga IK Roosters H2 - Lillån IBK Ung H2 10 - 7 Dan Barthlen, Daniel Östling Tillberga Sporthall
2022-10-14 19:30 211000014 Örebro SK IBK H2 - Per-Ols IBF H2 6 - 5 Tomas Persson, Berndt Swärd Mellringehallen - Örebro
2022-10-14 19:30 211000015 Surahammars IBF H2 - Kumla IBK H2 9 - 5 Lars Flink, Daniel Östling Mälarenergi Arena Surahammar
2022-10-15 13:00 211000017 IBK Köping H2 - Tillberga IK Roosters H2 10 - 5 Lars Flink, Tobias Söderberg Köpings bad & sport (Nya Arenan)
2022-10-15 19:00 211000016 Lillån IBK Ung H2 - IBK Hallsta H2 9 - 6 Tomas Persson, Berndt Swärd Norrbyhallen
2022-10-16 16:00 211000018 Västerås IBS Ungdom H2 - Skälby IBK Ung H2 5 - 2 Mohamed Abdirisak, August Ericsson Mälarenergi Arena A
2022-10-21 19:00 211000023 IBK Hallsta H2 - IBK Köping H2 4 - 2 Micael Svensson, Lars Fridell Nibblehallen
2022-10-22 13:00 211000024 Kumla IBK H2 - Västerås IBS Ungdom H2 4 - 5 Micael Svensson, Lars Fridell Kumlahallen Viahallen (Stora)
2022-10-22 15:00 211000021 Per-Ols IBF H2 - Surahammars IBF H2 9 - 1 Lars Flink, Tobias Söderberg Fagerstahallen
2022-10-22 16:00 211000020 Tillberga IK Roosters H2 - Örebro SK IBK H2 2 - 8 Henrik Brehmer, Daniel Östling Tillberga Sporthall
2022-10-23 16:00 211000019 Skälby IBK Ung H2 - Sala Silverstaden IBK H2 4 - 8 Mohamed Abdirisak, Daniel Östling Mälarenergi Arena A
2022-10-28 19:00 211000029 Tillberga IK Roosters H2 - Skälby IBK Ung H2 16 - 4 Lars Flink, Tobias Söderberg Tillberga Sporthall
2022-10-28 20:00 211000026 Lillån IBK Ung H2 - Surahammars IBF H2 3 - 8 Fredrik Knutsson, Mats Eriksson Idrottshuset, Örebro Plan 2
2022-10-29 19:00 211000028 Västerås IBS Ungdom H2 - Per-Ols IBF H2 5 - 5 e.förl. Dan Barthlen, Daniel Östling Mälarenergi Arena A
2022-10-30 16:00 211000025 Sala Silverstaden IBK H2 - Örebro SK IBK H2 6 - 8 Lars Flink, Tobias Söderberg Sala Idrottshall
2022-10-30 19:00 211000030 Kumla IBK H2 - IBK Hallsta H2 12 - 4 Micael Svensson, Lars Fridell Kumlahallen Viahallen (Stora)
2022-11-04 19:00 211000031 IBK Hallsta H2 - Västerås IBS Ungdom H2 5 - 4 Dan Barthlen, Daniel Östling Nibblehallen
2022-11-04 19:30 211000033 Örebro SK IBK H2 - IBK Köping H2 4 - 4 e.förl. Fredrik Knutsson, Mats Eriksson Mellringehallen - Örebro
2022-11-05 15:00 211000036 Per-Ols IBF H2 - Tillberga IK Roosters H2 11 - 5 Mårten Hanold, Andreas Larsson Fagerstahallen
2022-11-10 19:00 211000032 Skälby IBK Ung H2 - Kumla IBK H2 9 - 5 Tobias Söderberg, Daniel Östling Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2023-01-29 14:30 211000034 Lillån IBK Ung H2 - Sala Silverstaden IBK H2 Fredrik Knutsson, Mats Eriksson Idrottshuset, Örebro Plan 2
2022-11-18 19:30 211000037 Surahammars IBF H2 - Örebro SK IBK H2 11 - 4 Dan Barthlen, Daniel Östling Mälarenergi Arena Surahammar
2022-11-19 13:00 211000038 Västerås IBS Ungdom H2 - Lillån IBK Ung H2 3 - 2 Mårten Hanold, Andreas Larsson Mälarenergi Arena A
2022-11-19 16:00 211000041 Kumla IBK H2 - IBK Köping H2 6 - 5 Fredrik Knutsson, Mats Eriksson Kumlahallen Viahallen (Stora)
2022-11-19 17:30 211000040 Tillberga IK Roosters H2 - Sala Silverstaden IBK H2 6 - 3 Tobias Söderberg, Lars Flink Tillberga Sporthall
2022-11-20 12:00 211000042 Skälby IBK Ung H2 - IBK Hallsta H2 4 - 9 Henrik Brehmer, Jonathan Morén Mälarenergi Arena A
2022-11-22 20:00 211000047 Lillån IBK Ung H2 - Skälby IBK Ung H2 5 - 8 Berndt Swärd, Tomas Persson Norrbyhallen
2022-11-25 19:00 211000044 IBK Hallsta H2 - Per-Ols IBF H2 3 - 10 Dan Barthlen, Daniel Östling Nibblehallen
2022-11-25 19:30 211000043 Örebro SK IBK H2 - Västerås IBS Ungdom H2 5 - 7 Tomas Persson, Lars Fridell Mellringehallen - Örebro
2022-11-26 13:00 211000046 IBK Köping H2 - Surahammars IBF H2 5 - 6 Tobias Söderberg, Lars Flink Köpings bad & sport (Nya Arenan)
2022-11-27 16:00 211000045 Sala Silverstaden IBK H2 - Kumla IBK H2 4 - 3 Dan Barthlen, Daniel Östling Sala Idrottshall
2022-12-10 13:30 211000049 Surahammars IBF H2 - Sala Silverstaden IBK H2 8 - 7 Mårten Hanold, Daniel Östling Mälarenergi Arena Surahammar
2022-12-10 15:00 211000051 Per-Ols IBF H2 - Lillån IBK Ung H2 12 - 7 Dan Barthlen, Fernando Rocabado Fagerstahallen
2022-12-10 18:00 211000054 Tillberga IK Roosters H2 - IBK Hallsta H2 19 - 6 Mårten Hanold, Daniel Östling Tillberga Sporthall
2022-12-10 19:00 211000052 Västerås IBS Ungdom H2 - IBK Köping H2 4 - 6 Tobias Söderberg, Lars Flink Mälarenergi Arena A
2022-12-11 16:00 211000050 Skälby IBK Ung H2 - Örebro SK IBK H2 2 - 10 August Ericsson, Moltas Gunnarsson Mälarenergi Arena A
2022-12-16 19:30 211000057 Örebro SK IBK H2 - Lillån IBK Ung H2 7 - 2 Micael Svensson, Tomas Persson Mellringehallen - Örebro
2022-12-17 15:00 211000055 IBK Köping H2 - Sala Silverstaden IBK H2 5 - 5 e.förl. Tobias Söderberg, Lars Flink Köpings bad & sport (Nya Arenan)
2022-12-17 15:00 211000059 Per-Ols IBF H2 - Skälby IBK Ung H2 16 - 1 August Ericsson, Moltas Gunnarsson Fagerstahallen
2022-12-17 15:30 211000060 Tillberga IK Roosters H2 - Kumla IBK H2 6 - 10 Mårten Hanold, Daniel Östling Tillberga Sporthall
2022-12-17 19:00 211000056 Västerås IBS Ungdom H2 - Surahammars IBF H2 4 - 5 e.förl. Mårten Hanold, Daniel Östling Mälarenergi Arena A
2023-01-07 13:30 211000066 Surahammars IBF H2 - Tillberga IK Roosters H2 9 - 2 Dan Barthlen, Daniel Östling Mälarenergi Arena Surahammar
2023-01-07 16:00 211000063 IBK Hallsta H2 - Örebro SK IBK H2 8 - 7 e.förl. Mårten Hanold, Andreas Larsson Nibblehallen
2023-01-07 16:00 211000065 Kumla IBK H2 - Per-Ols IBF H2 7 - 8 Fredrik Knutsson, Mats Eriksson Kumlahallen Viahallen (Stora)
2023-01-08 16:00 211000061 Sala Silverstaden IBK H2 - Västerås IBS Ungdom H2 6 - 5 e.förl. Tobias Söderberg, Daniel Östling Sala Idrottshall
2023-01-08 16:00 211000062 Lillån IBK Ung H2 - IBK Köping H2 7 - 8 e.förl. Berndt Swärd, Lars Fridell Idrottshuset, Örebro Plan 2
2023-01-13 19:00 211000069 IBK Hallsta H2 - Surahammars IBF H2 4 - 5 Mårten Hanold, Andreas Larsson Nibblehallen
2023-01-14 15:00 211000067 Per-Ols IBF H2 - Sala Silverstaden IBK H2 7 - 5 Dan Barthlen, Daniel Östling Fagerstahallen
2023-01-14 16:00 211000070 Kumla IBK H2 - Lillån IBK Ung H2 5 - 4 Lars Fridell, Micael Svensson Kumlahallen Viahallen (Stora)
2023-01-14 16:00 211000071 Skälby IBK Ung H2 - IBK Köping H2 5 - 10 Henrik Brehmer, Jonathan Morén Mälarenergi Arena B
2023-01-15 15:00 211000072 Tillberga IK Roosters H2 - Västerås IBS Ungdom H2 6 - 4 Tobias Söderberg, Lars Flink Tillberga Sporthall
2023-01-20 19:30 211000074 Örebro SK IBK H2 - Kumla IBK H2 4 - 4 e.förl. Berndt Swärd, Micael Svensson Mellringehallen - Örebro
2023-01-21 13:00 211000077 IBK Köping H2 - Per-Ols IBF H2 8 - 7 Fernando Rocabado, Edvin Lindelöf Köpings bad & sport (Nya Arenan)
2023-01-22 11:30 211000075 Surahammars IBF H2 - Skälby IBK Ung H2 9 - 8 e.förl. Dan Barthlen, Daniel Östling Mälarenergi Arena Surahammar
2023-01-22 16:00 211000073 Sala Silverstaden IBK H2 - IBK Hallsta H2 13 - 6 Mårten Hanold, Andreas Larsson Sala Idrottshall
2023-02-03 20:00 211000076 Lillån IBK Ung H2 - Tillberga IK Roosters H2 Berndt Swärd, Tomas Persson Norrbyhallen
2023-01-28 14:00 211000081 Kumla IBK H2 - Surahammars IBF H2 Micael Svensson, Lars Fridell Kumlahallen Viahallen (Stora)
2023-01-28 15:00 211000080 Per-Ols IBF H2 - Örebro SK IBK H2 Tobias Söderberg, Lars Flink Fagerstahallen
2023-01-28 15:00 211000082 IBK Hallsta H2 - Lillån IBK Ung H2 Henrik Brehmer, Jonathan Morén Nibblehallen
2023-01-28 15:30 211000083 Tillberga IK Roosters H2 - IBK Köping H2 Mårten Hanold, Andreas Larsson Tillberga Sporthall
2023-01-28 16:00 211000084 Skälby IBK Ung H2 - Västerås IBS Ungdom H2 Moltas Gunnarsson, August Ericsson Mälarenergi Arena A
2023-02-10 19:30 211000086 Örebro SK IBK H2 - Tillberga IK Roosters H2 Fredrik Knutsson, Mats Eriksson Mellringehallen - Örebro
2023-02-11 12:00 211000087 Surahammars IBF H2 - Per-Ols IBF H2 Dan Barthlen, Daniel Östling Mälarenergi Arena Surahammar
2023-02-11 15:00 211000089 IBK Köping H2 - IBK Hallsta H2 Tobias Söderberg, Lars Flink Köpings bad & sport (Nya Arenan)
2023-02-12 16:00 211000085 Sala Silverstaden IBK H2 - Skälby IBK Ung H2 Moltas Gunnarsson, August Ericsson Sala Idrottshall
2023-02-12 16:00 211000090 Västerås IBS Ungdom H2 - Kumla IBK H2 Mårten Hanold, Andreas Larsson Mälarenergi Arena A
2023-02-17 19:00 211000096 IBK Hallsta H2 - Kumla IBK H2 Henrik Brehmer, Jonathan Morén Nibblehallen
2023-02-17 19:30 211000091 Örebro SK IBK H2 - Sala Silverstaden IBK H2 Berndt Swärd, Tomas Persson Mellringehallen - Örebro
2023-02-17 19:30 211000092 Surahammars IBF H2 - Lillån IBK Ung H2 Mårten Hanold, Andreas Larsson Mälarenergi Arena Surahammar
2023-02-18 15:00 211000094 Per-Ols IBF H2 - Västerås IBS Ungdom H2 Tobias Söderberg, Lars Flink Fagerstahallen
2023-02-18 16:00 211000095 Skälby IBK Ung H2 - Tillberga IK Roosters H2 Moltas Gunnarsson, August Ericsson Mälarenergi Arena A
2023-02-25 13:00 211000099 IBK Köping H2 - Örebro SK IBK H2 Henrik Brehmer, Jonathan Morén Köpings bad & sport (Nya Arenan)
2023-02-25 14:00 211000098 Kumla IBK H2 - Skälby IBK Ung H2 Micael Svensson, Lars Fridell Kumlahallen Viahallen (Stora)
2023-02-25 14:00 211000102 Tillberga IK Roosters H2 - Per-Ols IBF H2 Dan Barthlen, Daniel Östling Tillberga Sporthall
2023-02-26 16:00 211000097 Västerås IBS Ungdom H2 - IBK Hallsta H2 Tobias Söderberg, Lars Flink Mälarenergi Arena A
2023-02-26 16:00 211000100 Sala Silverstaden IBK H2 - Lillån IBK Ung H2 Mårten Hanold, Andreas Larsson Sala Idrottshall
2023-02-28 19:30 211000104 Lillån IBK Ung H2 - Västerås IBS Ungdom H2 Fredrik Knutsson, Mats Eriksson Norrbyhallen
2023-02-28 19:45 211000106 Sala Silverstaden IBK H2 - Tillberga IK Roosters H2 Dan Barthlen, Daniel Östling Sala Idrottshall
2023-03-01 19:00 211000103 Örebro SK IBK H2 - Surahammars IBF H2 Mellringehallen - Örebro
2023-03-01 19:00 211000107 IBK Köping H2 - Kumla IBK H2 Köpings bad & sport (Nya Arenan)
2023-03-01 19:00 211000108 IBK Hallsta H2 - Skälby IBK Ung H2 Nibblehallen
2023-03-04 13:00 211000112 Surahammars IBF H2 - IBK Köping H2 Mälarenergi Arena Surahammar
2023-03-04 13:00 211000113 Skälby IBK Ung H2 - Lillån IBK Ung H2 Mälarenergi Arena A
2023-03-04 15:00 211000110 Per-Ols IBF H2 - IBK Hallsta H2 Fagerstahallen
2023-03-04 16:00 211000111 Kumla IBK H2 - Sala Silverstaden IBK H2 Kumlahallen Viahallen (Stora)
2023-03-05 16:00 211000109 Västerås IBS Ungdom H2 - Örebro SK IBK H2 Mälarenergi Arena A
2023-03-10 19:00 211000120 IBK Hallsta H2 - Tillberga IK Roosters H2 Nibblehallen
2023-03-10 19:30 211000116 Örebro SK IBK H2 - Skälby IBK Ung H2 Mellringehallen - Örebro
2023-03-11 12:00 211000118 IBK Köping H2 - Västerås IBS Ungdom H2 Köpings bad & sport (Nya Arenan)
2023-03-11 14:00 211000115 Sala Silverstaden IBK H2 - Surahammars IBF H2 Sala Idrottshall
2023-03-11 14:30 211000117 Lillån IBK Ung H2 - Per-Ols IBF H2 Norrbyhallen
2023-03-18 12:00 211000122 Surahammars IBF H2 - Västerås IBS Ungdom H2 Mälarenergi Arena Surahammar
2023-03-18 14:00 211000126 Kumla IBK H2 - Tillberga IK Roosters H2 Kumlahallen Viahallen (Stora)
2023-03-18 14:30 211000123 Lillån IBK Ung H2 - Örebro SK IBK H2 Norrbyhallen
2023-03-18 17:00 211000125 Skälby IBK Ung H2 - Per-Ols IBF H2 Mälarenergi Arena A
2023-03-19 16:00 211000121 Sala Silverstaden IBK H2 - IBK Köping H2 Sala Idrottshall
2023-03-25 15:00 211000127 Västerås IBS Ungdom H2 - Sala Silverstaden IBK H2 Mälarenergi Arena A
2023-03-25 15:00 211000128 IBK Köping H2 - Lillån IBK Ung H2 Köpings bad & sport (Nya Arenan)
2023-03-25 15:00 211000129 Örebro SK IBK H2 - IBK Hallsta H2 Mellringehallen - Örebro
2023-03-25 15:00 211000131 Per-Ols IBF H2 - Kumla IBK H2 Fagerstahallen
2023-03-25 15:00 211000132 Tillberga IK Roosters H2 - Surahammars IBF H2 Tillberga Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O (SDV) F GM-IM D P
1. Surahammars IBF H2 12 9 2 (2) 1 84-57 27 31
2. Per-Ols IBF H2 12 8 2 (0) 2 98-56 42 26
3. Örebro SK IBK H2 11 6 3 (0) 2 69-56 13 21
4. IBK Köping H2 12 5 3 (1) 4 74-60 14 19
5. Västerås IBS Ungdom H2 11 5 3 (0) 3 52-51 1 18
6. Tillberga IK Roosters H2 11 5 0 (0) 6 82-78 4 15
7. Sala Silverstaden IBK H2 11 3 3 (2) 5 66-62 4 14
8. Kumla IBK H2 12 4 2 (0) 6 69-67 2 14
9. IBK Hallsta H2 12 4 1 (1) 7 62-91 -29 14
10. Skälby IBK Ung H2 12 2 1 (0) 9 55-112 -57 7
11. Lillån IBK Ung H2 10 1 2 (0) 7 49-70 -21 5
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis